Agenda Gemeenteraad Het eerste begin ASPIRIN l/tokwdk&dqrtep, Texelsch nieuws Zaafc UMiAdt Stadgenoot bekroond één stap! Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on- middeliijk Aspirin nemen! Jan en Rie Burgerlijke Stand Den Helder Soiree Dansante van Tavenu Gecombineerde vergadering Hollandsche Mij» voor Landbouw Den Hoorn Ouderavond Uit het vierkant gevallen De Koog Jongetje door een auto doodgereden Den Burg Uitslag publieke verkoop Balans en Verlies- en Winstrekening T.E.S.O» Het eeuwfeest der Spoorwegen Twee schepen van „NieVelt" in moeilijkheden Bijdragen voor defensie die geen reclame maakl adverteert daarom De Raad der gemeente Den Helder zal op Dinsdag, 14 Februari 1939, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize vergaderen. Notulen. Vaststelling van de notulen der vërgadering van 13 December 1938. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden we: a. Mededeeling van den heer C. Steenlage, dat hij ontslag neemt als lid van den Raad; b. Afschr ft van het besluit, van 7 Januari 1939, van den voorzitter van het hoofdstem bureau, aangewezen in art. 34 der Kieswet, waarbij de heer P. J. Schmidt is benoemd ver klaard tot lid van den Raad, ter vervulling van de opengevallen plaats van den heer C. Steenlage; c. Mededeeling van den heer P. J. Schmidt, van 25 Januari 1939, da hij de benoeming tot lid van den Raad niet aanneemt; d. Afschrift van het besluit, van 27 Januari 1939, van den voorzitter van het hoofdstem bureau, aangewezen in art. 34 der Kieswet, waarbij K. van Buuren is benoemd verklaard to. lid van den Raad, tengevolge van het niet aannemen eener benoeming door den heer P. J. Schmidt; e. Mededeeling van den heer K. van Buuren, van 29 Januari 1939, dat hij de benoeming tot lid van den Raad aanneemt. Besluit van Gedeputeerde Staten, van 28 December 1938, no. 55, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 13 December 1938 tot het aangaan van een dading met den heer S. Krynen. Beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, van 14 Januari 1939, o. 302, afd. L. O., waarbij krachtens art. 22bis, 6e lid, der L. O.wet 1920 is bepaald dat de o.l. school no. 2, te Huisduinen, tot wederopzegging mag worden in stand gehou den, ook al is het aantal leerlingen minder da.i 75. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). Verzoek van den heer W. Bruin, te Heiloo, om toestemming voor den verkoop bij afslag van bloemen en planten op de Zaterdagavond- markt. (Voorgesteld wordt dit adres in handen van Burgemeester en Wethouders te stellen, ter afdoening, aangezien deze aangelegenheid in gevolge de art. 6 en 46 der Algemeene Politie verordening tot de bevoegdheid van dat college behoort.) Adres van het Centraal Comité voor Drank bestrijding „Helder", houdende verzoek tot aanvulling van de Algemeene Politieverorde ning met een bepaling, krachtens welke het uitloven van alcoholhoudende dranken als prij zen of premies bij loterijen of op kermissen en volksfeesten wordt verboden. (Naar de meening van Burgemeester en Wethouders bestaat aan een verbodsbepaling als bedoeld geen behoefte. By de uitvoering van de Loterijwet en de verpachting van stand plaatsen voor de feestweek, enz., zal echter met het verzoek rekening worden gehouden. Voorgesteld wordt dit aan de adresseerende vereeniging te doen berichten.) Verkiezingen. Voorstel tot het vaststellen van een verorde ning tot verdeeling van de gemeente in stern- districten. Voorstel tot wijziging van de verordening tot aanwijzing van stemlokalen. Verbetering Dykstraat Voorstel tot verbetering van de Dykstraat. Grondbedrijf. Voorstel in zake verkoop van grond aan de Boerhaavestraat, aan den heer J. van Scheyen. IJsbestrijding. Voorstel om toe te treden als lid van de ver eeniging tot ijsbestrijding in Noordholland be noorden het Noordzeekanaal „IJsstrijd". Plantsoenaanieg. Voorstel tot het aanleggen van een plant soentje in het Doolhof. Onderwijs Voorstel tot overplaatsing van den heer J. Sinjewel als hoofd van school no. 2 naar school no. 7. Voorstel tot vaststelling van het gemiddeld bedrag, dat over het jaar 1938 per leerling is uitgegeven aan belooning van vakonderwijzers der U.L.O.