STEGEMAN'S ècKte GELDERSCHE 9,ndticfi Eeuett KOOPMANS' Havermoutpap De Kustartillerie bestaat 125 jaar PUROL SSadf Schailtkd 2e Kerstdag VOEDT U GOED Burgerlijke Stand van Den Helder De heer Uithol op het oorlogspad Correspondentie Casino-programma Damrubriek Vertrokken personen le Kerstdag Vliegtuigen in dienst van onze haringvisscherij Over warmte en middagtukjes De regentijd heeft vroeg doorgezetMaar hij bracht koelte St. Nictolaas in Soerabsia Oost Indië vlugkokende Havermout YJflahjint-faAicMe/i Assaut Adelborsten dlcAeAmeti Wat Nederland -oor zijn kustver dediging heeft gedaan- Nieuwe, krachtige maatregelen op komst. 9 Januari 1939 zal de Kusrtartillerie den dag herdenken, dat zijn vóór 125 jaren werd opgericht. Met een enkel woord zy in herinnering gebracht, wat Nederland heeft gedaan voor de verdediging van zyn lange kust- lyn. Op 9 Januari 1814 werden 4 bataljons te voet opgericht, welke de stam zyn geweest, waaruit het tegenwoordige regiment Kust artillerie is ontsproten en welke in 1818 tot 6 bataljons werden uitgebreid. Na de uitbreidingen, die de reorganisaties in de jaren 1841, 1848, 1852 en 1878 brachten, werd by Koninklijk Besluit van 14 Februari 1881 o.m. bepaald, dat de Vestingartillerie zou bestaan uit een stai en 4 regimenten, van welke het 4de regiment bestemd was om de Artilleriebezettingen voor de Kuststellin- gen te leveren. Bij Koninklijk Besluit van 29 Maait 1886 werd het regiment uitgebreid met 3 compag nieën ten behoeve van de bezetting der nieuw gebouwde pantserforten aan de Harssens, te IJmuiden en aan den Hoek van Holand. In 1893 zijn de compagnieën, bestemd voor de bezetting dezer forten met nog een com pagnie vermeerderd voor de bezetting van het fort Pampus en vereenigd tot een afzonderlijk korps Pantserfortartillei ie, in verband waar mede het 4de regiment weer tot zijn oor spronkelijke sterkte en 10 compagnieën werd teruggebracht. Deze organisatie bleef gedu rende 20 jaren bestaan. Daarna, in 1913, werd het 4de regiment Vestingartillerie samenge steld uit den staf en 3 bataljons n.1. het le bataljon, sterk 5 compagnieën te Den Helder, het 2de bataljon, sterk 3 compagnieën, waar van 2 te Willemstad en 1 te Heuze en het 3de bataljon, sterk 2 compagnieën, waarvan 1 te Hellevoetsluis en 1 te Brielle. Voorts werd het korps Pantserfortartillerie uitgebreid met 1 compagnie, bestemd voor het fort Panner- den, waarvoor tot nog toe 1 compagnie van het 3de regiment was uitgetrokken. Nadat deze organisatie was tot stand ge komen, kwamen de mobilisatiejaren van 1914 tot 1918 en volgden de compagnieën hun oorlogsbestemming. Al spoedig na het einde van de mobilisatie was er in geheel Europa ren streven, om de bewapeningen en de legersterkte te vermin deren en ook in Nederland bleef men daaraan niet vreemd. In 1922 (26 Mei) werd een Regi ment Kustartillerie geformeerd, bestaande uit een staf en 5 schoolcompagnieën, waarvan 2 te Den Helder, 1 te IJmuiden, 1 te Hoek van Ho.land en 1 te Vlissingen. Het 4de regiment Vestingartilerie en het korps Pantserfortartillerie verdwenen daar mede uit de legerorganisatie. De inkrimping van het leger op vredesvoet werd voortgezet in 1927, in welk jaar bepaald werd, dat het Regiment Kustartillerie zou bestaan uit een staf en 2 schoolcompagnieën, waarvan 1 te Den Helder en 1 te Vlissingen. Die organisatie bleef gedurende 11 jaren ge handhaafd en werd eerst gewijzigd, toen er zich in het voorjaar van 1938 wolken ver toonden aan den politieken