drukwerk VICTOR HUGO Filmmiddag met Jan Strijbos Voor iets lekkersnaar Madinieuuu Een geboren verteller aan het woord oan fóoe'i Subliem 6 cents. AU GASTRONOMt Aqetida 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, Maandag 23 Januari 1939 Tweede Blad Jeugdige vandalen gearresteerd Een wonderlijke grappenmaker Gemberkluiten 35 ct. Ontbijtkoek 18 ct. Fa. GEBR. PRONK Doortje Rijkers gouden bruid Het optreden van de Wiener Sangerknaben Burgerlijke Stand Den Helder Gezellige avond v, d, bond v. oud-onderofficieren De speciale militairen-concerten van „The Masterkeys" U weet niet meer wat U rooken wilt? Naar mijn overtuiging is Victor Hugo de beste* De verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix Dc Stafmuziek voor dc A.V.R.O. De filmvoorstelling van onze courant, die Zaterdagmiddag in Rialto werd ge houden, is een groot succes geworden. Met groote aandacht heeft een uitverkochte bioscoopzaal het verhaal over IJsland van den heer Jan P. Strijbos gevolgd. Een ver haal, dat ons boeide om zijn inhoud, maar vooral ook om de smakelijke wijze, waar op het werd opgediend. Rijk en arm, jong en oud waren aanwezig, toen de heer Bijlsma den heer Strijbos inleidde. Wat weten wy van IJsland? Dit was de vraag, welke Jan Strijbos, die zich aanstonds als een geboren verteller liet kennen, ons stelde. Als we den naam IJsland uitspreken aldus spr. dan denken we aan een land, waar een lage temperatuur heerscht. We denken verder aan kleine paard- jes, aan warme bronnen en aan vulkanen. Meer weet men er niet van, het is geenszins te boud gesproken als IJsland het minst be kende land in Europa wordt genoemd. Onze gedachte omtrent de daar heerschende tempe ratuur is overigens foutief, in den zomer ver schilt zij niet veel met die hier te lande, in den winter is het er slechts weinig kouder. Een jaar terug heeft men in Reykjavik zegge en schrijve één dag schaatsen kunnen rijden! Even eigengereid en eigenwijs als wy. Spr. stond vervolgens uitvoerig stil bij de 'historie van IJsland. Het zijn de Noormannen geweest, die bij de kolonisatie de overheer- schende rol hebben gespeeld. Daarbij dienen we te bedenken, dat de Noormannen indertijd dragers van een cultuur waren, waaraan wy niet konden tippen. In het jaar 874 werd Reyk javik gesticht. In de daaropvolgende 100 jaren hebben zich 20 30.000 Vikingers op IJsland gevestigd. Zij hadden met groote moeilijkheden te kampen, groote natuurrampen en ellendige ziekten (zwarte pest) bleven hun niet be spaard. Het gevolg is echter geweest, dat zich een krachtig en kloek ras heeft ontwikkeld, een ras, dat in vele gevallen gelijkenis ver toont met het onze. De IJslanders zijn eigen- gerijd en eigenwijs, en dat zijn wij ook. (Vroo- lijkheid). Zij zijn gehecht aan hun vrijheid en verzetten zich tegen eiken dwangmaatregel. Gehecht aan traditie. De IJslander houdt vast aan traditie, hij spreekt nog de taai van de oude Vikings. Elk nieuw begrip krijgt daar een IJslandschen naam. Commissies zorgen er voor, dat de taal rein blijft. Het volk is zeer vindingrijk: sigaar heet bindsel, asphalt noemt men aardpek, een advocaat is de zoeker naar den weg van het hoogste recht, een homopaath een kleine-dosis dokter, een phototoestel een luchtschot. Maar zoo doen ze in China ook, zeide spr., 1 vrouw wordt daar voorgesteld door een be paald letterteeken, 2 vrouwen worden ook voorgesteld door een bepaald letterteeken. Maar dit laatste beteekent tevens ruzie! (Groote hilariteit). Contrasten. De jonge meisjes gaan naar de laatste mode gekleed, zij dragen modern schoeisel en rooken in dancings en bioscopen, zij zitten dik onder de verf. Als men den ouden IJslander vraagt, hoe hij daarover denkt, dan geeft hij een ont wijkend antwoord. Hij laat zijn kinderen nu eenmaal een groote vrijheid. Zoo kan