Avonturen in en om de Caraïbische Zee SCHUDT UW LEVER WAKKER Een kostelijke revolutie! Ag£nda Vrijdag 20 Januari 1939 ifladinieuuM Herinneringen uit het marineleven ZoopiM versclieiièa Derde abonnementsvoorstelling met Jean Postverzending H. Ms. „Tromp" Behandeling van kamerplanten Heldersche Melk Centrale De Zeemacht-voetbalcompetitie Vooruitgang van de techniek Burgerlijke Stand Het werden de meest avontuurlijke maanden van mjjn Marinctijd. Toen ik in een der Spaansche eilanden-republieken aankwam, was dit land juist bezig na 8 jaren van betrekkelijke rust, weer eens een revolutie te vieren, en dit op zich zelf is al zoo'n kostelijk bedrijf. President Vasquez had 8 jaren het bewind gevoerd bij de gratie der Vereenigde Staten. De tegenpartij vand toen, dat Vasquez en zijn trawanten genoeg aardsche goederen verzameld had. Denk niet dat zij vonden, dat het nu hun beurt was, want wanneer dit al het geval is, weet een Zuid-Amerikaan dit wel zoo goed te verbergen, dat ook men- schen, die daar jaren gewoond hebben, U zullen verzekeren, dat elk revolutionair in de eerste plaats bezield is met heilige en vader landslievende idealen. Eerst wanneer hij op1 het kussen zit wordt veelal de verleiding te sterk en vervalt hij in het kwaad van zijn voorgangers. Er brak dus een opstand uit imidden op het eiland en de president stuurde zijn legercommandant, de Generaal Trujillo uit, om den opstand te dempen. Zooals het echter dan meer gebeurt, koos de generaal niet alleen de zijde der opstandelingen, doch stelde zich aan het hoofd van de beweging. Het leger rukte op naar de hoofdstad, waar de president nog vele getrouwen ver zameld. had en het zou zeker tot een bloedig treffen gekomen zijn, wanneer niet de nog jeugdige wnd. Consul der V.S., tijdig had in gegrepen. Hij ontbood Vasquez en Trujillo bij zich en maakte aan Vasquez duidelijk, dat zijn tijd gekomen was en morgen een boot naar Porto Rico zou vertrekken voor hem en zijn regeering. Generaal Trujillo aan vaardde het voorloopig bewind, tot de ge heel „vrije" verkiezingen zouden zijn gehou den. Maar verkiezingen en vooral vrije ver kiezingen eischen nu eenmaal voorbereiding en tot deze getroffen waren, zou het land officieel in staat van revolutie blijven ver- keeren. Het parlement had als laatsten maatregel, de opheffing van de wapenwet afgekondigd en Trujillo liet dit maar zoo, doch gaf er de uitlegging aan, dat alleen zijn loyale partijgenooten de vrijheid kregen om wapenen te dragen. Voor dooden geen belangstelling. - Met het oog op de voorbereidingen werd intusschen van deze wapenen een vrij kwistig gebruik gemaakt. Zoo zat ik op een goeden morgen rustig op de Plaza, het nieuwe regee- ringsorgaan de „Listrin Diario" te lezen, toen ik werd opgeschrikt door een paar revolver schoten, gewisseld tusschen twee elkaar pas- seerende automobielen. Het resultaat was: één doode tegenstander, die zonder opmerke lijke belangstelling van het publiek in zijn eigen wagen werd weggereden. Intusschen was het geheele ambtenaren corps, behalve enkele hoofdambtenaren, naar huis gestuurd of liever zij waren maar vrij willig vertrokken. Alle hotels in de hoofd stad waren gevuld met plaatselijke revolutie leiders en hun trawanten, die kwamen solli- citeeren naar de vele vacante betrekkingen. Van boer totMinister van Openbare Werken» Bij de verdeeling speelde deskundigheid slechts een zeer ondergeschikte rol. Een ex- groentenboer werd „Directeur van de Staats- keuringsdienst van waren", in één der voor naamste kusthavens werd een bekwame zee- loods vervangen door een „ex-órgeldraaier" en het kostte heel wat moeite aan verschil lende stoomvaart-maatschappijen om te be werken, dat de oude loods op hun kosten werd gehandhaafd en