-school. Voorstel tot het vaststellen van de voor schotten, bedoeld in art. 103, 6e lid, en art. lOlbis, 7e lid, der L. O.wet 1920, ten behoeve van de bijzondere scholen, voor het jaar 1939. Voorstel tot het toekennen van vergoeding, ingrvolge art. 13 der L. O.wet 1920. Voorstel tot het verleenen van bijdragen aan de besturen der bijzondere bewaarscholen, over 1939. Voorstel tot het bepalen van de plaats van de nieuwe school voor gewoon lager onderwijs en tot het verleenen van een crediet voor den bouw. Voorstel om medewerking te verleenen voor den bouw van een school voor gewoon lager onderwijs aan de Stakman Bossestraat, ten behoeve van de stichting „Het R .K. Onderwjjs. Voorstel tot het vaststellen van een regeling voor de toelating van kweekelingen tot de scholen voor gewoon lager onderwijs. Voorstel tot het instellen van een Ouder raad. Voorstel tot reorganisatie van den machi nisten-avondcursus aan de Zeevaartschool. De heer D. Kwast, burger- en militair kleermaker, Sluisdijkstraat 88, alhier, be haalde op deNederl. Kleermakers Jaarbeurs (annex vakwedstrijd) te Utrecht met zijn in zending „Uniform Sergeant der K.M." den derden prijs met diploma, HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI VOORSCHOT VERGOEDING ART. 101 EN lOlbis DER L.O.-WET 1920 OVER 1939 AAN DE BESTUREN VAN BIJZONDERE SCHOLEN. Van het Bestuur der Protestantsche Vereeni ging tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Koegras, het Bestuur der Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", het bestuur van de Vereeniging van de H. Catharina van Senen te Voorschoten en het Bestuur van de Stichting „Het R.K. Onderwijs", zijn verzoeken ingekomen om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding, overeenkomstig artikel 103, zesde lid, en artikel lOlbis, zeven de lid, der Lager Onderwijswet 1920, voor het dienstjaar 1939 te mogen ontvangen, ten be hoeve van de onder hun beheer staande scholen. B. en W. verzoeken den raad" te besluiten: I. de voorschotten, bedoeld in artikel 103, zesde lid, der Lager Onderwijswet 1920, voor het jaar 1939 te bepalen op: a. voor de school te Koegras op 55 X 10.56 580.80; b. voor de scholen aan de Koningstraat, de Kolensteeg (gewoon lager onderwijs) en de Keizersgracht op 741 X 10.56 7824.96; c. voor de school aan de Kolensteeg (u.l.o.) op 101 X 19.42 f 1961.42; d. voor de school aan de Javastraat op 304% X 10.56 3213.76; e. voor de school aan den Polderweg (ge woon lager onderwijs) op 361 X 10.56 3812.16; f. voor de school aan den Polderweg (u.l.o.) op 73% X 19.42 1430.61. II. De voorschotten, bedoeld in artikel lOlbis, zevende lid, der Lager Onderwijswet 1920, voor het jaar 1939 te bepalen op: a. voor de school aan de Kolensteeg (u.l.o.) op 101 X 18.91 1909.91; b. voor de school aan den Polderweg (u.l.o.) op 72% X 18.91 1393.04. NIET DE MANIER. Een onbekende koopman trad tegen een bewoonster van de De Buijs Ballotstraat zóó brutaal op, dat haar echtgenoot er aan te pas kwam en slechts na veel strubbeling dezen lastigen koopman van de deur kreeg. O.i, is dat niet de manier om te verkoopen. SCHADEPOST. Een bewoner van de Keizersgracht deed aangifte, dat een glasruit van zijn woning, ter waarde van 20.—, werd ingegooid. Op de loopplank van het Huwelijks schip. Sedert verscheidene dagen heeft men niets meer gehoord van het duo: Jan-en- Rie, het koopgrage tweetal, dat zich in de laatste maanden van het vorige en de eerste van het nieuwe jaar in de bul len gezet heeft, om binnen zeer afzien- baren tijd thans de stap in het huwelijks schip te wagen. Neen lezer, meen niet, dat Jan en Rie van de baan zijn. Ge zoudt U deerlijk vergissen, want het tegendeel is waar. Maar thans is het koopen gedaan en wor den de voorbereidingen getroffen tot het aan gaan van het huwelijk, dat met het noodige ceremonieel geschieden zal. Daartoe is men thans reeds bezig om uit te maken wie goede oplossingen ingezonden hebben. Dkt was geen klein karwei en de commissie tot nazien van de puzzle heeft er reeds verscheidene dagen druk werk aan gehad. Bij honderden zijn de oplossingen de bus ingekomen. Steeds maar weer nieuwe zond vloeden gele kokers, beschreven met de op lossing. De een deed het netjes. Calligra- feerde de letters en maakte van het