Naar een coöperatieve DE WERELD proeffabriek voor melkwol iP-cPiafcen Uaet&at Postvlucbten op Indië in weinig woorden Duitsche sport een rijkszaak Goering toch naar Rome Sportvliegtuigen naar Urk Vlotte terugreis van de „Reiger Euwe en Landau boeken een winstpunt Matrozen levenloos in hun kooigevonden R.K. arbeiders teleurgesteld „Vervang geen bus door tram" Auto rijdt door afsluitboom Nederlander verdween in Spanje De meeste zuivelboaden pro. Klachten over onzen zuivelex- port. In het Utrechtsche jaarbeursrestau rant hield de algemeene Nederland- acne Zuivelbond (F. N. Z.) gisteren zi.in algemeene vergadering, onder leiding van den waarnemend voor zitter, den heer H. K. Koster te Wie- ringerwaard. Aan de door den secretaris, den heer J. A. Geluk, gedane mededeelingen is het volgen de ontkend: De afzet der producten. De boterprijs heeft gedurende het laatste half jaar een zeer teleurstellend verloop ge had. Niet alleen, dat deze van begin Augus tus af 'ager is geweest dan het vorige jaar, ook in \erhouding. tot andere botersoorten is onze boter met name op de Engelsche markt, lager geprijsd geweest dan overeen komstig kwaliteit en eigenschappen ver wacht mocht worden. Prijsverschillen, zoo als deze den laatsten tijd met de Deensche boter zijn voorgekomen, worden ook niet verklaard uit de gewone marktverhoudin gen, zoodat er andere oorzaken moeten zijn, welke hierop invloed uitoefenen. Gezien de belangrijkheid van dit vraagstuk, heeft het bestuur besloten in het begin van het nieuwe jaar een onderzoek te doen instellen naar de wijze, waarop andere boterexpor- teer«nde landen thans hun product op de Engelsche markt plaatsen. De boterproductie ligt van half October af vrij belangrijk beneden die van het vo rige jaar, hetgeen waarschijnlijk verband houdt met de ernstige mate, waarin het mond- en klauwzeer in verschillende dee- Icn des lands in de laatste maanden ge- heerscht heeft. Ook het verloop der kaasprijzen is geens zins gunstig geweest. Over de geheele lijn liggen de kaasprijzen beneden die van het vorige jaar in de overeenkomstige periode. Hetzelfde is het geval met de melkpoeder prijzen, terwijl de prijzen van de geconden seerde melk naar Engeland in een overeen komst met de Engelsche fabrikanten zijn vastgelegd, zoodat daarin althans in kor ten termijn geen marktschommelingen tot uiting komen. Een onbillijke Amerikaansche maatregel. Spr. wees vervolgens op de vele moei lijkheden, welke de export der zuivelpro ducten belemmeren en eerder toe- dan af nemen. De Amerikaansche regeering heeft de z.g. countervailing duties op zuivelpro ducten uit. ons land van toepassing ver klaard in verband met de steunmaatregelen ten bate van onze veehouderij. Dit extra invoerrecht moet beschouwd worden als een strafmaatregel in verband met di» mtaatrecelen, getroffen tot het in stand houden der veehouderij en waarbij men aanneemt, dat daardoor uit een zooda nig land tegen lagpren priis geëxporteerd kan worden dan anders het geval zou zijn Afgezien van de vraag of deze op vatting juist is, moet het verwonde ring wekken, dat deze sanct.iemaat- regelen dan niet tevens worden toe gepast op andere naar Amerika ex- ■porteerende landen, die een soort gelijk steunstelsel hebben als het onze. Tengevolge van de van Nederlandsche zijde geopperde bezwaren is die toepassing van het extra invoerrecht voorloopig opge- sohort, Het is te hopen, dat men door overleg tusschen de beide regeeringen tot intrekking van dezen voor ons land onbil- lijken maatregel kan komen. Mond- en klauwzeer en kalver- teeltbeperkingen. De gevolgen van het mond- en klauwzeer zijn zeer ernstig en berokkenen de veehou derij dit jaar groote schade, niet alleen door gestorven dieren, maar ook door ach teruitgang in