De schaatsen uit het vet Drukbezochte vergadering ziekenfonds Het drukwerk drukkerij De Boer AROMA J Geheele vergadering staat achter comité van actie Maandag 19 December 1938 Tweede Blad fJUuióniejuwA dus: Hoe koud het was Brigadier Raven •f Het gouden fluitje Burgerlijke Stand van Den Helder AFHALEN wordt niet Amusante film in Rialto ELKE TOMATEN-SOEP, GROENTE- OF VERMICELLI-SOEP Ruwe Huid. p..Rn| Ruwe Handen Ruwe Lippen 30 cent. Pluimveevereeniging „Den Helder en Omstr/' Belangrijke mededeelingen van te nemen plannen Den Helder heeft de (jzers nog niet onder, maar lang zal het niet meer duren. De vorst houdt aan. j Men kan denken over den winter zooals j men wil, maar de liefhebber van de schaats Jacht in zyn verkleumde vuistje! Nu hij 't twee winters zonder zyn geliefde sport heeft moeten stellen, heeft het er thans alles van, dat hy over eeiiige uren zijn achaats-drift kan botvieren. Zelfs hebben etteljjke enthousiasten zich gisteren al niet l kunnen bedwingen en zijn met de ijzers over de schouders en tegen de strenge Zuid-Ooster beschermd door lumberjac- kets, pullovers, ijsmutsen en wat dies meer zij op zoek naar een „baantje" gegaan. En de goede speurders hebben dat gevon- den ook We praten hier niet an de jongens, want die hadden al gauw een slootje gevonden. De grooteren echter konden daar niet mee toe en voor hen was het trouwens te riskant, onbe trouwbaar als het ijs immers nog was. Maar op het open terrein aan de Lombokstraat be vindt zich een diepe uitholling, welke lekker dicht gevroren was. Het was hier, dat men gisteren de eerste rijders van den winter 1938- 1939 in actie kon zien. Weliswaar hadden zij niet meer dan enkele tientallen vierkante meters tot hun beschikking, maar... het ging en het gezicht i an die zwierende mannen, deed, na jaren, weer eens vroolijk aan. De „Ijsbaan" morgen open? We hebben, zij het dan niet uit louter dchaatsclrift, een taxi-ritje door de stad ge maakt om te speuren naar andere rijgelegen- heid. Vanzelfsprekend richtten we ons aller eerst naar het terrein aan de Langevliet, waar wijlen de ijsclub „Het Noorden" haar leden placht te ontvangen. We hadden op zijn minst gedacht, dat het terrein reed'; onder water ge zet was, maar dat bleek toch riet het geval te zijn. Maar juist toen wij e»- arriveerden, trok een ploeg werkvolk van -'en heer Jimmink naar het gemaal om het land onder water te zet ten. Nu is dat geen wer' je, dat in een hand omdraaien geschied is. Voor het land goed en wel onder voldoende water (ca. 20 c.m.) staat zijn er bijkans 24 uren verstreken. Bij aanhoudende vorst en als alle factoren medewerken zal de ysbaan aan de Lange vliet dus niet eerder dan morgen op zijn vroegst de liefhebbers kunnen ontvangen. Tot zoolang zal men dus geduld moeten hebben, ook al omdat de diverse grachten alsmede de Singel zeker niet eerder berijd baar zullen zijn. Ook de Fortgrachten zul len niet eerder betrouwbaar zijn, want gisteren waren grootc gedeelten hiervan zelfs nog open. Dat wil dus zeggen, dat ook de Ysclub „Voorwaarts", die op het bekende Bassin nabij de Onderzeedienst- kazerne haar domicilie heeft, nog moet wachten met het openstellen van haar poorten. Fiksclie koude. Het is anders bar koud deze dagen. Zondag morgen omstreeks zeven uur wees de baro meter bijna 9 graden vorst aan. Den geheelen dag bleef het vriezend weer, terwijl de scherpe Zuid-Ooster het verblijf buitenshuis allesbe halve tot een pretje maakte. Als typische bijzonderheid mag hier niet onvermeld blijven, dat er in den loop van den dag ijsnaaldjes vie len, een verschijnsel, dat niet alle winters voor komt en voldoende demonstreert hoe koud het wel was. Wie dan ook niet per sé de deur uit moest, prefereerde de huiskamer. Gelukkig zij, die zich in deze dagen warm kunnen kleeden, voldoende brandstof in huis hebben en zich de