THERMO drukwerJc Op welke banen 1 Bijna 4 graden vorst Zaterdag 24 December 1938 Tweede Blad FABRIKAAT „THERMOGENE" &£acbnLejuw4 uau Qd Boel n Kerstwijdingsavond der Huisvrouwenvereeniging De luchtpostverzending van Dinsdag Autobotsing Ayenda 4£ü2S£mm* --He' v™ Bescherm U tegen Hoest 8 uuA de.denm De verbinding met Texel Vertraging in de postbestelling Kerstfeestvieringen van de Zondagsscholen Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Baroemterstand Den Helder 766.6 Temperatuur lueht 3.8 Wind richting: O.N.O.; kracht: 7 Licht op 4.14 draagt altijd het stempel van een bijzondere verzorging. Voor uw familie- en vereenigings- drukwerk dus naar het moderne bedrijf in de Koningstraat I Als er tien minuten pauze isdan wordt de discipline even vergeten en wordt een sneeuw ballengevecht geleverd tusschen korporaals en miliciens. Zoodra de fluit echter gaat is alles weer militair. chr. geref. gemeente, steengracht. Tweede Kerstdag, 's middags 3 uur. evangelisatie palmstraat. Ie Kerstdag: Kerstfeestviering jongste kinderen te 3 30 uur, met de oudere kinderen 7 uur. gebouw middenstraat 117. 2e Kerstdag: Kerstfeestviering met de jongste kinderen te o.3U uur, met de oudere kinderen 7 uur. evangelisatie vijzelstraat. Tweede Kerstdag: ,s Middags 3 uur voor de kleine kinderen en s avonds 7 uur voor de groote kinderen. zondagsschool huisduinen. Eerste Kerstdag: 's middags 5.30 uur, Heden Musis Sacrum, 's middags: Opvoering van „Het Gouden Fluitje". Luth. Kerk, 11 u.: Kerstwijdingsdienst. Zondag 25 December. Casino, 3.30 uur n.m. en 8.00 uur: „The 8 Rhytm. Sellers". Musis Sacrum, 8 u.: Surrpise dansavond. Maandag 26 December. Casino, 8.15 uur: „De Big van het 168ste". Musis Sacrum, 8 u.Surrpise dansavond. Woensdag 28 December. Musis Sacrum: Filmavond Alg. Bond van Bouwvakarbeiders. Uitstekend berijdbaar ijs in de Grachten. Dus eindelijk zal het er toch van komen, van die welhaast legendarisch geworden „Witte Kerst". En het is alsof Koning Winter zijn schade wil inhalen, wat hjj in vorige jaren te kort kwam. De ijsliefhebbers kunnen hun hart ophalen aan prima ijs. We hebben gisterenmiddag eens een ver kenningstocht over de Heldersche grach ten gehouden en ai waren er sommige plekken, waar het door de vele sneeuw zwaar rijden was, over het algemeen was het ijs van een dusdanig gehalte, dat het het praedicaat „uitstekend" ten volle ver diend. Van Onrust af tot de Nieuwe Brugsteeg kan men recht toe recht aan rijden over een spiegelglad ijsdek, dat voorbij laatstgenoemde plaats eerst onberijdbaar wordt bij de eenige Sta-in-den-weg, de Gasfabriek. Het beroemde „Balkengat" is daardoor vrij wel geïsoleerd komen te liggen, doch ondanks dat wordt er een druk gebruik van gemaakt. Voorbij de Casfabriek gaan we even een ware sneeuw-woestijn in, die eerst ophoudt bij de Werfbrug. Slechts een klein gedeelte achter „wijlen de winkel van van Willigen" is geveegd en daardoor berijdbaar gemaakt. Nu echter de grachten van Gemeente wege geveegd worden W, zagen juist een dertigtal baanvegers in de sneeuwwoestijn van onze Jutterstad afdalen), mag men wel verwachten, dat met de Kerstdagen de geheele gracht vanaf Onrust tot het Raadhuis te berijden valt. Achter de R.H.B.S. begon zoo'n tweede woestenij, die echter al gauw voorbij de Mos- terdbrug overging in het allerbeste gedeelte, dat we op onzen tocht onder de ijzers kregen. Hier was dan ook wel het meeste vertier, en honderden menschen bewogen zich daar over het werkelijk goede ijsdek. Al met al