Inboorlingen bewonderen onze bommenwerpers Kluit-Van Kampen in Beilijn Hongarije blijft waakzaam! Het Britsche leger is niet wreed! Dc Amerikaansche neutraliteitswet Defensie geeft Fokker massa-order Koning Carol bijna slachtoffer van de IJzeren Garde Een nieuw soort „aanvalsbommenwerper" lÊfrêSi Onze Oost Dc Ralley van Montc Carlo Op dc koffie met dc koffie Burgers beveiligen? Oorlog voorkomen! Uit onze Omgeving Laatste telexbericht Gruweldaden in Palestina offi cieel tegengesproken. Wie werd doodgeschoten had dit aan zichzelf te wijten De heftige verontwaardiging in Engeland, naar aanleiding van de (Duitsche beschuldiging van wreed heid der Britsche troepen in Pa lestina heeft weerklank gevonden bij de Engelsche regeering. Gisteravond heeft het Engelsche departement van Oorlog een verkla ring uitgegeven. Hierin wordt ge zegd, dat van moedwillige plunde ring geen sprake is. Waarschijnlijk echter vormen de geval- len, waarin „Cordonbrekers" neergescho ten werden, de basis voor de propaganda- verhalen, volgens welke Arabische gevange nen in koelen bloede worden neergeschoten, waarna gemeld zou worden, dat zij op de Vlucht neergeschoten zijn. erder wordt in de verklaring gezegd, dat er in Palestina eigenlijk geen leger van opstandelingen is, maar dat de rebellen zich onder de vreedzame bevolking bevinden en daardoor moeilijk te ontdekken zijn. De politiek der rebellen wordt min of meer door den moefti geleid. Moeilijk te vinden! Wat het optreden der troepen betreft, wordt uiteengezet, dat het voornaamste probleem is de rebellen te identifioeeren in de dorpen en steden, waar zij ongewapend onder de bevolking vermengd zijn. Gewoonlijk wordt daarom een cordon getrokken rondom een streek. De bewoners worden gewaarschuwd, dat ieder die door liet cordon breekt gevaar loopt neergescho ten te worden. Honderden dorpen zijn in de laatste zes maanden zoo doorzocht en veiijig kan worden angenomen dat wie door het cordon heenbreekt daar goede redenen .voor heeft! De verklaring weerlegt voorts de bewe ringen, dat huizen van onschuldige Arabie ren afgebroken worden. In de meerderheid der gevallen zijn de afgebroken woningen eigendom van actieve rebellen Heidens, of wel is er uit de afgebroken huizen -ge vuurd, andere weerstand geboden of er wa ren munitie of uitrustingsstukken in ver borgen. Een droevig beeld. In 1938 is het aantal dooden in Palestina 2000 en het aantal gewonden 17000. Deze oijfers overtreffen die van 1937 verre. I/Iarine maakt zich ook voor bur gerlijke doeleinden verdienstelijk. Aneta A.N.P. meldt uit Batavia: Bij het departement der Mai?ne te Batavia is het verslag ontvangen' van den zeer ge slaagden overvoer van levensmiddelen in December door de twee motorige Fokker watervliegtuigen der verkenningsafdeeling Oost-Archipel naar de bestnnrsvestiging in het Wisselmerengebied op Nieuw-Guinea. Bekening houdende met de ervaringen op het gebied der weersomstandigheden, die door den Marine-luchtvaartdienst tijdens veelvuldige vluchten in deze streken zijn op gedaan, werd nog bij duister vanuit Etna- ibaai gestart en in groepsverband met bran (lende navigatielichten oVer de hoogc berg kammen, die het Wisselmerengebied van de buitenwereld scheiden, hecngevlogcn. De belangstelling van de in dit ge bied wonende Kapaoekoes voor de vliegtuigen der marine was over weldigend en vele inboorlingen poogdenh ardnekkig aan boord der Fokkerbommenwerpers te komen om daarmede naar de wereld van de „roode menschcn" in wie ccn rots vast vertrouwen bleek te worden gesteld, te worden gebracht. Tenslotte werd aan een inboorling van den Zoenggoenoe-sfam, die dagen ver was ko men loopen en zich voor deze gelegenheid had gebaad en in zijn beste plunje was gestoken en die zich niet met z ach ten drang noch door dreigementen liet verja