Wij lazen voor U De verdediging van Australië Japansche visschers gaan bun gang Interview met Rallye-rijder Gatsonides Ook Gereformeerden vragen zendtijd Schoolkinderen vergiftigd Rublee is bijna gereed Militaire jager over den kop Het pufverbod Gedenkramen in de Nieuwe Kerk te Amsterdam Varkensmester krijgt f 1000*- boete Uit de Pers van heden De financiering der Jodenemigratie 479e STAATSLOTERIJ In Fransche mijnstreek Op een school van mijnwerkers kinderen te Lievin bij Arras (Frankrijk) hebben zich 25 geval len van vergiftiging voorgedaan. De lessen zijn voorloopig gestaakt. De arts heeft de oorzaak van het ziektegeval, dat in de streek groo- te opschudding verwekt, niet kun nen vaststellen. Men meent, dat de kinderen meisjes van 9 tot 11 jaar op weg naar school giftige gassen uit een fabriek hebben inge ademd. Het land neemt een voorbeeld aan Ned. Indië. Een interview met minister Thorby. Minister Thorby, die momenteel in Ne- derlandsch-Indië vertoeft, heeft, naar de N. R. Crt. meldt, het volgende in een inter view met een vertegenwoordiger van Aneta verklaard; Er bestaat een driejaren-plan tot verster king van de defensie van Australië, met welk plan ruim 16 millioen Australische ponden gemoeid zijn. Dit plan omvat o.a. een herbouw van Port Darwin. De minis ter zette uiteen, dat onder zijn aandacht, als ministet van luchtvaart en openbare werken, pok de defensie-werken vallen, zoodat onder zijn departement groote uit breidingen zullen worden verricht'. Zijn reis naar Singapore beoogde een oriëntatie naar hetgeen daar op het gebied van legering, garnizoenen, luchtvaartstations en maritie me hulpmiddelen is verricht, daar Austra lië hier veel van kon leercn. Profijt voor de K.N.I.L.M. Bij het Australische defensie-programma, valt de nadruk op Port Darwin, dat o.a. ook een nieuwe waterleiding, betere toe gangswegen cn betere radio-verbindingen zal krijgen, waarvan ook het vliegveld Cloncurry op de K.N.I.L.M.-route en Bris- bane zullen profiteeren. Op het gebied der civiele luchtvaart zijn allerlei verbéteringen te verwachten of reeds in uitvoering, o.a. groote hangars te Sydney en controle-station op Groot-Eiland. Wat de toekomst van de Indische luchtlij nen in Australië betreft, verklaarde minis ter Torby, dat een uitbreiding hiervan niet onmogelijk lijkt, doch het verkeer moet eerst nog worden opgebouwd, zooals dit ook met de scheepvaart is geschied. De besprekingen over de Jood- sche emigratie. De Duitsche autoriteiten hebben Rublee thans alle door hem gewenschte inlichtingen betreffende het Duitsche plan inzake de Joodsche emigratie verschaft, aldus verneemt Reuter. Rublee en zijn collega's bereiden een memorandum voor, waarin alle bijzonderhe den van de Duitsche voorstellen zijn opge nomen. Morgen, en waarschijnlijk ook nog Zaterdag, zal nogmaals een bijeenkomst wor den gehouden, om met Schacht het memo randum door te loopen en het zijn definitie ven vorm te geven. Rublee vertrekt Zater dagavond van Berlijn en hij zal dus in staat zijn, schriftelijk het Duitsche standpunt voor te leggen aan de kleine commissie van de intergouvernementeele commissie, die Maan dag te Parijs bijeen komt. Zij gaan in de Russische wate ren visschen, zonder vergunning. EEN TWEEDE KRACHTPROEF? Gistermiddag is te Tokio een ver gadering gehouden van de visscherij- maatschappij in de Noordelijke wa teren. Besloten is te weigeren deel te nemen aan de inschrijving voor de vischvergunning, welke 15 Maart te Wladiwostok zal worden gehou den en vrij te visschen in de Sovjeï- russische wateren gedurende het ko mende seizoen, dat in April zal be ginnen. Deze