ROODS STER Ayenda Uitslag Rallye-prijsvraag De Rallye.rijders komen VICTOR HUGO O k, prebihhfurtm Hij is er wèg van WacUnieuuM Bijna 500 inzendingen Subliem 6 cents* 2),e ureefe in en ^xuvUiAjLtën Zaterdag 28 Januari 1939 Tweede Blad De „Groene" in Den Helder U weet niet meer wat U rooken wilt? Naar mijn overtuiging is Victor Hugo de beste* Wie is het vriendelijkste meisje bij Kapé? Vereeniging voor paedagogiek Ned Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende drank Gemberkluiten 35 ct. Ontbijtkoek 18 ct. Fa. GEBR. PRONK Zwitsersche avond in Musis Sacrum Dc verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix Bezoldigd bestuurder Wie heeft een K.F.A. lot? KENT U Dr. E. Hoekstra's Bloedzuiverende Gezondheidspillen 1 Onthulling plaquette door den burgemeester Dc P.T.T. op den verjaardag H.K.H. Prinses Beatrix Oorlogsbodems op reis £ett tefye- [mui de boeken Den Helder De groote belangstelling waarmee onze abonné's het kranige koppel Kruitv. Kampen hebben gevolgd, drukt zich ook uit, in het aantal inzendingen op onze Rallye prijsvraag. Een prijsvraag, waarvan de oplossing voor den aanvang reeds ingezonden moest zijn. Toch waren er 500 profeten, die er zich aan waagden. Om precies te zijn, 488 oplossingen kwamen binnen. Het was een mooi succes en het verzekerde ons bij voorbaat, dat de tocht van het kranige tweetal met groote belangstelling zou worden "gevolgd. Nu, in die verwachtingen zijn we niet teleurgesteld. Het is voor de heeren der schepping goed, dat de Rallye er op zit, want iederen dag aangebrande aardappelen, overgekookte melk, kinderen met natte luiers die liggen te blèren, omdat moeder eerst het Rallye verslag wilde lezen, dat houdt men een week vol, maar dan zouden echtscheidingen er het gevolg van zijn. Van die bijna 500 oplossingen moesten er al direct meer dan 400 uitvallen, die zoo optimistisch waren geweest geen enkele pech te veronder stellen, een rit op vleugels van Den Helder naar Tallinn en van Tallinn naar Monte Carlo en van de 100 die overbleven viel er meer dan 90 procent af, van pessimisten, die ze op den heenweg al ongelukken hadden toegedacht of die ze wilden laten stranden in Estland, in Polen, in Duitsch- land of bij Venlo. Er bleven er dus maar enkelen over en het was daarom gemakkelijk de prijzen toe te kennen. De eerste prijs van 25 gulden viel ten deel aan: F. NEELS, Vlamingstraat 28, Den Helder. De tweede prijs van 15 gulden won: K. ROL, Schagen. De gelukkige winnaar van den derden prijs was: T. J. KEIJZER, Ruyghweg 30, Den Helder. Hedenmiddag 3 uur in Den Helder. Biet muziek ontvangen. Vanmiddag zal men met het wonder van een Fiat, die negenduizend kilometer in een paar weken tijds door Europa reed; het wagentje, dat een prestatie leverde waarop een klassewagen trots zou kun nen zijn, bestuurd door Kees Kruit, de jonge kerel, die honderd uur achter elkaar aan het stuur zat, die goochelde op ijs gladde wegen, die zich door de sneeuw heenboorde, die bergpassen nam, die met 70 kilometer vaart zich een weg door de mist boorde, in onze stad kunnen zien. Kees Kruit achter het stuur en zijn reis makker, onze collega v. Kampen, naast hem. De heer v. Kampen heeft tijdens de Rallye een journalistieke prestatie geleverd, die de be wondering van iederen journalist afdwingt. Onder de meest ongunstige omstandigheden schreef hij zijn levendige reisbrieven, waarvan al onze lezers gesmuld hebben. Tenslotte hebben de beide jonge menschen een uit houding en doorzetting getoond, die respect vraagt. Zij behaalden het einddoel, met de vereischte gemiddelde snelheid, zelfs vaak daarboven, al vielen ze door motorpech dan ook uit. Hun sportieve prestatie was voor ons een reden, aan de terugkomst van het koppel Kruit-v. Kampen een wat feestelijk karakter te geven. Vanmiddag tusschen 2.453 uur wordt de t,groene Fiat' 'in Den Helder verwacht. Bij de Keizersbrug zal het wagentje, met zijn inzittenden, worden opgewacht door de muziekauto van de firma v. Baaren en onder het spelen van pittige muziek zal de tocht naar ons kantoor in de Koningstraat, via Keizerstraat en Spoorstraat worden gemaakt. Voor ons kantoor zullen Kruit en van Kampen worden ontvangen, daar zal de directie bloemen aanbieden en zullen ze worden toegesproken via de microfoon van den auto, zoodat ieder de ontvangst zal kunnen