het ge beuren, dat een IJslandsche familie Reykjavik binnen rijdt op paarden, waarvan de tuigage van eeuwenoud makelij is. Terwijl de man naar den „maaiwinkel" (scheersalon) is, vermaken vrouw en dochter zich in een dancing, de laat ste modern gekleed en met een sigaret in den mond. Iedere boerdery haar telefoon. De boerderijen, veelal opgebouwd met zo den, zijn meestal ingericht met electrisch licht en centrale verwarming en altijd met radio en telefoon! Aan den anderen kant ontbreken echter de allernoodzakelijkste dingen. De eer ste vraag, die een IJslander je stelt, is: hoe veel schapen heb je? En als je dan antwoordt: ik ben bouwkundige, dan is hun wederwoord: ik ook, ik heb mijn eigen huis gebouwd. De IJs lander is zeer veelzijdig, hij kan alles, hij is timmerman, schoenmaker en loodgieter. Voor alles is hij echter boer. Spr. vertelde vervolgens van het contact, dat tusschen Nederland en IJsland is tot stand gekomen door de uitzending van groepjes jongelui, die in het verre land gaan hooien. Met één van deze kampen is spr. mee geweest en met den leider daarvan, Bert Garthof, heeft spr. zwerftochten door IJsland gemaakt, toen deze zijn handen vrij kreeg. Doordat de heer Garthof de IJslandsche taal beheerschte, was spr. in staat, alle onderwerpen met de IJs landers aan te snijden, die hem interesseerden. Nog beter heeft hij zoodoende het volk leeren kennen. Oh, die vrouwen. Zoo op het oog lijkt het of de vrouwen een ondergeschikte rol spelen in het familieleven. Maar in werkelijkheid is het zoo, dat zij de mannen in de waan laten, dat deze aan de touwtjes trekken (Gelach). Een gastvrij volk. De gastvrijheid is er spreekwoordelijk, ver volgde de heer Strybos, nadat hij betoogd had, dat IJsland het meest democratische land ter wereld is. Als je bij iemand even aanloopt, dan is je bed al gespreid. En heb je het over weggaan, dan mag je blij zijn, wanneer je over drie dagen je biezen hebt gepakt. Haast hebben de IJslanders in het geheel niet. Om drie uur in den nacht word je soms opgebeld door een boer, wonende op een afstand van 15 km, of je een potje komt schaken? Na lang gezoek vind je een paard we hebben met een echt ruitervolk te doen en om zeven uur in dep morgen kom je bij je schaak vriend aan. Om twee uur 's middags ben je bijvoorbeeld weer thuis en dan kruip je maar onder de wol. Tijd speelt hier immers geen rol. Community-singing In de autobus. Spr. deed vervolgens eenige van zijn reis avonturen voor ons leven en hoe trof ons hierbij Weer dien boeienden verteltrant. Hij maakte een grooten kruistocht dwars door IJsland, gedeeltelijk te paard en gedeeltelijk ook per autobus. In zoo'n bus heerscht een ongedwongen stemming. Men praat zeer luid tegen elkaar, ook over de intiemste dingen en er wordt gemeenschappelijk gezongen. Mensehen als wij. Spr. vertelde hierna nog eenige sterke staaltjes van het groote leervermogen van het IJslandsche volk en zeide tenslotte: We moe ten ons niet verbeelden, dat de IJslanders halve eskimo's zijn, het zijn menschen, zooals U en ik; menschen die gedragen worden door een oude cultuur, menschen met een goed ont wikkelde beschaving. De film. Het tweede gedeelte van de voorstelling be stond uit de vertooning van de IJslandfilm, welke op uitnemende wijze het gesprokene door den heer Strijbos illustreerde. We moés ten ervaren, dat deze verteller bij uitnemend heid ook een prima camera-man was. Wie had èn door zijn verhaal èr) door zijn 'film' IJsland bij ons méér'bekendheid kunnen geven dan hij? Wat eén prachtige opnamen in dit stuk documentaire werk! Welk een liefde moet de heer Strijbos voor IJsland en zijn bevolking hebben opgevat, zijn arbeid getuigt daarvan tot in ieder onderdeel. Toen aan dezen middag, die echt het karakter van een familievoorstelling heeft gedragen, een