Den Helder huldigt Kruit en Van Kampen Het drukwerk Tooneelen om nooit te vergeten drukkerij De Boer per s.s. NIEUW AMSTERDAM VELTHUIJS Agenda De uitvoering van Pro Patria De postduif het symbool van den vrede Maandag 30 Tanuari 1939 Tweede Blad &tcui&meuuj4 Publieke belangstelling welke de stoutste verwachtingen overtrof Kussende meisjes en glunderende Feestvarkens v dus: Bij de thuiskomst van Kruit-Van Kampen Gemberkluiten 35 ct. Ontbijtkoek 18 ct. Fa. GEBR. PRONK Morgen de Beatrix- collecte Reisbureau Dc verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix „Centrum" avond een „succes' avond Na hun zegetocht door den Kop van Noordholland zijn de Rallye-rijders Kruit en Van Kampen Zaterdagmiddag in Den Helder op waarlijk grootsehe wijze ont vangen en gehuldigd. Honderden, het is niet overdreven om te zeggen duizenden, zyn hiervan getuige geweest, het is een gebeurtenis geworden, die nog lang, heel lang in onze herinnering zal blijven voort leven Om half vier ongeveer is het tweetal in de Koningstraat aangekomen, maar reeds lang daarvoor was het een drukte van belang. En niet alleen in de Koningstraat! Wij, die ons in de muziek- en omroepauto van de firma G. van Baaren, om ongeveer kwart over drie aan het einde van de Binnenhaven hadden geposteerd, kunnen daarvan vertellen. Het was vinnig koud op dien windhoek, maar dat was voor velen geen bezwaar om daar den Helderschen weg af te turen. Men stond er te blauwbekken, maar er was er niet één, die daar ook maar eenige aandacht aan schonk. „Ieder moment kan de „Groene"' in zicht komen," dat was de alles overheerschende ge dachte. Men floot de populaire wijsjes, die uit de luidsprekers vloeiden, niet eens mee, te zeer vervuld als men was van de dingen, die komen zouden. En steeds groeide de men- schenmenigte nog maar aan. Met het verstrijken van den tijd nam de «spanning onder de wachtenden toe. „Ze heb ben nog langer werk over den afstand SchagenDen Helder dan over het traject TallinnRiga," meende de één, „motorpech of lekke banden langs het Kanaal," oordeelde een ander Maar dan voer er een beweging door de rijen, in de verte werd een karavaan auto mobielen zichtbaar en de tweede ervan ver toonde merkwaardig veel overeenkomst met de „Groene". Nog even gekeken. Ja, het waren „ze". Ze komen! „Daar komen ze!", het brak los als een jubelkreet. Trappelen van ongeduld. Toen de Fiat naderbij gekomen was, gejuich, gezwaai, hoerageroep. Een glunderende Kruit. Een lachende Van Kampen, de onafscheidelijke sigaret in een mondhoek geklemd. Voorheen Rallye-rijders, nu feestvarkens. Feestvarkens, die hun rol niet zonder charme speelden Voort ging de karavaan, voorafgegaan door de motorpolitie en begeleid door een uitge breide file wielrijders. Overal menschen, die in de deuren van hun woningen stonden, die uit ramen hingen. Men wilde Kruit en Van Kampen zien, die wel niet wonnen, maar toch een prettige zege behaalden. Men wilde ze zien, het kostte, wat het kostte! Was de belangstelling bij de Nieuwebrug- steeg reeds overweldigend, bij de Keizersbrug was ze nog enormer. Compacte menschen- menigten stonden hier samengepakt en we vroegen ons af, wat dit in de Koningstraat wel zou moeten wordenDaar ging het de Keizerstraat door, volle trottoirs en een juichende bevolking. Werk, dat in den steek gelaten werd. In de Spoorstraat een zelfde beeld. En dan eindelijk de Koningstraat! De vlaggen uitgestoken! We kunnen ons niet her inneren, daar ooit zooveel menschen bijeen te hebben gezien. Sterk meelevende menschen! Een enthousiasme, dat naar het overmoedige begon te zweemen, brak zich baan. Een poli tiemacht, welke haar best moet doen om de teugels in handen te houden. De „Groene", de „luis", die in enkele dagen zich dwars door Europa voerde, staat stil. Kruit, de beheerscher