gen, toegestaan mede te vliegen. Pootvisch de lucht in. Zooals ook" verwacht werd, werden gedu rende de vluchten herhaaldelijk zeer zware regenbuien ontmoet, doch deze noch de doorstaande westmoesson veroorzaakten op onthoud in de uitvoering van de opdracht. Nog zij gewezen op den overvoer van poot visschen per Dornicr vanuit Socrahaja naar bet Ajoemaroemeer in Nieuw-Guinea, ai- waar de daar gevestigde bezettingspost moeilijkheden ondervond in do voedselvoor ziening, speciaal wat betreft de eiwitvoe ding. Daar wild in die streken zeer schaarsrh is en een goede visehstand in hef meer de gewensehte onlossing zal geven, werd door de legerleiding de hulp van de marine ingeroepen, om den overvoer van pootvisch per watervliegtuig op zich te ne men. Aangezien de tot dit doe' uitgezochte visch- soorten zeer gevoelig zijn voor alle invloe den. zooals tocht e.d. en deskundigen be vreesd waren voor een algeheclc sterfte on der den visch als de overvoer te lang zou •duren, werd de geheele lading op speciale wijze in den vlieghoot gestuwd en met slechts één tusschenlanding te Ambon naar het binnenland van Nieuw Guinea overge bracht. Het nut van watervliegtuigen die in staat zijn ook bii de kleinste bestuurspost en het geringste eiland te dalen zonder dat daar ook maar eenige voorbereiding is getrof fen, is bij dergelijke tochten alsmede oi] die, welke ten behoeve van het Binnen- landsch Bestuur en het leger zijn ge maakt, wederom sterk naar voren gekomen. „ALLES O. K." Onze Rallye-rijders vorderen snell Vlak voor het afdrukken van de cou rant ontvangen wij van den heer Van Kampen het volgende telegram uit BerlijnSchöneberg. DINSDAG 6 UUR BERLIJN. ALLES O. K. KAMPEN. Hieruit blijkt dus, dat het koppel KruitVan Kampen erin geslaagd is hedenochtend 6 uur In de Duit- sche hooidstad te arriveeren. Het is naar wij weten de bedoeling nog heden door te rijden en trach ten Dantzig te bereiken. Bakker Schut naar Tallinn ver trokken. De winnaar van de ralley van Monte Carlo van het vorig jaar de heer G. Bakker Schut is met zijn medepassagier de heer P. J. Kor tier hedenmorgen om half elf van het secretariaat van de K.N.A.C. vertrokken om zich naar zijn startplaats Tallinn te be geven. Evenals het vorig jaar rijdt Bakker Schut ook thans weer met Ford. Verschil lende K.N.A.C. officials, vrienden en belang stellenden deden de ralley-rijders uitgeleide. De start te Tallinn zal den 17e,n Januari in de avonduren plaats vinden, 47 vliegtuigen besteld. Uit Amsterdam wordt vernomen, dat het departement van defensie 20 vliegtuigen heeft besteld bij de Ne- derlandsche Vliegtuigenfabriek (Fok ker) te Amsterdam. De vliegtuigen welke van het type S 9 zijn, zijn be stemd voor de luchtvaart-brigade te Soesterberg. Zij zullen in den loop van dit jaar worden afgeleverd. De Fokker S 9, een tweedekker, is een tweepersoons open lesvliegtuig, dat bestemd is voor de eerste vlieg-opleiding. Vorig jaar zijn er 14 vliegtuigen van dit type geleverd aan den marine-luchtvaartdienst, waar zij bij de eerste opleiding van de toekomstige marinevliegers in het vliegkamp De Kooy worden gebruikt. Dit type vliegtuig voor de marine heeft een met lucht gekoelden Menasco Buccaneer- motor, een Amerikaansch product, van onge veer 160 pk. De nieuwe serie S 9-vliegtuigen is voor zien van een Armstrong Siddeley Genet motor van 100 pk., welke eveneens met lucht wordt gekoeld. De maximum-snelheid be draagt 190 km. per uur. de kruissnelheid 1G0 k.m. p. uur Het is van zgn. gemengde constructie (hout en gelaschte stalen buizen) Het vlicgboreik bedraagt 650 k.m. Wij mcenen te weten, dat dit type bij de marine uitstekend voldoet. Voorts is aan de Fokker-fabriek op dracht verleend voor de vervaardi- ging van 20 watervliegtuigen van het type C 14 W. Dit vliegtuig is ontwikkeld uit het