DE LAMP Neemt Alcmaria revanche op de Boys? K.N.V.B. De eerste klassers N.H.V.B. Als HRC eens met een slechte gewoonte brak! - Helder tegen de a.s. kampioenen in de Woestijn BKC gaat weer winnen door Ethcl M. Dell AFDEELING II. V.S.V.—R.F.C. V.U.C.—Haarlem. D.O.S.—Jt Gooi. D.H.C.Ajax. D.F.C.Feijenoord. AFDEELING m. QuickEn schede Hengelo—A.G.O.V.V, HeraclesN.E.C» Go-AheadWageningen. Z.A.C.Tubantia. Uo-et&aZ Tweede derby in Alkmaar De Kaasstad beleeft morgen, ijs en weder dienende, een voetbal-hoogtijdag, want de revanche-ontmoeting tusschen Alcmaria en de Boys staat op het programma! Zooals men zich zal herinneren, leverde de eerste ontmoeting aan den Westerweg een verrassende overwin ning voor de benjamins op. Wie zal het dit keer winnen? Het valt niet met zekerheid te zeggen, al hebben we er zoo'n idee van, dat de withemden er op gebrand zijn om revanche te nemen. Mocht hun dat lukken, dan zou dat tevens beteekenen, dat zij voorloopig geen vrees meer voor de laatste plaats zouden behoeven te koesteren, terwijl de Boys alle illusies in rook zouden zien vervliegen. Dat het een fraaie match moge worden, waarin de beste ploeg met eerlijke wapenen moge zegevieren! Van de drie koploopers treedt R.C.H., de club die er na Zondag j.1. het beste voor kwam te staan, als gastvrouwe op van H.R.C., dat nog pas zoo'n indrukwekkende zege op E.D.O. wist te behalen. Zoo de thuisclub nog niet vol doende voor de kracht der Racers in de ont moeting op Tuindorp gewaarschuwd was, dan is zij het nu dubbel. In Den Helder werd het een draw, in Haarlem zal het resultaat daar niet ver van afliggen. Waren de roodhemden in uit-wedstrijden wat gelukkiger, wij zouden hen ook thans de zege voorspellen. Aan de spelers de noodige vastberadenheid om aan een leelijke gewoonte een resoluut einde te maken. Succes! In Haarlem vindt nog een andere belangrijke ontmoeting plaats, n.1. tusschen E.D.O. en W.F.C., de nummers 1 en 3. De gasten zullen uit Racing's prestatie ongetwijfeld de hoop ge distilleerd hebben, dat zij tot een dergelijke ver richting in staat zullen zijn. Het zal de blauw- witten echter niet meevallen, want de rood- zwarten zullen zich waarschijnlijk reeds over de teleurstelling heen gezet hebben en vastbe radener dan ooit ten strijde trekken. O.i. wordt het een gelijk spel of een kleine zege voor de thuisclub. H.F.C.West-Frisia beteekent een van de weinige mogelijkheden voor the good old op winst. De roodgelen mogen dan ook wel hun beste beentje voorzetten om de dreigende nederlaag tegen de kat-in-'t-nauw te ontgaan. O.S.V.wtDe Kennemers is van vrijwel geen be- teekenis. Leiders bij Helder op bezoek Zooals men weet, is het voor Zaandijk nog een kwestie van tijd om de kampioensvlag te kunnen hijschen. Morgen komen de blauwhem- den het jaarlijksche bezoek aan de Marinestad brengen, waar Helder ongetwijfeld haar best zal doen weer wat spanning in UIA te bren gen. Zij het dan niet voor zich zelf dan wel voor Z.V.V. en Purmersteijn. Met goeden wil en als de combinatie wat beter wil vlotten, kunnen de withemden het de a.s. kampioenen zeer lastig maken; zij zouden echter „de wed strijd van het seizoen" moeten spelen om de gasten met leege handen huiswaarts te zenden. Bij voetbal is echter veel mogelijk, dus wie