Paling verdwijnt uit Noordhollands wateren Poolsch schip bij Terschelling vastgeloopen Lid van den Indischen Volksraad ontvoerd? Voor den Alkmaarsehen Politierechter Ze blijft in het IJselmeer Brandstichter of pechvogel? Boekbespreking Een boek over Nieuwediep en de Nieuwediepers 479e STAATSLOTERIJ (Zitting van Maandag 30 Januari.) Texel. TWEE IJZEREN VATEN GESTOLEN. Terecht moet staan L. V., van beroep vrachtrijder, die ervan wordt beschuldigd in Februari 1Q&7 te de Koog twee ijzeren va ten te hebban weggenomen, welke waren aangespoeld. Verdachte erkent het feit en zegt, dat hij ze voor 15 gulden per stuk verkocht heeft, maar toen hij ze wegnam, niet wist dat die vaten the waarde hadden Als getuige wordt gehoord D. J. L„ ge meente-veldwachter op Texel, die verklaart, dat verd. de vaten welke waren aangespoeld, had moeten aangeven hij de Strandvonderij. Politierechter tot verd.: Heeft u dat geld n.1. f 30.teruggegeven. Verd.: Neen; Edelachtbare. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille is van oordcel. dat die strandvonderij, welke hand over hand toeneemt, een einde dient te nemen. Het is een soort sport en wie het spel verliest is verloren. De gele den schade ad f 30.moet aan den Staat worden terugbetaald en daarenboven dient er nog een boete te worden opgelegd. De Of ficier eischt dan een geldboete van f60.— subs. 30 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde den verd. tot een geldboete van f40.— subs. '20 dagen hechtenis. Ook de heler bekent. In verband met dezelfde zaak moet te recht staan P. E., die de heler van de vaten was. Verd. is timmerman van beroep en woont te de Koog. Hij bekent de vaten van verd. te hebben gekocht. Politierechter: U wist heel goed, dat verd. V. die vaten had gevonden, nietwaar? Verd.: Ik vermoedde het wel, maar V. heeft het me nooit gezegd. Politierechter: Voor de politie heeft u an ders verklaard. Daar heeft u gezegd, dat u wist, dat de vateii waren aangespoeld. Get. L. V. komt verklaren, dat hij de vaten aan verd. E. heeft verkocht De gemeente-veldwachter D. J. L. komt verklaren, dat hij bij de Geus de vaten in be slag heeft genomen. De Officier van Justitie vindt het gilde op- koopers zeer onsympathiek, omdat die men- schen met de winst gaan strijken. Mr. v. d. Feen de Lille eischt tegen dezen verdachte f 75.boete, subs. 40 dagen hechtenis en con form den eisch wordt verd. veroordeeld. Den Helder. EEN JONGETJE MISHANDELD. De volgende verd. is L. B., bankwerker van beroep, wonende te Den Helder, die ervan wordt beschuldigd den achtjarigen D. J. D., wonende aldaar, een klap in het gezicht te hebben gegeven. Verd. zegt, dat het jongetje een oorvijg heeft gekregen. Politierechter: Waarom deed u dat? Verd.: Omdat de jongen een luchtballontje van een meisje afnam en dat kind toen be gon te huilen. Politierechter: Daar had u zich niet mee te bemoeien. De eerste getuige is de 8-jarige D. J. D., die op Zondag 13 Maart 1938 met een meisje speelde. Het meisje begon te huilen, omdat die meneer mij sloeg. Ik nam geen ballonne tje af, zegt get. Politierechter: Sloeg die meneer meer dan pens? Get.: Driemaal. De tweede getuige is de moeder van den jongen, mej. N. K, uit den Helder, die ver klaart, dat zij verzocht heeft den verdachte te vervolgen. De Officier van Justitie requireert f 15. boete, subs. 10 dagen, waarna de Politierech ter verd. veroordeelt tot f 10.boete, subs. 5 dagen hechtenis. Den Helder. EEN