beslissing werd ter kennis gebracht van het ministerie van buitenlandsche za ken, van landbouw, van oorlog en van ma rine. Verder werd verzocht krachtige maat regelen te nemen ton aanzien van de Sov jet Unie. In welingelichte kringen wijst men er op, dat het besluit van den bond van Japansohe visscherijbedrijven in de noordelijke wateren in het komende seizoen vrij te zullen gaan visschen in de Sovjet-Russische wateren, hoewel dit niet officieel is, vrijwel onvermij delijk tot een gewapend conflict tusschen Rusland en Japan zou leiden, indien het door cle regeering zou worden gesteund. Men meent echter te weten, dat de marine de visscherijbedrijven gewaarschuwd heeft, dat zij weinig geneigd is, in te grijpen, in dien de Sovjets „de visschers zouden belem meren in het uitoefenen van hun onbetwist bare rechten", en alleen in geval van een definitieve mislukking der onderhandelin gen, die te Moskou gevoerd worden over ver lenging der bestaande overeenkomst. Men vreest evenwel niet, dat in het visscherijge- bied een kritieke toestand ontstaat, die zou kunnen leiden tot e„en krachtproef, gelijk aan die welke zich in 1938 aan de Russisch-IIo- reaansche grens heeft voorgedaan. Hoe een Joegoslavisch feest den deelnemers strafpunten kan bezorgen. Donderdagavond heeft een special© A.N.P.-verslaggever t© Boedapest, een onderhoud gehad met Gatsonides, de metgezel van Barendregt die tal rijke bijzonderheden over het Ral- ly.e-traject AtheneBoedapest wist mede te deelen. De moeilijkheden begonnen, volgens Gat sonides pas te Sofia op de route naar Bel grado. De wegen waren daar zeer slecht, pnaar voor ons, die de ontzaglijke moeilijk heden van de heenreis naar Athene onder vonden hadden, tóch eigenlijk miaar een grapje. Hadden wij op den heenweg 36 uren over de 420 k.m. gedaan, nu deden wij er nog geen zes uur over. In Belgrado, zoo vertelde Gatsonides verder, is iets heel geks gebeurd. Er waren 's morgens groote fees ten in de Joegoslavische hoofdstad en het gevolg was, dat het gedeelte, waar de con trole voor de rallye zou plaats vinden, reeds vroeg was afgezet. De Nederlandsohe teams, die vóór hun tijd te Belgrado waren aange komen konden nog juist hun papieren in orde laten maken en direct daarna werden de verschillende straten in de omgeving af gezet. Vele deelnemers moeten hierdoor ge dupeerd zijn, maar of zij strafpunten heb ben gekregen, is mij niet bekend. Ongetwij feld zullen zij door een en ander vertraging hebben ondervonden en bij een rallye is dat nooit erg aangenaam. Mist langs de Donau. Niet zonder trots vertelde onze landge- genoot, dat hij èn te Belgrado èn te Boeda pest de eerste der deelnemers was ge weest, die bij de controle was aangekomen. Vanavond door naar Weenen, zoo besloot Gatsonides zijn mededeelingen, 270 K.M., langs goede wegen. Maar er zal wel misjt langs de Donau zijn. De Palermo- en Athenerijders hebben el kaar omstreeks middernacht te Weenen ge vonden. De Tallinrijders zijn in den loop van den avond in Berlijn aangeko men, ons koppel KruitVan Kam pen, zooals men elders in ons blad uitvoerig lezen kan, niet zonder pech Voor zoover thans bekend, zijn de overige Nederlandsche équipes tot nu toe zon der strafpunten gebleven. Vlieger licht gewond. Gisterochtend omstreeks half (waalf is een militaire Fokker-jager D. 17 bij de landing op Schiphol over den kop geslagen en vrij ernstig beschadigd. De inzittende vlieger reserve le luitenant Thate werd licht ge wond. Het gehavende vliegtuig is door personeel van de J.A.V.A. geborgen. Een verkeerde manoeuvre. Omstreeks kwart voor twaalf kwam het vliegtuig, waarmede de luitenant