kwaliteit en het onbruikbaar worden \oor de productie. In verband met de kalverteeltbeperking staat het bestuur op het standpunt, dat <Je boeren, die deze verliezen lijden, zoo spoe dig mogelijk in de gelegenheid moeten wor den gesteld, om door toekenning van extra kalverschetsen hun veestapel weer op peil te brengen. Een bespreking met de dagelijksche besturen der C. L. O. heeft tot resul taat gehad, dat er bij de regeering bij herhaling is aangedrongen op een zoo spoedig mogelijke verrui ming der kalvertoewijzing, waarbij voor elk gestorven of voor de melk productie ongeschikt geworden dier van een zekeren datum af een extra schets wordt toegewezen. StandarisaKe van melk. consumptie- In Mei van het afgeloopen jaar werd aan de ministers van Economische zaken en van Sociale Zaken een door de C. L. O. en den F. N. Z. opgesteld rapport over de stan- darisatie van consumptiemelk aangeboden met een begeleidenden brief, waarin ver zocht wordt, een zoodanige wijziging in het melkbesluit aan te brengen, dat het op een bepaald vetgehalte brengen en afleveren van consumptiemelk niet langer verboden zou zijn. De C. L. O. en de F. N. Z. hebben er kort geleden opnieuw bij de genoemde ministers op aangedrongen, dat gevolg zal worden gegeven aan hun eerder gedaan ver zoek om tot opheffing van het standarisatie- verbod over te gaan. Proeffabriek voor melkwol. Overeenkomstig de destijds door het bestuur met de bondsbestunen gehouden bespreking over de deelne ming aan de stichting eener proeffa briek voor melkwol is in de najaars vergadering van de aangesloten bonden een bespreking over dit on derwerp gehouden, met het gevolg dat vrijwel in alle bonden zich een groote meerderheid voor dit voorstel heeft verklaard. Er zal dan een bedrag van rond f 250.000 beschik baar komen voor deelneming in het kapitaal der te stichten proeffabriek en waardoor deze met de C. C. F. het gemeenschappelijk bezit der georganiseerde coöperatieve zuivel bereiding wordt. Van het resultaat van deze proefneming kan nog niets met zekerheid worden ver meld, terwijl ook omtrent de vooruitzich ten der melkwol als zoodanig nog niets po sitiefs vaststaat. De geest, die bij deze besprekingen kon worden waargenomen, was echter algemeen die van een gevoel van s&amihoorigbeid en de overtuiging, dat men gezamenlijk een zekere risico moet aanvaarden om de be staanszekerheid der coöperatieve bedrijven in de toekomst te versterken. De heer H. K. Koster uit Wieringenvaard, die per 1 Januari a.s. aftreedt als bestuurs lid van den Bond van op Coöperatieven Grondslag werkende Zuivelfabrieken in Nrd.holland en daardoor ook als bestuursl. van den FNZ werd met ingang van dien datum benoemd tot bestuurslid uit de buitengewone leden. Het voorstel tot het weder instellen van het diploma van assistent-directeur eener zuivelfabriek werd aangenomen. De Führer gebiedt. De Führer heeft gedecreteerd, dat de lichamelijke opvoeding van het geheele Duit sche volk ressorteert onder den nationaal- socialistischen „Rijksbond voor Lichaamsoe fening", voor zoover de lichamelijke opvoe ding niet valt onder den staat, de partij of de instellingen en aangesloten organisaties van deze laatste instanties. Ook het internationale sport verkeer ressor teert onder den Rijksbond. Het decreet heeft geen betrekking op de militaire sport, de motor-, automobiel-, vlieg- en paardensport. De N.S.D.A.P. houdt het toezicht op den Rijksbond, dat wil zeggen, dat het streven der millioenen Duitsche sportbeoefenaren alsmede het werk der organen van dezen bond, politieke arbeid in den geest en in het kader der N.S.D.A.P. is De positie van den rijkssportleider is thans op overeenkomstige wijze in het kader van de partij en van den staat vastgelegd en hij verkrijgt daarmede