SLAG MET EEN SCHOEN. Dan moet voor haar dechter komen mej. K. P., die ervan wordt beschuldigd, -op 24 November 1938 den sluiswachter J. T., eeh slag met een schoen op z'n linkerhand te hebben gegeven. Verdachte ontkent het tenlaste gelegde. De eerste getuige is de sluiswachter J. T., te Den Helder, die den slag met den schoen heeft gekregen. De tweede getuige is de zoon van den sluis wachter P. T., die verklaart bij (dg woning van z'n vader te hebben gestaan en gezien heeft, dat verd. met een schoen naar z'n va der sloeg. Als get. a décharge wordt de echtgenoot Van verd., de sluisknecht P. J. G. gehoord. Deze ontkent, dat zijn vrouw met een schoen geslagen heeft. De Officier van Justitie eischt f6.boete, subs. 3 dagen hechtenis en conform dezen eisch wordt verd. veroordeeld. Den Helder. EEN DAMESFIETS BESCHADIGD. Vervolgens moeten terecht staan B. de W. en O. P., van beroep visschersknechten, woonachtig te Den Helder, die ervan worden beschuldigd in den nacht van 26 op 27 No vember 1938 op de Keizersgracht te Den Hel der een damesrijwiel te hebben beschadigd. Verdachten erkennen het feit. Politierechter tot verd. de W.: Hoeveel fclazen bier had U op? Verd. de W.: Vijftien. Politierechter: Dat is verschrikkelijk. En II verd. O. P.? Verd. P.: Ongeveer hetzelfde aantal. De eerste getuige is mej. M. A. K.. kan- toonbediende te Den Helder., wier fiets ge stolen werd. De tweede getuige is mej. J. M. van L., me in den nacht op rle Keizersgracht te Den Helder een twistgesprek heeft gehoord. De ruziemakers hadden een fiets bij zich. De derde getuige is de matroos Th. B., die heide verdachten met de fiets in den bcwus- ten nacht heeft gezien op de Keizersgracht. Ze smeten er mede en een der verdachten sloeg de lantaarn er af. De Politierechter wijst er verd. op. dat ze beide al eens meer met den rechter in aanraking zijn geweest. Verd. de W. 1S w<?" gens vernieling eenmaal veroordeeld: doch Verd. P. heeft verschillende veroordeelingen achter den rug en loopt zelfs in een voor waardelijke veroordeeling. De Officier van Justitie, wil onderscheid maken tusschen de W. en P. De laatste heeft de fiets uit de steeg gehaald en heeft bovendien al reeds vele veroordeelingen achter den rug. Mr. v. d. Feen de Lille eischt tegen verd. de W. een geldboete van f40, subs. 20 da gen hechtenis en tegen verd. P. een gevan genisstraf voor den tijd van drie maanden. De Politierechter, uitspraak doende, ver oordeelt verd. de W. conform den eisch van den Officier, terwijl verd. P. wordt veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee maanden. Een niet verwacht gevolg van de afsluiting der Zuiderzee. Dat, de visschers van de Zuiderzee het kind van de rekening zouden worden, had men natuurlijk ver wacht. Er werden dan ook bij 't op maken der eerste plannen reeds steunmaatregelen voorzien. Maar nu blijkt ook de zoetwatervisscherij in de Noordhollandsche rivieren, we teringen enz. er ernstig onder te lij den. De paling blijft daar weg en als er geen maatregelen genomen wor den, dan zullen alle Noordholland- sche palingvisschers binnenkort naai den steun moeten gaan. In de binnenwateren rondom de Zuiderzee is de klacht, dat er te weinig visch in het water zit. Aal en paling blijven nu maar lie ver in het zoete IJselmeer. De palingvis schers van het meer maken groote vangsten, zij het dan ook voor lage prijzen, maar de visschers in het binnenland vangen zoo goed als niets meer. Zij