Verrassende Succes-zege op Helder De eerste klassers Voetbalmenu 3 echte Schmitt-goals - Ruststand 1-0 Slaats - Pellenaars winnen 6-daagsche Een derby van de goede soort, vurig en spannend Westelijke leiders verliezen DWS en ADO gelijk Groote zege van Ajax Feijenoord op In de andere af deelingen voor a,s» Zondag Texel I-Strandvogels I een ongelijken strijd Het Niedorper-vonnis voltrok zich in 5 min* Knal-overwinning van HRC III U},ieJ&i£njnen> De groote strijd is weer gestreden. De ontmoeting tussehen de beide rivalen van Hollands Noorden was ook ditmaal bui tengewoon enerveerend en de gebruikelijke spanning was van begin tot einde aan wezig. Dezen middag was het ongetwijfeld de betere ploeg, die den strijd in haar voordeel beslechtte. Die betere ploeg was Succes, het geen wij min of meer als een verrassing mogen beschouwen daar Helder toch feitelijk alge meen als favoriet startte. De S.-zege moet ech ter alleszins verdiend worden genoemd, en tochde cijfers zijn weinig overtuigend. Laat ons dan eerst even constateeren, dat geen der 2 Helder-doelpunten op normale wijze wer den gescoord, de eerste n.1. uit de in deze wed strijden gebruikelijke penalty en de tweede door een handsbal (de bal werd in het doel ge slagen) hetgeen den scheidsrechter ontging, terwijl Succes drie, door den dezen middag on gelooflijk handigen, in top-vorm zanden Schmitt, bewerkstelligde doelpunten op haar debet kreeg. Bovendien werd den aan S. toege wezen penalty gemist. Niettemin was Helder bij den stand 32 on geveer 10 minuten voor het einde bereikt, nog lang niet kansloos. Het is te begrijpen, dat S. lichtelijk uit haar evenwicht werd gebracht toen Helder haar weer zoo dicht benaderde en Helder heeft dit wel degelijk aangevoeld. Ook toen zat er voor haar nog tenminste een gelijk spel in. Onnoo- dig te zeggen dat in deze laatste 10 minuten toen Helder nog even alles op alles zette, de spanning ten top werd gevoerd. Dat waren toen oogenblikken van super- SuccesHelder-sfeer! Het debuut van Spierenburg. Uitteraard ging van Helder-zijde de grootste belangstelling uit naar den debutant Van Spie renburg, de ex-N.E.C.-speler. Als middenvoor kan hij op een goed debuut terugzien. Hij toon de zich in ieder geval een zeer bruikbaar speler en kwam er vooral in de tweede helft goed in. Zijn plaatsen naar de vleugels was zeer goed en in het algemeen mag zijn spelverdeelen goed worden genoemd. Het in- en doorkoppen van hooge voorzetten deed hij voortreffelijk. Vooral Wieren, die met zijn schoten niet bijster geluk kig was, werd in de eerste helft nog ad eens aan het werk gezet. De wedstryd. Helder won den toss en verkoos het geringe windvoordeel. Na den aftrap nam H. direct den bal over en zat oogenblikkelijk voor het S.-doel. De gasten liepen geweldig hard van stapel. Reeds in de eerste minuten kregen zij een corner te nemen die Wieren echter achter plaatste, maar weer kwamen de Helderschen terug, waarbij na een zeer gevaarlijke doel- worsteling de ba! tenslotte naast ging. Dan eindelijk volgt de eerste S.-aanval geleid door Schmitt, die ineens doorgeeft aan Kuiper. Ken ter is er echter even eerder bij. Weer is Hel der weg. Spierenburg plaatst naar den vrij- staanden Wieren, die van vrij dichtbij inschiet. Posthumus stompt het leer echter conrer. Nu komt de corner prachtig voor doel, maar Rijkers werkt den bal hoogopspringend met het hoofd weer het veld in. Het leer wordt opgevangen door Hoebe, die ineens inschiet, doch juist over. Wederom moet Kenter op treden voor een schot van Venema en dan ineens heeft Doves schijnbaar voor het in schieten, doch op het laatste nippertje is Smit er bij, waardoor het schot naast gaat. Posthumus plukt den bal uit de lucht en Succes is weer weg. De aanval strandt op buitenspel, maar zij komen terug en Kuiper zendt een fraai schot in, Kenter vangt 't leer op, wordt gehinderd, fluitsignaal, vrije schop voor Succes! Vermoedelijk liep Kenter meer dan drie passen met den bal. Op den muur van H.