„Mijnhardtjes SlyencLa De Raad haalt een oude koe uit de sloot Burgemeester Ritmeester rehabiliteert een hoofdambtenaar Woensdag 14 December 1938 Tweede Blad De directeur van gemeentewerken krijgt 1000 gulden salarisverhooging De boomenkwestie wordt weer een „boom"~kwestie Griep en \j^ Gevatte koude Gisterenavond 8 uur is ten Raadhuize, de Raad der Gemeente bijeengekomen, ter be handeling van de gemeente-begrooting 1939. Vooraf werd echter een groote agenda van bijna uitsluitend hamerstukken afgehandeld, waarbij echter eenige punten, die een zoo langdurige bespreking veroorzaakten, dat aan de behandeling van de begrooting niet meer werd begonnen. Voorzitter was burgemeester G. Ritmeester, secretaris, Mr. Dr. E. van Bolhuis. Afwezig was de heer E. Loesberg (Gem. Belang), die echter later ter vergadering kwam. Na vaststelling van de notulen der verga deringen van 26 Augustus, 28 September en 4 October, gingen de ingekomen stukken onder den hamer door, waaronder wij ver melden, de verklaring van Ged. Staten be treffende de instandhouding van de openbare lagere school te Huisduinen, volgens art. 19 der Lager Onderwijswet. Een mededeeling, dat de aanvraag om subsidie voor den Bizon deren Vrijwilligen Landstorm is ingetrokken. Inwilliging van het verzoek van W. Heeroma, om eervol ontslag als hoofd van School 7, met ingang van een door B. en W. vast te stellen datum. In handen van B .en W. werd gesteld het verzoek van den voorzitter en secre taris van de commissie van samenwer king voor actie voor kindertoelage, inge steld door een zestal organisaties van personeel in overheidsdienst, betreffende toekenning vaij kindertoelage aan het personeel in gemeentedienst. De bebouwing van Huisduinen. Aangenomen werd het voorstel tot terug gaaf van de door A. Volker en A. Grimijzer betaalde boete, wegens niet tijdige bebouwing van grond te Huisduinen. Het betreft hier een bedrag van 4000. waaraan de voorwaarde verbonden wordt, dat dit bedrag eerst terugbetaald zal worden, als binnen twee jaar nog 10 woningen aan den buitenrand van het terrein zullen worden ge bouwd, terwijl het binnenterrein ingericht zal worden als plantsoen. De heer Terra (R.K.) vraagt of het de bedoeling is dat ook een vijver gemaakt wordt en dat een beplanting tot stand wordt ge bracht. Weth. v. d. Vaart antwoordt daarop be vestigend. Een en ander zal geschieden naar aanwijzing van B. en W. De heer Terra vreest, dat de vijver van de 10 maanden 9 droog zal staan en advi seert het College daarvan af te zien. De heer v. d. Vaart verzekert, dat B. en W. ervoor zullen zorgen, dat deze vijver geen muskietenhaard wordt. Klasse-indeeling grond. Besloten werd tot klasse-indeeling van grond aan den Ruyghweg, in verband met verkoop van grond aan H. de Graaf en K. Bak. Deze grond zal gedeeltelijk als tusschenklas grond en gedeeltelijk als derde klasse grond verkocht worden. De heer Uithol (Nat. Herst.) meent dat hier een onbillijkheid begaan wordt. Inder tijd is deze grond verkocht voor 4.tot 6.Nu gaat de gemeente den grond op nieuw indeelen en gaat ze hooger aanslaan. Wethouder v. d. Vaart zegt, dat deze grond indertijd uitgegeven is om de bebou wing te bevorderen en toen hebben de koo- pers daarvan geprofiteerd. Inmiddels is de bebouwing voortgegaan en het is nu tijd ge worden, dat de klasse-indeeling normaal gaat Werken. De eigenaars behoeven den grond niet te koopen en blijven dan profiteeren van den lagen erfpachtsprijs, willen ze echter tot koopen overgaan, dan betalen ze den nor malen pr\js. De heer Schoeffelenberger (Opp.) verklaart zich tegen de grondpolitiek