bestaan de type C 11 W. De C 11 W, een drijvervlieg tuig, bestemd voor verkenningsdienst, biedt plaats aan drie personen. liet wordt gebruikt als katapult-vliegtuig aan boord van de kruisers van de Nedcrlandschc marine. Waarschijnlijk zal het type C 14 W gebruikt worden aan boord van de nieuwe torpedo jagers. De C 14 W wordt voorzien van een Curtis Wright-motor van 450 pk. Tenslotte vernemen wij nog dat de vijf reeds bestelde en in aanbouw zijnde twee- motorige Fokker T 8-watervlicgtuigen (op drijvers) met zeven stuks zullen worden uit gebreid. Deze 12 torpedo-bombardeervlieg- tuigen zijn bestemd voor den marine-lucht vaartdienst. DS. H. A. LUDWIG IN HET GOUD. Ds. H. A. Ludwig, Nederlandsch Hervormd predikant te Tjalleberd, hoopt 13 Januari zijn gouden ambtsjubileum te gedenken. Ds. Ludwig, geboren 1863, werd in 1888 candi- daat, aanvaardde 13 Januari 1889 het ambt te Heer Hugowaard, stond daarna te Ztiid- scharwoude (1S91—1803) Den Helder (1893 1S97), Berkhout (1S97—1899), en deed 3 De cember 1899 zijn intrede te Tjalleberd. Tekort aan koffie in Duitschland. fn vele gevallen waren de winkels gisteren zonder koffie en moest den huisvrouwen me degedeeld worden, dat voor Woensdag geen nieuwe voorraiden zouden aankomen. De of- ficieele verklaring voor het tekort is, dal dit veroorzaakt is door moeilijkheden in de ruilovereenkomst met Brazilië. Bijgevolg zal voor het eerste kwartaal van 1939 slechts 3/4 van de normale hoeveelheid koffie voor verkoop aan het publiek gebrand worden. Aanslag voorkomen. Gisteravond bereikten Londen be richten, die geen twijfel meer laten over het feit, dat er een zeer ern stige aanslag op het leven van ko ning Carol van Roemenië is voor bereid geweest. Alle details zijn nog wel niet bekend, doch het staat vast, dat leden van de IJzeren Garde, de Roemecnsche fascistische partij, een aanslag op Vrijdag of Zaterdag j.1. hadden voorbereid. KONING CAROL. De omstandigheden, waaronder deze aan slag zou plaats vinden, gaven duidelijk aan, dat de IJzeren Garde helpers had, die zicih in het paleis bevonden. Het verijdelde complot tegen koning Carol heeft aldus de Tel. vermoedelijk er toe bij gedragen, dat dc koning zijn ontmoeting met prins Paul van Joegoslavië, welke twee a drie, dagen geleden had moeten plaats vin den, uitstelde tot gisteren. Het eenige middel, zegt de Brit sche lord grootzegelbewaarder. Maar anders zegevierend uit den strijd. Anderson. de Britsche lord grootzegelbe waarder, dien men, zooals bekend, heeft be last met de luchtbescherming, heeft gistej ren duidelijk en onomwonden gezegd, hoe hij zich de taak der Britsche regeering denkt. „Wij gaan, aldus Anderson, bij onze werkzaamheden uit van de ver onderstelling dat er oorlogsgevaar be staat binnen betrekkelijk korten tijd. Maar dat beteckent niet, dat wij oorlog verwachten. Werkelijk, er is slechts één manier om de burgers te beveiligen en dat is een oorlog te voorkomen. Ons doel moet niet zijn, om, wanneer er een oorlog is, daaruit met zoo min mogelijk letsel voor de natie te voorschijn te komen, maar zegevierend te voorschijn te komen". Anderson zeide verder, met betrekking tot de critiek. die uitgeoefend is op de vorde ringen der plannen betreffende bescher mingsmaatregelen togen luchtaanvallen, dat hij niet wist, wat hij beginnen moest met een verplicht nationaal register, dat hij alleen maar voor statistische doeleinden gebruiken kon. Tot aan de Septembercrisis had zijn de partement gewerkt volgens een zeker tijd schema, waarbij sommige zaken tegen eind 1941 voltooid moesten zijn, o.m. het voor zien in een groote hoeveelheid brandblusch- materiaal voor het bestrijden van branden tengevolge van vliegtuigaanvallen. Tengevol ge van de versnelling tot omstreeks eind 1939 zal de uitrusting, die eerst eind 1941 ge reed moest