O. Thate een oefenvlucht had gemaakt boven het vliegveld en maakte zich gereed het veld binnen te komen. Tijdens de landing, welke aanvankelijk normaal verliep,, schijnt de piloot een verkeerde manoeuvre te hebben gemaakt, zoodat de machine plotseling af gleed en onverwachts den grond raakte. Ver volgens sloeg het vliegtuig over den kop en bleef midden op het veld zwaar beschadigd liggen. Onmiddellijk' nadat men op den ver keerstoren het ongeluk het gemerkt, werd de sirene in werking gesteld, waarna van alle zijden hulp toeschoot. Een auto van de jachtvliegtuigafdeeling, bemand jnet mili tairen. reed, aldus het Hsb., over het gras veld naar het verongelukte vliegtuig. Andere militairen begaven zich per fiets of loopend met hulpmiddelen naar de ma chine, terwijl de geneesheer van de K.L.M.. dr. K. M. Slotboom, zich eveneens met een ziekenauto naar de plaats des onheils begaf. Slachtoffer moeilijk te bevrijden. Bij het vliegtuig gekomen bleek, dat dé bestuurder,, die zich nog in het toestel be vond, hoewel hij bij volle bewustzijn was. naar het zich liet aanzien vrij zwaar ge wond was. Meteen werd begonnen met hem te bevrijden, hetgeen nogal met eenige moeite gepaard ging, daar de verongelukte machine sterk verwrongen was en de romp omgekeerd op den grond lag. Vervolgens werd de vlieger overgebracht naar het ge bouw van den geneeskundigen dienst van het vliegveld, waar dr. Slotboom, na een voorloopig onderzoek te hebben ingesteld, constateerde, dat de h.eer Thate kneuzingen in den rug'had, terwijl hij'zich tevens op de tong had gebeten, waardoor dit lichaams deel hevig bloedde. Ook was het slachtoffer overdekt met schrammen, zoodat dr. Slot boom overbrenging naar het Wilhelmina- gasthuis noodzakelijk achtte. Hier is de vlie ger ter verpleging opgenomen. Het vliegtuig was bij den val zwaar beschadigd. Bij de aanraking met den grond zijn de beide lin ker vleugels afgebroken, terwijl de beide rechtervleugels zwaar ontzet waren. De romp werd geheel vernield, zoodat het vlieg tuig als verloren moet worden beschouwd. Adhaesiebetuiging aan den mi nister. De Nederlandsche Bond van Kleinhande laren in het visch- en haringbedrijf heeft in een schrijven aan den minister van Econo mische Zaken adhaesie betuigd met het door den minister ingediend wetsontwerp betref fende het pufverbod. GESCHENK AAN DE NED. HERV. GEMEENTE TER HERINNERING AAN HET REGEERINGS- JUBILEUM. De huldigingscommissie 1938 Am sterdam, welke de feestelijkheden in de hoofdstad heeft georganiseerd Dij het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, heeft be sloten ter blijvende herinnering aan deze voor het geheele Neder landsche volk onvergetelijke gebeur tenis, een tweetal gebrandschilder de gedenkramen aan te bieden aan de Ned. Herv. Gemeente, ter plaat sing in de Nieuwe Kerk te Amster dam. De Kerkeraad heeft met groote in stemming kennis genomen van dit voornemen en de Huldigingscom missie 1938 doen weten dit geschenk gaarne te zullen aanvaarden. Ook in 1898 werd, ter herinnering aan de aflegging van den eed op de Grondwet, door H. M. de Konin gin bij Hare aanvaarding van de regeering, in deze kerk een gebrand schilderd raam aangebracht, het welk wij hierbij afbeelden. Op verzoek van deze commissie heeft de bekende kunstschilder W. van Konijnenburg een eerste ont werp voor de beide gedenkramen gemaakt. Getracht zal worden de ramen nog in dit jaar gereed te doen zijn. Hij hield 58 varkens te veel. Tweeduizend gulden boele subs vier maan den hechtenis luidde veertien dagen geleden de eisch tegen den 52-jarigen varkensmes ter en -handelaar P. F. te Zaandam die te