Abonneert U op dit HRC drie punten rijker K.N.V.B. De eerste klassers Uitstekende tweede helft bij HRC-Alkmaarsche Boys Zij wint van de Boys en het protest tegen OSV De voetbaluitslagen Wieringerwaard weerstaat BKC Benauwde zege van Helder II Fraaie overwinnig van Alcmaria - Wieringerwaard weerstaat BKC Helder II schakelt Alcmaria II uit NHVB-wedstrijden afgelast HRC behaalde de verwachte zege BKC speelt gelijk, maar Texel klopt MFC Heider II rekent at met Alcmaria II Voetbalmenu voor a.s. Zondag WidMxuwn. Wereldtitel vacant: die der achtervolging VSV raakte de koers weer eens kwijt 2e Klasse A. HRCAlkm. Boys RCH—OSV West-FrisiaAlc. Victrix 2e Klasse B, AFC—HVC ZFC—DWV Se Klasse A. QSC—Helder HollandiaBeverwijk Kinheim—ZVV 4e Klasse A. WieringerwaardBKC MFCTexel DTSNieuwe Niedorp AtlasStrandvogels Res. 2e Klasse A. ZFC3 —HRC 2 Res. Se Klasse A. Helder 2Alc. Victrix 2 West-Frisa 2HRC 3 Alkm. Boys 2—WFC 3 3—2 0—0 1—3 8—3 2—0 afgek. 3—1 afgek. 1—1 3—5 afg. 2—1 3—1 2—1 afg. 3—1 Dank zij de gunstige wending in de weers omstandigheden is er van het inhaalprogram ma van den K.N.V.B. nog heel wat afgewerkt kunnen worden. De velden waren over het algemeen best bespeelbaar, wel glad en voor de doelen wat modderig, maar toch van goede kwaliteit. In dat verband mag wel even aan getipt worden, dat de N.H.V.B. wat al te voor barig geweest is met het aflasschen van het geheele programma. Heel wat N.H.V.B.-ers hadden gisteren gaarne in het veld gewild het was immers ideaal voetbalweer! Overeenkomstig de verwachtingen is HRC er in geslaagd revanche op de Alkmaar- sche Boys te bewerkstelligen. Met een 32 overwinning (cjjfers die geen juist beeld van de krachtsverhouding weer geven) toonde de roodjakkenclub ander maal aan, dat er met haar op eigen ter rein niet te spotten valt. Drie-tweehet is maar een kleine zege, doch zij, die in deze cijfers een aanwijzing mochten zien,, dat er weinig krachtsverschil aanwezig geweest is, vergissen zich. In feite toch is de thuisclub vrijwel steeds in de meer derheid geweest en het aantal kansen, dat de Racers gehad hebben is eenige tientallen grooter dan dat der bezoekers. Die kansen werden echter deels door slecht schieten, anderdeels door stug verdedigen van de uit stekende A.B.-achterhoede niet benut. De gas ten speelden een vrij opportunistisch spelletje en hadden met uitzondering van den crack Pierre Mulders een zwakke voorhoede. Dat deze linie het nog tot 2 goals heeft weten te brefigen mag vrijwel voor 100 op rekening van den oud-internationaal gesteld worden, die beide doelpunten op fraaie wjjze voor zijn rekening nam. Vooral in de tweede helft demonstreerde de thuisclub haar grootere kun nen, het veldspel was toen dikwijls van uit stekend gehalte en ook het tempo, waarin het uitgevoerd werd, was weer ouderwetsch. O.i. mogen de Boys bljj zijn er met zulk een be scheiden nederlaag te ztfn afgekomen, al ver dienen ze een pluim voor hun harde werken. Intusschen werd Racing niet 2 doch S punten rijker. Dit wonder kwam tot stand, omdat een avond te voren de protestcom missie van den K.N.V.B. HRC's protest inzake OSV—HRC had toegewezen. De uitslag werd daardoor veranderd van 44 In 34. De eerste overwinning „in den vreemde" is dus onverwacht tot stand ge komen! Iedereen die met de „geschiede nis" op de hoogte is, zal het toejuichen, dat deze beslissing gevallen is, daar HRC de overwinning zeer zeker verdiend had. Nu komt OSV Zondag a.s. natuurlijk met minder vriendelijke gevoelens naar Den "Hel der en daar zij gisteren zelfs in staat bleek RCH een kostbaar punt af te snoepen (0—0), gaan de Racers een zwaren wedstrijd tege- m<Alcmaria heeft het stoute stukje volbracht West-Frisia in eigen huis een 1—3 nederlaag toe te brengen. Dat is buiten verwachting een uitstekend resultaat van de withemden, d.e daarmede tevens alle onzekerheid di hunne aanzien inzake de laat3^5 p. heerschte, uit den weg ruimde. De stand is alsvolgt: 13 9 1 3 277 19 Ï3 8 3 2 37-20 19 13 6 4 3 23—13 16 13 5 3 5 28-29 13 5 3 5 26-29 13 - 23—24 11 EDO RCH WFC HRC Alcmaria Alkm. Boys 12 4 3 5 23-24 0SV 13 4 3 6 24-27 11 De Kennemers 13 5 0 8 g 8 18—36 7 De leiders hebben in W.waard inder daad een zwaar karwei gehad. Daargela ten, dat ze wel iets beter had kunnen spelen, moet toch worden gezegd, dat ze er volkomen verdiend één punt hebben moeten achterlaten tegen de stoere rood- broeken. Men kan niet zeggen, dat 't BKC tegen loopt. Boette ze zelf één punt in waarvan de mogelijkheid in alle voorspellingen nabij werd geacht weinigen zullen toch vermoed hebben, dat MFC in eigen hol geklopt zou wordep door Texel (3—5). Dit is met recht de verrassing van den dag in IX a. En een de verrassing van den dag in IVa. En een rug te komen, geheel in BKC's kaart speelt. De stand wijst duidelijk uit, dat BKC met 5 punten uit 5 wedstrijden kampioen is, en, wanneer de concurrenten elkaar in hetzelfde tempo als tot nu toe geschiedde, blijven „af maken", nog eerder. Het programma voor BKC luidt nog: thuis Texel en Schagen; uit: Atlas, Strandvogels en DTS. Strandvogels was bij Atlas op visite en onderging, zoo als de verwachting was, de nederlaag. Deze was echter maar zeer mager (12); ook hier zal de terreingesteldheid wel een woordje meegesproken hebben. De wedstrijd DTSN. Niedorp ging niet door wegens terreinafkeuring. De stand is: BKC 13 10 2 1 39—15 22 Schagen 13 7 2 4 23—15 16 Texel 13 6 3 4 45—30 15 MFC 12 6 2 4 28—21 14 W.waard 11 5 2 4 20—17 12 Atlas 11 5 1 5 22—24 11 N. Niedorp 11 4 3 4 23—28 11 DTS 12 3 3 6 23—25 9 Strandvogels 13 3 1 9 17—46 7 Watervogels 13 2 1 10 21—41 5 Het gaat er steeds meer op lijken, dat Den Helder het toch niet heelemaal zonder kam pioenswedstrijden zal behoeven te stellen. Het kranige Helder 2 heeft n.1. wederom een belangrijke schrede op den weg naar het kampioenschap van de res. 3e klasse A gezet door Alcmaria 2, de voornaamste medegega digde voor den titel, een 21 nederlaag toe te dienen. Dit geschiedde in een zeer span- nenden wedstrijd, waarin het winnende doel punt kort voor het einde uit een strafschop werd gescoord. De Alcmaria-reserves zijn hierdoor voorloopig uitgeschakeld: of zij nog in den strijd betrokken zullen worden hangt van anderen af. In de eerste plaats van Hel der 2 zelf, dat aan den uitwedstrijd tegen de reserves van de Boys, die door een goede over winning op WFC 3 tot de tweede plaats stegen en aan den thuiswedstrijd tegen West- Frisia 2 (waarvan uit met 16 werd ver loren!) nog twee zware kluiven heeft. Het zou ons echter ten zeerste verwonderen als Helder, met nog slechts 4 