Na het verlossende woord de verlossende daad Amerika zal partij kiezen Linssen geschorst Met speurhonden op zoek naar rebellen lindbergh uit de gratie Duitschland en de sport Middenstanders vragen vestigingsverbod voor het groot winkelbedrijf Japan en Rusland gaan weer praten Nam burgemeester steekpenningen aan? Laatste telexbericht Nieuwe aanval van Franco Japan miskent Amerikaansche rechten Scotland Yard zoekt een millioenenzwendelaar Ook Zwitserland zonder Duitsche dienstmeisjes Ontvluchtingspogingen te Hoek van Holland Twee verkeersongelukken bij Nijkerk Twee gewonden bij autobofsing Uitbreiding Indisch luchtverkeer K.N.I L.M. krijgt nieuwen directeur ----- f Zijn pr»-Duitsche houding be valt het Amerikaansche publiek niet. Naar de „Kansas City Star" bericht, heeft de groote Amerikaansche lucht vaart-maatschappij Transcontinental Western Air. Inc. (T.W.A.). die te Kansas City haar hoofdbasis heeft, besloten den naam „The Lindbergh Line" als slagzin op te geven, zulks als gevolg van de toenemende critiek bij het publiek tegen Kolonel Lind- bergh, wiens sterk Duitsche sympa thieën in Amerika misnoegen hebben gewekt Leidende personen in de T. W. A., weiger den, aldus de Msb., op dit gerucht commen taar te leveren, maar den volgenden dag verklaarde Jack Frve, president der T.W.A. dat het opgeven van den naam Lindbcrgh slechts als momenteele verandering was gedaan. Gebleken is echter, dat in verband met de toenemende verbittering in Amerika jegens het officieele Duitschland, de T. W. A. den laatsten tijd herhaaldelijk becritiseerd werd in verband met het verbonden houden van Lindbergh's naam met dien der maat schappij. Lindbergh uitgefloten. „Niet alleen" aldus de „Kansas City Star" „is het Amerikaansche volk mis noegd, omdat Lindbergh Duitsch eerbetoon in ontvangst neemt, doch ook omdat hij vrij veelvuldig naar Duitschland reist Deze stemming is ook in de bioscopen, waar Lind bergh herhaaldelijk uitgefloten werd als zijn beeld op het doek verscheen, tot uiting gekomen." De Voorzitter van het R.K. Werk liedenverbond over de bestrijding der werkloosheid. DE ACTIE VOOR EEN NIEUWE GEMEENSCHAP. Gisteren kwam te Utrecht het R.K. Werk liedenverbond in „wintervergadering" bij een onder voorzitterschap van den heer A. C. de Bruyn. De verbondsvoorzitter wees in zijn openingsrede op de z.i. noodzake lijke machtsbevoegdheid voor de regeering om over de middelen en de wegen te beschikken, noodig voor de bestrijding der werkloos heid. De toekenning van zulk een machtsbe- voegdheid heeft niets gemeen met de op vatting nopens een totalitair-regiem, als regeersysteem. Indien krachten en instel lingen in ons volk voldoende sociaal ont wikkeld en bereid en in staat waren de werkloozen op te nemen, dan zou de staatsmacht zich stellig onthouden. Nu het anders is, nu honderdduizenden leege han den om arbeid vragen, moet de staat, de regeering, noodgedwongen, regelend ingrij pen. Sommigen, die veelal louter in het verre verleden verwijlen, zien groote gevaren aan de toenemende staatsmacht verbon den, gevaren, die onder de oogen gezien moeten worden. Deden dezulken dat maar, zagen zij dat gevaar inderdaad maar ern stig onder het oog, dan zouden zij er waar schijnlijk toe komen meer waarde te hech ten aan de organen, die heel in het bijzon der kunnen worden aangewend, om den slaat, waar mogelijk, „van het particuliere erf" te weren. Wij doelen aldus spreker o.a. op de bedrijfsraden. Het een of hét ander: verwerpt men het zelfdoen, dan blijft er in deze internationaal en nationaal zoo moei lijken tijd niets anders over dan dat aan den staat, aan de regeering, groote be voegdheden wordeji toegekend. Ook mr. Oud heeft, met een beroep op den gezonden volksinvloed, daarvoor gepleit. Wij spraken vervolgde spreker ter vorige vergadering in verband met de werkloosheid over „het verlossende woord" dat van de regeering werd ver