de noodige volmachten ten aanzien van de uitvoering der hem op gelegde taak. De Staat gaat bovenal, Brengt zoo den m e n s c h ten val. Wat blijft er over nu Van 't Duitsch individu? Zijn politiek is Staat, Zijn godsdienst nazi-daad. Zijn arbeid plicht voor 't land, Verpolitiekt zijn krant. De keuze van zijn vrouw Beteekent „Duitschland-trouw", Den omvang van 't gezin Zelfs geeft hem Hitier in Nu komt zoowaar de Sport Onder het Staatsressort! Wie voetbalt, turnt of zwemt, Doet dat in nazi-hemd! Waar blijft de vrije wil? Ach Hitier spreekt! zwijg stil Geruchten nemen vasteren vorm aan. In Duitsche politieke kringen wordt de mogelijkheid van een reis van minister-pre sident Goering naar Rome in het einde van Januari besproken. In welingelichte krin gen wordt gezegd, dat de geruchten dienaan gaande zijn voortgekomen uit. een gelijk vormigheid, welke men in Fransche en Britsche kringen wil leggen in de huidige crisis tusschen Italië en Frankrijk en de crisis tusschen Duitschland en Tsjecho Slo wakije, welke is uitgeloopen op de overeen komst van Munchen. Het schijnt thans, dat men ernstig reke ning moet houden met een reis van minis ter Goering naar Rome. In Duitsche politie ke kringen is men zeer tevreden over de loyale houding ten aanzien van Duitsch land, welke de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, tijdens zijn bezoek aan Hongarije heeft aangeno men. Men hoopt thans in Duitschland op een ontwikkeling van Hongarije, welke gunstig is ten opzichte van de As Rome Berlijn. Deze houding van Italië ten aanzien van de vraagstukken van het Donaugebied schijnt Duitschland te nopen tot een groote dankbaarheid, welke tot uiting komt in de vraagstukken, welke Italië betreffen. Kransen voor het verongelukte jongesje aan boord. Schiermonnikoog nog in den greep van het ijs. De Vrijwillige Organisatie Sportvliegers heeft zich zeer nuttig gemaakt in verband met de isolatie van Urk. Zij ondernam eeni- ge retourvluchten naar het eenzame eiland en transporteerde o.m. de ouders van een Urker baby die in het Academisch Zieken huis te Utrecht overleden was, naar Schip hol, vanwaar het echtpaar zich per auto naar Utrecht begaf. Gisteren nam het V. O. S. toestel met de ouders, het kinderlijkje mee naar Urk terug Behalve passagiers en groote hoeveelhe den post, transporteerde een der sportvlieg tuigen ook twee kransen naar Urk, bestemd voor de baar van het jongetje, dat eenige dagen geleden door den staartsteun van het K. L. M. toestel Ph. O. T. O. doodelijk werd getroffen. Eén der kransen was van den vlieger Both, de andere van de K. L. M. Schiermonnikoog nog geisoleerd De isolatie van Schiermonnikoog is weder om met een dag verlengd. Vijf etmalen is het eiland nu weer van post en goederen verstoken gebleven. De postboot heeft reeds elf dagen lang geen dienst gedahn. Omstreeks twaalf uur in den middag is gisteren de boot van Oosimahorn vertrokken doch de zuidelijke wind had zooveel drijfijs in de richting van het eiland verzameld, dat de postboot gedwongen was terug te kee- ren. Er bevonden zich tien passagiers aan boord. Bij vergising geëxecuteerd? De Nederlander Alphons Vissaher. afkom stig uit Schiedam, die in het Spaansche 100de leger had dienst genomen, is in No vember 1936. nadat hij door de roode troe pen zelf in Madrid gevangen was genomen beschuldigd van heuling met den vlJaPJ*, „verdwenen". Thans blijkt, dat hij met 600 andere gevangenen op weg naar Alcale de Henares is geëxecuteerd. Volgens de Tel. zou van een vergissing sprake zijn, welke de linksch Spaansche re geering thans heeft willen goed maken door de familie 80.000 Fransche franken schade vergoeding aan te bieden. DE BESTE VLIEGER VAN AMERIKA. De Amerikaansche federatie heeft aan Ho- ward Hughes, naar