wedstrijden te spelen, den titel niet behaalde. De situatie is alsvolgt: Helder 2 West-Frisia" 12 2 5 5 21—35 9 HFC 13 Derde Klasse A. QSC—Helder en Kinhelm-ZVV Rebben geen doorgang gevonden. Ho| rdiengtelijk tegen Beverwijk en won heel verdie met 3—1. Gejjjk spel (11) Er was geen reden om het terrein, dat Zondag als strijdtooneel moest dienen voor de groote kamp tusschen Wieringer waard en BKC, af te keuren. Maar na eenige minuten spelen was het voor de doelen zoo vet, dat beide partijen onder hun technisch kunnen hebben moeten blijven. Deze factor, als onwelkome derde groote rol gespeeld, dat een beoordeeling tegenstander, beider vijand, heeft zoo'n zeer moeilijk wordt en het „goudschaal tje" zeker buiten gebruik moest blijven. In groote trekken zal men, om niet onbillijk te worden, dit tref fen moeten beschouwen als een spannende, opwindende kamp, die het talrijke publiek dus aan zijn trek heeft laten komen. De uitslag (11) is vrij bevredigend. BKC heeft zeker wel eenige goede kansen meer gehad dan de thuisclub is ongetwijfeld ook iets meer in den aanval geweest. Maar zoo wel de wijze van opzet al3 de manier van af werking der aanvallen waren van dien aard, dat ze geen doelpunten voordeel opleverden. Waren de voorhoedes dus maar matig, en de verdedigingen prima, de eersten hadden de omstandigheden evenzeer tegen als de laat- sten er het voordeel Tan hadden. Wieringerwaard en BKC hebben beiden een beste halflinie. We hadden ons reeds gespitst op een vergelijking, vooral tusschen de beide spillen. Wat de kanthalves betrof, was er na genoeg geen verschil, maar M. Schenk, de spil der roodbroeken, was beter dan zijn over buurman Paardekoper, die lang zoo goed niet speelde als in de voorgaande wedstrijden. Van den W.-aanval was Rob de beste, Jan sen, ondanks enkele heel goede dingen, de minste, terwijl Haze- loop de handicap had, dat v. Teulingen Hz. hem volkomen door heeft. Van BKC's aanval was de vleugel Blok- Steenvoorde er niet in. De Schipper, lang als h\j is, moet het van een modderig doelgebied niet heb ben. De gebrs. Van Wees zijn harde wer kers en de handige Jan als zwervende linksbinnen was on danks zijn botsing een van BKC's beste krachten, maar als BKC met succes een aanval op de derde klas wil wagen, moet hij het anders leeren aanleggen. Juist h(j als „zwerver" moet het spel open houden. Zoowel verleden week als thans ging alles naar het dichtbeZette, modderige midden waar Saai en Her mans met hun forsch ingrijpen alles onder braken. Wieringerwaard's voorhoedespel was op dit punt iets beter van opzet en is hierdoor bjj minder talrijke aanvallen bijna even gevaar lijk kunnen worden. De doelpunten. Tot 16 minuten voor het einde bleef de stand 00, ondanks alle gevaar, die de goals te doorstaan hadden gehad en ie gemiste kansen. Opeens breekt Wieringerwaard door lauber's onoplettendheid over linas door; Jansen zet schitterend voor en Rob kopt den bal op even fraaie wijze onbereikbaar voor Prins, in. 10. Meenden velen met ons, dat de strijd beslist was, op verrassende wijze was het binnen 2 minuten gelijk. Met een ruime, open trap kreeg Steenvoorde het leer, hij zette meteen keurig voor, een der W.