-spelers stuit de bal af en ook dit ge vaar is bezworen. Nogmaals loopt Kuiper op een voor hem bedoelden pass, ook Kenter loopt uit. Kuiper is echter eerder bij en Kenter ziet zich reeds gepasseerd, maar De Jongh kan nog op het nippertje den bal wegwerken. Daar kroop H. door het oog van een naald. Nog maals moet Kenter optreden voor een voor zet van Venema, die bedenkelijk dicht bij zijn heiligdom komt. Plotseling volgt nu een Helder-doorbraak. Reeds is Iedema gepasseerd, maar deze her stelt zich onmiddellijk en het .wordt corner. Wederom door Wieren prachtig genomen, doch de bal gaat, ingekopt, naast. Langzamerhand is het enthousiasme van Helder wat geluwd, er komt reeds teekening in den strijd. Succes de leiding. Het samenspel begint bij S. even beter te vlotten en dan ineens stormt Kuiper op het H.-doel af, geeft op tijd over aan Schmitt, die nu vrijstaande geen moeite heeft om Kenter te passeeren. (10). Weinige oogenblikken later krijgt S. een penalty toegewezen wegens hands. Koorn schiet echter recht op Kenter in, zoodat deze den bal er uit rammelt. Nu volgen eenige H.-aanvallen, waarin o.a. Godschalk zich door zijn handigheid onder scheidt. Vooral de overigens beweeglijken Rotier moet het tegen Koorn nog al eens af leggen, anderzijds geeft Iedema de heeren niet veel kans. Ook in de duels Spierenburg.Koorn bleef Koorn meestal de meerdere. Het drie manschap Wieren SpierenburgGodschalk kreeg niet veel kans. Gast zendt nog eens een goed schot in, evenals Wieren, doch Posthumus keert deze voortreffelijk. Voor rust wordt echter niet meer gedoel punt. De 2e helft. Ook de 2e helft werd een aaneenschakeling vair S.-aanvallen. Vooral in het begin regende het schoten op het H.-doel. De samenwerking vooral van SchmittLontVenema is uitste kend. Ook H. krijgt een fraaie kans als Spie renburg een voorzet van rechts ineens door- kopt naar Godschalk. Diens schot faalde echter. Het wordt 20. Na ongeveer 10 minuten spelen weet Schmitt die handig De Jong passeert, weder om voor open doel te komen. Reeds loopt Ken ter uit, maar te laat, want de bal ligt reeds in de touwen (20). Het geheele H.-elftal ligt nu door elkaar, maar S. valt weer aan. Een schot van Lont verwerkt Kenter goed, doch h(j loopt nog buiten het strafschopgebied met den bal. Vrije schop voor Succes, genomen door Schmitt. De bal vliegt gevaarlijk voor doel langs, doch alles mist. Telkens leveren de snelle S.-uitvallen ge vaar op. Steeds worden gevechten geleverd tussehen Kenter en snel inloopende spelers, doch het loopt goed af. 2—1. Dan valt Rottier uit, waardoor het spel even wordt onderbroken. Invaller is Heineker. Een verre bal wordt door Iedema weggekopt, doch het schijnt dat hij hands gemaakt heeft. Penalty. Spierenburg benut deze onberispelijk (2—1). Van den aftrap af neemt S. den bal mee. Een kleine doelworsteling. Schmitt er bijWat gepruts bij den hoekpaal en zoo verdwijnt no. 3 in de touwen (31). Groote vreugde bij Succes. Nogmaals zendt Schmitt een hard schot in. Juist naast. Schmitt is overal, forceert cor ners etc. Hij is onverbeterlijk. Een gevaarlijk moment voor S. is nog een corner van rechts. Posthumus redt echter voortreffelijk. Geen zuiver doelpunt? Kiessewetter is nu spil. Hij plaatst een hooge bal naar Godschalk. Deze zet scherp voor. Posthumus springt hoog op, zal het leer grijpen, maar met hem is Spierenburg opge sprongen. Hij tikt met zijn hand het leer weg en de bal verdwijnt in het doel. Dit is den scheidsrechter blijkbaar ontgaan, want hij kent het doelpunt toe (32). Nog 10 minuten zijn