van dezen wagen en zijn maat Van Kampen stappen uit. Een regen van confetti en serpentines daalt op hen neer. Den Helder is trotsch op zijn Rallye-rijders en weet dat op voor treffelijke wijze te toonen. Er worden handen gedrukt, er wordt ge complimenteerd, het wordt een blij weerzien... moet een aanbeveling en een introductie voor Uw zaak zijn Laat het daarom vervaardigen in een bedrijf dat technisch „bij is Er hingen vlaggen en een sfeer, Van enthousiast verlangen, Om straks het „duo van den dag" Biet hulde te ontvangen. De straat zag zwart, de menschen blauw 1 Van kou door 't lange wachten; 't Was danig druk, maar de muziek Deed 't lange staan verzachten. En toen de spanning, kwart voor vier, Ten toppunt was geklommen, Toen klonk gejubel en geroep: „Daar heb je ze, ze kom(m)en!" En zoo reed dan „de vloo", bedekt Biet modder en veel bloemen, Door heel veel menschen, die, die twee Fêteeren, juichen, roemen! En voor 't kantoor van „onze krant" Dan stopten Kruitv. Kampen, En 't werd een duwen en gedrang, Om 't tweetal aan te klampen. Blen schudde handen en het hoofd, „Nou kerels, dat was machtig, Ik neem m'n petje voor je af Een moordprestatie, prachtig!" Blen pleegde speeches en hoera's En Grietjes ondertusschen Die gaven bloemen en cadeaux, En lange, warme kussen! V. Kampen sprak: „Ik ben verrast!" En zei ook van: „niet waar", Hij sprak van dank en over lof, 't Was goed weer voor elkaar. En Kruit, die kranige chauffeur, Kon niet er aan ontkomen, Om met een enkel vrind'lijk" woord Ook voor het front te komen, Behouden thuis, een happy end; Blaar zooïets smaakt naar meer: En ziet men hun een volgend maai In Blonte Carlo weer! Weggie. om nooit te vergeten. Namens de directie van .ons blad biedt mevrouw Koning bloemen aan, de heer Maas, directeur van Gemeente Reini ging, geeft schalen met fruit. Onze directeur, de heer S. Koning, verwel komt in hartelijke bewoordingen de helden van den Sterrit 1939. Het „Lang zullen ze leven" weerklinkt. Den Helder is blij, de Rallye-rijders zijn thuis Het woord is vervolgens aan onzen redac teur, den heer J. Bijlsma, die op humoristische wijze gewaagt van de Rallye-itus, door welke kwaal een ieder zonder uitzondering in de laatste weken was aangestoken. Meisjes van Kapé bieden bloemen aan en begroeten Kruit en Van Kampen op Fransche wijze, namelijk door hun bloemenhulde met een hartelijke kus gepaard te doen gaan, het geen niet zonder tegenprestatie gebeuren ka- natuurlijk. De twee van de „Groene", d! lachen maar, die vinden alles goed, overwe digd als zjj zijn door dezen grootschen on' vangst. Maar daar is de heer Konijn alwec met zijn kippenboutjes, die gretig worden aan vaard. Bijzonder aardig zijn ook de bewijzen van belangstelling, welke uit ons bedrijf komen. Mej. Cor Dietrich komt voor den microfoon, spreekt als een volleerde en biedt sigaretten aan. Daar is ook het telegram van de leerling-zetters Muntje- werf (kortweg Muntje genoemd) en Mouwen, dat weldadig aandoet. En na tuurlijk willen onze meisjes niet onder doen voor die van Kapé. Met blozende ge zichten en neergeslagen oogen kussen zij Kruit en Van Kampen, die zich gelukkig prijzen hun baard kwijt te zijn De heer Govers van de Weststraat doet ten slotte een sierlijk stalen beeldje op de radia- teur cadeau, dat ook met vreugde wordt aanvaard. Van Kampen voor den microfoonNog altijd glundert hij. „Er waren moeilijke momenten inderdaad, doch het medeleven van je landgenooten hield den moed erin. We ondervonden ook veel steun van de Holland- sche rijders, niet in het minst van het Holland- sche dames-teamOntvangst hier buiten gewoonDen Helder op zijn kop. Dat hadden wij niet verwacht." En dan Kruit, die wonderlijke kerel. Hij heeft bijna geen stem meer over. Maar ziet toch nog kans om te verklaren, dat die