Wij lazen voor II Noorderlicht Weer de onbewaakte overweg Juweelendiefsfal in de Residentie N.H.V.B.-wedstrijden afgelast II II Predikbeurten De twee inzittenden gedood Het verbouwde officieel in gebruik genomen Zoo juist vernemen wij, dat we gens de vorst alle wedstrijden, die door den Noord-Holandschen Voet balbond op morgen waren vastge steld, zijn afgelast. Voor wat den N.H.V.B. betreft, is dus het tweede voetballooze tijdperk in dit seizoen ingegaan. De K.N.V.B. heeft nog geen gelijk besluit genomen, waar schijnlijk laat hij het aan zijn con suls over de al dan niet-bespcel baarheid der terreinen te beoordee- len. Men kan evenwel veilig aan nemen, dat ons district zoo goed als geheel, ook van K.N.V.B.- voetbal verstoken zal zijn. Hoe het ook zij, met dat al is de vlotte afwerking der competitieprogram ma's leelijk in gevaar gekomen. Te genstanders van zomervoetbal gaan slechte tijden tegemoet VRACHTAUTO DOOR DIESELTREIN GEGREPEN. ERNSTIG ONGELUK TUSSCHEN ASSEN EN VRIES. Een ernstig ongeluk, dat twee slachtoffers heeft geëischt, is gister morgen omstreeks 9 uur gebeurd ter hoogte van het station Oudemolen, gelegen tusschen Assen en Vries. Een vrachtauto va de bode Gan- zeveld uit Vries, komende uit de rich ting Oudemolen is op den onbewaak- ten overweg bij dit plaatsje door een dieseltrein gegrepen. De twee inzittenden zijn hierbij om het le ven gekomen. Het zijn de 16-jarige H. Hogenberg uit Vries en de 20-Ja- rige Meertens uit Grootegast. De vrachtauto had 50 meter vóór den onbe- waakten overweg van Oudemolen gestopt om den molenaar Evers uit Vries, welke tot hier was meegereden, te laten uitstappen. De auto was daarna doorgereden en moest bij den onbewaakten overweg stóppen om een rangeerlocomoticf, die de chauffeur van de vrachtauto uit de richting Assen zag aankomen, te laten passeeren. Vlak achter deze locomotief wilde de bestuurder van de vrachtauto den overweg pass'eeren. Echter kwam juist uit de tegenovergestelde rich ting met zeer groote snelheid een diesel- trein welke om negen uur uit Groningen was vertrokken. De auto werd door den trein ge grepen en met een ontzettenden knal werd de auto in stukken gereten. Tengevolge van de hevige botsing vloog het voorste gedeelte van het eerste treinstel uit de rails. Eerst 800 meter verder kwam de trein tot stil stand. Omdat het eerste linkervoor wiel van den trein steun vond tegen den binnenkant van de rechterrails, werd voorkomen dat de trein den spoordijk afvloog. De cabine van den wagenvoerder werd totaal vernield. De bestuurder die op zijn plaats was blijven zitten, liep echter geen letsel op. Stukken van de vrachtauto vlogen 500 tot 600 meter in 't rond. De inzittenden die er uit waren geslingerd, werden op slag gedood. De lijken zijn door den Officier van Justi tie te Assen in beslag genomen en naar het ziekenhuis aldaar vervoerd. Spoorwegautoriteiten uit Assen, die zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk begaven, namen dadelijk de noodige maatregelen om het treinverkeer zoo weinig mogelijk stagnatie te doen ondervinden. Het achterste treinstel, dat in de rails was ge bleven en niet beschadigd was, werd van het voorstel afgekoppeld, en werd naar Gro ningen teruggereden. Ook de passagiers in dezen trein die geen van allen letsel had den verkregen gingen naar Groningen terug. Het spoorwegverkeer op de lijn Assen Groningen was echter geruimen tijd gestag neerd. Pas na een uur slaagde men er in n spoor vrij te maken, waarover voorloopig bet treinverkeer op deze lijn