kunnen we vol goeden schaats- moed de Kerstdagen ingaan en laten we hopen dat alle gekoesterde verwachtingen van ijspret en ijsjool in vervulling zullen gaan. Op den Singel. Gisterenmiddag en gisterenavond werd ook een heel druk gebruik gemaakt van de banen op den Singel, die het Gemeentebestuur flink onder handen had laten nemen en waar men uitstekend kon rijden. Gisteren reden er nog honderden „grooten", maar vandaag is dit het domein voor de jongens en meisjes beneden den veertienjarigen leeftijd. Een goede maatregel van ons gemeentebestuur. Op de Fortgrachten. Over het geheel genomen was het op de Fort grachten bedroevend. Een dik pak sneeuw maakte het rijden niet nogelijk rondom Erf prins, en anders is het hier juist zoo aardig tusschen de hooge wallen. Slechts tusschen Roode brug en Liniebrug was een heel goede baan, die door een baanveger verdienstelijk werd onderhouden en die eenige honderden meter3 lang was. Vandaag zal de baan zeker nog een stuk grooter zijn en velen zullen er van profiteeren. Een „koek en zoopie" vol tooide hier het geheel. Denk om de baanvegers Wij willen dit stukje niet besluiten zon der er nog eens aan herinnerd te hebben, dat het de baanvegers zijn, die het rijden mogelijk maken. Laat men dus niet ver zuimen deze menschen een- extraatje toe te stoppen. Als ieder rijder een kleinigheid geeft, hebben de baanvegers een goeden dag. En als dank voor het genot van een goede baan is dat toch zeker wel verdiend. Zendagavond ter post bezorgen Wij maken er onze lezers op attent, dat poststukken, bestemd voor de verzending met het K.L.M. vliegtuig, Dinsdagmorgen, uiter lijk Zondagavond of -nacht in de stadsbussen gepost moeten worden, zoodat ze met de nacht- ibestelling gelicht worden. Stil liggen se in de haven, de zeilen geborgen, de takels dik onder de sneeuw, de kisten toegedekt met een witten wollen deken, die van den hemel gespreid werd. Zoo liggen ze daar te wachten, rij aan rij, tot de zon zal komen en het al ontdooien zal. Dan zullen de motoren weer aangezet worden en zullen ze puffend de haven uitvaren om den gouden schat van den bodem te halen. De Afd. Den H.lder der Nederlandsche Vereeniging voor Huisvrouwen hield Don derdagavond in Musis Sacrum een Kerstwij dingsavond voor hare leden en introducé's. Het was een gelukkige gedachte van het Be stuur om Mevrouw BoldinghGoeman uit te noodigen deze bijeenkomst op te luisteren. Mevrouw Posthuma, de Presidente, heette in haar openingswoord de aanwezigen en niet in het minst Mevrouw Boldingh van harte welkom. Hoewel de opkomst niet geheel be vredigend is, aldus spr., za' het ge bodene er zeker niet minder om zijn. Mevrouw Boldingh herinnert eraan, dat een Kerstboodschap er eene behoort te zijn van Vrede en Geluk, ook nu hoewel de teleur stellingen in deze wereld schier iedere hoop op een zonniger toekomst vernietigen. Wjj leven in een tijd van geestelijke achteruit gang, Geloof heeft het veld moeten ruimen voor verwildering. Menschonteerend is het hoe in het Oosten rassenhaat tot middel- eeuwsche vervolging leidt; maar zij zal tot het laatste toe mede strijden om dit gruwe lijke onrecht te stuiten. Kerstmis is geen feest van jazz en serpentines, doch één van ernst en stemming. December .s de maand van advente, van wat komen gaat. Spreek ster zou als Kerstboodschap willen verkon digen de hope dat vuren mogen worden ont stoken als symbool van warmte, die den mensch flink en krachtig zal maken, maar niet laf. Op een ongeëvenaarde wijze draagt