van de Gemeente. De heer U i t ho 1 is het niet eens met den wethouder en stemt tegen. Toezicht op het Middelbaar en Nijverheidsonderwijs. Voorts werd besloten tot de benoeming van twee commissies van toezicht op het Middelbaar onderwijs, waarvan een bestaande uit dezelfde leden als het college van cura toren, waaraan worden toegevoegd twee leden, te benoemen door de Kamer van Koop handel en Fabrieken, die belast wordt met het toezicht op de afd. H.B.S. A. van het ge meentelijk lyceum, terwijl de andere commis sie het toezicht uit zal oefenen over de rijks- hoogere burgerschool en de handelsavond school, voor wat de laatste betreft weder aan gevuld met de bovenbedoelde twee leden, be noemd door de K. v. K. en Fabrieken. Naast deze commissie zal dan werkzaam zijn een commissie van toezicht op het nij verheidsonderwijs, waarin dezelfde leden zit ting zullen hebben, met uitzondering van die van de K. v. K. en Fabrieken. Benoemd werden tot leden der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs (voor de afd. H.B.S. A. van het gemeentelijk lyceumde heeren W. de Boer. A. H. Enk laar, A. Koopman. Mr. J. Mulder, Mr. A. H. v. Ravesteyn. S. G. Rensing en Dr. J. Ver- wey en tot leden van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs (voor de R.H.B.S. en de handelsavondschool) en de BURGEMEESTER RITMEESTER op de bres voor een hoofdambtenaar. commissie van toezicht op het nijverheids onderwijs, mevr. K. L. Veldman-Bok (scheik. ing.); en de heeren W. J. Bakker (arts) en J. v. Leeuwen (kapt.-luit. ter zee). In verband met het overlijden van mevr. J. GrunwaldPoppers, werd benoemd tot lid van de commissie van toezicht op het middel baar onderwijs en nijverheidsonderwijs, ir. F. Liebert, directeur rijksinstituut voor hydr. visscherij -onderzoek. Personeelsvoorzieningen, gemeentelijk lyceum. Met ingang van 1 September 1938 werden in vasten dienst aan het gemeentelijk lyceum benoemd, de in tijdelijken dienst zijnde leerares en leeraren: mej. J. Bijvoet, leerares voor het vak lichamelijke oefening; Dr. C. P. Koene, leeraar voor de vakken wis-, natuur- en scheikunde en Mr. D. B. A. Franken, leeraar voor het vak recht van het maat schappelijk verkeer. Nog meer benoemingen. Benoemd werden voorts tot leden van de commissie van bijstand in het beheer van het gemeentelijk pensioenfonds de heeren: H. Bronder, P. v. Dalen, C. Ran en J. Spoelstra. Tot leeraar aan den radio-cursus voor het cursus 19381939, de heer J. Sonnen- berg. Tot leden van het bestuur van de instelling „Het Algemeen Weeshuis", werden benoemd, wegens ontslagneming van mevr. S. Spruit Govers en periodieke aftreding van mevr. S. W. Rensingv. d. Veen en den heer R. Gra venmaker, mevr. J. Fey—Dolman, en herbe noemd mevr. S. W. Rensingv. d. Veen en de heer R. Gravemaker. Besloten werd tot overplaatsing van den onderwijzer R. Windsma van school 6 naar de school voor het centraal 7e leerjaar. Benoeming. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs, wegens aftreding van mevr. H. E. van Drielde Jonge, werd benoemd mevr. D. J. WitteRappard, Hoofdgracht 65. Vervolgens werden twee leden van het col lege van curatoren van het gemeentelijk lyceum, wegens periodieke aftreding herbe noemd, n.1. de heeren Dr. J. Verwey en A. Koopman. Aan de orde komt hierna het voorstel tot benoeming van een onderwijzer aan de school Tuindorp en van een onderwijzer aan school 14. Voor de school Tuindorp wordt met op 1 na algemeene stemmen benoemd C. Rudolph, kweekeling met akte aan de school Tuindorp; en voor school 14, met algemeene stemmen B. Kerkhoven, kweekeling met