heele Sterrit maar een peuleschilletje was. Echt Kruit! En hiermede zou aan de plechtigheden een eind gekomen kunnen zijn. Blaar eerst gaan die twee koningen van de route nog de hoogte in. Op de schouders worden ze genomen en aan het gejuich wil maar geen einde komen. Het publiek weet van geen ophouden. Voor de „Groene" wordt een ongekende belang stelling aan den dag gelegd. De politie heeft het razend druk. Pas veel later, als de heer Kruit met open Tel. 284 Keizerstraat 126 knalpot reeds lang is weggestoven, is de normale rust weer in de Koningstraat terug gekeerd. Ook later op den dag bleef de belangstelling ten huize van onze Ralley-reporter aanhouden. Tal van cadeux en bloemen werden hier afge leverd en... in dank aanvaard! Ook in het gebied waar Kruit woont en werkt is de tocht van ons koppel tot een zege tocht geworden. In Alkmaar werden de rijders door een groot aantal supporters opgewacht en sloten zich vele auto's bij hen aan. De be langstelling langs de route Alkmaar-Schagen, welke genomen werd door de Langedijken, was zeer groot. In Oudkarspel bood Kruit's koppelgenoot van verleden jaar, dokter De Wit, een fraaie krans aan. Schagen heeft ons koppel warm ontvangen. Voorafgegaan door een muziekkorps en omstuwd door honderden, ging de stoet naar de Laan, naar het gebouw van de Schager Courant, waar de helden vin den dag werden gehuldigd. Ook de Anna Pau- lownapolder bleef niet achter. Namens de pol- dersche supporters bood de heer Mol bloemen aan: Langs de Molenvaart in de Spoorbuur en te Breezand was de bealngstelling zeer groot. Collectrices meldt U heden. Blorgen wordt de speldjesdag voor de Heldersche Baby en Bloederzorgver. „Beatrix" gehouden. Niemand verzuime een speldje te koopen. De opbrengst daar van wordt tot de laatste cent besteed voor de jonge moedertjes, die het aan het noodige voor zichzelf en hun kleintjes ontbreekt. Blen tooie zich op dezen eer sten verjaardag van onze jonge Prinses met dit eeremetaal van de vereeniging, die naar H.K.H. werd genoemd. Collectrices kunnen zich heden nog aan melden bij: Mevrouw Koning, Koningstraat 87, en Zr. Smits, Binnenhaven 39. Ook morgenochtend om 9 uur nog aan de Casino zaal. Wie van deze nuttige en sympathieke ver eeniging lid wil worden kan dat doen, door morgen in een der collectebussen naam en adres te deponeeren. De contributie bedraagt slechts 50 cent per jaar. De gymnastiekuitvoering van P. P. is voor de vele aanwezigen, die Zaterdag avond in de Casinozaal bijeen waren, een groote verrassing geworden. Het is nu eenmaal een niet te loochenen feit, dat het publiek, dat over het alge meen de gymnastiekuitvoeringen bezoekt, in de eerste plaats komt voor het bal en de uitvoering an sich noodgedwongen op den koop toe neemt. Wij zijn er echter van overtuigd, dat de wijze waarop de directeur van P. P., de heer Nol, de diverse nummers heeft samen gesteld, deze meening grondig heeft doen herzien, en dat bij de eerstvolgende uit voering van deze vereeniging het publiek niet zoozeer om het bal alswel om de gym nastiek zal komen. In een kort openingswoord van den voorzit- r, den heer Veen, waarin deze de aanwezigen i in het bijzonder de zustervereenigingen en id-leden welkom heette, wees hij op de totaal -randerde wijze van samenstelling van de -'«'noefening. Natuurlijk, zoo zei de heer Veen, «ebben de leden van P. P. zich aan de wijze van turnen, zooals de heer Nol die ziet, moeten aan passen en zal men eventueele fouten, die ge maakt worden, moeten schuiven op rekening van den korten tijd, waarop men het geheel heeft moeten instudeeren. In aanmerking genomen deze laatste woor den van den voorzitter, hebben wij echter kun nen constateeren, dat het programma op een bijzonder vlotte wijze is afgewerkt en dat grove fouten absoluut niet zijn