noodzakelijke weelde van een filksche warme pot kunnen veroorloven. In deze dagen immers hebben de behoeftigen onder ons het dubbel zwaar te verduren! Lage waterstand. Ook de scheepvaart heeft maar last van den vorst. Het water staat zeer laag, zoowel in kanalen als grachten, maar ook in de haven van Nieuwediep en van Oudeschild. De eerste die hier last van had was natuurlijk de trouwe Texelsche boot, die zich echter gisteren door Koning Winter niet liet intimideeren. Welis waar kon men zich echteren gisteren niet prompt aan het vaarplan houden, maar door een juist profijt kiezen van het getij konden een aantal overtochten vice versa met succes worden gemaakt. Het Marsdiep vertoonde voorts duidelijke sporen van den strengen moet een aanbeveling en een introductie voor Uw zaak zijn Laat het daarom vervaardigen in een bedrijf dat technisch „bij is Vanmorgen om half acht is de laagste temperatuur In onze stad genoteerd. Het was toen precies 10 graden onder nul. Om 7 uur gisterenavond wees de ther mometer 8.7° aan en toen is hy regel matig langzaam gedaald, tot hy van morgen 10 graden aanwees. De wind was Oost, met kracht 7, dus stormach tig. Dat is ook de oorzaak, dat de wa terstand in zee abnormaal laag is. De stand was vanmorgen 2.S0 meter onder A.P., terwjjl de normale stand 0.70 onder A.P. is. vorst, overal zag men stukken ijs ronddrijven. Als ware winterboden klapperden een aantal rotganzen boven het kille, grauwgrijze water. Het beeld van de haven was ook al onge woon. Ook hier lichte ijsgang en door den lagen waterstand lagen alle schepen aan den grond. Zoo heeft vorst toch altijd zijn voor en tegen. Voor- of tegenstander, het doet niet ter zake. Koning Thialf gaat zijn scepter zwaaien. Zij, die dat heerlijk vinden halen de schaatsen uit het vet, zoo dit nog niet gebeurd mocht zijn en zij, die de koude vreezen treden den Vorst dapper tegemoet. Want zijn heerschappij is slechts van korten duur en dat mogen deze laat- sten tot troost zijn! Zondagochtend is, na een zeer lang durig ziekbed en ernstig lijden, op 50- jarigen leeftijd overleden de brigadier van politie A. Raven, die sedert 1 Mei 1913 bij de politie alhier werkzaam was. Met den brigadier Raven, die wegens bijzondere bekwaamheden reeds op 14 Juni 1919 van agent tot brigadier werd bevor derd, is een zeer trouw, bekwaam, ijverig en algemeen geacht lid aan ons politie corps ontvallen. De ontslapene, die bij zijn chefs, col lega's en ondergeschikten om zijn plichts betrachting hoog stond aangeschreven, laat een weduwe en twee zoons achter. De teraardebestelling zal op Woensdag a.s. op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen met corpseer plaats vinden. Succesvolle avond voor den heer Krijgsman. Zaterdagavond heeft de plaatstelijke ope- rette-vereeniging „Ons Genoegen" een opvoe ring gegeven van de Kinderoperette „Het Gou den fluitje". Niettegenstaande de vijf graden vorst, was „Musis Sacrum" flink bezet, met een publiek, dat genoten heeft van de opvoe ring van deze operette. Het is niet alleen het aardige gegeven van deze de operette, dat de toeschouwers, maar het zijn bovenal de aar dige costuums, de pittige melodietjes en frissche wijsjes, de leuke aankleeding van het geheel, die beslag leggen op de zaal. De heer Krijgsman had het geheel goed in handen, de rollen waren over het geheel geno men gelukkig gekozen en aan de aankleeding was bizondere zorg besteed. Keurig en smaak vol waren de costuums, de kabouters met hun roode pakjes en witte baarden, de fee van het woud in haar koninklijk costuum, de elfen in hun fijne jurkjes, de soldaten in hun keurige uniformen, de houthakkers in hun gezellige pakjes, 't Was alles tot in de puntjes verzorgd en er dan aan te denken, dat het bestuur van „Ons Genoegen" voor het grootste deel zelf voor de costuumpjes heeft gezorgd, dat de heer