de nieuwe ook op hun kosten elke 14 (fagen zijn salaris kreeg met een briefje er bij, vermeldend dat' hem we derom 14 dagen verlof werden toegekend. Het verst bracht het intusschen een eenvoudig boertje, dat eenige maanden te voren een prijs van 10000 Dollar in de staatsloterij gewonnen had en zich niet zonder eenige pressie had laten verleiden deze som te beleggen „in de komende revolutie". Een betere tip had men hem niet kunnen geven. Men toonde zich dankbaar in de eerste roes der overwin ning en het boertje kreeg de vrije keus uit alle vrij gekomen banen. En zoo za gen we het boertje na rijp beraad weldra optreden alssecretario d'estado de Haciënda's" of wel „Minister van Open bare Werken", een ambt dat hem zeker geen windeieren zou leggen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. u.75. Dat het marineleven veel avontuur en romantiek kan bieden, treedt in bijgaand verhaal van een marine-officier duide lijk aan het licht. Tijdens zijn verblijf in de West kreeg hjj opdracht de werk wijzen van de kleine vaart in de Caraï bische Zee eens nader to onderzoeken, zoodat hjj in zijn eentje, met journa listieke en andere aspiraties, op stap ging en verschillende eilanden en Spaansch-Amerikaansche republieken bezocht. Het is van dit leven vol bonte afwisseling, dat hij vertelt. Een vast contract met de Packard auto mobiel bezorgde hem om te beginnen even als zijn collega's op den dag van ambtsaan vaarding een prachtigen grijzen wagen met groot blinkend bord met het wapen der Re publiek en de aanduiding „Secretario d' es- tado". Ja, het was een mooi land, waar het leven eiken dag nieuwe verrasisngen bracht, doch waar men intusschen weinig tijd had om naar zonderlinge vreemdelingen om te zien; ik kreeg dus ruim gelegenheid mijn studies voort te zetten. Wapensmokkelarij. Toch was ook dit bedrijf niet zonder risico's, vooral wanneer het studieobject de wapen smokkelarij betrof. Men is dan wel eens ge dwongen zijn rol vrij ver door te spelen en zoo zat ik op een nacht in een klein vies kroegje, met een vrij onguur typen bij een ondrinkbaar biertje een soort mondeling schijncontract af te sluiten voor de levering van 40 parabellum's levertijd 4 dagen prijs 50 dollar per stuk geen gek bod overigens. Juist toen de koop zou worden ge sloten, merkte ik toevallig een schaduw met glimmende knoopen, die voor het raam langs sloop. Ik bedacht mij niet lang en excuseerde me een oogenbliki Ik weet nog niet hoe ik door het nauwe W.C.-raampje gekomen ben. Ik ben er echter doorgerold, maar in letter lijken zin door het oog van den naald gekro pen. Een interessante „logeerpartij" Met mijn vriend Frederico, de kapitein van de Flor d' Atrurias" maakte ik vele tochten te water, per schoener en te land met muildieren en andere vervoermiddelen. Dik wijls waren het zware reizen, dwars door dichte bosschen en vrij diepe moerassen. Een dier tochten leidde tot een logeerpartij bij een oom van mijn Frederico, in zijn ge boortedorpje. Een meer idyllische omgeving is welhaast niet denkbaar. Het dorpje was slechts bereikbaar per caluku, d.w.z. per uit geholde boomstam, waarmede de familie mij kwam afhalen van de nog geenszins bewoonde wereld. Na een tocht van eenige uren langs 'n schitterende kust van begroeide rotsen, kwa men we aan een strandje met palmen, waar de dorpelingen zich vol verwachting verzameld hadden. Het dorpje zelf lag iets hooger op, doch met schitterend gezicht over de baai. Het huis van Frederico's oom was gelukkig een van de netste van het dorp en had zelfs een vrij gladden houten vloer. In het bad. Na de eerste kennismaking werd ik uitge- noodigd voor een gezamenlijk bad. Alle man nen van het dorp volgden in een langen stoet den vreemdeling met zijn