voorgekomen. Het was dan ook meer dan het traditioneele applausje, dat het einde van het gymnastische gedeelte aankondigde. Direct het eerste nummer, de kleutergym- nastiek, was al iets nieuws. De aardige en ori- gineele wijze, waarop de heer Nol de kleintjes liet oefenen, was meer een spel, dan een serieuse les. Een essentieel verschil met al wat wij tot nu toe op dit gebied zagen. Toch als lichamelijke opvoeding o.i. uitstekend. Zoowel de vrije oefening met tweetallen, waarin twee jongens gezamenlijk maar toch klassikaal oefenen, als de evenwichtsoefening en het 'hindernisturnen, getuigden van de ori- gineele gedachte van den leider. Na dit nummer betrad burgemeester Rit meester en zijn vrouw de zaal, die door den voorzitter op een hartelijke wijze werden wel kom geheeten. Bijzonder aardig was de oefening met het korte springtouw. Eeji vrije oefening door de meisjesklasse A, die touwtjespringend het tooneel opkwamen. Het is echter niet louter een springoefening geweest, maar de directeur heeft wel degelijk bij de samenstelling er van gezorgd, dat zoo wel arm-, been-, borst- als buikspieren een beurt kregen. Het geheel leverde een bijzonder fraai gezicht op en was evenals de baloefening van de meisjesklasse B. zoo afwijkend van de gewone vrije oefening, dat het publiek met groote interesse dit mooie geheel heeft gade geslagen. Het trempling paardspringen van de jongens viel bijzonder op door de vlotte wijze van af werking en tevens door de aardige prestaties van de jongelui. Er werd zelfs, hoewel natuur lijk met hulp van den directeur een losse salto gemaakt. Inplaats van het rekwerk, had de heer Nol gemeend om dezen avond de ringen als toestel te gebruiken. En er zijn zoowel door de dames als heeren fraaie staaltjes vertoond en dat zon der het gebruikelijke sensationeele tintje. Een handstand, ongelijkhandige opzet, in salto af, het gebeurde alles op een gemakke lijke wijze en het is een feit, dat de heer Nol in het jaar, dat hij de leiding van P. P. in han den heeft, de vereeniging een ware metamor- phose heeft doen ondergaan. Eveneens was het traditioneele knotszwaaien van het programma geschrapt waarvoor in de plaats de dames een hoepeloefening deden, welke zeker niet gemakkelijker, maar wel attractiever en effectvoller was. Het klassikaal brugwerk was goed, ook een nummer door de dames uitgevoerd. Kreitsen, schouderstand, balans het getuigde van een serieus oefenen. Wij kunnen tenslotte niet ieder nummer van het programma uitvoerig gaan bespreken, hoe wel dit zeker de moeite waard zou zijn, maar toch willen wij dit verslag niet besluiten zon der enkele woorden te wijden aan het laatste nummer een ballet, uitgevoerd door de dames- afdeeling. Op muziek van Strauss vertoonden de dames, gekleed in een korte, zwart satijnen jurk, deze bijzonder aardige wals in den vorm van een ballet. En het warme applaus was wel een bewijs, dat dit nummer er in ging. Na de pauze werd zoowel door de jongere meisjes als door enkele dames en heeren een blijspel opgevoerd, waarvan vooral het laatste „Universeel" geestig was en op een uitstekende wijze werd vertolkt. Ondanks het zeer uitgebreide programma was het even twaalf uur, dat het geheel was afgeloopen. Een bal besloot deze uitstekende uitvoering van „Pro Patria". Burgemeester Ritmeester opent de Postduivenshow. Zaterdagavond heeft burgemeester Ritmees ter in het Alg. Tehuis voor Militairen de Postduivenshow geopend, waarvan wij in ons nummer van Zaterdag een overzicht hebben gegeven. Het was de voorzitter van de kringtentoon- stellingsclub „Den Helder", de heer H. J. Bok, die een inleidend woord sprak, waarin hij den burgemeester bizonder welkom heette, terwijl hij mededeelde, dat van den comman dant der Marine bericht van verhindering was binnengekomen. Groote samenwerking. De