Wij lazen voor „Schacht vreesde Aether ontploffing bij Van Houten eeo sociale paniek' Fokker-jager neergestort Blank boven bruin! Steekpenningen aangenomen Vijftien personen gewond Definitieve Rallye-uitslag Dc viering van ex-keizer Wilhelm's tachtigsten verjaardag De moordenaars van de woekeraarster Hij wilde het soldaten- pakje niet aan Bedrijfsstoring bij dc staatsmijn Maurits Veilingmeester knoeide Notarisklerk schoot op rijksveldwachter Onze Oost Vijf vrouwen verdronken - Uit de Pers van heden 479e STAATSLOTERIJ Ruiten gesprongen, muren ont zet. De officieele uitslagen van den sterrit naar Monte Carlo zijn thans bekend. Zij zijn nagenoeg gelijk aan de gisteren door ons gepubliceerde voorloopige uitslagen niet uit zondering van de nrs. 1, 2. 8 en 9, welke als volgt luiden: 1. en 2. Ex Aequo J. Trevoux-M. Lesurque (Frankrijk) met Hotchkiss (Athene), en J. Paul-M. Contet (Frankrijk) met de Lahaye (Athene), beiden 843.20 punten. 8. Mme. Y. Simon-Mme. S. Largeot (Frankrijk- met Hotchkiss (Athene), 827.40 pnt. 9. J. W. Whalley (Engeland) met Ford (Athene). 825.80 pnt. Gistermiddag kwamen op Huize Doorn eenige delegaties aan ter viering van den tachtigsten verjaardag van den ex-keizer, Behalve goneraal-veldmaarschalk von Mac- kenscn behooren tot de gasten admiraal von Schmidt, fürst Hohenlohe Langenberg, fürst Löwenstein, generaal von Dommes, luitenant-generaal üramon, ober-leutnant Meves, majoor von Ilsemann en dr. Green. Om één uur vereenigde men zich in gala uniform aan een lunch, waarbij den ex-kei zer een zilveren herinneringsbeker werd aangeboden, zooals vroeger onder de keizer lijke regeering bij eiken verjaardag ge schiedde. Fransche pers verontrust door de gebeurtenissen ln Duitschland en de houding van den Fiihrer. Volgens Romiern (Figaro) was het duidelijk, dat dr. Schacht ten aan zien van het buitenland vreesde een toenemende samentrekking van het internationale crediet rond Duitschland en op het gebied der binnertlandsche politiek de vrees koesterde voor een sociale paniek, wanneer 't prijse venwicht zou wor den verstoord. Donnadieu schrijft in „1'Epoque": „Wij gelooven niet aan de goede bedoelingen van Duitschland aleer de F"ührer zich tot den Duce zal hebben gewend met de uit- noodiging een einde te maken aan de campagne der onverstandige eischen, welke hij tegen ons heeft ontketend." Frossard schrijft in de „Justice": Ik zou d'e cynische schending der overeenkomsten van Londen door Italië willen sanction- neeren door het symbolische gebaar der openetelling van de grenzen. Indien het moeilijk voor ons is steun te geven aan de Spaansche republikeinen, dan is het ons moreel onmogelijk ons aan te sluiten bij hen die er te vuur en te zwaard naar streven hen te overwinnen om hen vervolgens te vernietigen. gen voor den steun, welken hij den Duitschen leider heeft verleend, bij de annexatie van Oostenrijk en de knechting van Tsjecho-Slowakije die de waarlijk gewaarschuwde Ita- liaansche politici ernstig verontrust hebben." Gisterochtend omstreeks kwart over tien werd het personeel van de Van Houtens Cacaofabrieken te Weesp, opgeschrikt door het geluid van een ernstige ontploffing. Het bleek, dat deze zich had voor gedaan in de fabriek der N.V. Phar- maceutische Producten Maatschap bij PhilipsVan Houten, een onder deel der N.V. van Houten's Cacao fabrieken. Bij deze explosie werden vijf personen ernstig gewond, terwijl tien anderen lichte kwetsuren opliepen. Tot de licht gewonden behoort ook de directeur der N.V. Philips-van Houten, de heer Van Marken en de heer