weet? Onze andere derde klasser gaat Z.V.V. met een bezoek vereeren. De thuisclub zal er alles op zetten om deze ontmoeting tot een goed einde te brengen, daar zij bij een eventueel falen den leiders in Den Helder nog vrij goede kansen zou behouden. Het zal Succes dan ook niet meevallen het kunststukje van j.1. Zondag te herhalen, maar aan den anderen kant zijn de blauw-zwarten lang niet kansloos. Beverwijk en Kinheim hebben een vrijen Zon dag; de andere wedstrijden zijn Q.S.C.Hol- landia en PurmersteijnAssendelft. Feuilleton 39. Ze hield hem nog vast. „Everard," zei ze zachtjes, „wanneer je denkt, dat hij verantwoordelijk is voor den dood van kapitein Ermsted, zou hg dan ook dien van Voor ze den naam van Ralph Dacre kon uitspreken, viel hij haar in de rede: „Neen, zet je dat voor altijd uit 't hoofd. Je hebt geen enkele reden om, wat hem betreft, aan valsch spel te denken." Hg sprak op zoo'n beslisten toon, dat ze hem verbaasd aankeek. „Ik heb t toch dikwijls gedacht," zei ze. „Ja, dat weet ik, maar daar heb je geen reden voor. Als ik jou was. zou ik trachten het te vergeten. Laat het verleden rusten!" Hij wilde klaarblijkelijk over dat onderwerp niet spreken en ofschoon het haar ietwat ver baasde, liet ze 't gaan. Het enkele noemen van Dacre's naam scheen hem onverdragelijk te zgn, maar de achterdocht, die zijn woorden in haar hadden gewekt, bleef hangen en ze kon er zich niet van losmaken. Ze werd steeds meer overtuigd, dat hij op een gemeene manier om het leven was gebracht, welke gedachte haar met angst en schrik vervulde. Monck ging heen. Of hij al dan niet teleur gesteld was. wist ze niet, maar wel begreep ze, dat hij niet meer over het onderwerp zou beginnen te spreken. Hg had haar zijn mee BKC kan de eenige belager van zich afschudden BKC is op Schagen reeds 5 punten voor. Wieringerwaard, N. Niedorp en Texel zijn nog meer achter. Alleen MFC is er nog. De Medemblikker kleurgenooten hebben maar 3 verliespunten meer dan BKC. 't Is duidelijk, dat BKC, door Zondag thuis MFC te klop pen, de deur dicht kan doen. Het blijft na tuurlijk waar, dat BKC ip haar resteerende programma nog genoeg kan verspelen. Er staan nog bezoeken aan Wieringerwaard, DTS (waaraan een voor BKC heel vervelende traditie kleeft), Atlas en Strandvogels, te wachten, terwijl na MFC nog Schagen en Texel hun les in den polder mogen komen op zeggen. Gelegenheid te over dus om de heele kans in duigen te slaan. Maar... met een voorsprong van 5 punten kan men tegen een stootje en bovendien: zou den de anderen nu zoomaar al hun resteeren de wedstrijden winnen? Wie nagaat dat er o.a. ontmoetingen als MFCSchagen bij zijn, waar toch of de een of de ander punten kwijt raakt, zal volmondig toegeven, dat BKC de titel voor het grijpen heeftals ze nu van MFC wint! Gebeurt dat? 