hebben zich tot de regee ring gericht met verzoek om een specialen steun. Dit verzoek is afgewezen. Een ooggetuige vertelt. Men had, aldus de N. R. Crt. niet voorzien dat de afsluiting der Zuiderzee zoo ver rei kende gevolgen zou hebben voor den visch- stand in ons land. De feiten zijn er nu ech ter eenmaal: In het weekblad Onze Zoet watervisscherij schrijft een Noordholland sche palingvisscher daarover het volgende: „Iedere visscher, die bii de uitwateringen van binnenwateren naar het IJselmeer woont zal vóór de afsluiting der Zuiderzee meermalen gezien hebben, dat massa's jon ge aaltjes uit de toenmalige Zuiderzee die uitmondingen optrokken naar de binnenwa teren. Deze jonge aaltjes groeiden tot vang- bare aal en paling en men is er zeker van, dat deze binnentrekkende aaltjes een bron vormden voor de toekomst. Geen der visschers, aan die uitmon dingen wonend, zien na de afsluiting eenigen optrek van jonge aal meer. Én de oorzaak Van dit verschijnsel is de algeheele verzoeting van het IJselmeer, als gevolg van den afsluitdijk. Immers vóór de afsluiting der voormalige. Zuiderzee was daarin het water zout. De kleine aaltjes, ge volg gevend aan hun natuurlijken drang, zochten naar zoet water, hetwelk gevonden werd zoowel in de in de Zuiderzee loozen- de rivier als in de Zuiderzee loozende wa teren, die overtollig water van de binnenwa teren afvoerden. Dit laatste vond plaats niet alleen in Noordholland, maar in alle pro vincies, welke de kusten van de voormalige Zuiderzee vormden. Na de verzoeting van het tegenwoordig IJselmeer heeft de jonge aal geen behoefte meer aan het zoete water der binnenwateren. Immers de jonge aal bevindt zich reeds in zoet water, zoodra deze den afsluitdijk is gepasseerd. Het afvloeiende zoete water, dat dooi de uitwateringssluizen van den af sluitdijk stroomt, trekt de jonge aal aan en eenmaal in het IJselmeer zijn de, verblijft zij daar totdat zij behoef te gevoelt naar zee terug ite kee- ren, om aan de voortteling deel te ne men. Bewijs. Een en ander is geen theorie doch wordt door de practijk bewezen door: le. den achteruitgang van den aalstand in de binnenwateren aan het IJselmeer ge legen; 2e. het niet meer optrekken van jonge aal uit het IJselmeer naar de binnenwateren, zooals reeds is aangehaald; 3e. het niet meer vangen van jonge aal bij sluizen of stoomgemalen, loozende in liet IJselmeer; 4e. het voorkomen van massa's kleine aal in het IJselmeer." Veehouder wegens ziekelijke stoornis van zijn geestvermo gens niet strafbaar geacht. Het Gerechtshof te Amsterdam veroordeel de den veehouder C. W. uit Nibbixwoud we gens opzettelijke brandstichting in zijn boer derij met de bedoeling zich wederrechtelijk te bevoordeelen ten nadeele van een verze keringsmaatschappij tot anderhalf jaar ge vangenisstraf. door te brengen in de bijzon dere strafgevangenis te Scheveningen. Verdachte stond terecht wegens twee fei ten. Ten eerste zou hij op 26 December 1931 zijn boerderij in brand hebben gestoken en ten tweede zou hij in den nacht van 16 op 17 Oct. 1937 brand hebben gesticht in zijn herbouwde boerderij, die geheel afbrandde. De man ontkende beide feiten. De recht bank te Alkmaar sprak hem na een eisch van den Officier van Justitie tot veroor- dceling tot twee jaar gevangenisstraf, vrij van het hem tenlaste gelegde. De procureur-generaal was van oordeel, dat verd. wegens ziekelijke stoornis van zijn geestvermogens niet strafbaar