Bloembollen - exporteur voor knoeierijen zwaar gestraft THERMOGENE Stroopen neemt hand over hand toe Texelsch nieuws Nieuwe vliegtuigen voor de Marine Kantongerecht Den Helder HOEST, KEELP'JH GRIEP. RHEUMATIEK STEKEN IHDEZUEHZ PIJNSTILLENDE WATTEN Adspirantenuitvoering Gymnastiekwereen. „Texel" O Schaakmat I kampioen Cocksdorp Den Hoorn Vergadering Ouder-Commissie Voor den Alkmaarschea Politierechter vele verkeerszond aren Toen wij gistermiddag de wachtkamer van ons Kantongerechtsgebouw binnen stapten, was deze dermate „afgestampt", dat wij vreesden later zou blaken te recht de eerste uren nog niet op de straatsteenen te staan. Tot zelfs in de wandelgangen hielden verdachten, getui gen en verbalisanten zich op en men moest zoo oppervlakkig bekeken wel den indruk krijgen, dat de criminali teit in Den Helder en contreien welig tiert. Raakt men echter precies met den aard van de misdrijven op de hoogte, dan blijkt het over het algemeen met de mis dadigheid nogal mee te loopen. Gelukkig maar! Wie zijn hond was dat? De eerste verdachte is D. L., te Wieringen, die .is aangetroffen, terwijl een hond, die on der zijn hoede stond, een haas achtervolgde. Verdachte zegt, dat hij met het geval niets heeft te maken. De hond liep met hem mee, en wat kan hij daar nu aan doen? Na verhoor van jachtopziener v. d. Zee, die o.a. verklaart, dat de hond wel in staat was een haas te vangen, eischt de Ambtenaar 10 of 10 dagen, erop wijzende, dat de keffer wel degelijk onder verdachte's hoede stond. Vonnis 6.— boete of 2 dagen. Ook een beroep! Volgt de aangehouden zaak tegen A. K„ fruithandelaar, die zonder voor- en achterlicht heeft gereden op den Kanaalweg. Verdachte zegt, geen fruithandelaar te zijn, maar steun trekker, wat den Kantonrechter doet opmer ken: is dat ook al een beroep? Vonnis 2 maal 6, of 2 maal 6 dagen. Strooperijen. Een bewoner van het eiland Texel hoort we gens strooperijen 20 of 20 dagen tegen zich eischen. Een zware eisch, welke zijn grond vindt in het feit, dat het stroopen weer hand over hand hand toeneemt. Vonnis 15 of 10 dagen. J. t. B. en K. B., wonende te Callantsoog, werden in het veld aangetroffen met licht bakken. Eén ervan heeft ontkend, hij zou niet in het veld zijn geweest, waarmee de verbali sant Van Honschooten het niet eens is. Eisch tegen KI. B. 25 of 25 dagen, tegen t. B. eveneens 25 of 25 dagen. Uitspraak 20 boete of 10 dagen voor elk, met verbeurdverklaring en vernietiging resp. van geweer en lichtbakken. L. Dr., schippersknecht te Wieringen, wordt ervan beschuldigd wildstrikken te hebben ge plaatst. Verdachte ontkent, hij weet niet eens hoe hij de strikken zou moeten zetten. Kantonrechter: Dat weet ik nog wel. Verbalisant v. d. Zee heeft het misdrijf ge- Zien op een afstand van 200 a 250 meter (gelach op de publieke tribune)door een kijker. Eisch 25 of 20 dagen met vernietiging der in beslag genomen strikken. Vonnis 10 of 3 dagen met vernietiging der strikken. Kantonrechter: Wil je in hooger beroep. Verdachte: Neen, laat maar zitten E. J., verkeersovertreding, 3 of 2 dagen. T. SI., veehandelaar, slachten zonder ver gunning. Eisch 20 boete of 20 dagen. Von nis 15 of 10 dagen. Dat waren geen melkkoetjes. A. v. d. VI. heeft een viertal hem toebehoo- rende koeien, lijdende aan