Verzachting der anti-joodsche maatregelen? Fransche regeering behaalt de meerderheid Moreele herbewapening van het Roode Kruis Onder regeeriogsdruk naar Duitschland De begrooting van Alkmaar Herstel van onze sportbetrekkinqen met Duitsch'and? Predikbeurten f 17 millioen voor de Amsterdamsche IJ firnoel De „Reiger" boven de oerwouden PUBLICATIE Wettelijke regeling van het Ziekenfondswezen Een K.L.M.-dienst op Australië Onze Oost Uit onze omgeving A' K"*' B' Onteigeningsprocedure wordt be spoedigd in J»et belang der werk loozen! 'Teneinde de werkverruiming door bodem verbetering te doen slagen, zal de regeering, naar zij in de antwoordmemorie betreffende Sociale Zaken aan de Tweede Kamer mede deelt, de onteigeningsprocedure bespoedigen; de wettelijke voorziening op dit punt ver keert in een gevorderd stadium van voorbe reiding. In genoemde memorie wordt ook opge merkt, dat de tewerkstelling van werkloozen op de grondslagen van het rapport-Westhoff, als waartoe de regeering voornemens is, wèl uitkomst biedt aan de bevolking van het platteland, doch niet aan de stedelingen. Ech ter wil de regeering ook werkloozen uit grotere bevolkingscentra in deze tewerk stelling betrekken. Intusschen zijn en worden de werkfonds werkzaamheden ononderbroken voortgezet, hetgeen heeft geleid tot een blokkeering van rond f 158.000.000, terwijl daarenboven de re geering tot de bevordering van een crediet- verleening ad ruim f 17.000.000 voor de ver wezenlijking der Amsterdamsche Ij-tunnel- plannen in beginsel heeft besloten. Adres aan H. M. de Koningin. In de gistermiddag te Den Haag gehouden vergadering van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, is onder per soonlijke leiding van de Voorzitster, H. K. H. Prinses Juliana, de volgende resolutie aan genomen, die in den vorm van een adres aan H. M. de Koningin is gezonden: „Mevrouw, Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft met groote waardeering en instemming kennis genomen van den op roep van Uwe Majesteit tot moreele en geestelijke herbewapening. Overtuigd dat de arbeid van het Roode Kruis, die beoogt zoowel in vrede als in tijd van oorlog de menschheid te dienen door hulp te verleenen aan zieken, gewonden en zwakken en hulpbehoevenden, steeds en overal moet gegrondvest zijn op en gedreven worden door naastenliefde gepaard met zelf opoffering, eerlijkheid en moed, wil deze ar beid slagen; erkennend dat een aldus moreel en geeste lijk herbewapend volk in staat zal zijn den zegen van den vrede te bewaren en mede te werken aan den wereldvrede; geeft hierbij aan Uwe Majesteit de verze kering, dat het van ganscher harte en on voorwaardelijk wenscht mede te werken om de vervulling van dezen oproep zooveel mo gelijk te benaderen." Het „Dingaans"-toestel in Mid den Afrika. N'adat de „Reiger" op zijn Dingaansvlucht gisterochtend om 7 uur (plaatselijke tijd) Khartoem had verlaten, maakte het toestel omstreeks 11.15 uur een tusschenlanding in Juba. Na het noenmaal werd de tocht voortgezet en tegen 4 uur in den middag was het eindpunt van dezen dag, Nairobi, bereikt. De reis ging over uitgestrekte oerwouden. Eenige malen bracht gezagvoerder Scholte 't toestel op een geringere hoogte dan die waarop gewoonlijk wordt gevlogen, om den passagiers gelegenheid te geven de groote kudden olifanten, leeuwen en ander Afri- kaansch wild, dat Midden-Afrika bevolkt, duidelijk waar te nemen. Het passeeren van den evenaar ging volgens oud gebruikt met eenige plechtigheid gepaard. Heden wordt de reis voortgezet naar Bro- ken Hill. TEELTREGELING PLUIMVEEHOUDERIJ 1939. In aansluiting op het reeds gepubliceerde wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat ook eventueele verzoeken ter verkrijging van een nieuwe broedvergunning voor hen, die uitsluitend voor eigen bedrijf broeden, in 1938 geen broedvergunning bezaten en bij het ingaan der teeltregeling in 1933 in het bezit van een of meer broedmachines wa ren, welke zij bij de verplichte inventarisa tie van broedmachines hebben aangegeven, vóór 24 December 1938 bij de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beek bergen moeten zijn ingediend, onder stor ting van 12.50 op haar postgirorekening no. 99651. 