CENTRALE Hr» Ms» „Sumatra" in Casablanca MOLENSTRAAT TELEFOON 320 k, prebihbüumn Ga hier nooit in uniform de wal op Voedt Uw huid 's nachts met Purol Agenda Zaterdag 10 December 1938 Tweede Biad Waar men gemept en gesneden wordt De binnenkomst van Hr. Ms. „Sumatra" De feestavond van »,Moed Volharding, Zelfopoffering" Salarisverhoogingen van eenige hooid-ambtenaren t>EM®€lSTIE fCT© Tentoonstelling Kanaria van de Feestavond van de Nat» Bond „Het mobilisatie kruis Marguerite Postuma voor de A»V»R»Ck Evangelisatie-samenkomsten Burgerlijke Stand van Den Helder Wij vervolgen hier de reisindrukken van majoor Schimmel, die wij ontleenen aan „Stella Maris". Heel mooi komt Casablanca langzaam uit de lichte nevel te voorschijn. Door de verre kijker lijkt het de moeite waard. Overal ziet men groote gebouwen, witte huizen. Dichterbij komend, zien we de Euro- peesche stad met daarnaast de stad der inlan ders. Casablanca beteekent ,,wit huis". Het draagt dien naam met eere. Want niets anders dan witte gebouwen zijn er te zien, dicht opeen gestapeld. Een zeer mooi gezicht levert dit alles op. Om half 10 zijn we In de haven en we gaan daar voor anker. Natuurlijk trekt ons schip de belangstelling, al is deze niet zoo groot, doordat we wat ver van de stad afliggen. Vooral de Marokkanen zijn tegenwoordig. Al zal het van dichtbij wel allemachies smerig zijn, van verre is het een schilderachtige klee derdracht. Burnoes en fez, de koperkleurige huid, dit samen geeft een zeer mooi effect. Al heel spoedig ontdekt men, dat de lui hier zich niet druk maken om het dagelijksch brood. Lui dat ze zijn!!! Uren lang liggen ze languit op de steenen of zitten op hun hurken te staren in de verte. Ondertusschen komen verschillende officieele bezoekers aan boord ter begroeting, waarbij de volksliederen klinken, door ons corps ge speeld. Omdat ik voor a.s. Zondag weer een kerk moest hebben, ging ik in den namiddag op stap met een paar marinemannen. We hadden van af ons schip op een hoogte een groote kerk met 2 torens gezien, die hoog boven de stad uitsteken en we dachten met de kathedraal te doen te hebben. We gingen daarheen, maar tot mijn verras sing zag ik in de kerk een confrater, een fran ciscaan, zitten brevieren. Ik sprak den man aan en kwam tot de ontdekking, dat het een franciscaansche kerk was. Ik wist dus zeker in goed gezelschap (hm, hm,), te zijn. De goeie man was dadelijk bereid te helpen en bracht mij bij den pastoor. Daar moest ik echter hooren, dat, hoe graag hij mij ook zou willen helpen, het onmogelijk was, in zijn kerk de H. Mis met preek te houden, omdat er a.s. Zondag een groote plech tigheid zou plaats hebben. Doch hij verwees me terstond naar een andere kerk van francis canen, die me zeker zouden helpen. Hij telefoneerde voor me en bestelde een taxi, om me erheen te brengen. Daar ontmoet te ik een eerbiedwaardigen monnik met baard, die een en al welwillendheid was. We spraken af, dat ik om half 10 de hoog mis zou doen en dat ik een preek zou houden, al waren er dan ook vele inwoners van Casa blanca in de kerk. Voor mijn mannen zou hp een 70 plaatsen reserveeren. Tevens kreeg ik de uitnoodiging om bij hen den Zondag door te brengen, wat ik natuurlijk terstond accepteerde. Weer bracht de taxi ons naar het Centrum yan de stad, waar we eens gingen neuzen of ér wat te eten viel. Daarvoor behoeft men niet veel moeite te doen, want er is gelegenheid in overvloed en... niet duur. De stad in Toen de stad in. Maar menschlief nog toe. Wat een stel! Overal wordt je achtervolgd door gedienstige gidsen, om je rond te leiden overal marskramers, die met een bijzondere taaiheid hun waren aanbevelen. Geen enkele inlandsche winkel kun je passeeren of je