volgen. Vervolgens zal de heer Van Kampen voor den microfoon worden gebracht om enkele van zijn indrukken van de laatste dagen weer te geven. Wij kregen reeds seintjes van stadgenooten, dat ze deze binnenkomst niet ongemerkt wilden laten voorbijgaan. Het kan dus gezellig worden vanmiddag in de Koningstraat. VC'&U'T Een zeer origineele reclame. De firma Kapé komt met een zeer origineele reclame. In deze groote en moderne zaak staan een twintigtal winkelmeisjes het pu bliek te bedienen. Het is èn voor de clientèle èn voor de firma van beteekenis, dat deze jongedames hun taak met opgewektheid doen. Om deze vriendelijkheid te stimuleeren, heeft de bedrijfsleider een prijsvraag uitgeschreven, die zeker bij het publiek in zal slaan om zijn originaliteit. Wie van de meisjes helpt het prettigst Wie weet met een vriendelijk woord, met een opgewekt gezicht haar artikelen te verkoo- pen? Het oordeel van het publiek wordt daar voor gevraagd. Bij iederen aankoop, van heden af en gedurende de heele maand Fe bruari, zal een bon, een soort stembiljet, in het zakje worden ingesloten. Op dezen bon heeft men niet anders dan achter de betref fende vraag in te vullen of het meisje vrien delijk en voorkomend geholpen heeft of dat niet het geval was. Het winkelmeisje, dat in deze aardige dit niet het geval was krijgt een premie, maar ook de stemmers maken kans een prijs van 25 gulden te winnen, in den vorm van een waardebon. Wie n.1. in dit tijdvak van vier weken de meeste stemmen heeft uitgebracht, ontvangt deze waardebon. Bij iederen aankoop, groot of klein, in een van de afdeelingen, wordt een bon gegeven. Deze „stembiljetten" kan men ingevuld en voorzien van naam en adres in een bus depo- neereii, die bij den ingang staat. Men ziet, het is erg eenvoudig. Wij verwijzen voorts naar de advertentie in dit nummer, waar een keurtroep van Kapé's winkelmeisjes, en één „winkelheer", zijn afge beeld. Dus: Kapé vraagt uw oordeel! Woensdag 1 Februari a.s. houdt de Helder- sche af deeling van de Ver. voor Paedagogiek een vergadering in Casino, waar als spreker zal optreden de heer L. Welling, hoofd inspecteur in de 3e Onderwijs-hoofdinspectie. Deze lezing is voor allen, die belang stellen in nieuwere stroomingen op opvoedkundig gebied, van het hoogste belang. De heer Welling immers, algemeen voorzitter der Ver. voor Paedagogiek is een der pioniers in dit opzicht. Van zijn hand is verschenen de be roemde Leidraad aan de hand waarvan vele vooruitstrevende onderwijsmenschen werken. Nu zich de gelegenheid voordoet, den heer Welling persoonlijk over dit in tijdschriften en op onderwijsvergaderingen zoo zeer besproken en geroemde werk te hooren, mag geen belanghebbende thuisblijven. In de eerste plaats verwacht het Bestuur dus alle leer krachten van alle soorten onderwijs uit onze stad. Maar verder ook iedere belangstellende buiten het onderwijs,, allen zijn hartelijk welkom. De toegang is gratis. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de adver tentie in dit nummer. Op Donderdag 2 Februari a.s. zal 's avonds in Musis Sacrum door de Nederlandsche Ver eeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken een openbare propaganda-vergadering worden gehouden, waar de heer Mr. J. in 't Veld zal spreken. Er staat tevens een tooneelstuk op het programma, terwijl een muziek-ensemble voor verdere afwisseling zal zorgen. Op deze bijeenkomst zal bovendien aan hen, die op een 25-jarig lidmaatschap der vereeiiiging kunnen terugzien een eere insigne worden uitgereikt. Men zie voor verdere bijzonderheden de in dit nummer voorkomende advertentie. Tel. 284 Keizerstraat 126 Georganiseerd door de N.C.R.V. Voor 30 een' naar Zwitserland, dat kan niet iederen dag. De Ned. Chr. Reisvereeniging wil daarvan Woensdagavond ieder laten profitee- ren. Er zal een film vertoond worden, die eenige van de schoonste streken van dit aan natuurschoon zoo rijke land zal geven. Het land van de eeuwige sneeuw, van de prachtige meren, van het jodelende en zingende volk. Een lid van het hoofdbestuur van de N.C. R.V., de heer Roosjen uit Bloemendaal. zal een kort woord spreken, terwijl een slotwoord zal worden gesproken door Ds. Meiners, Herst. Ev. Luth. predikant, alhier. Men zie voor bizonderheden de in dit num mer. Een goed feestprogramma van de Oranjegarde Het vendel „Den Helder" van de Oranje garde belegt op Dinsdag 31 Januari a.s. een propagandavergadering en tevens feestavond, ter gelegenheid van den eersten verjaardag van Prinses Beatrix, in Casino. Er is een zeer varieerend programma samen gesteld. O.m. zal worden opgevoerd het door Leo Lens samengestelde declamatorium „Een muur van vuUr", met zang en spreekkoren. Voorts een historisch tableau met zang en declamatie „De stem der historie'". Men zal goed doen zich nu reeds van een toegangsbewijs te voorzien. Voorts wordt ver wezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. De toegangskaarten voor het Kinderfeest kunnen, volgens advertentie, hedenmiddag van half drie tot 4 uur worden afgehaald in Irene. Wij lezen in de N.Rott. Crt. de volgende an nonce, waarvoor onze abonné's zeker interesse hebben: Er bestaat gelegenheid tot sollicitatie naar het ambt van bezoldigd bestuurder bij de Cen trale van Verenigingen van Personeel in 's Rijks Dienst. Salaris tussen 2500.en 3500. (netto). Verzekering van ouderdoms- en inval, pensioen en event. wed. en wezenpensioen. Proeftijd minstens 1 jaar. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk en uiter lijk 15 Februari a.s., te richten aan het Dage lijks Bestuur: Marconistraat 98, Den Haag' W. Wij vestigen de aandacht onzer lezers, die in het bezit zijn van een K.F.A.-lot, er op, dat a.s. Dinsdag van 3.305.30 u. n.m. gelegen heid bestaat in den R. K. Volksbond Molen gracht, op vertoon van dit lot, een gratis entreebiljet in ontvangst te nemen voor de K.F.A. voorstelling van 16 Febr. a.s. Men zie de betreffende advertentie in dit nummer. Deze pillen zuiveren het bloed van alle onreinheden, regelen de spijsvertering, wek ken de eetlust op en bevorderen de natuur lijke verrichtingen de. lir.haams. 90 ct. of 1.56 per^ doos met gebruiksaanw. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. Vraagt gratis toe zending brochure aan MIJ. HOEKSTRA, Hee rengracht 33, Amsterdam. "n Minuut geleden stak hij zijn pijpje Roode Ster op. En nu? Hij is er „wèg" van! Niemeijer's Roode Ster is geliefd om haar heerlijk aroma, gewild om haar hooge kwaliteit 1 NIEMEIJER'S per hall ons ZELDZAAM ZACHT EK.LICHT IN DE' PUP! Dinsdagavond a.s., 8.30 u„ zal burgemeester Ritmeester een plaquette onthullen, welke is aangebracht in den gevel van het perceel hoek HoogstraatKoningdwarsstraat, dat wordt be woond door de familie Stoll. Een en ander ge schiedt met medewerking van de „Oranje Har monie Kapel". Zooals men zich wellicht zal herinneren, was deze plaquette de eerste prijs voor de mooiste versiering tijdens de jubileumfeesten in het vorige jaar. Telegraaf en telefoon hoofdkantoor normaal. Telegraaf en telefoon Tuindorp en Zuidstraat tot 12 uur. Voor zooveel den postdienst betreft, worden de kantoren voor het publiek niet later open gesteld dan tot 12 uur. Het postvervoer is nor maal. De derde buslichting vervalt. De eerste en tweede kombestelling worden normaal uitgevoerd. De tweede buitenbestelling en de derde be stelling vervallen. Verder vervallen de tweede pakketpostbestel ling en de tweede bestelling van aangeteekende stukken. De quitantieinning geschiedt normaal. Hr. Ms. kruiser „Sumatra", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee C. H. Brouwer, is gisteren te Malta aangekomen. Hr. Ms. kanonneerboot „Johan Maurits van Nassau", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. Kronenberg, is op 26 Januari van Dakar naar Martinique vertrokken. APOTHEKEN Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 30 Januari tot 6 Februari wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door de firma Rootlieb, Binnenhaven. Ja, die grappenmaker, die zijn toe- spraak begon met: boeren, burgers en buitenluiheeft toch wel gelijk gehad om de boeren als nummer één te noe men. Zijn ze niet de beste burgers van onze maatschappij? Waar zou u uw brood vandaan moeten halen, als er geen boeren waren? Van wie zou de slager z'n beesten moeten krijgen en u uw lekkere gebraden lappen, als de boeren niet ploeterden voor hun vette koeien en welgedane schapen? En wie zou er nog z'n pintje bier kunnen drin ken, als de boeren geen graan verbouw den? Ja, wie? Maar dit zijn allemaal nog maar doodgewone materieele dingen, dingen die met de handen gedaan worden en die ons menschen van de stad, dragers