gastheer door het bosch naar een beekje, dat zich plaatselijk in een klein meertje verbreedde. De mannen van het dorp namen plaats op rotsblokken om het meertje en wachtten, tot ik mij geheel had uitgekleed en gewasschen had, waarbij de zeep eenige verbazing wekte, en ook toen ik ging zwemmen, verroerden zij zich niet. Eerst toen ik geheel klaar was en mij weer aankleedde, gaven zij hun zwemnummer, dat ik vanaf een rotsblok volgde. De kennisma king was hiermede geëindigd, het ijs gebroken. De naamdag van een dorpsheilige wordt gevierd. De bewoners waren toevallig allen in het dorp in plaats van op hun weiden hooger op in de heuvels, en wel omdat de naamdag van den dorpsheilige zou worden gevierd. Het begon met een kerkdienst waarbij, bij gebrek aan een pastoor de oudste van het dorp de dienst leidde. Met een eigenlijke „heilige mis" had deze dienst overigens zeer weinig gemeen, er waren daarentegen vele beginselen van uit Afrika stammende voudou te onderkennen, doch dit hinderde niet, de bedoeling was goed en zoo eerlijk gemeend dat men wel onder den indruk moest komen. Na afloop van den kerkdienst volgde een vuurwerk, waarvoor ik de ingrediënten op advies van vriend Frede rico had meegenomen. De rest van den nacht werd gevierd in een groote schuur, waar ik de cucaracha en andere moderne dansen in hun oervorm zag, lang voor zij hier te lande populair werden. Het was een in elk opzicht ideale sa menleving, onderlinge vijandschap kwam niet voor; iedereen liep bij elkaar binnen en dronk een soort groene thee en uren lang lagen de heeren der schepping in zon- of maanlicht te praten en te kijken naar de blauwe lucht en naar het altijd vlakke water van de baai. Een illuster gezelschap bijeen. Doch ook aan dit paradijs kwam een einde, op een schoonen avond scheepten we ons weer in op een ouden schoener, welke bij het doorkomen van de landwind met een lading fruit door de Mona Passage om de Zuid zou vertrekken. Hoewel mij de kajuit werd aan geboden, prefereerde ik het dek, toen mij bleek dat ik deze kajuitruimte van twee bij twee meter met een zeezieke negerin en een dito baby zou moeten deelen. De captain was een oude stugge kerel, die zijn bemanning kon uitvloeken op een wij^e, welke een bootsman uit den zeiltijd zou doen blozen. De eigenaar van de lading was ook aan boord, een koste lijke zeeroover, altijd vol opgewekte verhalen en grappen. Op een goeden avond zat hij ech ter stil gehurkt op de reeling en keek naar den wal. Ik vroeg hem, waar hij toch zoo somber naar zat te staren, waarop hij met den vinger naar den wal wees en zeide. „Ziet u daar dat mastje juist boven water uitste ken? Dat was eens mijn schip, het is het vorige jaar vergaan in een harde bui. Ja, vervolgde hij toen na eenige stilte: Onze Lieve Heer had eigenlijk gelijk, dat hij mij zoo strafte, want in de tien jaar dat ik met dat schip voer, heb ik er nooit een eerlijke lading mee vervoerd". Wanneer men van zeilen houdt, hindert het u niet, dat het langzaam gaat; ik had den tijd en mijn shipmates niet minder, het gaf dus niets, dat men vier vijf etmalen deed over een stukje dat de „Van Galen" enkele uren zou kosten. Een overstapje. Ik kreeg echter oneenigheid met den kapi tein, omdat hij mij niet wilde brengen waar ik heen wilde en toen stapte ik met Frederico bij een klein tusschenhaventje van boord. We stapten den volgenden dag over op een veel kleiner schuitje, dat bovendien zwaar beladen was en aan dek bezaaid met kippen, geiten, mannen, vrouwen en kinderen. U kunt zich moeilijk een voorstelling maken van het gekrijsch en gekakel, dat uit deze deklading opsteeg, wanneer het scheepje in een golf stak, die het geheel overspoelde. Een behandeling, een misdadiger waardig. We kwamen