het Hdbld. meldt, den titel van den besten vlieger van 1938 toege kend en hem candidaat gesteld voor de gou den medaille der Internationale Luchtvaart Federatie. Morgenmiddag half drie op Schip hol verwacht. Gistermiddag om ongeveer 15.30 uur is de Reiger te Cairo geland. De reis had van Khartoum, waarvandaan gisterochtend werd vertrokken, we derom een vlot verloop. In Luxor werd een tusschenlanding gemaakt en van den rusttijd van twee uur maakte het gezelschap gebruik om een bezoek aan de Egyptische ko ningsgraven te brengen. In Cairo zal gezagvoerder Scholte een be slissing nemen over de verder naar Neder land te volgen route. Aanvankelijk was wel overwogen de terugreis van Cairo via Ben- ghasi en Catania naar Napels te doen plaats vinden. Eenige vliegvelden langs deze route bevonden zich echter de vorige week in min der goeden staat. Op grond van de rappor ten, die voor Scholte in Cairo klaar liggen, zal hij het reisschema vaststellen. Waar schijnlijk is het dat hij verder de gewone winterroute der Lndië-viiegtuigen kiest: via Athene, Napels en Marseiile naar Amster dam. Hierdoor verandert de tijd van aan komst te Afnsterdam natuurlijk niet. Het traject, dat morgen wordt gevlogen, n.1. Mar seiileAmsterdam, blijft ongewijzigd. Morgenmiddag om ongeveer half drie wordt de Reiger te Schiphol verwacht. Het tournooi te Hastings, In de tweede ronde van het inter nationaal schaaktoürnooi te Has tings wisten Euwe en Landau in de hoofdgroep beiden hun partij te winnen. Euwe won met wit van Golombek in 40 zetten, terwijl Lan dau met zwart van Sergeant won. Deze partij duurde 32 zetten. Szabo boekte een winstpunt tegen Klein in een Gruenfeldverdediging na 33 zetten. Sir G. A. Thomas won in een Engelsche opening van Tyior na 36 zetten, terwijl Pirc in een Weener partij na 30 zetten van Mill- nrr Barry won. De afgebroken partij tusschen Tylor en Landau uit de eerste ronde eindigde in remise. De stand luidt: 1. Szabo 2 punten 2, 3, 4, ein 5 Euwe, Lan dau, Pirc en Sir G. A. Thomas, ieder 1H punt, 6. en 7. Tylor en Sergeant, beiden punt 8 en 9 Klein en Golombek, ieder 0 punten plus 1 afgebroken partij 10 Mill- ner Barry 0 punten. In het premier reserve tournooi A ver loor van Scheltinga van Koenig en werd de partij MiesesPrins afgebroken in verloren stelling voor onzen landgenoot. Bij de B reserves verloor Morrison, speel de, van Seters gelijk en won van Does- burgh resp. tegen Perhutter, Jackson en Winser. Mevr. Roodzant verloor in het major A tournooi van Mars. Shamon terwijl mej. Heemskerk werd verslagen door Taylor. De jeugdige Damen tenslotte won in de eerste klasse A van Coman. AMSTERDAMSCH ELFTAL—ZWALUWEN. Het Zwaluwen-elftal, dat op 1 Januari (Nieuwjaarsdag) tegen het Amsterdamsch elftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (Z.F.C.). Achter: Weber (AGOVV), en Blomvliet (Ajax). Midden: Stam (VUC), Punt (DFC), en Blom (LSC.). Voor: De Leur (DOS, De Boer (KFC); Du- mortier (DOS), A. Lenstra (Heerenveen), De Harder (VUC). De voorhoede vormt wellicht het meest interessante deel van deze ploeg. Men heeft hier Dumortier geplaatst tusschen De Boer en Abe Lenstra, die op deze plaatsen candi- daten zijn voor het Nederlandsche elftal. Het binnen trio bestaat dus uit drie „goalgetters". NIEUWE DIRECTEUR VOOR HET ALG. HANDELSBLAD VOORGEDRAGEN. De Raad van Commissarissen van het Al gemeen Handelsblad N.V., heeft als nieuwen directeur van het Alg. Handelsblad voorge dragen den heer mr. H. M. Planten te Was senaar, oud-advocaat te Soerabaja, thans di recteur van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te 's-Gravenhage. Ernstig geval van kolendamp vergiftiging op motorschip. Gistermiddag circa twaalf uur is op het Nederlandsche motorschip „Coen," uit Delf