recht had gestaan, omdat hij op zijn land in den Oostzanerpolcjer honderd varkens had gehouden, hoewel hem door de crisisorgani satie slechts twee-en-veertig waren toegewe zen. Nadat de overtredi. g geconstateerd was, waren alle varkens op last van den ambte naar van het O. M. te Zaandam onmiddel lijk verkocht. De opbrengst was door dezen geforceerden verkoop ongeveer vijf a zes honderd gulden lager dan normaal. De verdediger had in zijn pleidooi deze verkoop onwettig genoemd en gevraagd, de opbrengst van de verkochte varkens aan verdachte terug te geven en hem een klei ne boete op te leggen, daar de man met zijn gezin in de diepste ellende verkeert. De Haarlemsche rechtbank deed gisteren uitspraak en veroordeelde den varkens- mester tot duizend gulden boete, subsidair negentig dagen hechtenis, met bevel tot te ruggave van den in beslag genomen varkens hegeen dus neerkomt op teruggave van het geld, aangezien de varkens verkocht zijn. Steeds meer verdeeldheid in den aether. Namens de Gereformeerde Kerken in Ne derland heeft het door.de synode benoemde college van deputaten voor radio-uitzendin gen dier Gereformeerde Kerken, bij den mi nister van Binnenlandsche Zaken een aan vrage ingediend om zendtijd, voor het ver zorgen van speciaal gereformeerde uitzen dingen, op denzelfden voet als aan de ver- eeniging „De Nederlandsch-Hervormde Radio Omroep" mocht worden toegestaan. Adressanten betoogen, dat zij zich, tenein de het groote christelijk belang te dienen en de eenheid der orthodox-protestanten niet in gevaar te brengen, bij de samenwerking met de Nederlandsch-Christelijke Radio Ver- eeniging to nu toe verschillende beperkingen hebben getroost, doch dat zij, nu de Neder landsch-Hervormde Radio Omroep zendtijd vraagt, het zich tot een plicht rekenen, te zorgen, dat de Gereformeerde Kerk niet bij de Hervormde worden achtergesteld. Dit klemt aldus het adres te sterker, om dat ons staatsrecht het begrip „Staatskerk" niet kent en omdat verzoekers de Geiref. Kerken op de meest officieele wijze verte genwoordigen, terwijl de Nederlandsch-Her vormde Omroep slechts een particuliere ver- eeniging is, die, hoewel Nederlandsch-Her vormde leden tellende, toch geenerlei man daat van de Nederlandsch-Hervormde Kerk zelf ontving. PONTON DRIJVENDE GEVONDEN. Gistermorgen werd te Vlissingen gerap porteerd dat in de Wielingen, nabij het gezonken Zweedsche motorschip „Nippon" een onbeheerde lichter drijvende was ge zien, welke gevaar voor de scheepvaart op leverde. Na een ingesteld onderzoek bleek het een ponton te zijn. De Belgische loods boot 14 heeft de ponton op sleeptouw ge nomen en zal haar naar Zeebrugge bren gen. Deze ponton is vermoedelijk gebruikt bij het bergen van gedeelten van het wrak van de „Nippon". OOK DE SCHIJN DES KWAADS DIENT VERMEDEN. Uit het Handelsblad (lib.), knippen wij het volgende stukje, dat. betrekking heeft op het onklaarmakcn der N.S.B. persen. In een perspolemiek tusschen het „Utrechtsch Nieuwsblad" en „De Maasbode" is nu de vraag opgeworpen, of waar het o.m. beleediging van R.K. geestelijken be treft door de vervolgpnde instanties „met twee maten gemeten" wordt. Zeker is het bij den dagolijkschen vloed van beschimping, welke in „Het Nationale Dagblad" behalve over Katholieken, ook over Protestantsclie ambtsdragers en over de Joodsche bevol kingsgroep wordt uitgestort, te betreuren, dat door de bevoegde instanties al heet dat dan niet de minister te zijn tenminste do schijn van eenzijdigheid niet vermeden is. Wat hiervan ook moge zijn, in ieder geval behoort een tweetal opmerkingen van „De Maasbode", waarin de feitelijke