werd geleid. Buit van onqeveer f 2500 In de afgeloopcn nacht zijn de inbrekers te Den Haag op pad gegaan, waarbij zu het oog hadden op het magazijn van de ni hia Kan in de Spuistraat. In de linker-vitrine naast de deur bevond zich een aantal kostbare sieraden. Men ioi- ceerde dus eerst een stalen bescherming, raam en brak toen de sloten van de vitrine «Pen. De inbrekers schijnen in hun wera Restoord te zijn, want er bleven versera- Jende kostbaarheden onaangeroerd, hoewei toch voor ongeveer f 2500.werd gesto ei De buit bestaat voornamelijk uit paaiien en briljanten halssnoeren, waarvan cle Prijskaarten nog in de étalage lagen. Practische inrichting biedt plaats aan 40 personen DAAR MOET MEN EEN ABRAHAM KUIJPER VOOR ZIJNI „Dupliek van een advocaat", noemt de Te legraaf minister Goseling's nota over Oss, welke nota het blad tot op den grond toe afbreekt Neemt men aan, zoo schrijft de Tel. o.m.: dat alles wat de minister nu zegt, juist is dan nog had men de marechaussee Koninklijk onderscheiden - als fatsoenlijke menschen moeten behandelen. Dan nog kan de minister de haast niet verklaren, waarmee de maatregelen genomen zijn. Maar alles wat de minister zegt, is niet juist Legt men zijn nota naast de pleidooien van mr. James, de verdediger der wachtmeesters voor den Centralen Raad van Beoep, dan ver dwijnen nagenoeg alle beschuldigingen van den minister als sneeuw voor de zon. Slechts enkele kleine fouten kan men de marechaus see aanwrijven en aan dien maatstaf geme ten had deze minister reeds lang van zijne bevoegdheden ontheven moeten zijn. De Ossche nota weerlegt de pleidooien van mr. James niet. Zij tracht het ook niet te doen, omdat zij het niet kan. De nota is een door en door par tijdig stuk werk en geenszins dat van een staatsman. Men moet trouwens, zoo besluit het blad, ook iemand van het formaat van dr. Abraham Kuijper zijn om te durven bekennen, dat men ge faald heeft. EVEN STEUNEN OP DE TELEGRAAF Van het „Journalistiek slagveld" in het „Nationale Dagblad": De Telegraaf schrijft in haar commentaar op Hitler's rede o.a. Aan de blijkbaar door Duitschc emi granten in Engeland verspreide ge ruchten over agressieve bedoelingen van Duitschland jegens Nederland is thans, hopelijk afdoende, een ein de gemaakt. Hier wordt dus bevestigd, dat het de Jo den zijn, die ons in een oorlog met Duitsch land trachten te sleepen, aldus de Mussert- krant, die boven dit stukje schrijft: „De oor logsophitsers". „GIFTIGE INKT". Uit de Haagsche Post (lib.) Het gerucht om de befaamde „kogelgaat jes" is in de Duitsche pers even plotseling geluwd als het was opgelaaid. Als wij op het onverkwikkelijke onderwerp nog even terug komen, doen wij dit alleen om .te vertellen van een kijkje achter de schermen der Duit sche persmachinerie, dat een onzer lezers bij een bezoek aan de Duitsche „Ostmark" toevallig heeft gekregen. Kort nadat de „aan slagen" in Amsterdam en Den Haag waren geconstateerd, kreeg hij op het redactiebu reau van een nationaal-socialistisch partij blad, welks hoofdredacteur een oude kennis van hem was, een nog niet gezet artikel in handen, dat op de bekende, beschaafde wijze de „kogelgaatjes" tot uitgangspunt koos voor een bcleedigende en dreigende polemiek te gen Nederland. De haren rezen onzen land genoot te berge, toen hij de grove verwijten tegen zijn vaderland, zonder een schijn van bewijs uitgesproken, te lezen kreeg. „Maar daar is werkelijk geen woord van waar!" riep hij verontwaardigd uit. „Dat kan ik mij best voorstellen", was het antwoord van