Wijziging Tariefmachtigings wet aangenomen Groeiende anti-Duitsche stemming in Amerika Waarom wil Amerika zich wapenen DE WERELD in weinig woorden Postvlucbten op Indië „Dood mij 1" Eerste Kamer Torpedoboot naar Ameland Rangeerder door D-trein gegrepen Broodnijd tusschen poeliers Communistisch raadslid ronselde „Atbonta'' gaat de lijn Schagen Den Oever exploiteeren Vervroegde winkels'uitini op Oudejaar? Ijsiolichtingea Noordholland Het minst bedreigde staatsgebied ter wereld De minister wil niet meer dan 20 invoerrechten heiien, doch acht zich op dit punt niet gebon den. De Eerste Kamer heeft gistermiddag de wijziging van de Tariefmachti gingswet aangenomen met 26 tegen 22 stemmen. Vóór stemden de r.k., a.r. en c.h. (behalve de heeren ter Haar en Pollema. Het debat, dat aan de stemming vooraf ging, werd door een reeks voorstanders van het ontwerp, n.1. de heeren de Savor- nin Lohman (c.h.), van Lanschot en Blonv jous (beiden r.k.) geopend. Eerstgenoemde bespreekt de staatsrechte lijke zijde van het geval en noemt het amendement de Geer regelmatig, daar het de bedoelingen, welke de regecring met het wetsontwerp had, niet alleen niet over schreed, maar zelfs dekte. Van gelijk in zicht is ook de heer van Lanschot, terwijl de lieer Blomjous zich belast met de ver dediging der economische aspecten van het ontwerp. De binnenlandsche markt zal door een systeem van beschermende invoer rechten de noodige stabiliteit verkrijgen, al dus meent hij. De beer von Bönninghausen (n.s.b.) zou de gevraagde volmachten wel aan een natio- naal-socialistische, maar niet aan deze re geering willen verleenen. „Scheermes In de handen van een kind." De tegenwoordige regeering steunt n.1., aldus spr., niet op het vertrouwen van heel het volk. Dit wetsontwerp is een scheermes in de handen van een kind. En liet Neder- landsche volk zal er nnec geschoren worden. De minister van financien, de heer de Wilde, de minister van Economische Zaken, de heer Steenberghe en de minister van Algemeene Zaken, de heer Colijn, hebben daarna het wetsontwerp verdedigd. Minister de Wilde verklaart daar bij. dat de regeering het voornemen heeft bij het heffein van bescher mende tarieven niet hooger te gaan dan 20 pet. doch als een bindende toezegging mag dit met worden be schouwd, daar de regeering van het systeem van servituten af wil. „Zeven onnoozele halzen". Dr. Colijn legt een verklaring af om een legende over tweeërlei stroomingen in het kabinet uit de wereld te helpen. Ook nu weer zijn er, aldus spr., kleine po litieke plagerijen geweest omtrent den sta tus van het kabinet. Sprekers nachtrust ver storen zij niet, maar zij bederven wel de stemming in het volk. Er is een voorstelling dat er in de economische politiek vier krachtige stuwers zijn en zeven onnoozele halzen! Als het gaat over de sociale politiek zijn dan echter in die voorstelling de onnoo zele halzen weer zoo sterk, dat zij alles te gen kunnen houden. Spr. is nog steeds vrij handelaar en heeft zijn hoop op herstel van den vrijhandel niet verloren. Na re- en dupliek gaaf de Kamer om half vier uiteen. Met levensmiddelen en post. Omdat het via de Waddenzee onmogelijk is de eilanden te bereiken, heeft Hr. Ms. Torpedoboot Z. 5 onder commando van den luitenant ter zee eerste klasse der Koninklijke Marine reserve, J. Visser, heden een poging gewaagd via de Noord zee die ijsvrij is, communicatie met Ameland te krijgen. De Z. 5 is heden ochtend om 7 uur met levensmiddelen, post en andere voor Ameland bestemde goederen aan boord, uit Den Helder ver trokken. Ter hoogte van het strand bij Hollum zal getracht worden verbinding met de eilandbewoners te krijgen, eventueel tfnet ijsvlets. Slaagt deze poging, dan zul len de meegenomen levensmiddelen, post en andere goederen worden overge bracht en zullen poststukken e.a. weer mee worden teruggenomen. Slachtoffer vermoedelijk door dichten