-Van Kampen WsO-enkdotytudPie, Kanongebulder in Barcelona hoorbaar De verdachtmakingen in de Vrijw. Burgerwacht Amsterdam Aanklacht van Ir. Mussert tegen voorzitter R. K. Staatspartij De Fransche vloot vaart uit Defensieverbod en N*S*B* Japans antwoord aan de mogendheden China zal tenslotte zegevieren Negrin naar Parijs? Extra vlucht der K.LM* naar Manchester Rallye Monte Carlo Slipgevaar op het traject Tallinn - Riga TWAALF NEDERLANDSCHE KOPPELS HEBBEN DEN STRIJD AANGEBONDEN. Gisteravond te 19.20 werd te Tallinn het vertreksein voor den eersten deelnemer aan den Sterrit naar Monte Carlo gegeven. Bakker Schut en zijn tochtgenoot P. J. Nortier, de winnaars van den vorigen rit, meld den zich als nr. 1 met hun Ford aan de controle. Vervolgens startten de Nederland- sche teams H. J. StemerdinkD. S. Keizer met Ford junior, Jkvr. A. van Vredenburchmej. C. A. van Stoc- kum met Ford en C. KruitA. C. van Kampen met Fiat voor de eer ste étappe naar Riga, waar de aan komst voor deze rijders op hedenoch tend 7,11 uur is vastgesteld. De Palermorijders zijn gistermiddag te 13.23 u. vertrokken; zij zijn het eerst ge start, omdat zij den grootsten afstand hebben af te leggen. I-Iet zijn de koppels dr. P. K. H. Wessely (Duitschland), met Steyr, die Nederlandsohe équipes E. MutsaertsA. Kauwenbergmr. P. H. Lamberts Hurrelbrinck met Ford, C. L. SandersJ. Smits met Ford en G. ZaehuisenA. Jacobs met Fiat. De weersomstandigheden waren hier bui tengewoon fraai. De eerste étappe dier Pa- lerrruorijders gaat naar Messina op 260 k.m, van Palermo gelegen. In de avonduren volgden de automobilis ten, die Athene, Sta vanger, Boecarest, Umea en John O'Groats als uitgangspunten voor den grooten tocht hadden gekozen. De sneeuw wordt geruimd. Twee en veertig équipes hadden zich ge meld voor Athene, doch er zijn gister slechts 35 uit de Griekscbe hoofdstad ver trokken. De drie Nederlandsohe teams, E. A. C. CorneliusA. Buyze met D.K.W. ('kleine klasse), M. GatsonidesK. S. Baren dregt met Ford en dr. J. J. Sprenger van Eyk ir. A. Paulen met Lancia (kleine klasse) zijn in goede conditie aan den start ver schenen en vol hoop op een gunstig resul taat begonnen aan de eerste étappe van de 3773 k.m. lange route, welke naar Salo- niki op 604 k.m. van de Grieksohe hoofd stad voert. Hedenmiddag omstreeks twaalf uur werden de deelnemers te Saloniki ver wacht. Naar men weet wordt de prestatie van de Athenadeelnemers het hoogst gewaardeerd, n.1. met 500 punten. Op vele wegen schijnt men begonnen te zijn met sneeuw te ruimen, zoodat de deel nemers het op den terugweg wllicht wat minder zwaar te verantwoorden zullen krijgen. Maar of zij het voorgeschreven gemiddel de van 40 k.m. zullen halen, is op dit mo ment nog een open vraag. Om ruim tien uur des avonds vertrokken van Stavanger acht équipes, waarondier de Nederlandsohe teams B. J. T. van der Hoek K. Ton met Ford en H. A. PolakA. van Hall, eveneens met Ford. Ongeveer honderd teams op den weg. Ongeveer honderd wagens, komend uit alle hoeken van Europa, snellen thans over de wegen om volgens een van tevoren vast gesteld tijdschema via verschillende contro les, Zaterdag a.s. Monte Carlo te bereiken. Twaalf van deze wagens zijn bemand met Nederlandsche equipes, een hoog percentage, een overtuigend bewijs, hoe groot de belang stelling in Nederland daadwerkelijk voor het internationale groot-toerisme is. Vrijdagmorgen zullen nog 25 deelnemers in de Nederlandsche hoofdstad vertrekken. De eerste berichten. De eerste berichten, welke bij ons in den loop van Dinsdagavond, mede door bemiddeling van de K.N.A.C. binnenkwamen, maken melding van vrij ongunstige weersomstandighe den, en, wat erger is, van een minder goeden toestand der wegen. Vier dagen en vier nachten zullen de deel nemers achter het stuur zitten, vechtend te gen slaap en vermoeidheid, turend in den nacht op de soms eindclooze wegen, vertrou wend op eigen kracht en op de capaciteiten van den wagen. Over met ijzel bedekte wegen