-backs maakte hands, maar voor iemand hierop had kunnen reageeren had De Schipper den neergeslagen bal in het net geschoten (11). De resteerende 14 minuten verstreken nu onder nog hoogere spanning, maar noch geel zwart noch rood-wit wisten hun prestatie te herhalen. Scheidsrechter Groenteman leidde goed, maar bestrafte hands-ballen alleen bij uit zondering. 12 10 0 2 30—22 20 Alkm. Boys 2 12 7 2 3 28—28 16 Alcmaria 2 11 7 0 4 3623 14 W.-Frisia 2 10 6 0 4 3725 12 HRC 3 10 4 2 4 3420 10 KVV 2 10 4 0 6 1934 8 Hollandia 2 11 3 1 7 28—34 7 QSC 2 11 3 0 8 2639 6 WFC 3 11 2 1 8 1538 5 Het Zaterdagmiddag te Parijs gehouden coflgres van de U.C.I. heeft een klinkend succes gebracht voor de Nederlandsche Wiel- ren Unie. Het .Nederlandsche voorstel om over te gaan tot de instelling van een officieel wereldkampioenschap achtervolging, werd nl met groote meerderheid aangenomen. Het wereldkampibenschap achter den motor, dat de laatste jaren zooveel stof heeft doen op waaien, blijft zooals het is; er wordt niets veranderd. Tot president van de U.C.I. werd by aclcamatie gekozen de Belg Alban Collig- non. Schenk. In de laatste minuut wist Beek hoven de overwinning veilig te stellen, door een penalty onberis pelijk in het net te deponeeren. Door deze overwinning kan Helder 2 zich vrijwel kampioen noemen, immers de voor sprong bedraagt nu 4 punten en er moet wel een wonder gebeuren als men deze kans niet benut. Alcmaria II heeft zich geducht geweerd en ze heeft kans gezien het Helder 2 tot de laat ste minuut lastig te maken. Jo Bos was weer de gevaarlijke man in de voorhoede, trouwens ook midvoor de Jong was niet onverdienstelijk Dit kon niet gezegd worden van de linkervleu gel, die maar weinig presteerde. Doelverde- dlger Keuris was behoudens een enkel foutje goed op dreef. Over 't geheel maakte Alcmaria II een goeden indruk en o.i. had zij wel een gelijk spel verdiend. Bij Helder was de achterhoede goed, vooral Beekhoven ruimde heel wat op. Midhalf Steen bergen begreep in 't begin zjjn taak heelemaal niet, later kwam hij er beter in. Been was wel de minste van ldit drietal. In de voorhoede was Burger goed, zonder meer en was Rottier veel beter dan de linkervleugelspeler. Het begin was erg zenuwachtig en de wed strijd was nog maar koud 5 min. aan den gang of er waren al twee gewonden. Alcm. werkte zich het eerst los en gesteund door den sterken wind ondernemen de Alkmaarders eenige ge vaarlijke aanvallen. Toch was het Helder, dat het eerst doelpuntte. Rottier plaatste een vrijen schop, hoog voor doel, Keuris werkte den bal tegen de lat, maar Burger retourneer de en, de voor deze gelegenheid in het blauw KNVB. HRCOSV, Alkm. BoysHFC. De KennemersAlcmaria Victrix. SuccesQSC. KinheimHeider. WieringerwaardTexel. N. Niedorp Schagen. MFCAtlas. DTSBKC. WatervogelsStrandvogels. OSV 2—HRC 2. ■West Frisia 2. Alcm. 2 QSC 2—HRC 3. Helder 2- Hollandla 2 NHVB. Door den N.H.V.B. zal het pro gramma van gisteren wel opnieuw vastgesteld worden. gestoken withemden, hadden de leiding (1-0) Alcm. liet het er niet bij zitten, Bos gaf een pracht voorzet, maar l.buiten Overbeeke kon er juist niet bij. Kort hierop probeerde Bos het zelf maar Prins stond op zijn plaats. Burger wist een corner te forceeren, Rottier had er vanmiddag een goeden kijk op, hoog zweefde de bal voor het doel, maar Keuris plukte den bal prachtig uit de lucht. Midvoor de