zijn, in hoofdzaak einde van dit jaar gereed zijn. Sprekende over de bescherming tegen gra naatscherven, zeide Anderson, dat liet van essentieel belang is, dat er aan gewerkt wordt, om een maximale bescherming daar tegen zoo spoedig mogelijk te verkrijgen. Overleg met de ambassadeurs. De legercommissies van Senaat en Kamer zullen vandaag de ambassadeurs Bullitt en Kennedy hooren. De ambassadeurs zullen hun inzichten over den Europeeschen toe stand ontvouwen. In welingelichte kringen is men van mee ning, dat deze conferentie beoogt het wape ningsprogram te steunen, dat door president Hoosevelt bij het congres zal worden inge diend. Tegengestelde moties ingediend. Voor- en tegenstanders van de neutrali teitswet hebben bij het presidium van het huis van afgevaardigden moties ingediend, welke van tegengestelde strekking zijn. De democraat Faddis en de republikein AU vragen opheffing der wet, terwijl de democraat Ludlow en de republikein Knut- son vragen een embargo op wapenen af te kondigen, niet alleen met betrekking tot oorlogvoerenden, doch ook in vredestijd. Er worden verschillende bijeenkomsten gehouden, waarin het voor en tegen van een embargo worden uiteengezet. De commissie welke voor de opheffing van een embargo op wapens is. heeft verklaard, dat „een embargo op voor de Spaansche re publiek bestemde waj>ons tekort doet aan het doel der neutraliteit daar Franco er door wordt bevoordeeld. De a.s. boodschap van President Roosevelt. Uit gezaghebbende bron wordt vernomen, dat president Roosevelt in de boodschap over de landsverdediging zal voorstellen 360 mik lioen dollars te besteden voor den bouw van nieuwe militaire vliegtuigen en meer dan 41 millioen voor ongeveer 900 voor de marine bestemde toestellen. Een neutrale zóne, maar ver sterking der defensie aan de Tsjechische grenzen. Volledige schadeloosstelling geëischt. GEEN MOBILISATIE IN TSJECHOSLOWAKIJE. De Hongaarsche en Tsjechoslowaak- sche deskundigen, die te Munkacs in gemengde commissie vergaderen, om het jongste incident te regelen, zijn tot een overeenstemming geko men over het afpalen van een nieu we grenslijn. Deze lijn zal buiten de heuvels, welke Munkacs beheerschen, loopen. Bovendien zal voorloopig een neutrale zóne tusschen beide landen in het leven worden geroe pen. Inmiddels heeft Hongarije echter de defensie aan de grenzen zwaar versterkt. Tot nu toe heeft de Britsche regeering nog geen mededeeling ontvangen van de regeering van Tsjechoslowakije inzake het incident aan do grens van Tsjechoslowakije en Hongarije. De Hongaarsche regeering heeft wel een nota gezonden. Gisteren zijn twee functionarissen van de regeering van de Karpathen—Oekraine op het bureau van den minister-president ont vangen. Officieel wordt omtrent dit bezoek niets gemeld, doch volgens de Hongaarsche bladen zouden deze afgevaardigden van Mgr. Voiosin voorstellen hebben gedaan om de ste den Munkacs en Ungvar af te staan aan Tsjechoslowakije en als compensatie 25 dor pen van de KarpathenOekraine af te staan aan Hongarije. Reeds thans kan men zeggen, dat de Hon gaarsche openbare meening moeilijk kan in stemmen met een dergelijke oplossing, wel ke door de wapenen is opgedwongen, min of mer met steun van een buitenlandsche mo gendheid. Men beschouwde hier het afstaan van de beide steden aan Hongarije als een groote overwinning van de Hongaarsche di plomatie. Geen mobilisatie in Tsfecho-Slo- wakije. In een officieel communiqué wordt mede- gedeld; dat de geruchten volgens welke de regeering van Tsjecho-Slowakije reservisten onder de wapenen zou heben geroepen en troepen zou hebben geconcentreerd aan de Poolsche en Hongaarsche grens, van allen grond ontbloot zijn. Hieraan wordt toegevoegd, dat een der gelijke maatregel door niets in de binnen- of buitenlandsche politiek