einde was gekomen, had de heer Strijbos een hartelyk applaus in ont vangst te nemen. Voorwaar in alle opzichten verdiend. Jan Strijbos heeft een vreemd volk, dat toch zoo vele punten van overeenkomst met het onze vertoont, nader tot ons gebracht, hij heeft onze kennis van IJsland en de IJslanders niet weinig verrijkt. Wij kunnen dit verslag besluiten met de mededeeling, dat, indien eenigszins mogelijk, de heer Strijbos dezen winter, en dan op een avond, nogeens voor onze abonné's hoopt op te treden. draagt altijd het stempel van een bijzondere verzorging. Voor uw familie- en vereenigings- drukwerk dus naar het moderne bedrijf in de Koningstraat I Zij hielden bacchanalen in een oude garage Zaterdagmiddag zijn door de politie een viertal jongelui gearresteerd, ver dacht van verschillende diefstallen van levensmiddelen. De jongens, van 15 tot 18 jaar oud, hadden in de Stakmanbosse- straat een garage gehuurd, waar zij met kaartspel, met eten en drinken, hun tyd doorbrachten. Zij werden Zaterdagmiddag gearresteerd, terwyl zy juist aan het vleeschbraden waren. Na verhoor op het hoofdbureau, waarby zij verschillende diefstallen erkenden, zijn zij door hun ouders afgehaald. PREDIKANT DOOR EEN STEEN GETROFFEN. Ds. Jansen, die vorige week in de Palm straat zijn intrede deed, is gisterenmiddag op een wandeling door een steen getroffen, waardoor hij zoo ernstig onder het oog ver wond werd, dat hij den dienst van gisteren avond niet kon vervullen. Zaterdagnacht werd in de Spoorstraat een autobestuurder aangehouden, die niet in het bezit bleek van een nummerbewijs en evenmin van een wegénbelastingkaart. Bovendien bleek, dat het nummer aan den voorkant van den wagen belangrijk verschilde met dat, wat hij aan den achterkant van zijn auto had. De auto werd in beslag genomen en de man in arrest gesteld. Gisterenmorgen is hij vrij gelaten, nadat men geconstateerd had, dat hij inderdaad de eigenaar van den wagen was. Tel. 284 Keizerstraat 126 Opa's zoon en dochter tegelijk. Ze woont in de Dorus Rijkersstraat, de eenige dochter van wijlen opa Rijkers. Daar werd ze 68 jaar geleden geboren en daar heeft ze tot nu toe gewoond, en daar zal ze ook, naar den mensch gesproken, tot haar laatsten levensdag blijven wonen. Ieder kent haar in Oud Den Helder. Ze was opa's „zoon en dochter tegelijk". Ze trok met hem mee ter geepvangst in de vlet. Ze stond 's nachts bij de mannen op den dijk, als de Noord-Wester over de stad bulderde en als opa met z'n dapperen, den strijd aangebonden had om menschenlevens aan de klauwen van dien gevaarlijken vijand te ontrukken. Ze stond er uren in spanning, halve nachten, tot de mannen met hun buit aan menschenlevens terugkeerden in de haven. Doortje Rijkers. Ze heeft veel van de trek ken van haar vader, iets van het scherpe pro fiel, maar verzacht. Een paar vriendelijke oogen en een golf van grijs haar. Toen opa, tien jaar geleden, het tijdelijke met het eeuwige verwisselde, is zijn eenige dochter aan den sukkel geraakt. En al die jaren heeft ze veel last gehad van haar zenu wen. Het heengaan van haar vader heeft haar sterk aangegrepen. Toch ondervindt ze veel liefde van haar vijf kinderen en kunnen de bruid en bruidegom best met elkaar overweg. „Het heeft wel eens geschommeld in ons leven, d'r zijn ook wel eens stormen geweest, maar in welk leven komt dat niet voor" zegt Doortje VaderRijkers. „Ik heb tegen m'n man gezegd, toen de bruidsdagen ingingen, nou, wil je nog bij me vandaan, ouwe?" Maar hij had geen zin, dus scharrelen we nou maar verder voort. En 't gaat best." Ja, vijftig jaar is een heele tijd. Ik dank God, dat ik zoover gekomen ben. Ik heb beste kinderen en m'n huis is nog altijd „het huis voor alle menschen." Er komen er hier heel wat binnenwippen." We kunnen het begrijpen, als we