sneeuwval verblind. Gistermiddag omstreeks één uur is op het rangeerterrein van het stationsemplacement te Apeldoorn, een ongeluk gebeurd, waarbij de 44-jarige rangeerder-machinist W. Stege- man ernstig is gewond. De man heeft, vermoedelijk door den dichten sneeuwval verblind, bij liet verlaten der locomotievenloods de D-trein uit Amers foort, welke met ruim één uur vertraging binnenkwam, niet opgemerkt. S. werd door den locomotief gegrepen en bleef zwaar ge wond langs den spoorlijn liggen. Hij is in hoogst zorgwekkenden toestand naar het Ju- lianaziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. Het slachtoffer is gehuwd en vader van ze ven kinderen. Eén der concurrenten moest hij vonnis van den president der Amsterdamsche rechtbank zijn zaak sluiten. Eenigen tijd geleden vestigde zich in het centrum van de stad Amsterdam een poe lier zonder echter in het bezit te zijn van een-vergunning zooals evereischt is bij de vestigingswet. Maar de goede tijd voor de poeliers komt aan en vóór dien tijd zou do strafzaak, tegen den man aanhangig ge maakt wegens overtreding van die wet,, toch niet door den kantonrechter zijn be handeld, dacht de poelier. Een concurrent, die reeds jarenlang in dezelfde straat zijn poeliersbedrijf uitoefent, zag met leede oogen de onwettige vestiging van een nieuw bedrijf aan. Hij wendde zich tot den president van de rechtbank om in kort geding zijn eisch tot sluiting van den winkel toegewezen te krijgen. De president wees gister vonnis, hij ge lastte de onmiddellijke sluiting van het pas gevestigde poeliersbedrijf. Gedaagde werd veroordeeld in die kosten van het geding, begroot op f 45. Tot twee maanden gevangenis straf veroordeeld. De rechtbank te Groningen veroordeelde gistermorgen den 26-jarigen kantoorbedien de E. P. M., secretaris van de af deeling Groningen der Communistische Partij Ne derland en lid van den gemeenteraad van Groningen, en de 34-jarigen schilder J. S. A. eveneens te Groningen, beiden tot twee maanden gevangenisstraf, zulks wegens het bevorderen van de dienstneming bij de Spaansche regeeringstroepen en het ver strekken van reisgeld aan den 23-jarigen A. J. D., eveneens te Groningen. Deze laat ste werd veroordeeld tot een maand gevan genisstraf, wegens het treffen van voorbe reidingen, om naar Spanje te vertrekken. De eisch tegen alle beklaagden was een maand gevangenisstraf. Door de veroordee- lig van E. P. M. zal deze als lid van den gemeenteraad van Groningen moeten af treden. WASHINGTON WIJST DUITSCH PROTEST KRACHTIG VAN DE HAND. Summer Welles heeft Thomsen, den Duitschen zaakgelastigde, mede gedeeld, dat de opmerkingen van Ickes de meening vertolkten van de overgroote meerderheid van het Ame- rikaansche volk, dat diep geschokt was door de jongste gebeurtenissen in Duitschland. De verklaring van Welles aan Thomsen was gesteld in krachtige en onverzoenlijke bewoordingen, zooals de Vereenigde Staten in diplomatieke besprekingen met een be vriende regeering zelden gebruiken. Welles waarschuwde Thomsen, dat uitingen van publieke verontwaardiging zooals van Ickes onvermijdelijk waren. Hij zeide verder, dat zoolang de aanvallen op Amerikaansche autoriteiten voortduurden, Duitschland en de Duitsche regeering niet het recht hadden te veronderstellen, dat aanvallen van den zelfden aard in de Vereenigde Staten niet zouden voortduren. Welles verklaarde dat, zoolang de aanvallen in de Duitsche pers, die ongetwijfeld door de Duitsche autoritei ten werden goedgekeurd, voortduurden, hij een Duitsch protest tegen de rede van Ickes niet op zijn plaats achtte. Toen Thomsen hier tegenin bracht dat naar zijn meening in de Duitsche pers gepubli ceerde kritieken niet vergeleken konden worden met de kritiek van een lid van het Amerikaansche kabinet, zeide Welles, dat hij de laatste paar maanden opmerkingen had gelezen van Duitsche regeeringsperso- nen, welke