SPORT Zelfstandigheidspolitiek naar alle zijden Suikerstroop bedreigt een gasfabriek Blauw Wit—D.W.S. 0-2 Tommy Farr verliest Nieuwe topprestatie van Irene van Feggelen Memel maq Mein Kampf lezen Rechercheurs boffen Een nationale N.S*B*-collecte? Langedijk c.s. niet naar Zwitserland Een motorrace te Zand voort? Smid jammerlijk omgekomen Mussolini wijdt een stad in Dtufschland onteigent R. K.-goederen Japansch-Russiscbe onderhandelingen mis'ukt 1 Uit onze omgeving Vo-elkat Een goed idee van Slot; hij speelt met een ijsmuts op! Het veld van het Olympisch Stadion was, ais gold het een interlandwedstrijd, enkele dagen van tevoren afgedekt en geprepareerd, opdat het tegen den vorst bestand zou zijn en de ontmoeting tusschen Blauw Wit en P. W. S., niet alleen belangrijk omdat het een derby betrof, maar vooral ook omdat beide clubs goede kansen hebben voor de eerste plaats, zou kunnen doorgaan. 7.oo was het verklaarbaar, dat gistermorgen het ter rein werd goedgekeurd en ook scheidsrech ter van Moorsel er geen bezwaren tegen had den wedstrijd te laten doorgaan. O. i. viel deze beslissing geenszins toe te juichen. Ze ker, het terrein was bespeelbaar en uit dien hoofde behoefde de wedstrijd ook niet te worden afgelast. Maar de lage temperatuur en de felle gure wind vormden tezamen een factor, welke van grooten nadeeligen in vloed op het nhvsieke welzijn der spelers zou kunnen zijn. Wij kunnen ons moeilijk voorstellen, dat een genoegelijk spelletje voetbal in een adembenemenden feilen, ijs- kouden wind. welke door de dunne kleeding der spelers heengaat en de spieren verstijft, goed voor de gezondheid is. Het was heelemaal niet vreemd de meeste spelers met handschoenen aan te zien. F.r viel in dit opzicht een keurcollectie van de ze nuttige keedingstukken waar te nemen, al s'sken de fraaie glacéhandschoenen van den heer van Moorsel wel wat af bij de gro ve wanten van Trock En Slot van P.W.S. was met een ijsmuts op verschenen, zoo van zijn jongste broertie meegenomen. een ouder- wetsch model met een fraaie pluim. Het kopnen van den geijsmutsten Slot geschied de dan ook wel met eenig effect! Het spreekt van zelf, dat het spel bijzon der geleden heeft onder de ongunstige om standigheden. Botsingen werden zooveel mogelijk vermeden, doch niettemin moesten Slot van B'anw Wit in de eerste helft en Drarger van D. W. S. in de tweede helft zich laten vervangen. Men speelde gereser veerd. zonder volledige overgave en het ge volg was. dat het geluk een grooten rol ging snelen. D. W. S. had het geluk aan haar kan. Zoowel bet eerste doelpunt, van Slot. als het tweede, dat na de pauze werd gemaakt, zijn gescoord, omdat de achterspelers en vooral keener Ferwerda van Blauw Wit niet resoluut durfden ingrijpen. Overigens mag de overwinning van P. W. S. niet onver diend worden genoemd, men speelde aan die zijde iets minder slecht voetbal dan bij Blauw Wit, terwijl de stadionbewoners steeds in hun oude fout vervielen n.1. om het 'spei te kort te houden. VERRASSING IN HET ZUIDEN. EindhovenRoermond 01. Pe wedstrijd EindhovenRoermond, de eenige wedstrijd, die met Blauw Wit-P.W.S. doorgang heeft gevonden, heeft een groo- te verrassing opgeleverd. De Roermonders wonnen met 10, tengevolge waarvan zij de laatste plaats vaarwelzegden en over deden aan Bleyerheide. fëaJUen Geslagen door Lou Nova, een nieuwe ster. In Madison Square Garden te New Vork sloeg de jeugdige Californische zwaargewichtbokser Lou Nova den Britschen kampioen in dit gewicht, Tommy Farr. in een gevecht over 15 ronden op punten. Nova. die acht weken geleden Gunnar Baerlund sloeg, wordt als een nieuwe ster aan het firmament der zwaargewichtbok sers beschouwd. Behalve Max Baer is ook Nova een ern stig candidaat voor een gevecht om den titel tegen Joe Louis. In zijn gevecht tegen Farr was Nova tech nisch de betere bokser. Vooral in de laatste ronden bleek dat hij over meer uithoudings vermogen