Jong brak goed door, alleen voor Prins staande, gaf hij een hoog schot, waarmee Prins natuurlijk geen moeite had. Beekhoven redde tweemaal ten koste ééner corner. Aan den anderen kant gaf Burger door een goede schijnbeweging Rottier een schietkans, maar de bal verdween hoog over doel. Bos probeerde het nog eens, maar Prins gaf weer niet thuis. Kort hierop brak de rust aan. In de tweede helft heeft Bos met den rechtsbinnen van plaats verwisseld en er ging direct veel meer kracht van de voorhoede uit. Een goed ondernomen aanval van Alcm. besloot Bos met een schot. Een der Helder-backs maakte hands en Alcm. kreeg een penalty. Maar ook deze kans wis ten de Alkmaarders niet te benutten! De strijd werd steeds spannender. Bij een botsing met Siersma moest de A.-linkshalf het veld verlaten. Onverwachts gaf de Alcm .links buiten een voorzet en de rechtsb. kopte den bal tegen de paal. Zat het Alcm. niet mee, ook Helder kreeg kansen. Van de Bogaarde schoot van dichtbij hoog over, even later deed hij het beter en kwam de bal op de lat. Ook Snijders wilde het eens probeeren, maar zijn schot faalde. Geheel onverwachts, 17 min. voor het einde, kwam de gelijkmaker. Bos gaf een pass, de rechtsbuiten was even eerder dan Prins bij den bal en tergend lang zaam verdween de bal in het net, 11. Een verwoed gevecht om de leiding ontspon zich nu, en ook de zenuwen kregen weer danig de overhand. 10 min. voor het einde gaf Rottier weer een boogballetje, en als we ons niet vergisten, maakte één der A.-backs hands, maar de scheidsrechter liet door spe len. Een ieder nam reeds met een gelijk spel genoegen .rnaar Rottier dacht er anders over. Heel handig wrong hij zich door de vijande lijke linie heen en juist op het moment, dat hij zou schieten viel hij, waarna de scheids rechter een penalty gaf. Beekhoven voltrok het vonnis, zoodat Hélder 2 toch nog met de overwinning ging strijken. De scheidsrechter was zwak. Eindhoven geslagen. Achilles wint weer Heracles vrijwel uitgeschakeld. De resultateen van de door de eerste klas sers gespeelde wedstrijden luiden: AFDEELING II. R.F.C.—D.H.C3—3 V.U.C.—v.s.v3__1 AFDEELING III. HeraclesA.G.O.V.V2—2 N.E:C.—Hengelo 4~2 AFDEELING IV. M.V.V.—Eindhoven 21 Willem IIRoermond 23 BieyerheideJuliana 1 L.O.N.G.A.—B.V.V2—5 P.S.V.—N.O.A.D6—4 AFDEELING V. SneekBe Quick afg. Veendam—Leeuwarden afg- F.V.C.—Achilles 0—2 G.V.A.V.H.S. C3—2 Van de drie leiders, die gisteren in het veld kwamen, heeft Achilles het er het beste en Eindhoven er het slechtste afgebracht Achilles won en daar H.S.C. verloor zijn de fraaie papieren der Assenaren opnieuw met eenige procenten in waarde gestegen. M.V.V. heeft Eindhoven een 2—1-nederlaag toegebracht en daarmede niet alleen zichzelf een goeden dienst bewezen, maar ook N.A.C., dat thans evenveel verliespunten als Eindhoven heeft. M.V.V. is slechts 1 punt achter. De belangrijke ontmoe ting in afd. III Heracles—A.G.O.V.V. eindigde in een gelijk spel, waardoor eerstgenoemde vrijwel uitgeschakeld werd. N.E.C. is weer heelemaal „bij", daar gisteren met 42 van Hengelo gewonnen werd. Haagsche ploeg de beide punten wilde be machtigen. Met snelle aanvallen werd het doel der Velzenaren belaagd, waar de verde digers voorloopig de score blank hielden. Een keurige Haagsche aanval echter