Boogaard, de trouwe vriend van onze blinden dirigent, daarin een voorname rol heeft ver vuld; het dwingt respect af. De rollen zaten er goed in en al hadden en- elken wel een weinig last van plankenkoorts (wie zou het niet krijgen bij zoo'n volle zaal?) werd het geheel vlot afgewerkt en het dank baar applaus, na ieder bedrijf, was welge meend. Over den inhoud van het Gouden fluitje zullen we niet schrijven. We vermeldden die reeds eerder. Het is het bekende verhaal van de booze heks, en het geroofde prinsesje, van de vriendelijke fee en de engelen van Elfen en van het gelukkige slot, de teruggebrachte Prinses, de beloonde deugd en de boosheid, die gestraft wordt. De heer Krijgsman kent zoo langzamerhand het klappen van de zweep. Het is reeds voor het zesde jaar, dat hij zich met een operette voor het voetlicht vertoond en de groote be langstelling, die er ook Zaterdag was, is mis schien wel de beste reclame voor onzen diri gent. Daarbij wordt hij bijgestaan allereerst natuurlijk door den heer Boogaard, zijn rech terhand, maar dan was daar achter de coulis sen Mej. Van Hoek, de stille kracht achter het scherm, die met eenige helpsters zorgde, dat de zaak een vlot en goed verloop had en dan was er achter den vleugel Mevr. Moree—Dol, de bekwame pianiste van „Ons Genoegen",, en dan waren daar tenslotte nog een tweetal musici, de heeren Raatgers (violist) en Pie- terse (cellist), die meewerkten aan het succes van den avond. Het was de heer Boogarad, die aan het begin van de uitvoering meedeelde, dat het in de be doeling ligt met deze operette de provincie in te gaan. Wij twijfelen er niet aan of men zal ook elders succes oogsten. De kleine foutjes, die nog aan de uitvoering kleefden, zullen dan verbeterd zijn, zoodat het succes verzekerd is. BEVALLEN: J. M. Kruijff—van Dalen, d. berekend door ESONA (auto- en bootdiensten „Een liefdesgeschiedenis in de Comédie Francaise". Het was te voorzien, dat er voor de film, die gistermorgen in het Rialto-theater ge draaid heeft, niet veel belangstelling zou be staan. En dat vanwege het weer, dat ook de liefhebbers binnenshuis hield. Het was jammer, want zij, die w 1 aan wezig waren, hebben aan de film, „Een lief desgeschiedenis in de Comédie Francaise" van Mervyn Leroy, een wel bijzonder amusant anderhalf uur beleefd. Het reageeren bewees, dat men deze film op haar juiste waarde bleek te schatten. De hoofdrollen in dit hoogst vroo- lijke filmwerk, dat geregisseerd werd door den vermaarden James Whale van de Warner Bros, vertolken Brian Aherne, Olivia de Havilland, Edward Horton, Melville Cooper en Lana Turner. Het scenario, dat uitmunt door intelligentie, schreef Ernst Vajda, bekend door vrijwel tallooze films van voornaam kaliber. Het verhaal vangt te Londen aan, in het jaar 1750, waar de groote tooneelspeler, David Garrick, op het hoogtepunt van zijn carrière staat. Hij ontvangt een uitnoodiging om een serie gastvoorstellingen in Parijs in de Comé die Frangaise te geven. Wanneer hij dit aan het Londensche theaterpubliek mededeelt, geeft men een verkeerden uitleg aan zijn woorden, waardoor de Franschen tegen hem worden ingenomen en een complot vormen om hem het vuur na aan de schenen te leggen. De film laat nu zien in welke amusante ver wikkelingen de held van dit verhaal, David Garrick, geraakt. Brian Aherne maakt van deze rol iets zeer bijzonders. Zij is hem letter lijk op het lijf geschreven. Hetzelfde kan ge zegd worden van Olivia de Havilland, die op waarlijk onverbeterlijke wijze deze rol inter- prêteert. De film is een technisch meesterwerk. Men moet zien met welk een raffinement men den sfeer en den geest van het oude Frankrijk wist weer te geven en hoezeer ook de mede spelenden zich in deze materie ingedacht heb ben. Een speciaal woord van waardeering voor het muzikale element in deze productie, dat op een