't Antwoord is uiter aard slechts door den wedstrijd zelf te ge ven. Niet alleen de houding van BKC bepaalt den uitslag. MFC weet drommels goed, dat dit haar laatste kans is. BKC krijgt het niet cadeau. Niettemin durven wé op een zege van de Polderschen aanhouden. MFC heeft enkele geschorschte spelers, de traditie, dat BKC niet van MFC kan winnen, is alleen aan het Medemblikker veld verbonden en... thuis is BKC in zeer constante vorm gebleken. We zullen afwachten! Mocht BKC falen, dan zou de spanning ineens terugkeeren. In dat geval is bijv. Schagen ook weer van de partij, 't Behoeft dus geen betoog, dat 't voor de marktplaatsbewoners van groot belang is om revanche te nemen in de thuiswedstrijd te gen Watervogels, die hen te wachten staat. Niettegenstaande we de Vogels gaarne lots verbetering gunnen, moeten we vreezen, dat ze in Schagen het onderspit zullen delven. Atlas en N. Niedorp treffen elkaar in Den Helder. Dit is pas de eerste ontmoeting tus schen de a.s. tegenstanders. Er is dus niet zoo heel veel van te zeggen, mede doordat beide nogal wisselvallig zijn ook. Op papier moet N.N. met klein verschil in het voordeel kunnen blijven, maar door het terrein-voor- deel van Atlas kon het best een gelijk spel worden. Texel mogen we, vanwege de 111 op Strandvogels, nu niet te overdreven hoog aan slaan, maar wel mag men verwachten dat DTS op Den Burg zij het misschien met bescheiden cijfers aan het kortste einde trekt. Wieringerwaard zou erg tegenvallen, a.1^ ze in Broekerhaven tegen Strandvogels ook maar één steek liet vallen. De reserves H.R.C. 2—K.F.C. 2 is de ontmoeting van elk seizoen, waarin de roodwitten het nooit bijzon der ver gebracht hebben. Misschien dat daar morgen eens mee gebroken wordt. H.R.C. 3 ontvangt K.V.V. 2 en kan royaal winnen. Ten aanzien van Helder 2 zijn we ech ter niet zoo gerust op een zege op W.F.C. 3 in Wormerveer. Of zullen de withemden zich dadelijk van het échec van j.1. Zondag herstel len? Alcmaria 2Alkm. Boys 2 (10 uur). AFDEELING I. Xerxes—D.W.S. K.F.C.—H.B.S. Blauw-WitHermes-D.V.S. SpartaStormvogels. C.V.V.—A.D.O. ning blootgelegd, maar, en dat eerbiedigde ze in hem, hij had niet getracht haar die op te dringen, 't Was zelfs mogelijk, dat hij haar haar eigen overtuiging wilde laten. Ze aten dien avond bij de Mansfields, voor welke feestelijkheid ze weinig voelde, daar ze wist, dat mevrouw Ralston niet aanwezig zou zijn. Om ijzig beleefd door lady Mans- field te worden ontvangen en majoor Burton tot tafelheer te hebben, had dan ook weinig aanlokkelijks. Ze trachtte zich er zoo goed mogelijk in te schikken, maar het was onmogelijk zich ge heel te onttrekken aan den invloed dien de kille atmosfeer op haar uitoefende. Het gesprek kwam op mevrouw Ermsted, naar aanleiding van de mededeeling, dat ze ernstig ziek was. Lady Harriet trachtte Stella op dat punt uit te hooren en was blijk-- baar verontwaardigd, toen deze zei, dat ze er niets van wist. Ze trachtte Monck's meening te weten te komen omtrent den moord op dien armen kapitein Ermsted. Zou die alleen uit roofzucht door een bud- mash zijn gepleegd, of moest er een politieke beteekenis aan worden gehecht. Monck merkte droogjes op, dat voor beide opvattingen iets te zeggen was. Maar toen lady Harriet deed alsof ze zijn terughoudend heid niet opmerkte en doorging met te vra gen, of men in officieele kringen van oordeel was, dat de Radjah er bij betrokken was, trok hij ten zeerste verbaasd de wenkbrauwen sa men en antwoordde, dat, voor zoover hem be kend, de Radjah een trouw dienaar van de Kroon was. Lady Harriet was den mond gesnoerd en dit was het verdere gedeelte van den avond merkbaar. Toen ze later in het maanlicht naar huis wandelden, lachte Stella even over dit voor val, maar Monck gaf niet veel antwoord, hij scheen in gedachten verdiept. Hij bracht haar naar haar kamer en zeide haar goeden nacht, met de opmerking, dat hij nog te werken had en dat het laat kon worden. AFDEELING IV. N.O.A.D.L.O.N.G.A. M.V.V.Bleijerheide. Juliana—P.S.V. B.V.V.