rukte de defensie van de tegenpartij uiteen en toen Van Gelder daarop een geode voorzet gaf, was het voor Bonder niet bijster lastig om keeper Michel met een kopbal te passeeren. De stormloopen van de vijandelijke voor hoede waren evenzeer gevaarlijk en eindelijk wist rechtsbuiten Heins de partij op gelijken voet te brengen (11. De tweede helft had een eigenaardig ver loop: Allereerst werd Mieras gehaakt, waar op scheidsrechter Israëls prompt een penalty tegen VSV gaf. B. de Harder scoorde onberis pelijk (21). Onmiddellijk daarna was een zeer snelle VUC-aanval weer te machtig voor de verdediging van VSV en opnieuw door boorde B. de Harder de veste van Michel. Toen begon het lieve leven: Keeper Michel en verschillende spelers van VSV wilden het veld verlaten, bleven tenslotte toch binnen de lijnen om den strijd voort te zétten. Dit de den zij zoo onsportief, dat de scheidsrechter den rechtsback van VSV, Broek, uit het veld stuurde. H.R.C. zegeviert met 32. H.R.C.Alkmaarsche Boys was een wedstrijd, die H.R.C. de welverdiende revanche bracht van de destijds in Alk maar geleden 31 nederlaag, eveneens een wedstrijd, waarin duidelijk naar voren kwam, wat tempo aan 45 minuten voet bal kan doen. Immers voor de rust was er weinig vaart in het spel van beide ploegen, zelfs niet nadat de Racers de leiding genomen hadden. Een enkele keer was er een flits van vlot handelen, die dan meteen snelheid aan de aanvallen gaf, maar voor de rest was het een matte vertooning, waarbij vooral het falen van den H.R.C.-links buiten opviel. Maar in de tweede helft was het anders, toen bestonden de beide ploegen niet meer uit elf gewone spelers, toen was er vaart, en dus span ning. Mulders op de linksbuitenplaats bij de Boys, goochelde met den bal als in zijn beste jaren. Goudsblom was enkele malen levensge vaarlijk voor de H.R.C.-verdediging. Pater stond een stoer partijtje te verdedigen, kortom de Boys vertoonden toen die vorm dien we in den eersten kamp in Alkmaar hadden kunnen waarnemen. H.R.C. En wat konden de Racers anders doen, dan deze ineens veranderde Boys-ploeg met gelijke munt te betalen. Zoo kon het gebeuren, dat wij op de tribune plotseling verbaasd waren over het feit, dat Sanders en Dissel enkele staaltjes voetbal vertoonden, die bekroond wer den met een tweetal fraaie doelpunten, die, zooals later zou blijken, den grondslag vorm den voor de uiteindelijke overwinning. De Boys gaven, en dat bewonderen we altijd zoo in deze ploeg, den strijd ondanks de twee punten ach terstand niet op; ze bleven doorvechten en de Racers, die het eerste half uur gedomineerd hadden, moesten in de laatste minuten alles op de verdediging concentreeren, een verdediging waarin Dijkshoorn wederom blijken gaf van zijn kunnen. Toch scoorden de Boys één minuut, zegge één minuut voor het einde een tweede tegenpunt en enkele seconden later kreeg Goudsblom .zelfs nog een kans om de score, zij het niet verdiend,, toch oog op gelijken voet te brengen. Over het geheel genomen waren de Racers sterker geweest, positief sterker zelfs, dit kwam vooral tot uiting in het eerste halfuur van de tweede helft, waarin slechs enkele Alk maarsche Boys-spelers zich tot de hoogte op konden werken, waarop alle Racing-spelers uitgezonderd Hoogendijk zich toen