den hoofdredacteur. „Maar wat kan ik er aan doen? Ik heb het artikel kant en klaar van het ministerie van Volksvoorlichting en Propaganda ontvangen, en ik moet het opnemen. Een journalist heeft het tegenwoor dig niet gemakkelijk!" De Hollander dacht er het zijne van. Maar wie beschrijft zijn verbazing, toen zijn vriend hem eenige dagen later een nieuw bevel aan alle Duitsche bla den toonde: „Over de aanslagen in Holland mag niets meer gepubliceerd worden". Blijk baar was de WilhelmStrasse (Von Ribben- trop) bij den Wilhelmplatz (Göbbels) tus- schenbeide gekomen. Maar wel een droevig en gevaarlijk perspectief: een man in Berlijn, die er behoefte aan heeft, drukt op een knop en slaafsche pennen in het geheele groote rijk trekken ten strijde tegen een klein volk, dat geen ander verwijt treft dan dat er kwa jongens (en niet eens in uniform!) met knik kers hebben gegooid. De stemming van een volk is op zoo'n manier gemakkelijk op het kookpunt te brengen. Giftige gassen zijn ver schrikkelijk, maar giftige inkt kan nóg ge vaarlijker zijn. Wie kan er, aldus de H. P., nog twijfelen aan de onmisbaarheid van een onafhankelijke1 pers? WIERINGEN WOORDEN VAN LOF OVER DE VERZORGING. INGEBRUIKNAME VERBOUW „NOORDERLICHT". Ter gelegenheid van de ingebruikna me van het nieuwe gedeelte van het Tehuis voor Ouden van Dagen Noor derlicht" waren verschillende voor aanstaande personen uit onze ge meente gisterenmiddag j.1. in dit te huis bijeengekomen om hieraan een oifieieel tintje te geven. Levensvatbaarheid bewezen. Nadat, allen in één der nieuwe tweeper soonskamertjes gezeten waren, waar een ge zellige tafel met bloemen en sigaren, dade lijk een huiselijke- sfeer bracht, nam Ds. J. van Beek het woord om uiteen te zetten dat de verbouwing de levensvatbaarheid van het Tehuis bewijst. Het jaar 1938 zal dan ook zeker in de annalen van „Noorderlicht" genoemd worden als het jaar van de eerste verbouwing. Na deze verbouwing kunnen we 40 menschen herbergen. Spreker wilde ook namens den kerkeraad bijzondere woorden van dank richten tot den heer O. J. Bosker, die met zijn technische be kwaamheid en bekendheid met het bouwen veel, zeer veel voor het Tehuis heeft gedaan. Dat ons Tehuis een goede naam heeft, dit moge zeker blijken uit het feit, dat er van verschillende plaatsen als Texel, ja zelfs uit Arnhem inlichtingen worden gevraagd. Tot slot wenschte spr. den heer Zanstra. architect en de heeren uitvoerders geluk met den schitterenden, zoo goed geslaagden bouw Met een wcnsch op verderen voorspoed en bloei van het Tehuis beëindigde spreker zijn rede. Door mevr. De Ru ij ter werd thee met ver snaperingen rondgediend. Zoo het gaat, gaat het goed. Burgemeester Kolff vervolgens het woord voerend, zeide reeds het genoegen gehad te hebben met den hr De Ruijter een rondgang door het nieuwe gedeelte te maken, zoodat speker dus met eenige ondervinding kon spreken. Het was hem dan gebleken, dat de aanbouw zeer goed geslaagd is. En dan als er inlichtingen van buiten wor den gevraagd, bewijst toch dat de naam van het Tehuis wijd en zijd bekend is. Bij mijn rondgang is me gebleken, dat de accomo- datie verdubbeld is en dit wil wat zeggen. Mar al is het gebouw nog zoo practisch. alleen als gebouw heeft men er nog niet veel aan. Op de verzorging komt het ook aan en als wij dan hier miinheer en me vrouw De Ruijter zien, dan kunnen we zeg gen, dat die volkomen voor hun taak zijn berekend. Zooals het nu gaat, gaat het, goed en ik wensch èn bestuur én mijnheer èn mevr. de Ruijter succes en