opvallend hoog niveau staat. Een film tenslotte, waarvan men het alleen betreuren kan, dat niet meerderen in de gelegenheid waren ervan te ge nieten. kortom alle soepen win nen aan smakelijkheid, wanneer U er een weinig Maggi's Aroma aan toe voegt. Eerst dan worden ze pas „af". Waarom? Omdat Maggi's Aroma de eigen smaak van een gerecht meer naar voren brengt Laat Uw ledig Maggi- flesje bij Uw winkelier navullen: ,T No. 0 a 14 ct. No. 1 a 27 ct. Uitslag bekroningen. Af deeling Kanaries, 4 vogels eigen kweek: Wisselbeker, winnaar H. Toes. Klasse II, 2 vogels eigen kweek, winnaar A. Stam. Klasse III, 1 vogel, eigenkweek, winnaar P. Burger. Afdeeling II, Open klasse. Klasse V, 2 vogels, winnaar J. Kwast. Klasse VI, 1 vogel, winnaar N. Hoebe, meesterzanger. Meesterzangers eigen kweek 1938, A. Stam, P. A. Doppegieter, P. Burgers. Winnaar A. Stam. Afdeeling Groote Hoenders en Krielen: Wisselbeker: Winnaar Ch. A. Luters, voor hoogst aantal punten. Groote Hoenders Hoogst aantal punten: J. Wiering. Mooiste haan van de Tentoonstelling Java kriel (wit)D. Heijblok. Groote Hoenders: le prijs Mechelsche koekoek Ch. A. Luters. 2 X le prijs Goudbrakels J. Wiering. 4 X le prijs Zilverbrakels J. Wiering. le prijs Holl. Hoen Zilverlaken, zwart geloverd, J. Wiering. le prijs Leghorn wit Ch. A. Luters. le prijs Leghorn wit J. Wiering. 5 X le prijs Zwart Leghorn J. Kuppen. le prijs Patrijs Leghorn Ch. A. Luters. le prijs Zilver Wyandot Ch. A. Luters. 2 X le prijs Zwart Minorca T. Koop- mans. 2 X le prijs Trio Zilverbrakels J. Wie ring. le prijs Patrijs Leghorn (Duitsch) J, J. Carree. Afdeeling Krielen: le prijs Holl. Patrijs (Trio) Dr. Hoedemaker, Wieringen. le prijs Zwart Wyandot (Trio) J. J. R. Groos. le prijs Columbia Wyandot (Trio) P. van Vliet, le prijs Goud Sebricht (Trio) J. J. Carree. le prijs Hollandsen Patrijs J. Kalter. 2 x le prijs Hollandsche Patrijs Dr. Hoedema ker, Wieringen. 4 X le prijs Hollandsche Wit- kuif Ch. A. Luters. le prijs Hollandsche Wit- kuif (wit) Ch. A. Luters. 2 X le prijs Bont Witkuif Ch. A. Luters. 3 X le prijs Wit Wyan dot J. J. B. Groos. 3 X le prijs Zwart Wyandot P. Burger, le prijs Patrijs J. J. B. Groos. 3 X le prijs Columbia Wyandot D. Sturk. le prijs Zijde Hoenders Ch. A. Luters. le prijs Boschfazant 1—1 P. van Vliet, le prijs Farmosa fazant 11 P. van Vliet, le prijs Goud fazant 11 G. J. Geus. 3 X le prijs Wit Java Kriel D. Heijblok. Afdeeling Konijnen. Groote Rassen, Vlaamsche reus, geel. le prijs: Vlaamsche reus, J. Conneman. le Vlaamsche reus (wit) C. v. d. Velde. 2 X le prijs: Lotharinger (zwart), C. J. Zits. le prijs: Groot Chin. cilla, J. M. Marks. le Hollander (zwart), H. J. A. Lücker. le Hollander (zwart), P. Kooij. le Hollander (blauw), H. P. Baak. le Zilvervos, J. Keijzer. le Rus (brandneus) H. P. Baak. le Rus (brandneus) J. M. Marks. 2 X le prijs Pool (roodoog) H. J. A. Lücker. 2e prijs: Nest jongen (Havanna), H. P. Baak. Afdeeling Sierduiven. 5 X le prijs. M. Klaassen. 12 X le prijs H. J. Bangert. 2 X le prijs N. A. Snel. 5 X le prys, R. Ran. 1 X le prijs, F. J. Hofman. Afdeeling Postduiven 3 X le prijs, J. C. Huber. 4 X le prijs, Gebr. Buis. 7 X le prys, J. Riemers. 2 X le prijs, T. J. F. Goossen. 1 X le prijs, S. Schellinger. Oosterend Het bezoek aan de vergadering van het Zie kenfonds te Oosterend, die Zaterdagavond in het „Wapen van Amsterdam" werd gehouden, was zoo groot, dat al de aanwezigen niet in het gewone vergaderinglokaal konden worden ge plaatst zoodat velen een plaatsje moesten zoe ken in een annex gelegen vertrek. De bijeenkomst werd geopend door den Voorzitter van het fonds, den heer IJ. Koppen, die zijn genoegen uitsprak over de groote op komst en mededeelde, dat de vergadering van het fonds zelf heel kort kon zijn. Spr. gaf ver der een kort overzicht van hetgeen in het fonds in den laatsten tijd is