3n 5 minuten $euti$e koffie Van V)Mi$en Me Uita PUROL Begrooting 1939 aangenomen Waardeering voor hei beleid van B. W Er komt een 4de ambtenaar ter secretarie YIZaiinéiï&iicMen bijtijds een tip... Schaken Raad Texel Positie van Texel finantieel gezond Koningstraat De sabotage op Hr. Ms, „Soerabaia Wij maken voor de Kerstdagen weer heerlijke Kerstbrooden COR KRIGEE, v. Galenstr. 71 ^c/lee^iAaa^^c/Uen De geheel voltallige raad dezer gemeente was Zaterdagmiddag present, toen de burge meester, Mr. A. F. Kamp, klokslag twee jiur de vergadering opende. Het aanvangsuur was extra vroeg gesteld, dus verwachtte men een langdurige vergadering. Op de agenda stond n.1. als laatste punt „Gemeentebegrooting". Voordat we hieraan toe waren moest eerst nog een agenda van 14 punten worden afge handeld. Er werd nl. nog een punt bij de agenda gevoegd. .Aanvrage om steun ter be koming van een landarbeidersplaatsje voor H. S. Donker". Aanmerkingen op de notulen bleven achter wegen, waarom tot de behandeling der inge komen stukken kon worden overgegaan. Burgemeester en raadsleden bleken al spoe dig in een goede stemming te zijn. Een verzoek van bewoners van het Kooger- eind om plaatsing van een lantaarn bij den heer C. Witte, werd direct ingewilligd, er werd zelfs bijgevoegd, dat nog één lantaarn beschikbaar bleef. (Gegadigden hiervoor zul len wel spoedig opdagen, teveel licht is er de3 avonds in onze gemeente nergens). Ook een verzoek van den heer V. Liere om den naam van Molenglop voor een zijstraat van de Molenstraat in „Molendwarsstraat" te veranderen werd zonder bespreking goedge keurd. Geen wijziging Politie-verordening. Anders ging het echter met een verzoek van de Texelsche Middenstandsvereeniging, omtrent een wijziging in de politie-verordening aangaande het staan, zitten leunen, enz. voor étalageramen. Door B. en W. was hieromtrent een voorstel ingediend, doch de raadsleden bleken het hiermede niet eens te zijn. In het voorstel stond vermeld, dat de politie het recht had te verbaliseeren. De heer Parle- vliet had hiertegen bezwaar en wilde, dat dit alleen kon geschieden met goedkeuring van den hoofdbewoner. „Als het alleen aan de po litie ligt, kan deze wel iemand bekeuren, die daar alleen maar tegen het raam staat, al is hij in het geheel niet hinderlijk, meent de heer P. Toen dit gezichtspunt naar voren werd ge bracht, waren de overige raadsleden ook niet voornemens, deze bepaling, waarover geen prae-advies was rondgezonden, zoo maar zon der meer goed te keuren. Eenige stelden uit stel voor, doch de voorzitter voelde daar niet veel voor, daar het verzoek reeds in Juni was ingekomen. Tot slot werd het voorstel van B. en W. verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Aan den heer R. Schaap, werd op zijn verzoek, wegens drukte in het bloem- bollenbedrjjf, eervol ontslag verleend als ambtenaar in algemeenen dienst. Benoemingen. Tot regentes en regenten van het Algemeen Weeshuis werden herbenoemd mevr. H. Kooi manKuip, respect, met 13, 12 en 13 stemmen. M. Kuip, respect, met 13, 12 en 13 stemmen. Eén stem werd uitgebracht op den heer A. J. Keyser. Tot lid van de Schoolcommissie werd her benoemd de heer C. Timmer Jz. te Oosterend met 12 stemmen, 1 stem werd blanco uitge bracht. Tot afgevaardigde van den Raad in de aan deelhoudersvergadering van de N.V. Tex. Electr. Mij. werd de heer J. Bruin met 12 stemmen benoemd, en tot plaatsvervangend idem de heer H. Leber met 10 stemmen, Voor de benoeming van een onderwijzeres te De Cocksdorp aan de o.l. school, werd de pers wgegezonden. Na vrij lange bespreking in Comité werd no. 1 van de voordracht met algemeene stemmen benoemd. De voordracht luidde als volgt: 1. Mej. W. T. Neuteboom. 