geheel een document, waaraan alleen een zegel ont brak. Weer anderen deden het met den be kenden Franschen slag. Die krabbelden hun oplossing neer, zoodat zij bijna onleesbaar was. De Commissie moest een dubbele bril opzetten om dit dan maar te ontcijferen. Drie kisten boordevol oplossingen. Ik geef het U te doen. Ik geef het U te doen daaruit de goede te halen en de foute. Soms een heel klein foutje, dan weer een schromelijke vergissing. Jan en Rie wachten. Rie legt de laatste hand aan haar uitzet en Jan heeft z'n boeltje al bij elkaar gezocht. Ze tellen de dagen en heel binnenkort zullen ze de uren kunnen tellen. We gaan het allemaal vieren. Die bruiloft van het koppel Jan-en-Rie. BEVALLEN: M. van der VliesMosk. d. E. C. AggenbachMulder, d.; H. Philips— Huizer, z.; M. de VriesWouda, z. Zaterdagavond 9 uur in Casino. Onder verwijzing naar de advertentie in dit nummer vestigen wij de aandacht op het Soirée dansante, dat a.s. Zaterdagavond in Casino gegeven zal worden door de plaatse lijke tooneelvereeniging „Tavenu", die haar 35-jarig bestaan viert. Men kan er van verzekerd zijn, dat ook dit feest, evenals dat van 30 Januari j.1. slagen zal. Het programma vermeldt zoowel show nummers als cabaret, terwijl de dansmuziek verzorgd wordt door de bekende band van Johny Black. Balletmeester is Jac. B. Polak. In Hotel „De Lindeboom" werd gisteravond een vergadering gehouden van de beide Texel- sche afd. v. d. H. M. v. Landbouw, die door ongeveer 50 pers. werd bijgewoond. De bijeen komst werd geopend door den heer A. J. Key- ser, die een bizonder woord van welkom richt te tot Ir. Vet, den nieuw benoemden secr. v. d. H. M. van Landbouw. De heer Keyser was met de opkomst maar matig tevreden, dit in verband met het zeer belangrijne onderwerp: „Het standpunt van de Landbouw ten aan zien van trust en kartelvorming", dat de heer Vet zou behandelen. Voor de Voorz. 't woord gaf aan Ir. Vet werd overgegaan tot benoeming van een bestuurs lid voor een op te richten Landbouwhuishoud- srhool". Hiervoor werd gekozen de heer Noordijk, die deze benoeming aannam. Hierna verkreeg Ir. Vet het woord. Spr. gaf eerst een interessant overzicht van de gewel dige .nacht die door verschillende groote Con cerns kan worden ontwikkeld. Waarbij ook trust en kartel-vorming in Nederland werd besproken. Voorts besprak Ir. Vet de houding, die de landbouwers tegenover deze Trust vorming moeten innemen. Wij moeten van de Trust leeren, zei spr., om gezamenlijk den strijd tegen de beschutte bedrijven te voeren. Wettelijke maatregelen tegen Trust en Kartel vorming hebben b.v. in Amerika schipbreuk ge leden. Doch wij, die onze grondstoffen voor het grootste gedeelte van de Kartels uit beschutte bedrijven betrekken moeten ook beschutting zoeken in onze organisatie's. Spr. wees er daarbij op welk een macht de groote Verbrui kers-organisatie in Zweden kan ontwikkelen. Wij moeten steun hebben in deze van de regee ring, hoewel een afdoende regeling door tie regeering tot Staats-socialisme zou leiden. Doch de regeering kan toch veel voor de Landbouw doen. Verder wees Spr. op het geen bereikt is op Coöperatief gebied in de zuivelproductie, in die richting moet ook de ordening op landbouwgebied ter hand worden genomen. Ir. Vet wees daarbij op de brochure Landbouw en Ordening, uitgegeven door de Holl, Mij. van Landbouw. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door verschillende personen ge bruik gemaakt. De voorzitter sloot zich in zijn sluitings woord gaarne aan bij het verzoek dat een der aanwezigen aan Ir. Vet deed om zoo spoedig mogelijk weer eens voor beide afdeelingen als spr. op te treden. Groote belangstelling. Een ge slaagd experiment. Gisterenavond werd in de O. L. School een ouderavond gehouden, waarvoor groote be langstelling was. Ook burgemeester Kamp gaf blijk van zijn belangstelling. Hij sprak de kin deren hartelijk toe. Door de aanwezige ouders konden aan het onderwijzend personeel vragen worden gesteld en daar werd een druk gebruik van gemaakt. Na deze vraagbeantwoording werd de film Rin Tin Tin gedraaid, die zeer in den smaak viel. De verloting was een succes. In korten tijd werden alle 350 loten verkocht. Een kopje thee werd nog geserveerd en