te spelen en nu breken voor S. nog eenige benauwde oogenblikjes aan. Geheel Helder trekt met verwaarloozing van eigen defensie naar voren. Spierenburg lost een keihard schot. Voortdurend dreigt gevaar, dan brengt Hoebe fraai op. Juist als hij zal schie ten, komt N. Koorn toegeloopen. Hoebe geeft over aan Spierenburg, deze, op enkele meters van het doel zal juist inschieten, maar dan komt ineens Jan Koorn uit de lucht vallen om nog net bijtijds corner te werken. Dat zag er zeer gevaarlijk uit! De corner wordt door Montulet weggewerkt en nadat ook S. haar ge luk nog eens beproefd heeft, fluit de scheids rechter, die goed leidde, het einde van dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd. Atlas slaat Watervogels met 4-3 en mag tevreden z(jn, Een sportieve kamp. Keeper de Ruijter valt uit. Goed spel van beide zijden. Een bevredigend aantal toeschouwers was aanwezig om getuige te zijn van de tweede ont moeting tussehen de oer-Heldersche clubs Watervogels en Atlas, teams bestaande voor het meerendeel uit stoere, forsche knapen, die een stootje kunnen verdragen. Clubs, die het meer van enthousiasme dan fijn spel moeten hebben, wat echter niet wegneemt, dat de spel- kwaliteit in deze returnmatch op een behoorlijk peil stond. Veel beter dan in vorige ontmoetin gen; vooral het samenspel viel te loven. De eer ste wedstrijd bracht een draw; thans werd het een kleine zege voor de bezoekers. Is de over winning verdiend? Natuurlijk beslissen de doelpunten, maar gaan we het heele spelver- loop na, dan had ook deze returnmatch een ge lijk spel moeten brengen. Ja, zou de uitslag de factor: „wie was sterker" moeten worden uit gedrukt, dan had W. de overwinning toege komen. Maar zoo gebeurt het nu eenmaal lang niet altijd. Atlas speelde wat fanatieker, in haar doorbraken was het verrassende element aanwezig, waardoor steeds gevaar dreigde; bovendien had deze club niet over geluk klagen. Haar eerste doelpunt was dat welzui- ver? De meeningen hierover loopen uiteen, maar een feit is het, dat de referee het geval o.i. onmogelijk heeft kunnen constateeren. De vrij forsche kamp werd in de beste verstand houding gespeeld. Incidenten deden zich niet voor, wat tot voldoening stemt. Bij Atlas was Jelle Post op dreef, hij is stellig een aanwinst In de W.-gelederen kan hetzelfde gezegd wor den van Koomen en v. d. Hert. De keepers heb ben goed werk geleverd. Maar ook de andere spelers hebben niet bepaald gefaald. Een wed strijd die het aankijken zeker waard was ei allerminst verveelde. De wedstrijd De wedstrijd begon met een duidelijk over wicht voor de Atlassianen, wier voorhoede wist wat „doorloopen" was. Er ontstonden zoodoen de nogal wat benauwde situaties voor het doel van Kubbe, doch deze doelman plus de achter spelers, wisten telkens het gevaar te bezweren. Spoedig wist de thuisclub het spel te verplaat sen en nu kreeg ook doelman De Ruijter ge legenheid zijn talenten te toonen, die als van ouds van uitstekende kwaliteit bleken. Het was een zeer levendig spel en den geheelen wed- strijdduur zit er spanning in de vertooning, welke nog verhoogd wordt door het enorme entrain waarmede gespeeld wordt. Aan aan moedigingen is bovendien geen gebrek. Groote veldmeerderheid van Wa tervogels. Atlas sedbrt. Er was ongeveer een kwartier gespeeld, toen Atlas op wel wat fortuinlijke wijze aan de lei ding kwam, wat op de volgende manier ge beurde: Na een vlugge uitval n.1. kreeg G. Wyker den bal te pakken, hij zette deze voor, maar door den wind werd het een schot. Pre cies onder de lat kwam het leder terecht, voor bij den uitgeloopen doelverdediger. De scheids rechter wees onmiddellijk naar het midden, maar voor ons was het absoluut onmogelijk, dat hij gezien kan hebben dat den bal wèl of niet het doelvlak