Tapijten en Meubelen, Harjer's Moderne Meubileerinrichting Schaatswedstrijden voor werkloozen en kinderen Voor de Joodsche Vluchtelingen %cnkt cï aan a.ï. ffancfëefiuwden! Speciale aanbieding zware wollen Dekens Onze gans Kantongerecht Alkmaar Onze Vloot Texelsch nieuws Kampioenschap Texel hardrijden Cocksdorp Adventsavond Watin&faïLcMen De samenstelling van den marineraad KeAtc en ZencUnq> Burgerlijke Stand van Den Helder Tijdschriften f-cPite pv~aaktïï-eAid\len Bestelt nog heden^ Uw VISITE- KAARTEN bij D rukkerij De Boer De IJsclub „Voorwaarts" doet van zich spreken. Honderden toe schouwers op de Bassingracht. Het was niet officieel bekend gemaakt, maar dat komt, omdat de IJsclub, waar we het hier even over willen hebben, oor spronkelijk van plan was de voorgeno men schaatswedstrijden heden te hou den. Maar de drie mannen van het be stuur, H. Bakker, C. Stegers en J. Veen, hebben behalve van wedstrijden organisee- ren ook kijk op het weer en toen ze in de gaten hadden, dat het Dinsdag wel eens kon dooien, besloten ze om hals over kop de wedstrijden maar op 2en Kerstdag te houden. En zoo is geschied! Toen we gisterenmid dag bij toeval in de buurt van de Bassingracht gearriveerd waren tot zoover had onze be perkte schaats-kunde ons nog gebracht! werd onze aandacht getrokken door een lange zwarte menschenrij. Verder zagen we wat vlaggen en zelfs drongen er aanmoedigings kreten tot onze verkleumde ooren door. Dat moesten dus wedstrijden zijn! En waarlijk, we zagen juist 2 stoere visschersknapen de schaatsen (echte Friesche doorloopers) om de kousen vastgenoerd (schoenen hadden de hee- ren niet aan) in spanning op het teeken van vertrek wachten. („Klaaraf!" En als een pijl uit de boog vertrokken zij van de start, Luide aangemoedigd door de eenige honderd tallen tellende menigte. De eerste tientallen meters was het niet meer dan loopen, wat de heeren deden, maar dan gingen de handen op den rug en met den kop in den wind, scherp voorover gebogen, ging het op den finish af. Het was een heerlijk gezicht, die zwoegende schaatsers, die enthousiaste menigte, en het geheel was het mooiste winterschilderij, dat men zich denken kan. Alleen voor werkloozen. En wat was het er knus! En stemmig! Echt Kerstmis op het ijs. Voor menigen stoeren rijder werd het zelfs een heel prettige Kerstmis. Want laten we even vertellen, dat de deelname aan deze wedstrijden alleen open was voorwerkloozen. Verder ging het om uiterst nuttige prijzen, gedeeltelijk be staande uit baargeld en anderdeels uit ge bruiksartikelen als wollen dekens, cokes, kazen, spek, bussen cacao, eierkolen, groenten en rookgerei! Men kan zich in denken, dat om deze prijzen niet alleen gereden werd, neen ,er werd om ge vochten (figuurlijk gesproken natuur lijk). En de-winnaars waren het, die later op den middag met hun kostbare winst huistoe snelden om daar moeder en kin deren een onverwacht bljj Kerstfeest te bezorgen. Milde gevers. De Ysclub „Voorwaarts", die dit alles zoo keurig voor elkaar had gebracht (met welwil lende medewerking van de politie) kon deze prijzen natuurlijk niet geheel uit eigen kas betalen. Maar bjj hun oproep om medewerking bij zakenmenschen in en nabjj de „Vischbuurt" werden zij zelden of niet teleurgesteld. En zoo kwam het. dat een groote serie prijzen kon worden uitgereikt, want niet alleen de snel- sten gingen blij naar huis! Een woord van dank aan de milde schenkers is hier zeker op zijn plaats. De uitslagen. De uitslagen van de wedstrijden luiden als volgt (met vermelding van de uitgeloofde prijzen): 1. J. de Ruyter 5.—, 1 wollen deken, 1 schemerlamp en wat rookgerei(!)). 2. Een persoon uit Friesland 4.1 stel ondergoed en 1 kaas). 3. H. Keizer 4.5 pond spek en rook gerei). 