was, zoo- dat hij plaatsing in een krankzinnigenge sticht voor een proeftijd van een jaar en ter beschikking stelling van de regecring re- cmireerde. Het Hof achtte alleen de tweede brand stichting bewezen. Sleepbooten van Doeksen brengen redding. Gisteravond te ongeveer half acht is het 2800 ton metende Poolsche stoomschip „Robur" ten Noorden van Terschelling aan den grond ge- loopen. Onmiddellijk voeren de sleepboo ten van de firma Doeksen te Ter schelling ter assistentie uit en slaag den er in het Poolsche schip vlot te sleepen, dat daarna zijn reis heeft voortgezet. Utrecht in beroering. De Utrechtsche gemoederen wor den op het oogenblik bezig gehouden door de geheimzinnige verdwijning van een lid van den Indischen Volks raad, den heer De Raad, die tijdens zijn verlof in Nederland plotseling uit de Domstad vermist werd. Hoewel de politie op dit oogenblik nog niets met zekerheid kan zeggen, wint, naar het Hsb. meldt, het ver moeden veld, dat de heer De Raad ontvoerd zou zijn en in het buiten land verblijf zou houden. Het merkwaardige feit heeft zich name lijk voorgedaan, dat do familie een dag na zijn verdwijning, thans circa drie weken ge leden, op een Zondag bezoek kreeg van een man die per fiets kwam aanrijden en de boodschap achter liet, dat de heer De Raad terecht was. Nauwelijks had hij dit meegedeeld, of hij stapte op zijn rijwiel om spoorloos te ver dwijnen. Degenen van de huisgenooten, die deze boodschap aannam was te verbouwe reerd over de onverwachte mededeeling, dan dat hij een juist signalement heeft kunnen opnemen. Gezien de politieke richting van den heer De Raad, die zooals men weet benoemd was tot leider van de Christelijk Staatkundige Partij in Indië, denkt men aan een ontvoering door tegenstanders. Na tuurlijk is dit slechts een gissing, met zeker heid staat nog niets vast. Zij die den heer De Raad kennen, achten een wanhoopsdaad uitgesloten. Zijn zaken waren, zoover men heeft kunnen nagaan, volkomen in orde, zoodat het geen wonder is dat aan een verdwijning, zooals bovenge noemd tenslotte wordt gedacht. „En Altijd roept de Zee" door Klaas Smelik. Uitgave van „De Neder- landsche Uitgeverij" te Baarn. Klaas Smelik... zwerver der wereldzeeën, journalist en romancier, schrijver van radio hoorspelen, opgegroeid in een harde om geving, waar de strijd voor het bestaan wel zéér, zéér zwaar was. Thans: bohemien, schoonheidszoeker en vrije geest. Het is deze Klaas Smelik, deze oud-Nieuwe- dieper, geboren in het hartje onzer stad, in de Langestraat, die een boek schreef over het land van Dorus Rijkers en het is een boek geworden, dat ieder, die deze stad aan het Marsdiep bewoont of bewoonde uit het hart gegrepen zal zijn, hoewel deze roman aan den anderen kant volstrekt niet feilloos genoemd kan worden. Daar, waar Smelik zijn politieke „Weltanschauung" ruim baan geeft, staan wij niet meer aan zijn zijde, maar daar, waar hij zijn dichterschap, en zijn dikwijls gave roman ciers-kunst vrij baan geeft... daar genieten wij van zijn talent bij 't verwoorden van het wezen en karakter van Nieuwediep. Smelik was en is een Jutter. Een échte. Als kind zwierf hij door de duinen, langs de stranden, hij zocht de „alikruiken" en vischte naar de krabben. Dijk en haven vormden hem. Maakten uit hem een kaerel, zooals Nieuwe diep in den loop van vele jaren zoovele kaerels gemaakt heeft. Hij zag jarenlang Dorus Rijkers er op uit trekken met z'n bent' on