2. Mej. Chr. Barts. 3. Mej. A. L. Wagemaker. Een voorgestelde wijziging van het ambtenaren reglement in verband met de verlenging van de eerste oefening voor militairen ging vlot onder den hamer. Onderwijs. De vergoeding voor het bijzonder onderwijs werd vastgesteld naar het bedrag, dat door Zeer smakelijk, zonder bezinksel tot de laatste druppel. Geweldige besparing op de koffie- rekening door Demonstratie tot en met Zaterdag 24 December van 10 en 12.30 v.m. en van 2.30 tot 6 uur n.m. Mogen wij op Uw bezoek rekenen de gemeente over 1936 was betaald voor de leerlingen der o.l. scholen. Betaald was toen voor 1608 li leerling 10.92 per leerling. Aan het bestuur van de St. Jozefschool te Den Burg zal dus worden uitbetaald voor 1172 leerlingen 2039.16, voor de school met den Bijbel te Oosterend voor 82'2 leerling 9.90.en voor de school voor Chr. Volks onderwijs te Den Burg voor 92 leerl. 1004.64. Eerstgenoemde school ontvangt voor vak- onderwijs voor 3 uren per week 50. Gebruik van gcmeentewals. Het Waterschap „De 30 Polders" had het verzoek gericht tot het gemeentebestuur om ter verbetering van den tweeden dwarsweg door den Polder Het Noorden, van de ge- meentewegenwals, kosteloos gebruik te mogen maken. De kosten, die hiervoor voor reke ning van de gemeente komen, zijn ongeveer 380.Doch B. en W. achten deze uitgave verantwoord, omdat deze weg de verbinding vormt tusschen De Cocksdorp en Oosterend. Alleen wilden zij de bepaling maken, dat voor de werkzaaheden zooveel mogelijk valide werklooze gezinshoofden worden aangesteld. De raadsleden wisten hiertegen niets in te brengen, doch de heer Parlevliet, getroffen door de samenwerking van gemeente- en polderbestuur (iets wat lang niet altijd het ge val was) wilde van deze goede stemming even gauw profiteeren om den Hallerweg op dezelfde wijze opgeknapt te zien. De voorzitter zegt, „Men kan de wals er voor krijgen". Verder werd volgens voorstel besloten. Teneinde de beschikking te krijgen over een inzweefbreedte van 400 meter, werd voor gesteld een perceel land te koopen tusschen de gemeentegronden in den polder Eierland tegenover het luchtvaartterrein, groot 1.50.80 h.a. voor 2.200.De eigenaar heeft het beding gemaakt den grond te mogen pachten voor 75.per jaar. Tot aankoop besloten. De voorgestelde kasleening werd goedge keurd. Opnieuw was een verzoek ingekomen om medewerking ter bekoming van een plaatsje, volgens de bepaling van de Landarbeiders- wet. De landarbeider H. S. Donker vraagt hiervoor een voorschot van 2600.Het plaatsje zal gebouwd worden op grond hier toe gekocht van den heer C. Witte Pz., gele gen aan den weg naar de Mui. Tot medewerking besloten. De begrooting van het Algemeen Arm bestuur, sluitend in ontvangst en uit gaven op een bedrag van 20.319, werd met algemeene stemmen goedgekeurd, en het gevraagde subsidie ad 14.500. verleend. Hierna kwam de Gemeentebegrooting 1938 ter tafel. Door de commissie van onderzoek waren verschillende schriftelijke vragen en opmerkin gen