mond- en klauw zeer over den Rijksweg vervoerd. Verdachte geeft een en ander toe, het feit was echter aan een samenloop van omstandigheden te wijten. De Ambtenaar houdt hiermede reke ning en eischt 6 of 6 dagen. Vonnis 3 of 2 dagen. Als verdachte meteen wil aftikken, zegt de Kantonrechter, dat hij daarvoor beneden moet zijn. Het was te verdacht. B. C. K. te Julianadorp, is door rijksveldwach ter Vroom met geweer en electrische lantaarn aangetroffen op het rijwielpad achter de Don kere Duinen. Het betreft hier een bekend atrooper, die de politie veel last bezorgt. Eisch 70 of 50 dagen hechtenis. Vonnis 50 of 50 dagen, met verbeurdverklaring van geweer. J. G., eveneens te Julianadorp, heeft de Ver- voerbepalingen ten aanzien van besmet vee, overtreden. Eisch 40 of 30 dagen; vonnis 40 of 10 dagen. L. J. H., overtreding der Wapenwet. Eisch 12 of 12 dagen. Vonnis 10 of 3 dagen. Voor de inwendige zending. W. G., evangelist te Rotterdam, is bij den heer v. Koningsbruggen, expediteur, alhier, op kantoor gekomen, om gelden voor de inwen dige zending. Hij wordt er echter van ver dacht, de hem toevertrouwde gelden voor eigen gebruik aan te wenden. Getuige zegt, aan verdachte een kwartje te hebben gegeven. Kantonrechter: Had hem er maar uitge trapt, het is een groote schooier! De zaak wordt aangehouden. Dat is geen manier van zaken doen. E. de W., te Koegras, moet terecht staan voor het ernstige feit, dat hij de zakken van een partij bloembollen, die voor export naar Duitschland was be stemd, nadat deze voor export waren goedgekeurd, weer heeft opengemaakt en er te kleine bollen heeft ingegooid. De Kantonrechter kwalificeert dit als een schooiersstreek en als één der getuigen zegt: Ik kan meneer de W. wel, merkt de Pres. op: Laat dat meneer er maar af. Een expediteur te Hillegom komt verkla ren, dat de zending aan de grens te Zevenaar is aangehouden door ambtenaren van den Contróle-Crisis-Dienst, omdat de bollen niet aan de maat voldeden. Later kwam de zen ding, bestemd voor een broeder van De W., dan ook terug. De heer Stofmeel, technisch ambtenaar bij den Plantenziektekundigen dienst, wonende te Hillegom, heeft de zending nagekeken toen deze terugkwam en gezien, dat zich daarbij bollen bevonden, die niet aan de eischen vol deden. Kantonrechter, tot verd.: Je moest eens in Duitschland terecht staan, dan zouden ze je wel anders aanpakken. De Ambtenaar wijst er nog op, dat het een mankement is, dat de zakken niet worden ver zegeld. Uit de verhooren komt vast te staan, dat de verzonden bollen geen handelswaar, maar plantgoed waren. De Ambtenaar: Maar plantgoed mag heele- maal niet uitgevoerd worden. Kantonrechter, tot verdachte: „Dan ben je nog grooter schooier!" De Ambtenaar acht het bewijs wettig en overtuigend geleverd. Verd. heeft zeer fraudu leus gehandeld. We krijgen zoo bij Duitsch land een slechten naam, wat onze bloembollen betreft. Menschen als verdachte gooien er de klad in, hetgeen spr. den kop wil indrukken door een exhorbitant hooge straf te eischen en wel 800.of 400 dagen hechtenis. Verd.: Hoe moet ik dat betalen? Kantonr.: Dacht je nog, dat we medelijden hadden met zulke schurken als jij Vonnis 600.of 40 dagen. Bijna den verkeerde stoel genomen. A. B„ te Wieringerwerf heeft aldaar een jongen, dié