horizon en Hoek van Holland alsmede IJmuiden weder van een bezetting werden voorzien. Dienovereenkomstig werd op 19 Maart 1938 het Regiment Kustartillerie uitgebreid met 2 compagnieën en werd op 2 September d.a.v. de huidige organisatie vastgesteld volgens welke de 4 compagnieë: tot een bataljon werden vereenigd. Op 1 November 1938 kwam de staf van het Regiment te 's-Gravenhage in garnizoen, het le bataljon met den staf en 1 compagnie te Den Helder en 1 compagnie te IJmuiden, het 2de bataljon met den staf en 1 compagnie te Vlissingen en 1 compagnie te Hoek van Hol land. Vermeld zy nog, dat de tegenwoordige commandant is majoor G. Fabius, die op 1 November j.1. het commando oevr het regi ment Kustartilerie heeft aanvaard. Bataljons commandant te Den Helder is majoor Door man. De dag van 9 Januari 1939 zal er voor zeker een z(jn van dubbele vreugde, eens deels omdat in de afgeloopen 125 jaar onze kust nimmer door vreemde handen werd geschonden, anderdeels omdat de regeering heeft doen blijken, dat nieuwe krachtige maatregelen ten behoeve van onze Kustverdediging zullen worden ge nomen. Om aan deze vreugde uiting te geven, zul len er op genoembden datum in de verschil lende garnizoenen der Kustartillerie feestelijk heden plaats hebben. In Den Helder zullen deze o.m. bestaan in het plaatsen van een gedenksteen in de ka zerne der Kustartillerie in het Fort Erfprins, welke steen werd aangeboden door de onder officieren van het ko:p». Eveneens zullen feestelijkheden plaats heb ben te IJmuiden, te Hoek van Holland en te Vlissingen. In laatstgenoemd garnizoen zal een tentoonstelling worden gehouden betrek king hebbende op doelstelling en werkwijze van de Kustartillerie. Ten slotte zullen te 's-Gravenhage de offi cieren en oud-officieren, die bij de Kust artillerie hebben gediend, alsmede de beroeps- en reserve-officieren, die thans tot het regi ment behooren, zich op 14 Januari 1939 ver eenigen aan een kameraadschappelyken maal tijd. van 20 December. OVERLEDEN: Wed. J. P. Vlaming, geb. G. de Graaff, 90 jaar. van 22 December 1938. BEVALLEN: M. H. BerkhoutBlom, d. A. M. BekBout, z. H. DuynHuijser, z. A.. E. TotBosma. z. J. M. van der Lindenvan der Lubbe, d. N. Bosvan eer Windt, d. GETROUWD: M. de Boer en N. Smit, H. Kramer en A. Staalman. J. Post en S. Nieu- wenhuia. P. W. C. Punt en W. Harm». D. Scheffers en B. Visser. J. Tiel er. A C. Kindt. W M. Zeeman en J Izaksson. Ijsvermaak geeft ruwe huid verzacht - geneest De heer Uithol is het niet eens met ons onderschrift. We hadden niet anders verwacht. Opnieuw stuurt hy ons een lyvig ingezonden stuk, waarin hy zijn standpunt nog eens uitvoe rig uiteenzet. We zouden hem weer van repliek kunnen dienen en zyn er dan zeker van den volgenden morgen weer een uitvoerigen en boozen brief op ons bureau te vinden. En zoo zouden we door kunnen polemiseeren. We zyn dat niet van plan. We hebben den heer Uithol gelegenheid ge geven zijn hart te luchten en hebben daaronder ons antwoord geschreven. Meermalen hebben we erkend, dat de heer Uithol, al slaat hy de plank nogal eens mis, ook wel rake dingen kan zeggen. In de kwestie van de luchtbeschermingsdienst is hij vrywel de eenige geweest, die vóór de benauw de Septemberdagen op spoed en activiteit heeft aangedrongen en als hij daar nog eens uit voerig op terugkomt en er zijn teleurstelling over uitdrukt, dat van den kant van de SDAP op verlaging van de post voor de luchtbescher ming werd aangedrongen, dan zyn we dat met hem