vernederend waren voor presi dent Wilson, en hij gaf Thomsen te ver staan, dat deze moest inzien dat de nage dachtenis van Wilson bij 't Amerikaansche volk in hoog aanzien stond, en dat dergelijke aanvallen Amerika diep hadden geschokt. Aan het einde van het onderhoud gaf Wel les als zijn persoonlijke meening te kennen, dat het niet bevorderlijk was voor de goede verstandhouding tusschen de volken dei- wereld, wanneer ecnig land in het openbaar beschuldigingen uitte tegen een ande~ land. Verontwaardiging in Duitschland. De redevoering, die de Amerikaansche mi nister van binnenlandsche zaken, Ickes, heeft uitgesproken na een banket, dat kortelings was georganiseerd door een Joodsche ver- eeniging te Cleveland, en waarin hij moree- len en materieelen steun bepleitte voor „die duizenden ongelukkige Joden, die bestolen en gemarteld worden door een woesten dic tator", wekt hevige verontwaardiging in de Duitsche pers. Volgens den Voelkischen Beobachter wil Ickes zijn land brengen „in een soort oor logstoestand jegens Duischland en kan hij opdrijven iot een verbreking van de betrek kingen tusschen de beide staten". Gelukkig, aldus voegt liet blad hier aan toe, begint men van vele andere zijden ie wenschen, dat de horizon tusschen de beide mogendheden opgehelderd wordt." De Angriff verwijt Ickes voorgesteld te hebben den Duitschen mailbooten het recht te ontnemen postpakketten te vervoeren van Amerika naar Europa. „Tot dusverre waren de haatbetuigingen van Ickes gekenmerkt door lasterlijke laagheid. Thans begint Ickes belachelijk te worden." Beschikking van de Commissie R.A.P. vernietigd. Bij K. B. van 17 Deo. 1939 is het ver zoek om overdracht van de auto busvergunning SchagenDen Oever van M. Geel te Schagen aan de N.V. „Atbonta" te Anna Paulowna, met vernietiging van de afwijzende be schikking der Commissie R.A.P. (Re glement Autovervoer Personen), als nog ingewilligd. Yertrek van Aankomst t, Mars. 22 Dec, Calc. 22Dec, Buizerd I ,^jex w Dec. (terugreis) I Torenvalk |Jodhp. 2l Dec (heenreis) I Een verzoek van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden Het feit, dat 31 December dit jaar op Za terdag valt, heeft het Bondsbestuu.r van den Algenieenen Nederlandschen Bond van Handels en kantoorbedienden aanleiding gegeven zich te richten tot de hoofdbest u ren der drie middenstandsbonden, de bestu ren der drie bonden van verbruikscoöpera ties en bet bestuur van do vereeniging van groot werkgevers in het winkel- en magazijn bedrijf en liet bestuur van de vereeniging van werkgevers in het grootlevènsmiddelen- bedrijf, met het verzoek te willen bevorde ren, dat op Oudejaarsavond de winkels zoo vroegtijdig gesloten worden, dat het perso neel daardoor gelegenheid krijgt, dozen avond in den kring der familie door te brengen. Tevens doet het Bonclsbestimr een beroep op het publiek, om zijn medewerking tot het welslagen van dit dool te willen verlee nen. .Naar wij telegrafisch vernemen, is de vaart, ook voor groote stoombooten, ge stremd in de volgende Noordhollandsche wateren: Schellingwoude, IJsselmeer; Marken, Oost kust; Marken, Gouwzee; Enkhuizen, I.Tssel- meer; Urk, IJsselmeer; Den Oever, Wadden zee; Den Oever, IJsselmeer; Den Helder, Waddenzee; Alkmaar, Noordh. Kanaal. De vaart in de Waddenzee bij Oudeschild is gestremd voor kleine stoombooten en mo torvaartuigen. smeekte de ongelukkige minnaar aan zijn ex-verloofde, doch toen zij weigerde, bracht hij haar doo- delijke messteken toe. „Waartoe teleurgestelde liefde kan leiden, zien we hier thans wederom", aklus de Of ficier van Justitie bij de Haagsche rechtbank in zijn requisitoir tegen den 24-jarigen Leid- schen kappersbediende P. O., die op 29 Sep tember van dit jaar zijn gewezen verloofde met een mes zoodanig toegetakeld had, dat het een wonder mag worden genoemd, dat het meisje er levend is afgekomen. Zij kreeg twee messteken in den