echter toch aan onze bestem ming. De captain van den eersten schoener, was intusschen 'zoo onvriendelijk geweest de politie op mijn omzwervingen attent te ma ken en het resultaat van zijn bemoeiingen was, dat Frederico en ik elk afzonderlijk in verzekerde bewaring werden gesteld. Men begon natuurlijk met al mijn verhalen te wan trouwen en mijn welgemeende protesten in den wind te slaan, maar men kon toch ook niets bezwarends vinden. Men zwichtte tenslotte na eenige dagen voor persoonlijke aanbevelin gen van directies van enkele Europeesche Maatschappijen, die hier handel dreven en waarvan ik mij wijselijk voorzien had. Omdat men het geval niet geheel ver trouwde oordeelde men het wenschelijk mij een stille agent mee te geven om mijn wegen te volgen. Dit was een goed plan, doch de inspecteur was zoo onverstandig de instructies aan dien „stille" te geven vlak bij mijn cel, en ik kon bovendien mijn toekomstige schaduw bekijken, als ik wat hooger klom. Het werd een komieke vertooning, Fre derico, die ik niet zonder moeite ook los kreeg, de „stille" en ik vertrokken met hetzelfde autobusje naar de Hoofdstad en ik vrees dat mijn volgeling zich de vol gende veertien dagen wel erg verveeld zal hebben, althans daarna heb ik hem niet weer gezien. Ook aan dit spannende bedrijf kwam na eenige maanden een eind en ik keerde terug naar Curagao. Een serie boeken, zeven in getal. U kunt ze gratis op Uw gemak „uit lezen" ze zijn te verkrijgen bij Uw behanger zoolang als U ze noodig hebt. Als U er kennis van genomen hebt, dan zult U gewonnen zijn voor bet voorstel, om eens wat te ver anderen in Uw huis. Want het zijn de nieuwe stalenboeken van R&D. Serie 16: Rustige Wand behangsels; Serie 47, 48 en 49de drie parallel- boeken der lage prijzen Serie 50: de KeurverzamelingSerie 51: de architectenserie Serie 52Bijzondere Wand bekleed ingen. Verander eens wat, kies nieuw R&D-behang voor huis- of slaapkamerNeem eens een lichter behangOm de kosten hoeft U het niet te laten! DE UITGEVER Ratli &I>oodelieef ver Enkele persstemmen. De pers is unaniem in haar lof voor het blij spel Jean, dat door de bekende tooneelgroep „Het Masker" Woensdagavond 25 Januari in „Casino" zal worden opgevoerd. „Eindelijk weer eens een blijspel, waarbij men zich amuseert", zoo schrijft een van onze meest deskundige tooneelrecensenten. „Jean is een licht, luchtig blijspel, maar zoo spéelsch en flonkerend van dialoog, dat het een Molnar op zijn best zou kunnen zijn. Het gegeven is origineel en volkomen van dezen tijd. De han deling gaat in stijgenden lijn tot het einde toe en de dialoog is geconcentreerd. Fijntjes is de lichte satire, die door dit alles heen loopt Ko Arnoldi speelt prachtig deze politicus- grootgrondbezitter en hij doet hem voor U leven tot in elke vezel. In een zeer vlot tempo brengt „Het Masker" dit stuk ten tooneele en het is een groot genoegen te mogen con- stateeren, dat het met het tooneel nog niet hopeloos staat, zoolang nog dergelijke voor stellingen mogelijk blijken". De Telegraaf schrijft, dat dit blijspel een fijne comedie wordt, geestig en zelfs een beetje aandoenlijk. Het Hsbl. spreekt van een voor treffelijke voorstelling, een stijlvolle opvoe ring en een geestig dialoog. Het Nieuwsblad van het Noorden vindt de greep van „Het Masker" zeer gelukkig en noemt het gegeven origineel en zeer „up to date"! Waardeering dus alom. In verband met de aanvaring 'van Hr. Ms. flottieljeleider „Tromp" en de onzekerheid omtrent den vertrekdatum uit Lissabon is de correspondentie, welke op 19 Januari naar Ponta Delgada zou worden verzonden, door den Nederlandschen postdienst vastgehouden, totdat nadere gegevens over de te volgen vaarroute bekend zijn. SCHAAP GEDOOD. Een boer van de Doggersvaart deed aan gifte, dat een schaap door een hond was aan gevallen en gedood. De heer Groen bq' de huisvrouwen. Voor de afd.