heer Bok drukte er zjjn vreugde over uit ,dat deze derde expositie zoo schitte rend geslaagd is. De samenwerking was dezen keer in den kop van Noord-Holland 100 procent. Spr. doet enkele grepen uit de historie van het postduivenwezen hier ter stede. Dertig jaar geleden werd de sport in verenigings verband voor het eerst beoefend. Vijftien jaar terug werd de eerste tentoonstelling gehou den, met een inzending van zestig vogels. Er was toen één vereeniging. Nu telt Den Helder vier bloeiende vereenigingen. Het was voor 3 jaar, dat voor het eerst be sloten werd een speciale expositie van post duiven te geven. Dit geschiedt niet alleen plaatselijk, maar ook landelijk en internatio naal. In dit verband herinnert de heer Bok aan de groote postduivententoonstelling, die van 26 Januari tot 30 Januari in Keulen wordt gehouden. Ook Nederland is daar ver tegenwoordigd, naast elf andere naties. Men verwachtte in België, dat Nederland een der leidende plaatsen op deze tentoonstelling zou innemen. Biet een woord van dank aan de schen kers van eereprijzen en aan de keurmees ters voor hun arbeid, verzoekt de heer Bok, den burgemeester, de tentoonstelling te willen openen. de defensie en voor den vrede. Het belang van de postduif voor Burgemeester Ritmeester herinnert eraan, dat hij het vorig jaar gewezen heeft op het belang van de postduif voor de defensie en het is merkwaardig, maar in den loop van dit jaar zijn er heel wat duivenhokken op hooge stelten bijgekomen en kwamen er klach ten bij het gemeentebestuur over de last, die de buren daarvan ondervonden. Spr. hoopt, dat de groei niet te sterk zal zijn. De burgemeester wees opnieuw op het nut van gevarieerde tentoonstellingen, waardoor men niet alleen veel meer pu bliek trekt, maar ook kan bereiken, dat de belangstelling van onverschilligen ge trokken wordt. Spr. hoopt, dat in Casino nog eens een groote gevarieerde tentoon stelling mag worden gehouden. De duif als vredessymbool. Vervolgens wijst de burgemeester op de be- teekenis van de duif. Het was de duif, die uit de ark van Noach werd uitgelaten en met een olijftakje in zijn bek kwam verkondigen, dat de rust op aarde was teruggekeerd, dat men opnieuw kon beginnen in vrede en eens gezindheid een nieuwe wereld op te bouwen. Konden we zoo'n vredesduif maar door de geheele wereld rondsturen, maar er is over het algemeen nog zoo weinig belangstelling voor de vredesgedachte, voor de moreele be wapening, die meer dan ooit noodig is Tenslotte spreekt de burgemeester er zijn genoegen over uit, dat er tusschen de post duivenverenigingen op het oogenblik zoo'n eenheid is. Hij eindigt met den wensch, dat de tentoonstelling mag slagen en verklaart haar daarmee voor geopend. De prijswinnaars. De eerste prijzen werden in de 22 klassen door de volgende liefhebbers behaald: J. Riemers en Giessen-de Ruiter ieder 3 X le prijs; J. Giesbers, F. Scholten, A. Liefheb ber en C. Buits ieder 2 X le prijs; J. v. Kruk, P. Post, F. v. Eerde, H. Rietveld, G. J. de Wit, W. Blaauboer, L. Bak en A. de Wolf ieder 1 X le prijs. De hoofdprijzen behaalden: voor beste doffer, oude, medaille Burge meester. Winnaar C. Buis. Beste duiven, oud, medaille Schout-bij-nacht. Winnaar J. Riemers, PAASCH CRUISE VAN 7-11 APRIL 1939 (Nederlandsch Vlaggeschip) t.o. Postbrug naar de Engelsche en Ier- sche Rivièra. Prijzen van af 65. Plaatsbespreking bij 't agentschap Holl.Ame rika Lijn. Beste doffer, jong, medaille notaris J. W. de Wijn. Winnaar F. Scholten. Beste duiven, jong, medaille garnizoenscom mandant. Winnaar A. Liefhebber te Breezand. le kampioen der tentoonstelling: Giessen- de Ruiter, beker Neutrale Bond van Postdui- venliefhebbers. 