met zijn fiets links van den weg stond, met zijn auto onderste boven gereden. Het slachtoffer, de kruideniersbediende Van A., geeft toe, zich aan den linkerkant van den weg te hebben bevonden. Hij stond daar met een anderen jongen te praten. B. is recht op hun ingereden. dagen. De Kantonr. legt er nog een schepje op: 15 of 30 dagen. Een opzichter P.T.T. wordt in een aanrij dingszaak hoek Poststeeg veroordeeld tot 10 of 3 dagen. Eisch 20 of 15 dagen. Kantonrechter's toorn opgewekt. Veel opschudding brengt verdachte L. P. W. v. d. Z., koopman te Medemblik teweeg. Hij heeft te Middenmeer bij hotel Smit een aanryding veroorzaakt, toen hij met zijn auto van den berm kwam afrijden. Dr. Hoog kamer werd het slachtoffer en deze liep aan zijn wagen een schade op van 40.Verd. valt den Kantonrechter onophoudelijk in de rede, wat hem vele standjes bezorgt. Hij staat op het standpunt geen schuld te heb ben, ook al, omdat er een tegenligger in het spel was. Op een gegeven moment zegt verd.: Ik wil de dagvaarding erkennen, want ik wil heb ben, dat hier ook werkelijk recht gesproken wordt! De Kantonr.: U kunt beter de houding van een boetvaardige zondaar aannemen! Verd. zegt, dat Dr. Hoogkamer hem scha devergoeding heeft aangeboden. Getuige a décharge Waiboer kan dit echter niet bevestigen en Dr. Hoogkamer protesteert tegen deze uitlating. Na veel gedilebreer en conferenties bij tee- keningen eischt de Ambt. tenslotte 40 of 30 dagen met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 3 maanden en toewijzing van de civiele vordering ad 46. Vonnis 40 of 10 dagen en ook, als verd. het te boud maakt naar Kantonr.'s zin intrek king van het rijbewijs voor den tijd van 3 mnd. Bovendien toewijzing der civiele vordering. Klein goed. D. P„ veehouder, Wieringen, verkeersover treding 3 of 2 dagen. B. Kr. Pz„ visscherijovertreding 0.50. J. van H„ zonder voor- en achterlicht gere den, ƒ4 en ƒ3 of 2X2 dagen. J, van D., Anna Paulowna, zonder reflector gereden, of 2 dagen. G. van B„ zonder licht 4 of 2 dagen. G. van B overtreding arbeidswet, 10 of 3 dagen. J. H. W., dronkenschap, 2e herhaling, 3 dg. hechtenis. K. O,, Bleskensgraaf, niet gezorgd voor schaftlokaal etc., aangehouden. Jb. van O., venten zonder vergunning 8 of 3 dagen. Jb. v. d. H., overtreding vogelwet 5 of 2 dagen met vernietiging van net. A. M„ overtreding arbeidswet 15 of 10 dg. A. J. R., caféhouder, meisje In zijn lokaal toegelaten 25 of 10 dagen. A. K„ verkeersovertreding 5 of 2 dagen. P. J., zonder achterlicht gereden 3 of 2 dg. T. J. S., zonder bel gereden 3 of 1 dag. H. J. v. H., zonder licht gereden, 6 of 2 dagen. J. de B., overtreding arbeidswet, 2X8 dagen of 2 X 3.—. op de pijnlijke plek. bestrijdt doozen h 35 en 55 ct. Het groote tooneel in Pen's Schouwburg zaal was gisteren bijna te klein om al de ad- spiranten te bevatten, toen de heer Kiljan, voorzitter der Ver., op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst opende. De Texelsche Gymn.