akte aan school 14. De heer Uithol vraagt of deze candi- daatstelling in overeenstemming is met art. 10 en 42 van de L. O.wet, waarop wethouder de Boer antwoordt, dat er geen enkel feit bekend is, waarom beide heeren niet zouden voldoen aan deze artikelen. Met algemeene stemmen worden mej. J. M. L. Bijvoet in vasten dienst benoemd als vak onderwijzeres aan de U.L.O. school. Tot leden en plaatsvervangende leden der commissie van georganiserd overleg voor het jaar 1939, worden herbenoemd als lid de heeren L. F. van Loo, Dr. P. Feenstra Kui per, C. Bot. Als plaatsvervangende leden de heeren J. B. F. Meijer, P. v. d. Veer, en in de vacature J. Bregman (Gem. Bel.) de heer J. Kraak (S.D.A.P.) met 16 stemmen, nadat Dr. Feen stra Küiper (Gem. Bel.) heeft medegedeeld, dat Dr. Loesberg bezwaar tegen een even- tueele benoeming zou maken, omdat het hem niet mogelijk is de vergaderingen, die over dag gehouden worden, bij te wonen. Tenslotte worden nog benoemd tot leden van het gemeentelijk bureau voor maatschap pelijk Hulpbetoon, wegens periodiek aftreden van den heer P. v. Dalen, de heer P. v. Dalen en in de vacature J. H. de Nijs, de heer G. Dol, terwijl eveneens herbenoemd wordt de heer J. Smit. Herfstvacantie voor het gemeentelijk lyceum. Besloten werd tot invoering; van een herfst vacantie voor het gemeentelijk lyceum, val lende op de eerste drie schooldagen waarin de week van 1 November valt. Opheffing avondcursus 3e stuurlieden zeevaartschool. In verband met de verminderde belangstel ling werd besloten tot opheffing van den avondcursus voor 3e stuurlieden aan de Zee vaartschool. De heer C. B o t (Chr. Dem.) geeft het Col lege In overweging in de plaats van dezen cursus een visscherü-cursus te openen. Hij acht dit wenscheljjk in verband met de groo- tere schepen, die in den laatsten tijd worden aangeschaft, waarvoor meerdere nautische- en motorenkennis wordt vereischt. In 1924 was er ook een visscherijcursus aan de Zee vaartschool verbonden. Wethouder de Boer antwoordt hierop, dat de cursus in 1924 wegens gebrek aan be langstelling werd opgeheven, mede door de bezuiniging van de regeering. Spr. gelooft, dat wanneer b.v. de Visschersver. „Samen werking" met dit verzoek tot het College zou komen, het wellicht in ernstige overweging zou worden genomen. Spr. ziet althans de wenschelijkheid van zoo'n cursus wel in, om hetzelfde feit als door den heer Bot aange roerd, de grootere schepen, waarmee tegen woordig gevaren wordt Onderwas-vraagstukjes. Vastgesteld werd hierna de vergoeding als bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, over het jaar 1936, eveneens de toeken ning van vergoeding overeenkomstig art. 13 der Lager onderwijswet 1920, ten behoeve van leerlingen der R.K. Scholen, over het tijdvak September 1937September 1938 en overeenkomstig art. 100 de? lager onderwijs wet 1920 aan besturen van bijzondere scholen. Medewerking zal voorts verleend worden aan besturen van verschillende scholen voor de aanschaffing van eenige leermiddelen en vernieuwing van gordijnen (Comeniusschool). Nog meer hamerstukken. Aan H. Buhse zal een ontheffing van zijn aanslag in de wegenbelasting tot een bedrag van 6.12 worden verleend. Een crediet van 90 gulden werd verleend als aandeel in de kosten van de gemeente Den Helder, voor het geschenk aan het nieuwe Raadhuis te Anna Paulowna. Het planten van boomen en heesters in werkverschaffing. In de raadvergadering van 10 Mei heeft de Raad een crediet toegestaan van 8020 voor het verder beplanten van straten en wegen, bij wijze van werkverschaffing. Daarbij werd, in afwijking van