rug en één in den buik. De jongeman vluchtte daarna weg en liet het siachtoffer aan haar lot over. Uit het getuigenverhoor voor de Haagsche rechtbank bleek, dat de jongeman en het meisje langen tijd een verhouding hadden. Het meisje verbrak de verloving, waarover de jongeman zóó overstuur was, dat hij een eind aan zijn leven wilde maken. Hij kocht daartoe een dolkmes en, toen hij het meis je ecnigen tijd later sprak, vroeg hij haar, of zij hem met hot mes wilde doodsteken. Het meisje voldeed natuurlijk niet aan dit gruwzame verzoek, doch eenigen tijd later, toen zij den jongeman nog eens sprak, had hij weer een mes bij zich. Na een korte woor denwisseling kwam de jongeman op haar toe en stak haar driemaal met het mes. De Officier van Justitie meende, dat van poging tot doodslag geen sprake was. Wél achtte spr. poging tot zware mishandeling bewezen, daar verdachte heeft geroepen: „Ik zal je wat doen, al kom ik er voor in de ge vangenis!" Spr. eischte in verhand met het feit, dat de steken doodelijk hadden kunnen zijn, een gevangenisstraf van twee jaar en zes maan den. De verddediger verzocht uiterste clementie Uitspraak 5 Januari. Maar wanneer men een woordje in de internationale politiek wil meespreken, is kracht een eerste vereischte. (Van onzen correspondent, te Washington) Washington, December 1938. Senator Nve van Noord-Dakota en acht vredesvereenigingen hebben zich tot nog toe verzet tegen de plannen van de regeering- Roosevelt tot een nieuwe versterking van do Amerikaansche weermacht. Mr. Nye is slechts een van de 98 senatoren, die op Ca- pitol Hill te Washington hun zittingen hou den en acht vredesvereenigingen vormen wel een zeer klein percentage van de duizenden organisaties en clubs, kerkelijke, politieke en sociale, die hun uitdrukkelijke vredes- statuten hebben en tot nog toe zwegen. „Wie zwijgt, stemt toe." Maar zal dit zwij gen blijven? Een werkelijk gevaar echter voor de plannen van den president vormt het groote verlangen van het land naar een spaarzamer financieel be heer. Daarover is na de laatste ver kiezingen geen twijfel meer mogelijk. In het congres zal deze weusch duidelijk tot uiting komen en een belangrijke plaats zal worden ingenomen door de beschuldi ging tegen den president, dat hij de werkver schaffing voor een goed deel achter het be- wapeningskarretje wil spannen, opdat het voorspan behouden blijft, dat de democra ten en mr. Roosevelt voor de verkiezingen van 1940 noodig hebben. Amerika's verdedigingsbehoeften. De Vereenigde Staten zijn het minst be dreigde staatsgebied ter wereld. Wat wordt hier op touw gezet? Maar bezien wij eerst nauwkeuriger hoe 't- met de onmiddellijke behoeften van Amerika gesteld is. Van Azië leidt een brug naar het Noord- Amerikaansche continent, naar Alaska, de eilandengroep der Aleoeten. Deze zijn in teressant vor de Japanners, maar ook voor een agressieve Sovjet-Unie. Met de laatste komt de U.S.A. echter op vriend- schappelijker voet te staan. Op Japan vooral is zoowel in het noordelijk als het zuidelijk deel van den Pacific de aandacht der Amerikaansche strategen gevestigd. Zij hebben de Aleoeten met hun schitterende, natuurlijke havens zoojuist verder versterkt De visschershooten der Japanners kruisen daar met voorliefde. Het Amerikaansche plan van een grooten autoweg door Cana- de naar Alaska wordt in den laatsten tijd op opvallende wijze naar voren geschoven. Pres klont Roosevelt heeft ton aanzien van Canada een volstrekt nieuwe methode in de internationale politiek toegepast; hij heeft Canada de verheugende verrassing oener eenzijdige verklaring tot steun bereid Fen weinig bevreemd, aanvaardde Canada deze toch hoffelijk-vricndelijk. Het Panamakanaal. Door het enorme gebied van den Pacific loont in de voorstelling der Amerikaansche militairen een lijn van de Aleoeten naar Samoa, die in dit deel het defensiegebied der