verschrokken en wilde knapen ,hij zag het vertrek der oorlogsschepen uit de haven, hij zag het marine-afscheid voor 3 jaar naar Jan Oost. Klaas Smelik was een figuur die de prach tige, wijde romantiek van deze stad, die zoo nuchter „Den Helder" heeft, begreep en onder ging. Hij begreep dit stukje land, door drie kanten met water omspoeld en hij zag de machtige schoonheid van dat lange golvende strand, van de behelmde duinentoppen, van de zee en de wilde luchten. Hij hoorde de muziek in den roep van den stormvogel en in de geuren van pek en traan werd hij: een Nieuwedieper. Hij bleef niet in Den Helder. Op een schip voer hij weg. Vele jaren. Hij zag alle landen en zeeën, maar bij dat alles bleef hij in z'n hart: Jutter. En hij schreef nu een boek over onze stad, een boek over alles wat echt Heldersch, echt Nieuwediepsch is. Wy hebben het gelezen en veel, zeer veel van wat hij hier zegt is ons uit het hart gegrepen. Hoe ware het anders mogelijk. Een goed geschreven boek van een droomer-realist, over onze eigen stad, die ons allen, of bijna allen, zoo zeer vertrouwd is. „Reyer's Grundlehre der Schneiderel". Wjj ontvingen van de N.V. Wereldmode. Pr. Hendrikkade 48, A'dam een schitterend uitge voerd handboek met meer dan 400 foto's en teekeningen hetwelk voor elke vrouw het knippen en naaien tot een gezellige eri interessante bezigheid maakt. Hoe men de diverse soorten knoopsga ten maakt, hoe men mouwen inzet, hoe men revers pikeert, Verschillende kragen opzet, enz. enz., honderden practische wenken, die elke huisvrouw ten zeerste zal waardeeren, worden door de vele duidelijke foto's gegeven. Dit boek is overal in den boekhandel voor 2.20 verkrijgbaar. Om echter de abonné's op het bekende mode tijdschrift „Beyer's Mode für Alle" een by- zondere attentie te bewijzen, heeft men een aantal van deze handboeken beschikbaar ge steld voor diegenen, welke bereid zyn „Beyer's Mode für Alle met 3 raderbladen, voor 1.50 per kwartaal (incl. bestelgeld) aan te bevelen bij vrienden en kennissen. Wat U moet doen: Weet U iemand, die zich gaarne wil abonneeren, schrijft dan aan het adres hierboven genoemd. Men stuurt het handboek toe, wanneer het abonnementsgeld voor een geheel jaar 6) is voldaan. Hoe g eb ruik ik een Gasmasker? Van de hand van den heer C. M. Fey, hoofd van den luchtbeschermingsdienst in Den Helder, verscheen by drukkerij Egner een korte handleiding voor het gebruik van gas maskers ten dienste van dezen dienst. Dit werkje werd op overzichtelijke en des kundige wijze door den heer Fey samen gesteld en heeft uiteraard het grootst moge lijke nut. Gaarne bevelen wij het dan ook aan. Zy nog vermeld, dat het suggestieve omslag vervaardigd werd door den heer K. Kool. De Keten. Weekblad voor en door de Jeugd. Uitgegeven bij Valentijn Co. te Hil versum. Een nieuw periodiek voor de Nederlandsche jeugd, dat gewijd zal zijn aan het jeugdleven in zijn meest algemeenen vorm. Het is de bedoeling van de samenstellers, dat de jeugd zelf verreweg het grootste deel van den inhoud voor haar rekening neemt. Of dit gelukken zal is een vraag, die men bij de twee eerste nummers nog niet beantwoorden vermag. Het blad zelf, waarop men zich tegen een matig abonnementsgeld kan abonneeren, maakt een frisschen, zij het bescheiden indruk. HET BEDRIJFSLEVEN IN ALKMAAR. Getrouw aan haar traditie liet de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier ook nu reeds in de maand Januari haar