4. Mastemaker 3.— en 1 mud eierkolen). 5. J. Buis 3.en 1 kilo cacao). 6. K. de Wit 2.50, 1 mud eierkolen en 1 bus groenten). 7. Steegers 2.50, 1 kilo cacao en 1 bus groenten). 8. J. Boon 2.en 1 mud eierkolen). 9. A. Vos 1.50 en 1 kilo cacao). 10. A. Smit 1.50, 1 mud cokes en liter room). Ook wedstrijden voor kinderen. De zelfde energieke ijsvereeniging had ook wedstrijden voor kinderen georganiseerd. Ook deze hadden een prachtig vlot verloop en mochten zich eveneens in groote belangstel ling verheugen. Er waren veertien kleine prijswinnaars, onder wie prijzen verdeeld wer den als een kaasje, een das. 3 kieltjes, 4 borst rokken. een paar kousen, taai-taai. groenten, tomatensoep, worst, zalm, kleeding, klompen van opoe Geervliet, enz., enz. De wedstrijden duurden tot ongeveer half 5 voort en al dien tijd dacht geen mensch er aan naar huis te gaan. Zoozeer zat de span ning er in. Het is dan ook een onvergetelijke middag voor de Bassingracht met omgeving geworden. Die middag werd hen bereid door de organisatie, welke zij met trots de hunne kunnen noemen. „Voorwaarts" onze hulde voor het genomen Initiatief en voor de origineele opzet! Wij ontvingen een suggestieve reclameplaat, dienende tot opwekking van het verleenen van steun aan Joodsche vluchtelingen. De plaats is kosteloos ter beschikking ge steld door de reclame-teekenaar Jan Lavles in Den Haag. zij is kosteloos gedrukt door de N.V. Lithogr. v. h. S. Lankhout Co. terwijl het papier kosteloos beschikbaar is gesteld door de N.V. Nederlandsche Papierhandel, Amsterdam en N.V. Bilhrmanr.'s Papier groothandel v.h. Gebr. Cats, Rotterdam. De platen zijn ter gratis distributie verkrijg baar gesteld bjj het Comité voor Bijzondere Joodsche Belangen, Weesperpleln Kamers 23 25. Tel. 53908. Amsterdam of bij D. Vaarties, Esschenweg 39, Rotterdam. Tien procent, schoon verdiend, bij aanschaffing van Uw gedurende de laatste we e k van de DECEMBER-AANBIEDING bij Spoorstraat 49 naast Lensen's Lunchroom. Dekens van centimeters dik! Bet zou met Kerstmis feesten zijn, Zoo hadden we 't bekcuveld, En daardoor was bij den poelier, Een groote gans gesneuveld. In 't kort gezegd: het beest kwam thuis, Gevild zoo 't was besteld. En op 'n zwaar cartonnen doos, Als 't waar tentoongesteld, Geen veertje van z'n ganzenhuid, Ontsierde het geheel. Hij had slechts en ik vond het wreed, Een lintje om z'n keel! Enfin, dan buiten 't laatste om, We waren enthousiast, En vonden hem in dezen tijd Een zéér welkome gast. Maar ach, daar was de eerste sof, Er was geen mensch in huis, Die 't braden van 'n gans verstond, De gans-droom lag aan gruis. Ik hield me goed en zei geen woord, Wie daar nu niet aan dacht, Maar 't was gebeurd daar lag de gans Nog rauw als stomme klacht. Ik ging van armoe „naar hiernaast", En vroeg daar, zus of zoo Ze vonden mij wat ouderwetsch, Waarvoor was Radio t Dus stonden wij in braadcostuum, De pannen wijd verspreid, En ik zocht met wat knop gedraai: De kookles van deez' tijd. Daar klonk het door de stilte heen (Het was reeds aan de gang): „U neemt 'n bijltje of 'n mes, ,,'n Beitel of 'n tang, „Eerst hakt U hem de pooten af, „En dan tot slot z'n kop. „V zet dan in dien tusschentijd, ,,'n Ketel water op. „Wanneer het water kokend is, „Gooi het over hem heen. „De beenen moeten in het vuur, Dat doen wij zoometeen". M'n vrouw deed na, wat men ons zei, Zoo ging het door 'n tijd. Wij raakten er het ging zoo gek De kluts totaal van kwijt. En na 'n uur van noesten vlijt: Toen lag de gans mismaakt, Verschroeid, verbrand en doorgehakt De bijl had goed geraakt. Plots steeg in mijn verwarde brein Ik weet niet, hoe het kwam 'n Vreemd vermoeden en ik greep Het Radioprogram. En zie ik las het door 'n waas, Ik gaf het aan m'n vrouw. Zij