de oudjes vele prettige jaren toe, aldus besloot spr. De kurk, waar de zaak op drijft. De heer O. J. Bosker, president-kerkvoogd, zeide het er lang niet mee eens te zijn, dat hij zoo op den voorgrond wordt gedrongen. Neen, wij zijn aan de gemeente ontzettend veel dan kverschuldigd. Dit is eigenlijk de kurk waar de zaak op drijft. Nadat spr. eenige technische bijzonderhe den had vermeld, zeide hij, dat de grootst mogelijke huiselijkheid en gezelligheid wordt geboden. Wanneer wij zien, hoe vroe ger de oude menschen verpleegd werden en als we verder zien hoe dit thans gebeurt dan is het verschil toch wel zeer groot. De kerkeraad heeft met deze instelling een ontzaglijk groot sociaal werk gedaan. Finan cieel staat ons „Noorderlicht" sterk. Met een felicitatie aan den kerkeraad besloot spr. zijn rede. De aannemer, de heer J. C. de Vries sprak vervolgens eenige waardeerende woorden, noemde o.a. de prettige samenwerking tij dens de verbouwing Een biljart voor de conversatiezaal De heer J. J. Bosker, ouderling was de vol gende spreker; hij had gedacht iets te moe ten doen, en zoodoende hepft men (spr. dankte de inteekenaren op de lijst) een bil jart voor de conversatiezaal geschonken dat met St. Nicolaas is gebracht. Spr. hoopte dat hiermede veel plezier beleefd zou worden. Rondgang: de verwachtingen overtroffen. Hierna werd onder leiding van dén heer de Ruyter een rondgang gemaakt. Waren door de toespraken de verwachtingen hoog ge spannen wat men te zien kreeg overtrof ze echter nog verre. Op de verdieping, achteraan zijn reehtscb en linksch kamertjes gemaakt die op een gang uitkomen. Hier zijn de toiletten en waschbakken met warm en koud water. De kamertjes waarin een groote kast voor berg ruimte is aangebracht zijn allen !u een pret tige lichte kleur geschilderd. Meer in het midden gedeelte zijn 6 één persoons kamers en 'n twee persoons aangebracht, waarbij op elke kamer een waschbak met koud en warm water is. Deze kamertjes zijn heerlijk licb' behangen terwijl een zacht groene tint wel dadig aandoet. Van één ('er bewoonsters de wed. Blaauboer, waar we even op bezoek kwamen hoorden we niets dan lof over de verzorging en verpleging. Nu ging het hooger op naar de bovenver dieping. Hier vonden we voor aan den weg de linnenkamer en achter de personeelska- mer, terwijl een groote rimte voor berg plaats over bleef. Werkelijk met deze verhouw hebben allen die medewerking verleenden veel succes ge- bad! Het timmerwerk werd verricht door de fa. J. C. de Vries, het schilderwerk door den heer J. N. Bruul, electrische geleidingen zijn van den heer Duvnker, centrale verwar ming van de fa. Smith, Bergen en de sani taire installaties van den heer L. Geuzebroek On de terugweg hebben we ook nog even in de vergroote conversatiezaal gekeken. Het geschonken biliart is naar we hoorden reeds druk in gebruik. Meester kan het het bes te, maar S'emen de Vries en Willem TTege- mnn kunnen ook best meekomen!. Opvallend was het hoeveel verbetering er gebracht was in de plafonds. Waren ze eerst gebeitst, thans zijn ze wit waardoor het ge heel voel prettiger aandoet. In de zieken zaal waar we ook nog even keken, zagen we gelukkig geen patiënten. We hadden alles qezien en konden niets anders zijn dan vol lof over bouw en indee ling Waar bovendien de verzorginn zoo wordt geroemd monen we gerust schrijven dat „Noorderlicht" een ideale plaats is voor on ze Ouden van Dagen!" BURGERLIJKE STAND (25 t.ni. 3 Februari 1939.) Geboren: Bertus Hinderikus, zoon van J. Dijkstra en Th. Dijk; Jannie