ingediend, die door B. en W. reeds schrif telijk werden beantwoord. Eerst gingen de verschillende fracties echter over tot alge meene mondelinge beschouwingen. Al waren alle leden het vanzelfsprekend niet in alles met het in de begrooting ge plaatste eens, over het algemeen bleek men zeer tevreden. In de zaal heerschte een echt gemoedelijke stemming. De gezellige warmte in de zaal, terwijl buiten de Oostenwind ijzig koud was, heeft hiertoe misschien wel veel bijgedragen. Vooreerst opende de heer Parlevliet de rij der sprekers, namens zijn fractie betuigde spreker zijn blijdschap en dankbaarheid, dat de uitgaven en inkomsten kloppend zijn, doch de geraamde belastingpost van 114.000, die door 2200 gezinshoofden moet worden op gebracht geeft spreker wel zorg. Spr. hoopt, dat er zulke groote inkomens in deze ge meente zullen komen, dat de belastingdruk verlaagd kan worden. Hoewel spr. de verschillende partijen niet wil becritiseeren, brengt hij toch even naar voren, dat zijn fractie toch eigenlijk een wet houderszetel toekomt. Wij hebben evenwel loyaal gehandeld en hopen de ons toekomende plaats eens te krijgen. De heer Bruin: De heer Bruin namens de S.D.A.P.-fractie, spreekt eveneens zijn waardeering uit in het beleid van B. en W., die kans zagen, de be grooting kloppend te maken met een reserve- post van 2200.Spr. wil geen voorstellen doen, maar wel wenscht hij naar voren te brengen, dat er te weinig wordt gedaan voor volkshuisvesting, dat hij hoopt, dat er eens een eind zal komen aan de klachten over rioleering. Verder zag de S.D.A.P. fractie gaarne een waterleidingplan, en meer beplan ting op Texel, b.v. een gemaakt van de Zui velfabriek naar Doolhof, met behulp van kos teloos te verkrijgen plantgoed van de Sier teeltcentrale. Tenslotte bepleit spr. nog eens de wenschelijkheid om leden zijner fractie in openbare besturen, Armbestuur enz., te benoe men en de zorg voor de werklooze jeugd, op dat geen voedingsbodem wordt gegeven voor het Nat. Socialisme. Spr. eindigt met den wensch, dat met het a.s. Kerstfeest een stem ming van vrede en liefde in onze gemeente moge heerschen. De heer De Waard. Namens de Christ.-Hist. leden, sprak de heer De Waard. B .en W. hadden volgens zijn meening geen zware taak, daar de tegen vallers door meevallers wegvielen. De mee vallers zullen echter vermoedelijk volgend jaar gemist worden; en dan wordt de taak zwaarder. Verder oordeelt de heer De Waard het Dagel. Bestuur wat al te zakelijk, dikwijls remmend werkt en acht de Kohierbelasting te hoog in verband tot de Vermakelijkheids belasting. Ook breekt spr. nog een lans voor „Zondagsrust", en had hij gehoopt op een voorstel tot afschaffing van den Zondag der Kermis. Ijsvermaak geeft ruwe huid verzacht - geneest De heer Leber. De heer Leber (R.K.) acht den financiee- len toestand der gemeente gezond. Spr. ver wacht voor het volgend jaar een reserve van 11.000.Spr. vraagt verder het „bouwrijp" maken van gemeente-gronden, onderhoud van straten in sommige dorpen, steun bjj ontwik keling van jeugdige werkloozen. De heer Epe. De heer Epe (Vrjjz. Dem.) noemt de be grooting sobertjes, maar kerngezond, waar voor spr. het'College dankbaar is. Ook spr. brengt de wethouderskwestie naar voren. Hoe wel ik er, aldus spr. niet onschuldig aan ben, dat er 2 rechtsche wethouders in deze ge meente zijn, acht ik het ook een