- Ver. telt meer dan honderd adspirant-leden, wel een bewijs, dat de leiding bij mej. Koorn en den heer Mets, in uitstekende handen is. Trouwens al het geen ook op dezen avond is gegeven, getuigde hiervan. De uitvoering be gon met vrije oefeningen voor de Meisjes B. Dit eerste nummer, dat ook weder begeleid werd door 't bekende Gymn. strijkje, slaagde al uitnemend. Daarna gaven de Jongens B. een serie vrije oefeningen op de maat der mu ziek, vervolgens weder de Meisjes B„ die een keurige stand aan het einde hiervan vormden. Hierna werd door de meisjes geturnd op de brug, door de jongens op de ringen. Ter afwisseling turnde de hoofd-afd. heeren op de brug. Ook nu werd weder hierop uitste kend gewerkt. De jongens A voerden daarna een serie vrije oefeningen uit. Terwijl de tfames staaf- oefeningen uitvoerden. Daarna volgde pauze. Direct na de pauze turnden de heeren op het rek, waarop paardspringen volgde voor de jongens A„ die ook nog op de brug werkten, evenals de meisjes. Ook werden nog vrije oefe ningen uitgevoerd door de dames A. en tot slot lieten de oudste dames een prachtige serie rhythmische oefeningen zien, die zeer correct, bij orkest-begeleiding werden uitge voerd. Aan het einde van den avond kwamen we der al de adspiranten op het podium, zooals later bleek, met het doel om aan mej. Koorn en den heer Mets hulde te brengen voor hun belangeloos werk voor de Gymn.ver. verricht. THEE doet je goed Kantonr.: Je hoort niet links van den weg te staan. Je bent een ezel! Groote hilariteit ontstaat, als de knaap op den stoel van den deurwaarder wil gaan zitten. Getuige J. St., met wien de vorige getuige stond te praten legt ook een voor verd. be zwarende verklaring af. De Ambt. keurt het af, dat verd. is doorge reden, terwijl hij toegeeft, gehoord te hebben, dat één der fietsen een tik kreeg. Als iemand verkeerd van den weg staat, is het geen ma nier om te zeggen: ik rij alles maar in elkaar! Dat had mr. de Brueys Tack van iemand als B. niet verwacht. Hij vraagt een geldboete van 40 of 30 dagen. Verdachte zegt nog, dat de jongens hem al van verre zagen aankomen. Pas op het laat ste oogenblik gingen zij lachend opzij. Vonnis 10 of 3 dagen. Geen goede naam. J. P. SI., Zjjpe, overtreding ^ogelwet en jachtwet. Eisch resp. 10 of 10 dagen en 20 of 15 dagen. Uitspraak 8 of 3 dagen en 10 of 4 dagen met vernietiging van het net. Waar de naam SI. niet zoo goed bekend staat, wat betreft de bepalingen van genoem de wetten, merkt de Ambt. op, dat het mis schien zijn nut wel zou hebben de jachtacten van de „Bakerlieden" in te trekken. HU was bU zyn zaak. Doordat T. A, A, T. te veel aan z(jn bedrijf had gedacht, verleende hij op het verkeerspunt 'SingelKrugerstraat geen voorrang en ver oorzaakte zoodoende een ongeluk, waarvan getuige W. het slachtoffer werd. Eisch 25 of 20 dagen; vonnis 20 of 10 dagen. Dronkemansrelletje. De visscherman O. P. had, toen hij weer eens dronken was, zekeren K. tegen den grond gegooid. Kantonrechter: Was jij dronken? Verdachte: Ja. Getuige K. had in het café van D. kennis met P. gemaakt. Hjj had een goeie gons op, zegt get. Ik heb nog gezegd: Betaal nou eerst den kastelein.... Kantonrechter: Ruik ik het goed, stinkt het hier naar den drank? Hebben jullie nu alweer wat op? Getuige D. verklaart niet in de gaten te hebben gehad, dat P. dronken was, anders had hij niet getapt. Kantonrechter: Dat zal wel. Als U een dronkeman drank geeft, bent U ook strafbaar! Agent Tol zegt, dat P. het tegen flinke kerels niet durft op te nemen. Hij moet weten dat hij wint, anders begint hij