gepasseerd was. Er werd on middellijk geprotesteerd, maar hij handhaafde zijn beslissing. Watervogels was echter niet ont moedigd; een serie krachtige attaques volgden en voor Atlas zag het er een heele poos donker uit. Het samenspel was werkelijk goed, maar door de geweldige agitatie was het schot dik wijls onzuiver. Midvoor v. d. Hert miste op het nippertje en na een keurige voorzet van Koo men werd hard ingeschoten, maar De Ruijter stopte meesterlijk. Atlas in het offensief. gemiste kansen. In de laatste minuten voor rust slaagden de bezoekers er in' zich wat los te werken en wisten zelfs een meerderheid te krijgen. Rechtsbuiten Wijker, dachten wij den voor sprong te zien vergrooten, maar de mooie kans bracht hij omhals door den bal hard langs het doel te schieten. Jelle Post krijgt „de kans van den dag", doch alleen voor den keeper staande, liet hij zich door onnoodig ge treuzel den bal nog ontnemen. Het spelverloop na rust mooi doelpunt van v. d. Hert Een Ook nu is het initiatief voor de gasten, die reeds heel gauw de leiding weten te ver grooten, want na een hunner uitvallen hapert het in de W.-achterhoede, men begrijpt elkaar niet en'dank zij dit misverstand, handig uit gebuit, scoort Atlas. Kort na dit doelpunt krijgt Watervogels dan eindelijk loon naar werken, want ze weet een tegenpunt te ma ken. Zelfs een keurig doelpunt, na subliem spel van rechtsbuiten Koomen en midvoor v. d. Hert. Het spel gaat intusschen wat meer over en weer, met Atlas als de gelukkigste, want via een vrije schop weet Post onberis pelijk in te koppen, zoodat Atlas nu een 31 voorsprong heeft. Nog meer doelpunten. Van dezen voorsprong hebben de gasten echter niet lang pleizier, want als de kleine rechtsbuiten den bal weer netjes voor het A.- doel brengt, is de stand 2—3 geworden. Ook AFDEELING I. CW- Xerxes DWSKFC HBS—Blauw Wit HermesSparta StormvogelsADO AFDEELING II AjaxFeyenoord 't Gooi—DHC HaarlemDOS RFC—VUC DFCVSV AFDEELING III AGOW—Enschede NECHengelo WageningenHeracles TubantiaGo Ahead ZACQuick AFDEELING IV NOADRoermond Willem IIJuliana NACBleyerheide PSVLonga BVV-MVV AFDEELING V. Be QuickHeerenveen Veendam—Achilles GVAV—Sneek HSCVelocitas LeeuwardenFV C 0—1 4—1 1—1 0—3 1—0 5—0 1—2 4—3 4—7 2—3 2—0 1—3 2—1 5—3 1—2 9—3 4—2 2—5 1—1 2—3 2—5 2—1 5—1 2—1 De Stormvogels hebben het ADO gisteren zoo lastig gemaakt, dat de Hagenaars de kost bare punten in IJmuiden moesten achterlaten. Zeer ten pleziere van DWS, dat een stevige zege op KFC behaalde en dat nu precies gelijk met ADO aan den kop staat. Met nog 6 wed strijden voor den boeg belooft 't een lange en felle eindspurt te worden! HBS' positie is ondanks het verdienstelijke gelijke spel tegen Blauw Wit weer slechter geworden, daar Xerxes, Stormvogels en Sparta alle drie zegevierden. De achterstand der Hage naars, die weer met Mul in 't doel uitkwamen op Xerxes en CVV bedraagt thans 5 punten. Slechts een mirakel kan de ex-Kraaien redden! AjaxFeyenoord is een merkwaardig groote 50 overwinning voor de Amsterdammers ge worden. De „gehavende" opstelling der Ajacie- den heeft 't dus niet zoo slecht gedaan. DOS had van deze uitslag profijt kunnen hebben, maar nu zij van Haarlem (voor het eerst weer met Kick Smit!) met 43 verloren hebben zij er niet veel aan. VUC deed dat beter en door met 74 van RFC te winnen, staan zij na Feyenoord (18 pnt.) en Ajax (16 pnt.) op de derde plaats te zamen met DOS (elk 15 pnt.) Ook VSV is met haar 14 punten nog belang hebbenden bij den strijd voor den titel. Zij klopten gisteren DFC in eigen hol, waardoor de Dordtenaren alleen onderaan kwamen. (5 pt.). Maar RFC (6 pt.), 't Gooi en Haarlem (7 pnt.) zyn nog voor de roodwitten bereik baar. AGOW leidt weer in het Oosten, daar met 20 van Enschede gewonnen werd. Heracles