eens. Overigens meenen we verstandig te doen de discussie over deze kwestie te sluiten. Het is nu geen tijd meer van delibereeren, maar van daden doen. Red. Held. Courant. Een lezer van de Heldersche Courant. U hadt Uw ingezonden stuk moeten ondertee kenen, als u het voor plaatsing in aanmerking wilde doen komen. Wij begrijpen iets van uw verbittering, maar uw voorstelling is wel wat erg eenzijdig. Red. Held. Crt. Men schrijft ons: Zondag, len Kerstdag, organiseert Casino een dansfeest. De Casinozaal zal voor deze gelegen heid versierd en geïllumineerd zijn. Een speciale Band, The Alrythm Sellers, o.l.v. H. van Don selaar, een orkest in 8 mans bezetting! zal des middags een Thé Dansant en 's avonds een Kerst-soiré geven. 2e Kerstdag: De Big van het 168ste. Maandag, 2en Kerstdag, komt de Revue- en filmkomiek Johan Kaart, de partner van Buziau in de Bouwmeester Revue, met zijn gezelschap een opvoering geven van de bekende militaire kli cht ,,De "lig van het 168ste". Een lachschlager in 3 bedryven. In de damrubrie.c is -.en storende fout ge slopen. Tusschen de 34e en 35e zet moet het volgende vermeldt: 35 32X43 14—20 36. 25X14 9X20 Idske Janssen, naar Sneek, Gedempte pol 7. J. Bonsema, winkelbediende, naar Gouda, Naaierstraat 16. N. Blom, kruideniersbediende, naar Alk maar, Wagemakerstraat 16. Wed. S. Hoekstrde Jong en gezin, naar Callantsoog, A 90. F. den Dunnen, matroos le kl., en gezin, naar O. en W. Souburg, Vryburgstr. 5. A. L. H. Donker, serg. Regt. Genietroepen, en echtgen., naar Jutphaas, Pr. Julianaweg 137, Hoograven. A. C. W. van der Ent, sergt.-hofmr., en gezin, naar Soerabaja, N.-I. j. van 't Hoff, korp.-mach., en gezin, naar Soerabaja N.-I. J. J. Hüber, pyper le kl., en gezin, naar Rotterdam, Parelstraat 8 c. L. Kruidenier, naar Soerabaja N.-I. T. J. Kruidenier, maj.-torpmr., en gezin, naar Soerabaja. Johanna Pëtronella Maria de Kruijf, naar Eindhoven, Gosthuisstraat 1. M. T. de LeeuwEder, naar Schagen, To renstraat 78. J. C. Borst, geschutmr. K. M., en echtgen., naar Soerabaja, N.-I. K. Bakker, landarbeider, en Elisabeth Bak ker, naar Schermerhorn, Stompetoren, Mee- ningsmeerweg C 21. W. J. G. Sjoerds, naar Rotterdam, Hard draverstraat 19 a. J. B. Smale, landbouwer, naar Nieuwkuik, Langestraat 123. R. Steens, naar Schiedam, Brugmanstr. 16. C. J. Vrijvogel, centr. verwarmings mon teur, en echtgen., naar Tilburg, Trouwlaan 77. J. P. Dukers, expeditieknecht, en gezin, naar Roterdam, Putslaan 115. T. J. Pieterse, techn. ambt. en gezin, naar Soerabaja, N.-I. A. A. Steer, sergt.-hofmr., en gezin, naar Soerabaja, N.-I. J. Groote, serg. K. Art., en gezin, naar Vlis singen, A. Dekenstraat 19. J. M. RobbertsonBoesjes en dochter, naar Rotterdam, Rubenstraat 80. M. Versteege, naar Zandvoort, Heinsius- straat 1. F. H. J. van Dijk, korp.-mach. en gezin, naar Soerabaja, N.-I. H. J. M. JacobsHoep en gezin, naar Soe rabaja, N.-I. Hendrika Jacoba Kersloot, naar 's-Graven hage, Z.O. Buitensingel 205. Elisabeth Bregje Geertruida Kuit, naar Voorburg, Mariannelaan 192. M. KapteinMastdijk en zoon, naar Am sterdam, St. Willebrordusstraat 46 III. C. Wit, naar Amsterdam, Lijnbaans gracht 58 A. C. W. NootBakker, naar Westwoud, W 94. P. Drijver, visscher, en gezin, naar Velsen, Wilhelminakade 50, IJmuiden. E. Straatsma, matr. le kl., en echtgen., naar Haarlem, Kanaalstraat 66. J. van der Plaat, los werkman, en gezin, naar Amsterdam, Hembrugstraat 68 II. E. B. K. HooijbergWeinberg, naar Rot terdam, Entrepotstraat 35. G. CompasBruin en zoon, naar Alkmaar, Overdiestraat 68. B. Vader, naar Duisburg, Dld., Oberstr. 