zijl, dat in de Binnenhaven te Vliesingen ligt, een ernstig geval van kolendamipveir- giftiging voorgekomen, dat aan twee jonge matrozen het leven heeft gekost. Een monteur, die reparaties op het schip verrichtte, trof twee matrozen, die de wacht op het schip hadden, levenloos in hun kooi aan. Men wil o.a. reeds toepassing van den kindertoeslag in de werkverschaffing. In de te Utrecht voortgezette vergadering van het R.K. werkliedenverbond heeft de voorzitter, de heer A. C. de Bruijn als een schaduwzijde aan de indiening van het wetsontwerp t.z. de kinderbijslagverzekering genoemd het feit, dat de minister geen uitvoering geeft aan zijn voornemen om thans reeds kindertoeslag over de geheele linie in de werkverschaffing toe te passen. Hoezeer het verbond den arbeid van den minister waardeert, deze houding doet. uiter mate leed, want die het broodnoodig heb ben te worden geholpen, moeten thans wachten. Ook stelde teleur, dat de minister het verzoek om iets extra's te doen op het ge bied van verwarming en kleeding tijdens de felle koude had afgewezen. De minister verwees naar zijn spaarregeling en reeds verhoogde ko- lentoeslag. Als de minister een week secre taris was van een plaatselijke vakcentrale, zou hem blijken, dat zijn theoretische be schouwingen niet veel waarde hebben. Het verbond heeft deze opmerkingen ge maakt, vrijelijk, waar het in het algemeen den arbeid van dezen minister hoogelijk waardeert. Aldus de scheidende directeur van de Gooische Tramweg Maat schappij. In tegenwoordigheid der kopstukken van de Nederlandsche Spoorwegen, heeft de heer F. M. Augustijn gisteren te Amsterdam af scheid genomen als directeur van de Gooi sche Tramweg Maatschappij. Nadat hij van verschillende kanten was toegesproken, heeft ten slotte de scheidende directeur zelf nog het woord gevoerd. Er gaan stemmen op zoo zeide hij dat het Trambedrijf moet wor den gewijzigd in een busdienst. Ik ben ervan overtuigd dat een dergelij ke wijziging in een teleurstelling moet uitloopen. Want nooit zullen bussen zoo regelmatig in de ver- keersbehoeften voorzien als de tram. De jongste sneeuw- en ijsperiode heeft dat nogmaals duidelijk bewe zen. Spr. herinnerde in dit verband aan de wijze woorden van vader Cats: „Laet nooit een proper meisje staen, Om met een sloddervos te gaen". En wordt door trein gegrepen. DE DRIE INZITTENDEN TIJDIG IN VEILIGHEID. Een personenauto uit Heerlen is gisteroch- L™ i°°v m" afsluitboom aan den Nieuwe eg te alkenburg gereden, waardoor de wagen door de trein van 9.20 uur. welke in de lichting Aken reed, werd gegrepen. De kÜ 6Cn heer en twee dames, had- T.vv, 8ev.aar aan zien komen en konden zich tijdig in veiligheid stellen. De auto werd geheel vernield. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan de gladheid van den weg, waardoor de gleed" niCt tlJd'g k°n st°PPen en door- Vertrek van Aankomst U Pelikaan (terugreis) Athene 29 Dec. j A'dam 29 Dec, Oehoe (heenreis) Jodhp. 29 Doe. Modan 29 Dec. Gier (heenreis) Alex. 29 Dec. Basra 29 Dec, Nandoe (terugreis) Rang. 29 Dec. Jodhp. 29 Dec. Zilverreiger (heenreis) A'dam 29 Dec. Napels 29 Dec. Torenvalk (terugreis) Band. 29 Dec. Medan 29 Deo. -4 Verdwenen bankdirecteur terecht. Om langs verdween in Palestina de Britsche bankdirecteur Lebouvier. Het blijtkt dat hij door Arabische bandieten is ontvoerd en een hoog losgeld heeft betaald om vrij te komen. Laatste hulde aan Vandervelde. De kist met het stoffelijk overschot van den over leden leider der Belgische socialisten is in de groote zaal van het volkshuis, wel ke tot rouwkamer is ingericht, op een katafalk geplaatst. Vier commissarissen van de socialisti sche partij, in de uniform van vrijwilli- gers van liet leger der Spaansche regee ring, hebben de doodenwacht