beschikte dan zijn tegenstander. Nova tegen Max Baer. Op 24 Februari a s. zal in Madison Square Garden een gevecht worden georganiseerd tusschen den nieuwen ster in het zwaarge wicht. Lou Nova en den vroegeren wereld kampioen Max Baer. Het gevecht is vastge steld op vijftien ronden, terwijl de winnaar zoo goed als zeker htt recht krijgt tegen Joe Louis voor een titelknmp uit te komen, Dit titelgevecht zal dan in Juni of Septem ber 1939 worden gehouden. •j-emmen Haar eigen wereldrecord 200 M. rugslag verbeterd. Op schitterende wijze is de IJ-zwem- ster Irene van Feggelen er gistermid dag in het Sportfondsenbad te Am sterdam in geslaagd het wereldrecord over 200 meter rugslag, dat mer een tijd van 2 min. 40.fi sec., gevestigd op 26 October 1.1. te Düsseldorf, in haar bezit is, te verbeteren. Niet minder dan 1.6 sec. haalde zij van dezen tijd af, zoodat het wereldrecord, natuurlijk te vens Europecsch en Nederlandsch re cord, op 2 min. 39 sec. kwam te staan. ifxJiaatten, Wedstrijden te Bergen Om den Kennemerwisselbeker. Me>t toestemming van den K.N.S.B. wordt Dinsdag 20 december een wedstrijd in hert hardrijden om den Kennemerwisselbeker over afstanden van 500, 1«00 en o000 me- ter georganiseerd. De laatste maal, in i werd de Kennemerwisselbeker gewonnen door K. Schenk uit Anna Paulownapolder. Pe organisatie is in handen van de Berger IJssport vereeniging. Zij zullen in eigen land starten. Naar wij vernemen is het vertrek van de Nederlandsche hardrijders op de schaats die Zaterdag a.s. naar Davos zouden gaan om in deze Zwitsersche wintersportplaats verscheidene weken te trainen, voorloopig uitgesteld, dit in verband met het feit, dat zij. door het plotseling invallen van de vorst, aan wedstrijden in eigen land zullen deelnemen. Zoo is hert reeds zeker, dat Langedijk, Koops, Heiden en anderen rij- dag a.s. zullen starten op den nationalen invitatiewedsrtrijd, welke op de baan van de Amsterdamsche IJsclub wordt gehouden. UtielAenrien GÉRARDIN WINT DEN SPRINT TE BRUSSEL. Van Vliet op de tweede plaats. Voor een zeer talrijk publiek zijn gisteren in het Sportpaleis te Brussel internationale wielerwedstrijden verreden. In den sprintwedstrijd om den „Grooten prijs van Europa behaalde de Franschman Gérardin een verrassende zege voor den we reldkampioen, onzen landgenoot van Vliet en den Belg Scherens. In den handicapwedstrijd werd Scherens eerste voor Gerardin en Van Vliet. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE ANTWERPEN. Van Vliet wint de sprint, Schulte de achtervolging. In het Antwerpsche Sportpaleis boekten Zaterdag de Hollandsche deelnemers succes sen. Zoo won Van Vliet de sprint voor Sche rens, Richter en Loatti, terwijl Schulte de achtervolging voor zijn rekening nam. Ach tereenvolgens versloeg hij in fraaien stijl Verreycken, Somers en Aimar. Een uurwedstrijd achter tandems was voor Kaers, 2. Wals, 3. Pellenaars en 4 Loncke. JEF v. d. VIJVER WORDT RPOF. Naar de Tel. verneemt heeft de wereld kampioen der amateur-sprinters, onze land genoot Jef v. d. Vijver zijn prof.licentie aan gevraagd, welke hij tegen 1 Januari a.s. ver wacht te krijgen. Gaat het door, dan zal Jef op 7 Januari voor het eerst als prof. rijden in het Antwerpsche Sportpaleis tegen nie mand minder dan Poeske Scherens. Pe Roo sendaler is vol goeden moed, hij heeft al aardig wat contracten. YYloloMspoAl Deelname van de K.N.M.V. aan den Dumonceaubekerrit staat nog niet vast. De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandsche Wielrijders Vereeniging heeft gistermiddag te Utrecht de jaarlijk- sche bijeenkomst gehouden ten einde den wedstrijdkalender voor het komende sei zoen samen te stellen. Bij den aanvang der besprekingen werd medegedeeld, dat, indien de K.N.M.V. tot overeenstemming komt met de autoriteiten, waarop inderdaad veel kans is, op 10 Juni 1939 voor de eerste maal een stratenrace te Zandvoort zal worden gehouden. In