gaat de tocht, soms gravend en zwoegend om de auto door meters hooge sneeuw te krijgen. Fel kan de wind over de velden loeien, terwijl stortregens tegen de ruiten kletteren. Alles moet de deelnemer trotsee- ren, snerpende koude, vervelende benau wende mistbanken, pech met zijn materiaal, waardoor hij kostbare minuten verliest en kans loopt de volgende controle niet op tijd te halen, want een gemiddelde van 40 km. in die omstandigheden is zelfs voor den meest ervaren automobilist geen kinderspel meer. En dan eindelijk hoopt hij na vier etmalen aan de zonnige Rivièra aan te komen, moe, soms hongerig, omdat er geen voldoende tijd voor eten was, met een door modder on- herkenbaren wagen, maar met een tinteling in de oogen: Het is gelukt! En als wij con- stateeren, dat deze Sterrit naar Monte Carlo zwaar is, veel zwaarder dan menig stuur man aan den walkant wel denkt, dan gaat onze bewondering tevens uit naar de tien dames-equipes, de vertegenwoordigsters van het „zwakke geslacht", die ons een lesje ge ven van wat enthousiasme en energie ver mogen. Tallinn-route extra zwaar. In tegenstelling met de eerste be richten, als zou de Tallinn-route dit jaar zeer gemakkelijk te berijden zijn, wordt gemeld dat de étappe Tallinn-Riga over 440 K.M., waar schijnlijk groote moeilijkheden zal bieden. Vorst en sneeuw hebben on verwachts plaats gemaakt voor dooi, waardoor de wegen ernstig slipge vaar opleveren. Deze moeilijkheden hebben Kees en zijn makker blijkens het tele gram van heden echter gelukkig al overwonnen. De wereld vermaakt zich... Als men in de 21ste eeuw zal vragen, wat in de 20ste eeuw de wereld regeerde, zal het antwoord luiden: „Populariteit". Populair is datgene, waar Jan Rap Co. nog net bij kunnen. Charlie Chaplin was in zijn tijd populair, want Jan Rap kon nog net zijn grootheid beseffen wat voor Jan Rap heusch niet gering was! Met Buziau is het net zoo; óók al een groote verdienste voor Jan Rap, want er zijn vele deftige dames en heeren, wier geestelijke constitutie hen niet in staat stelt, Buziau's artistieke grootheid te waardeeren. Waaruit meteen blijkt, dat niemand zich persoonlijk de qualificatie Jan Rap hoeft aan te trekken, vermits de familie Rap haar vertegenwoordigers heeft tot in de hoogste kringen en is dat niet een groote troost voor ons standbewuste volk? Han Hollander is populair, Clinge Dorenbos is populair en in het voetbalseizoen zijn nog een stuk of wat landgenooten populair. Als er een sneeuwruimer was, die door een wonderbaarlijken aanleg in één ochtend de sneeuw van een stad van half millioen inwoners kon opruimen, en de dagbladen deelden daar een week lang op de eerste pagina alle daverende bijzonder heden van mee, dan was hij ook populair. Want populariteit hangt af van de grootte van de opschriften in de krant. En deze hangen af van de vraag, of de groote massa er nog net hij kan. Waarmee we het krin getje weer rond zijn. Arme professor Hugo de Vries. Arme prof. Debije. Arme professor Keesom. Arme Albert Einstein. Voor hen was de populari teit nooit weggelegd. Jan Rap kon er net niet bij Maar wacht u even. Einstein heeft eens een vioolconcert gegeven. Toen kreeg-ie een „groote kop". Nu kwam hij tenminste op ons niveau. Als Hugo de Vries behalve een Nobelprijs ook nog op een heel lot de 100.000 had gewonnen, als prof. Debije behalve Nobelprijswinnaar vader van een vijfling was geweest, als prof. Keesom behalve het absolute nulpunt te hebben bereikt ook nog Iet van Feggelen had geklopt in de honderd meter rug, dan waren zij ook populair geworden. In de politiek gaat het al net zoo. In het algemeen heeft de 20ste eeuw er geen behoefte aan, de leiders der wereldpolitiek hartstochtelijk te beminnen. Maar kijk uit den chaos der tijden duikt een populaire figuur op. Chamberlain heet hij. Heeft hij de wereld gered van een oorlog? Ongetwijfeld. Heeft hij daaraan zijn populariteit te danken? Welnee; hij heeft een paraplu! Is het niet éénig? Wat 'n type! Hij heeft een