de gezel lige woning rondkijken. Hoe proper en frisch ziet alles er hier uit. Wat een gezellige, vrien delijke woning, 't Is geen wonder, dat de kin deren en kleinkinderen hier graag komen. Het gouden echtpaar VaderRijkers, is dankbaar, dat alle kinderen een behoorlijke boterham hebben, dat er niet een is, die „van de steun behoeft te leven." Ja, de oudjes heb ben alle reden om dezen dag blij te vieren. Dat vond ook een kleinzoon, die met guirlan des en vlaggetjes de huiskamer van de woning feestelijk versierde. ■Zonder groote financieele zorg zijn beiden door het leven gekomen. De heer Vader, die bij ide Marine zijn loopbaan begon, heeft daar 17 jaar als derde stuurman bij gediend. „Toen die rang werd afgeschaft, ben ik ook de Ma rine uitgegaan en toen ben ik van alles ge weest, ook nog torenwachter. De laatste 25 jaar voor m'n pensioen was ik portier op de Werf," zoo vertelde de bruidegom. En nu morgen, 24 Januari, viert het echt paar in hun woning, Dorus Rijkersstraat 18, zijn gouden bruiloft. Er zal niet veel drukte zijn, dat is niet goed voor de bruid, maar er zal wel veel dankbaarheid zijn, voor veel dat men genoten heeft in dit lange tijdperk en dat Doortje Rijkers, mogen we haar zoo nog eens noemen, ziet „als een grooten zegen". De oudere buurtbewoners hebben gisteren morgen in de vroegte de woning van de familiei Vader in groen en vlaggen gezet, zoo dat het er naar uitziet, dat de „stilte" van de viering wel niet zoo groot zal zijn als het gouden echtpaar dat zelf wel wilde. Maar... je bent ook maar eenmaal in je leven vijftig jaar getrouwd. Dinsdagavond a.s. in Casino. Het is niet de eerste maal, dat de Wiener Sangerknaben een buitenlandsch tournee ma ken. Integendeel, in vrijwel alle groote ste den van Europa hebben zij stampvolle zalen laten genieten van hun onvergelijkelijke kunst. Het was de vertooning van een opera van Haydn, „de Apotheker", die leidde tot een aantal uitnoodigingen buiten het Convict en in 1926 tot een eerste optreden te Innsbruck en 'n Zwitserland. De eerste stap buiten Weenen was gedaan. Het volgende jaar vond een optreden plaats in Duitschland, vervol gens wederom Zwitserland, waaraan zich aansloten Joego Slavië, Polen, Roemenië, Italië, (een concert in het Vaticaan vond eveneens plaats), Parijs, Spanje, Scandinavië Budapest, Athene en de overige Balkan steden. Op de tweede reis door Scandinavië,, waar gedebuteerd werd in Kopenhagen, vond de eerste voorstelling plaats van Humper- dinck's Haensel und Gretel, dat later ook in de Koninklijke Schouwburg te Stockholm vertoond werd. In het vorige seizoen trad men op in Ne derland en eenige plaatsen in Frankryk en ondernam men wederom reizen naar Scandi navië, Polen en de Ealtische landen. Momenteel wordt weer een tournée door ons land gemaakt en Dinsdagavond a.s. zullen we het koor in Casino kunnen beluisteren. Van 21 Jan. 1939. BEVALLEN: N. SinksNieuwland, d.; W. E. BosmaStols, d.; T. BielfeldtGrande, z. Een aardig blijspel vult het programma. Wij hebben zoo langzamerhand al heel wat f eestavondjes van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren meegemaakt en het ken merkende van deze avonden is steeds geweest een gezellige sfeer, een groote dosis saamhoo- righeidsgevoel en een uitstekend programma, met als inhoud een aardig blijspel. Het kan dan ook niet anders of door de hier- bovengenoemde factoren moeten deze feest- avondjes, waar het de publieke belangstelling betreft, wel goed bezocht worden en het feit, dat Musis Sacrum te klein is geworden en men naar de Casinozaal is moeten verhuizen, spreekt hier voor zichzelf. Ook Zaterdagavond, nu dus in Casino, was er weer sprake van een uitstekend bezette zaal, waar het publiek onder een genoegelyk bab beltje wachtte op de komende dingen. De voorzitter, de heer