wordt dringend uitgenoodigd om een kijkje te nemen en, als ze de kans zien, maken ze je portemon- naie leeg. Vooral ondergeteekende had bijzondere be langstelling. Ik was in uniform de stad inge gaan en elke snuisterijverkooper meende te doen te hebben met een mijnheer, wiens beurs onuitputtelijk was. Het was maar captain voor en captain na. In een winkel, welke ik uit nieuwsgierigheid was ingeloopen, werd me natuurlijk van alles aangeprezen. Poefen, taschjes, kleedjes, enz. En... er werd aardig wat voor gevraagd. Ik zei zoo'n aap van een jongen: „Non, non, je suis trés pauyre". En de aap zegt: „Monsieur cap tain! Vous pauvre? II est impossible. U kunt de heele winkel wel leegkoopen en dan houdt U nog genoeg over". Ik dacht: neem dat ter harte. In den ver volge ga je in burger naar den wal, man, want eoo kom je heelemaal uitgekleed aan boord. Beladen met een schapenvacht (ik zie mijn ongetrouwde zus al glunderen) en 2 geweldige kaarsen gingen we om half 10 naar boord: Veel geleerd en wijzer geworden bij het zaken doen hier. De dag daarna Het weer is niet zoo mooi als we gewend Zijn. Een motregen viel neer en veroorzaakte een somber uitzicht. Langzamerhand werd het weer droog, maar de zon blijft verborgen achter de wolken. Het eenigste voordeel hiervan is, dat het niet zoo vreeselijk heet is. De werkzaamheden aan boord zijn weer gewoon aan de gang en het wachten van de bemanning is op „vast- weken" om weer aan wal te kunnen gaan. Ik ga in den namiddag ook nog even, want ik heb mijn Fransche confraters nog iets te vragen en ik moet nog een kerk opzoeken voor de niet-katholieke bemanning, opdat ook zij a.s. Zondag een oefening kunnen bijwonen. Nu ga ik dus in civiel en ondervind dan ook iuet zooveel lastige belangstelling als gisteren, toen ik me in uniform vertoond had. Ik krijg W»'t U lekker dineeren D*n „De Toelast" niet passeeren de spullen goedkooper en kan rustiger over straat. Alleen die kleine aap van een jongen uit die bewuste winkel had me terstond herkend en sprak me weer aan met: „Monsieur, le cap tain". Voor de niet-katholieke bemanning kon ik helaas niets vinden. De eenige protestantsche kerk in Casablanca is toevallig dezen Zondag gesloten. De dominee heeft n.1. 2 parochies te bedienen, hier en in Rabat en juist dezen Zon dag moet hij in Rabat zijn. Buitengewoon vriendelijk werd ik ook bij hem ontvangen en hij drukte er zijn spijt over uit, dat het zoo slecht getroffen was. Na mijn bezoek bij de paters ging ik de stad eens ih, waar ik al heel gauw een paar stokers tegen het lijf liep, die mijn aanbod om een biertje te gaan drinken, natuurlijk niet af sloegen. Na een gezellig zitje pikte ik om ruim half 8 een taxi om de sloep van 8 uur nog te kun nen hebben. Ondeiweg daarheen moesten we een oogenblik stoppen om de heeren Arabieren de gelegenheid te geven, een of andere kwestie uit te vechten. Schreeuwen, brullen, gillen, slaan, op elkaar af vliegen: daaraan was geen gebrek, 't Is me een volkje! Toen de agenten kwamen opdagen, stoof het stel met een ren uit elkaar, alle mo gelijke en onmogelijke kanten uit en daarna konden wij weer verder gaan. Vandaag is het de nationale feestdag, her denkingsdag van de wapenstilstand. Alle schepen in de haven pavoiseeren; de Fransche jager, die hier in de haven ligt, vuur de verschillende schoten. Er zal vandaag een groote parade worden gehouden door de mili tairen. Het moet een grootsch schouwspel zijn. Alle mogelijke soorten militairen zullen hier aan meedoen. Spahi's, andere inlandsche mili tairen. Ook de officieren van Hr. Ms. „Suma- tra" zijn uitgenoodigd bij deze parade aan wezig te zijn, waarvan door velen gebruik wordt gemaakt. In zooverre profiteert opk de bemanning