2e kampioen: J. Riemers, plaquette firma Wijnand en Van Rensen, Amsterdam. De houders van steunbon no. 392, 216, 166, 107, 434, 444, 457, 80, 245, 397, 286, 298, 426, 439, 185, 411, 305, 229, 295, 140, 341 kunnen de daarop gevallen prijzen tot 15 Febr. a.s. af halen bij den Beheerder Mil. Tehuis, Spoor straat! Niet afgehaalde prijzen vervallen aan het Tentoonst.-Comité. De route, die het Stedelijk Muziekkorps zal nemen, ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Beatrix, op Dinsdag 31 Januari a.s. zal als volgt zijn. 8 uur n.m. vertrek vanaf Stationsplein, Pr. Hendriklaan, Emmastraat, v. Galenstraat, La Reystiaat, Soembastraat, Javastraat, Polder weg, Loodsgracht, Molenstraat, Spoorstraat, Stationsplein. Beiaard-concerten. Op Dinsdag 31 Januari 1939 zal door den Stadsbeiaardier Tj. Joh. Dito, een beiaard concert gegeven worden ,op het klokkenspel van het monument Nederlandsch Redding wezen, ter gelegenheid van den eersten ver jaardag van H.K.H. Prinses Beatrix, en wel des morgens van 88.30 u., en van 1112 u. Reeds dadelijk in den 'aanvang, toen voor zitter Steeman allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder „meester" Hoek, waarde er die frisch-aandoende geest van „we zijn nu eens knus bij elkaar" door de goed gevulde Musis-zaal, een geest, die maar al te vaak mankeert op dergelijke avonden. Er werd medegeleefd met de diverse prestaties, die de jeugd voor hun „oudelui" ten tooneele bracht. Er waren minder goede bij, zeker, maar als we het deze maal eens over één kam mogen scheren: „Het was in één woord af" wat de kinderen van de heeren Steeman en Boogaard, enz., nu bereikt hadden. Daar was een aller aardigst kleuterklasje, waarom, dank zij de parmantigheid en vrijheid, waarmede ze op het Musis-tooneel verschenen, smakelijk ge lachen werd; er was een schimmenspel, een eigen vinding des heeren Steeman, een prettig aandoend toonelstukje, waarin vooral zusje Kerkhof en de Gebr. Steeman „lauweren" oogstten. En tenslotte was er een zangclub. Ja, een zangclub, louter uit meisjes bestaand („booze tongen" beweerden, dat die „girls" er alle jongens uitgewerkt hadden). En nu is het meestal zoo, dat je van een zangclub, die gevormd wordt uit zoomaar eenige meisjes, zooals het hier toch eigenlijk het geval is, niet veel illusies koestert. Maar dit koortje over trof, dank zij hun deskundigen leider en niet te vergeten Mevr. MoreeDol aan de piano, alle verwachting. De samenzang was zeer goed, vooral de tweede stemmen deden het. Is het te verwonderen, dat er nog een toe giftje gegeven moest worden? We zouden door kunnen gaan te schrijven over dezen werkelijk onvergetelijken avond voor de Speeltuingroep „Centrum", maar we kunnen misschien besluiten met het propa- ganda-speechje des heeren Steeman, waarin hij nog eens wees op het nut der Speeltuinver- eenigingen, waar de jeugdige „Heldenaren" onder deskundige leiding gevormd worden tot flinke jongens en meisjes. Een verloting met haast... nog meer prijzen dan loten vormed een prettig overgang naar het gezellig samenzijn, dat nog wel eenige uren „Centrum" bijeenge houden zal hebben. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „IJsco-toeristen" en „Kapitein Mo'llenard". Rialto, Spoorstraat halt 8: „De gevangene van Zenda" en „Als de maan schijnt in Kentucky". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De macht van het goud" en „Een jongens hart". Heden: Casino, Jubileumavond T.A.V.E.N.U., opvoering van „Het lied aller tijden". Dinsdag 31 Januari. Musis Sacrum, Kindermiddag Chr. Oranie Vereeniging. Casino: 8 uur, Chr. Oranje Garde, Propa ganda Avond. Woensdag 1 Februari. Militair Tehuis, Spoorstraat, 8 uur Ver v Paedagogiek. MNCRvrUm 8 UUr' Zwitsersche filmavond Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 766 9 Temperatuur lucht: 0.5 Wind richting: O.; kracht: 4 L,cht °P 5 u. 12 m.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5