barste in wild snikken uit, Want kijk, wat was het nou f Met 't zoeken naar het zendstation Had ik mij wat vergist, En had geluisterd naar les 10: Hoe word ik nihilist! Wi-jo. (zitting van Vrijdag 23 December) TE KRAP GEPASSEERD. Terecht stond D. P., wonende te Wie- ringen, die in de Beemster op den Purme- rendschen weg met z'n auto een aanrijding heeft veroorzaakt met een andere auto, door deze te krap te passeeren. Verd. merkt op, dat de bestuurder van de andere auto zijn rechter richtingaanwijzer had uitgestoken. De Kantonrechter Mr. Boerrigter vraagt verd. of deze niet heeft gezien, dat de an dere automobilist een fiets passeerde? Verd.: Dat heb ik niet kunnen zien. De ambt. van het O. M. Mr. de Bruevs Tack wil van verd. weten of er rechts een zij weg was? Verd.: Nee, maar later hoorde ik, dat de aanstaande schoonvader van den bestuurder van de andere auto daar rechts aan den weg woonde. Kant.: Kon u niet meer naar links? Verd.: Nee, daar stonden boomen. Ik had geen keus. Get. D. L., arbeider uit Lutjebroek komt verklaren, dat hij een fietsrijder passeerde en later weer naar rechts is gegaan om naai het huis van zijn a.s. schoonvader te gaan Maar toen had de aanrijding al plaats ge had. Verd.: Ik darht dat deze get. achter de fietser zou blijven. Ambt O. M. Dat moet u niet denken, het is heel logisch, dat de auto die fietser pas seerde. De ambt. van het O. M. wil de zaak aan houden tot Vrijdag 6 Januari, om nog een ge tuige te hooren. De Kantonrechter kan zich hiermee ver eenigen. Plannen voor een afdeellng te Brussel. De correspondent van de Nw. R. Crt. meldt: Uit een aantal leden van de Nederlandsche kolonie te Brussel is een voorloopig comité samengesteld met het doel te komen tot de oprichting van een afdeellng van de Kon. Nederlandsche Vereeniging Onze Vloot. Het bestuur van Jen Bond van Nederland sche vereenigingen en lichamen in België heeft zijn volle medewerking -.oegezegd. Voorloopig kunnen alle Nederlanders in België zich aansluiten, totdat het bondsbestuur ook in andere plaatsen van België afdeelingen zal hebben gevormd. In Jaruari zal een algemeene vergadering worden gehouden, waar de voorzitter van het hoofdbestuur van de Kon. Nederl Vereeniging Onze Vloot, de heer van ^alinge, het woord zal voeren. Tevens zal op dien avond een definitief bestuur worden gekozen. Gisteren is op de ijsbaan „Waal en Burg" het kampioenschap Texel voor hardrijden ver reden. Hiervoor is 'indertijd door de Texelsche IJsclubs, een wisselbeker beschikbaar gesteld, die in 1933, door den heer C. Kramer, leer ling aan de toenmalige Zeevaartschool, werd gewonnen. Gisteren werd de beker, benevens een be drag van 40 gulden gewonnen door den heer Zoer, betonwerker te Oudeschild, komende uit Friesland. Zoer reed buitengewoon goed en legde het traject van 225 meter in 24 sec. af. Tweede prijswinnaar was de heer Sparen burg, lichtwachter te de Cocksdorp, die een prijs van 25 gulden kreeg. Tijd 24.3 sec. Derde prijs, de heer Kiewiet van de Koog, in 25.6 sec. Prijs 10 gulden. Vierde prijs, de heer E. de Jong, de Cocks dorp 5. De jury bestond uit de heeren P. B. Riteco, E. Lap, en P. de Graaf. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Dr. A. Vis, te Den Burg, is op het drietal geplaatst voor Apeloorn. Donderdagavond werd alhier een advents avond gehouden in de Ned. Herv. Kerk, onder leiding van den plaatselijken predikant ds. Pa- pineau Salm. Voor en na het Kerstverhaal werd orgelspel ten gehoore gebracht, afgewisseld met zang van een dameskoortje, onder leiding van C. Troost, organist in de Ned. Herv. Kerk, alhier. Jammer was, dat slechts weinigen aanwezig waren, daar zij, van een mooien avond hadden kunnen genieten. De volgende plaatsingen zijn gelast: met 