waarde van bestaande wetsteksten over het hoofd wordt gezien, fe worden recht gezet. Daar wordt namelijk gezegd, dat de minister-president voldoende thuis is in de departementen om den weg te weten a. j hij zich beleedigd acht. En een gj-oep Joden, die zich beleedigd voelt, kan te dier zake een klacht indienen. Wie garandeert aldus verder „De Maas bode" dat aan deze klacht geen rechts ingang zou zijn verleend? Bij deze beschouwingswijze wordt echter uit het oog verloren, dat noch de beleediging van een ambtenaar gedurende of ter zake van de rechtmtige uitoefening zijner bedie ning, noch de beleediging van een volks groep volgens ons wetboek van strafrecht klachtdelicten, d.w.z. mtsluitend op klachten .vervolgbaar zijn. Het is juist de laksheid van ver schillende parketten, welke de laat ste maanden in breede kringen der bevolking met reden sterk misnoe gen heeft gewekt. Herhaaldelijk hebben wij op scherper optreden van de justitie tegen uitlatingen, welke op onverantwoordelijke en doelbewuste wijze grievend en beleediging zijn, aangedrongen. Juist als het aanran ding van goede publieke zeden be treft, wat heel iets anders is dan het oefenen van vrije, behoorlijke en zoo noodig scherpe critiek, behoort, al dus het Hsb., zonder indiening van een klachtenboek van de zijde der betrokkenen doortastend 1© worden opgetreden, en zelfs de schijn te wor den vermeden, dat niet naar alle zijden wordt recht gedaan. DE KINDERBIJSLAG EN DE „WETTEN DER NATUUR". De Minister van sociale zaken, de heer Romme, heeft, zooals bekend, nog voor het einde van het vorig jaar een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend om tot een algemeene betaling van kinderbijslagen op het loon der loontrekkenden in ons land te geraken. De kosten moe'en door de werk gevers worden gedragen. In de Memorie van Toelichting tot dit ont werp wordt o.m. gezegd: „Het wetsontwerp beoogt een grondslag te leggen vor 'n meer rechtvaardige verdee- ling van het totale bedrag, dat wordt ver- loond, door met name verplicht te stellen, dat bij de loonbepaling van hen, wier gezin den fcitelijk-gemiddelden omvang overtreft, met de daarmee samenhangende grootere lasten wordt rekening gehouden". Deze passage geeft de Nieuwe Rotterdam- sche Courant (lib.) aanleiding tot den vol genden commentaar: Dait welzijn brengt mede dat de mensch in de loonvorming geen belemmering on dervindt zich naar „de wetten der natuur" een gezin te vormen. Dit is het essentieele van 's ministers betoog. De negatieve formu- leering van 's ministers gedachte, namelijk( dat het welzijn medebrengt, ,(,dat de mensch niet in het algemeen een belemmering mag ontmoeten tot het voldoen aan zijn recht op vorming van een gezin naar de wetten der natuur", is deels te wijten aan een soort ambtelijke plechtstatigheid, deels aan het verlangen om de denkbeelden van den mi nister minder scherp te doen klinken. Ook de toevoeging, dat het welzijn eischt, dat de arbeider moet kunnen voldoen aan zijn plicht om zijn naar de wetten der natuur ge vormd gezin te onderhouden, is niet essen tieel. omdat een ieder verplicht is zijn gezin zoq goed mogelijk te onderhouden. Een sociaal belang zou dus b.v. gevonden kunnen worden in de bevordering van een schalen maatrgel, waardoor het loonpeil zoo danig wordt, dat het onderhoud van het ge zin voor den arbeider zoo min mogelijk be zwaarlijk wordt. Maar dit punt is niet specifiek-ka- tholiek in de redeneering van den minister; wel is dit het geval met het eerste deel van zijn betoog, dat de mensch het recht heeft zich naai de wetten der natuur een gezin te vormer, en dat hij dit doende, van