hoopt. Er is nog al een en ander over te doen geweest Het verheugt ons In deze vergade ring te kunnen getuigen, dat de regeering blijk heeft gegeven de be doeling van dat woord te hebben verstaan. De regeering ls gekomen „met een reeks sluitende econo- misch-sociale maatregelen, die een effectieve bestrijding van de werk loosheid binnen betrekkelijk korten tijd ten doel hebben. Het komt nu aan op de verlossende daad. In het verdere deel van zijn betoog schonk de yerbondsvoorzitter aandacht aan de actie gericht op de nieuwe gemeeitschap. Mr. Oud zoo zeide spr. o.a. sprak onlangs in zijn partijvergadering op zijn wijze, onze taal. Men bedenke dit in Ne derland wel: Wat er van de wereld, dus ook van ons land zal worden, zal ten slotte worden bepaald door de vraag, in hoeverre wij allen, zonder uitzondering be reid zullen zijn het gebod der sociale rechtvaardigheid en sociale liefde tot richt snoer van ons handelen te nemen. Indien men het groote pogen in dat licht beziet, dan vallen alle kleine menschelijkc beuzelarijen weg. De Standsraad en de Bondsraad van den Kon. Ned. Middenstandsbond, hebben zich in hun dezer dagen fe Den Haag gehouden vergaderingen uitgesproken vóór het invoe ren van een tijdelijk vestigingsverbod voor groot-winkelbedrijven. De Raden hebben het hoofdbestuur ver zocht, bij de regeering aan te dringen op het uitvaardigen van een dergelijk verbod. Voor deelneming aan sportge beurtenissen in het buitenland steeds toestemming noodig. In den vervolge zal de deelneming van Duitschers aan sportgebeurtenissen in het buitenland evenals sportgebeurtenissen in Duitschland, waaraan wordt deelgenomen door buitenlanders, afhankelijk zijn van de goedkeuiing der officieele Duitsche sportlei- ding. Een desbetreffend besluit van den rijks- spoi-tleider von Tschannner und Osten is vastgelegd in de regeling betreffende de spoiibetrekkingen tusschen Duitschland en andere landen. Deze i-egeling geldt eveneens voor Oostenrijk, maar strekt zich niet uit tot het Sudeten Duitsche gebied. Op 1 Febru ari a.s. zal de regeling van kracht worden. Deze regeling zoo verklaart men. zal de taak der sportlieden vergemakkelijken en hen behoeden voor alle moeilijkheden welke uit de deviezen controle kunnen voortvloeien Visscherijverdrag nog niet van de baan. Naar gisteravond vanwege het Japanschc ministerie van buitenlandsche zaken werd medegedeeld, is tijdens het onderhoud, dat de Japansehe ambassadeur Togo op 26 de zer met Litwinof heeft gehad, overeengeko men; dat de onderhandelingen over een vis- scherij-overcenkomst begin van het vol gend jaar zullen worden hervat. Onwettige toelating van Duit sche vluchtelingen te Dinxperlo. Gemeentehoofd, vraagt ontslag. Het rustige Dinxperlo, dat geleund ligt tegen het Duitsche dorpje Süderwick, is in opschudding. De burgemeester dier gemeen te, mr. H. J. V.. heeft Vrijdag aan den vooravond van Kerstmis plotseling ziekte verlof gekregen van den commissaris der Koningin. Dit ziekteverlof werd, aldus de Tel., Za terdag gevolgd door een schriftelijke medc- deeling van den burgemeester aan alle raadsleden, dat hij aan H. M. de Koningin eervol ontslag uit zijn ambt had gevraagd. Een ieder begreep, dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn en het besluit van den burgemeester was het gesprek van de Kerstdagen. De politie te Dinxperlo weigert elke me- dedeeling omtrent hetgeen met het hoofd der gemeente moet zijn voorgevallen, doch dit neemt niet weg. dat tal van bijzonderhe den bekend zijn geworden. Het was in Dinxperlo en omge ving een publiek geheim, dat daar veel Duitsche Joden binnenkwamen en verlof kregen zich daar blijvend op te houden. Het moet thans geble ken zijn, dat de burgemeester zich voor deze diensten liet betalen. De burgemeester heeft ongeveer vijftien jaar aan het hoofd der gemeente gestaan en was zeer populair. KIND DOOR WINDMOLEN GEGREPEN. Droevig