verslag over het af- geloopen jaar verschijnen. Uit de beschrijving van de verschillende bedrijfstakken blijkt, dat al konden er hier en daar min of meer bevredigende resulta ten bereikt worden, de uitkomsten over 't algemeen verre van rooskleurig waren. Uit het overzicht van de werkzaamheden van de Kamer en het Handelsregister blijkt, dat in de 39 Gemeenten van haar gebied thans totaal 12.657 bedrijven staan inge schreven. Het aantal inlichtingen (vrijwel steeds kosteloos), dat de Kamer in 1938 ver- strekte. bedraagt ruim tien duizend. Voor de eerste maal zien wij aan het verslag ook een kaart toegevoegd, die een duidelijk beeld geeft van het gebied der Kamer, dat in het begin van het afgeloopen jaar met den ge- heelen Wieringernieerpolder werd uitge breid. Voorts treffen wij beschouwingen aan, gewijd aan wegenverbetering en scheep vaart, alsmede een zeer belangwekkend ar tikel over den kaashandel. Wij stippen hier uit aan, dat de export van kaas uit Neder land in 1938 bedroeg 58.491 tons (tegen 62.616 tons in 1937.) Als grootste afnemer fun geert België (circa 1/3 deel!), waarop Duitschland en Groót-Brittannië als koo- pers in belangrijkheid volgen. Verder zien wij, dat Nieuw Zeeland in 1937 de groot ste kaasexport ter wereld had, waarop Ne derland als tweede exportland volgt. Het overzicht gaat weer van vele grafieken en staten vergezeld. Ook aan den handel in land- en tuinbouwproducten wordt veel aandacht besteed. Tot ons genoegen zien wij, dat de omzetten van de veilingen dezer producten in 1938 in 't district der Kamer een bedrag van f 4 millioen hebben over schreden, terwijl deze de laatste jaren bene den dit cijfer bleven. Tenslotte volgen nog vele bladzijden, gewijd aan den handel in bloembollen, visscherij, schapenteelt, vreem delingenverkeer middenstand enz. enz. die voor hen, die belangstellen in het econo misch leven van dit district ongetwijfeld van veel nut kunnen zijn. KOEGRAS JULIANADORP. Woningbouw. Door den timmerman-aannemer, den heer E. Zon, zal voor rekening van den heer D. S. van OudheUsden alhier op een perceel bouwgrond aan de Langevliet een woon huis gebouwd worden, 4e Lustrum. De afdeeling Koegras van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf bestaat op 9 Maart a.s. 20 jaar. W1ER1NGEN Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor Hippolytushoef werd in de maand Januari 1939 op spaarbankhoek jes ingelegd f 4303.37 en terugbetaald f 4441.50 BROEK OP LANGENDIJK, 30 Jan. Aanvoer: 29300 Kg. uien 6.10—7.50. driel. 3.603.S0, grove 6.30-7.10, stek 2.10—3.70. 2200 kg. kroten 2.20-3.70; 105.000 4.60— 7.10; 100 duizend kg. gele kool 4.706.60; 115,000 kg. d. wite kool 4.805.50. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Febr. Aanvoer: 9900 Kg. uien 7.10—7.80, drielin gen 4—4.10, grove 6.10—6.90, stek 2.50—3.60, 3250 Kg. peen 3.104.30, kleine peen 2.20—3. 2400 kg. kroten 1.703.60; 13000 kg. roode kool 5.30—6.80; 16000 kg. gele kool 4.90- 6.70; 30 duizend kg. d. witte kool 4.50—5.30 NOORDRCHARWOUDE, 1 Febr. Uien 6.70—7.40, drielingen 4.20—4.50, grove 6.907.20, peen 3.104.60, kleine peen 2.30 2.70. Kroten 1103.90; roode kool 4.40—7.20; gele kool5.S07; rammenas 1.30—1.60; d. wit te kool 45.50 De veiling duurt voort. PURMEREND, 31 Jan. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 14 par tijen, wegende 20.000 Kg., handel goed, hoog ste prijs f 21.—. 