won echter van Wageningen en bleef dus con current no. één. ZAC deed goed werk en liep 2 punten op Quick, dat zij versloeg, en Hengelo, dat niet speelde, in. De achterstand op deze clubs bedraagt slechts 1 punt. De leider van afd. IV had een vrijen Zondag, zoodat NAC gelegenheid kreeg door een zege op Bleyerheide haar achterstand op Eindhoven tot 2 punten te reduceeren. NOAD verloor evenwel ten tweede male en is nu uit den strijd. Op de derde plaats bleef MVV, zij het dan slechts door een gelijk spel in Den Bosch. Daar Roermond won en zij zelf verloor is de positie van Bleyerheide met 5 punten achterstand schier hopeloos geworden. Achilles behield op fraaie wijze de leiding van afd. V en vernam tot haar vreugde dat Sneek met 21 van GVAV verloren had. Hee renveen bleef echter bij en hield tevens Be Quick op de laatste plaats. K.N.V.B. KCHHRC, AIcmariaAlkmaarsche 1 Boys. Helder—Zaandijk, ZVV—Succes. StrandvogelsWieringerwaard, Scha- genWatervogels. AtlasN. Niedorp.1 BKCMFC. Texel—DTS. HRC 2—KFC 2. WFC 3Helder 2. HRC 3KW 2. AIcmaria Victrix 2—Alkm. Boys 2. N.H.V.B. JVCOudesluis. SchoorlHelder 3. i KoedijkHRC 4. Fem ISporters 2. Holl. 4VCL I. De Cocksdorp 1HRC 6. BKC 2 HRC 6. BKC 2—HRC 5. Watervogels 2— Helder 4. deze stand blijft niet lang gehandhaafd, want na een tegenaanval breekt Post door de W - achterhoede en scoort van dichtbij. Een spannende finale. Het woord is den resteerenden tijd absoluut aan de thuisclub; goed samenspelend en in een overweldigend tempo, wordt er thans ge' speeld. Emotie en spanning vieren hoogtij schot op schot wordt gelost, maar door den Atlas-muur is zuiver richten haast niet mo gelijk. Hoogvorst krijgt van S. Been den bal mooi aangegeven; hoog komt de bal voor het A.-doel en daar is het v. d. Hert, die magni fiek inkopt (34). Bij dezen aanval raakt keeper De Ruijter geblesseerd en hij wordt door Petrus vervangen. Nog vijf minuten moeten gespeeld worden. Mieldijk kopt te laag en W. krijgt terecht een vrije schop te nemen, die echter ontactisch genomen wordt. De gelijkmaker blijft hierdoor uit. Het was de laatste kans. Met een inderdaad zwaar be vochten 43 overwinning voor Atlas kwam het einde van dezen wedstrijd. De positie van Watervogels op de ranglijst begint door dezen tegenslag inderdaad wanhopig» te worden. De eilanders winnen met 111. Strandvogels kwam gisterenmiddag naar Texel met verschillende invallers, waardoor de toch al niet sterke ploeg uit Broekerhaven een zware nederlaag leed. Reeds dadelijk bleek Texel, dat voor den wind speelde, aan merkelijk sterker. Na ongeveer een kwartier spelen, zonk het spel van de bezoekers geheel in en begon een ware stormloop op het doel der Vogels. Texel miste eerst enkele mooie kansen. Ook bleken de bezoekers over een goeden doelverdediger te beschikken, doch de druk bleef aanhouden, en toen de wedstrijd ongeveer een kwartier oud was scoorde Ver- heijen het eerste doelpunt. Even later maakte dezelfde speler met een fraai schot het tweede doelpunt toen hij van Th. Lap weder een bal keurig kreeg aangegeven, lag na 25 min spelen reeds de derde bal achter den keeper. Strandvogels kreeg nu eens kans om een tegenpunt te maken, reeds was de doelver dediger gepasseerd, toen Witvliet nog juist voor de doellijn den bal wegwerkte. Voor de rust gelukte het Verseput nog tweemaal te scoren. Zoodat de rust met 50 kwam voor Texel. In de tweede helft kreeg Strandvogels vrij wel geen kans meer om door te breken. Texel was voortdurend in den aanval en de doelver dediger der gasten, die ondanks het vele werk, dat hij kreeg, zijn goed humeur niet verloor, hield na de rust den stand nog lang op 5—0. Na een kwartier was het Verseput, die de tweede serie doelpunten inzette. Om beurten kregen we nu doelpunten van bijna al de