niet! Eisch 15 of 15 dagen. Vonnis conform eisch. Geen speelgoed. A. G. heeft een luchtpistool in zijn bezit gehad en geschoten op een haringboer, die boven het oog werd geraakt. Ook op kinderen is door verd. geschoten. Agent Tol zegt, dat een en ander louter geschiedt uit baldadigheid, Getuige Zde haringboer legt de eed af en hj) doet dat zoo, dat de kantonr. zegt: Dat doe je goed! Getuige: Mag ik nu weg? Kantonr.: Idioot! De Ambt. wil tegen de baldadigheid hier ter stede streng optreden en eischt 15 of 20 Gisterenavond ontving Schaakmat 2 tien tallen uit Breezand voor het spelen van com petitiewedstrijden, en wel Schaakmat 1Ex- celsior en Schaakmat 2D.O.S. De uitslagen van deze wedstrijden zijn als volgt: Schaakmat 1. J. Wijker A. C. Groen P. Kelder G. Mensing J. Geurts Th. Asselman J. Moerbeek W. Oomen H, Herderschee R. Muller Excelsior. R. Dirks 1—0 J. Veenstra 1—0 P. Blaauboer - F. Dirks *4 L. van Dijk 1—0 J. Glasbergen 1—0 N. Glasbergen 1—0 L. Witte 1—0 H. Dirks 1—0 J. Dirks 1—0 9—1 Schaakmat I is door dezen uitslag kampioen! Schaakmat 2. J. Veis B. de Jong J. Hemelrijk A. Muller D. Dijkshoorn C. van Poelje C. Poulie L. Heijblok K. de Waard E, N. Heijligenberg D.O.S. E. Komen J. Mulder 10 P. Suykerland 01 B. de Groot 10 A. Capteijn 10 A. Hujjberts 01 M, v, d. Gulik i/2—V2 J. Weüers 10 C. Zandbergen 10 M. Westerman 01 6—4 Aan mej. Koorn werd, met een alleraardigst speechje van Corrie v. d. Ban, een prachtige fruitschaal overhandigd, terwijl een zoontje van den heer Moerbeek namens de jongens en de dames-afd. den heer Mets enkele ge schenken overhandigde. De heer C. Mets richtte nu nog een verzoek tot de ouders om medewerking tot een goede discipline in de vereeniging. De heer Kiljan sprak het sluitingswoord, waarin hij ook dezen avond uitstekend ge slaagd noemde. Ook wees spr. nog eens op de nieuw opgerichte Veteranen-afd., en wekte de aanwezigen op om lid hiervan te worden. de „stella" vlot gesleept. De Deensche logger „Stella", die in den nacht van 26 op 27 Dec. in de Eierlandsche gronden gestrand is, is gisteravond door de sleepbooten „Texel" en „Stortemelk" van de firma Doek- sen vlot gebracht en naar binnen gesleept. De bedoeling is het schip voor onderzoek naar Harlingen te brengen. Bij goed weer zou dat morgen reeds "eb^Ten. Maandagavond vergaderde de Oudercom missie in de openbare lagere school te Den Hoorn. Het hoorei der school opende de ver gadering met een woord van welkom. Doel van deze vergadering was het organiseeren van een Ouderavond; deze zal inderdaad wor den gehouden en wel op Woensdag 8 Februari, De Marine Luchtvaartdienst heeft een jaar geleden bij Fokker 24 lesvliegtuigen voor de voortgezette opleiding besteld. Het zijn toestel len welke eveneens kunnen worden gebruikt als lichte zeeverkenners. De eerste machine is nu vrUwel gereed en zal binnenkort proef vliegen. „De Telegraaf" schrift: De C. 14. W. is een verspannen tweedekker op drijvers met een Wright „Whirlwind" lucht- gekoelden stermotor van 420 pk. Deze motor is een directe afstammeling van dien, waar mede Lindbergh indertijd over den Atlanti- schen Oceaan vloog. Aangezien deze toestellen in de eerste plaats zijn bestemd voor het geven van vlieglessen, is de constructie zoo een voudig mogelijk. Een romp van