16. Tijsma, db., naar Aalsmeer, Oosteinde- weg 25. A. RietveltSchilt en M. Plooij, naar Soe rabaja, N.-I. T. Kossen, werkman mijnenmagazijn, en gezin, naar Amsterdam, Lijnbaansgracht 58 A. P. Nieuwland, suppoost R.mus., naar Am sterdam, L. Leidschedw.str. 149. LEILiSCHF.rLEIN 3—9 Adam - Tel. S3072 DINER 2.5 0 (zonder Hors d'Oeuvre 1.75) DINER 2.5 0 Hors d'Oeuvre varié - Bouillon Roysl Versche Zalm. Sc. Mousseline. Pommes nature Ossehaas a la Jardimère of Gebraden Kalkoen farcie. Compöte Assortie 01 Gebraden Gans. Compöte Assortie Kerstpudding - Rumsbus Hors d'Oeuvre varlé Crfme d'Asperges Gekookte Forellen. Beurre fondu. Pommes nature of Versche Zalm. Sc. Mousseline. Pommes nature. Kalfscarrêe A la Bouquetière of Gebraden Gans. Coropóte Assortie of Gebraden Kalkoen. Compöte Assortie Kerstpudding - Rumsaus De Deensche visschery-inspectie heeft, zoo schryft „De Telegraaf", zich bij het zoo juist afgeloopen seizoen voor de haringvisscherij verzekerd van de hulp van een vliegtuig voor de opsporing van de groote haringscholen. Hierbij werd gebruik gemaakt van een marine vliegtuig, voorzien van een radiozendinstallatie. Dit vliegtuig rapporteerde radiografisch de po sitie, snelheid, richting van verplaatsing en grootte aan het inspectieschip „Hvidbjornen" en de reedersvereeniging. Op haar beurt geeft deze dan aanwijzingen aan de visschersvloot. Blijkens de resultaten heeft dit systeem een groot succes opgeleverd en waren de vangsten beter dan ooit te voren, terwijl het dikwijls doellooze en kostbare kruisen van de schepen overbodig werd. Het was bij goed zicht mógelijk de haringscholen waar te nemen, zelfs wanneer zij op een aanzienlijke diepte onder de zee-op pervlakte zwommen. De beste tyd voor de waarneming was eenige uren na zonsopgang en vlak voor zonsondergang. Naar aanleiding van dit bericht heeft Inter national Aero Press zich gewend tot de Neder- landsche Haringvisscherij Reedersvereeniging, welke mededeelde, dat ook Engeland gebruik maakt van een vliegtuig ter opsporing van haringscholen. De Nederlandsche visschers, voor zoover zij Engelsch verstaan, maken ge bruik van de radiotelefonisch verstrekte mede- deelingen omtrent de aanwezigheid van de haringscholen. De Reedersvereeniging oordeelde het wenschelijk,- deze dazak bij de betreffende Nederlandsche regeeringsinstantle aan hangig te maken, zoodat voor rekening van onze 'regeeerings de opsporingsdienst ter hand genomen zou kunnen worden. By de benarde positie, waarin onze Ne derlandsche visscherij verkeert, is het im mers niet mogelijk, dat zij zelf dezen op sporingsdienst in zijn geheel zou finan cieren Ook van Engelsche en Deensche zijde wordt de opsporingsdienst door de regeeringen ge steund, en willen wij, aldus de vereeniging, het hoofd kunnen blijven bieden aan de concurren tie, dan is steun in deze richting uiterst ge- DE VERBINDING MET TEXEL. De Texelsche boot is gisteren om 6 uur 30 's morgens en 3 uur 30 's middags van Den Helder vertrokken. Vandaag is zoowel van Texel als Den Helder om 6 uur 30 en 8 uur 30 een boot vertrokken. ONS LOODJE IS WAT ZOO'N LOODJE MOET ZIJN: EEN WAARMERK VOOR KWALITEIT DE ROOKWORST MET DE FIJNE ZACHTE ROOKSMAAK Dear Lien. Ontzettend, wat vliegen die we ken hier toch om. Nauwelijks is er een brief aan jou weg, of ik ont dek met schrik, dat het reeds weer tijd voor een nieuw epistel is. Het lijkt wel of de dagen