's-Gravenhage,.9 Dec. 1938. (Adv.) STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentralc maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, welke zijn ge denatureerd in- het tijdvak van 5 tot en met 10 December 1938. zal bedragen f 1.35 per 100 kg. voor groene erwten, door hande laren gedenatureerd, en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en f0.85 per 100 kg. voor voedererwten, wel ke zijn gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De sjeunvergoeding voor veldboonen, van den oogst 1938, welke voldoen aan de kwa- liteitseischen en in genoemd tijdvak door te lers of handelaren zijn gedenatureerd, zal f2.50 per 100 kg. bedragen. Minister Romme erkent druk te hebben uitgeoefend op Neder landsche arbeiders. Alvorens den trek van Nederlandsche ar beiders naar Duitschland te bevorderen, heeft de regeering er zich van overtuigd, dat de voorwaarden, waaronder door deze abeiders moet worden gewerkt, zoodanig zijn, dat de arbeid aldaar zonder bezwaar kan worden aanvaard. Aldus lezen wij in de antwoord memorie inzaké de begrooting voor Sociale Zaken. De ervaring heeft bevestigd, dat de Ne derlandsche arbeiders in Duitschland volko- komen vrij worden gelaten in het nakomen van hun godsdienstplichten en dat ook hun politieke overtuiging tot geen moeilijkheden aanleiding geeft. Voor bouwvakarbeiders en grondwer kers overtreft het aanbod van ge gadigden thans de plaatsingsmoge lijkheid. Van het uitoefenen van dwang van overheidswege is te hun nen aanzien dan ook in den faatsten tijd geen sprake. Ten aanzien van de plaatsing van land- en veenarbeiders heeft de regeering zich irderdaad ge noopt gezien zijdelings eenigen druk op de arbeiders uit te oefenen. Dezer dagen treedt een nieuwe regeling in werking, welke het mogelijk maakt de loonoverschotten bij wijze van voorschot rechtstreeks aan de gezinnen te doen toeko men, waarna achteraf verrekening over de clearing plaats heeft. Neerslachtigheid kenmerkte het beleid van B. en W. EEN TON VOOR CENTRALE WERKVER SCHAFFING. Uit de begrooting 1939 blijkt o.a. dat in komsten en uitgaven van het Centraal Zie kenhuis zijn geraamd op f 259.500, waarbij gerekend is op f 38.800 subsdie. Hiertegen over staat een ontvangstpost van de buiten gemeenten van f 5490.Ongeveer 300 Alk- maarsche werkloozen werken thans in den proefpolder van het Geestmer Ambacht, bij het leggen van vvaterleidingsbuizen in de Wieringermeer en bij het diep? pit ten in de Wieringermeer. B. en W. zien in de. Centra le werkverschaffing een gemeentebelang, dat gesteund dient te worden. Het wordt steeds moeilijker gemeentelijke werkverschaffingsobjecten te vinden. Voor cntrale werkverschaffing wil het college f 100.000 uittrekken. Uit de algemeene beschouwingen van de commissie van rapporteurs blijkt, dat vele leden het betreuren dat die leden, die door hun partij zijn losgelaten toch blijven zit ten. l)e commissie noemt het beleid van B. en W. weinig enthousiast, een geest van neerslachtigheid schijnt over het college ge varen te zijn. Het beleid van wethouder Bonsema (de losgelaten ex S.D.A.P.-er) ten aanzien van publieke werken heeft diep te leurgesteld. 