DE EX-KEIZER 80 JAAR. Z. K. H. PRINS BERNHARD TE LEIDEN. W- te* Ik De tachtigste verjaardag van den ex-keizer. Namens de burgerij van Doorn werd door een commissie de teekening voor het te schenken tuinhuisje aan den ex-keizer op HuiiS Doom aangeboden. - Naast den jubilaris zijn echtgenoote, prinses Hermine De vorst heeft in het Westland de eerste kas-groente .afgevroren". Thans is men opnieuw bezig met het pooten der sla-planten Een stemmingsbeeld In de nabijheid van Roermond, waar groote uitgestrektheden door de Maas onder water gezet zijn Het schilderij van Rembrandt .Jeremia treurend over de verwoesting van Jerusalem is Vrijdag in het Rijksmuseum te Amsterdam overgedragen Den ex-keizer werd Vrijdagmiddag ter gelegenheid van zijn tachtigsten ver jaardag een muzikale hulde gebracht, waarbij de commissie uit de burgerij, die het geschenk aanbood, aanwezig was. Op weg naar Huize Doorn H. M. de Koningin bij aankomst aan het gebouw der P.T.T. te Den Haag voor het uit spreken van Haar rede over .Onze taak in deze dagen in verband met de moreele en geestelijke herbewapening" Z. K. H. Prins Bernhard bracht Vrijdagmiddag een niet officieel bezoek aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Bij aankomst werd de Prins verwelkomd door mr. A. van de Sande Bakhuyzen, president-curator en burgemeester der gemeente Leiden Twee personen werden gedood en acht ernstig gewond bij het ernstig treinongeluk nabij Hatfieid (Eng.). De verwoesting op de plaats des onheils Per auto arriveerde Z. K. H. Prins Bernhard Vrijdag op Huize Doorn, om zijn gelukwenschen aan te den ex-keizer

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 12