hier nog vlugger voorby gaan dan in Hol land, ik denk, omdat het hier per slot iederen dag hetzelfde is; om zes uur zon op en twaalf uur later, om zes uur, zonsondergang. Het mag een ietsje eerder of later zijn, maar meer dan een kwartier ver schillen doet het toch nooit. En in Holland zeggen we ook wel eens: hè, die dagen hier, altijd hetzelfde, maar dat duidt dan meer op de weersgesteld heid, hetgeen zeggen wil: regen en veel wol ken. En hier hoor je dan menigmaal dezelfde verzuchting slaken, maar dan met betrekking op de zon en de warmte. En als je dan pas uit Holland komt, en niet veel zon gewend bent, en je wordt hier dan door de zon gewekt, dan ben je steeds geneigd te roepen: „Ha, wat een mooi weertje vandaag. Maar daar wen je ook aan, zooals je hier aan alles eigenlijk went of beter gezegd wenyen moet. Je moet je nu een maal aanpassen aan het klimaat, de gewoon ten, kortom aan het heele Indische leven en alles wat dat inhoudt. En hoe e rder je dat doet, hoe minder zwaar een massa dingen je zullen vallen. Velen, die ook pas uit Holland komen, zeg gen, slapen tusschen den middag, verspilling van tijd. Terwijl ze vergeten, dat het hier be slist noodig is. Tenminste, dat is mijn overtui- ging. Je moet hier 's middags tusschen twee en vier, even grondig uitrusten, even op adem komen in een donkere kamer, die koel aandoet bij al dat helle van den Indischen dag. Je kunt het eens een keer nalaten, als er werkelijk iets belangrijks verzorgd moet worden, maar maak er liever geen gewoonte van. Tenslotte ben je dan vaak te moe om je opgewekt te toonen, iets wat volgens mij, een eerste vereischte is voor een vrouw en moeder. Bovendien hebben de luidjes. die dan pas uit Holland komen, de gewoonte om óf een radio aan te zetten óf zelf eens te gaan piano spelen, vergeten dan ondertusschen, dat hun buren waarschijnlijk wel graag slapen willen. Zorg er dus voor, indien je zelf niet slapen gaat, ook geen burengerucht te veroorzaken. In het allerergste geval kan je ook nog de politie op je erf krijgen. Dit allemaal klinkt zeer onbe langrijk, het is ook onbelangrijk, maar men hecht zich hier in Indië nu eenmaal aan zijn gewoonten. De regentyd heeft dit jaar vroeg doorgezet, te vroeg zelfs. Usance is, dat nè. 5 Dec. de eerste werkelijk tropische regenbui losbreekt. Dit iaar begon het hal? November feitelijk al, nu moet je r.iet denken, dat we dagen de zon niet zien, wel neen, 's ochtends heerlijk weer, vaak tot een uur of vier, dan ineens betrekt de lucht en binnen soms onafzienbaren tijd, breekt er een ware wolkbreuk los, soms ge paard gaande met een geweldige donderbui. In het begin heb je die regenbuien erg onge lijk, soms 's avonds, dan weer eens 's nachts, ook wel eens 's ochtends, later, naar gelang de regentijd meer doorzet, komen die buien op bepaalde tijden terug. Een voordeel is, dat de koelte nu ook veel vroeger ingetreden is dan andere jaren, een zeer welkom iets. We hebben juist het St. Nicolaasfeest achter den rug. En hoewel je je best doet er een gezellig feest van te maken, voor namelijk voor de kinders, dan is en biyft het toch een groot verschil met Holland. Neem nu maar eens aan den tyd van te voren, voor de kinderen vooral brengt dat groote problemen mee: Mams, waar moet ik toch mijn schoentje zetten? En Mams waar gooit hy het nu door naar beneden, want hier is geen schoorsteen en wat eet het paardje hier? Dit zijn vragen, die je steeds gesteld worden. De schoentjes hebben we toen maar