gezonden toestand, indien hier één rechtsche en 1 link- sche wethouder zou zijn, toch moet spr. be kennen, dat hier geen maatregelen in één richting worden genomen. De heer Epe bespreekt verder verbetering van den weg in de richting van De Mok en geef* uiting van zijn grief die blijkbaar door vele raadsleden wordt gevoeld, n.1. „dat het Burgervliegveld in Eierland voor defensie doeleinden gebruikt wordt en zonder eenige vergoeding. De heer H e n k e s zegt nog iets over de steun van de fuiderzeesteunwet, doch gaat hierop verder in de openbare vergadering niet in. Mr. Kamp. De V o o r z i 11 e r uit zjjn dank voor de waardeerende woorden in verband met de begrooting. Beplanting met boomen van de Sierteeltcentrale acht spr. met gewenscht. Verbetering van den weg naar De Mok ook gewenscht. Over 't gebruik van het vliegveld door militairen! Daar doet het Gemeente bestuur aan wat het kan. Spr. meent, dat er weinig aan te doen is, 1.° 't Rijk maar wil betalen! Hierna wordt een kwartier pauze gehou den, waarna de schriftelijk behandelde vra gen besproken werden. De raad gaat weer in comité, ter bespreking subsidie openbare middelen van vervoer en de jaarwedde van een ambtenaar ter secretarie. Na de opening wordt de Gemeente- Begrooting goedgekeurd, sluitend voor den gewonen dienst op een bedrag van 359.115,90.voor den kapitaaldienst van 11.294,99. Hiermede is tevens 't besluit genomen tot benoemen van een 4e ambtenaar ter secre tarie, op egn jaarwedde van 1200.door B. en W. te benoemen en idem van de heeren W. v. Heerwaarden en K. Stoepker, als ambtenaren bij de werkloozenzorg, tegen een jaarwedde van 1100.De gemeentewerk man P. Spigt krijgt een salaris van 52. per jaar. De vergoeding voor de leerlingen der O.L.- scholen wordt vostgesteld op 11,18 per jaar, die van U.L.O.-school op 20,93 per leerling per jaar. Bij de rondvraag werden slechts eenige vragen gesteld, die door den voorzitter wel willend werden beantwoord. Gedurende de behandeling der begrooting bleef de opgewekte toon in de vergadering heerschen. De voorzitter was hierover blijk baar zoo verheugd, dat hij zelfs de pers prettige Kerstdagen en gelukkige nieuwjaar toewenschte. Nadat de vergadering weer in comité ging, volgde sluiting. Groot ongerief door den Oostenwind De lage waterstand tengevolge van den sterken Oostenwind veroorzaakt op Texel groot ongerief. Vrijdag viel reeds een boot- dienst uit, Zaterdag was de dienst ook al onge regeld evenals Zondag. Maandag werden maar 2 diensten vervuld te 6.45 u. des morgens en des middags om vier uur. Het gevolg hiervan is, dat ook de post slechts weinig komt en alles veel later dan gewoonlijk besteld wordt. De leerlingen van scholen te Den Helder konden niet op tijd daar zijn, en velen moesten daarom te Den Helder blijven. Hoewel het Zondag ontzettend koud was, hebben veel personen reeds schaatsen gereden. Bij De Waal was een groote ijsbaan, en ook het Ilemert bij Den Burg, dat door pompen onder water gehouden was, bood dicht bij huis een goede gelegenheid aan. Een jubilaris der R.K. Kerk Het 75-jarig jubileum der R.