verband hiermede is het nog niet ze ker, of de K.N.M.V. wel zal deelnemen aan den Dumonceaubekerrit, welke voor 10 en 11 Juni is vastgesteld. Het boek van Hitier mag weer verkocht worden. De „National Zeitung" te Essen meldt, dat in het kader van de laat ste maatregelen der Litausche re geering en in verband met de ver kiezingen in het Memelgebied het verbod van „Mein Kampf" is opge heven. Het blad zegt verder, dat de vorige week meer dan duizend exemplaren verkocht zijn en dat het boek ook te Kaunas zeer gevraagd is. Littauen politiek onafhankelijk... De „Wieczor Warszawski" heeft een on derhoud gehad met den Littauschen minis ter van buiten'andsche zaken, Urbszys, De minister zeide. dat Littauen politiek volko men onafhankelijk is. Het is echter bereid den wensch naar autonomie in het Memel- gebied in studie te nemen in het kader van het statuut. De nieuwe Littausche gezant te Berlijn, Skirpa, zal daarover onderhandelin gen aangeknoopen. De minister sprak de ge ruchten over afstand van Memel aan Duitschland beslist tegen, evenals de berich ten over een Duitsch-Littausche tolunie. Van de Memelkwestie afgezien is de verhouding tusschen Littauen en Duitschland goed, Regeeringsmededeeling naar aan leiding van een bewering in de Dnitsche pers. De Regeeringspersdien6t meldt: Naar aanleiding van in de Puitsche pers verschenen beschouwingen over de vraag of de huidige ver spreiding der Nederlandsche strijd krachten moet leiden tot de op vatting dat Nederland zijn Zuid grens en met name zijn Westgrens min of meer ongedekt laat, terwijl het een onevenredig groote troepen macht aan de Oostgrens gereed zou houden, wordt van bevoegde zijde het volgende gemeld: In dagen van Internationale spanning worden langs onze kust opgesteld niet één bataljon (gelijk in Puitsche bladen on ge zag van een publicatie van een Neder landsch oud-opperofficer was vermeldj doch verscheidene bataljons, nog afgezien van de kustartillerie.• In normale tijden zijn deze meer in het centrum des lands gelegen. Bovendien moet bii een beoordeeling dezer verspreiding der troepen over de verschillende garnizoenen er mede rekening worden gehouden dat on ze weste-rens een zeegrens is, en dus een natuurlijke belemmering vormt voor een aanvaller. Vooral echter moet gelet wor den op het feit, dat de kustverdediging niet alleen en zelfs niet in de eerste plaats aan de bovenbedoelde troepen dei- landmacht is toevertrouwd, doch bovenal aan de Koninklijke Marine, die daarvoor de beschikking heeft over het noodige varend materieel en doode weermiddelen als mijn- versperringen. Wat de Zuidgrens betreft, zij er op ge wezen dat deze korter is dan de Oostgrens. Voor de zooveelsrte maal moge uit het voorgaande blijken, dat het der regeering ernst is met de toepassing harer zelfstan digheidspolitiek naair alle zijden. Inbreker liet demonstratief de gestolen motor in den steek. De laatste weken is te Rotterdam, zooals reeds gemeld werd, een groot aantal inbra ken gepleegd, waarbij de buit meestal ge ring was. Bij haar onderzoek kon de politie vaststellen, dat in vele gevallen dezelfde lieden aan het werk moeten zijn geweest. Een arrestatie, waarbij het geluk de politie diende is aanleiding geworden, dat een reeks inbraken thans kon worden opgehel derd en dat nog eenige aanhoudingen plaats vonden. Dinsdagavond J.l. wandelden twee recher cheurs van de hondenbrigade met een po litiehond in de nabijheid van het Feyenoord- «tadion, toen uit de tegenovergestelde rich ting een motorfiets naderde, waarop twee mannen gezeten waren. Bij de rechercheurs gekomen, bleef de motor onverwachts in de sintels van den weg steken. Begrijpelijker wijs zagen de rechercheurs hierin niets ver dachts. Wel toen de heeren, na verschillen de malen getracht te hebben met den motor te starten, dit voorwerp in don steek lieten en aan den haal gingen. De rechercheurs zetten onmiddellijk een achtervolging in, met 