V.S. begrenst, zij buigt verder naar de grootste oorlogshaven ter wereld om, naar Hawaii en dan weer in de richting van San Diego, de oorlogshaven in Zuid-Cali- fornië. Ook toen de Philippijnen zich nog niet in den overgang naar de vrijheid be vonden, lagen zij inderdaad steeds buiten dezen cirkel. Maar het Panamakanaal behoort strategisch in dit gebied. Aan beide zijden krachtig beschermd, wordt het op het oogenblik door het luchtwapen veel ernstiger bedreigd, dan zijn bouwers hadden kunnen droomen. Het ideaal van de Ameri kaansche bewapening is een vloot aan twee kusten, maar ook wan neer men deze zou hebben, zou het Pnnamnkananl de grootste bet eekenis voor do verdediging der U.S.A. ter zee behouden. In 't algemeen wordt aangenomen, dat in een wereld oorlog Engeland ter zee het schild van de oostkust zou zijn. De V.S. genieten de bescherming van twee oceanen. En de meenine overheerscht, dat iedere aanrukkende vloot, voor zij tot een bedreigine van het Amerikaansche vaste land of Panama zou kunnen overgaan, een derde van haar sterkte moet verliezen. Ge lukt het haar te landen, dan kan zij haar troepen in Mexico of Alaska conrentree- rcn. Deze troepen zouden zich daar kunnen nestelen, maar niet on een Voortdurende verovering uitgaan. Zij zouden vooral uit de lucht veel kunnen vernielen. Dergelijke eventualiteiten hebben echter een minimale kans, ooit het panier te verlaten, waarop zij neergelegd werden. Desondanks hebben in de Congresverhooren over de laatste mili taire voorstellen in de lente van dit jaar de leiders der verschillende wapens voor zichtig, maar nadrukkelijk een versterking der bewapening geëischt. Waarom? Het is de algemeene onzekerheid van den toestand, waarin d werld zich bevindt, die den directer stoot gegeven heeft. Alle bewapening wordt ingegeven door strategie en diplomatie. Het is Lijd zich bezig te houden met de buitenlandsch-politieke factoren, waarmede de bewapening van Amerika verbonden is. De V. S. hebben zoojuist hun strategisch gebied vrijwillig met Zuid-Amerika ver groot, Evenals aan het Britsche dominion Canada heeft Roosevelt aan Zuid-Amerika verzekerd, dat Amerika, do „goede buur man", zooals het tegenwoordig heet vroe ger heette het de „groote broeder" er voor zal zorgen, dat geen der 21 Staten een haar gekrenkt wordt. Miinchen is een les geweest. Dat is in ieder geval co-ncroet. Maar in Washington wordt ook openlijk gezegd, dat Amerika's politiek „in het algemeen" de bewapening, in zoo sterk mogelijke mate behoeft. Miinchen, aldus wordt verzekerd, is een groote les geweest. Amerika heeft in het laatste jaar dik wijls gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot protesteeren. In Mexico ten aanzien van de onteigeningen: onlangs is het overge gaan tot de uitwisseling van zeer duidelij ke nota's met Japan over de z.g.n. „open deur" wat Enrona betreft, komt het, land in een steeds sterker tegenstelling te staan met de dictatuurstaten. De verdere ontwikkeling van deze tactiek is een ondoorgrondelijk internationaal probleem geworden. De Amerikaansche protestdinl-oma- tie. de onenlijke en de verhulde, die ook bestaat, heeft behoefte, haar protesten met" .wapenglans te omge ven; het beteekent niets anders, zoo wordt er verklaard. Soms voegt men er aan toe, dat in de wereld, zooals zij op het oogenblik is, mét alles moet worden rekening gehou den, wijl alles kan gebeuren. En dat loopt parallel met de opvatting der militairen op hun bijzonder gebied Protesten of geen protesten Washington voelt zich vooral varonrust door een groote onzekerheid over de ontwikkeling der we reld in de komende jaren. Het verwacht klaarblijkelijk memvc gevaarlijke spannin gen m den strijd om een nieuw evenwicht dei klachten, zoowol in West als Oost.. Wielewaal (heenreis) Ibis (terugreis) Emoe (heenreis) Valk (terugreis) Napels 22 Dec. Rang. 22 Dec. A'dam 22 Dec. Alex. 22 Dec. Jodhp. 