van Houten Jr., zoon van den directeur der chocola defabrieken. Na de ontploffing ont stond er brand, welke zich echter niet ernstig liet aanzien. Om half twaalf had de brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, het vuur nagenoeg onder de knie. Groote ravage aangericht. Nader vernemen wij, dat de explosie is geschied in het laboratorium, gelegen op de derde verdieping van het groote, uit steen opgetrokken fabrieksgebouw. Het staat vrij wel vast, dat een kolf, welke met aether was gevuld, uit elkaar is gesprongen. Het onderzoek is in handen van de arbeidsin spectie en de gemeentepolitic. In het laboratorium werd een groote ravage aangericht. Alles werd door elkaar geworpen, menschen vielen op den grond, terwijl alle ruiten sprongen en de muren ontzet werden. Tevena. ontstond er brand. Verscheidene personen kregen ernstige brandwonden. De directeur der fabriek, de heer Van Marken, schroeide het hoofdhaar. Eén der aanwezigen kreeg brandwonden over het geheele lichaam, ter wijl nog drie anderen zwaar gewond wer den. Eén van hen, de heer Freen, verkeert in levensgevaarlijken toestand. Onmiddellijk na het ongeluk rukte de fabrieksbrandweer uit, die er na korten tijd in slaagde de vlammen met schuimblus- schers te dooven. De brandweer van Weesp behoefde geen dienst te doen. Naar men weet vervaardigt de N.V. Phi lips-van Houten ht zgn. dohyfral-product, en vitaminenhoudende chocolade, welke wordt vervaardigd volgens een procédé, dat enkele jaren geleden is uitgevonden. Zij hadden nog meer op hun kerfstok. De beide mannen E. en K. die, in verband met den doodslag op de oude leenvrouw Vrijdagavond in den Jordaan te Amsterdam gepleegd, op het bureau Marnixstraat in be waring zijn, hebben 1.1. Donderdag nog een baal stoffen ter waarde van negentig gulden uit een gang op de Keizersgracht gestolen. Deze goederen hebben zij aan een opkooper in de Tuinstraat voor dertig gulden ver kocht en in diens opdracht vandaar ge bracht naar een derden man in de Nieuwe Leliestraat, die de baal stoffen in bewa ring heeft genomen om er ter vergemakke lijking van den verkoop kleine lapjes van te maken. Gisternacht zijn ook dieze beide mannen op het politiebureau ingesloten- Vijftien maanden gevangenis straf tegen dienstweigeraar ge- eischt. De 20-jarige R. H„ gewoon dienstplichti ge bij het 7e regiment infanterie te Harder wijk was een principieel dienstweigeraar. Toen hij door de polit.ie-troepen naar zijn legerplaats was gebracht, weigerde hij zijn dienstkleeding aan te trekken, ook nadat men hem op den ernst van het feit had ge wezen. De Krijgsraad te 's-Hertogembosoh veroor deelde hem tot vijftien maanden gevange nisstraf en ontslag uit den militairen dienst. Gisteren stond hij in hooger beroep voor het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Graven- hage terecht. Voor den Krijgsraad had hij reeds verklaard, dat hij gewetensbezwaren had een mensch te dooden en dat hij ook geen „aohterbakschen" dienst wenschte te verrichten. Met dit laatste bedoelde hij den vervangenden burgerdienst. Nadat de advocaat-fiscaal bevestiging van het vonnis van den Krijgsraad (15 maan den gevngenisstraf) had gevorderd, voerde de verdediger het woord, die er o.m. op wees dat jongens zooals beklaagde veel flinker zijn, dan anderen, die zich „laten afkeu ren" of in dienst gaan, sabotoeren of lijn trekken e.d. Het hof zal later uitspraak doen. Door het onklaar raken van de hefboo- men, is schacht 1 van de staatsmijn Maurits tijdelijk buiten bedrijf gesteld. Het zal waar schijnlijk eenige dagen