's-Gravenhage, 9 Dec, 1938. (Adv.) Lord Rothschild: De Joden koes teren geen wraak gedachten te gen Duitschland. Hoewel men aanneemt dat over vijf jaar alle Joden .Duistchland zullen hebben verlaten, schijnt het dat op dit oogenblik eenige verzachting der maatregelen te verwachten is. Ove rigens wenscht Berlijn dat ook niet- Duitsche Joden zullen vertrekken. Wat nu de verzachting der maatregelen betreft, verneemt men, dat geen plannen bestaan voor een speciaal kenteeken voor de Joden. Er zal order worden gegeven dat het door de Berlijnsche politie genomen be sluit, waarbij Joden de toegang tot zekere straten en wijken verboden wordt, niet tot andere steden zal worden uitgebreid. Men gelooft, dat de maatregelen van den hoofdcommissaris van politie te Berlijn niet verscherpt zullen worden. Joden, die villas of groote woningen bezitten, zullen andere Joden, wien de woningen door de huiseigenaars zijn opgezegd, mogen opne men. Dat zou beteekenen, dat men in be ginsel min of meer van de gedachte van ghettovorming zou afzien. Duitsche win keliers zullen hun waren aan Joden mogen verkoopen, omdat een Joodsche winkel na 1 Januari niet meer zal kunnen bestaan. Met uitzondering van zekere etablissemen ten zullen Joden weer toegang tot hotels, restaurants en koffiehuizen hebben. Verder zou men overwegen, of het mogelijk is Jo den, die dat wenschen te laten werken in zekere ondernemingen. Terstond scheiden! olgens de „Daily Herald" is een verorde ning uitgevaardigd, inhoudende, dat alle met Joden (Jodinnen) gehuwde „arische" man nen en vrouwen terstond scheiding moeten aanvragen, daar zij anders als Joden zullen worden behandeld en de tegen de Joden af gekondigde maatregelen dus op hen zullen worden toegepast. Joden willen geen wraak. De aartsbisschop van Canterbury heeft verklaard hetv reemd te vinden na alle hoop op vooruitgang in rechtvaardigheid en menschelijke regeering, dat het mogelijk is voor een groote mogendheid in deze twin tigste eeuw haar toevlucht te nemen tot sys tematische vervolging, welke zonder voor beeld is, zelfs in de middeleeuwen. Lord Rothschild zeide, dat hij uit naam van de Joden der geheele wereld wenschte te verklaren, dat zij geen gevoelens van wraak jegens Duitschland koesteren en dat zij voor alles den vrede wenschen, Daladier: Ik blQf trouw aan de democratie en moet daarom de wet handhaven. Bij de stemming in de kamer heeft de Fransche regoering de meerder heid behaald. 315 afgevaardigden stemden voor de regeering, 241 te gen en 53 onthielden zich van stem ming. Uitvoerig heeft Daladier, voor de stem ming aanving zijn rivalen beantwoord. Reynaud lichtte de finantieele koers der regeering toe, waarbij hij o.a. opmerkte datj als het roer niet was omgegooid, de staat in 1939 55 milliard had moeten lee- nen. Er moest gekozen worden tusschen wisselcontrole en een politiek van herstel. Ik heb, aldus Reynaud, besloten, dat de staat zijn leeningsbehoeften moest vermin deren. Deze zijn thans met 20 milliard ver minderd. Ik reken thans op u om mij te helpen bij het tot stand brengen van nog meer bezuinigingen, zeide de minister. Met groot gezag en beslistheid sprak daarna Daladier. De communisten waren de voornaamste schuldigen van de arbeids conflicten, zeide hij, om vervolgens uitvoe rig zijn eigen politiek en optreden tijdens de jongste staking na te gaan. Toen de linkerzijde protesteerde tegen de methode, toegepast bij de ontruiming van bezette fabrieken, zeide Daladier: „In een democratie moet de wet gehandhaafd worden. Ik was het, die bevel gaf tot het ^gebruik van traangas. Ik wilde geen buitenlandsche staatslieden ont vangen, die met ironie of medelij den tot mij gesproken zouden heb ben. De 30ste November is een over winning van bet Fransche volk ge weest." „Ik wil vrede met Duitschland" zeide Daladier, toen hij daarna critiek uit oefende op het communistische standpunt betreffende de buitenlandsche politiek. Alle oudstrijders willen vrede m«t Duitsch Jand (applaus) Dat alles is geen kwestie van redevoeringen of betoogingen, maar van arbeid. Als het land sterk is, kan het ver hinderen, dat men zijn gebied aantast. Er is geen buitenlandsche vrede zonder binnen- landsche vrede. Om de republikeinsche orde te handhaven zal ik voortzetten, wat ik heb aangevat, zonder mij door iemand te laten heinvlpeden. Ik wil trouw blijven aan mijn partij en aan de democratie! Nadat de voorzitter der