3 Jan. 1939: De luits. ter zee der le kl. M. School, die der 2e kl. L. E. H. Reeser en P. A. Stroeve, die der 2e kl. Kon. Mar. Reserve, H. A. C- Wiedeman en die der 3e kl. H. C. Jorissen; de officieren van den Marinestoomvaartdienst, der le kl. F. Bussemaker, die der 3e kl. J. J. van Doodeweerd; de officier van gezondheid der 2e kl. P. J. van Waegeningh en de officier van administratie der 2e kl. J. B. Kempees, allen aan boord H. Ms. „Johan Maurits van Nassau". Door het vertrek naar Nederland van den voorzitter van den Ned. Ind. Marineraad, mr. H. W. van Nieuwenhuizen, en door het feit dat de leden van dien raad, kap. ter zee J. H. Son- nenberg en de kap.-luitenant ter zee J. W. G. van Hengel en P. J. Feteris, eervol uit hun functie zijn omheven, is de samenstelling van den Raad thans geheel veranderd, zoo meldt de N.R.Crt. Deze samenstelling is thans: Voorzitter Mr. W. Andree Wiltens, vice-president van den raad van Justitie te Batavia en leden kapitein ter zee W. A. de Jong, de kapitein-luitenants ter zee P. j. M. Cikot, A, G. Vroumans, en het onderhoofd van den dienst voor de scheepvaart de heer J. Kuyper. Als secretaris treedt de luitenant ter zee K. G. Tiel op. Plaatsvervan gend voorzitter is mr. G. W. Mossel, lid van den raad van Justitie te Batavia. Van enkele predikanten, die om hun ras of om hun standpunt uit Duitschland emigreeren zullen, neemt de 8chotsche kerk er als gewone predikanten 4 op, de Deensche kerk 3. De En- gelsche kerk besloot voor eventueele gevallen een opleidingscursus voor jeugdarbeid in het leven te roepen. De Amerikaansche kerk wil ze een jaar lang in een college op den Amenkaan- schen dienst voorbereiden. Australië en A teuw- Zeeland vroegen in voorkomende gevallen vrij hooge waarborgsommen. De Fransche bijbelcolporteurs rapporteerden aan het Parysche bijbelgenootschap als hun al gemeene ervaring, dat de verkoop van bijbels en 'bijbelgedeelten door de uitzending van radio- preeken ten zeerste bevorderd werd. Een daartoe ingestelde commissie waartoe ook de bisschoppen Ruestam en Bohlin be hoorden, rapporteerden in de synode der Zweedsche kerk over de quaestie van het gees telijk ambt voor de vrouw. Er was vrij veel oppositie. Met 33 tegen 22 stemmen werd ten slotte besloten aan de staatsregeering te ver zoeken een speciale commissie voor de behan deling dezer aangelegenheid in het leven te roepen. In Slowakije is thans een Duitsche Luther- sche Landskerk gesticht. Bij deze stichting her innerde men er aan, dat eens geheel Slowakije evangelisch was, dat de tegen-reformatie hier echter zeer sterk was, zoodat er thans nog slechts 400.000 Protestanten in Slowakije zijn, van welke 4050.000 Duitschers zijn, de rest Slowaken. DE JONGSTE BISSCHOP. Het Vaticaan benoemde tot apostolisch ad ministrateur te Innsbruck met den titel bis schop dr. Paul Rusch, die, 35 jaar oud, de jongste Duitsche bisschop is. ROODE KRUIS. Portugal heeft ingevoerd, dat alle Portugee- sche zeilschepen voortaan een groot kruis voe ren, gelijk dit het eerst door de schepen der kruisvaarders, en voorts ook door Vasco da Gama en de groote zeevarende ontdekkers ge voerd werd. LETLAND. In Letland is het kerkelijk leven aanmerke lijk sterker geworden in de laatste jaren. Het aantal kerkelijke gemeenten klom sinds 1918 van 188 tot 324, het aantal predikanten steeg in denzelfden tijd van 148 tot 284. JAPAN. Japan telt 350.000 Protestanten en 264-250 Roomsch-Katholieken. Van de Roomsch- Katholieken zijn de grootste helft Koreanen 143.000 RELATIE VATICAAN. Het parlement in Uruguay nam een wets ontwerp in behandeling tot herstel van de di plomatieke betrekkingen met het Vaticaan. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Het totaal aantal afdeelingen van het Neder- landsch Bijbelgenootschap steeg de laatste maand tot 393. JOOD EN CHRISTEN. Het zal wel een zeldzaam feit zijn, dat een Joodsch rabbi docent aan een Protestantsche Zondagsschoolleiderscursus wordt. Zulks vond te Atlanta in Georgië, in de Vereenigde Staten plaats. Dr. David Marx, de plaatselijke rabbijn, kreeg daar het verzoek om aan de aanstaande Zondagsschoolonderwijzers het Oude Testament te doceeren. H. BLOED-PROCESSIE. De beroemde H. Bloed-processie te Brugge zal in 1939 op 8 Mei worden gehouden. VOOR DE TSJECHO-SLOWAAKSCHE PROTESTANTEN. Het Europeesch Centraalbureau voor kerke lijke h/ulpacties te Genève, leider prof. dr. Adolf Keiler, ontving voor de Protestantsche kerken in Tsjecho-Slowakye die door de totale reorga nisatie der verhoudingen aldaar in velerlei zeer groote moeilijkheden geraakt zijn, tot dusver een totaalsom van 96.600 Zwitsersche francs. De grootste bijdrage kwam uit Schotland, n.l. 62.395 Zwitsersche francs (3000 pond sterling). De andere contribueerende landen en lichamen waren: Engeland, Amerika, Ierland, Zwitser land en de Wereld-Zondagsschoolbond. 24 December 1938. BEVALLEN: H .E. van Gijzen-Klink, z.; J. do LoosLuider, d. OVERLEDEN: K. de Vries, (m), 67 jaar. Beyer's Mode ftir Alle. Een feestelijke indruk maakt de titelpagina van „Beyer's Mode fiir Alle" met het sierlijke figuurtje In haar even mooie als bijzondere avondjurk van ruischende taftzijde, waarbij zij een capetje met capuchon van wit bont draagt, zooals we aan de achterzijde zien. „Variaties op het thema: de eenvoudige jurk". Dat inderdaad zoo'n eenvoudig jurkje mng niet ..gewoon" behoeft te zijn, bewijst ons deze bladzijde. Ook de dames, die vooral belangstellen in dc pagina „Slankmakende modellen", worden met teleurgesteld. Van warme wollen ruiten kunnen we de pit tige jurkjes, jasjes en blouses maken voor onze jongens en meisjes. Een waardig besluit wordt gevormd door de aanlokkelijke recepten, die, op Oudejaarsavond bereid, de feestvreugde zeker zullen ver- hoogen. STOOMVAART MIJ NEDERLAND J. P. Coen, 24 Dec. te Suez. Poelau Bras, 23 Dec. v, Amsterdam. Poelau Tello, 23 Dec. v. Genua Tajandoen, 24 Dec. te Suez. KON NED STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Ajax, pass. 24 Dec. Brunsbilttelkoog Alkmaar, 23 Dec. v. Balbao. Amazone, 24 Dec. v. Rotterdam. Amor, 23 Dec. v. New York Aurora. 24 Dec. v. Rotterdam Baarn, 20 Dec. v. Canao. Berenice, 23 Dec. v. Lissabon Boskoop, 21 Dec. v. Callao Euterpe, 23 Dec. v. Bordeaux. Hebe. 24 Dec. te Amsterdam. Iris, 24 Dec. v. Amsterdam. Juno, 23 Dec. nabjj Ouessant. Malvina, 19 Dec. v. Curagao. PI jto, 24 Dec. v. Amsterdam Pygmalion, 24 Dec. v. Rotterdam Simon Bolivar, 22 Dec. v. Kingston (Ja) Stelia, 23 Dec. v. Volos. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdjjk, 23 Dec, te Southampton. Leerdam, 21 Dec. te New Orleans Lochmonar. 23 Dec. te Londen Maasdam, 23 Dec. te Londen Noordam, 24 Dec. v. Rotterdam Rotterdam, 23 Dec. v. Southampton. Statendam, 24 Dec. v. New York KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ Boissevain, 22 Dec. te Hongkong Bontekoe. 21 Dec. v. Mauritius irenï V5 V"Wacht Ombilin, 22 Dec. te Singapore. Het boek Job en het Hooglied, bewerkt door Andreas Glotzbach. Uitg. Van Loghum Slaterus N.V., Arnhem, ingen. 