duren, voor de sto ring is opgeheven. Honderdvijftig arbeiders kunnen tengevolge van deze storing niet te werk worden gesteld. Vonnis geveld. Wegens knoeierijen bij die tuinbon weer een iging „Katwijk en Omstreken" veroor deelde die Haagscbe rechtbank den vroege- ren veilingmeester J. M. tot een voorwaar delijke gevangenisstraf voor dien tijd van. zes maanden, met drie jaar proeftijd waar van de veroordeelde zich het eerste jaar onder toezicht van de R. K. reclasseering zai hebben te stellen. Geëischt was drie maanden onvoorwaar delijk. Tot drie jaar met aftrek van voorarrest veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde een jeugdigen notarisklerk, die verle den jaar te Everdingen vier schoten op een rijksveldwachter heeft gelost, tot een gevan genisstraf van drie jaar met aftrek van tien maanden voorloopige hechtenis. De veld wachter had hem aangehouden wegens een overtreding. Na een korte woordenwisseling had de klerk zijn revolver getrokken en op korten afstand gelost. De veldwachter werd ernstig gewond, doch herstelde. MOTORSPORT. DE LIMBURGSCHE RACES VERVROEGD. In verband met het feit, dat op den 2den Pinksterdag de jaarlijksche katholiekendag in Limburg wordt georganiseerd, is ln over leg met de K.N.M.V.-Sportcommissie door het bestuur van de stichting „Circuit van Limburg" besloten de races op dit circuit nabij Roermond, acht dagen te vervroegen en dus vast te stellen op 21 Mei 1939. In verband hiermede zullen de snelheids wedstrijden op de baan Valkeveen op den 2den Pinksterdag definitief doorgang vin den, terwijl waarschijnlijk het terreinkam pioenschap van Overijsel eveneens op dien dag zal worden verreden. Dit alatste evene ment staat momenteel genoteerd op 16 Juli. Liever geen „theater". Uit een artikel van mr. Marchant in „Ons Noorden" (r.k.) Onze Oostelijke naburen heb ben voor luidruchtige schijn vertooningen een teekenende uitdrukking: zij plegen deze te noemen: „Theater". Mr. Marchant noemt de wijze waarop Duitschland gereageerd heeft op de beruch te kogelgaatjes, „Theater" „Ware het ernst", aldus de schrijver, „en op ernstige feiten gegrond, dan zouden wij moeten aannemen, dat men in Het Derde Rijk van deze aanslagen" meer weet dan wij hier in Nederland. Maar dan zal de Ne- derlandsche Justitie zeker gaarne inlichtin gen ontvangen. Tegen misdadigers helpen wij elkander altijd, ter wederkeerige bevei liging. Het zou ook kunnen zijn, dat de Duitsche Regeering van de Nederlandsche Regeering iets gedaan wil krijgen, dat in de Duitsche pers niet wordt genoemd, en dat het mis baar over de „aanslagen" als inleiding moet. dienen. Het komt ons, aldus mr. Marchant, voor, dat het diplomatieke verkeer tusschen beide landen doelmatiger zal loopen zonder „Theater". Vrees, dat de Dam te klein wordt. Het Handelsblad (lib.) oppert tal van be zwaren tegen de plaatsing van „het Huis 1845" op het Middendamterrein is de hoofd stad. Zooals men weet is er sprake van be doeld terrein aan „De Nederlanden" te ver- koopen. Wij vreezen toch wel zeer, aldus het blad, dat het project van den heer Dudok hoe ver dienstelijk het moge zijn, toch den Dam niet langer het plein van het Koninklijk Pa leis zal laten, maar den Dam voor een goed deel onder den druk zal brengen van dit nieuwe forsche gebouw. En staat het (gebouw) er eenmaal, dan staat het ook definitief. Men vergete boven dien niet, dat een kantoor-, café-restaurant- en winkelgebouw in het hartje van de stad stellig veel drukte en verkeer geeft: en aan- De Duce heeft haast „Ordre" (Bure) schrijft: De Duce heeft haast