De rechtszaal is geen kinderkamer! DE WERELD Postvlucbteo op Indië woorden Duikvlucht met de Fokker G I Dc nieuwe duikboot- mijnenlegger 0 19 Steeds meer motorduivels IWE^TIILT „Gij kruipt voor dictators, Mr. Chamberlain 1" Bomaanslag op hotel in Ierland Drama op de portiektrap Von Cramm geen beroepsspeler Het antwoord van Aftlee aan Chamberlain Tegen de mannen, die de oude dame te Breda oplichtten, eeni- ge jaren gevangenisstraf ge- ëischt. De zoon nog erger dan de vader. Zooals wij gisteren in een gedeelte van onzén oplaag nog konden mede- deelen, stonden gisteren voor de Bre- dasche rechtbank de twee oplichters terécht, die de 80-jarige mejuffrouw J. P. C. Kessler te Ginneken voor bijna twee ton bestalen. De beide verdachten, C. H. F. A. Dreyer, van beroep mijnbouwkundige en zijn zóón C. H. Dreyer, koopman resp. wonendie te Amsterdam en te Haarlem wisten' de oude dafne op de volgende manier haar geld af handig te maken. De vader vertelde mej. Kessler, dat hij ijzermijnen in de omgeving van Rabat (bij Cairo) wilde exploiteeren en de zoon maakte mej. K. later wijs, dat papa reeds tot dit doel naar Cairo was vertrok ken. De mijnen zouden wel f 400.000 waard zijn en er waren vele gegadigden voor. Opk Dreyer Junior moest af en toe een reis naar de mijnen maken en wist Zijn slacht offer voor deze gefingeerde uitstapjes tot af gifte van f 6000.— te bewegen. De tweede leugen die mej. K. f 3000. kostte, was het verhaal, dat de fam. Dreyer te Amsterdam een winkel in schilderijlijs. ten ging openen. Zitting te schokkend voor de oude dame. Uiteraard bestond voor deze rechtzaak groote belangstelling. De gedupeerde vrouw, verscheen echter tot grooten spijt van de publieke tribune niet ter zitting; er was een doktersverklaring overgelegd, volgens welke het voor mej. K., in verband met haar gezondheidstoestand hoogt ongewenscht zou zijn, dergelijke emoties mee te maken. Conflict tusschen rechercheur en verdediger. Als eerste getuige werd gehoord de rijksre chercheur Hersmis uit Amsterdam. Reeds spoedig ontstond er een scherp conflict tus schen den verdediger mr. Pauwels uit Am sterdam en dezen rechercheur, omdat mr. Pauwels het onjuist vond, dat de recher cheur was afgegaan op anonieme mededee- lingen. Vervolgens werden gehoord de beide dienst meisjes, die echter zeer gereserveerde ver klaringen aflegden, wat voor den president aanleiding was een van deze meisjes spe ciaal te wijzen op het gewicht van den eed. Als iemand verre reizen doet Gehoord werden verder twee chauffeurs uit Haarlem, die met den jongen Dreyer per auto en per vliegmachine talrijke groo te reizen hebben gemaakt, o.a. naar Cairo doch ontkenden ooit in Rabat té zijn ge weest. Hiermede was het getuigenverhoor geëin digd en de verdachten komen aan de beurt. „Zij was als een moeder voor mij De oude D. erkent met zijn zoon naar Bre da te zijn geweest. Er is bij méj. Kessler eerst gesproken over schilderijen en latei- heeft de oude D. aan mej. KesSler vêrzocht zijn Zoon te willen voorthelpen om een an dere positie te verkrijgen. Mej. Kessler behandelde zijn zoon als haar eigen zoon President: U sprak toch met mej. K. om geld los te krijgen? Verdachte: Wel neen, ik heb haar geen geld gevraagd. Zij stelde veel belang in mij en zij wilde mij helpen. President: Als u geen geld wilde hebben, waarom sprak u dan met mej. Kessler over geld? Verdachte: Mej. Kessler was als een moe der voor mij en daarom sprak ik haar over deze dingen. Président: 't Is onbegrijpelijk. Maar u toon de mej. Kessler een kaart en u suggereer de haar, dat dit een kaart was van de mijn bij Rabat. Verdachte: Wel neen, dat was een gewone penteekening. Mej. Kessler heeft zich daar mede vergist. Hij erkent