Christina, d. v. I. Schutte en A. Kuiper; Geertje Cornelia dochter van C. Roos en A. A. de Jong; Dirk zoon van S. Scheltus en A. G. van Bloemen dal; Alida Martha, dochter van J. D. Kooij en C. G. Goeree; Dirk Nan, zoon van J. Mulder en T. Metselaar; Dina Hendrika, dochter van R. J. Blaauboer en H. Bergsina Ondertrouw: Geene. Gehuwd: G. Nicuwenburg en M. Scherer; Overleden: G. Timmerman vr. 46 jr.; E. Halfweeg, vr. 84 jaar Wed. A. Poel. BOUWVERGUNNINGEN Bouwvergunning is verleend aan den heer J. Russelman tot oprichting van een woon huis aan den Koningsweg: aan den heer N. Scheltus tot oprichten van een woonhuis aan den Koningsweg. HERHALINGSOEFENINGEN. Opgeroepen voor herhalingsoefeningen: P. J. Grin, N. P. Kooij, N. Lont, A. v. d. Welle, C. v. Kalsbeek, J. Oden en P. Porte- gijs alle van de lichting 1927 uit deze ge meente op 6 Maart 1939 te Amersfoort bij het 21e Regt. Infanterie voor tien dagen; J. Bakker, P. Glim, J. Halfweeg, P. Lont, VV. Snooij alle van de lichting 1928 uit deze gemeente op 13 Maart te Amersfoort bij het 21e Regt. Infanterie voor tien dagen. COLLECTEN. Vergunning is verleend aan het Leger des Ileils, aan de R.K. Radio-omroep en aan de ver. „Simavi" tot het houden van een col lecte in deze gemeente. ONDERWIJS Tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School te Hippolvtushoef is ter evrvanging van den heer J. J. R. Groos, wien ziekteverlof is verleend, benoemd de heer K. Schenk, on derwijzer te Den Helder. „Huisverzorging". In hotel Centraal van den heer S. Kaan vergaderde Vrijdagavond jl. de vereeniging „Huisverzorging'. Te ruim 8 uur nam. mevr. Kolff-van Heurn, waarn. voorzitster, het woord en heette de dames alsmede de bestuursleden van bot Witte Kruis van harte welkom. In het afgeloopen jaar, zegt spr., is er eenige verandering in het bestuur gekomen Mevr. Koorn-Berkemeijer, die reeds zoolang het baantje van secretaresse had, heeft gemeend te moeten bedanken hiervoor en haar plaats aan een ander te moeten afstaan. Mevr. Koorn hóeft steeds met veel ijver en ambi tie dit werk gedaan. Het spijt ons, dat zij het bijltje er bij neerlegt. De notulen werden vervolgens door mevr. Beeker voorgelezen, waarna het jaarverslag volgde. Tn 1937 werden in 23 gezinnen in den vorm van 646 verpleegdagen hulp ver leend. Het ledenaantal bedroeg in dit jaar 201. In 1938 werd in 22 gezinnen hulp ver leend en wel in 785 dagen. In dit jaar tra den 15 leden wegens vertrek uit de vereeni ging, terwijl 5 nieuwe leden werden geboekt. Zoodat dit een teruggang van 10 leden bracht. Het financieele verslag werd vervolgens door mevr. Biima-I.entz uitgebracht. Hier aan ontleenen wij het volgende. 1937. Voor hulp werd uitgegeven f562.75, De totale uitgaven zijn f629.93. ontvangsten f631.75. zoodat dit jaar een batig saldo bracht van f182. Met het saldo van de vo rige iaren, hetwelk f812.48 is„ wordt dit f814.30. 1938. Tn dit jaar werd voor hulp uitgege ven f570.65 Be. totale uitgaven bedragen f658.22, ontvangsten f500.66, zoodat dit een nadeelig saldo van f67.56 brengt Door het voordeelige saldo van de vorige jaren f814.30, wordt dit thans f746.74. Nadat dank voor de keurige verslagen was gebracht, had bestuursverkiezing plaats, we gens periodieke aftreding van de dames Kaan-Koorn en Beeker-Toirkens. Beide da mes werden bij acclamatie herbenoemd. In de rondvraag klaagde mevr. Doesburg- Doves over de hulp die zij laatst bij haar ziekte niet dadelijk kreeg, omdat de hulp bij een andere zieke, was, terwijl later bleek, dat deze verzorgster