ongeluk te Hoogezand. Zooals wel vaker gebeurde, bracht Dins dagmiddag de 12-jarige Emmo, een zoontje van den heer D. Gorter te Hoogezand, in gezelschap van een paar vriendjes, een windmolentje op gang, wat dient om over tollig water van een kweekerij achter hun huis af te voeren. De knaap is daarbij uitgegleden en het gevolg was, dat zijn overall werd gegrepen door een schroef aan de as, zoodat hij mee ronddraaide, totdat het molentje tot stilstand kwam. De verwondingen, welke hij daarbij kreeg, waren aldus de N. R. Crt. zoo ern stig," dat de dood heel spoedig is ingetre den. Legerbericht van het rechtsche hoofdkwartier. Het communiqué van het rechtsche hoofd kwartier \ermeldt, dat de rechtsche troe pen aan het front in Catalonië een krach- tigen aanval voortzetten. Verscheiden be langrijke stellingen werden bezet. Verschil lende dooden werden op het slagveld ach tergelaten, terwijl 800 man werden gevan gen genomen en een hoeveelheid oorlogs materiaal werd buitgemaakt. De lucht macht heeft 20 vijandelijke vliegtuigen omlaag geschoten. Amerikaansche Kamer van Koop handel te Tientsin wendt zich tot Washington. De Amerikaansche Kamer van Koophan del te Tientsin heeft zich telegi'afisch tot het depai-temcnt van buitenlandsche zaken te Washington gewend en kennis gegeven van tien gevallen, waarin de rechten der Vei-eenigde Staten in Noord-China zouden worden miskend. Het betreft embargos, monopolies, wissel controle en douanerechten. De kamer dringt er op aan overeenkomstig vergeldingsmaat regelen te nemen tegenover den Japanschen handel en consulaire facturen te eischen voor den invoer van producten uit Noord- China, waarbij de eisch moet worden ge steld, dat deze facturen verklaren, dat de goederen op de open markt zonder handels belemmeringen zijn gekocht. De Feyenoord-linksbuiten voor 2 maanden uitgeschakeld. Naar de Tel. verneemt, is Linssen, de linksbuiten van Feyenoord, door den K.N. V.B. voor twee maanden tot 19 Febr. 1939 geschorst in verband met overtre ding der amateursbepaling. In Feyenoordkringen is men zeer verbol gen over deze schorsing van den eminenten linksbuiten. Linssen heeft in de zomermaan den de Leidsche vierde klasser T.O.N.A. ge traind en om zijn onkosten te kunnen be strijden heeft hij per avond f 7.50 ontvan gen. Linssen schijnt voor de coimim'issie niet al tijd even spontaan de verschillende vragen van het kruisverhoor te hebben beantwoord Er werden hem vragen gesteld, waarop hij slechts met een „maar heeren, dat raakt de zaak toch heelemaal niet; daar geef ik geen antwoord op" heeft gereageerd. Toen ver weet men den speler o.a., dat hij eens toch de taxi kosten had verdiend. Dit was- de eerste keer, dat hij in Leiden kwam. De commissie wist precies te vertellen, dat hij toen aan het station was afgehaald door het bestuur van T.O.N.A. en dat er toen een taxi was genomen, dien het bestuur had be taald. „Toen heb je de taxikosten toch ver diend!" voegde men Linssen toe. Wij vernemen, dat het bestuur van Feyen oord tegen de schorsing van Linssen heeft geprotesteerd. Maar de Amsterdamsche politie knipte hem reeds. Scotland Yard zocht sinds maanden den Dantziger Wreszynski, die zich aan een millioenenzwendel heeft schuldig gemaakt. Volgens het Vb. zit de man sinds No vember rustig in het Huis van Bewaring te Amsterdam, verdacht van een eenvoudig geval van oplichting van een Zeeuwschen boer. Bij een Europeeschen oorlog kun nen de Vereenigde Staten niet af zijdig blijven. Het in de Vereenigde Staten zeer beken de tijdschrift „Fortune", dat in de afgeloo- pen jaren herhaaldelijk voorspellingen op politiek en ander gebied heeft gedaan, wel ke later treffend juist bleken te zijn, terwijl het tevens regelmatig enquêtes onder zijn lezers houdt naar hun meening over be paalde belangrijke binnen- en buitenland sche gebeurtenissen, deelt thans mede, dat de jongste rondvraag over de internationale