gepasseerd. Spr. wees daarbij op de mislukte pogingen om uitspraak van een Arbitrage-commissie te verkrijgen en op de mededeelingen van de Maatschappij ter Bev. van Geneesk., dat de Maatschappij Zie kenfonds Oosterend was opgeheven. Het be stuur had nu van den advocaat van het Maat schappij Ziekenfonds. Mr. Pekelharing, een op dracht ontvangen om het fonds te liquideeren, dit schrijven had men onbeantwoord gelaten. Opnieuw kwam toen een dergelijk schrijven in, hetgeen men eveneens onbeantwoord had ge laten. Welke rechtsmaatregelen nu de Maat schappij t. Bev. v. Geneesk. zal nemen is niet bekend, doch wij zijn niet voornemens te liqui deeren. Verder meen ik de leiding van deze ver gadering te moeten overdragen aan den heer Van Heerdingen, als voorzitter van het Comité van actie. De heer Jn. Bakker, secretaris van het fonds, las hierna de notulen, die onveranderd werden vastgesteld, waarna de heer v. Heerdingen het woord verkreeg. Spr. wees op de vele pogin gen die waren aangewend om de zaak door on derling overleg te regelen, hetgeen de leden genoegzaam bekend is. Niet alleen te Oosterend heeft men zich positief uitgesproken voor een Onderling Ziekenfonds, naast ons hebben velen zich, ook op de andere dorpen, door teekening op lijsten van het Comité van actie voor zulk een fonds uitgesproken, in totaal 1600. Dit comité heeft zich toen tot de Texelsche dok toren gewend om medewerking, die evenwel werd „geweigerd". Wij hebben toen de zaak niet willen forceeren en afgewacht hoe de kwestie van het fonds te Oosterend zou afloo- pen. Nu evenwel ons fonds gewoonweg als op geheven wordt verklaard, staat de zaak anders en zullen wij er toe moeten overgaan om een Onderling Fonds op te richten. De doktoren hebben geweigerd om voor een Onderl. Fonds te werken en omdat wy dat wenschen, zullen wij andere maat regelen moeten nemen. Het benoemen van een eigen geneseheer voor het Fonds wordt noodzakelijk en daarmede zullen wij geen moeite hebben, want er is keuze genoeg, wy kunnen zelfs een heel goeden dokter krygen. Ook wat de hulp van specialisten betreft, hierin is voorzien. Wij kunnen een dokter krij gen, die kleine operaties etc., waarvoor men nu naar een ziekenhuis wordt gezonden, zelf kun nen verrichten, hetgeen voor het fonds een be langrijke besparing zal geven. Het Onderling- fonds, dat wij nu op het oog hebben, kan zich evenwel niet enkel tot Oosterend bepalen dan zou het aantal leden niet groot genoeg zijn, de bedoeling is een fonds voor geheel Texel. Een voorname factor zal dan ook zijn, dat de wei standsgrens wordt weggenomen. Men heeft ons willen dwingen om bij het Fonds Den Burg aan te sluiten, daartoe hebben wij ons krachtig en eensgezind verzet. Nu evenwel is ook nog een laatsten stap noodig en deze is, dat ge u opgeeft als lid van het Onderling Fonds omdat wij met het verbinden van een nieuwen dokter aan dit fonds met uw steun rekening kunnen houden. Uw handteekening moet zoo spoedig mogelijk inkomen, omdat het in het voornemen ligt om binnen een week Statuten en Reglement van het Onderling Fonds vast te stellen Deze uiteenzetting van den heer Van Heerdingen verwierf applaus van de vergadering. Na een korte pauze wees de heer C. Trap erop, dat het z.i. niet geheel juist was een Onderl. Fonds op te rich ten. Wij zijn hier te Oosterend immers lid van een Onderl. Fonds, zei spr. en wij hebben dus geen nieuw Fonds op te richten. v, Pe voorz-: Wij zijn geenszins voornemens het Fonds Oosterend los te laten, in het comité is het een punt van overweging ge-1 weest om de fondsleden automatisch te doen overgaan, doch wij moeten uw handteekening toch hebben voor de garantie dat men genoe gen neemt met den te benoemen geneesheer en verder is oprichting van een Onderl. Fonds noodig omdat wij hopen, dat zich ook te Oudeschild, Den Burg, De Cocksdorp etc. afd. van