't resultaat, dat een van die vluchtelin gen, de 21-jarige los-werkman P. O., wonen de te Rotterdam, gegrepen kon worden. De ander werd later gevat, doch die bleek niet geweten te hebben, dat ziin vriend, die de motor onlangs gestolen had, zulk een kwaad geweten had. Hij werd dan ook spoedig op vrije voeten gesteld. werd op het politiebureau gefouilleerd en men vond twee horloges op hem. Al spoe dig bleek, dat hij meer van een heele serie gepleegde inbraken afwist. Een langdurig verhoor had tot resultaat, dat zijn handlanger, de 21-jarige schippers knecht W. T., eveneens kon worden gearres teerd. Tank door de felle kou gespron gen. De felle koude heeft gisterenmorgen in Zeehrugge (België) een merkwaardig onge luk doen ontstaan. Onder de inrichtingen Van een daar ge vestigde havenmaatschappij bevinden zich zes tanks, terwijl nog drie tanks in aan bouw zijn. Deze tajiks dienen voor het op slaan van walvischtraan, suikerstroop en creosoot. Op een gegeven oogenblik hoorde men een dof gedreun. Een onderzoek wees uit. dat een der tanks, drte niet minder dan 4.200 ton suikerstroop inhield, was inge stort De suikerstroop stortrte zich uit over den grond en liep als een dikke golf in de richting van twee cok-f ovens. Onderwee werd een tweede tank door het geweld van de voortstroomende massa omverge- duwd. Deze tank was gevuld met 2.200 ton melasse. Ook een kleine tank, waarin 150 ton creosoot was opgeslagen, werd omver- geduwd. Een eind ie verder werd de muur, die opgetrokken is rondom het emplace ment der maatschanpii. weggedrukt. Steeds verder stroomden de millioenen kilo's we gende dikke massa, passeerde een sloot en verspreidde zich over den weg, to>t zij ein delijk uitkwam bii de installaties der co- kesovens. Verscheidene met cokes geladen wagons werden omvergeworpen en de ge bouwen der cokesovens werden bedreigd. Terstond waren de politie en de gendar merie gealarmeerd. Tegen twaalf uur arri veerden voorts 200 soldaten van het garni zoen te Brugge ter versterking. Wanneer men bedenkt, dat de suiker stroop een waarde heeft van 50 centimes per k.g. en hot creosoot 90 centimes, kan men nagaan hoe groot de schade, alleen aan verloren grondstoffen is. De opgeslagen suikerstroop was pas ge lost door hert Engelsche is *Ath«rtm«r. Alles was verzekerd. Wat de oorzaken van het ongeval be> het schijnt wel, dat die gezocht mof worden in de plotseling optredende lel e koude, waardoor de tanks gekrompeni zijn, terwijl de melasse zelf niet samendrukbaar is, zoodat de ijzeren tankwanden scheurden „Zorg voor eigen Volk". Het onderstaande telegram werd Zaterdag door den heer d'Ansembourg en eenige an dere heeren gezonden aan de ministers van algemeene zaken en binnenlandsche zaken: Daar uit het antwoord van den minister president d.d. 15 December op de vragen van den eersten ondergetcekendc blijkt, dat de regeering niet bereid is, om een nationale collecte: "Zorg voor eigen Volk" zelf te or- ganiseeren en verwijst naar particulier ini tiatief hebben ondergeteekenden de eer Uwe Excellenties mede te deelen, dat zij bereid zijn, dit particulier initiatief tot het organi- sceren van bedoelde collecte te nemen en wel op een der eerstvolgende Zaterdagen. Zij verzoeken hiertoe dezelfde moreele en daadwerkelijke medewerking van Uwe Excel lenties als die welke verleend werd bij de collecte van 3 December j.l., in het bijzonder: 1. een aanbeveling over de radio door den minister-president op den vooravond van bedoelde collecte. 2. Een aanschrijving van den minister van binnenlandsche Zaken aan alle burge meesters om hun volle medewerking te willen verleenen. 