het voorstel van B. en W„ besloten.om de z.g. boomkransen (betonban- den om de boomen) niet in,werkverschaffing te doen vervaardigen, dooh om deze in den vrijen handel aan te koopen. Het gevolg hier van was, dat de verhouding tusschen arbeids- loonen, enz., en bijkomende kosten welke an ders ongeveer gelijk geweest zou zijn aan die volgens de begrooting van het vorige, in 1937 uitgevoerde, begrootingsplan, waarvoor wel subsidie is verleend, inderdaad veel ongunsti ger geworden. Zoowel de Minister van sociale zaken als Ged. Staten weigerden bij deze verhouding, subside te verleenen. In den Raad van gisterenavond kwa men B. en W. met een nieuw voorstel, waarby de boomkransen in werkverschaf fing zouden worden gemaakt. Het crediet was verhoogd tot 8485 gulden. Het vond weer geen genade bij de S.D.A.P., die bij monde van den heer Boogaard, zich als fractie tegen het voorstel verklaarde. Deze arbeid wordt onttrokken aan die gemeente waar het werk thuisbehoort, zoo zegt de heer Boogaard. Het is geen werk om het in werk verschaffing uit te voeren. Zet inplaats van de boomkransen maar tegels. De heer Ran (R.K.) staat ook nog op het standpunt, dat de boomkransen buiten onze gemeente gemaakt moeten worden, maar hij wil het geheele werk niet tegengaan en zal daarom voor de bijlage stemmen. De heer Uithol verklaart zijn standpunt onveranderd en zal tegen stemmen. De heer Schoeffelenberger zou zich met de bijlage kunnen vereenigen als de loonen voor de arbeiders hooger waren. De heer Van Zwijndrecht (Chr.-Hist.) zal voorstemmen, omdat ook hij het geheele plan niet in gevaar wil brengen, maar princi pieel is ook hij tegenstander, dat de boom kransen in werkverschaffing gemaakt worden. De heeren Feenstra Kuiper (Gem.- Bel.) en Me ij er (V.-D.) verklaren zich even eens voor de bijlage, omdat zij het plan niet in gevaar willen brengen, hoewel ook zij hun bedenkingen ertegen hebben. De heer Dol (S.D.A.P.) vraagt splitsing van de bijlage. Haal de boomkransen er uit. De Nederlandsche industrie wordt vermoord, zegt wethouder Van der Vaart. Wethouder VanderVaart kan zich om principieele redenen niet met de zienswijze van de overige leden van het College vereeni gen. Hij meent, dat het standpunt van den Raad den vorigen keer juist is geweest en waarschuwt den Raad dezen weg niet te gaan bewandelen, omdat hij gevaarlijk is. Men ont trekt hier normaal werk aan de Nederlandsche industrie. Een werkverschaffingsobject mag alleen zijn een werkverruimingsobject, geen werkverplaatsing. Liever geen boomen, dan op deze wijze de Nederlandsche industrie vermoorden, zegt spr. Dit verkleint niet de werkloosheid, doch ver plaatst ze slechts. Als het werk niet mogelyk is om met boomkransen uit te voeren, zoo zegt spr., laat ons dan een andere methode toepassen en in dit verband herinnert hij aan den Kanaalweg. Spr. wil een nieuw project maken en dat aan het departement zenden. Be heer Schoeffelenberger (opp.), merkt op, dat wanneer de wethouder nu voor stelt het zonder boomkransen te doen, er van de bescherming van de Ned. industrie ook niet veel terecht komt. De Voorzitter wist niet, dat de volks welvaart door het aannemen van deze bijlage zoo'n opstopper zou krijgen en hij maakt er den wethouder op attent, dat met de uitvoering van zijn voorstel, de volkswelvaart dan toch ook verloren gaat. De burgemeester meent echter, dat de Raad van Den Helder op een verkeerd standpunt zou staan, als hij deze bij lage om de aangevoerde argumenten verwierp. Men moet in dit geval in de eerste plaats vra gen wat goed is voor Den Helder en wanneer nu de Minister