verder vanuit Mar- seille aan mej. Kessler om een bedrag van f 6.00Ö.te hebben gevraagd. President: Welke resultaten hebt u in uw zaken met al dat geld gehad? Verdachte: Ja, die zijn voor een groot deel tegengevallen. President: Tegengevallen? U bent heele- maal niet bij die mijn geweest. U kunt alles zéggen wat u wilt, maar daarom behoeven wij dit alles niet te gelooven. Een kinder kamer is het hier nog niet! Daarna wordt het woord verleend aan den officier van Justitie tot het uitspreken van zijn requisitoir- Mr. van der Dusscn meent, dat D. Jr. de hoofddader is geweest. Hij toch heeft al het geld getoucheerd. Er is niets ten gunste van D. Jr. te zeggen. Met gewetenlooze bru taliteit heeft hij het verhaal, dat zijn vader heeft opgezet volgehouden. Als de rijksre cherche het geld niet gevonden had, zou al les op zijn geweest. Dryer Jr. heeft mot al dit geld niets nuttigs uitgevoerd. Hij heeft met zijn vrienden aan de roulette gespeeld, ■dure hotels bezocht luchtreizen gemaakt enz In betrekkelijk korten tijd was bijna f 80.000 verbrast. Het vliegtuig slingerde niet. Proefnemingen van een Zweedsch ■piloot. Kapitein Björn Bjuggren, de bekende Zweedschie militaire vlieger en deskundige in het duikbommenwerper!, beeft in Neder land een paar proefvluchten gemaakt rmet de G I. Het was, aldus het Hsb., vermoede lijk voor de eerste maal, dat een tweeano- torig vliegtuig volledig in duilkaanvaJ word beproefd in overeenstemming met de tac tiek, welke o.a. in Zweden en Finland wordt gevolgd. Deze tactiek is in liooge niate door kap. Bjuggren ontwikkeld. De proeven werden uitgevoerd met de Fokker G I. In een onderhoud met „Stockholnus Tid- ningen, heeft kap. Bjuggren van zijn erva ringen verteld. „Ik startte van het vliegveld Schiphol, aldus de kapitein, en voerde daarop duik vluchten uit, gedeeltelijk op een van de forten in Amsterdams oude verdedigingsli nie, gedeeltelijk op een brug. Hot weer was niet bijzonder gunstig, nauwelijks 2000 me ter plafond, hetgeen wel de geringste hoog te is om duikvluchten uit te voeren. Doch ik ontdekte spoedig dat de 414 ton wegen de reus gemakkelijk uit den duik 'te ne men was. Hij was practisoh genomen even wendbaar als een eenmiotorig jacht-, of licht bomvliegtuig en lagen even stabiel hi den duik. Er was geen enkele neiging tot slingeren merkbaar. „De snelheid in de duikvlucht is ongehoord. 500 k.111. per uur is een waarde, die verscheidene malen met dit vliegtuig werd bereikt. „Inmiddels heeft men het vlieg tuig vorzien van een soort lucht reu ïmen van een geheime construc tie, waarmede de snelheid in de duikvlucht kan worden terugge bracht tot ongeveer 470 km., hetr geen toch ook nog behoorlijk is... „De maximum-snelheid bij hori zontaal vliegen bedraagt overigens 475 k.m. Het spannendste óogenblik. „Het spannendste deel van de vliegproe- ven", besloot de Zweed, „was natuurlijk de draaibeweging met een halve rol of een geheele rol gedurende het duiken en het ge lijktijdig veranderen van den hoek waar onder werd gedoken. Het vliegtuig gedroeg zich goed en het duiken onder hoeken tot 90 graden dus loodrecht en met een draaiing van 180 graden of meer ging zon der eenige storing. „Vervolgens verminderde ik regelmatig de beginhoogte en kon vaststellen, dat duik- aanvallen kunnen worden uitgevoerd onder een hoek van 00 graden bij wolkemhoogtcn tot 1300 a 1400 meter." Spr. meent daarom dat hier de maximum straf mag worden neëischt en requlreert daarom voor D. Jr. een gevangenisstraf van drie laar zon der attrek van het voorarrest en te ruggave van het in beslag genomen geld aan mej. Kessler. D. Sr. heelt lang geen blanco straf register, zoodat ook voor hem een strenge straf op zijn plaats is. De officier