voorhoedespelers. Toen de tiende goal was ge maakt, wist de linksbuiten van Strandvogels door een tegenpunt de eer te redden. Ver- heijen joeg daarna het elfde doelpunt voor Texel nog in het net. Spoedig daarna kwam het einde van dezen ongelijken strijd, die Texel won met 111. Verheijen nam in dezen wedstrijd 5 punten voor zijn rekening, Verse put 3, De Graaf 2 en M. Vlaming 1. Bij Strandvogels viel bizonder de kleine linksbuiten op, die evenwel geen steun ont ving van de overige voorspelers. De beste spe ler van dit elftal is ongetwijfeld de doelverde diger. N. Niedorp verliest van BKC met 5—2. Wel niemand zal bij de rust, welke met 11 inging, ook maar aan de mogelijkheid hebben durven denken, dat 10 min. na de hervatting de stand 52 in het BKC-voordeel zou zijn. Voor de rust toch waren de partijen geheel tegen elkaar opgewassen. Het was zelfs N.N., dat over het algemeen het meest aanvallend was geweest. N. kreeg 4 corners te nemen tegen BKC twee. Na 10 min. spelen een snelle Niedorper doorbraak, van Wit gaa de bal naar Kiste- maker, deze geeft vlug af aan Ter Haar, welke op zijn beurt den bal zuiver voor de voeten van Komen plaatst, welke even door loopt om hierna Prins geeh kans te geven. Een mooi doelpunt! 1—0. Juist 10 min. later heeft BKC onverwacht succes, een ver hoog schot op het N.-doel, de verwachting was, dat de bal ver over zou gaan, de bal kwam echter nog juist tegen de lat, ketst het veld weer in voor de voeten van Van Wees, welke geen moeite heeft de gelijkmaker te scoren. 11. Hierna gaat de strijd weer gelijk op. Zoowei BKC als N .Niedorp spelen een aantrekkelijk partijtje. Paardekoper doet als spil veel en goed werk, is als spelverdeeler te verkiezen boven zijn collega Sepers, die het spel veel vuldig te kort houdt. Is het bij Niedorp Peere boom Az., welke als back het meeste opvalt, bij BKC is het Tauber, die uitstekend op dreef is, o.i. van beter gehalte dan die vaij N.N De vijf aanvallers zijn alle flink van stuk en vooral flink snel. Floor moet dan ook enkele malen handelend optreden, wat hem goed af gaat. Peereboom krijgt een goede kans, doch wordt dermate zwaar gehinderd, dat er niet meer dan een corner van overblijft. Deze komt weer goed voor doel, doch ook nu zonder succes. Met BKC in den aanval blaast de goed lel- dende scheidsrechter Dor jee het einde der eerste helft. Kort na de rust doelpunt Blok, doch de scheidsrechter keurt zulks af. Hier had de heer Dorjee wel wat eerder kunnen fluiten. Het was echter maar uitstel van executie, want geen minuut later is het Van Wees, die op goede wijze Floor onhoudbaar passeert, 21. BKC wordt nu langzaam aan sterker. De druk op het N. doel wordt zichtbaar. Een op goed geluk afge. vuurde kogel was het begin van de Niedorper catastrophe. Floor oordeelde het z.i. noodig uit te loopen om dezen bal te trachten te onderscheppen, hij slaagde hierin niet, hij liet den bal rollen, waarvan Blok dankbaar ge bruik maakte om den bal in het leege doel te plaatsen, 31. Die arme Floor was bij zijn poging echter zoo ongelukkig neergekomen, dat hij haast niet meer kon loopen. Doch inplaats van nu meteen een ander in het doel te plaatsen, werd gewoon doorgespeeld. Dat was een fout van de Niedorpers, welke op twee punten is ko men te staan. Het was niet de schuld van Floor, dat hij in geen 5 min. tijd nog 2 maal moest visschen, 51. Nu is het dan toch ein delijk mooi genoeg. Floor sukkelt het doel uit. Waarna Bakkum zijn plaats inneemt. Het is nu gewonnen spel voor BKC. NN begint weer opnieuw en met een vuur als was de stand als vóór die noodlottige 5 min. Om nooit te vergeten! Zoo mooi als het vóór de rust was, zoo mis is het nu! Komen moet ook uitvallen, waar voor Ruig invalt. Al vrij spoedig heeft deze succes als uit een goeden