- Den Helder van de Neder- landsche Vereenigtogvan Huisvrouwen heeft gisteravond in Musis Sacrum de heer Gioen, Rijkstuinman alhier, een lezing gehouden over de behandeling van kamerplanten. Spr. begon met te zeggen, dat de laatste jaren de belangstelling voor kamerplanten sterk is toegenomen „hetgeen ook wel afge leid kan worden uit het feit, dat wij heden ten dage planten als kamerplanten zien, die dat 10 a 15 jaar terug nog niet waren. Voor een deel moet dit ook geschoven worden op rekening van de veranderde inrichting der huizen. Spr. gaf vervolgens eenige algemeene in drukken over de verzorging. Licht is een on- fnisbare factor voor den groei. De intensiteit van het licht houdt verband met den afstand van de plant tot het raam. Iedere,plant heeft een bepaalde standplaats noodig. De buiten gewone gevoeligheid voor licht blijkt uit het feit, dat de planten in hun lichthonger naar het raam groeien. Wat de lucht betreft, als de kamer wordt gedaan en de ramen opengaan, wordt veelal vergeten de planten eerst weg te zetten. En dat terwijl ze niet tegen tocht kunnen! Onze kamerlucht is over het algemeen te droog; dit is te ondervangen, door de planten op tijd te gieten, hetgeen altijd nog niet voldoende is. Het beste is wel de plant in een omgekeerden schotel op een anderen schotel te zetten,'' in welke laatste water wordt gegoten. De plant profiteert dan van het verdampingsproces. De hoeveelheid- water, welke den planten moet'worden toegediend, is voor elke soort én eiken toestand weer anders. Er is echter één vaste regel: geef het water nooit koud, maar op kamertemperatuur of nog iets warmer. De temperatuur mag niet teveel schom melen. Vooral dag- en nachttemperatuur mogen niet teveel uiteen loopen. Aangaande het voedsel wees spr. erop, dat het soms groote moeilijkheden oplevert, aan goede grondmengsels te komen. Roode gebakken aarden potten zijn de beste, maar geglazuurde potten zijn ook bruikbaar, mits zij van onderen niet dicht zijn. Ziekte kan te wijten zijn aan een te groote pot, waardoor te veel water zal worden gegeven, met het gevolg, dat de grond gaat verzuren. Het bijvoeden, als de potten te vol met wortels geraken, kan het best gebeuren met verdunde koemest, maar daarnaast kunnen we ook de goede soorten kamermest ge bruiken. We moeten er dan echter aan denken ons stipt aan de voorschriften te houden. Spr. waarschuwde tegen te sterke oplossingen en zeidg bovendien, dat de mest alleen dan móet worden toegediend, als de plant vochtig is. Vervolgens wees spr. er op, dat sommige kamerplanten een rustperiode behoeven. In het volgende gedeelte van zijn lezing trad spr. in een beschouwing over de ziekten, het ontstaan en de bestrijding ervan. Krijgt men manden cadeau, dan doet men het beste ze leeg'te maken en de planten in potten te zetten. Het zelf-kweeken, waarover spr. tenslotte sprak» is „pen,leuk werk. Het steken gaat vaak heel gemakkelijk. Men moet niet te groote, rijpe stekken nemen. Overigens, zijn er planten, die zich gemakkelijk laten scheuren. Na de pauze heeft spr. aan de hand van op het witte doek geprojecteerde afbeeldingen nog vele bijzonderheden verteld over verschil lende soorten en soortvariëteiten van kamer planten. Hiertusschendoor en na afloop heeft hij eenige door de dames gestelde vragen be antwoord. Duidelijk kwam hierbij naar voren zijn deskundigheid en zijn liefde voor de planten. Het dankwoord, dat de presidente der afdeeling, mevr. Postuma, tot hem richtte, was dan ook in alle opzichten verdiend. Het deed teleurstellend aan, dat slechts een 25-tal dames dezen hoogst interessanten en leerzamen