1.75 geb. 2.50. Deze bewerking van het boek Job en het Hooglied door den dichter Andreas Glotzbach zaï zeker een even groote belangstelling en waardeering ontvangen als het eerste werk van dezen dichter: „De Psalmen voor dezen l JHet ls niet genoeg te waardeeren, dat deze bekwame dichter nu ook den rijken inhoud van Job en het Hooglied herdicht in taal en beeldspraak van dezen tijd. Het boek Job, dat volgens Winklers' ency clopedie wat den bouw, de psychologische teekening, de kracht en fijnheid van schilde ring betreft, -ot de voortreffelijkste voort brengselen van alle tijuen en alle volken be hoort, is terecht genoemd het boek van de vragen. Een man, die God dient in volkomen op rechtheid de3 harten die den naakte kleedt, den gevangene bezoekt, den verdrukte recht doet in één woord, die afwijkt van het kwade en niet alles wat in hem is het goede betracht, wordt, ter beproeving, onder Gods toelating overgegeven aan de macut van den Booze en door de vreeseljjkste rampen en onheilen ge troffen. Nochtans getuigt hij: „Zouden wij het goede van God ontvangen en het kwade niet ontvangen". Op voortreffelijke wijre heeft de dichter dit thema vertolkt en daarin tevens verwerkt de vragen en twijfelingen van deze eeuw. Het Hooglied vertolkt ons de schoonheid van de reine liefde. Aangezien de weelderige, voor ons besef overdreven, Oostersche beeld spraak echter tot ons niet zoo spreekt, kun nen wij Westerlingen het Hooglied in het algemeen niet zoo waardeeren. Deze vertolking van het Hooglied door Andreas Glotzbach heeft het Hooglied echt,i omgetooverd in een lied der liefde, dat ook door ons met literair genot gelezen zal worden. ak Heema f-Po s t 1938. De Heemaf-Post 1938, een uitgave van de N.V. Heemaf te Hengelo, opent dit jaar met een zeer lezenswaardig artikel over de econo mische vooruitzichten, waarvan de titel „Vuil weer" wel duidelijk aantoont, dat de leiders van deze groote onderneming ten aanzien van een spoedige conjunctuur-verbetering nog niet optimistisch gestemd zijn. Professor Feldmann schrijft over Tesla, die 50 jaren geleden den draaistroommotor uitvond, waarvan de S.K.A.- motor feitelijk de laatste perfectionneering is. Voorts een artikel, waarin de 15-jarige tractie- periode herdacht wordt. In dit tijdperk heeft de Heemaf herhaaldelijk groote bestellingen van de Nederlandsche Spoorwegen ontvangen, w.o. onlangs de bestelling van alle uitrustingen en een aantal motoren voor de nieuwe diesel- electrische treinstellen. Nog tal van interessante artikelen en gege vens complementeeren den inhoud van dit nummer, dat rijk geïllustreerd en typografisch uitnemend verzorgd is. Het blad wordt gratis aan geregelde afnemers toegezonden. Tijdseinen: No. 15 van de serie „Tijd seinen", dat het vierde nummer vormt van den tweeden jaargang, handelt over „Kerk en Democratie" door Ds. A. M. Brouwer, waarin de schrijver betoogt, dat de kerk de democratie verdedigt niet terwille van haar eigen vrijheid zonder welke geen enkel volk naar behooren "kan worden geregeerd. Ruys, 21 Dec. v. Singapore. Tasman, 21 Dec, te Sydney. Tegelberg, 22 Dec. v. Port Natal. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikarang, 22 Dec. v. T-adang. Tjimanoek, 23 Dec. te Manilla. Tjmegara, 22 Dec. v. Shanghai. Tjisondari, pass. 22 Duc. Dungeness. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Brastagi, 24 Dec. v. Singapore. City of Athens, 21 Dec. v. Sint Vincent. ROTTERDAMSCHE LOYD. Blitar, 23 Dec. te Suez. Buitenzorg, pass. Kaap del Armi. Kedoe, 23 Dec. te Suez. Kota Agoeng, 24 Dec. te Rotterdam. Kota Baroe, 23 Dec. v. Singapore. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 24 Dec. te Rotterdam. Aludra, 24 Dec. v. Rotterdam. Alwaki, 23 Dec. te Santos. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Djambi, 21 Dec. te Singapore. Silvermaple, 22 Dec. te Portland (Ore). STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antilochus, 23 Dec. te Yokohama. Atreus, 23 Dec. te Suez. Hector, 23 Dec. v. Penang. Mymidon, 21 Dec, v. Amsterdam. Menestheus, 24 Dec. v. Shanghai. Polyphemus, 2Dec. v. Batavia. KON. HOL,L. LLOYD. Waterland, 24 Dec. te Amsterdam.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6