bij een der bestuursle den de wasch moest doen. Spr. vindt dit geen coulante behandeling. Na eenige besprekingen beloofde het be stuur hiernaar een onderzoek te zul'en in stellen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit mevr, Kolff de vergadering, de aanwezigen dan kend voor de aangename besprekingen. KOEGRAS JULIANADORP. Vereen, van Plattelandsvrouwen. De sinds kort geleden alhier in het leven geroepen Vereeniging van Plattelandsvrou wen hield haar eerste bijeenkomst in de zaal van het café „Prins Hendrik". Een 40- tal dames was aanwézig in de gezellig gemaakte zaal. De waarnemende voorzit ster, mej. A. E. de Vries, heette allen wel kom. Onder gezellig samenzijn, werd door Mevr. Waiboer uit Anna Paulowna op de haar eigen duidelijke wijze alles betreffende het doel en werken der Ver. van Plattelands vrouwen uiteengezet. Ook de Woningbouw oftewel het moderniseeren van bestaande woningen, het inrichten van het inferieur daarvan enz. werd op zakelijke wijze bespro ken. Aan het slot van dezen avond werd haar voor bare uiteenzettingen namens de vergadering dank gezpgd door de voorzit ster, die met een geestig slotwoord sloot. ANNA PAULOWNA Holl. Mij. van Landbouw. De heer C. Rezelman opende de afdee- lingsvergadering van de H M v.L., met dank te brengen aan de afgetreden bestuursleden, de heeren J. Lindenberg en R. L. Waiboer, en in het bijzonder welkom te heeten de nieuw benoemde bestuursleden, de heeren G. Geerligs en K. Bmgman. Rekeninn Tegenover f712.29 uitgaven stonden f582 ontvangsten Het nadeelig saldo ad f 130.29 bracht bet bezit terug tot f501.31. De heeren V. en K. J. Kaan bevonden de rekening in orde en deze werd dus goedgekeurd. Op een vraag van den heer C. Geerligs. deelde de penningmeester, de heer van Ba len Rlanken, nog mede, dat de groote uit gaven een gevolg waren van het aanschaf fen van een projectielantaarn, filmvertoö- ning, cursuskosten, enz, Aanbesteding. Bij het agendapunt: aanbesteding kunst mest enz., deelde voorz. aan den heer K. Schenk mede, dat een aanbesteding voor le vering van pappoeder voor het besproeien van de aardappelen geen voordeel geeft en aan den heer R. L. Waiboer, dat de tijd van levering van de kunstmest in overleg met den leverancier kan worden bepaald; aanbe steed wordt per en per 100 kg. Ingekomen stukken. Het schrijven van den Bond v. Staatsp., waarin gevraagd werd, bij het hoofdbestuur van de H. M. v. L aan te dringen om mede te ijveren voor het tot standkomen van een wet tot Invoering v.p remievrij Staatspen sioen, werd voor kennisgeving aangenomen. Van de aanbieding van hun vorigen en den nieuwen secretaris, van het hoofdbe stuur om een lezing voor de afdeeling te houden, zal gaarne gebruik gemaakt wor den. Het hoofdbestuur adviseerde een looncom- missie in te stellen, samengesteld uit leden der verschillende organisaties. Hier bestaat echter een werkgeversvereeniging en men verwacht, dat de commissie, in het leven ge roepen door de hoofdbesturen van L.T.B., CBTB en H. M. v. L. ook deze werkgevers vereeniging in voorkomende gevallen wel zal willen adviseeren. Eenige organisaties vroegen adhaesie te willen betuigen aan baar actie tot opheffing der kalverteeltbeperking. De vergadering besloot deze zaak aan het oordeel van meer bevoegden, i.c. het hoofd bestuur, over te laten. Doorwas in aardappelen. De studieclub Zuidholland vroeg het hoofd bestuur aan de afdeelingen vraagpunten voor te leggen, die aan de hand van waar nemingen in de praktijk beantwoord zou den kunnen worden. Nu