paraplu, en hij neemt haar overal mee heen óók! Kijk, daar kan de massa nog net bij. Is het niet om je dood te lachen iemand die een paraplu bij zich heeft? Hahahaha! Moeder, la' me niet lachendaar staat-ie weer met z'n paraplu. Zelfs in Rome! Heb je ooit zoo iets meegemaakt? De politieke caricaturisten weten nog maar één onderwerp. Zelfs de decoraties van Göring zijn vergeten. Het publiek in Rome heeft geroepen „Leve Chamberlain" en zei schalksch tot elkander: „Ombrella". Een museum in Amerika heeft verlof gevraagd, de paraplu te mogen tentoonstel len. (Vroolijkheid) Ernstige bladen in ons goede, degelijke land hebben encyclopaedische artikels aan het wonder gewijd: het heeft 57 shilling 6 d. gekost, en het is al menigmaal nieuw overtrokken. „Het overtrek is van de fijnste, zware, zwarte zijde. Elke streek is met de hand genaaid". Tsjonge, jonge, jonge. Jour nalisten hebben met een blocnote in de hand de fabriek bezocht waar de beroemde fetisch het levenslicht aanschouwde; den winkel waar het ding werd gekocht. De biografie van de paraplu, in de wereldpers gepubli ceerd, doet in uitvoerigheid nauwelijks onder voor de levensbeschrijvingen van Caesar, Napoleon, Raspoetin, Madame Curie. Chamberlain's paraplu regeert de wereld. Zoo lang als het duurt. Want men moet niet vergeten, dat wij ook den knevel van Wilhelm II, den boord van Schacht, de pijp van Baldwin, den hoed van Eden, de sigaren van Colijn hebben gehad. Een raad aan mr. Goseling: verschijn in de Kamer met een aapje op uw schouder, Excellentie. U bent met één slag populair. Een tip voor minister Van Buuren: loop het heele jaar met een wit piqué vest, of met een tiroler hoedje rond. Een advies voor minister Slotemaker: draag zomer en wintero needie heeft z'n populaire versiering afWil de lezer mij verschoo- nen van de taak, te zeggen welke? Ik ben er al jaren ziek vanen daar komt nu nog Chamberlain's paraplu bijdie lang zamerhand óók een baard krijgt. Drie leden geroyeerd De vereeniging „Vrijwillige Burger wacht Amsterdam" heeft gisteravond een zeer druk bezochte algemeene vergadering gehouden, waarin het schorsingsbesluit t.a.v. eenige leden der V. B. A„ genomen door het hoofd bestuur, besproken werd. De bijeenkomst werd geopend door den commandant, kolonel b. d. H. R. Boeree, die de grieven opsomde, welke het hoofdbestuur tegen de geschorste leden heeft. Ook besprak kolonel Boeree het conflict met den Neder- landschen Bond van Vrijwillige Burger wachten, een conflict, dat tot het treden van de V. B. A. uit den bond leidde. Nieuwe commandant reeds aan gewezen. Na de schorsing van de eerste drie leden ontving het hoofdbestuur zelfs dreigbrieven Zij belegden geheime vergadering, waarvan er een we rel bijgewoond door 'n lid van het bondsbestuur. Op een dezer geheime verga deringen was zelfs al 'n nieuwen comman dant aangewezen. Grieven der leden ongegrond ge acht. Een commissie uit de leden, op verzoek van het hoofdbestuur ingesteld, bracht ver slag uit van haar onderzoek naar de be schuldigingen van de drie geschorste leden tegen het hoofdbestuur. O. m. werd het II.B. financieel wanbeheer verweten. De com missie achtte de beschuldigingen ongegrond, Met algemeene stemmen nam de vergadering vervolgens een door de infanteriebrigade ingediende motie aan tot schrapping van de eerste drie geschorste leden. De voorzitter deel de hierop mede, dat de vergadering met algemeene stemmen heeft beslo ten de drie bedoelde leden te schrap pen. In den loop der vergadering werden de heeren Fuld en Rahusein die per 1 Jan. als leden van het hoofdbestuur hadden bedankt als zoodanig herkozen. Eerstgenoemde nam zijn herbenoeming aan, terwijl laatstgenoemde zich nog bera den zal. Met een beroep op de leden sloot voorz. de bijeenkomst. De Nationaal Socialistische Beweging in Nederland hield gisteravond in het Con certgebouw te Amsterdam een openbare vergadering. In deze bijeenkomst, dié be doeld was als protest tegen de inbeslagne ming van de persen