van het intellect, nog maar matig inte resseeren. Wij voelen ons de hersens van de maatschappij (ook al liggen die harssens in Nieuwediep dan nog altijd buiten het hoofd) en we hebben alleen maar waardeering voor alles wat door den geest tot stand gebracht wordt. En nu was er Maandagavond een bridge-drive in Casino. Een spel van geest en vernuft, dat je speelt als je mee wilt tellen in de huidige wereld. En dat wil je toch eigenlijk allemaal. Ze zijn er dus heengegaan, Maandag avond, denkend Den Helder, glanzend gestreken boorden, als een mes ge streken broekspijpen, glad gekamde kuiven. Dat zijn zoo allemaal van die uiterlijke kenmerken van de geestelijke standing. Ook de boeren zijn daar gekomen. Een pet op het hoofd, de haren met de hand gekamd, een broek waar de vouw allang uit vandaan was. Ze hebben zich gezet aan de tafeltjes waar de robbers en manches gespeeld werden, waar groot en klein slem gemaakt werd. Het intellect nam de kaarten tusschen duim en wijsvinger, de boeren namen ze in de heele hand. Ze zijn gewend de han den te gebruiken. Er werd stil en aandachtig gespeeld, rookwolken omhulden boer en stedeling en maakten alles één. Toen kwam na uren de uitslag en wat bleekde boeren hadden procentsgewijze de meeste prijzen gehaald. Over zulke dingen spreek je niet meer, die neem je gewoon, maar 't was een les aan 't Heldersche bridge intellectueelendom. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraafc), Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein) 's Morgens 10.30 uur Ds. F. W. J. v. d. Poel. Geret. Kerk (Julianapark) 's Morgens 9 u.: Cand. Y. Feenstra. 's Morgens 10.45 u.: Cand. Y. Feenstra. 's Avonds 5.30 uur Ds. Tollenaar. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk) 's Morgens 10 uur. Ds. Tollenaar, 's Avonds 5 30 u.: Cand. Y Feenstra. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat) 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Donderdag 2 Februari, •s Avonds 7.15 u., Ds. Hennephof, van Scheveningen.. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. de heer J. Rebel. Voorber. H. Avondmaal. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing, door den heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstraat) 's Morgens 10.30 u. Ds. W. J. F. Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht) Geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) Pastoor H. J. Verheij. 10 uur kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur en 's avonds half zes: Ds. H. J. Jansen. Gebouw Middenstraat 117 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 10 uur samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Molenplein. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Samenkomst 8 uur, Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Chr.stus, Janzendw.str. 8 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 10 uur: Ds. M. van Wichen. JULIANADORP Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer S. Kuiper, van Bilthoven. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat. Iederen Woensdag van 35 uur. Iederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 91? en van 13.30 l7 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „IJsco-toeristen" en „Kapitein Mollenard". Bialto, Spoorstraat half 8: „De gevangene van Zenda" en „Als de maan schijnt in Kentucky". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De macht van het goud" en „Een jongens hart". Heden: Casino 8.15, Uitvoering „Pro Patria". Musis Sacrum, 8 uur: Speeltuinver. Afdeeling „Centrum". Alg Mil. Tehuis, Spoorstraat, Tentoonstelling Postduiven. Zondag 29 Januari. Casino 3.30—6.— en 8.15 Nick White and his Swingers. Musis Sacrum, dance-evening. Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat, Tentoonstelling Postduiven. Maandag 50 Januari. Casino, Jubileumavond T.A.V.E.N.U., opvoering van „Het lied aller tijden". Dinsdag 31 Januari. Musis Sacrum, Kindermiddag Chr. Oranje Vereeniging. Casino: 8 uur, Chr. Oranje Garde, Propa ganda Avond. Woensdag 1 Februari. Militair Tehuis, Spoorstraat, 8 uur. Ver. v. Paedagogiek. MN C jf yCrum 8 uur- Zwitsersche filmavond Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 760.9 Temperatuur lucht 2.4 Wind: richting O.N.O., kracht 5 Licht op 5.09

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5