requireert voor D. Sr. een gevangenisstraf van 2 jaar met af trek van het voorarrest. Verdediging. De verd. Mr. Pauwels zegt dat D. Sr. mej K heeft verzocht zijn zoon te willen helpen, doch dit bedoeld heeft als een middel tot wel dadigheid en niet als een zaak. Zij is geen zakenvrouw en heeft nooit gedacht aan winst. Hij vroeg voor beiden vrijspraak en voor D. Sr. onmiddellijke invrijheidsstelling, ter wijl hij indien D. Jr. niet mocht worden vrij gesproken, voor hem een lichtere straf vraagt. De rechtbank in raadkamer het verzoek van den verdediger overwogen hebbende, verklaart alsnog geen termen aanwezig te vinden om D. Sr. direct in vrijheid te stel len. De uitspraak wordt bepaald op heden over 14 dagen. Monteur pleegt aanslag op zijn gewezen verloofde. Woensdagavond ongeveer 8 uur heeft op een portiektrap in de Lemterenstbaat te Den Haag, een 23-jarige monteur uit de Heelsumstraat zijn gewezen verloofde met een padvindiersmes bedreigd, onder den uitroep: „Je gaat er aan." Het 18-jarige meisje, kon nog opzij sprin gen en zoodoende werd alleen haar hand schoen geraakt. De dader werd aangehouden en overge bracht naar het hoofdbureau van politie. Proces verbaal ter zake van bedreiging met poging tot zware mishandeling zal worden opgemaakt. In den loop van den dag is de miam op vrije voeten gesteld. BEROEMD NEDERLANDSCH PILOOT AFGEKEURD. Naar de Tel. verneemt, is de kapitein- vlieger... Van Weerden Poelman afgekeurd voor den militairen vliegdienst aangezien zijn oogen niet meer aan de gestelde voor waarden voldoen. Hiermede is een roemrijke yliegersloop- baan helaas afgesloten. Wel blijft kapitein Van Weerden Poelman voorloopig nog com- mant der jachtvliegtuigafdeeling op Schip hol, doch zelf zal hij niet meer aan den knuppel van zijn vliegtuig zitten. GRIEP ONDER HET GARNIZOEN TE VENLO. Onder de miltairen van het 2e en biet 17e reg. infanterie, welke in de Frederik Hen drikkazerne te Venlo zijn ondergebracht, doen zich gedurende de laatste dagen tal rijke griepgevallen voor. In verband met het groote aantal zieken zijn naast de be staande ziekenzalen enkele tijdelijke zie- kenverblijven ingericht. Het aantal zieken bedroeg gisteren ruim 70. Naar dr. W. J. P. M. van Rooy, chef van den militairen ge neeskundigen dienst in het garnizoen mede deelde, bleken de tot dusvverre geconsta teerde gevallen van betrekkelijk onschuldi- gen aard te zijn. Uitgebreide maatregelen zijn, aldus de N. R. Crt., genomen om ver dere uitbreiding van de groep te voorkomen. Nog in deze maand proefnemin gen. De O. 19 naar onze Oost. Binnenkort zal de onderzee vloot van onze Marine de beschikking krijgen over twee nieuwe onderzeeërs, nl. de „O. 19" en de „O. 20". Met Ilr. Ms. „O. 19", die reeds eenigen tijd geleden van de werf Wilton-Feijenoord te Schiedam van stapel is gcloopen, zullen nog deze maand in dc Rotterdamsche haven en op den Nieuwen Waterweg proefnemingen worden gehouden, waarbij de dieselmotoren en andere instrumenten zullen worden ge test. Daarna zulten de duikproeven op groo- tere diepte volgen. Lag het aanvankelijk in de bedoe ling om de proeven in de omgeving van de Schotsche kust te houden, thans hoeft men besloten, zoo ver neemt het Hsb., om haar, in verband met de grootere zeediepte in het be gin van Februari bij Scandinavië ter hoogte van Horten te doen houden. Na deze reis zal de laatste hand aan de boot worden gelegd, waarna de „O. 19" nog dezen zomer langs een omweg de reis naar Oost-Indië zal maken. Ook de houw van de „O. 20" is reeds zoo ver gevorderd, dat, behoudens tegenslag ein de Januari de tewaterlating zal geschieden. Beide onderzeeërs wijken af van het type waarover de onderzeevloot tot dusverre de beschikking had. Het zijn in wezen onder zeeërs-mij nenleggers want zij beschikken ieder over een ruimte voor het meevoeren van veertig mijnen en over een achttal lan- ceerbuizen. De lengte van de booten be draagt ruim 81 meter, waarmee ze thans de grootste ondcrzcebootcn van onze vloot zijn. De uitbreiding van het Nederland- sche wagenpark. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, is in het tijdvak van 1 Augustus 1937—1 Augustus 1938, het aantal motorrijtuigen in alle categorieën toegeno men. De sterkste toeneming vertoonen wel de motorrijwielen die van 48.974 op 1 Augus tus 1937 tot 55.140 op 1 Augustus 1938 toena men, welke stijging voornamelijk voor reke ning van de lichte motorrijwielen komt. Het aantal motordriewielers steeg in ge noemd tijdvak van 5.110 tot 5.161, het aantal autobussen van 3.841 tot 4.088, en het aantal vrachtauto's van 49.156 tot 50.998. In de groep der pers.-auto's, zijn vooral de lichte automo hielen toegenomen, bij autobussen en de vrachtwagens zijn het juist de zwaardere ge- v ichtsklassen, die verhoudingsgewijs de sterkste vermeerdering vertoonen. Ook het aantal aanhangwagens is in meer genoemd tijdvak belangrijk vermeerderd, ter wijl bovendien blijkt, dat verhoudingsgewijs de vracht-auto-met-aanhangwagen een steeds belangrijker plaats in het Nederlandsche wa genpark gaat innemen: op 1 Augustus 1938 was 14.24 procent van de in het Rijk aanwe zige vrachtauto's van een aanhangwagen voorzien tegen 10.85 procent op 1 Augustus 1933. Donald Budge verklaarde, dat hij een brief van Von Cramm uit Duitschland had gekregen, waarin de laatste hem mededeel de. dit jaar niet voor zijn land te mogen uitkomen in de competitie voor den Davis- beker. Von Cramm deelde Budge 'ook nog mede, dat hij geen beroepsspeler /ou worden Het ligt in zijn bedoeling binnenkort een positie bij een bankfirma te aanvaarden. De tiende ontmoeting tusschen Budge en Vines werd door Budge gewonnen (63, 6—3), zoodat Budge thans leidt met 64 overwinningen. Baby ontdekt hoe je een pakje moet dragen iiiiiiiiiiiiiiiiiniummu Felle aanval van Lloyd George. In een gisteravond in Wales ge houden redevoering heeft Lloyd George Chamberlain scherp aange vallen en den premier ervan be schuldigd, te buigen en te kruipen voor de dictators. Zijn bezoek aan Rome heef!) volgens Lloyd George de vrees voor oorlog slechts doen toe nemen. De meest ware en grimmige commenta ren op de resultaten van de bezoeken aan Munchen en ftome kunnen, aldus Lloyd George, gevonden worden in twee dingen, die erop gevolgd zijn. LLOYD GEORGE Het eene is, dat Chamberlain onmiddellijk na zijn terugkeer uit Muenschen, toen hij vrede voor onze generatie aankondigde, een nieuwe ministerie vormde voor de bescher ming van Britsche steden tegen Duitsche luchtaanvallen, en het andere dat na zijn terugkeer uit Rome de eerste twee colle ga's, die hij voor overleg ontbood, de minis ters waren voor de bescherming tegen lucht aanvallen en de militaire vliegtuigproduc- tic. Wel verre van een bevrediging te koo- pen, heeft de beruchte overgave van Muen- chen de dictators aangemoedigd tot nog grootere tentoonspreiding van onbeschaamd heid. De politiek van overgave om een tij- delijken vrede te koopen is een afgrijselijke mislukking geweest en wij zijn thans tot het punt genaderd, waarop de democratieën niet meer kunnen toegeven zonder een ver nedering, welke zelfs voor de weekhartig- ste en domste ministeries in Engeland en Frankrijk te verachtelijk is. Nogmaals een verzoek tot bijeen roeping van het Parlement. Attlee heeft gisteren een schrijven ge richt tot den minister-president,, waarin hij dankt voor het antwoord op zijn eerste schrijven, dat eenige vragen behelsde over den toestand in