bevonden. Om nu nog een even op het verloop van den wedstrijd terug te komen, reeds dadelijk bleek het, dat geen van beide ploegen van plan was meteen met grof geschut uit den hoek te komen. Een enkele maal flitsten de spelers wel eens door beide verdedigingen heen, maar de spirit was zoek. Bij een van die malen onderscheidde Mul ders zich voor de eerste keer, doch de manier, waarop Dijkshoorn het harde schot uit de lucht grabbelde, was minstens even fraai. Langzaam aan kreeg H.R.C., gesteund door den wind, eenig overwicht, doch het duurde nog geruimen tijd, eer Plrard voor het eerste gevaarlijke moment voor den' Boys-doelmond zorg kon dragen. 1—0. Twintig minuten was deze vertooning aan den gang, toen plotseling een strakke fraaie pass van De Jong naar Sanders, laatstgenoem de in volkomen vrije positie bracht; deze kopte den bal dan ook zoo uitstekend door, dat Pirard toeloopend met een gljjbeweging den Alkmaarsche Boys-keeper voor de eerste maal verschalken kon. Zoo had Racing de leiding genomen op een moment, dat niemand dit verwacht had en iedereen scheen nu wel te verwachten, dat de Racers los zouden komen, doch, wel bleef H.R.C. gedurig iets meer aanvallend, verder dan een prachtig schot van Pirard, dat door den A.B.-keeper even fraai werd gepareerd, brach ten ze het niet. In de tweede helft scheen het aanvankelijk alsof de Boys uit een ander vaatje zouden gaan tappen en de kamp was vijf minuten oud, toen Mulders met een ongelooflijk fraai staaltje voetbal Dijkshoorn passeerde. Gelijk. Even bleven de Boys nog domineeren, minu ten waarin Goudsblom eenmaal Dijkshoorn reeds voorbij was, doch op Roomeijer strandde. Toen keerde het tij. De Racers schenen te be seffen, dat het zoo niet langer ging. En meteen was die sfeer terug, die zelfs kampioensploegen als E.D.O. en R C.H. op het H.R.C.-terrein te machtig was. Weg was elke aarzeling, Sanders en Dissel schenen vleugels gekregen te hebben, zoodat het eigenlijk niemand meer verwonder de, dat de Alkmaarsche Boys-achterhoede 20 minuten na de pauze tot twee maal toe vol komen overspeeld werd. 3—1. De eerste maal was het een aanval die van Post naar Dissel ging en van Dissel met een lage pass naar den geheel vrij voor doel staan- den Sanders, die op een manier, waarbij je wel moet gaan gelooven, dat doelpunten maken de gemakkelijkste taak van de wereld is, den bal in het net plantte. De tweede maal kwam de bal eveneens van Dissel af, die nu echter Pirard op even groote afstand als Sanders daarvoor, voor het doel vond. Wel werd diens schot nog gedeeltelijk ge stopt, doch toeloopend scoorde Pirard H.R.C.'s 3e doelpunt. Zoo was in luttele minuten tijds het geheele aspect van den strijd veranderd. De Racers bleven sterker, doch stug stelden zich de Boys met Pater aan het hoofd te weer. Zoo stug zelfs, dat ze zich tenslotte aan dezen druk kon den ontworstelen en op hun beurt de Racing- achterhoede gingen belagen. Dat dit gebeurde op een degelijke wijze kwam tot uiting in een wederom een fraai doelpunt van Mulders even voor tijd, die door een wirreling van spelers den bal in het net schoot. Met de Boys in den aan val kwam onder groote spanning het einde van dezen door den heer Th. v. Nunen goed geleiden wedstrjjd.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7