—Willem II. EindhovenN.A.C. AFDEELING V. HeerenveenLeeuwarden. H.S.C.F.V.C. Be-Quick—G.V.A.V. AchillesVelocitas. V een damSneek. Eerste klasse D. Beide kampioenscandidaten trekken er op uit Zondag "a.s. Zoowel Oüdesluis als HRC 4 gaan bij een club op bezoek, die er heel matig voorstaat. Dit neemt echter niet weg, dat de titeljagers de noodige oplettendheid in acht hebben te nemen. HRC 4 moet er rekening mee houden, dat Koedijk in eigen huis een taaie tegenstander kan zijn, 't Is niet verant woord om zoo'n visite op z'n slofjes af te doen. Past HRC 4 op haar tellen, dan is ze Zondag 2 punten rijker. Oudesluis gaat naar JVC, en wie de ge schiedenis van deze twee clubs eenigszins kent, weet hoezeer ze elkaar steeds de voet dwars hebben gezet. Op grond van het groote ranglijstverschil mag men daarom niet direct conciudeeren, dat JVC onder den voet wordt geloopen. O.i. is dit Oudesluis' lastigste wed strijd in de altijd zenuwsloopende eindspurt. We vertrouwen in een O.-zege, maar zullen er niet van ophoóren als blijkt dat 't moeite heeft gekost. Helder 3 heeft in tijden niet gespeeld, en hoewel we vart Schoorl weten, dat deze wei nig meer ih den mars heeft, is nog niet zoo maar uit te maken of Helder 3 al dan niet met winst Uit Schoorl zal terugkeeren. (Alle wedstrijden vangen om 2 uur aan). Tweede klasse G. Ofschoon Helder 4 en Watervogels 2 elk- nog 5 wedstrijden (van.de 14) voor den boeg hebben, kan gezegd worden, dat hun onder ling treffen Zondagmorgen (10 uur) aan de Jan Verfaille weg het karakter van een voor- loopige beslissing heeft. Vooral wanneer Hel der 4 wint, daar de withemden immers reeds een punt op de mannen van Gerritsen voor staan. Of het zoover komt, is de vraag nog; een vraag, die wij niet graag met beslistheid durven beantwoordei)T, O.i. hebben beiden de kans. Beiden hebben „goeden waar"; het kortit ét 'tfp aan, wie het ZofltM^fnorgen in die beslis*sènde 90 minuten het best weet te „verkoopen", Cocksdörp kan zich op de derde plaats zeker handhaven ten koste van HRC 6, dat naar het hooge Noorden afreist (2 uur). Derde klasse G. Niettegenstaande JVC 2 vorige week best werk deed tegen Texel 3, voorspellen we de Dorpers weinig succes bij Helder 5 (10 uur). Voor W.waard 2 zal het dus zaak zijn uit te- „Het is al te laat," zei ze, „blijf niet lang weg, want ik blijf wakker liggen tot je komt" Hij keek haar ontstemd aan. „Als je dat doet ben ik heel boos op je." „Ik kan 't niet helpen," zei ze, „ik kan nooit rustig slapen voor dat je komt." Hij keek haar aan. „Je bent toch niet zenuwachtig? Peter is bij je." „O, ik ben niet zenuwachtig om mezelf." Ze lachte, haar lippen trilden. „Nu, maar blijf niet lang weg! En vergeet niet dat ik op je wacht!" „Vergeten! zei hij en drukte haar harts tochtelijk aan zijn hart. Hij kuste haar vurig, woest bijna, prevelde een verontschuldiging en liet haar los. Ze hoorde hem door de gang loopen en even daarna kwam Peter en deed zachtjes de deur dicht. Ze