Spanje. Hij verklaarde even wel met verbazing te hebben vernomen, dat de minister-president nog de oude stelling huldigt, dat afschaffen van de politiek van niet-inmenging in Spanje zou leiden tot uit breiding van het conflict, alsmede dat het conflict in Spanje niet langer den vrede in Europa bedreigt. Atlee isv an oordeel, dat de toestand thans zoo ernstig is, dat het dringend noodzakelijk is op groote schaal in te grijpen, wil men voorkomen, dat vele vrouwen en kinderen den hongerdood sterven. Hij hoopt derhalve dat Chamberlain erin zal toestemmen onver wijld het parlement bijeen te roepen. Chambeflains zoon het doel van deze misdaad? De bomaanslagen, welke de laatste dagen in Engeland gepleegd worden en die het ge heele Engeische politiekorps Scotland Yard incluis, dag en nacht bezighouden, nemen ontstellende vormen aan. Zooals men weet, koestert men zeer sterke vermoedens tegen de leden van het Iersche Republikeinsche leger, diie Ierland geheel onafhankelijk van Engeland willen zien. Gisterochtend vroeg heeft bij een hotel te Tralee (graafschap Kerry, Ierland) een ont ploffing plaats gehad. Honderden ruiten in de buurt zijn door de kracht der ontplof fing vernield. Frank Chamberlain, de zoon van den premier, die op 14 Januari te Dublin is aangekomen, om zijn vacantie met jagen in Zuid-Ierland door te brengen, en die in dit hotel logeert, is ongedeerd ge bleven. De ontploffing dieed zich voor hij een houten poort in een doortloopend straatje, waar oen of andere ontplofbare -slof was neergelegd. Een vrouw werd» door dein krachtigen luchtdruk uit baar bed geslin gerd, doch aan het hotel werd geen schade aangericht. De straten in de nabijheid lig gen bezaaimet glasscherven. Men gelooft, dat zich een paar recher cheurs in het hotel bevonden toen de ont ploffing zich voordeed, terwijl anderen in de omliggende straten liepen. In oen latere verklaring vain de Justitie wordt echter gezegd, dat de ontploffing zoo gering was, dat zij nauwelijks in het hotel gehoord we relen ook de schade van weinig bcteekenis was. Ilot hotel bleef geheel onbe schadigd. Nieuwe aanslag. Gisterochtend te tien uur is een hom ge vonden bij een paal van het eleotriciteits- net nabij Windle in Lanoashire. De bom was verbonden aan een wekker, welke af gesteld was op zes uur. ITet uurwerk was evenwel te kwart over vijf hlajvien staan» Emoe (heenreis) Valk (terugreis) Oehoe (heenreis) Pelikaan (terugreis) Gier (heenreis) Reiger (terugreis) De „Valk dan Parijs. 7artr*k van Rang. 19 Jan. Athene 19 Jan. Alex. 19 Jan. Rang. 19 Jan. A'dam 19 Jan. Band, 19 Jan. vloog wegens Aankamat ta Singap, 19 Jan. Parijs 19 Jan. Basra 19 Jan, Jodhp. 19 Jan. Napels 19 Jan. |Medan 19 Jan. mist niet verder m_ weinig Spanning in Birma. Duizenden arbeiders van de petroleumvelden staken. Militaire strijdkrachten zijn reeds naar de bedreigde gebieden gedirigeerd. Von Ribbentrop naar Warschau. De Duit, sciie minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, zal 25 Januari zijn aan gekondigd bezoek aan Warschau brengen. Vermoedelijk zal hij twee dagen in de Pool- sche hoofdstad blijven. Poolsche missie te Moskou. Gistermiddag is de Poolsche handelsmissie te Moskou gearriveerd. Zij bestaat uit dertien perso nen. Geen Hongaarsche troepenbeweging. welingelichte kringen ontkent men de ge ruchten, dat Hongaarsche troepen aan de noord-oostelijke grens zouden worden ge concentreerd. De troepen, welke aan deze grens liggen, zijn nog dezelfden als na het incident van Munkacs. Amerika mag op Frankrijk vliegen. Rei; ministerie van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat de Fransche regeering aan de Vcrecnigde Staten voor den tijd van zes maanden vergunning heeft verleend