socialistische fractie Serol had betoogd dat zijns inziens het land zich heeft uitgesproken voor het volksfront en men den werklieden wil ontnemen wat zij moeizaam hebben vero verd, werd gestemd, waarbij de regeering dus de meerderheid behaalde. Bij internationale wedstrijden zullen Nederlanders tegen Duit- schers blijven uitkomen. Naar aanleiding van het afbreken der Dui ih-NederlancLsche sportrelaties door den Duitschen rijkssportleider von Tscham- mer und Osten zijn twee interessante vragen gerezen: 1. Wat zal er gebeuren als Duitschers en Nederlanders gezamenlijk deelnemen aan internationale wedstrijden op het gebied van een derden staat? Zullen de Duitschers in dat geval tegen de Nederlanders mogen uitkomen? 2. Wat zal er geschieden, wanneer een internationale sportorganisatie een wed strijd uitschrijft en dezen wedstrijd in Duitschland doet plaats hebben? Zullen in dat geval Nederlandsche deelnemers worden toegelaten? Met deze vragen heeft de Tel. zich fot de Duitsche rijkssportleiding gewend, die op beide vragen een bevestigend antwoord gaf. Onze zegsman voegde hier, aldus het blad aan toe, dat hij er vast van overtuigd was, dat het geschil spoedig uit de wereld zou zijn en dat de vanouds goede, ja zelfs har telijke sportbetrekkingen tusschen beide landen weldra weer in oude glorie zouden worden aangeknoopt, zoodat bedenken en vrees voor reeds aangekondigde belangrijke wedstrijden tusschen beide landen wellicht voorbarig geweest blijken te zijn. De overweging van het vraagstuk van het Ziekenfondswezen heeft den minister van sociale zaken gebracht tot de overtuiging, dat geen wette lijke regeling van het Ziekenfondswe zen wenschelhk is. aldus deelt Zijne Excellentie In een nota aan de Twee de Kamer mede. Gedacht wordt aan een eenvoudige regeling van de toe lating van en het toezicht op de zie kenfondsen. In begin 1939. De K. L. M. verkrijgt, aldus de Tel. in de eerste helft van 1939 vergunning om op Australië te gaan vliegen. Tot dusver onderhield slechts de K. N. I. L M. de luchtdiensten op Australië, zoodat deze concessie een periode van concurren tie tusschen beide Nederlandsche lucht- DE BANDJIRRAMP OP CELEBES. Thans is, aldus de N. R. Crt. vastgesteld dat bij den bandjirramp in de omgeving van Mandar 138 menschen het leven hebben verloren en 370 huizen geheel zijn vernield. JULIANADORP. KOMT ER EEN NIEUW DOKTERS FONDS? In de zaal van het café „Prins Hen drik" van den heer A. Doorn, was Donderdagavond een openbare ver gadering belegd, uitgaande van de drie landarbeidersbonden hier ter plaatse, om het vraagstuk van het Ziekenfondwezen te bespreken. Als spreker trad hiervoor op de heer C. Baaij, secretaris van den Centralen Bond voor Ziekenfondsen te Utrecht, met het onderwerp: De beteekenis van het Zieken fondswezen voor de volksgezondheid". Er bestond voor deze bijeenkomst een tamelijk groote belangstelling. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter der afd. van den Modernen Landarbeidersbond hier ter plaatse, den heer P. Bakker Gz., die na mens alle drie genoemde organisaties, de talrijke aanwezigen welkom heette, en me dedeelde dat deze vergadering is belegd op verzoek van eenige leden, om te komen tot een goedkooper ziekenfonds. De spreker, het woord verkrijgende zei de, dat er wel eenige beroering is op het terrein van het Ziekenfondswezen en wat daarmede annex is. In den breede wees spr. op datgene wat in het buitenland ge daan wordt, en herinnerde eraan dat nog maar heel kort geleden een vergadering als deze niet gehouden kon worden, daar er onder de verzekerden geen belangsteling voor bestond. Dat is nu veranderd, het pu bliek gaat een woordje meespreken, en stelt_ zijn eischen, omtrent doktershulp, ver zorging in ziekenhuizen en sanatoria, enz. enz. En ook over betaling der kosten. De spr. heeft voor zooveel het de organi satie van een en ander betreft niet veel nieuws gebracht. Het overgroote deel der