Me vrouw Boldingh thans gedeelten voor uit wer ken van Jan Eekhout, een jong dichter en schrijver (Herders van Betlehem), een ge dicht van Leopold over de Heilige Driekonin gen, een verhaal van Jeanne Oetcrdaal en ten slotte uit „Winden waaien om de rotsen" het Kerstfeest op Björnsdal. Naar dit alles werd door de aanwezigen in de met Kerstversiering getooide zaal ademloos geluisterd. En inderdaad vertolkte Mevrouw Posthuma de gedachten der luiste renden met haar dankwoord tot Mevrouw Boldingh, zeggende dat zij haar gehoor door deze boodschap innerlijk had verrijkt. Gisterenmiddag 2.30 u. had op den hoek van de Molenstraat en Keizerstraat een bot sing plaats tusschen twee auto's. Een van de wagens kwam uit de Molenstraat en zou naar de bewering van den chauffeur signaal hebben gegeven, dat evenwel niet gehoord was door den bestuurder van een auto, die van de richting Keizersbrug naar de Spoor straat reed. Het gevolg was een botsing van beide wagens. De schade bepaalde zich tot een beschadigd spatbord en een vernielde bumper. De politie zal wel nader uitzoeken wie voor de schade aansprakelijk gesteld moet worden. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 uur. Zaterdag van 9—12 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De Indische Graftempel" en „Hoogvliegers" Rtalto, Spoorstraat half 8: Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Een Pracht Exemplaar van een Man" en „De Man die tweemaal leefde", VERKOUDHEID, BRONCHITIS met het Pijnverdrijvende borst- en rugbedekking, een bron van warmte. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten F 1.T0 Vanmorgen nog twee verbindingen. Verder geïsoleerd. Hedenmorgen om 7 uur en om 9 uur heeft de T.E.S.O. nog een verbinding met den over kant tot stand gebracht, terwijl ook op die uren booten van Oudeschild naar Den Helder vceren. Verder is Texel vandaag geïsoleerd. Hoe de dienst met de Kerstdagen zullen zijn was hedenmorgen nog niet bekend. Morgen zal het groote feest van heel de Christenheid gevierd worden en in het bizon der de jeugd ziet naar deze dagen met span ning uit, omdat de kerstfeestviering van de Zondagsscholen altijd behoort tot de hoogte punten in hun Zondagsschoolleven. Duizenden kinderen zullen morgen en Maandag naar de kerken en zondagsscholen gaan en daar bij versierde boomen en stil brandende kaarsen naar het schoone verhaal van de geboorte van Christus luisteren. Hun oogen zullen stralen als ze de Kerstboeken in ontvangst zullen nemen, als ze de tractaties krijgen, die voor deze dagen de „groote blijdschap verhoogen. Natuurlijk, kerstfeest mag niet zijn een feest van uiterlijk vertoon en een kerstboom in een kroeg of schouwburgzaal is volkomen misplaatst. Maar toch mogen de uiterlijke dingen wel een symbool zijn van de innerlijke- gesteldheid en daarom is een kerst boom met zijn brandende lichtjes in kerken en lokalen schoon en daarom is de tractatie en d§ verrassing van het boek zoo goed om het feest nog meer te doen spreken. Hedenavond 11 uur Kerstwijdings dienst Luth. Kerk. Vanavond om 11 uur zal een Kerstwijdings dienst gehouden worden in de Luth. Kerk, Weezepstraat. In dezen dienst zal voorgaan Ds. W. J. F. Meiners. Aan het orgel Mej. Aafje Kamp, die gelijk vele jaren Kerstliederen ten gehoore zal brengen. Welwillende medewerking van Mej. Gerda Ploog solozang. Deze dienst is voor iedereen toegankelijk, waartoe allen hartelijk worden uitgenoodigd in de warme en versierde kerk. Zie advertentie in het blad van heden. 