22 Dec, Napels 22 Dec, B'and. 22 Dec. j.Medan 22 Dec, Men mag Chamberiain toch wel! Dat Cham-. berlain vredespolitiek door een gedeelte van het Britsche volk nog wel gedeeld wordt, bewijst het volgende, De Hertogin van Athol had haar zetel in het Lagerhuis beschikbaar gesteld, omdat zij zich met Chamborlains politiek niet meer kon ver- eenigen. Tot ve»>r verbazing is in haar plaats een orthodox conservatief gekozen, Autobus tegen trein gebotst. Nabij Bronswijk is een autobus op een personentrein gere den. Drie inzittenden van de bus werden gedood, en er zijn negentien gewonden. Göbbels is ziek. Rijksminister dr. Göbbels isj lijdende aan een acuteingewandsgriep, Dientengevolge is hij eenige dagen bedle gerig. Succes voor Daladier. Met 322 tegen 265| stemmen nam gisteren de Fransche ka mer het artikel over de buitengewone na tionale bijdrage voor twee procent der loonen en salarissen aan. Massa-arrestaties in Birma? Men gelooft daj de ongeregeldheden te Birma zullen leiden tot het doen van massa-arrestaties. Te Ran- goon is de uitzonderingstoestand afgekon digd. Polen en Rusland zijn 't voorloopig eens. Iiï beginsel is overeenstemming bereikt met betrekking tot de toekomstige handelsbe trekkingen tusschen Polen en de Sovjet- Unie. Besloten word in Januari 1939 de handelsbesprekingen voort te zetten, ten einde te geraken tot het sluiten van een1 handels- en betalingsverdrag De spionnage in Spanje. Jen aanzien vag het bericht, dat Goldino, de Britsche hono raire consul te Sa.n Sefoastiaa-n door de rechtsche autoriteiten zou zijn gearres teerd is te Londen geen bevestiging ont vangen. Duitsch-Albaneesch handelsverdrag. Tus schen den minister van buitenlandsche zaken van Albanië, Libohova en den Duitschen gezant zijn de nota's gewis seld, waarbij met ingang van 1 Januari 1939 de 'meest begunstigingsclausule tus schen Duitschland en Albanië zal worden toegepast. Schuschnigg en Mildas gedwongen heen te te gaan! Gouwleider Rainer heeft medege deeld, dat president Miklas en bondskan selier Schuschnigg op 11 Maart j.1. gewei gerd hebben vrijwillig af te treden. Hier op hebben 6.000 man van de Oostenrijk- sche S. A. de kanselarij belegerd en alle verbindingen met de buitenwereld afge sneden. Hierdoor werden beiden tenslotte gedwongen af te treden. Merkwaardige radiouitzerding. Radio Leip- zig heeft een uitstekend geslaagde proef genomen. Het zond een concert uit, maar dirigent, orkest en zangeressen bevonden zich n.1. te Loipzig, terwijl de tenor Ros- wacnge zijn partij te Weenen zong. De uit zending is uitstekend geslaagd. De luiste raars hadden bij de duetten niet den in druk, dat de kunstenaars zich op grooten afstand van elkaar bevonden. Oud-minister naar een werkkamp. Dei vroegere Litausche minister van finan ciën Karvelis, die lid is van de christe- lijk-democratischie oppositie, is voor drie maanden naar een dwangarbeidskamp ge zonden wegens tegen de regeering gerich te actie. Conferentie te Lima mislukt? Meer en] meer wordt duidelijk dat de conferentie te Lima niet zooveel tot stand zal bi'enr gen, de belangrijkste agendapunten zijn uitgesteld. Men schrijft overigens totalb tairen afgezanten sabotage toe. Polen ruimt misdadigers op. Een grool aantal zware misdadigers zijn door de tonische regeering, na een razzia te War schau, bijeengebracht in een isolatiekanip- Communisten in Bulgarije qearresteerd. -» up aanwijzingen van houthakkers, die tonic-koorden van de bergen nabij Sofia, heeft de politie in een grot een clan des- ïcnc drukkerij, tocbehoorende aan het centrale comité der communistische par- d.I, ontdekt. Verscheidene arrestaties zijn- verricht. Samenzwering in Noord Ierland- Vier erf dertig leiders en loden van organisaties 'n Noord Ierland zijn in hechtenis geno men op vermoeden van samenzwering te len de Britsche, regecring.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2