nog van de nationale feestdag, dat ze vandaag vroeger naar de wal mogen om te passagieren, wat hun natuurlijk wel welkom zal zijn. Jammer is het, dat het weer zich vandaag niet zoo goed houdt als tot nu toe. Het ziet er min of meer triestig uit, door de grauwe lucht en de mieserige regen, die neer valt. Op den dag echter klaart het weer op en breekt de zon door. Onder de passagiers zijn er blijkbaar verschillenden, die de dupe zijn geworden van de gewiekstheid der Arabieren. Menigeen meende 10 frans terug te krijgen, doch bekwam slechts één franc. Velen ook meenden prachtige koopjes te heb ben gedaan en kwamen tenslotte tot de ont dekking, dat de sjacheraars er nog een aardige cent op verdiend hadden. Je had er ook bij, die er groot op gingen, dat zij niet te meppen waren en daar komen ze thuis met hun lip op hun onderste knoopgat, want ze waren, zonder er iets voor gekregen te hebben 20 franc lichter geworden. Ik blijf vandaag maar aan boord, om me voor te bereiden op de preek voor Zondag. Velen profiteeren nog van de gelegenheid' om te passagieren en de voetbalmatch bij te wonen, die gespeeld zal worden tusschen ons elftal en een elftal van de Shell. Des avonds heb ik waarachtig nog druk be zoek in mijn hut. Om ruim 8 uur is de katholieke bemanning gereed om met de sloep naar den wal te gaan, tot bijwoning van onze godsdienstoefening in de kerk van den H. Franciscus, in de Rue Duplex, welke bediend wordt door mijn confraters, de paters Franciscanen. Voor de Mis hadden we waarachtig nog een vreemd gevalletje. Mijn oppasser droeg voor mij een actetasch, waarin ik mijn brevier, een fototoestel, een filmopname-apparaat en een koker met 8 sigaren had. We wachten even aan de kade op een paar onderofficieren, terwijl de anderen langzaam voortliepen. Een minuut of 10 later kom ik bij het douanekantoor, waar een paar matrozen mij staan op te wachten en me vertellen, dat mijn oppasser is ingerekend, wegens vervoer van verboden spullen. „Waar is hij heengebracht?" Ja! daar ergens. Met een der Heeren Officieren gaan we dien kant uit en na betrekkelijk lang zoeken, zien we hem achter tralies staan wuiven. Ik dacht: „Zouden ze dien armen kerel ai achter slot en grendel hebben gezet?" Maar neen; hij was in een van de bureaux terecht gekomen, waar de boel nog eens extra werd gevisiteerd. Het groote bezwaar bleek te zijn, dat er sigaren, zegge en schrijve „8 siga ren" in de actetasch zaten. Indien Hr. Ms. „Sumatra" hedenochtend door den geneeskundigen dienst wordt vrijge geven, zal de kruiser hedenmiddag om 3 uur in onze haven komen. Het schip is vannacht om 12 uur op de reede gekomen. Hedenavond in Casino. Zooals bekend, wordt vanavond in Casino de jaarlijksche feestavond gegeven van de reddersvereeniging' „Moed Volharding Zelf opoffering" gegeven met een programma, dat vergissen wij ons niet, zal klinken als een klok. Ongetwijfeld zal de zaal dan ook tot de laatste plaats bezet zijn. Van deze gelegenheid maken wij tevens nog gebruik er de aandacht op te vestigen, dat de redders met hun vrouwen vrij entrée hebben. Voor familieleden is dat niet het geval Deze moeten een kaart aanschaffen. Wij vermelden dit, omdat ons gebleken is, dat een vorig bericht in dit opzicht tot mis verstand zou kunnen leiden. Volgens de thans geldende „Salarisverorde ning 1935" wordt door den directeur van ge meentewerken een salaris genoten van 4200.— tot 5000.