de belooning te ontvan- BESTUURDER GEDOOD. MONTEUR REDDE ZICH DOOR PARACHUTE-SPRONG Een Fokker-jachtvliegtuig van het type C. 10 is gisteren bij Bandoeng neergestort. De bestuurder, de reser ve-luitenant F. Korff werd gedood. De sergeant-monteur Den Hollander wist zioh door een parachute-sprong te redden. De C. 10 is een tweepersoons verkenner, uitgerust met een Rolls-Royce motor. Nader vernemen wij nog, dat wijlen de heer F. Korff te Soesterberg is opgeleid tot reserve-officier-waarnemer. Hij is daarna naar Indië vertrokken doch niet in militair dienstverband. Dit verband heeft hij eerst in Indië wederom aangegaan. Uilt Djokjakarta wordt bericht,, dat in die Kali Progoh tengevolge van slecht weer, een overzetprauw is omgeslagen. Vijf vrou wen, die naar dien Passair gingen,, verdron ken. Vier personen zijn, naar die N.R.Crt. meldt, gered. KOUDE MAAKT SLACHTOFFERS. Wij vernemen, dat de hevige stormen, die in het Oosten van de Ver. Staten woeden, reeds zes slachtoffers hebben gemaakt. Op de wegen naar het noorden, welke be dekt zijn met sneeuw, doen zich vele ver keersongevallen voor. Te New York vriest het ten minste 13 graden. Op Mount Washington (bij Boston) is de temperatuur gedaald tot 37 graden. De wind heeft een snelheid van 190 k.m. per uur. De in de havens van Nieuw-Engeland aankomende schepen zijn met ijs bedekt. genomen nog dat de stedenbouwkundige si tuatie daartegen opgewassen is (het gebouw moet nu alweer kleiner gemaakt worden dan men nog geen twintig jaar geleden meen de) dan toch vragen wij ons af, of de Dam zoo niet te klein zal worden op den duur, te klein voor het Nationale Plein in de hoofdstad, als natuurlijk punt van samen komst van het volk van Nederland en zijn koningshuis. „Genoeg verknoeid" „De Tijd" (r.k.) is ook niet te spreken over de voorgestelde bebouwing van het Midden damterrein. Het blad zegt o.m.: De Dam is genoeg verknoeid, men moet de maat niet doen overloopen, door het toe laten van een kantoorgebouw, dat de mach tige schepping van Van Campen naar be neden haait en dat zelf geestelijk niets om het lijf heeft. „Bollenschuur met liftkooi". Een „bollenschuur' met liftkooi" noemt de Telegraaf het ontwerp van ir. Dudok voor „het Huis 1845". Het blad vraagt, doelend op het erfpachtsschandaal: Kan men op dezen Raad nog een beroep doen om voor Amsterdam een kostbaar goed te redden? Het is zeker van wel, want deze heeren zijn Amsterdammers. Blijf van den Dam af! „WAANVOORSTELLING". Het Volk (s.d.a.p.) schrijft onder het hoofd „Monsterverbond": Neen lezer, het gaat nu eens niet over de coalitie. Ditmaal is het „De Tijd", die over een monsterverbond spreekt. Het goede blad heeft namelijk een vondst gedaan, waar. over het zoo kinderlijk verheugd is, dat het aan zijn nieuwe ontdekking meteen maar een benaming heeft gegeven, welker booze zin aleen reeds er op berekend schijnt, den lezer schrik in te boezemen voor de gruwzaamheid van het gebeuren. Wat toch is het geval? Nauwelijks wordt Blurn schrijft in de „Populaire": Zekere Franschè deskundigen zeggen, dat de toe stand in Duitschland vand ag tot dag ver ergert. De gebeurtenis, welke de binnen- landsche moeilijkheden van het racistische Duitschland onthult of verergert, zooals trouwens van het fascistische Italië, moet de ware vrienden van den vrede niet ver heugen, doch veeleer alarmeeren. Inmenging van Frankrijk.... Bijna de geheele Fransche pers ziet ove rigens de mogelijkheid onder het oog van moeilijkheden, welke zich zouden kunnen voordoen, wanneer Mussolini zou dralen met de tenuitvoerlegging