van het Nationale Dag blad, spraken de leider dezer beweging. Ir. A. A. Mussert, over „Vrijheid en Recht" en de plaatsvervangend leider, de beer C. Geelkerken, over „Rumoer rondom de pers." Ir. Mussert heeft in zijn redie o.m. mode- gedeeld dat hij zijn juridisohen adviseur op dracht heeft gegeven een aanklacht in te dienen tegen den voorzitter dleir R. K. Staatspartij, mr. T. J. Verschuur, die zoo zeide ir. Mussert op kosten der re geering een reis maakt, naar Nederlandsoh- Indië en daar onlangs in een rede heeft beweerd, dat de financiën der N.S.B. uit het buitenland komen. Naar de groote oefeningen in de Middellandsche Zee. MET GROOT MATERIEEL. Hedenmorgen zijn twee eskaders van de Atlantische en Middelland sche Zee-vloot uit Brest en Toulon in zee gestoken voor hun winter- campagne, waarhij buiten de kusten van Afrika en in de Straat van Gibraltar groote manoeuvres ge houden zullen worden, waaraan de generale staf van de Fransche vloot de grootste beteekenis hecht. Tachtig oorlogsbodems, onder welke drie pantserkruisers, tien krui sers, een vliegtuigmoederschip en een transportwatervliegtuig, met in het geheel bijna 25.000 opvarenden, zullen aan deze oefeningen deel nemen. Het uit Brest ver trekkende eskader keert daar eerst op 17 Februari terug, dat uit Toulon eerst in be gin Maart. Gecombineerde oefeningen. Hoewel uiteraard een begrijpelijke discre tie in acht genomen wordt omtrent het thema der oefeningen, is toch bekend, dat de beide eskaders elkander tegemoet zul len varen en buiten de straat van Gibral tar gezamenlijk oefeningen zullen maken. Na verscheidene dagen zul lei} de beide eskaders naar Casablanca gaan, waar ge combineerde oefeningen van aanvallen van de zeezijde en verdediging van de kust ge houden zullen worden met de Marökkaan- sche landtroepen. Bij deze oefeningen zul len Gamelin, chef van den generalen staf, en Darlan, de chef van den vlootstaf. zich in Marokko bevinden, ter bestudeering van het zeefront. Zooals men weet hebben Ga melin en Darlan reeds in October j.1. en vervolgens tijdens de reis van Dalad'ier de defensie van Tunis bestudeerd. Op den terugweg zal het Middellandsche zee-eskader langs de Afrikaansche kust va ren tot Tunis en daarbij verscheidene ha vens aanloopen. Voorts staan kruistochten van onderzeeërs naar Syrië en de Antillen op het programma, Miaja opent een vierde offensief. De strijd in Catalonië. Daar waar de provincies Lerida, Tarra- gona en Barcelona aan elkaar grenzen, wordt op het oogenblik op de meest verbit terde wijze gevochten. Franco rukt over een front van 64 k.m. nog voortdurend op. Zijn 6-duimskanonen geven een spervuur af van 35.000 granaten per dag en zijn vlieg tuigen uitgerust met machinegeweren, die brandkogels afvuren, desorganiseeren de convooien, welke versterkingen en levens middelen aanvoeren. De Zuidelijke vleugel van de rechtsche strijdmacht markeert voor het oogenblik den pas, terwijl de Centrale en Noordelijke le gers meer naar het Noorden zwenken. In de buitenwijken van Barcelona is gis teravond voortdurend kanongebulder hoor baar geweest. De stad blijft kalm maar biedt een toonbeeld van intensieve activiteit. Voortdurend rijden vrachtauto's en ambu lances af en aan. Stroomen vluchtelingen dringen onophoudelijk de stad binnen Zoo snel als mogelijk is worden zij met hun hebben en houden in groepen bijeen ge bracht en met vrachtauto's naar steden en dorpen, in het Noorden, die niet bedreigd worden door het oorlogsgevaar, vervoerd. De oorlogsindustrieën werken initesiever en er is thans weer meer electrische stroom beschikbaar. De dagbladen staan vol aanspo ringen tot grooter inspanning voor het oor- logswerk en voor den bouw van versterkin gen. Alle valide mannen beneden de 50 jaar, die niet voor militairen dienst zijn opgeroe pen en niet in oorlogsindustrieën werken worden ter beschikking gehouden van de in- genieurs om aan de versterkingen te werken Vijandelijke vliegtuigen van hot front zijn begonnen te