gelaschte sta len buizen, gemakkelijk en snel te repareeren, en houten vleugels gaven hier de beste oplos sing. De drijvers zijn van licht metaal, omdat houten drijvers nu eenmaal niet te gebruiken zijn. De achterrand van den bovenvleugel is boven de voorste zitplaats uitgesneden om een beter uitzicht naar boven te geven. Beide cock- pits hebben een dak van doorzichtig materiaal. Wordt de machine als lesvlicgtuig gebruikt, dan zit de leerling voor en de instructeur ach ter. Wordt het toestel als zeeverkenner ge bruikt, dan zit de bestuurder voor en heeft hjj de beschikking over een vast ingebouwden mitrailleur; de waarnemer zit achter en hij heeft een mitrailleur gemonteerd op een pivot. Indien niet in gebruik verdwijnt deze mitrail leur in een uitsparing in den bovenkant van den romp. Gezien het vrij geringe motorver mogen zijn de prestaties natuurlijk zeer nor maal; de maximumsnelheid bedraagt 230 km per uur en het toestel heeft 8% minuut noodig om naar 2000 meter te klimmen. Voor het doel waarvoor de C. 14. W. is gebouwd, is dit echter meer dan voldoende. Wat de T. 8. W. betreft, dit is een tweemoto- rig torpedovliegtuig en hiervan zijn vijf stuks besteld. Het gerucht, dat deze order zou zijn uitgebreid tot twaalf stuks, kan worden tegen gesproken; vergrooting der bestelling wordt wel overwogen, doch men wenscht eerst de resultaten der vliegproeven af te wachten. Ook van deze machine is geen prototype gemaakt. Het eerste toestel der serie schiet intusschen reeds goed op en de proefvluchten zullen wel niet al te lang meer op zich laten wachten. Merkwaardigerwijze heeft men, in opdracht WH^hf" T'8^' uit&erust met de lichte Wright „Whirlwind motoren, merkwaardig omdat zoo'n torpedo vrU zwaar is en eeri torpedoyliegtuig over goede prestaties moet beschikken. Door het geringe motorvermogen zullen de prestaties van de T. 8. W. aan den lagen kant zijn. 's avonds om 7.30 uur. Het belooft een zeer moole en gezellige avond te worden. Er 2»1 door een aantal grootere kinderen liedjea worden gezongen en tevens zal er een fiiJ! worden gedraaid. In de pauze wordt een kopie thee geschonken. Al met al een avond, <jj« ouders en onderwijzend personeel nader tot elkander zal brengen. De heer Huizinga sloot de geanimeerde bii. eenkomst onder dankzegging. POLITIERECHTER. (Zitting van Maandag 23 Januari,) Texel. EEN BURENRUZIE. Terecht moet staan A. J. H., landbouwer van beroep, wonende te Texel, die ervan wordt beschuldigd op 21 November een ze keren J. J. v. d. R., te hebben mishandeld door hem ©en trap te geven. Verdachte zegt, dat v. d. R. op zijn land kwam en hij hem daar niet hebben wilde, Eenige malen heeft verd. v. d. R. gezegd, dat hij weg moest gaan, maar dat deed hij niet. Toen heeft verd. den man bij den arm gei nomen en kreeg daarop van v. d. R. een klap in z'n gezicht. Eerst daarna heeft verd, hem een klap gegeven De politierechter Mr. Kragge vraagt verd.. of het juist is, dat v. d. R. hem had belas' terd? Verd.: Dat is zoo. Als get. wordt gehoord v. d. R., arbeider van beroep, woonachtig te Texel. Deze ontkent verd. een klap in het gezicht; te hebben gegeven; wel is er twist geweest en heeft get. aan verd, gerukt, toen deze hem bij den arm pakte. De tweede get. is J. R.