van zijn tegen over Chambrelain afgelegde belofte dat de Italianen zich na een overwinning van Franco uit Spanje zullen terugtrekken. Inmenging door Frankrijk op dit oogenfolik zou een verhoogde Italiaansche inmenging te weeg brengen. De „Tcmps" schrijft in een hoofdartikel, dat Frankrijk eventueel zekere posities zou moeten innemen waarin compensaties lig gen. Er wordt hier, naar verluidt, gedacht aan Minorea en Spaansch Marokko. In Marokko staan thans meer dan 50.000 Fransche en inheemsche troepen ter be schikking van den sultan en generaal Nogues. De meeste Noorsche troepen uit Spaansch Marokko worden reeds in Spanje gebruikt, zoodat de bezetting van het gebied van den Sultan en de nieuwe bevestiging van zijn gezag aldaar een betrekkelijk gemakkelijke taak zou zijn. Verzoekschrift aan het Zuid- Afrikaansche parlement. Het federale bestuur van de Nationale Par tij in Zuid-Afrika, heeft een actie op touw gezet, om in opdracht van 't partijcongres alle blanken boven de 21 jaar een petitie te laten onderteekenen, waarin het parlement verzocht wordt de wetgeving over het kleur- lingenvraagstuk door te voeren, teneinde, zoo meldt „Die Transvaker", met duizenden handteekeningen den onverbiddelijken eisch aan het parlement te stellen, de groote be slissende daad te verrichten, welke aan Zuid- Afrika de blanke beschaving moet waar borgen. De onderteekenaars zullen hiermede te kennen geven, dat zij de over- heerschende positie van het blanke ras, in den geest van voogdijschap, als een levensbelang beschouwen voor de toekomst der Zuid-Afrikaan- sche Unie. Aan het parlement zal derhalve ver zocht worden, om alle gemengde hu welijken tusschen blanken en niet- blanken te belqtten. Alle bloedver wantschap tusschen blanken en niet- blanken strafbaar te stellen; een eind te maken aan de samenwoning van blanken en niet-blanken en de economische en politieke scheiding tusschen blanken en niet-blanken door te voeren. Ongeveer 20.000 exemplaren van de petitie worden door het hoofdbestuur ter ondertee- kening aan de kringbesturen van de Natio nale partij gestuurd. Vóór eind April moeten de petities aan de provinciale besturen der partij zijn teruggestuurd, zoodat het verzoek schrift begin Mei bij den volksraad kan wor den ingediend. het woord „Oss" uitgesproken, of er vormt zich naar het blad heeft gemeend op te merken in de Nederlandsche dagblad pers een coalitie, die nationaal-socialisten, sociaal-democraten en liberalen met elkaar verbindt. Ware dit inderdaad het geval, dan zou „De Tijd" inderdaad van een mon sterverbond kunnen spreken. In werkelijk heid ligt de figuur toch wel even anders. Allereerst zouden wij toch wel gaarne een onderscheid zien gemaakt tusschen de wijze, waarop in de liberale en de sociaal democratische pers deze zaak is aangevat en de manier, waarop nationaal-socialisti- sche organen de kwestie hebben getracteerd. Daarnaast vergeet „De Tijd", dat ook een tot de coalitie behoorend blad als „De Ne derlander" zich allerminst opgetogen heeft betoond over den gang van zaken. Het monsterverbond bestaat dan ook al leen in de fantasie van het roomsch-ka- tholieke orgaan. Deze waanvoorstelling past eqjiter, aldus het Volk, geheel in de ver wrongen gedachtensfeer, waarin men van katholieke zijde de Ossche aangelegenheid aanstonds heeft geplaatst. Men onderstelde een anti-papistische rel, waar zuivere bezorgdheid voor een goede werking van ons staatsbestel zich liet gel den. Van dit verkeerde vertrekpunt uit gaande is men van de eene valsche voor stelling in de andere