-K. Kerk te Den Burg zal uitsluitend kerkelijk worden gevierd. Het kerkgebouw zal, zoover dit voor den tijd van het jaar mogelijk is, feestelijk versierd worden. Indien de invitatie daartoe aanvaard wordt, zal een in ons land vertoevende Bis schop uit Indië des nachts om 5 uur een ponti ficale Hoogmis opdragen. Er zullen voor dit feest geen lijsten bij de oarochianen circuleeren, alleen zal op den len lerstdag een collecte worden gehouden in de ;erk, ter bestrijding der onkosten. Mocht de opbrengst dezer collecte meevallen, dan stelt de feestcommissie, waarin alle R.-K. vereeni- gingen te Den Burg zitting hebben, zich voor van het overschot een Neonkruis op de kerk te laten zetten. Een dergelijk kruis zal des nachts goed zichtbaar zijn. UITVOERING TEXELS KEIX TOOXEEL. Op den 2en Kerstdag voert de Rederijkers kamer „Klein Tooneel" in Pen's Schouwburg zaal het blijspel op: „Frans knapt 't op", van Anjoel Valo. Reeds verscheidene jaren achtereen heeft ..Klein Tooneel" op den 2en Kerstdag een uit voering gegeven. Altijd bijna voor een geheel u,.verkochte zaal, zoodat men ook nu weder een flinke opkomst mag verwachten. DE TEXELSCHE MVRKT. Door de felle koude was het marktbezoek uiterst gering, terwijl er ook bijna See" werd aangevoerd. Alleen een zestal nuc kalveren, wat kippen en konijnen waren aa - wezig. De prijzen der kipeieren zijn doo vorst omhoog gegaan. VEEMARKT. 6 kalveren 7—13, 36 kippen 0.50— 0.7o, 14 konijnen 0.901.75. EIEREXVEILIXG. Aangevoerd 37196 eieren. 58-62 kg 4.504.80; 62-64 kg 4.70-^.90; 66-70 kg 4.955.15; 50-56 kg 3.604.35. Alles per 100 stuks. OXDERSCHEIDIN GEX. Vergunning verleend aan den kapitein ter zee A. C. van der Sande Lacoste tot het aan nemen van het kruis van verdienste der eerste klasse van den Duitschen Adelaar van Duitschland. Met ingang van 1 Januari is aan den hoofd officier van administratie der le klasse P. H. Sluijter op zijn verzoek ter zake van lang- durigen dienst, eervol ontslag uit den zee dienst verleend, met dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen goede dien sten, en bevorderd tot hoofdofficier van ad ministratie der le klasse, de hoofdofficier van administratie der 2e klasse H. P. Verschuur. De officier van den Marinestoomvaartdienst der 2e kl. F. ter Horst, is den 19en December 1938 geplaatst bij het departement van De fensie. Bij duikoefening overleden Aan hartverlamming. Soerabaja, 19 Dec. Bij de duikoefeningen van de Marine, Zaterdagmorgen gehouden, moest de matroos eerste klasse H. Lunsen, in een z.g. drager-tank afdalen, welke tank bij de oefeningen werd gebruikt. Toen de tank op den bodem was aangeland, gaven de assi- steerende duikers de gebruikelijke rukken aan de lijn, waaraan Lunsen was afgedaald. De beantwoordende rukken, welke Lunsen moest geven, bleven achterwege. Men haalde hem op. Het bleek, dat Lunsen geen teeken van leven meer gaf. Onmiddellijk werd kunst matige ademhaling toegepast, welke zonder resultaat bleef. De marine-arts kon slechts den dood door hartverlamming constateeren. Wat appellanten beweren. Batavia, 19 Dec. Het Hoog Militair Ge rechtshof zette heden de behandeling voort inzake de sabotage, aan boord van Hr. Ms. „Soerabaja". De vierde appellant verklaart in hooger beroep te zijn gegaan, daar hij onschuldig is. De zeekrijgsraad veroordeelde hem tot 14 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst en ontzetting uit het recht om bij de gewapende macht te dienen, doch appellant verklaart, dat hij een bekentenis heeft afge legd, daar hij gezwicht is voor beïnvloeding door de commissie. Deze legde hem zijn ver klaringen als het ware in den