zegt, dat er van subsidie niets kan komen, als de boomkransen elders ge maakt worden, dan heeft hij dit vraagstuk natuurlijk ook wel ernstig onder het oog ge zien. Het gaat er om 't voorstel te aanvaarden of niet. Voor zoover spr. kan nagaan worden de arbeiders, die hier de boomkransen maken, beter betaald dan elders. De heer Boogaard laat nog eens een waarschuwend geluid hooren, waarna de bij lage in stemming wordt gebracht en met 13 tegen 8 stemmen (S.D.A.P., Schoeffelenberger en Uithol) wordt aangenomen. Het herstel van de woningen in de Smidstraat. Het voorstel tot het verleenen van een crediet voor het herstel der woningen in de Smidstraat en tot het aangaan van een dading met S. Krijnen, levert nogal eenige stof op. De heer Schoeffelenberger gelooft, d#.t de uitvoering van het voorstel van het Col lege niet afdoende zal zijn. Hij vindt de betaling van een derde van de te maken kosten, door den architect te gering. Deze heeft een grove fout begaan en moet de gevolgen daarvan maar betalen. De heer Mulder (A.-R.) zou graag een garantie van het gemeentebestuur hebben, dat het bedrag van 2400 gulden voor de reparatie niet overschreden zal worden, anders vindt hij de vergoeding, die de architect betaalt, te ge ring. Hij zou graag zien, dat B. en W. een slag om den arm hielden, om, wanneer bljjkt, dat de kosten inderdaad hooger zijn, Krijnen ook meer betaalt. De heer Feenstra Kuiper (Gem.-Bel.) is verbaasd, dat geen fouten door Bouw- en Woningtoezicht zijn gezien en dat men deze eerst na een jaar bemerkte. De heer Ran (R.-K.) meent ook, dat de kosten hooger zullen zijn dan voorgesteld wordt. Wethouder Van der Vaart zegt, dat het College ook wel graag een hooger bedrag als schadevergoeding hadden ontvangen. Hij had Kr. graag voor het geheel aansprakelijk ge steld, maar het College meende verstandig te doen, dit bedrag te aanvaarden, inplaats var verder te procedeeren. Dat had meer gekost. De garantie, dat het bedrag niet zal worden overschreden, kan spr. niet geven, al meent hij, op grond van de gemaakte ramingen, dat dit niet het geval zal zijn. Den heer Feenstra Kuiper deelt spr. nog mede, dat het niet tot de taak van Bouw- en Woningtoezicht behoort om het werk van den grond af onder controle te houden. De architect blijft geheel aanspra kelijk. De vuilverwijdering van de Marinewerf. Aangenomen wordt het voorstel om machti ging te verleenen tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst nopens het verwijderen van vuil en afvalstoffen van de rijkswerf enz. Den heer Mulder (A.-R.) heeft het ge troffen, dat het College nu pas komt met een verhooging van een bijdrage voor het verwij deren van het vuil. Was dat niet eerder moge lijk geweest, vraagt spr. Wethouder D e B o e r antwoordt daarop, dat reeds vroeger pogingen waren aangewend, die echter telkens afstuitten op Defensie, omdat men er niet van overtuigd was, dat het meer dere vuil blijvend was. Een oude koe wordt uit de sloot gehaald. Aan de orde komt hierna het voorstel tot wijziging van de „salarisverordening 1935", inhoudende, dat het salaris van den directeur van gemeentewerken gebracht wordt van 5000 op 6000 gulden (5000 gulden met 5 eenjaar- lijksche verhoogingen van 200 gulden) en dat van den adj.