voor de bedjes gezet en kon Sinterklaas die evengoed als in Holland bij den schoorsteen vinden. Stroo is hier niet, wat nu in de schoentjes gedaan, maar dat hadden de kinders op school reeds vernomen en werd er een pisang ingelegd en schynt dat inderdaad een oud-Indische ge woonte te zijn. Nu, daar bestond niet het min ste bezwaar tegen, want de pisangs zijn hier bespottelijk goedkoop. Een tros, of zooals ze het hier noemen siser (kam) en bestaande uit zoo pl.m. 10 pisangs, betaal je drie cent voor. Je begrijpt dan oo kwel, dat een pisang hier al heelemaal geen tractatie meer is. Integendeel, ik hoor dikwijls, hé Mams, alweer pisang. Maar ik dwaal van mijn onderwerp af, want zou je het een en ander van het Sint-feest ver tellen. Het aantal heiligen en zwarte Pieten, dat je op straat tegen kwam was,.net als in Holland, ieder jaar schrikbarend groot. Ik was maar blij, dat de kinderen niet iederen keer met ons mee op stap waren. Bij '„Onderling Belang", een van de best gesorteerde Europeesche za ken hier, zat een werkelijk aardige Sint, die van tevoren opgegeven reprimandes uitdeelde, pius een cadeautje natuurlijk. Kinderen met ouders stonden daar rijen dik, en was dat een warm karweitje voor beide partijen. Wat het winkelen betreft, dat viel niet mee. Je loopt vaak uren te zoeken, voordat je iets geschikts vindt, in overeenstemming met je smaak en, wat ook van belang is, met je beurs. En wordt er dan ook ontzettend veel in de Ja- pansche toko's gekocht. Hoewel ik zelf, uit principe, liever in Hollandsche zaken koop, kom je er op den duur toch ook wel toe, en is het speelgoed daar alleraardigst en vaak niet duur. En de bekende Sinterklaas lekkernijen. Ach Lien, ik wil je wel vertellen, dat ik, die nooit veel om banket gegeven heb, er dezer dagen met smart aan gedacht heb, hoe ik dat vaak versmaadde. Het is hier best te eten, maar dat fijne, echt geurige, wat er in Holland aan zit ontbreekt hier. En bovendien zijn de prijzen zóó hoog, dat wij 't maar bij speculaas uit blik houden. Het plan om een stel kennissen te vermom men als Sint en Piet, ging niet door, vanwege de hooge kosten. Voor zegge en schrijve twee uur, kostte het huren van de pakkians 25 pop Nu, je snapt, dat ging niet. Dus hebben we t slechts met een pieterbaas gedaan, gemaakt J111 ®®n f^r*lllielld' dien we fantastisch toege- takejd h*dde?' maar hii voldeed. De kinderen hadden het trouwens te druk met grabbelen en geen tyd om goed te kyken, hoe Piet er wel Uitzag. We hebben buiten op het pfatje ge zeten en konden de kinderen naar hartelust rommelen, rennen en morsen. Nu wordt er reeds weer door de spruiten met verlangen naar het Kerstfeest uitgekeken en wy moeders zeggen: weer vacantie. Je be- grypt sems niet, hoe ze met die vele vrije wfu hetzelfde leerprogramm als in Hol- ma n erken' maar ik zal me 't hoofd er maar niet over breken. •"""ia Dit is wel de laatste brief, die je van mü krygt voor Nieuwjaar en ik wensch jeTn M deze een Vroolyk Kerstfeest, een gezellig Oud en N ïeuw en een gelukkig 1939 toe. Als altijd veel liefs van je IRA. KERSTMIS BIJ DE MARINE. Schepen naar de haven. De traditie bij de Koninklijke Marine en de Gouvernements Marine, om de schepen tijdens de kerstweek tot na Nieuwjaar zooveel mo gelijk in de thuishaven te laten, teekent zich af in het binnenloopen van enkele gouverne mentsmarineschepen te Priok. De „Tydeman" wordt op 24 December verwacht en de „Hy- drograaf" is reeds binnengeloopen. KERSTMAIL. Batavia, 22 