gerechtvaardigd zou zijn. Ieder, die dergelijke onware geruch ten heeft verspreid, zal streng gestraft wor den. Uit Munkacs wordt, gemeld: Op voorstel der Hongaarsche regeering ontruimen de Tsje chische militairen de naaste omgeving van Munkacs. De Tsjechische rcgccring is bereid het weggevoerde' materiaal terug te geven en dc gevangenen wederzijds uit te wisselen. Dc onderhandelingen der gemengde com missie duren voort. Na het laatste incident aan de Tsjecho- Slowaaksch-Hongaarsche grens neemt Hon garije verdere defensieve maatregelen langs de Noordelijke grens. Ook eischt Hongarije volledige schadeloos stelling. Het Amerikaansche luchtvaartcorps heeft ontwerpen in behandeling voor den bouw van een militair toestel, dat tegelijk als ge- vechts- en als bombardementsvliegtuig dienst kan doen. Men koestert van dezen „aanvals- bommenwerper" groote verwachtingen. Hij zal de kenmerkende eigenschappen van het bestaande gevechtsvliegtuig en van het bombardementsvliegtuig vereenigen. Op uitnoodiging van. bet corps hebben twaalf vliegtuigfabrikanten verleden jaar aan proefmodellen gewerkt .eD inschrijvin gen moeten voor 8 Maart zijn ingediend. Het nieuwe toestel zal waarschijnlijk met twee motoren worden uitgerust. Militaire kringen gclooven, dat het toestel in staat zal zijn om zoowel machinegeweervuur af te ge ven, als bommen te werpen, waarbij het een snelheid zou kunnen ontwikkelen van 575 kilometer per uur. JULIANADORP. TIÏIO MEAT TURNWEDSTRIJDEN In de zaal van-het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn werden Zondag avond ten overstaan van een groot aantal toeschouwers, bovengenoemde turnwedstrij- den ten beste gegeven. Aan deze wedstrij den namen deel de vereeni.gin.gen, Z.S.C. van Burgerbrug. S.S.S. Dindua van Sint Maartensbrug en Spotrlust van Juliana- ddrp. Deze staan allen onder leiding van don heer J. Molenaar in ons Noorderkwar tier welbekend. Nadat een kort openings woord gesproken was werd met het rijk voorziene en zeer afwisselende programma dat in vele gevallen zeer de bewondering afdwong, begonnen, en het liep alles vlot van stapel. Wij zouden zoo zoggen dat kon haast wel nie anders, want de leiders van deze vereenigingen, staan daar wel borg voor. Na afloop van het programma werd met medewerking van goede m-uziek nog een paar uurtjes gezellig gedanst, zoodat dc Gym. Ver. in het algemeen en het publiek en het bijzonder op een pretligen avond kunnen terugzien. EEN ZWEEFBAAN OVER HET MEER VAN ZURICH. De Zwitsersclie nationale tentoonstelling, welke van Mei tot October in Ziirich wordt gehouden, zal een bijzondere bezienswaardig heid bevatten. Voor de eerste maal bouwen de Zwitser sclie ingenieurs een zweefbaan over een der vele Zwitsersclie nieren, n.1. over het Meer van Zürich. Deze zweefbaan zal de beide oevers van het Meer verbinden. Zij zal 900 meter lang zijn en hangen aan 75 meter hooge torens. De cabines zullen twintig jias- sagiers en een conducteur kunnen bevatten. In een der torens zal als bijzondere sensatie een restaurant gebouwd worden. Jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen had in de Ned. Herv. Kerk alhier een .Jeugddienst plaats. De Jeugd commissie had evenals de vorige twee ja ren, dezen dienst georganiseerd en mocht zich in een tamelijk bezoek, ook van oude ren verheugen. Als preker voor dezen dienst trad op de heer H. Gordeau Jr. van het Ned. Jong. Verbond, welke als onderwerp gekozen had „Mijne tijden zijn in Uw hand". De spreker sprak in weloverwogen woorden zijn rede uit, welke, naar wij hoorden, zeer goed begrepen was. Dat is ook de bedoeling van de Jeugddiensten. WIERINGEN GUNNING ZUIDERZEEWERKEN. De Rijkswaterstaat, Dienst van de Zuider zeewerken, heeft thans bestek no. 301 Z.W., waarvan 28 December 1.1. te 's-Gravenhage de aanbesteding plaats vond en de gun ning toen is aangehouden, gegund aan den laagsfcen inschrijver N.V. Zanen en Ver stoep te 's-Gravenhage die had ingeschre ven voor f 207.000.