wist, dat hij de w^fcht zou betrekken totdat zijn meester terugkwam. Ze ging met kloppend hart en gesloten oogen achterover in haar stoel zitten. Een ge voel van naderend onheil drukte haar. Ze was zeer vermoeid, maar voelde toch, dat ze niet zou kunnen slapen. Juist zooals ze eens een voorgevoel had gehad van hetgeen Ralph Dacre dreigde, drukte haar nu haar eenzaam heid en verlatenheid. Maar nu was 't duizend maal erger, want het betrof den man, waar aan ze met heel haar ziel hing. Ze trachtte zich voor te stellen hoe het zou geweest zijn, als het schot in de rinjboe hem had getroffen inplaats van kapitein Ermsted. Maar de ge dachte alleen was al niet te dragen. Eens zou ze het hebben kunnen verduren, maar nu, nu niet meer. Ze had haar liefde kunnen ver zaken en alleen haar weg dpor de woestijn vervolgen, maar nu was ze de zijne, geheel en onherroepelijk. Haar ziel was verontrust in haar als hij afwezig was en zonder hem kende ook haar lichaam geen rust. Van het oogenblik dat hij haar verliet, verlangde ze vurig naar zijn terugkomst. Wanneer ze in Engeland waren geweest, zou dat niet zijn voorgekomen, daar van was ze overtuigd. In die kalme gematig de atmosfeer, zou ze een rustig geluk hebben gen Atlas 2 (10 uur) meester van het veld te blijven. We houden dit voor mogelijk, maar gemakkelijk zal het de roodbroeken niet af gaan. Atlas 2 staat immers haar laatste boon tjes te doppen en zij zal haar kansje op eigen terrein wei Weten te verdedigen. Helder 6 zou nog een plaats kunnen stijgen door thuis Texel 3 (12.30 u.) te kloppen. We vermoeden echter, dat de Texelaars het niet verder dan tot een puntverdeeün^ zullen laten Vierde klasse F. Als Watervogels 3 niet van Watervogels 4 wint (12 uur) staat de wereld op zijn kop. Cocksdorp 2 ontvangt Atlas 3 (12 uur). C. kan 't op eigen terrein wellicht tot een ge lijk spel brengen. Vierde klasse G. BKC 3 speelt thuis tegen Callantsoog (10 gesmaakt, maar Indië, meedoogenloos en op gewonden als het was, hield haar in zijn ver- schroeienden greep. Ze leefde als 't ware op den rand van een vulkaan, die iederen dag weer nieuwe offers eischte. Ze leefde in een afmattende spanning; zelfs de groote liefde die Everard Monck haar had weten in te boezemen, was dikwijls meer dan ze verdragen kon. 't Trof haar als een schroeiende vlam, maar zelfs in die pijn lag iets verrukkelijks, want de ijzige woestijnwind kon haar nooit bereiken, tenzijAch, was er niet altijd dat vlammende zwaard, dat haar bedreigde, waar ze haar tenten opsloeg. Al was ze omringd door de sterkste liefde, wachtte haar geen wraak?... Zelfs nu? Kon ze zichzelf ooit veilig achten, zoolang ze toef de in het land van verraad en wraakzucht? Kon er ooit vrede heerschen op den rand van een vulkaan? De nacht ging langzaam voorbij. Een zacht windje drong naar binnen en bracht lente geuren met zich. Het gehuil van een jakhals die op prooi uit was, drong nu en dan tot haar door en deed haar huiveren wanneer ze aan Monck's woorden dacht. In de rimboe riepen de uilen en hun geroep klonk als kreten om hulp. Eens of tweemaal hoorde ze buiten de deur een zacht geschuifel en wist dat Peter daar op wacht lag. Ze vroeg zichzelf af, of die man dan nooit zou slapen en of Tommy al thuis zou zijn. Op weg naar huis