(vier één jaarlijksche verhoogin gen van 200.Reeds lang heeft bij ons de meening post gevat, dat dit salaris, in verhou ding tot cfat van andere hoofden van takken van dienst, te laag is. Ook bij vergelijking van de bezoldiging van directeuren van gemeente werken in andere gemeenten komt men tot die slotsom. De directeur van gemeentewerken alhier heeft een verantwoordelijken en een uit- gebreiden werkkring, welke binnenkort zelfs door wijziging der instructie nog verzwaard zal worden (in de praktijk zijn deze werkzaam heden reeds aan hem opgedragen), tengevolge van het hem opdragen van het technisch-advi- seurschap der woningstichting. Wij achten het daarom gewenscht, dat, met ingang van 1 Jan. 1939 het salaris van genoemden directeur wordt vastgesteld als volgt: 5000.tot 6000. (5 éénjaarlijksche verhoogingen van 200. Blijkens het bij de stukken overgelegde ad vies kan de commissie van bijstand voor ge meentewerken zich met een maximum bedrag van 6000.vereenigen. Verder zijn wij van meening, dat, in verband met den aard en den omvang van de hem op gedragen werkzaamheden, het salaris zoowel van den adjunct-directeur van gemeentewerken als van den adjunct-directeur der water- en lichtbedrijven, die beiden optreden als plaats vervangend directeur van genoemde bedrijven, te laag is, ook in verhouding tot dat van andere gemeente-ambtenaren. Het salaris voor be doelde ambtenaren thans bedragende 3500 4300 (4 éénjaarlijksche verhoogingen van 200.-moet daarom o.i. worden gebracht op 36004600 (vijf éénjaarlijksche verhoo gingen van 200. Ten slotte meenen wij, dat nog een in de salarisverordening bestaande plooi moet wor den gladgestreken. De aard en de omvang van de werkzaamheden, verbonden aan de vervan ging van den gemeente-secretaris en van den gemeente-ontvanger, zijn zóódanig, dat het bil lijk is, dat aan de ambtenaren, die zijn aange wezen om deze hoofd-ambtenaren in de eerste plaats te vervangen, daarvoor, gelijk ook in vele andere gemeenten geschiedt, een toelage wordt toegekend. Ofschoon wij het bedrag op zich zelf nog aan den lagen kant achten, mee nen wij U te moeten voorstellen die toelage op geen hooger bedrag dan 200.te bepalen. Alle hiervoren genoemde bedragen behooren te worden verminderd met de ook op de andere salarissen toegepaste korting van 5 pet. Op grond van een en ander stellen wij B. en W. den raad voor in dien geest te besluiten. CJ POPTPLT MËLItR JACtl l J.\ Heden en morgen in het Alg. Militairen Tehuis. Ten derde male heeft onze plaatselijke vereeniging tot het kweeken van kanaries „Kanaria", een tentoonstelling georgani seerd, en wel in het Algemeen Militairen Tehuis aan de Spoorstraat, gisteren, heden van 1 tot 10 uur, en morgen van 9 tot 9 uur. Gisteren hebben wij een bezoek gebracht aan deze expositie van vogels en wij kunnen liefhebbers van deze sport aanbevelen er vandaag of morgen eveneens een kijkje te gaan nemen. Het is bijzonder interessant te zien welke vorderingen, deze nog zoo jonge vereeniging reeds geboekt heeft en met welke resultaten men thans voor den dag geko men is. Hoewel voor deskundigen de afdeeling ka naries uiteraard van het meeste belang is, is ook die der exotische vogels bijzonder aantrekkelijk. Hier ziet men, opgesteld in nette kooien, onder meer Japansche meeuw tjes, Zeebra-vinkjes, Grijze Roodstaartjes, een bastaard 'Rijstvogel-Zilverbuikje, de Catha- rina-vink, Blauwe Fazantjes en andere. Een kleurig geheel, dat zingend en tjilpend de aandacht trekt. De kleurklasse, de afdeeling waar men kanaries teelt om een zoo mooi mogelijke kleur te verkrijgen, is eveneens rijk voor zien. In allerlei schakeeringen ziet men waartoe een kundige kweek in staat is, van oranje tot citroen-geel. Waarlijk, „Kanaria" kan trots zijn op dit resultaat. Tenslotte de zangklasse, met vogels uitslui tend van de kweek '38; ook hier treedt dui delijk aan den dag wat bereikt is. Een zeer groot aantal vogels, reeds naar waarde ge rubriceerd, bevindt zich zingend en gorgelend en tjilpend in de kooien, en vormt niet het minst attractieve deel dezer tentoonstelling. Wij vestigen er nog de aandacht op, dat in totaal een 160-tal vogels op deze ten toonstelling aanwezig zijn, waarvan 139 kanaries. Zoowel kenners als leeken kun nen wij adviseeren aan deze expositie een bedoek te brengen. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. Installatie van nieuwe leden. Het is een goede gewoonte van de afd. Den Helder van de Nat. Bond „Het Mobili- satiekruis", om de installatie van de nieuwe leden gepaard te laten gaan met een amuse mentsavond. En zelfs niet alleen een amuse mentsavond maar tevens propaganda-avond. Ook gisterenavond was er weer een aller aardigst programma samengesteld en het dient gezegd, dat dit op een bijzonder .vlotte wijze is afgewerkt. Het was de voorzitter, de heer Uithol, die voor een stampvol Kegelhuis het openings woord uitsprak. Hartelijk heette hij de vele aanwezigen welkom. Het speet den voorzitter dat hij een kleine teleurstelling had. Het was den Luit. Generaal H. A. Cramer, n.1. niet ge lukt om dezen avond vrij te maken en de installatie van de nieuwe leden op zich te nemen. Deze taak zou dus door den heer Uit hol zelf verricht worden. Spreker hoopte, dat de nieuwe leden zich spoedig zouden thuis voelen in den bond en dat zij het doel naar buiten zouden uitdragen. Staande wordt dan het Wilhelmus gezon gen. Het is hierna, dat de heer Uithol een propa- gandawoord spreekt. Hij wees er vooral op, dat in den bond zoovele leden van verschillen de overtuiging een plaats innamen. En dat ondanks dit verschil in geloofs- en politieke overtuiging er toch eenheid en saamhoorigheid in groote mate aanwezig was. In den afgeloo- pen Novcmber-maand waren liefst 31 nieuwe leden toegetreden, terwijl er 6 bedankt had den, alzoo een vooruitgang van 25 nieuwe leden. Spreker wekte ieder lid op om als pro pagandist zooveel mogelijk nieuwe leden aan te werven, zoodat men zou kunnen zeggen „Vanuit Den Helder is de victorie begonnen." Laat deze avond zich kenmerken door vriendschap, kameraadschap en saamhoorig heid, zoo besloot de heer Uithol deze causerie. Vervolgens heeft het uitreiken der Kruisen plaats. Vooraf wijst de voorzitter op de be- teekenis van het kruis. Een herdenking aan het feit, dat men vier jaar lang paraat is ge weest om ons land buiten een oorlog te houden. Draag het kruis met eere en wees er trotsch op. Een driewerf hoera werd hierna uitgebracht op de Koningin. De volgende heeren verd het kruis uitge reikt: J. Beun, K. B.; J. C. Bommel, K. B.; H. J. Burger, K. B.; J. Beers, K.; W. Drijver, K. B.; L. v. Eis, K.; J. M. Francoijs, K. B.; P. Gar- stenveld, K. B.; P. Gode, K.; M. A. Hebbink, K. B.; H. C. Jonker K. B.; L. Kroon K. B.; S. Kiljan, K. B.; Koster, K. B.; J. E. Loo- man, K. B.; A. Langhorst, K.; H. N. Muts, K B.; N. Oost, K.; C. Th. Pronk, K. B.; J. J. Ruijsenburg, K. B.; W. A. Ran, K. B.; J. A. D. Steijl, K. B.; E. Woud K. B.; P. Nilsson, K. B.; D. Koningstein, K.; F. F. Nellenstein, K. Het feestprogramma. Voor dezen avond had de bond de medewer king verkregen van Henny van Gelder. En over dit optreden zijn we niet onverdeeld en thousiast. De nieuwe songs waren over het algemeen gebaseerd op een afgewerkt thema, terwijl de eenbedrijvige tooneelschetsen tame lijk dilettantistisch werden vertolkt. Ook haar optreden in juffrouw Knip en Knap was niet direct origineel. Een goede muzikale afleiding was een cylo- phoon solo van den heer Duker, afkomstig van Wieringen, die zich op dit instrument bijzonder bekwaamd had. Een hartelijk applaus noopte tot een extra nummer. Eveneens was het op treden van een viertal harmonica virtuozen, die momenteel in de band, welke in het Kegel huis speelt, optreden