werd een mecning gevraagd over „door was" in aardappelen. De laatste jaren komt dit verschijnsel veelvuldig voor in Zuid-Hol land. Het wordt toegeschreven aan sterken regenval na een periode van droogte in den zomer. De vraag is gerezen of naast weersinvloe den ook de bemesting invloed uitoefent. Uit de besprekingen bleek, dat men hier niet zoo veel last van dit kwaad had, eer der minder dan meer in vergelijking met vroeger. Nadat de heer P. Kooiman het een en an der had medegedeeld over de vaststelling der rooidatums door den N.A.K., werd zijn voorstel aangenomen om aan het hoofdbe stuur te verzoeken ook eens het onderwerp „Stuifbrand" aan de orde te stellen, met een onderzoek naar de resultaten van de bestrij ding door het opzuiveren en het tijdstip waarop en de tusschenpoozen waarmee dit moet geschieden. Rondvraag. De heer R. L. Waiboer merkte op: door de afd. zijn de leden collectief lid van „Vee arbitrage"; men kan daarvan ook voor paar den gebruik maken. Op een vraag van den heer R. Waiboer antwoordde de heer Kooiman, dat hij geen chloorbesc.hadiging door het gebruik van kalizout 40 is tegengekomen. De heer G. H. Geerligs, die bij de telefoon-automatiseering bij Wierin- gerwaard aangesloten zal worden, vroeg of de afd. ook verandering in het vaststellen der kringen zou kun nen bewerkstelligen. De heer Van Balen Blanken deelde mede, dat men naar aanleiding van een vroeger gedane vraag reeds in Alkmaar was geweest. Men kreeg een mooie uiteenzetting over de auto matiseering maar van veranderen der kringen kwam niets in. De heer D. Schenk vroeg naar ondervin ding met een middel tegen jeuk bij paarden. De een gaf als oordeel: w: ordeloos, een an der had er baat- bij gevonden; een derde ried arsenicum aan. Hierna sluiting. Geslaagd. D. Kaan Dz. en B. Zon Bz. slaagden aan de Handelsavondschool te Den Helder voor het diploma typen. ZONDAG 5 FEBRUARI. Ned. Herv. Gemeente. Westerland. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Hippolytushoef, 10 Febr., 's av. 8 uur, Ds. Westmijse. Anna Paulowna, vm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Doopsbediening. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand, 's av. 7 uur, de heer H. Gordeau, van Amsterdam. Jeugddienst. EKICHTEfsf^Q ALKMAAR, 3 Febr. Aangevoerd: 26 stapels, zijnde 40.000 Kg. Fabrieksbaas kleine f 21, Boerenkaas klei ne f 20. Handel matig. ALKMAAR, 3 Febr. Op^ de heden gehouden graanmarkt wa ren in totaal 435 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt; 28 H.L. voer- tarwe 6.60, 92 HL gerst 7.50, idem chev. 7.75 —8.40, 222 HL haver 6.25—7, 56 HL boo- nen, w.o.: paarde f 8. bruine 36—39. eitropn 'noonen 23.50—34.50, duiven- 9—10.50, witte 29—33 en tuinboonen 14—15, 1 HL karwij- zaad 21.50. 36 HL erwten, w.o.: grauwe 41 —43 en vale 25.50. Alles per 100 K.G. Han del matig. ALKMAAR. 3 Febr. Appelen 13.59IR, boerenkool 7.4021.40, bi eten 2.20—3.60, gele kool 3.60—7.60, peren 13—16, prei 4.30—10.10, peterselie 17.—, ra barber 10—18, roode kool 3.60—9.10. selderie 17—20.40, spruiten 4.50—18, uien 2.10—720 rr°7 50^orSO_5'90, wi,,of 1 10^12-50' idem' BROEK On LANGENDT.TK. 4 Febr. Voorl. bericht. Uien 6.60—7.20. drielin gen 4.S0—5.10. grove 2.20 7, stek 2.10—3.10, nep 4.20, peen A 2.30—2.80. B 4.40—4.80. C 3.40. krof"n 1.70—4.20. roode kool 4407 60 NOORDSCHARWOUDE, 4 Febr. „J„Tien 6.70—7, drielingen 4.40—4.80, grove 6.20-A.50, peen 4.20-5.30. kleine peen 2.90- 3.20, kroten 2.104.10, roode kool 4,30—7.40.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 15