avond bezochten. Het was ons bekend, dat de techniek op het gebied van verwerking der melkproducten den laatsten tijd met reuzenschreden is voor uitgegaan. Hetgeen we gistermiddag echter in de Heldersche Melk-Centrale hebben gezien, heeft ons werkelijk verstomd doen staan. Daar is een vrijwel geheel automatische machine, ter capsueleering en vulling van de flesschen met room, pap, melk, chocolademelk, etc. in bedrijf gesteld. De flesschen worden op den loopenden band gezet en stuk voor stuk onder den vuiler ge schoven, die van-boven-af de melkproducten uit de tank krijgt toegevoerd. Even verder worden de flesschen gecapsuleerd van de bekende capsule-sluiting voorzien om ten slotte kant en klaar de uit roestvrij staal ver vaardigde machine te verlaten. En dat zonder eenige aanraking met de handen! Het zal dui delijk zijn, dat meerdere hygiëne moeilijk be tracht kan worden. Door de aanschaffing van dit kostbare apparaat hoopt .de Heldersche Melk Centrale haar clientèle een grooten dienst te bewijzen. Men zal in de gelegenheid zijn deze machine, welke circa 1200 flesschen in het uur vult, te bezichtigen pn wel Zaterdag a.s. van 34 en van 78 uur. Onze indruk, dat de H. M. C. al het mogelijke doet om den consument te gerieven, werd nog versterkt, toen ons de nieuwe spoel- en bor stelmachine werd getoond met een capaciteit van 500 flesschen in het uur. Grondiger reini ging der flesschen is moeilijk denkbaar. Zij krijgen in totaal elf spuitingen, waarvan 3 met soda. Negen tien minuten verblijven de flesschen in de machine en dat dan de laatste vuilresten zijn verwijderd, behoeft welhaast geen betoog. Al met al heeft de outillage van de H. M. C. een prachtige verbetering ondergaan! Voor de Zeemacht-competitie wordt morgen middag 1.30 uur gespeeld de wedstrijd Marine kazerne IHospitaal. Tal van prima spelers zullen in deze match op het groene tapijt ver schijnen. In het Hospitaal-team treffen we b.v. aan Dissel en Buitenhuis, de bekende H.R.C.- spelers, terwijl bij het Hospitaal drie eerste elf- tallers, uit N.E.C., Juliana en Staatsmijn Em ma zijn opgesteld. Om 2.40 uur wordt gespeeld De Mok versus Schorpioen. De wedstrijden zijn vanaf de Burgemeester Houwingsingel, die langs het speelveld loopt, goed te volgen. De stand der Zeemacht-competitie luidt thans als volgt: Marine-Kazerne 6 5 1 0 11 16—5 Schorpioen I 6 4 2 0.10 154 De Kooy I 7 5 0 2 10 1911 Schorpioen II 6 3 1 2 7 116 Van Speyk 6 3 0 3 6 1511 Adelborsten5 2 1 2 5 7—9 De Kooy II 6 2 1 3 5 1321 Wachtschip 6 1 3 2 5 1115 Hospitaal 5 1 2 2 4 66 Stafmuziek 6 2 0 4 4 714 Officieren 5 113 3 1114 Onderzeedienst 6 1 1 4 3 613 De Mok 4 0 13 1 513 van 19 Januari 1939. GETROUWD: J. van Noort en J. Bömel- burg; A. M. E. Dust en W. Nuhn; W. Meijer en J. D. Dijksma. BEVALLEN: F. SchrijverPonsteen, d.; J. Mets—Wiersma, d.; J. W. Meijer—Blok land, d. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar R'dam Ned. motorschoener „Tridon", Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 3—5 uur en van 7—10 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „In oud Chicago". RialtoSpoorstraat half 8: "„Sneeuwwitje", Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Sonata" en „De vrouw des huizes". Zaterdag 21 Januari Rialto, 3 u. Met Jan Strijbos naar IJsland. Casino, 8 u. Kon. Ned. Bond v. Oud O.off. Bal Masqué „Dansinstituut Polak" in Musis Sacrum. Zondag 22 Januari Dansen Attractie-avond „Musis Sacrum". Maandag 23 Januari. Casino: 8 uur, A.V.R.O. Bridge-drive. Dinsdag 24 Januari. Casino 8.15, „Wiener Sangerknaben". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Heider 754.6 Temperatuur lucht: 6.6 Windrichting Z., kracht 4. Licht op: 4.56

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5