-directeur van gemeentewerken en van de water- en lichtbedrijven van 3600 tot 4600 (5 éénjaarlijksche verhoogingen van 200 gulden). De salarissen waren respectie- lijk van 4200 tot 5000 gulden en van 3500 tot 4300 gulden. Terwijl voorts werd voorgesteld de waarn. gemeente-secretaris en waarn. ge meente-ontvanger een toelage te verstrekken van 200 gulden. De heer Uithol meent, dat de salarisver ordening 1935 onder drang van de regeering tot stand is gebracht. Hij kan niet begrijpen, dat waar alles naar beneden gaat, nu deze salarissen moeten stijgen. Weet de re'geering dat, zoo vraagt spr. Als we hier mee beginnen, zullen ook de andere directeuren komen. De heer Schoeffelenberger kan zijn stem niet aan de bijlage geven. Een salaris verhooging van 1000 gulden is nogal geen kleinigheid. Hij dient een amendement in, waarin hij voorstelt, het salaris van den direc teur met 5 maal 100 gulden te verhoogen, dat van de adj.-directeuren met 4 maal 200 gulden. De heer Feenstra Kuiper heeft inder tijd deel uitgemaakt van de salariscommissie. Hij vereenigt zich met de toen vastgestelde salarissen, maar nu wordt de salarisverorde ning uit haar voegen gerukt. Ook andere amb tenaren zullen niet meer tevreden zijn. Spr. vraagt zich eveneens af of deze zaak met dé regiering besproken is. Spr. meent, dat in ver gelijking met de rijksambtenaren, met onge veer gelijke betrekking, het salaris niet aan den lagen kant is. Het is moeilijk, zegt spr., het salaris los te maken van den persoon. Hij is niet erg inge nomen met den directeur. Spr. meent, dat noch de tijd, noch de uitbreiding van de werkzaam heden, de herziening van het salaris rechtvaar- aigen. De heer Van Loo vindt het moeilijk deze zaak in het openbaar te bespreken. Wanneer beweerd wordt, dat de directeur de bewonde ring niet heeft, dan zegt spr., dat zijn fractie nooit geaarzeld heeft critiek uit te oefenen. De oorzaak daarvan is geweest, dat indertijd in de salaris-commissie werd voorgesteld, het salaris van den directeur niet te verhoogen. Spr. toont aan de hand van verschillende ge gevens uit andere plaatsen aan, dat het salaris van den directeur niet aan den hoogen kant is terwijl hij er op wijst, dat er niets bewezen is' dat de directeur niet deugt voor zijn werk of dat er handelingen gepleegd zijn, in strijd met zytr functie. Hij verwondert zich er over dat het salaris niet eerder herzien is. Met het an dere gedeelte van de bijlage gaat spr. niet de verordening. °PZiCht hoUden aan De heer Kraak (s.d.a.p.), leest een ver klaring van de S.D.A.P. voor, inhoudende dat men accoord gaat met de salarisverhooging van her^eV" w aan£edrongen wordt op herstel van het onrecht begaan over de geheele linie, wat betreft de 5 pet. korting. gelleele he®r, Van Zwijndrecht kan zich ge vereeniSeri- Hij heeft indertijd foot h i' wanneer de directeur niet voor zijn n w„T'HdalhÖ dan we^Jaaird zou moe" van h f g6Zlen de werkzaamheden dreCteur meent hlJ. dat het billijk is, dat het salaris op 6000.- gebracht wordt. De heeren Ran (r.k.) en Meyer (vd) het coUege.Z1Ch eV8neens voor de bÜla£e van tV ethouder Smits meent, gezien de meer dere werkzaamheden van den directeur, dat deze te weinig verdient. Het zou dwaas zijn de regeering te vragen, wat zij dacht van het salaris. Dat bepaalt de raad zelf. Het verband tusschen directeur en adj.-direc teur bestaat natuurlijk. Beide adj.-directeuren hebben een zelfstandige functie, die niet ver ligt beneden die van den directeur. De verge lijking van den heer Feenstra Kuiper met amb tenaren van het ryk gaat niet op, omdat men dan ook de werkzaamheden zou moeten verge lijken. Spr. meent uit de practijk te mogen zeg gen, dat die van de gemeente-ambtenaren veel- zijdiger zijn. Zoowel de taak van den vervangenden secre taris als ontvanger is van zoo'n omvang, dat de toelage meer dan billijk is. De heer Uithol vraagt nog naar de con sequenties van deze verhooging. De heer Meyer (v.d.) wijst nog op de taak die de directeur krijgt te vervullen bij Volks huisvesting. Het geld, dat hier anders in de zak van den architect terecht kwam, komt nu ten goede aan de gemeentekas. Mr. Mulder dient met den heer Schoef felenberger nog een amendement in, waarin de verhooging van den adj.