bleef hij soms nog in de club hangen en bleef daar dan ge- ruimen tijd en toen ze eindelijk tot de ontdek king kwam hoe laat het al was, kwam ze tot de overtuiging, dat ze in haar stoel in slaap moest zijn gevallen. Ze stond op met een ver moeid gevoel in haar ledematen en begon zich te ontkleeden. Everard zou boos zijn als'hij terugkwam en haar nog op vond. Niet dat ze hem den eersten tijd thuis verwachtte. Zijn afwezigheid duurde soms tot de nacht voorbij was. Ze vroeg hem daarover nooit iets en hij vertelde haar niets. Dacre's mededeeling op dien avond, lang geleden, was haar altgd in 't geheugen ge uur), terwijl de rest vrij is. Nu kan BKC 3 dus de leiding overnemen. Ofschoon Callants oog BKC de eenige nederlaag van dit seizoen toebracht, geven we het Poldersche elftal de beste kans. Adspiranten. Afd. P.: HRC b moet thuis (12 u.) waar schijnlijk opnieuw zwichten voor Oudesluis a. Afd. Q.: HRC c ontvangt Succes a (12.30). Gezien de vorm van de Racers, zien we een herhaling van de overwinning te Wieringen aankomen. Afd. R. HRC e maakt thuis korte metten met Hel der f (10 uur). HRC f klopt thuis (11.15) Helder g. Helder e krijgt Succes b thuis (12 uur) waarvan de Wieringers weinig rijker zullen worden .Tenslotte weet Helder d ook op het Racing-terrein van HRC g te winnen (1.45). j Baby ls de kwaad- ste niet bleven. Hg was in Geheimen Dienst! Misschien bevond hij zich wel in het inlan derkwartier als inlander gekleed en waagde ieder oogenblik zijn leven. Hij had een vriend in de bazaar, dat wist ze, een man dien ze nooit gezien had, maar wiens toko hij haar eens had aangewezen, ofschoon hij niet wilde en ze had er ook niet den minsten lust in, dat zij daar binnenging. Die man, Rustan Karin geheeten, handelde in amuletten en kleinooaiën. De zaak werd voornamelijk ge dreven door een overgedienstigen onbetrouw baar uitzienden jongen Hafiz. Dien laatste kende ze en had onwillekeurig een hekel aan hem, ofschoon ze nog grooter afkeer voelde voor zijn, haar onbekenden meester Achter in dat donkere verblijf, stelde ze hem zich voor als een spion, geslepen en hebzuch tig. Een man, die zijn persoon en zijn ver stand en al zijn denken stelde in dienst van een Gouvernement, dat hij als vreemdeling ongetwijfeld verachtte. Tommy had haar den man eens beschreven en ze had zich een duidelijke voorstelling van hem gemaakt. Hij droeg een zwarten baard en was een opiumschuiver. Ze vond het vreeselijk te moeten denken, dat Everard met hem in eenige connectie stond Ze zag hem in verbeelding, donker, valsch en gevaarlijk. Voor héér vertegenwoordigde hij Indië met al zijn ondeugden. Hij was de adder in het gras, het mes in het duister, de booze droom. Ze zou niet hebben kunnen zeggen, waarom de persoon van een man dien ze niet kende, haar onaangenaam aandeed, behalve dat z0 meende dat al die geheime ondernemingen van Monck in dat sombere verblijf werden beraamd. Die man genoot Monck's vertrou wen. Misschien hinderde 't haar zoo, omdat ze een vrouw was, want ofschoon ze moest bekennen dat het misschien beter was nooit een voet in die Blauwbaard's kamer te zetten, voeld® ze het toch als een achteruitzetting' dat een ander dan zij, daar vrij mocht binnen gaan. Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8