vervallen. Zoo doet ook „De Tijd" het nu voorkomen alsof mi nister Goseling bij zijn critici „geen goed kan doen", ja alsof het niet alleen om den minister, maar ook, „en zelfs op dc eerste plaats" om „de katholieken" gaat. Ondanks een tweevoudige uitspraak van de Raad van Beroep, zoo heet het verder, „moet dit politieke prikkelplantje in het leven worden gehouden, omdat men er een politieke bloem van verwacht, en daarom vertroetelt men het, zelfs al staat het in den tuin van „Het Nationale Dagblad"." Welke „politieke bloem" het blad hier op het oog heeft, ligt werkelijk buiten de grenzen van ons voorstellingsvermogen. En wat de tweevoudige uitspraak betreft daargelaten de juridische aanvechtbaarheid daarvan ma.sr „De Ttijd" toch niet ver- zuimen te onderscheiden tusschen do vraag der formule rechtmatigheid, waarover de ambtelijke rechter zich uitsluitend had uit te spreken en de vraag van het goede bestuursbeleid, die nog' steeds, zoo besluit het arbeidersorgaan, volledig openstaat, Oud-wethouder van Hellevoet- sluis veroordeeld. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde gisteren den zeventig-jarigen oud-wethouder van Ilellevoetsluis, I). de B., zonder beroep en wonende te Ilellevoetsluis, die ervan ver dacht wordt in November en December 1937 steekpenningen te hebben aangenomen van een sollicitant naar de betrekking van di. recteur van de waterleiding en gemeente architect te Ilellevoetsluis, waarvoor hij den Raad voor hem zou stemmen, tot zes weken gevangenisstraf. De Officier van Justitie had tegen de B. een gevangenisstraf van twee maanden ge- eischt. (Niet officieel) 5de klasse, 6de Ujst Trekking van Dinsdag 24 Januari 1939 Hooge Prijzen 1000.— 8033 9507 14859 400— 4176 5250 10345 10571 11215 15718 16648 19706. 200.— 2833 6669 7034 8060 19870 100— 5175 5210 8434 9621 10739 13798 14434 15614 15844 Prijzen van f 70.— 1084 1118 1129 1251 1538 1732 2073 2175 2282 2291 2381 2638 2659 2676 2713 2716 2870 2974 3182 3343 3346 3435 3583 3595 3748 3784 3793 3861 4130 4230 4415 4531 4632 4663 4732 4834 4853 4947 5182 5193 5220 5224 5262 5471 5764 5919 6004 6263 6436 6698 6795 6829 6866 6920 6971 7013 7020 7183 7260 7326 7337 7500 7534 7573 7958 8011 8035 803S 8314 8470 8488 8515 8530 8579 8610 8659 8685 8750 8965 9080 9094 9196 9294 9313 9319 9437 9669 9712 9747 9763 9907 9940 9989 10114 10135 10316 10366 10491 10531 10621 10838 10839 10886 11087 11162 11621 11809 11995 12172 12296 12314 12321 12397 12411 12500 12515 12854 12918 13009 13062 13215 13231 13281 13294 13306 13453 13561 13637 13664 13683 13768 13822 14212 14285 14314 14548 14549 14580 14757 14790 14886 15083 15105 15229 15312 15316 15433 15598 15603 15615 15685 15687 16076 16145 16152 16209 16221 16223 16231 16329 16402 16564 16669 16808 16822 17008 17092 17149 17202 17215 17239 17254 17271 17425 17490 17528 17579 17954 18008 18013 18016 18260 18409 18884 18919 18973 19149 19174 19256 19301 19346 19454 19615 19617 19717 19725 19732 19840 19918 19936 19989 20083 20124 20168 20189 20210 20253 20264 20325 20353 20417 20560 20764 20826 20846 20892 20931 21038 21229 21344 21352 21386 21627 21737 21827 21918 21961 21998 Nieten 1043 1052 1057 1062 1067 1080 1121 1137 1140 1163 1170 1184 1253 1283 1309 1359 1370 1418 1434 1441 1457 1462 1464 1573 1603 1607 1639 1658 1663 1683 1680 1709 1800 1807 1831 1844 1848 1850 1906 1915 1928 1947 2005 2030 2038 2039 2052 2061 2171 2173 2299 2318 2327 2340 2426 2475 2516 2529 2593 2600 2614 2653 2675 2687 2703 2706 2756 2767 2807 2843 2853 2822 2933 3008 3018 3022 3041 