politieke situatie heeft uitgewezen, dat de publieke opinie in de Vereenigde Staten wat de traditioneele Amerikaansche isola tie-politiek betreft, sinds den „vrede van München" belangrijk is gewijzigd en wel in dien zin, dat zij er zich steeds meer van afwendt. Ofschoon, aldus „Fortune", het Amerikaan sche volk de laatste drie jaar vrij neutraal, ja zelfs onverschillig tegenover de meeste buitenlandsche mogendheden heeft ge staan, is het, vooral sinds September, op- seschrikt door de veroveringen der totali taire staten in Europa en de steeds intensie ver wordende Duitsche en Italiaansche pro paganda op het westelijk halfrond. Volgens het tijdschrift, zegt de N. R. Ct„ komt de meening van het Amerikaansche publiek over de buitenlandsche politiek thans in hoofdzaak op het volgende neer: lo. De Vereenigde Staten moeten samen werken met andere democratische naties, ten einde verder expansie-pogingen door Hitier en Mussolini te verhinderen. 2o. Het Amerikaansche volk is vóór een krachtige verdediging van geheel Noord- Amerika en van de Philippijnen, doch niet van Zuid-Amerika. 3o. Men is van meening, dat de vredê van München „te erg" is geweest, doch aan den anderen kant de eenige mogelijkheid beteekende om onder de heerschende om standigheden een oorlog te vei'mijden. 4o. De overgroote meerderheid van het Amerikaansche volk gelooft, dat, indien in September een algemeene Europeesche oor log ware uitgebroken, de Vereenigde Sta ten er zich niet buiten hadden kunnen hou den. 5o. Het Amerikaansche volk gelooft voorts, dat er binnen een paar jaar toch een oor log in Europa zal uitbreken en dat de Ver. Staten er dan in zuilen worden betrokken. Zal de regeering de Zwitsersche vrouwen dwingen huishoudelij- ken arbeid te verrichten? 1 olgens de Zwitsersche bladen hebben ook de Duitsche consuls in Zwitserland mede- deeling uit Berlijn ontvangen .dat de Duit sche dienstmeisjes, die daar in dienst zijn, spoedig naar Duitschland zullen moeten tc- rugkecren. Gebrek aan voldoende ai'beids- krachten in Duitschland zelf wordt als reden tot de aanstaande terugroeping vermeld. Daar het aantal Duitsche dienstboden in Zwitserland tegenwoordig op niet minder dan 20.000 wordt teschat. vraagt men zich aldus de N.R.Crt., met eenige bezorgdheid af. hoe men het noodige aantal geschikte plaatsvervangsters zal kunnen verkrijgen. Een enkel blad spreekt thans zelfs de meening uit, dat de overheid wellicht tot bepaalde „dwangmaatregelen" (in den vorm van 'n onthouding van werkloozen ui t- keering aan arbeidslooze vrouwen, die wei geren een betrekking in de huishouding te aanvaarden?) de toeTlucht zou moeten ne men. Toezicht op de Duitsche Joden verscherpt. Ontvluchtingspogingen ondernomen (*x>r Joodsche vluchtelingen, die te Hoek van Holland in een kamp zijn ondergebracht hebben geleid tot scherpe bewakingsmaatre gelen. Op Kerstavond hebben eenige gein- terneei'den getracht, het kamp te verlaten Dit lukte hun ook, doch alvorens zij buiten Hoek van Holland waren, zijn de ontvluch ten opgespoord en naar liet kamp terugge bracht. Intusschen zijn thans, naar de Tel. meldt, zeer strenge maatregelen genomen om her haling te voorkomen. Het terrein, dat 's zomers in gebruik is voor de kinderen der Rotterdamsche vacantieschool, is steeds af gesloten geweest met een schutting. Men heeft echter, nu hier vluchtelingen werden ondergebracht, die op illegale wijze de gren zen van ons land overschreden, aan de ach terzijde van het terrein scherpe lichten aangebracht, die bij avond ontvluchtingspo gingen helpen verhinderen. Rijksveldwach ters met speurhonden houden voortdurend de wacht. Over de regelingen in het kamp wordt geen enkele officieele mededeeling verstrekt Het is ook aan familieleden van de geïn terneerden niet toegestaan, gesprekken met de kampbewoners te voeren. In hotel „Amerika" verblijven de echtge- nooten van enkele geïnterneerden