den Staat mag verwachten, dat er micVdelen zullen komen om dit ge zin te onderhouden. De minister zegt dus niet, dat de mensch den zedelij ken plicht heeft, zich geen grooter gezin te vormen dan hij kan onder houden. neen, hij zegt dat de rede lijk- en zedelijk-handelende mensch in de loonvorming geei belemmering moet ontmoeten om naar de regelen van de natuur zich een gezi te vormen. Heeft deze merkwaardige formuleering zin of niet? vraagt het blad. Zij kan o.i. tweeërlei bcteekenen. Zij kan voorop stellen. Zij kan o.i. tweeërlei beteekenen. Zij kan voorop stellen, dat de mensch geacht wordt redelijk en zedelijk te handelen en dat de aldus handelende mensch het. gezin, dat hij redelijk en zedelijk handelend vormt, moet kunnen onderhouden. Hij is dan vrij aan „de wetten der natuur" niet vrijelijk hun loop te laten. Er is een andere interpretatie mogelijk, namelijk deze, dat voorop wordt gesteld, dat de mensch een redelijk en ze delijk wezen is en als mensch het recht heeft „de wetten der natuur" bij de gezinsvorming te volgen. Beide interpretaties laten ons onbevredigd. In de laatste is het verband tusschen de ty peering van den mensch als redelijk en ze delijk wezen en de gezinsvorming zoek; in de eerste wordt een niet-katholieke stelling verdedigd cn deze kan de minister dus niet bedoeld hebben. Er blijft ons dus niet veel anders over dan aan te nemen, dat de mi nister bedoelt, dat. de mensch het hecht heeft „de wetten der natuur" hij de gezinsvorming te volgen en dat hij, van dit recht gebruik makend, een passend loon voor het gevorm de gezin moet vinden. Wij kunnen het standpunt, dat de minister in zijn memorie van toelichting ontwikkelt, niet. deelen, schrijft het blad en merkt ten aanzien van de gezinsvorming op: Welnu, hier stellen wij den zedeiijken plicht der menschen voorop, slechts te hu wen, indien men over voldoende middelen van bestaan kan beschikken om een vrouw te onderhouden, terwijl wij bij de gezinsvor ming uitgaan van den zedelijken plicht, zich zoodanige beperkingen op te leggen, dat de kinderen gegeven de voorhanden mid delen en het milieu behoorlijk kunnen worden onderhouden. Elk daarover heen rei kend beroep op „de wetten van de natuur verwerpen wij, zoo besluit de N. R. Ct., om dat het niet den mensch als zedelijk wezen in het centrum onzer belangstelling plaatst, maar het wezen der natuur, dat den invloed van natuurlijke driften ondergaat en zich met een beroep op zoogenaamde „wetten" der natuur laat meeslepen, in stede van zich als zedelijk wezen met eigen wil daartegen over te plaatsen. Een origineel plan.a Bij het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken is gisteren een plan voorgelegd inzake de aanwending van uit staand© oorlogssohukten voor de financie ring van de Joodsche emigratie en vestiging Charles de Wey, de vroegere financieele adviseur van Polen, die dit plan heeft uit gewerkt, stelt voor, dat de landen die oor logsschulden moeten betalen aan de Ver- eenigde Staten deze bedragen in hun eigen munt zullen storten bij een internationale kolonisatiebank, waarvan het geheele bezit in handen zou zijn der Amerikaansche re geering. (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Donderdag 19 Januari 1930 Hooge Prijzen 1000.— 10897 15195 15307 16493 400— 6276 11627 14637 200.4197 14077 17880 100.