3045 3061 3070 3137 3141 3142 3149 3188 3204 3210 3229 3246 3357 3428 3448 3500 3511 3540 3574 3620 3647 3769 3788 3905 3913 3927 3999 4025 4059 4071 4074 4096 4139 4204 4222 4356 4364 4398 4412 4488 4507 4521 4542 4603 4613 4637 4657 4701 4706 4720 4728 4768 4771 4774 4791 4809 4812 4925 4940 4950 4977 5032 5076 5100 5101 5137 5159 5166 5176 5219 5257 5258 5404 5412 5424 5464 5475 5487 5491 5504 5578 5610 5614 5627 5696 5711 5719 5793 5831 5840 5924 5985 5992 6032 6038 6065 6186 6192 6254 6323 6340 6344 6357 6366 6410 6419 6432 6433 6450 6489 6492 6523 6563 6574 6730 6741 6751 6763 6767 6791 6806 6823 6328 6836 6840 6881 6965 6970 7019 7049 7056 7057 7064 7070 7073 7101 7152 7186 7197 7211 7249 7261 7321 7325 7333 7345 7357 7361 7364 7395 7422 7498 7532 7564 7577 7584 7638 7654 7671 7681 7682 7754 7778 7888 7902 7921 7962 8006 8012 8042 8132 8136 8196 8219 8224 8292 8341 8355 8386 8414 8428 8462 8471 8491 8498 8506 8537 8539 8615 8677 8718 8719 8744 8771 8786 8821 8841 8864 8938 8963 9045 9060 9064 9067 9102 9199 9208 9220 9347 9350 8376 9428 9441 9455 9477 9484 9492 9555 9646 9670 9685 9688 9740 9741 9803 9828 9839 9869 9956 9974 10015 10017 10038 10039 10101 10147 10151 10171 10175 10191 10204 10259 10298 10330 10373 10386 10394 10396 10464 10511 10560 10565 10632 10644 10648 10663 10667 10677 10699 10712 10729 10750 10765 10828 10835 10842 10867 10883 10885 10890 10958 10997 11009 11018 11145 11164 11226 11267 11303 11318 11340 11377 11389 11455 11528 11531 11543 11571 11593 11600 11709 11710 11729 11794 11841 11911 11928 11941 12025 12078 12107 12116 12123 12156 12226 12294 12355 12371 12375 12391 12402 12432 12433 12508 12544 12571 12665 12671 12676 12699 12717 12722 12739 12744 12753 12817 12855 12863 12888 12906 12995 13049 13051 13097 13104 13135 13187 13222 13292 13364 13380 13411 13413 13429 13449 13457 13468 13477 13494 13510 13572 13575 13578 13621 13657 13800 13832 13835 13895 13912 13921 13928 13986 14092 14167 14378 14423 14455 14555 14566 14601 14648 14650 14682 14730 14791 14803 14814 14820 14849 14850 14856 14864 14974 14980 15025 15060 15061 15090 15106 15111 15117 15131 15162 15177 15187 15216 15240 15259 15320 15351 15367 15410 15534 15549 15605 15679 15680 15737 15787 15795 15888 15900 15963 15984 16064 16066 16196 16208 16237 16249 16259 16288 16306 16321 16344 16360 16363 16400 16404 16414 16424 16433 16453 16480 16502 16517 16533 16553 16560 16565 16568 16617 1663b 16681 16706 16737 16744 16749 16767 16814 1686C 16864 16898 16921 16948 16970 17004 17016 17022 17041 17063 17076 17115 17182 17244 17290 17293 17318 17329 17358 17486 17612 17617 17632 1764- 17665 17676 17715 17720 17824 17842 17868 17899 17965 17979 17994 18051 18084 18109 18117 18168 18221 18271 18289 18309 18346 18416 18430 18463 18534 18546 18548 18645 18672 18691 18750 18764 18783 18787 18829 18861 18362 18868 18874 18896 18897 18915 18998 19151 19177 19229 19240 1927» 19343 19369 19370 19400 19416 19435 19445 19468 19475 19584 19595 19602 19771 19777 19804 19819 19822 19839 19881 19893 19976 20031 20038 20094 20099 20107 20119 20136 20161 20189 20240 20312 20315 20363 20371 20414 20418 20425 20451 20499 20505 20507 20521 20532 20576 20591 20634 20647 20661 20664 20694 20725 20728 20789 20811 20914 20921 20959 21046 21077 21090 21115 21128 21160 21171 21192 21236 21249 21302 21315 21317 21343 21355 21378 21383 21405 21501 21529 21563 21588 21589 21608 21645 21675 21681 21717 21731 21733 21743 21758 21850 21880 21957 21997

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8