zeer goed. En het publiek heeft van deze verrassing, die niet op het pro gramma vermeld stond, ten volle genoten. En zoo is deze avond, ondanks de enkele zwakke punten, toch geslaagd te noemen, daar juist de afwisseling in het programma er voor zorg droeg, dat het pubjiek aan een stuk werd bezig gehouden. Het was tenslotte een gezellig bal, dat de leden van den bond nog lang bij elkaar hield. A.s. Dinsdagavond van 7.05 tot 7.30 uur. A.s. Dinsdagavond treedt Marguerite Postuma op voor de AVRO-microfoon en wel in het Fransche programma, dat van 7.05 7.30 uur gegeven zal worden. Zij treedt op met begeleiding van Pierre Palla en Frans van Cappelle (harmonica). De nummers door Marguerite Postuma te zingen zijn als volgt: Un jeune homme chantait poll Vous qui passez sans me voir Hess en Misraki. Le famon de la Légion Monnot Tes Bras Coehr J attendrai 01ivieri Nea. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10.30 uur: Ds. H. A. Enklaar. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 uur. Ds. Veenhuizen. 's Morgens 10.45 uur. Ds. Veenhuizer 's Avonds 5.30 uur Ds. Tollenaar. Geret. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur. Ds. Tollenaar. Bediening H. Avondmaal, 's Avonds 5.30 uur Ds. Veenhuizen. Oud Geret. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uurt Leesdienst. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing, de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 u., Ds. W. J. F. Meiners. 's Avonds 5.30 u. Ds. W. J. F. Meiners. (Bediening Heilig Avondmaal). Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). v.m. 10 uur, Ds. J. H. Warners, v. Alkmaar, n.m. 5.30 u„ Drs. M. J. Top. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Tuindorp. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst Julianapark. 8 uur, Verlossingssamenkomst. Donderdagavond 8 uur, Heiligingsdienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeenta Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur: Ds. M. van Wichen. JUL1AN ADORP Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Maandag, Dinsdag en Woensdag van de vol gende week zullen eenige evangelisatie samen- komsten plaats hebben, waar voor zal gaan de evangelist Sj. Zijlstra, voor velen in onze stad geen onbekende. Voor uur en plaats van samenkomst zie men de betreffende advertentie in dit nummer. GETROUWD: H. Terwee en M. C. Mawhin. BEVALLEN: J. GjaltemaKuipers, z. M. Klantvan Dok, d. M. A. VerhageBakker, z. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 uur. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, half acht. „Zelfbeschuldiging" en „Het Meisje met vier Vaders". Rialto-theater, half acht. „Kind-Vrouwtje". Witte Bioscoop, half acht. „De Man die zich zelf vond" en „Ontmaskerd". 1011 December. Tentoonstelling Kanaria, Alg. Militair Tehuis Spoorstraat. Heden Casino, 8.15 u. Feestavond „Moed, Volhar ding, Zelfopoffering". Musis Sacrum, 8 u. Feestavond Wandel- sportvereen. „De Volharding". Zondag 11 December. Casino, 8 u. en 8 u. Dansen. Musis Sacrum, 8 u. Alexander's Ragtime Soirée. Dinsdag 13 December. Café „Prins Hendrik", Julianadorp, Pluimvee tentoonstelling. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 751.5 Temperatuur lucht 7.9 Wind; richting: Z.W. kracht: 4 Licht op 4.16 OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Wintertijd Zon Dec. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 11 8.01 3.45 10.05 22,00 4.00 15.55 M 12 8.02 3.45 10.50 22.40 4.55 16.30 D 13 8.03 3.45 11.40 23.30 5.25 17.15 W 14 8.04 3.45 12.35 6.20 18.10 D 15 8.05 3.45 0.25 13.35 7.15 19.10 V 16 8.06 3.45 1.40 14.45 8.20 20.25 Z 17 8.07 3.45 2.55 15.45 9.25 21.40

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5