„ landbouwer te Texel, die op 'het land naast verd. was. Politierechter: En wat hoorde u toen! Hoor* de u, dat verd en v. d. R. ruzie hadden? Get.: Niet gehoord, maar ik zag aan de be- wegingen van de beide mannen, dat ze ru- zie hadden. Politierechter: .Heeft u gezien dat get. v. d. R. een klap heeft gegeven aan verdachte?, Get.: Dat heb ik gezien. Daarna heeft II. zijn tegenstander aangepakt en op den grond gegooid. Toen heeft verd. getrapt. Verd. zegt, dat hij in drift heeft gehandeld. De Officier van Justitie meent, dat verd. te driftig is geweest. De slag die v. d. R. heeft gegeven, staat niet vast. Mr. v. d. Peen requireert f20.— boete, subs. 10 dagen hech tenis. 3 De politierechter Mr. Krabbe uitspraak doende acht het tcnlastc gelegde wettig over tuigend bewezen en veroordeelt verd. con form clne eisch van den officier. BELEEDIGING. Den Helder. Mej. H. G. K„ wonende te Den Helder, laat verstek gaan. Zij wordt er van beschuldigd op 8 November 's-middags mej. M. J. B. D. belee- digende woorden te hebben toegevoegd. Als get. wordt gehoord mej. M. J. B. D„ die komt bevestigen, dat verd. deze woorden heeft gebezigd. Ook mej. S. de J. heeft dit gehoord. De Officier van Justitie eischt 15.boete subs. 10 dagen hechtenis en conform dezen eisch wordt verd. veroordeeld. stoomvaart mij nederland. Poelau Laut, u„ pass. Gibraltar. Poelau Tello, u., 24 Jan. v. Londen. Marnix v. St. Aldcgonde, t., 24 Jan. v. South- ampton. kon ned stoomboot maatschappij, Agamemnon, 23 Jan. v. Catania. Ariadne, 23 Jan. te Amsterdam. Aurora, 23 Jan. te Catania. Breda, t., 24 Jan. v, Antwerpen. Colombia, 23 Jan. v. Cristobal. Hebe, 24 Jan. te Malaga. Hermes, 23 Jan. v. Lissabon. Ibis, 23 Jan. v. Vigo. Nereus, pass. 23 Jan. n.m. Brunsbüttel. Orestes, pass. 23 Jan. 12 u. 150 mijl Z.W, Ouessant. Orestes, pass. 24 Jan. Ouessant. Orpheus, 23 Jan. te Gdynia. Perseus, 23 Jan. v. Aarhus. Perseus, 24 Jan. te Kopenhagen. Pluto, 23 Jan. v. Kopenhagen. Pluto, 24 Jan. te Stettin. Poseidon, 24 Jan. te Amsterdam. Stuyvesant, 23 Jan. v. Amsterdam. Theseus, 23 Jan. te Amsterdam. Titus, 23 Jan. v. Thessaloniki. Venus, 24 Jan. v. Izmir. Trajanus, 23 Jan. v. Mcsslna. kon. paketvaart maatschappij. Bantam, 22 Jan. v. Singapore. Lematang, 19 Jan. te Singapore. Maetsuycker, 21 Jan. te Sydney. Nieuw Holland, 22 Jan. te Adelaide. Nieuw Zeeland, 23 Jan. v. Sydney. Ruys, 22 Jan. te Port Natal. Tegelberg, 23 Jan. te Shanghai. kon. hoix. ia-oyd. Amstelland, 23 Jan. te B. Aires. Montferland, 21 Jan. v. B. Aires. holland—amerika lijn. Binnendijk, 24 Jan. v. Londen. Narenta, 23 Jan. v. Southampton. hollandwest-afrika lijn, Maaskerk, u„ 23 Jan. v. Lagos. Rotterdam, 23 Jan. te New Orleans. Volendam, 24 Jan. v. Plymouth. silver-java pacific lijn. Bengalen, 22 Jan. te Calcutta. Hoegh Merchant, 21 Jan. v. Colombo. Marken, 23 Jan. v. Singapore. Modjokerto, 23 Jan. te Beira. java—china- japan lijn. jinegara, 21 Jan. v. Manilla. j avanew-york-lijn. Kota Tjandi, 24 Jan. v. Sabang. Siantar, 21 Jan. v. New Orleans. Tabinta, 23 Jan. te New York. Troilus, 22 Jan. v. Singapore. rotterdamsche lloyd. Baloeran, t„ 24 Jan. v.m. 9 u. te Marseille. Kertosono, t„ 21 Jan. v. Batavia. Kota Gede, u„ 22 Jan. te Batavia. Tosari, u., pass. 24 Jan. Gibraltar.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6