3. De beschikbaarstelling van eenige uren zendtijd op achtereenvolgende dagen voor de leden van het comité om de collecte aan te bevelen. Gezien den nijpenden nood in ons volk verzoeken zij een zoo spoedig mogelijk ant woord te ontvangen. Ontploffing van acetyleentoestel in Drentsch dorp- Zaterdag is in het gehuchtje Elp, in de gemeente Westerbork (Dr.), een noodlottig ongeval gebeurd, waarbij de 26-jarige Hiddo Zuiderweg, zoon van den dorpssmid, om het leven is gekomen. De jonge smid was buiten aan het werk voor de smederij van zijn vader. Daarbij maakte hij gebruik van een acetyleen-lasch- apnaraat. Plotseling ontplofte dit apparaat, waar door Zuiderweg door wegvliegende deelen werd geraakt. Het hoofd werd hem van 't lichaam gescheiden, zoodat hij op slag dood was. Niemand heeft het ongeluk zien ge beuren zoodat men de juiste toedracht niet weet. Men hoorde een hevigen slag en toe snellende, vond men het zwaar verminkte lichaam van den jongeman. Geen rede over de buitenland- sche politiek. Mussolini heetf gisteren de nieuwe stad Carbonia op het eiland Sardinië ingewijd. Hij heeft niet gesproken over de buiten- landsche politiek. Hij zou slechts gespro ken hebben over de nieuwe prestatie van het regime, gelegen in de hervatting van de exploitatie der mineralen in dit deel van Sardinië. Mussolini verheerlijkte den onbuigbaren wil van het fascisme, uitte den lof der deug den van het Sardijnsche volk en zeide, dat een volk, dat in staat is zoo groote offers te brengen met vasten blik wie hert ook zij en in welke richtng ook kan aanzien. Na zijn rede vertrok Mussolini naar Cagli- ari, vanwaar hij met het oorlogsschip Bol- zano naar Rome terugkeerde. „Vijanden van volk en staat". Het „Reichsgesetzblatt" publiceert een be schikking, waarbij de bezittingen van den bond van Roomsch-Katholieke jongelieden in het bisdom Limburg (Duitschland) die onlangs ontbonden is, worden verbeurd ver klaard ten eunste van den Pruisischen staat. De verbeurdverklaring heeft ook betrekking op onderafdeelingen van den bond en op de goederen van de Roomsch Katholieke ver eeniging „Neu-Peutschland", terwijl verder een terrein, toebehoorende aan de parochie Irmtraut in Limburg verbeurd verklaard is. Deze beschikking is genomen op grond van de wet van 14 Juni 1938, die voorziet in de confiscatie van goederen, toebehooren de aan vijanden van volk en staat Weinig hoop op een nieuwe vis- scherij-overeenkomst. De onderhandelingen over de visscherii- overeenkomst tusschen Japan en de Sovjet Unie zijp volgens een uit Moskou ontvangen herlrh ho ,7 a ™islukt" v°lR"ns bedoeld ht heeft de Japansche ambassadeur op la dezer opnieuw een bezoek aan Lltwinof gebracht en er bii dezen op aangedrongen, dat snel een tijdelijke overeenkomst wordt gesloten in de plaats van het op 31 dezer afloopende accoord. Litwinct verbond zich echter met. aldus het bericht, doch an - woordde ontwijkend, dat hij een onderzoek zou laten instellen Men meent te weten zoo meldt Domei, dat de Japansche regee ring nog hoopt dat tegen 31 dezer een nieuw visscherijverdrag tot stand zal komen of schoon zij zich op het ergste .voorbereid, AXNA PAULOWNA AVOND VAN ORMENIO VOOR DE VER. VOLGDEN OM GELOOF EN RAS. Rede van den burgemeester. Met sympathie nam ik kennis van het nobele streven van het bestuur der tooneelvereeniging Ormenio om een avond te organiseeren, waarvan de baten ten goede zouden komen aan de ongelukkige verdrukten om geloof en ras en met genoegen aan vaardde ik de uitnoodiging. dezen avond met een enkel woord te ope nen. En Burgemeester Mijnlieff, wiens woor- den we boven aanhaalden, vervolgde: In de eerste plaats breng ik dan hulde aan allen, die zich dezen avond belangeloos in dienst stellen voor hen, die op 't oogenblik voor on- ze geest staan als verschoppelingen in de menschelijke samenleving. Hulde aan Or menio, den bond, The Heic Boys, den heer Raap.'die filmbeelden zal vertonnen en den heer Jonker, die z'n zaal afstond. Door vele eeuwen heen zijn de Joden ver volgd, maar nooit is een pogrom zoo syste- matisch doorgevoerd als thans en, of men nu sympathiseert met de Joden of niet, als mensch zal ieder moeten erkennen wat hun aangedaan is, is gruwelijk. Wij, die