4. a. O, Tannenbaum. b. O, Sanctissima. 5. a.Eere zij God. b. Sweet belle Mohone. 6. Ave Verum W. A. Mozart, arr. L. E. Rugers Carillonbespeling. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, zal op den Eersten en Tweeden Kerstdag, des middags van 12.151.15 u. het carillon van het Helden der Zee-monument bespelen en daarop een aantal Kerstliederen ten gehoore brengen. De Zingende Jantjes. Helder's R.K. Knapenkoor „De Zingende Jantjes", zullen met medewerking van het Helder's Kamerorkest op den Tweeden Kerst dag een uitvoering geven in den R.K. Volks bond, des avonds te 8.15 u. Het is een concert dat uitsluitend toegankelijk zal zijn voor dona teurs. Er is een met smaak gekozen program ma samengesteld van Kerstliederen. Zang- en muziekuitvoeringen Tehuis Kerkgracht. In het Verpleeghuis aan de Kerkgracht wor den de bewoners met de Kerstdagen getrac- teerd op zang en muziek van diverse vereeni- gingen. Den 23en komt „Ora et Labora", onder lei ding van den heer J. Jongkees. Den 25en „Morgenrood", onder leiding van den heer F. van der Meij. Den 28en, dus niet den 26en, zal de Speel tuinver. „Centrum" een uitvoering geven. Den 26en zal het Leger des Heils, tusschen 4 en 6 uur, een samenkomst houden met de verpleegden. Wind O.N.O., kracht 7. Het was vanmorgen heel wat on aangenamer langs den weg dan gisteren morgen, hoewel de thermometer eenige graden gerezen was. Vroor het gisteren morgen nog bijna 9 graden, vanmorgen was de thermometer gestegen tot 3.8. Waarschijnlijk door het wolkendek wordt de vorst tegengehouden, want elders in het land vriest het nog veel sterker. Gisteravond om 7 uur was' de temperatuur nog 4.3. Voor de Kerstdagen wordt weinig verandering verwacht. Het is te hopen, dat de wind, die het buiten zeer on aangenaam maakt, wat afneemt, anders is het op de ijsbaan geen pretje. doopsgez. gemeente, kerkgracht. Tweede Kerstdag, 's avonds 7 uur. De directeur van het postkantoor deelt ons mede: Tengevolge van den zwaren sneeuwval en de daardoor veroorzaakte stagnatie in het postvervoer, is vertraging in de uit voering van de postbestellingen onver mijdelijk. Hoewel de postdienst alle pogingen in het werk stelt om aan de abnormale om standigheden zoo goed mogelijk het hoofd te bieden, zal het gedurende de eerst volgende dagen op sommige plaatsen noodzakelijk zijn de tweede buitenbestel ling te beperken. Op den eersten Kerstdag. Het „Stedelijk Muziekkorps" zal, der tra ditie getrouw den eersten Kerstdag in de muziektent in het Julianapark, een kerst concert geven van 's morgens 8.30 tot 9 uur. Daarbij wordt een fijn kerstprogramma uit gevoerd, dat wij hieronder laten volgen. Wij vertrouwen, dat velen de vertolking hiervan zullen komen beluisteren, zoodat onze muzi kanten niet spelen voor de spreeuwen en de bagageloodsen. Het programma luidt: 1. Stille Nacht. 2. O, Kerstnacht, schooner dan de dagen J. van Vondel, arr. Joh. F. Pala 3. a. Ihr Hirten erwacht. b. In der Christnacht. c. Ihr Kinderlein kommet. ned. hev. gemeente. Eerste Kerstdag: Nieuwe Kerk, Weststraat, 6 uur: Kerstfeest voor de kleine kinderen, onder leiding van Ds. Enklaar. Tweede Kerstdag: Nieuwe Kerk, Weststraat, 6 uur: Kerstfeest voor de groote kinderen, onder leiding van Ds. Van de Poel. geref. kerk, julianapark. Tweede Kerstdag 3 u. 's middags voor de kleine kinderen en 7.30 u. voor de groote kinderen. luth. kerk, weezenstraat. Tweede Kerstdag: 6 uur, Kerstfeest der Zon dagsschool, kinderen.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5