in liet kamp, Zij konden een brief aan hun man nen schrijven, die aan het kampcommando werd overhandigd: na controle werd dan voor doorzending zorg gedragen. Op deze wijze konden de vrouwen iets over hun echt- genooten in het kamp te weten komen. In het kamp worden door de geïnterneerden thans eenige werkzaamheden verricht. Een ernstig gewonde. Tengevolge van de gladheid zijn gister avond op den Rijksstraatweg Amersfoort Zwolle, onder de gemeente Nijkerk kort na elkaar twee verkeersongelukken gebeurd. Nabij „Huize Salentijn" reed een auto te gen een boom, waardoor de inzittenden licht werden gewond. Na verbonden te zijn, kon den zij op eigen gelegenheid naar huis gaan. Tusschen Nijkerk en Putten botste eenigen tijd later een auto, bestuurd door den heer Koekoek uit Amersfoort, eveneens tegen een boom. De botsing geschiedde met zooveel kracht, dat de auto geheel in elkaar werd gedrukt. De heer Koekoek werd ernstig gewond naar het wijkgebouw te Nijkerk overge bracht Gladheid van den weg werd noodlottig. Op den Rijksweg nabij den heuvel Langen- berg te Ede is gistermiddag om vier uur een autobotsing geschied. Een bus van de Geldersche tram draaide plotseling naar links den ouden verbindings weg naar Ede in, terwijl een personenauto, bestuurd door den hr. G. J. Elferink uit Am sterdam achter de autobus reed. De perso nenauto kwam bij het remmen door de glad heid van den weg te slippen en geraakte daarbij op de linker weghelft. Op dat oogenblik naderde een Amerikaan sche auto van de tegenovergestelde zijde. Een botsing was niet meer te vermijden. Van de vier inzittenden van den Amerikaanschen wagen werd de bestuurder, de heer J. J. Sonne uit St. Louis, ernstig aan het hoofd gewond. Van de andere auto liep de naast den heer Elferink gezeten persoon eveneens verwondingen aan het hoofd op. De auto's werden van voren in elkaar ge drukt. De Britsche bankier te Jeruza lem nog steeds zoek. Dezer dagen hebben Arabieren te Jerusa- lem een Britschen bankier ontvoerd. Het slachtoffer was de directeur der Ottomaan- sche Bank, Lebouvier, die zich den haat der rebellen op den hals heeft gehaald, omdat hij het bestaan van fondsen der opstandelin gen onder gefingeerde namen had onthuld. Met speurhonden is de -politic er op uit getrokken en vond een spoor dat leidde naar het Ramallah-gebied, doch van de daders heeft men nog niets ontdekt. Lijnen op "Nieuw Guinea, de Molukken en Celcbes? Naar Aneta uit Bandoeng verneemt bestudeert het Luchtvaartbureau thans het verkeer voor de Groote Oost. Waarschijnlijk zullen lucht- vcrbindingen tot stand worden ge bracht met Nieuw Guinea. de Mo lukken en Celebes. is een aansluiting aan het \Vest-Borneo-luchtnet in studie, alsmede aansluiting van Sumatra's Westkunst, de Lampongs. Djambi en Atjeh aan het bestaande luchtver keer op Sumatra. 0\er het tijdstip van invoering dezer nieuwe verbindingen valt echtei', aldus de N.R.Crt., nog niets te zeggen, In de gisteren gehouden buitengewone veigadering van aandeelhouders der N.V, Koninklijke Nederlandsch Indische Lucht vaart Maatschappij werd op de meest eer- volle wijze en onder dankzegging voor de aan de maatschappij bewezen belangrijke diensten aah den heer Jhr. H. K. B. Ren- dorp, op eigen verzoek per 1 Januari 1939 ontslag verleend als directeur en in die functie per dien datum benoemd de heer H. Nieuwenhuis, tot nu toe vertegenwoor diger der maatschappij in Nederlandsch Indië. W1ERINGEN VRIJWILLIG LANDSTORM KORPS MOTOR DIENST. Gisteravond had in de foyer van Cinema De Haan een bijeenkomst plaats om te gera ken tot de oprichting van een afdeeling van het vrijwillige landstorm korps Motor Dienst, Te ruim acht uur sprak Zijne Edelacht bare burgemeester L. C. Kolff het openings woord uit, waarin spreker bijzonder wel kom heet de adjudant onder-officier Visser en de luitenant Zwaan. Spreker geeft da delijk het woord aan adjudant 5 