voor het onderhouden van een Trans-At- lailfischen luchtdienst naar Frankrijk voor passagiers, post en vracht, door een of meer Amerikaansclie luchtvaartmaat schappijen. Roosevelt wil nieuwe belastingen. In een belastingboodschap aan het Congres, eischt Roosevelt, dat alle inkomsten uit regee- ringsobligaties belast moeten worden. Het zou een opbrengst van 300 millioen dollar geven. Burckhardt en Polen. Er is nog niets be- slist omtrent het heengaan van Burckhardt uit Dantzig, waarmede zooals wij eerder berichtteti, een eventueel uittreden van Po len uit den Volkenbond verband houdt. Geeft Spaak buitenlandsche zaken uit han den? Volgens de geruchten, welke in parlementskringen de ronde doen, zou Spaak in de nieuwe combinatie niet de portefeuille van buitenlandsche zaken ne men en alleen minister-president blijven. Indien Spaak niet op nieuwe moeilijkhe den stuit, kan vanavond het einde van de besprekingen verwacht worden. Vooraanstaande Belgen gecompromitteerd. De burgemeester van Visé en een lid van den Provincialen Raad, worden beschul digd van valschheid in geschrifte en cor- ruptie, betrekking hebbende op het oprich ten van een speelzaal te Visé. De Fransche Kamer houdt het druk. Da voorzitters van dc Kamerfracties hebben gisteren besloten de Kamer voor te stellen Dinsdag a.s. de debatten over de buiten landsche politiek te hervatten en Donder dag, wanneer de debatten over buitenland sche zaken beëindigd zijn, te spreken over de amnestie en vervolgens over de her vorming van de kieswet. Duitsche kruiser van stapel geloopen. ïti tegenwoordigheid van den opperbevelheb ber der marine, admiraal-generaal Raeder, is gisteren de nieuwe kruiser „Seydlitz" van stapel geloopen. De nieuwe kruiser zal acht stukken van 20,3 c.m. voeren, welke worden opgesteld in Vier dubbeltorens. Het schip is van dezelfde klasse als de zwa re kruisers „Admiral Hipper", „Blucher" en „Prinz Eugen". Het Zwitsersche leger. In de kwestie of Zwitserland reeds in vredestijd een opper bevelhebber van het leger zal benoemen, of de oude gewoonte zal volgen, waarbij deze gekozen wordt tijdens een mobilisatie, heeft de commissie van onderzoek uit den bondsraad eenstemmig beslist voor het laatste. Voortaan zal een legerinspecteur verantwoordelijk zijn voor de opleiding der troepen. Een ontevreden Poolsche minderheid. Kur- jer Warszawsky meldt uit Berlijn, dat de vereeniging van Polen in Duitschland bij den rijksminister van binnenlandsche za ken heeft geprotesteerd tegen de uitzet ting van militante priesters der vereeni ging van Polen in de grensprovincies, waar groote groepen der Poolsche bevolking wo nen. Wat deden die Duitschers in Polenl De Poolsche politie heeft, een onderzoek inge steld bij een aantal Duitsche organisaties in Posen en Pommeren. De huiszoekingen: beoogden vooral de boekhoudingen der or ganisaties. 'sLands wi)s, 'slands eerf De Kroonprins van Iran wordt op 3 Maart in Egypte ver wacht, waarbij hij voor het eerst zijn ver loofde, prinses Fawzieh, zal ontmoeten. Het huwelijk wordt gesloten te Teheran in het begin van den zomer. Czaky vond slechts vrienden. De Hongaar sche minister van buitenlandsche zaken, Czaky. heeft na zijn terugkeer uit Berlijn verklaard, dat de gemeenschappelijke be langen tusschen Hongarije en Duitschland onveranderd zijn gebleven na de Tsjecho- slowaaksche crisis. Hij heeft vriendschap pelijk begrijpen ontmoet bij de Duitsche staatslieden. Zwitserland houdt Duitschland in 't oop. De Zwitsersche regeering heeft een fiaP gedaan bij de Duitsche, naar aanleiding van het feit, dat in de Duitsche pers Zwit- sehland allerlei neutraliteitsverplichtingen worden opgelegd..

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2