verschijnen boven Barcelona en omgeving. Er worden slechts korte waar schuwingen gegeven bij hun nadering, ter wijl geen alarm gemaakt wordt, wanneer de luchtaanvallen op nabije steden worden ge richt of wanneer de bescherming door jacht vliegtuigen van de regeering voldoende wordt geacht. Medegedeeld wordt, dat de voorraden levensmiddelen, boonen, riist, Hn- zen, spijsoliën, suiker zoowel als geconden seerde melk of melkpoeder voor kinderen voldoende zijn. De rechtschen ondernemen togen. aanvallen in Estiramadura. In de provincie Badiajoz is dertien uur lang verwoed gestreden in de nabijheid van den pas van Castuera, op 30 k.m. ten zuiden van de stad Castuera. De rechtschen vielen zevenmaal zonder succes aan. In den sec tor v. Granja de Torrc Hermosa bobben de in de richting van Azuaga oprukkende re- geeringstroepen den heuvel Maleto veroverd. Nieuw offensief bij Granada. De Spaansche regeeringstroepen zijn een vierde offensief begonnen, ditmaal ten noord westen van Granada, waar zij op twee pun ten de rebellcnlinies hebben doorbroken. Zij staan thans ruim 20 kilometer van de stad. De doorbraak geschiedde in den sector van Tozar, 40 kilometer van Granada. De troepen trokken over de Hicar en bezetten Tozar, alsmede verscheidene heuvels ten oosten van dit dorp. Zij bereikten de vallei van Velillas. De opmarsch wordt voortgezet in de richting van den grooten weg AflcalaLa real, waar de troepen op tien kilometer van de spoorweg GranadaScvilla staan. Hun front vormt een halve cirkel. Een vraag over het gedrag van een Surinaamschen ambtenaar, Eenige Tweede Kamerleden hebben in het Voorloopig Verslag over de Surinaamsche begrooting voor 1939 de vraag gesteld of het juist is. dat de directeur van 's lands hospi taal openlijk van sympathie heeft doen blij ken voor de Nationaal-Socialistische Bewe ging. Zoo ja, acht de minister dit dan, al dus deze leden, vereenigbaar met de omstan digheid, dat het lidmaatschap van genoemde beweging voor ambtenaren verboden is! Persvrijheid in het gedrang. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de persvrijheid in de laatste jaren steeds meer in het gedrang gekomen is als gevolg van de toepassing van de persverordening van 1933, krachtens welke het gouvernement tegen persorganen en journalisten maatrege len kan nemen zonder dat gelegenheid tot hooger beroep bestaat. In het bijzonder spra ken sommige leden twijfel uit aan de juist heid van de toepassing van de persbreidel- hevoegdheid tegen den redacteur van „De West", op grond van diens beschouwingen over de bekende hospitaalquaestie. Gaarne zouden zij hieromtrent 's ministers oordeel vernemen. Geen internationale conferentie? China vraagt hondshulp. Niet officieel wordit gemeld, dat het Ja- pansche antwoord aan die mogendheden o.a. de volgende punten zal bevatten. 1. Japan weigert de kwesties van het Verre Oosten voor een internationale con ferentie te brengen. 2. Japan is bereid in directe onderhande lingen te treden met de belanghebbende rno gendheden, op voorwaarde, dat zij het be ginsel aanvaarden van een volkomen bevrij ding der Oostersche rassen door de af scha fing van het semi-koloniale statuut in Chi na en de toekening aan alle personen van Oostersch ras van de vrijheid te wonen en zich te verplaatsen, een volledige vrijheid van handel ter wereld door de liquidatie van de bestaande oeconomische blokken en de opheffing van doua.negrenzen. van een gepaste verdeeling der hulpbronnen door een vrije toelating tot de grondstoffen en de voor de landsverdediging noodige pro ducten. Officieel stilzwijgen. Ambtenaren van het Amerikaansche staatsdepartement weigeren te spreken over de gemelde bereidheid van Japan om tot overeenstemming te geraken met Groot- Brittannië en de Vereenigde Staten over het beginsel van den open deur in China. Zij zetten uiteen, dat de Japansche voor stellen in die richting door een nieuws agentschap zijn gedaan en niet langs offi- cieelen weg. Hieraan wordt toegevoegd, dat, wanneer