voorzet hij het is, die Prins op waarlijk schitterende wijze pas seert, 52. Tot overmaat van ramp krijgen verschillende spelers het nog met elkaar aan den stok, zonder echter groote gevolgen. En al is Bakkum dan wel niet model gekleed, hij weet zijn doel schoon te houden, wat het voor naamste is. Als de vermaarde nachtkaars kwam het eind van een wel heel eigenaardige partij voetbal. Helder 2 met 60 geslagen. Velen zullen met stomme verbazing van dezen eigenaardig aandoenden uitslag kennis nemen en dan misschien zelfs wel hun hoofd schudden en zeggen: „Het zal wel andersom moeten wezen". Maar deze sprookjesachtige uitslag, „schril" voor de leiders, Helder 2, „vreugdevol" voor het kanslooze HRC 3, werd Zondagmiddag, op het Helder-terrein nog wel, gewrochten, dank zij een volmaakte off-day van het Helder-team, dat toch in deze compe titie reeds prachtige tropheeën had behaald, en niet minder dank zij enthousiast spel der Ra cers, waar de wil om te winnen volop aan wezig was. In tegenstelling met Helder 2, wier spelopvatting zoo laksch was, zoo tegen haar gewone doen in, dat men hier wel móést spre ken van een off-day, waarvan HRC een dank baar gebruik heeft gemaakt. Reeds in het begin was deze tegenstelling merkbaar. Helder speelde zenuwachtig en de Racers waren dadelijk sterker. Wel bleven voorloopig doelpunten uit, doch de gevaarlijke momenten werden langzaam maar zeker veel- vuldiger. Er waren trekballen, waarbij links buiten Van Es op den voorgrond trad, er wa ren hachelijke situaties, waarbij de R.-binnen- spelers blijken van hun kunnen gaven. En tegenover al deze aanvallen kon Helder slechts een enkele stellen, die dan nog van ieder ge vaar ontbloot was. Toch bleven doelpunten nog lang uit, hetgeen niet kwam door slecht schieten, maar door werkelijk pech. Eenmaal was Prins reeds geslagen, doch de lat bracht redding. Eindeiyk 0—1. 8 minuten voor de rust brak eindelijk het ijs. 37 minuten lang had Helder's achterhoede met Beekhoven aan het hoofd stand gehouden, maar toen kogelde „Kokkie" Bakker den zooveelsten trekbal van Van Es zoo hard op het doel, dat Prins kansloos was. In de tweede helft steeg aanvankelijk de hoop der Helder-suppor- ters weer boven nul, doch pl.m. 5 minuten later was het pleit reeds beslecht. Een vrije schop op den rand van het strafschopgebied veranderde Schotting van richting en wederom werd Prins kansloos gepasseerd. Het scheen alsof er een verlammende geest over het Hel- der-elftal was gevaren en de Racers profiteer den hier dankbaar van. Débacle. Met geregelde tusschenpoozen kwamen nu de doelpunten tot stand. Was het voor de rust de R.-linkervleugel, waarvan het meeste initia tief uitging, nu was 't De Graaf op rechts, die tot 3, 4 maal toe de gelegenheid gaf tot scoren. Na 25 minuten was het 30, en nauwelijks vijf minuten later kogelde Bakker den bal voor de 5de maal langs Prins. In de laatste seconde van den strijd liet Prins nog een bal glippen, waarmee de debacle voltooid werd. Het was een harde leer voor de Heider- ploeg, die wel een beetje te zelfbewust was opgetreden. Het debuut van den nieuweling v. Tongeren kunnen we moeilijk onder de loupe nemen ik dezen abnormalen kamp, maar de dingen, die hij deed was toch van dergelijken aard, dat we in hem wel een aanwinst voor Helder zien. De zesdaagsche van Brussel is gisterenavond beëindigd. Winnaars werden de Nederlanders: Slaat Pellenaars door grooter puntenaanval dan BuysseBilliet. De eindstand luidt: 1. Slaat—Pellenaars, 253 punten, afgelegd 3.032.850 km. 2. Buysse—Billiet, 132 punten. Met één ronde achterstand: 3. KaersDebruycker, 301 punten. 4. WalsBoeyen, 207 punten. 5 Van Schijndel—Van den broek, 183 punten. 6. Depauw—Naye, 168 punten.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8