betrokken. I Goebbels aan de beterende hand. In web ingelichte kringen wordt verklaard, dat Goebbels aan de beterende band is, hij kon naar zijn woning terugkeeren. Men hecht hier geen geloof aan de ge ruchten, dat Goebbels benoemd zou wor den tot ambassadeur te Tokio. Men noemt deze geruchten te fantastisch om er geloof aan te schenken. Joodsche geesteszieken naar Joodsche in, richtingen. in Duitschland zullen maat regelen worden genomen door de natio- naal-socialistische autoriteiten om de Joodsche geesteszieken uit de gemeentelij* ke ziekenhuizen te Berlijn te verwijderen, en over te brengen naar speciale instel lingen, welke onder leiding van Joden zullen staan. Het oppertoezicht blijven de nationaal socialisten uitoefenen. Grensincident in Polen. De officleusei „Gazeta Polska" bericht, dat Poolsohe grenswachten aan de grens tusschen Po len en Tsjecho-Slowakije in het district Frystadt, met handgranaten zijn aange vallen. Drie grenswachten werden ernstig gekwetst. Volgens het blad werden de handgranaten van Tsjechisch gebied ge worpen. Huwelijkskeuze beperkt. Bij decreet van het ministerie van buitenlandsche zaken wordt het Portugeesche diplomatieke eni consulaire ambtenaren verboden, met buitenlandsche vrouwen te huwen. Komt de anti-lynchwet er door? Eenj Zuidelijk democratisch afgevaardigde heeft aangekondigd, dat hij het veel om streden wetsontwerp voor een anti-lynch wet opnieuw op de agenda van het con gres te Washington zal plaatsen. Chileensche gezanten treden in massa af. De Chileensche regeering heeft het ont slag harer ambassadeurs in Duitschland, Spanje, Engeland, Italië, Peru en bij den Heiligen Stoel en dat harer gezanten in België, Ecuador, Columbië, Uruguay, Pa nama, Zuid-Slavië, Roemenië, Paraguay; en Frankrijk aanvaard. Lagerhuis keurt bombardementen op open steden af. Het Britsche Lagerhuis heeft in antwoord op een telegram van de Spaan sche Cortes, een einde te maken aan de bombardementen op open steden, ver klaard, dat het sympathie heeft, niet een eenzijdige sympathie, maar een medege voel met allen, die gebombardeerd worden. Franschen uit de Skodafabrieken. Dei Tsjecho-Slowaaksche Skoda wapenfabrie ken, op één na de grootste van Midden- Europa, deelen officieel mede, dat het pak ket aandeelen, dat vroeger in het bezit was van de Fransche groep Schneider Creusot, gekocht is door de Anglo-Tsjecho- slowaaksche en Praagsche Credietbank. Men spreekt er van dat dit aandeelenbezit over zal gaan in handen van een Duitsche bankgroep. Roemenië wil vrede. De Roemeensche mi nister van buitenlandsche zaken Gafenen heeft doen uitkomen, dat Roemenië slechts een politiek van vrede wenscht te voeren en trouw wil blijven aan alle vriendschaps banden met andere landen. Zweedsch schip aan den grond geloopen. Het Zweedsche stoomschip „Brittannia" metende 4216 ton, is gisterochtend in dich- i^,!^1Si>V00r Southend aan den grond ge- oopen. De negentig passagiers kondon aan hoi £®zet worden on men verwacht, dat scniP met hoog water vlot zal komen. Jn^,afMChe documenten verdwenen. Het Ja- ministerie van oorlog heeft gene- vorL ^°0r Kaz°emoto Matsjijiri, tot dus- «iraii.f ïecleur van het militair admini pon .bureau, benevens een kolonel en 7;i a]00r ln hun functie geschorscht. hit \°T" verantwoordelijk gesteld voor tiiripi-,-k 6S ,N-an belangrijke documenten tijdens hun dienst in dezen herfst. Ak®°"ki's s,riid te3en spionnage Het Amerï- ™ï,e ministerie van financien heeft tpn pc dat door duizenden inspec- C1 rln schatkist scherp wordt gelet ,1pp onnagebedrijvigheid. Hiertoe is or- \vpn?®j?®Ven, nadat Roosevelt onlangs den ,.™s,c1 ,e kennen heeft gegeven, dat «ir,rir ger maatregelen tegen spionnage worden genomen.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2