bevolkin^ is in een doktersfonds verze kerd, en deze weten wat zij voor hun premie kunnen krijgen: of zij bemoeien zich ner gens mee. totdat op een kwaden dag zich een 1 iizonder geval voordoet. Dan wordt een en ander nog wel eens nageplozen. Nu is het wel een groot verschil in welk fonds men verzekerd is, want op dat gebied bestaat er nogal wat verschil. Maar als men veel eischt zullen ook de kosten hooger zijn, dan als men dat kalm aan doet. Spr. zeide dat men steeds zeer zuinig moet be- heeren. Door spr. werden als voorbeelden de groote fondsen uit de steden genoemd, die zich niet door de doktoren de wetten laten stellen, maar daarvoor is noodig, al- geheele samenhang. Is deze er, dan behoeft men nergens bang voor te zijn, dan regelt men zelf zijn zaken. Sluit U dus aaneen. De plaatselijke premie van 25 cent per vol wassene en 6 cent voor een kind; is niet gering. De hulp kan er echter mee door, en nu rijst de vraag, kan het goedkooper. Naar aanleiding van het gesprokene, wer den door een paar bezoekers vragen ge steld, welke ook werden beantwoord. Het zal er nu maar van afhangen of de genen die den bal hebben opgeworpen ac tief aan het werk zullen gaan en dan blijft tch nog de vraag open, of hier zooveel le den te winnen zullen zijn, om een nieuwe ziekenfonds op te richten. Daar zal toch wel een hartig woordje over gesproken moe ten worden. W1ERINGEN Opbrengst filmvoorstelling De filmvoorstelling welke Donderdagavond j.1. alhier gehouden werd ten bate van de Joodsche vluchtelingen heeft opgebracht f 86.60. Tewerkgesteld. Wederom zijn een 4-tal inwoners dezer ge meente, belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet, door bemiddeling van den Rijksdienst Z.Z.-steunwet, als burger- corveecr bij de weermacht geplaatst De man nen worden gestationneerd te Soesterberg. Onderwijs. De heer C. F. Schutte te Purmerend, in de laatstgehouden raadsvergadering benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school te Den Oever, heeft zijn benoeming aangenomen. Hij zal Maandag a.s. in functie treden. Onderwijs. uok voor de benoeming van een leerkracht aan de o. 1. school te Oosterland (vacature Mei. M. eenstra), heeft men ontheffing ver kregen van de verplichting tot het benoe men van een wachtgeldster. \r i Politie. erloren een bclastingplaatje in étui. Inlichtingen bij den gemeentebode. Burgerl. Stand van 3—9 Dec. 1938. Geboren: Elisaheth Grietje, dochter van J. v. d. Laan en E. Zuiderveen. Jan Peter, zoon van J. Braaksma en J. Ippel. Henderika Ja- A Mol Van F' H' SIik en van H" Ondertrouwd: A. Cornelissen en A. Bakker Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedroeg in deze gemeente aan het einde der maand Novem ber totaal 250. Hiervan waren er 138 tewerk gesteld in de werkverschaffing in de Wie ringermeer. ANNA PAULUWNX ORMENIO EN DE JODENVERVOLGING, Ormenio wil probeeren buiten het bedrag der collecte nog wat meer bijeen te bren gen voor de vervolgden om geloof en ras. De tooneelvereeniging zal daarom nog eens in Veerburg en wel de volgende week Za terdag, haar successtuk .,'n Wespennest'1 opvoeren. Burgemeester Mijnlieff zegde toe, het openingswoord te spreken, de heea; Raap vertoont een filmstrook met beelden van den optocht (gehouden bij het regee- ringsjubileum van de Koningin). The Heic Bovs zorgen voor vroolijke muziek en meerdere attracties zullen er toe bijdragen, den avond tot een heel genoeglijken je maken, zoodat men zich z'n extra-offer voor het goede doel zeker niet beklagen zal FAILLISSEMENT VERNIETIGD. Het gerechtshof te Amsterdam heeft d.d. 29 Nov. j.1. het faillissement vernietigd van E. M. Harmsen—Rozenbroek alhier, echtge. noote van C. J. M. Harmsen. RAADSVERGADERING In de Dinsdag a.s. te houden gemeente raadsvergadering zal o.a. aan de orde ko men de vaststelling der gemeentebegrooting 1939 alsmede die van 't grondbedrijf voor dat jaar. Roestam Elfendi spreekt, De heer Roestam Effendi, van