— 1383 1870 4556 5142 6586 9272 10307 17191 Prijzen van 70 1031 1088 1111 1154 1271 1284 1746 1796 1896 1927 2118 2594 2720 2955 3112 3180 3274 3363 3454 3710 3922 4438 4503 4513 4724 4747 4773 4878 4922 5213 5291 5387 5481 5494 5675 5680 6009 6019 6J79 6363 6378 6459 6682 6882 7046 7105 7625 7945 8023 8141 8326 8363 8383 8593 8783 8989 9112 9151 9159 9424 9887 10036 10043 10103 10277 10329 10642 10687 10906 10950 10977 11092 11167 11171 11369 11431 11690 11695 11722 11922 11965 12029 12131 12315 12343 12486 12779 13143 13315 13343 13433 13482 13667 13671 14033 14112 14282 14337 14386 14443 14477 14541 14639 14652 14678 14798 14840 14913 14926 14948 15024 15415 15579 15635 15674 15789 16300 16456 16508 16607 16738 16780 17098 17105 17135 17180 17193 172j7 17360 17403 17463 17829 17876 17885 17956 18046 18269 18355 18425 18800 18820 18867 18952 19036 19175 19254 19268 19493 19506 19640 19926 20276 20337 20676 20746 20801 20806 20951 21157 21265 21266 21312 21360 21380 21186 21773 21784 21933 21954 Nieten 1021 1028 1102 1104 1120 1178 1221 1247 1287 1317 1325 1368 1394 1396 1465 1533 1597 1619 1680 1720 1738 2044 2082 2087 2144 2174 2197 2202 2241 2279 2289 2372 2408 2430 2456 2466 2483 2498 2524 2544 2644 2682 2699 2760 2775 2776 2811 2845 2855 2857 2861 2884 2886 2967 2982 3007 3052 3054 3119 3133 3333 3411 3436 3441 3482 3568 3571 3596 3655 3703 3765 3803 3812 3839 3914 4082 4086 4107 4110 4147 4172 4208 4228 4284 4318 4384 4414 4423 4442 4456 4482 4522 4588 4595 4662 4681 4866 4890 4899 4927 4930 4935 4938 4944 5111 5145 5179 5183 5299 5428 5482 5510 5522 5543 5568 5618 5622 5624 5688 5723 5778 5839 5848 5859 5882 6018 6118 6193 6289 6308 6380 6432 6444 6454 6538 6581 6602 6650 6656 6660 6695 6717 6742 6743 6825 6832 6852 6911 6948 70?7 7147 7153 7171 7175 7188 7229 7241 7257 7312 7398 1409 7432 7438 7474 7507 7510 7530 '571 7668 7690 7726 7792 7882 7896 7957 8022 8075 8090 8121 8135 8162 8178 8229 8234 8285 8289 8309 8316 8396 8482 8489 8500 8519 8525 8590 8597 8650 8710 8892 8920 9077 9104 9118 9146 9168 9259 9285 9308 9318 9355 9357 9367 9368 9419 9469 9530 9562 9588 9591 9599 9629 9743 CRU 9824 9863 9870 9879 9909 9942 9978 9994 10022 10088 10126 10186 10318 10358 10413 S S. 105.2 10665 1012. 10252 10 24 05 9 1CR5R 10912 10967 10992 11014 11053 11139 112UJ H3 3 11452 1453 11462 11492 11494 11515 1 593 11553 11590 11692 11714 11781 11790 11349 U925 11932 11933 11966 12030 12194 12276 12287 12308 12329 12452 12505 12549 12566 12585 12591 12702 12816 12835 12934 13070 13121 13189 13213 13220 13322 13374 13415 13426 13438 13632 13o7G 13739 13746 13789 13851 13855 13892 13901 13923 13960 14025 14047 14057 14081 14143 14228 1(213 14272 14312 14389 14463 14526 14562 14611 14312 14726 14728 14775 14810 14816 14822 14835 14845 14901 14988 15041 15104 15231 15360 15361 15411 15503 15519 15555 15578 15649 15681 15684 15 17 15721 15736 15T78 15798 15804 15857 15997 16018 16041 16068 16077 16084 16099 16101 16113 16121 16143 16188 16210 16213 16242 16284 16312' 16324 16381 16448 16469 16547 16574 16632 16659 16 i 2 16685 16689 16712 16723 16742 16753 16804 16811 16872 16877 16917 16979 17005 17021 17054 17110 17151 17166 17205 17236 17249 17335 17444 17494 17568 17570 17578 17615 17619 17626 17764 17801 17908 17992 18005 18017 18040 18073 18200 18249 18266 18278 18298 18342 18398 18529 18538 18579 18603 18698 18720 18827 18847 19057 19075 19105 19141 19191 19199 19287 19310 19337 19364 19395 19466 19473 IE 474 19483 19499 19512 19600 19645 19720 19825 19944 19948 19949 20029 20030 20066 20123 20145 20232 20237 20275 20530 20535 20595 20607 20654 20680 20751 20824 20894 20902 20915 20994 21001 21002 21060 21061 21067 21074 2U16 21121 21151 21152 21197 21231 21301 21321 21431 21443 21464 21514 21562 21680 21688 21702 21726 21795 21828 21857 21927 21948 21955 21962 21995

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3