-directeur wordt ge steld op 4 maal 200, tot maximum 4400.en die van den directeur met éénjaarlijksche ver hooging van 5 maal 100 op 5500. De heer Schoeffelenberger zou wel eens willen weten waar dat meerdere werk van De kou komt er uit met enkele,, Mijnhardtjes? Heerlijk gaat U er van transpireeren. Ook ver drijven ze wonder goed en snel hoofdpijn, S kiespijn,rheumatiek. 1 „Mijnhardtje" 5 ct. - 1 2 „Mijnhardtjes" 50 et de directeuren in zit. De heeren komen om 9 uur 's morgens en gaan om 5 uur naar huis. De Burgemeester begrijpt het stand punt van den heer Uithol niet. Als hij erkent, dat het standpunt van de salariscommissie in 1935 niet juist geweest is, dan begrijpt hij niet, dat de heer Uithol nu tegen de verhooging is. Het boetekleed ontsiert den mensch niet. Het is goed, dat verschillende leden nu erkennen, dat 'f toen een fout gemaakt is. Spr. heeft alle rapporten gelezen en die dragen een zeer persoonlijk cachet tegen den heer Dokter. Hij stelt er prijs op nu in het openbaar te verklaren, dat er van alle beschuldigingen een buitengewoon klein beetje overblijft. Het College is una niem van oordeel, dat het in den heer Dokter een hoofdambtenaar heeft, waar op het kan vertrouwen, iemand met energie en werkkracht. Wij moeten ons haasten een fout te herstellen. De verantwoordelijkheid van den directeur is grooter geworden door de uitbreiding van de stad. Jaarlijks heeft de directeur het college over tonnen gouds te adviseeren en dat is van groot belang. Dit geldt ook voor de adj.-direc teuren. Hun taak is om 5 uur niet afgeloopen. Wat in 1935 gebeurd is, is zeer onbillijk ge weest. De heer Kraak zegt, dat het college alleen voor de hoogere ambtenaren zorgt. Spr. vraagt hem of hij vergeten is de salarisverhoo ging van de ambtenaren van de water- en lichtbedrijven. De heeren die de regeering om advies zouden willen vragen, halen de taak van den raad naar beneden. Spr. verklaart zich tegen het amen dement MulderSchoeffelenberger. Hij pleit voor de toelage van de ambtenaren, voor hun bizondere arbeidsprestatie. Als het voorstel van het college in stemming wordt gebracht,, wordt het aangenomen met 14 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Uithol, Loesberg (gem. bel.), Feenstra Kuiper, Mulder, v. d. Veer, Terra en Schoeffelenberger. Aangenomen wordt hierna nog het voorstel tot verpachting van de bloemisterij, gelegen achter de Sluisdijkstraat, aan J. A. en G. J. van Steijn en het voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond aan J. B. Klop. De vergadering wordt hierna verdaagd tot hedenmiddag twee uur, waarbij met de behan deling van de gemeentebegrooting zal worden begonnen. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Het Duivelslegioen" en „Leert het Leven liefhebben". Rialto-theater, half acht. „Kind-Vrouwtje" Witte Bioscoop, half acht. „De Man die zich zelf vond" en „Ontmaskerd". Donderdag 15 December. Casino, 8.30 uur: Uitvoering „Harmnonie". Zaterdag 17 December. Casino, 8.15 uur: Concert „Morgenrood". Musis Sacrum. 8 uur: iUtvoering „Ons Genoegen" Zondag 18 December. Musis Sacrum, 8 uur: Practische Evening. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 751.5 Temperatuur lucht 7.9 Wind; richting: Z.W. kracht: 4 Licht op 4.16 ^■1

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7