gezegend leven in ons vrije Nederland, hebben ook onze zorgen, maar daarnaast verheugen we ons in groote vrijheden en wii beseffen het leed van hen, die geen plekje vinden, waar zij rustig leven kunnen. Gij, aanwe zigen, toont ware Hollanders te zijn, die immers de vrijheid minnen en altijd willen offeren, voor lien die dit hoogste goed moe ten missen. Intusschen heeft de regeering te kennen gegeven, dat het niet mogelijk is de verdruk ten op te nemen in de Nederlandsche ge meenschap. Onze eigen werkloozen zouden dan ongeo'fferd worden aan anderen. Ook de Nederlandsche Joden moeen we niet ten offer brengen aan de Duitsche Joden, welk gevaar in de toekomst zou kunnen drei-mn, als men de laatsten onbeperkt toeliet. Pus moeten we geen gehoor geven aan een im puls, die niet verantwoord zou zijn. We mo gen en moeten hen allen helpen aan wat ze dagelijks noodig hebben tot ze zich in een nieuw vaderland kunnen vestigen. Spr. eindigde met den wensch, dat het stre ven van Ormenio's bestuur succes mocht hebben en men daartoe ook bereid zou zijn in den loop van den avond nog eens in de beurs te tasten. Ormenio speelde op dezen avond wee? ,,'n Wespennest", het stuk, waarmee men niet alleen hier, maar ook in den omtrek, veel succes oogstte. We behoeven dus van) deze negende opvoering geen verslag ta "■even en willen alleen opmerken, dat zij, die het blijspel voor de tweede maal zagen; er nog evenveel pleizier in hadden als de genen, voor wie hert nieuw was. Met een enkel woord de beelden toelich tend, vertoonde de heer Raap een film strook van foto's betrekking hebbend op de gevierde regeeringsjubileumfoesten. Een aardige herinnering aan deze zoo goed ge slaagde festiviteiten, waarvoor de aanwezi gen met luid applaus hun dankbaarheid toon den, toen als laatste beeld het portret van) den heer Hamelink op het doek kwam, die deze fraaie foto's genomen had. Ook de muzikale medewerking van Tha Heic Boys verdiende en genoot aller waar deering. Een succesnummer was weer: „O, Mama", waarbij de heer K. Kaan als ra- freinzangeres fungeerde. En de trekking van de in de pauze aan den' man gebrachte loten, vaak een nog al taaie geschiedenis, werd op dezen goed geslaag den avond, door cle kwinkslagen van den heer Mol, een aantrekkelijk deel van het uitgebreid programma. SCHAATSEN IN PLAATS VAN VISSCHEN. Twee vischwedstrijden zouden er giste ren gehouden worden, beide in de Molen vaart. Natuurlijk bleef zelfs de moest ver woede hengelaar nu achter de snorrende kachel of verwisselde worm en paternoster! voor de schaatsen en zwierde op hert dak, dat de boven- en ondermaatsche baarzen zoo plotseling boven hun hoofd kregen. BREEZAKD. E.H.B.O.-CURSUS. Aan den, in het R.K. Gezellenhuis f0 houden cursus voor eerste-hulp-bij-ongeluk ken, die geleid wordt door dokter Veenis nemen niet minder dan 60 personen deel. ALKMAAR, 17 Dec. Op de heden gehouden botermarkt waren 600 stuks (van Kg.) boter aangevoerd, waarvan de prijs voor groothandel TiVzff 80 cent en kleinhandel 82%—85 cent. Han del matig. Aangevoerd 7725 stuks kipeie- re!?'—vvaarvan c'e Pt'ijzen (groothandel) 3.80 4.i5. Handel matig. ALKMAAR, 17 Dec. Eieneiling voor Hollands Noorderkwar tier. Aanvoer: 225.000 kipeieren 3.805.15, orv>ine e,'Lren 3.90, eendeieren 2.70— '2.90 per 100 stuks. ALKMAAR, 19 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd." Vette koeien 165-280; graskalveren 40-60. nuchtere kalveren (slacht) 8—18; vette schapen 16-22; vette varkens pan kg. 0.50 u.oj. Handel stug. ARMENHUI7.EN, 17 Dec. Roode kool 1.30-2.70, gele kool 1.30-1.70, uien om 7 e k00' 11-80, drielingen, uien 3.60-4.20, grove nien rno^ l ,Pe„er l50-3, Aanvoer: 71.800 Kg- rwl -7 00 Ks KP,e kool, 36.100 Kg- peen k(X)1, 5100 Kr' uien' 625 Ki?" In verband met den vorst had noch te Broek op Langendijk noch te Noordschar- woude veiling van groenten plaats.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6