2 stapels kleine Boerenkaas f20.188 Kg. boter 1.521.59 per kilo. Runderen, totaal 394 st.: 180 vette koeien 6070 ct. per Kg., matig; 107 gelde koeien f 115—175 per stuk, matig; 85 melkkoeien f 180260 per stuk, matig; 22 stieren 4652 ct. per kilo, matig; 10 paarden f 60—145 per stuk, matig; 19 vette kalveren f 0.70— 1.00 per kilo. matig; 1506 nuchtere kalveren: •voor de slacht f 7—1:4 voor de fok f 11—18 (Niet officieel) 5de klasse, 10de iijst Trekking van Dinsdag 31 Januari 1933 Hooge Prijzen 50.000: 8250. 1.000: 12792 16243 16504 21248 21285. 400: 4624. 200: 1124 7627 8376 14292. 100: 1452 1875 8745 8032 10070 10 11838 14529 14607 16686 15761. Prijzen van 70. 1212 1288 1344 1574 1589 2010 2098 2683 2685 3300 3459 3814 3960 4296 4313 4719 4822 5396 5459 6203 6206 7099 7265 7513 7969 9206 9764 1175 1539 1843 2611 3177 3607 4183 4616 5109 5940 6750 7402 7760 8885 9693 1169 1479 1792 2421 3150 3570 4120 4601 £102 5914 6713 7353 7728 8811 9620 10291 10344 10353 10499 10534 10594 10818 10861 10893 11041 11301 11312 11519 11605 11684 11952 11971 12005 12198 12224 12275 12357 12406 12483 1547 1982 2626 3185 3695 4283 4627 5350 6167 6786 7490 7808 8992 9699 1347 1682 2225 2691 3494 4000 4319 4916 5757 6302 7303 7533 7545 8038 8312 9222 9253 9808 9967 1384 1718 2237 2731 3510 4077 4392 5040 5801 6555 14 iö 1728 2258 2848 3536 4039 4523 5034 5847 6608 7651 7673 8451 8574 9278 9530 10066 10094 10694 10760 11421 11513 12137 12173 12551 12556 12569 12611 12778 12781 12843 12856 12894 12896 13027 13200 13304 13371 13555 13589 13755 13786 13815 13853 14001 14109 14121 14166 14224 14405 14593 14745 14753 14767 14869 15046 15058 15335 15365 15663 15696 15720 15815 15847 15956 16017 16075 16093 16117 16268 16292 16436 16619 16652 16680 16695 16752 16801 16881 17208 17240 17319 17342 17396 17401 17499 17505 17703 17717 18063 18068 18254 18382 18543 18557 18648 18725 18738 19095 19178 19201 19252 19270 19319 19344 19399 19413 19564 19536 19809 19850 19889 199S4 20087 20224 20226 20296 20338 20649 20650 20681 20729 20766 20877 21050 21133 21161 21169 21286 21426 21508 21648 21727 21748 21782 21812 21829 21872 21976 Nieten 1011 1034 1035 1099 1114 1123 1151 1231 1281 1291 1341 1391 1421 1435 1484 1512 1618 1625 1685 1689 1818 1839 1851 1853 1863 1887 1903 2000 2014 2042 2059 2077 2099 2141 2155 2166 2179 2207 2247 2297 2298 2338 2373 2412 2454 2520 2553 2554 2584 2598 2602 2605 2609 2620 2640 2643 2649 2654 2671 2700 2714 2732 2733 2749 2770 2805 2818 2871 3079 3082 3138 3201 3212 3224 3239 3360 3366 3382 3394 3395 3424 3439 3470 3524 3530 3554 8573 3576 3610 3616 3637 3653 3665 3674 3723 874U 3756 3780 3837 3875 3906 3910 4019 4051 4073 4085 4091 4162 4182 4187 4246 4369 4399 4404 4408 4444 4451 4514 4539 4549 4572 4575 4718 4746 4805 4823 4828 4840 4852 4377 4976 4988 5C0D 5059 5097 5147 5171 5188 5233 5244 5256 5275 5294 5295 5307 5339 5352 5415 5462 5473 5496 5511 5518 5520 5565 5580 5628 5652 5663 5786 5829 5875 5876 5918 5951 6034 6040 6050 6058 6068 6102 6113 6136 6148 6188 6226 6424 6434 6631 6681 6692 6738 6817 6859 6907 6937 6974 7076 7090 7125 7129 7178 7210 7270 7290 7331 7349 7379 7426 7452 7512 7549 7557 7575 7643 7657 7700 7733 7752 7843 7877 7940 7963 7966 7967 8016 8066 8096 8133 8145 8171 8201 8244 8263 8269 8270 8360 8364 8391 8465 8485 8524 8587 8609 8627 8649 8657 8689 8725 8743 8751 8818 8826 8843 8858 8876 8897 8901 8908 8948 8971 8974 8999 9023 9058 9062 9072 9106 9116 9125 9128 9147 9194 9343 9349 9421 9439 