Schenkius, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de damesafdeeling van den bond, de besturen van de belangenvereeniging van Technici, de Katholieke en Christelijke belangenvereeniging, de onderofficieren der Kon. Landmacht en het M.S.F. Het deed den voorzitter genoegen zooveel nieuwe gezichten te zien. Een woord van dank bracht hij aan de mede werkenden van het tooneelclubje, aan de firma Coltof voor het meubilair op het tooneel, aan de firma Revier voor de lampen, de firma Mazairac voor de wandversiering en de directie van Casino. „Om in het leven te slagen". Zoo was de titel van het driebedrijvige blij spel, dat dezen avond werd opgevoerd. Het stuk was zwaar en eischte vooral voor de hoofdrollen niet alleen rolvastheid, maar tevens een goed aanvoelen, om door het publiek te kunnen worden gewaardeerd. Wij hebben reeds meermalen gezegd, dat het toeneelclubje, dat aan de avonden van den bond voor oud-onder officieren zijn medewerking verleent, voor dilet tanten op een zeer goed peil staat. En juist dit heeft mogelijk gemaakt, dat on danks de zeer moeilijke inhoud het geheel zoo buitengewoon goed is geslaagd. Het thema behandelde een gegeven, dat juist in den tegenwoordigen tijd nog wel eens de aandacht vraagt n.1. de reclasseering. Een per soon, die ondanks een uitstekende opleiding geen betrekking kan krijgen, doet zich voor als een misdadiger en wendt zich tot een paar per sonen van de reclasseering om werk. En hier door wordt hem de kans geboden om in het leven te slagen. Bij de ontknoöping, waarin natuurlijk uit komt, dat hij een zeer „braaf" mensch is en criminaliteit niet aanwezig is, vindt zelfs een verloving met de dochter van zijn patroon plaats. In het eerste bedrijf haperde het af en toe even, hoewel niet hinderlijk. Zeer goed waren een tweetal nieuwe sterren in dit tooneelclubje en wel in het bijzonder de heer J. Buck, die den rol speelde van den man, die de gefingeer de misdaad op zijn geweten had. Goed voelde hij zijn rol aan en het was juist gezien van den heer Jas, den regisseur om hem deze zware rol toe te vertrouwen. Het was nog niet zoo zeer de rolvastheid als wel de wijze van vertol king, zijn mimiek en natuurlijke manier van optreden, die hem tot de overheerschende per soon in dit stuk stempelde. Maar ook mej. Bruin als zijn tegenspeelster was bijzonder goed op dreef. In het eerste be drijf leek het nog even te dilettantisch, maar spoedig werd haar spel losser en een genoegen om het gade te slaan. Vooral de dialogen tus schen dit tweetal waren aardig. Zoowel de heer Jansen als mevr. Jas, beiden meer geroutineerde spelers, hebben ook een be langrijk aandeel in het slagen van dit stuk ge had. Rustig en kalm vertolkten zij hun rol, die eveneens van een goed aanvoelen getuigde. De heer Haringa, ook niet voor de eerste maal pp de planken, gaf eveneens goed spel te zien, terwijl de verdere spelers, die een meer of minder belangrijke rol hadden, deze aardig naar voren brachten. Dit stuk is dan ook bijzonder geslaagd en zoowel regisseur als souffleur hebben een pl.uimpje verdiend. De heer Schreuder, een van de bestuursleden bedankte de médewerkenden. Een bal was tenslotte het einde van dezen feestavond. Vrijdag j.1. gaven de bekende „Masterkeys" o.l.v. Louis van Loo hun eerste speciale mili tairenconcert in het Algemeen Militair Tehuis, Spoorstraat. De belangstelling was zoo groot, dat zeer velen teleurgesteld moesten worden. Wel een bewijs, dat de „Keys" goed gezien hebben, door twee avonden te geven. Een zeer gevarieerd programma, voor de pauze voornamelijk bestaande uit de laatste shows „Sweet and Hot" en na de pauze geheel uit populaire nummers samengesteld, werd uit gevoerd en de diverse solisten Netty Polak, Herman Nijpels Jr., Giel Blom, de rhythm-sin- gers „The Cracker