officieele voorstellen gedaan zouden wor den, het staatsdepartement ze zorgvuldig zou bestudeeren. China vraagt hondshulp. Wellington Koo heeft den Volkenbonds raad te Genève voorgesteld boycot en em bargo op vliegmachines en olie toe te pas sen, opdat Japan zijn aanvallen op China zal staken. Verklaring van een volksraadslid Prof. Tsjangpengtsjoen, lid van den Chi- neeschen politieken volksraad, heelt gister avond tegenover 'n vertegenwoordiger van Reuter verklaard: „Zelfs wanneer wij geen hulp krijgen uit het buitenland, zijn wij er nog zeker van, dat wij ten slotte kunnen zegevieren". Tsjang zei verder: De oorlog verkeert thans in zijn tweede phase. De eer ste, de defensieve phase, eindigde met den val van Hankau, de tweede phase, die thans begonnen is, is er een van voorbereiding voor het tegenoffensief over het geheele land. China heeft thans ongeveer 42 divisies van 10.000 man elk, die in het veld gebracht kunnen worden". Tsang zeide verder, dat de wijze van oor logvoering gewijzigd zou worden. Geen front linies meer, maar talrijke afdeelingen,. die de Japanneezen bestoken moeten. Japan zal tenslotte gebrek aan manschappen krijgen, terwijl de Chineezen steeds grootere mili taire vaardigheid verwerven, hetgeen blijkt uit de kleiner wordende verliezen. Een laatste beroep op Frankrijk, De „Daily Herald" meldt, dat de Spaansche premier dr. Negrin, naar verluidt, met een geheime missie uit Barcelona is vertrokken. Gemeld wordt, dat hij de Spaansche grens is gepasseerd op weg naar Per- pignan. Er wordt een zeer groote geheirnhouding in acht genomen over zijn bewegingen, doch men gelooft, dat hij op weg is naar Parijs, om er een laatste beroep te doen op de Fran sche regeering de grenzen te openen voor de levering van wapenen aan het republikein- sche Spanje. United Press kon van dit bericht evenwel geen bevestiging verkrijgen. Officieel wordt zelfs ontkend, dat de premier zich op weg naar Parijs bevindt. Te Perpignan verklaart men, dat Negrin noch per trein, noch per vliegtuig is aangekomen. Voor zoover te Perpignan bekend is, bevindt hij zich nog te Barcelona. Nieuw systeem van nachtver« lichting op Ringway Airport. Woensdag zal de K.L.M. op uitnoodiging van het gemeentebestuur van Manchester een extra-vlucht maken naar Ringway Air- port, de luchthaven van deze stad, waar Woensdagavond de nieuwe nachtverlichting van het vliegveld volgens een geheel nieuw systeem officieel in gebruik zal worden ge nomen. Een Douglas D C. 2 der K.L.M., bestemd voor het opleiden van jonge piloten die de ze machine moeten leeren besturen, zal Dinsdag onder commando van gezagvoerder K. Parmentier in plaats van de gebruikelij ke overland vluchten haar lesvlucht tot Man chester uitstrekken teneinde gevolg te ge ven aan dfe uitnoodiging van het gemeente bestuur van Manchester dat zich steeds zeer erkentelijk toonde jegens de K.L.M., omdat deze Nederlandsche Luchtvaart Maatschappij van den aanvang af de verbinding tusschen Engelsche Midlands- en het continent heeft onderhouden en daardoor de totstandkoming van het zeer modern ingerichte vliegveld van Manchester, Ringway Airport, heeft gesti muleerd, zooals bij de opening in Juni j.1. op duidelijke wijze tot uiting is gekomen. De C 2 zal, teneinde de nieuwe nacht verlichting te beproeven, eenige nachtlan dingen op liet Engelsche vliegveld maken. Waarde autogloberijdens Kruit v. Kampen in Tallinn Namens alle Noordelingen 'n Geweldig goed begin Kilometers, kilometers Kilometers met véél gas Zou Tallinn in 't heden worden Hetgeen vroeger Alkmaar was? Ronde, reuze Rallye-rijders Stuurlui van hot groen insect- Heel het land leeft met U miede Holland heeft de luis ontdekt K. en K. is Kruit v. Kamipen Koud en Kil is jullie reis Kijk de Kilometers'slinken Kom en Krijg' den eersten prijs Heel het land is opgetogen Iedereen (de hond incluis) Denken nu met veel genoegen Aan de anders, nare luis. iWT-JO»

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8