— Dit bestek bevat het onderhoud geduren de het jaar 1030 van clen afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Wieringeu en de Friescbe kust nabij Zurich, met bijbehoo- rend hoofd, aansluitende terreinen, haven en havendammen te Kornwerderzand, Bree zand en den Oever, en van de aanwezige rijksgebouwen met bijkomende werken; de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oe ver en Kornwerderzand, met bijkomende werken; het op den Afsluitdijk gelegen ge deelte van rijksweg no. 9. Variatie. Verloren: een pluim van een beltuig van een arreslede. Gevonden: een autoslinger en een zwarte ceintuur. Inl. bij den Gem.-bode. Fancyfair, De dagprijzen van Zaterdag j.1. op de fancy-fair van Herwonnen Levenskracht werden als volgt toegewezen: Sjoelbak no. 1. D. Kooij 100 pnt. Schieten: P. Engel 32 pnt.; Ringwerpen: K. Kaptein 120 pnt. Sjoelbak no. 2: J. Klaver 92 pnt. Russisch biljart: T. van Zanten, 470 punten. Zondag waren de gelukkigen: Sjoelbak no. 1: J. Klaver 92 pnt.; Sjoelbak no. 2 S. de Vries 92 pnt.; Ringgooien: A. Engel ISO pnt, Russisch biljart; R. Uithof 390 pnt. Daar er bij de schiettent meerderen als hoogte stonden, moet hieover het lot nog beslissen. ANNA PAULUWNA Biljarten. De biljartgroep van den Ned. Arb. Sport bond speelde bij den heer Kossen een wed strijd tegen de groep uit Hoorn. Na aanvankelijk met 4V2lVg te hebben voorgestaan, moesten de Polderschen ten slotte toch de meerderheid van Hoorn erken nen. De einduitslag was een 12'A—7'/2 over winning voor Hoorn, waardoor deze groep tevens Anna Paulowna met punt op de ranglijst voorbij streefde. Over een maand gaat de Poldersche club haar voorlaatsten wedstrijd in Amsterdam spelen. AMSTERDAM, 9 Jan. Veemarkt. 515 vette koeien, le kw. 68 76 ct„ 2e kw. 60—66 ct., 3e kw. 50—56 ct. p. Kg. slachtgewicht; 90 melk- en kalfkoeien f 180260 per stuk, 4-9 vette kalveren: 2e kw. 6060 ct., 3e kw. 5058 ct. per Kg. lovend gewicht; 71 nuchtere kalveren f 7 10 per stuk, 38 schapen f 1022 per stuk, 544 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5758 ct,, zware varkens 55 56 ct., vette varkens 5455 ct. per Kg. slacht gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Run deren: ruime aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager Vette kalveren: weinig aanvoer, met veel lagere prijzen. Nuchtere kalveren: gewone aanvoer, handel s.leepend en prij zen lager. Schapen: weinig aanvoer en handel, lagere prijzen. Varkens: Ruime aan voer. handel kalm en dalende prijzen. ALKMAAR, 9 Jan. Aardappelen 2.70, andijvie 2732.50. appe len 7.50—13, Bloemendaler kool 7.—, boeren kool 2.608.10, bieten 2.202.80, gele kool I.80—4, groene kool 2.60—3.S0. kropsla 0.40, knolseldcrie 37. koolrapen 1.70, peren 7 II.50. prei 25.60. peterselie 5, roode kool 2 4.90, selderie 9.50—12.60, schorseneeren 3.50 spruiten 2.5012.50. uien 3.S06.10, witte kool 1.30, wortelen 2.905.60. waschwortelen 2—8. witlof T 6-9. idem II 3—5. PT'RMF.RF.ND, 10 Jan. 400 Runderen: 200 vette koeien 6270 ct. per IO., geldekoeien 115175, melkkoeien 180—270, stieren 46—52 ct. per Kg., 800 schapen 18—25. 46 vette kalveren 30—48. 20 bokken 311 340 nuchteren kalveren. 717; 380 biggen 816: 60 mag. varkens 1626; 222 vette varkens 0.45—0.49; 12 paar den 70150. BROEK OF LANGEND IJK. 10 .Tan. Uien 5.406. drielingen 33.80, grove 4.50 —5.40, slek 1.30—2.70. Peen A 1.80—2: R 4.20—4.70: C 4.80: kro ten 23; rode kool 25.10. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 10 Jan. Uien 5.40—6.10, drielingen 3.40, grove 5.50 6. Kroten 2.60; roode kool 2.60—5: gele kool 3.20—5.30; d. witte kool 1.90—3.20.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3