9443 9458 9536 9682 9692 0709 98X5 9820 9837 9838 9843 9850 9854 9890 9906 9933 9939 994a 9952 10020 10040 10048 10087 10095 10112 10152 10157 10224 10241 10276 10356 10410 10538 10547 10602 10605 10637 10657 10660 10671 10689 10713 10731 10763 10770 10773 10783 10865 10902 10931 10947 11031 11036 11040 11045 11095 11106 11179 11182 11245 11256 11265 11277 11316 11342 11367 11379 11448 11530 11560 11598 11669 11675 11802 11810 11830 11835 11964 11974 11998 12013 12023 12056 12088 12114 12115 12168 12174 12182 12201 12208 12255 12327 12345 12363 12388 12410 12466 12522 12535 12539 12541 12597 12618 12622 12656 12685 12695 12700 12726 12756 12777 12787 12812 12824 12849 12857 12892 12922 12950 12952 12958 13000 13017 13088 13138 13198 13228 13270 13316 13318 13345 13375 13464 13535 13557 13580 13590 13592 13807 13663 13697 13701 13714 13813 13816 13831 13897 13904 13925 13937 13959 14002 14022 14027 14132 14148 14151 14153 14154 14196 14251 14276 14293 14335 14339 14342 14396 14418 14474 14482 14520 14568 14634 14640 14677 14688 14720 14742 14750 14762 14785 14827 14839 14898 14918 14922 14931 14979 14987 14991 15002 15028 15093 15132 15155 15196 15200 15268 15278 15281 15284 15364 15377 15462 15532 15542 15548 1555S 15564 15662 15710 15712 15726 15856 15873 15902 15928 16156 16179 16202 16205 16214 16215 16301 16314 16316 16331 16378 16434 16451 16472 16485 16503 16526 16548 16551 16578 16613 16645 16656 16686 16708 16713 16745 16789 16957 16961 16S9S 17003 17087 17114 17127 17133 17141 17172 17195 17198 17260 17239 17305 17314 17323 17341 17389 17454 17475 17520 17571 17604 17609 17618 1763- 17660 17682 17704 17725 17729 17737 17741 17752 17779 17790 17812 17933 17955 17960 17989 18000 18006 18012 18059 18101 16112 18118 18126 18140 18196 18235 18315 18334 18366 18372 18392 18407 18411 18441 18442 18453 18502 18516 18522 18523 13525 18567 18581 18592 18620 18644 18681 18716 18769 18772 18824 18837 18898 18911 18916 18937 18956 18990 18994 19009 19065 19090 19213 19291 19363 19425 19482 19491 19532 19560 19613 19626 19659 19663 19686 19768 19778 19814 19842 19882 19990 19995 20028 20068 20081 20104 20115 20170 20186 20360 20365 20435 20491 20492 20512 20529 20543 20561 20571 20620 20662 20677 20708 20740 20787 20830 20832 20852 20862 20866 20878 20912 20923 20929 20958 20960 21010 21012 21018 21041 21073 21078 21089 21130 21149 21173 21196 21223 21251 21255 21271 21303 21323 21327 21428 21519 21523 21602 21603 21640 21725 21798 21802 21845 21851 21882 21903 21907 21931 Verbeteringen; 5e klasse 9e lijst: 19649 m z 19647; 13783 m. z. 13782. per stuk, vlug; 40 graskalveren f 50—70 per stuk, matig; 247 vette varkens v. d. slacht 45—47 ct. per kilo, matig; 79 magere var kens f 20—26 per stuk, matig; 329 biggep f 9—17 per stuk, matig; 933 schapen f10— 23 per stuk, matig; 19 bokken f 3—10 per stuk, matig; kipeieren f 3.25—3.75, eend- eieren f 3.40 per 100 stuks; oude kippen en hanen (3S00 stuks) 0.42'/2—0.50, uitzondê- ringsprijs f 0.500.55 per kilo. konijnen i j60, per stuk> 600 eenden 20—60 ct. p. stuk, duiven 40 ct. per paar, 6100 Kg. N H blauwen 0.67%—0.72% por Kg. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 3500 eendeieren 3.55—3.60, 80 000 kipeieren: 65—66 Kg. 3.90—4, 03—64 K- 3 75 -3.90, 60-62 Kg. 3.55-3.75, 58-59 Kg.' 3.55 3.65, 5657 Kg. 3.50—3.55, 53—55 K" 3 40 3.o0, 50—52 Kg. 3.25—.3.40.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3