Jokes" en niet te vergeten de accordeonist, Jan Seegers, hadden storm achtige ovaties in ontvangst te nemen. Het laatste gedeelte vooral, waarbij alle bezoekers zonder uitzondering de bekende nummers uit volle borst meezongen, werd een ongekend succes. Ook de microfooninstallatie van de Fa. P. A. de Zeeuw, Weststraat 67 en de voortreffelijke platen van de Fa. N. Tielrooy hebben aan het slagen van dezen avond zeer veel bijgedragen. Het laatste concert in dit seizoen heeft a.s! Vrijdagavond plaats en het zal onze populaire Masterkeys niet aan belangstelling ontbreken. Vermelden wij nog, dat de geheele beneden zaal van het Tehuis in een uitstekende concert zaal was herschapen en de Masterkeys „offi cieel" verschenen, dus in hun keurige costuums en met de nieuwe décors. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Vrijdag: Aangekomen van Emmerik en vertrokken naar Koolberg, de Ned. m.s. „Germaan". Zaterdag: Aangek, van Harlingen en vertrokken naar Duisburg de Ned. m.s. „Defra". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen, het Engelsche s.s. „Marvis". Muzikale rondgang van het „Stede- lyk Muziekkorps". Naar aanleiding van den eersten verjaardag van Prinses Beatrix op Dinsdag 31 Januari a.s. is het „Stedelijk Muziekcorps" voornemens dezen dag niet ongemerkt voorbij te laten gaan en heeft dan ook besloten op eigen initiatief, be houdens goedkeuring van B. en W., des avonds een rondgang door de stad te maken. Onder leiding van kapelmeester L. H. F. Leistikow zal de Koninklijke Marinekapel heden voor de A.V.R.O. concerteeren. Degenen, die de pittige tonen van onze populaire kapel door den aether willen beluisteren, stemmen hedenmiddag om 5 uur af op Hilversum (1875 en 301.5 m). Het volgende programma zal worden uitge voerd: 1. Avec considération, marsch, Leistikow. 2. Ouverture „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien", v. Suppé. 3. With sword and lance, marsch, Starke. 4. Sirenenzauber, wals, Waldteufel. 5. Fackeltanz, Meyerbeer. 6. Potpourri Wiener Melodien, Strauss. 7. Stars and stripes, marsch, Sousa. 8. London suite, Coates. 9. Cortège étincelant, Popy. 10. Through night to light, marsch, Laukien. FIETS TERUG TE BEKOMEN. Aan het adres van de fam. Roos, 2e Vroon straat 30 is een fiets terug te bekomen, die daar onbeheerd voor de deur was neergezet. maar Moeder wist raad. Zij haalde 's avonds de doosDampo voor den dagen den volgenden morgen waren ze alle 5 weer beter. Doos 30 ct Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 7—10 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710'uur. Aquarium Zool. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30 17 u. Zaterdags van 9—12 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theaterSpoorstraat, half 8: „In oud Chicago". Rialto, Spoorstraat half 8: „Sneeuwwitje". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Sonata" en „De vrouw des huizes". Heden Casino: 8 uur, A.V.R.O. Bridge-drive. Dinsdag 24 Januari. Casino 8.15, „Wiener Sangerknaben". Casino, 8.30, 3e Ab. voorstelling „Jean" ge zelschap ,,'t Masker". Zaterdag 28 Januari. Casino 8.15, Uitvoering „Pro Patria". Zondag 29 Januari. Casino 3.306.en 8.15 Nick White and his Swingers. Opgenomen om 8 our hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 738.8 Temperatuur lucht 6.0 Wind: richting Z. kracht 4 Licht op 4 06 OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Wintertijd Zon Jan. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 22 7.55 4.29 8.55 20.15 2.30 14.15 M 23 7.54 4.30 3.25 20.50 3.00 14.40 D 24 7.52 4.32 9.25 21.10 3.30 15.05 W 25 7.51 4.34 9.55 21.40 3.55 15.35 D 26 7.50 4.36 10.25 22.15 4.25 16.10 V 27 7.49 4.38 10.50 22.50 4.55 16.45 Z 28 7.47 4.40 11.30 23.35 5.30 17.25

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5