mond. Boven dien is hij, zoo verklaarde appellant, door den commissaris van politie, Groen, met een pak slaag bedreigd, waarbij hij, appellant, be vreesd was dat hij terug zou slaan. In dit geval vorderde de advocaat-fiskaal 15 maanden gevangenisstraf met ontslag en ontzetting, onder aftrek van preventieef. De laatste appellant verklaart-eveneens on schuldig te zijn. Hij heeft aanvankelijk be kend, omdat hem werd voorgehouden, dat hij bij ontkenning 15 jaar zou krijgen en bij een onware verklaring zelfs tot levenslang zou kunnen worden veroordeeld, terwijl bij een be kentenis de straf niet meer zou zijn dan een paar maanden. Verder deelde hij mede, dat de schetsteekening (welke bij deze .affaire te pas is gekomen) niet door hem, doch door de commissie is gemaakt, terwijl de namen van de delinquenten door hem onder pressie zijn ingevuld. De president van het Gerechtshof houdt hem voor, dat hij dit vroeger niet heeft ver klaard. De advocaat-fiscaal eischte in dit geval her ziening van de hoofdstraf van 12 tot 15 maan den met handhaving van de bijstraffen. De verdediger, mr. Tan Eng Hoa, vroeg de uiterste clementie, zoo mogelijk opheffing van de bijstraffen. Uitspraak op 23 December. (Aneta). Bezichtiging Kerstgaven In een advertentie in dit nummer wordt be kend gemaakt, dat morgenmiddag van 3 tot 10.30 uur in het Evangelisatiegebouw, Vqzel- straat, ter bezichtiging zullen worden gesteld de ontvangen Kerstgaven, terwijl ook de arbeid van de zangklasse tentoongesteld zal worden De toegang is gratis. MEINEED GEPLEEGD. ïn de Heldersche Courant" van Donderdag 15 Dec. komt een zeer storende fout voor die wij alsnog gaarne rectificeeren Pom,!ltr"briCk,"VOOr c,en Alkmaarschen Politierechter in de 2e zaak, „Meineed ge pleegd komen als initialen van den. ver dachte voor de letters P. j. v. Naar wij ver nemen moet dit zijn: P. n. n. Zware straf voor het niet groeten van een landmachtmeerdere Men verzoekt ons te willei rectificeeren. dat het geval met den matroos 3e kl. C A de B wn,o gflede" voor den Zeekrijgsraad te v ïllemsoord is behandeld, zich niet heeft af- ge*Pefld Vlissingen, doch te Midde",rg zoodat ook de Viissingsche politie in geen - cvai het verwyt treft van slap optreden! Telefoon 399 KON MD STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Atlas, 16 Dec. te Curagao. Baralt, 17 Dec. v. Curagao. Dido, 16 Dec. v. Curagao. Douro, 14 Dec. v. Curagao. El Libetad, 15 Dec. v. Curagao. Flora, 8 Dec. v. New York. Mars, 19 Dec. 12 u. 60 m(jl W. v. Lydd. Medea, 14 Dec. v. Curagao. Merope, 19 Dec. te Amsterdam. Midas, 15 Dec. te Curagao. Plato, 16 Dec. v. Curagao. Strabo, 14 Dec. te Curagao. Venus, 19 Dec. te Amsterdam. Orchestes, 18 Dec. 7 u. 42 m. v.m. 110 m. Z.O. v. Land's End. Pericles, t., 17 Dec. 10 u. 15 m. nam. 330 m, W.Z W. v. Land's End. Achilles, pass. 19 Dec. te Kopenhagen. Achilles, pass. 16 Dec. nam. Gibraltar. Alkmaar, u., 17 Dec. te Curagao. Ariadne, 19 Dec. te Amsterdam. Ajax, 19 Dec. te Kopenhagen. Barneveld, 18 Dec. v. Amsterdam. Bennekom, pass. 18 Dec. Vlissingen. Boskoop, t., 16 Dec. v. Mejillones. Breda, t., 17 Dec. v. Cristobal. Ceres, u., 16 Dec. v. Iquique. Colombia, 18 Dec. te Amsterdam. Cottica, t„ 18 Dec. v. Madeira. Fauna, 18 Dec. te Stettin. Flora, 16 Dec. v. New York. Ganymedes, 17 Dec. v. Volos. Gnymedes, 19 Dec. te Thessaloniki. Hebe, 19 Dec. 2 u. te