isser om het een en ander uiteen te zetten. Adjudant Visser dan, vertelde ons in vlotte bewoordingen de organisatie 't werken en 't doel van dit korps, dat niet alleen werkt voor een bepaalde groep personen maar voor een heel volk. Daarna werd een film gedraaid. Ook verhaaldt spr. over de cur sussen, de oefeningen en het driedaagsche kamp in de Harskamp. Na het beëindigen van zijn rede worden eenige vragen aan den adjudant gesteld, welke tot volle tevredenheid worden be antwoord. Sergeant Zwaan vertoonde hier- na een vierdeelige film van dit korps. De eerste twee deelen toonde ons de cursussen, hoe daar geleerd en wat er geleerd wordt. Hier viel het ons ook op de echte gezellige kameraadschappelijke sfeer waarover adj. Visser al gesproken had. De twee laatste deelen vertoonden ons de oefeningen der examens voor korporaal en sergeant, de oefening in de Harskamp, voor al de kleurenopname waren buitengewoon goed. Na deze film die door seigeant Ver hoog vervaardigd is werd de gelegenheid opengesteld zich op te geven voor dit motor korps waaraan vele der aanwezigen volde den. In zijn slotwoord wenschte Burgemeester Kolff adj. Visser dan ook geluk met zijn mooi succes en dankte de heeren voor het op dezen avond gebodene. POLITIE. Verl.: een grijze nappa handschoen. Inl. bij den gem. bode. IJSCLUB WESTERLAND. 2e Kerstdag had de IJsclub „Wester- land" op haar baan een wedstrijd met hin dernissen uitgeschreven. Voor dezen wedstrijd was, zoowel van deelnemers als publieke zijde veel belang stelling. De uitslag luidt: le prijs E. Strubbe; 2e prijs A. Venema; 3e prijs J. Lont Ez.; 4e prijs J. de Jong Pz. DEN OEVER. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. M. Poppen slaag de te Den Haag voor het diploma van costu- rniére. Aanbesteding. Voor het onderhoud aan den afsluitdijk en kunstwerken over het jaar 1939, welk werk gisteren te Den Haag is aanbesteed, was de fa. Zanen Verstoep te Den Haag de laagste inschrijver. Deze firma had ook reeds over het afgeloopen jaar dit werk. ANNA PAULOWNA Gunning. De belangrijke uitbreiding van den winkel en nieuwbouw daarnaast, voor rekening van de Gebr. Kos, is, na gehouden aanbesteding, gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. de Gx-aaf. SCIIAGEN, 29 Dec. 5 Paarden 100300, 3 geldekoeien, mage re 120150, 35 idem vette 180240, 10 kalf- koeien 210—280, 3 vaarzen 120160, 9 gras kalveren 5075 46 nuchtere kalveren 6 16, 40 vette schapen 1625, 57 overhouders 11—15. 3 bokken en geien 48; 20 varkens (ma gere) _1521; 23 idem (vette) per kg. 0.47— 0.49; 52 biggen 715; 49 konijnen 0.501.75 kippen 0.751.25; haantjes 0.70 AMSTERDAM, 28 Dec. Veemarkt, 147 vette kalveren: le kw. 84—92 ct„ 2e kw. 76—82 ct„ 3e kw. 70—74 ct. per Kg. levend gewicht; 71 nuchtere kalveren f 610 per stuk, 179 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 59—60 ct., zware varkens 58—59 ct., vette varkens 5657 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren korte aanvoer, handel stug, prijzen onveranderd. Nuchte- re kalveren aanvoer gewoon, handel sle pend, moeilijk prijshoudend. Varkens be lager 6 aanv°er, handel lui, prijzen iets ALKMAAR. 28 Dec. Andijvie 1516.50, boerenkool 1.50—6.60, bieten 1.20—2.60. gele kool 1.50—3, groene kool 210—4.60, kropsla 0.65-0.76, knolsel- meonC Peren 12—13, prei 5.60— 13.30 peterselie 0.50, roode kool 1.50-4.00, 150—!2, uien 2.20—1.50, wortelen wit,of T i-*- idem II 1.50-3.-. £HOEK OP LANGENDIJK, 29 Dec. '•>00 k.g. Uien 5.00—6.00, drielingen 2.4Ö, grove 4.o04.80; stek 1.80—17.90; 2050 k.g. leen 1.404.70; 500 k.g. Kroten 3.30, 15000 o «4 ™e ko°' i-50—3.00, 10000 k.g. Gele kool 10'000 kpr- D- wittc k°o1 1-80—280 o30 andijvie 890—10.70. NOORDSCHARWOUDE, 29 Dec. ii'en o—5.70, grove 4.90—5.70, kroten 1.40 —1.80 roode kool 1.70—3.70. 12000 kg. gele kool 1.70—3; 48000 kg. d, witte kool 1.20—2.50.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6