wien was aangekondigd dat hij gisteren bij den heer Slikker over de Jodenvervolging in Duitsch land zou spreken, wijdde slechts in het be gin en maar een klein deel van z'n rede aan: deze uitspatting van het fascisme. Spr, vroeg de aandacht van z'n gehoor meer voor de dreiging van het fascisme zelf, dat den kop kan opsteken, omdat de groote de mocratische mogendheden en in het bijzon der Engeland geen ernst maken met de be strijding van de eischcn, die de fascistische landen stellen. Tsjecho Slowakije en het geen in China gebeurt mogen voor Neder land de bewijzen zijn, dat men noch voor het eigen land, noch vogr Indië op den steun! van Engeland behoeft te rekenen als het zichzelf niet bedreigd voelt. En, zei spr., men moet niet redeneeren zooals sommigen doen, die zeggen: waarom zullen we ons druk maken als een ander land Japan of Duitschland Indië in bezit wil nemen, want wanneer Indië niet meer verbonden zou zijn met ons land, zouden we daarvan hier danig terugslag in velerlei bedrijven onder-* vinden. De communistische partij wil dan oolc, dat ons volk physiek en moreel sterk ge maakt wordt om zich zelf tegen fascisti sche aanvallen te kunnen verdedigen, maar als daar millioenen voor noodig zijn, moet de regeering die niet van de armsten vra gen en moet het leger gezuiverd worden van fascistische elementen en meer popu lair gemaakt bij het werkende volk. Partijbelangen, zoo betoogd spr. tenslot te, dienen opzij gezet, nu men voor zulke groote, alle arbeiders bedreigende, gevaren staat, om daaraan eendrachtig het hoofd te kunnen bieden. De heer Polet, die de vergadering ook ge* oend had, sloot, dank brengend aam den spreker voor z'n rede. ZONDAG 11 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstmanji Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoe, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Den Oever, 's av. 7 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, we heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. ALKMAAR, 9 Dec. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod en verkocht 3665 stuks, prijs f 21.50—22 per 50 Kg. Ed. Kruid, aanbod en verkocht 150 stuks, prijs f 21.50 per 50 Kg. Totaal aanbod en verkocht 3815 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 9 Dec. Graanmarkt. 56 H.L. gerst 7.85, gerst chev. 8—8.25, 441 HL. haver 6.40—7, 128 HL. booncn, w.o. paarde 9—10, bruine 22—33, citroen 22—25, duiven- 8—11, witte 29—30 on tuinboonen 818: 10 HL karwijzaad 215 6 HL blauwmaanzaad 26.50, 41 HL erwten, w.o.: kleine groene 9.7510.50, groote groene 1416, grauwe IS35 en vale erwten 8—18. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 682 H.L. Handel matig. ALKMAAR, 9 Dec. Aardappelen 1.80—3.10, andijvie 4—10, ap pelen 0—15, Bloemendaler kool 160—2.30, ol°nem,k-°,?1 ï.7r11, idem 11 2-4- boerenkool 260—4.10, bieten 1.30-2.40, druiven 19- ~o.o0, gele kool 1.30—2, groene kool 2.30-4. kropsla 0.1 o0.60, knolselderie 1—2.80, koolrapen 1.10, peren 6—12, prei 1.50—3.80, petersehe l OO—4.30, roode kool 1—2, sclde- pvk_cSr;40, sPWazie 0.66-0.76, spruiten wortöió 4.80-13.60, uien 2-3.50, vvortelen 2—3, boswortelen 2—5, witlof I 4-50-7. idem Tl 1.50-3.50. ALKMAAR, 9 Dec. zündf flmSK'iT ,Aaneevoerd 34 stapels, Wobl .^'P00 KP- t-w.: 31 stapels Fabrieks- f e,n® f 23. 3 st. Boerenkaas, kleine f 22. Handel goed. BROEK OP LANGENDTJK, 10 Dec. 0Knnhoir™!rs 2-50; uien 3.60—3.90; drie Imgen 290-3.10; grove 3.70-4.10; gele nep S'bk' ^br1'70: Peen 1.902.50; kleine tetn" i on kro,CT1 4-20—2; roode kool ^roi '•ammenas 2; gele kool 1.30-1.00; spruitkool 6.90; witlof 3.20—5.10; d. witte «Lr ^'selderie 1—2; andijvie 1-60 veiling duurt voort NOORDSCHARWOUDE, 10 Dec. q cn o J?'50-4, drielingen 2.90—3.10, grove J.SO-3.90, peen 1.86-2.30, kleine peen 0.70 1 in ,r?lCIb 1,9°' ro°de kool 1.30, gele kool —£20 WH,e k001 1—1'20' andijvie 2.20

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 14