ons onderl. fonds zullen vormen. De afd. Oosterend kan dan geheel blijven werken zooals tot heden het fonds deed. Gevraagd werd hoe het nu zou gaan met den tandarts. Deze heeft verklaard ook niet meer voor het fonds te zullen werken. Geroepdan benoemen wij ook een tandarts. Opgemerkt werd aan de bestuurstafel, dat wel de tandarts door het fonds zal worden betaald. Het zal gaan op dezelfde wijze als nu met de doktoren geschiedt. Men gaat naar den tandarts, maakt met hem te voren con ditie en dient de rekening in bij het fonds. Men meent dat dit voor de kas van het fonds nog voordeel zal brengen ook. Ook werd gevraagd hoe het zou gaan met het verstrekken van brillen, breukbanden etc. De voorz. deelde mede, dat dit op dezelfde wijze zou geschieden als bij het fonds thans geschiedt. De heer Brouwer informeerde als doktoren die niet aan het fonds zijn verbonden hulp moeten verleenen in geval van ernstige onge vallen. Spr. had bij een ongeval al meermalen om een dokter moeten zoeken. De heer S. Keijzer wees er op, dat in zulk een geval een dokter moet helpen. Vervolgens werd gevraagd wanneer men voornemens is het Onderl. Fonds in werking te doen treden. De voorz. deelde mede, dat men reeds met 1 Jan. a.s. de zaak aan het rollen wil brengen. De heer Bremer kon zich zeer goed vereenigen met de haast die ge maakt werd. Spr. was van meening dat nu de Tex. dokters niet meer voor het fonds werken, als b.v. een griep-epidemie uitbreekt (waarvoor het nu de tijd is) de kas ern stig zou moeten worden aangesproken. Gevraagd werd nu of men met het Onderl. Fonds ziekenhuisbehandeling en hulp van specialisten te Den Helder zal kunnen ver krijgen; er wordt beweerd, dat men specia listische hulp in Amsterdam moet zoeken. Het bestuur wees erop, dat specialisten te Den Helder voor het fonds niet zullen wer ken,, doch in ziekenhuizen aldaar wordt men opgenomen. De patiënten worden dan particu lier geholpen en het fonds betaalt. Geïnfor meerd werd of dit geen bezwaar zou vormen voor de kas. Hierop antwoordde de heer Jn. Bakker, dat de kas er wel bij zou varen als een te benoemen geneesheer kleine specialis tische gevallen, kleine operaties etc. zelf zal behandelen. Spr. wees daarbij op de resultaten van het Onderl. Fonds te Nijmegen, waar men zoo met succes in dit opzicht werkt, dat men een tweeden geneesheer heeft moeten aan stellen. De heer Bakker dringt aan op „door zetten" in het belang van de ingezetenen. Geroep: Geschreven wordt over den geest hier te Oosterend in 1813, die geest heerscht hier nog! De heer Bremer vraagt naar de afstands- ritten, waarvoor extra moet worden betaald. Dit was bij ons Fonds, zegt de voorz., een misstand, voor Oosterend zal het niet noodig zijn als wij een dokter benoemen. Voor het overige gedeelte van Texel zullen wij ook deze moeilijkheid uit den weg ruimen. Nog kwam een opmerking van den heer Michels (ambtenaar van Maatsch. Ziekenf.) in bespreking, waarbij deze heer er op ge wezen had, dat hij, evenals Dr. Boswijk, den strijd niet vreesde. Doch dat aan hun zijde de overwinning toch zou zijn. Deze opmerking verwekte nog eenige hilariteit. De heer Vonk drong aan, nu den leden alle wenschelijke in lichtingen waren verstrekt, om zich „en bloc" aan te sluiten bij het Onderl. Fonds. De heer v. Heerdingen sprak nu een kort sluitingswoord, waarbij spr. verzocht om propaganda voor het Onderl. Fonds. Wanneer allen aansluiten zei spr., vreezen wij den strijd niet en „zonder strijd geen overwinning". Het bjjgek ons, dat geheel de vergade ring achter het Comité van actie stond. Na de sluiting hebben wy even ge ïnformeerd na het aantal ingekomen handteekeningen. Het bleek wel, dat nu reeds verreweg het grootst aantal leden te Oosterend hadden geteekend voor lid maatschap van het Onderling Fonds.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5