December. Het gisteren bin nengekomen mailschip „Baloeran bracht een groote Kerstmail aan. Het hoofdpostkantoor te Batavia-Centrum werkt voor de behandeling van de z.g. „Petits paquets" met een dubbele ploeg. Ook de drukte met de luchtpost is aan zienlijk gestegen. Iedere morgen een warm bord is voortreffelijk voor jong en oud en niet duur, indien U de bereidingswijze volgt welke staat aangegeven op ieder pak. Bij beschikking van den Minister van Defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 29 December 1938: de officier van administratie der le klasse J. C. Beugelink, aan boord Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord; met 31 December 1938: de officier van administratie der le klasse J. Nottrot ter beschikking gesteld; met 1 Januari 1939: de hoofdofficier van administratie der le kl, P. H. Sluijter eervol ontheven van de betrek king van hoofdintendant der Zeemacht; de hoofdofficier van administratie der 2e kl, H. P. Verschuur belast met de betrekking van hoofdintendant der Zeemacht; met 2 Januari 1939: de officier van administratie der 2e kl. F. O, van Kregten aan boord Hr. Ms. Wachtschip ta Vlissingen; met 12 Januari 1939: de officier van administratie der 2e kl. G, Bakker aan boord Hr. Ms. „Van Speijk"; met 1 Februari 1939: de officier van administratie der 2e klasse C. A. de Poorter ter beschikking gesteld. In den Dierentuin te 's-Gravenhage zal 30 December 1938 ten 8.15 u. worden gegeven een Assaut der Adelborsten, gevolgd door bal, toegankelijk voor leden Kon. Ned. Ver. „Onza Vloot" afd. 's-Gravenhage. Anderen kunnen kaarten aanvragen door storting van 0.60 per pe-soon op postgiros 55887 penningmeseter >nze Vloot, afd. 's-Gra venhage, die dan per nost worden toegestuurd, MAIL VERZENDING HR. MS. „JAN VAN FRAKEL". Wij herinneren er nog eens aan, dat corres pondentie voor Hr. Ms. „Jan van Brakel" wordt verzonden: 5 en 9 Januari 1939 naar Casablanca, laatste buslichting hoofdkantoor ie.15. MILITAIRE EN STUDENTEN- SCHERMBOND. De K.M.A.I. wint den korpswedstryd. De tweede dag van het driedaagsche wapen- feest, gehouden in de zaal van de Haagsche Schermschool Ter Weer te 's-Gravenhage en georganiseerd door den Militairen- en Studen- ten-Schermbond, mocht zich in een groote be langstelling verheugen, vooral daar de korps- wedstrijd op sabel plaats vond. Voor dezen kamp hadden acht équipes inge schreven, die in één poule werden ingedeeld. Elk korps bestond uit drie schermers, terwijl er om vier treffers werd getrokken. De cadet ten, Adelborsten en de Delftsche Studenten kwamen met twee korpsen uit, terwijl da Leidsche en Utrechtsche Studenten elk één équipe op den looper brachten. De resultaten van de partijen waren: De eerste equipe der Adelborsten sloeg met tegen 0 winstpartijen de twee equipe. Deze tweede equipe won daarna met 54 van het eerste korps der Adelborsten. K.I.M IK.M.A. K.M.A. II—K.I.M. II 5—4; K.I.M. I eiden I 8 ï.De Adelborsten sloegen met 9 TTf^ ?artijen de Delftsche Studenten. Utrecht I K.I.M. II 8-1; Delft I-K.I.M. 6_*CI.M. U—Delft II 6—3, Delft I—K.I.M. I I 4KLI5M' I~Utrecht 1 6—3, K.M.A. IK.I.M* s toernooi wordt heden voortgezet en be ga met den personeelen wedstrijd op sabel. De uitslag luidde: 1. P® A- met de cadet ten De Iongh, Hieronymus en Van Oyen Delft I K. I.M. I. Utrecht I K- M. A. II Leiden I K I. M. II Delft II Gew. Gew. prt. Pnt, 6 43 12 5 43 10 5 40 10 4 36 8 4 28 8 2 27 4 2 24 4 0 11 <J

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6