Hamburg. Hercules, 17 Dec. te Varna. Hermees, 18 Dec. v. Cavalla. Irene, pass. 19 Dec. Gibraltar. Iris, 17 Dec. 12 uur Ouessant gep. Juno, 17 Dec. v. Algiers. Mars, pass. 18 Dec. 12 u. 165 m. W. Dungenes3, Odysseus, 19 Dec. te Lissabon. Orion, pass. 18 Dec. nam. Gibraltar. Pluto, 18 Dec. te Amsterdam. Poseidon, 18 Dec. nam. v. Gibraltar. Pygmalion, 19 Dec. te Amsterdam. Rhea, 18 Dec. te Genua. Stella, 18 Dec. te Patras. Theseus, 17 Dec. v. Danzig. Titus, 17 Dec. v. Rotterdam. Venus, 18 Dec. 16 u. 45 v. Hamburg. Vesta, 17 Dec. v. Palermo. STOOMVAAR! MIJ NEDERLAND. Bintang, t., 19 Dec. v. Port Said. Enggano, u„ 17 Dec. v. Belawan. Poelau Bras, 19 Dec. te Amsterdam. Poelau Tello, t., 18 Dec. v. Port Said. Soemba, 19 Dec. te Amsterdam. Tarakan, u., 17 Dec. v. Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, 18 Dec. te Liverpool. Nieuw Amsterdam, 17 Dec. v. New York. Noordam, 19 Dec. te Rotterdam. Veendam, pass. 18 Dec. Cape Race. Volendam, 17 Dec. v. New York. Blommersdijk, 18 Dec. 8 u. 7 m. v.m. 60 m. O. v. Niton. Tanimbar, 19 Dec. te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, u., 19 Dec. te Belawan. Blitar, t„ pass. 18 Dec. Perim. Buitenzorg, t„ 18 Dec. te Suez. Dempo, t., 18 Dec. 8 u. 15 m. nam. v. Cowes; wordt 19 Dec. nam. te Rotterdam verwacht. Kota Tjandi, u., 19 Dec. te Singapore. Garoet, t., 18 Dec. te Havre. Indrapoera, t., 18 Dec. v. Sabang. Kedoe, u„ pass. 18 Dec. Pantellaria. Kertosono, u., 17 Dec. v. Suez. Kota Agoeng, t., pass. 18 Dec. Sagres. Kota Inten, 18 Dec. te Hamburg. Kota Tjandi, u., 18 Dec. te Belawan. Tapanoeli, u., 18 Dec. te Londen. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Maetsuycker, 16 Dec. v. Saigon. Nieuw Holland, 17 Dec. v. Melbourne. Rantaupandang, 16 Dec. v. Port Natal. Ruys, 16 Dec. te Kohsichang. Tegelberg, 16 Dec. v. Kaapstad. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antenor, pass. 18 Dec. Gibraltar. Diomed, 18 Dec. te Manila. Euryades, 18 Dec. te Suez. Melampus, 18 Dec. te Amsterdam. Nenestheus, 16 Dec. v. Yokohama. Polydorus, 18 Dec. v. Amsterdam. KON. HOLL. OLOYD. Amstelland, 16 Dec. te Hamburg. Waterland, t., 17 Dec. v. Las Palmas. Westland, 17 Dec. te B.-Aires. Zaanland, t., 17 Dec. Rio Janeiro. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengkalis, 17 Dec. te Seattle. Hoegh Silvercrest, 14 Dec. te San Francisco. Silverbelle, 17 Dec. v. Soerabaja. Madoera, 18 Dec. te Los Angeles. 0 EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 18 Dec. te Jaffa. Jonge Elisabeth, 18 Dec. Malta gep. Jonge Johanna, 19 Dec. bij Land's End schut- zoekend. ALGEMEENE BEGRAFENISVEREENIGING „DEN HELDER" Goedgek. bij Kon. besluit 27 Juli 1934 No. ?1 Uitvoerder: J. C. HUBER, Hoogstraat 41 - Tel. 614 SCHAAKCLUB MORPHY. Zaterdagavond werd in het Kegelhuis door j;?' P. li iaar eerste competitiewedstrijd in seiz°en voor den Noord-Hoilandschen Schaakbond gespeeld tegen Bloe .endaal III. aarvan de uitslag is aia volgt: B. Rensink—J.H. Caro 0—1 r. D.agelet—R- Plomp afgebroken M tt fKoene—R, J. vV. Tuning 0-1 toU°!ih0f~W- F' Cramer 1-0 GoedhartA. Hofman afgebroken (fra*~A- v- 0. Werff Jr 1—0 H. A Dorré—B. Hoekstra 14—% J. v d Wijk—J. E ijking "l-0 C RabA. A. Sleeuw 01 A'.Lagaaij—A- Breet Vt sli<JbicrUee a^ebroken partijen zullen de be- brengenVan spannende kamp moeten

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6