het was onge veer middernacht toen men naar huis ging. Gisterenmiddag is de ongeveer ^^aien zoon van den heer Hansie, met het afhalen van pakken stroo uit het vier!kan pak naar beneden gevallen. Jan k g g_ pijn in de heup. Medische hulp ernatige roepen. Gelukkig bleek de val gevolgen te hebben en kon de j s worden verpleegd. Dinsdagmorgen is het 2'/2-jarig zoontje van den heer A. de Ridder onder een vrachtauto van den heer L. de Visser ge raakt en aan de gevolgen hiervan over leden. De heer De Visser had melkbussen geladen, en nam het knaapje, dat een kind van zyn zuster was, even op den arm. Hij zette het knaapje neer en reed met zyn auto achterwaarts. Het schjjnt, dat het ventje achter den auto is geloopen, zon der dat de bestuurder dit opgemerkt had. Bjj het achteruitrijden kwam het knaapje onder den auto, en werd ernstig gewond opgenomen; 11a een half uur gaf het den geest. Men kan zich de verslagenheid der ouders en van den heer De Visser voor stellen by dezen ontzettenden slag. Notaris Mulder heeft gisteravond in hotel de Zwaan publiek verkocht voor den heer J. G. Witte, een perceel weiland genaamd „Hol- lewal", bij Den Burg, groot 1.01.30 ha. Kooper werd de heer P. Bakker Azn. q.q. voor 1720,—. Vrijdag 24 Feb. a.s. zal in „De Oranje boom" te Den Burg de jaarlijksche aandeel houdersvergadering plaats hebben van de N.V. T.E.S.O.. Hieronder laten we de Balans- en Verlies- en Winstrekening volgen, die in die vergade ring van aandeelhouders wordt voorgelegd. BALANS. Activa: Ongeplaatste aandeelen 23.945— Kassa 8» 491.36 Kassier Rotterd. Bank 19.924.04 Effecten II 60.668.85 s.s. Marsdiep II 500— s.s. Wagemaker II 14.654.89 Gebouwen II 10.270.56 Kantoor-inventaris II 1— Postvervoer 1.000— Personen/rij wielenvervoer II 540.15 Goederenvervoer 122.40 Interest II 756.25 Steenkolen II 1.039.60 Machinekamer- en dekbehoeften II 400— Suppl.water II 20— Assurantiepremiën II 1.162.89 Premie ongevallen, ziekte ën in validiteit 466— Dienstkleeding 200— Drukwerk, couranten, kantoorbeh. 100— Hypotheek Jeugdherberg II 13.236.19 Debiteuren II 594— 150.093.18 Passiva: Aandeelenkapitaal 100.000.— Reservefonds 22.931.62 Dividenten 1.151.30 Crediteuren 458.60 Pensioenfonds 4.872.10 Winstsaldo II 20.679.56 150.093.18 Als daar gistermorgen de steigers aan den buitenkant niet gelardeerd geweest waren met een randje witte ryp, als de matozen op de „Koningin Emma de Nederlanden" zich niet om de vyf minuten de handen en armen warm geslagen hadden op hun rug, en als er op den strekdam geen laagje ijs gelegen had, dat her innerde aan de voorbije nachtvorst... als dat allemaal niet het geval geweest was, had men zich zonuer al te veel fantasie, kunnen voor stellen dat de winter voorbij en het voorjaar in aantocht was. Voorjaar, wélk een woord! En toch hebben wij daar aan moeten denken op dezen morgen: er hing tusschen den hemel en het water een ijle blauwe nevel, waarin de zon, een vroolijk schitterend stuk wit vuur, waarin het kijken onmogelijk was, te stralen hing. Daartusschen meeuwen: met blinkerend witte wieken, met uitgelaten gillen, azend op de restanten kug, die goede geesten in het havenwater achtergelaten hadden. Er was niet veel vloot in de haven. Een enkel Z-bootje zocht den havenmond. Priemde een machtige V in het blauw-witte water om met een schoonen boog de bocht te nemen en voor bij Wierhoofd te schieten. Het was een bijzon dere morgen, en daaraan was het waarschijn lijk te wijten, dat een schipper van een klein garnalenkrabbertje zoo min of meer de kluts kwijt geraakt was en niet lette op de Z-bootsignalen. Er dreigde een donkere wolk in dit feest van licht en zon, maar op het allerlaatste moment kreeg de garnalenvis- scher z'n positieven terug en lustig passeerde men elkaar. Aan de kaai was er meteen praatstof voor twee maal vier en twintig uur. Op een grijs sleepbootje van de marine wa ren twee matrozen zich aan 't wasschen. Water en zeepsop vlogen meters in 't rond. Bruine armen, met spieren er op, glansden in het licht. De matrozen floten en zongen. Wijsjes zonder begin en zonder eind. Ze had den iets in hun hoofd, waarvoor ze geen ver klaring zullen hebben geweten. Het was dat gene, wat de komst van het voorjaar vooraf gaat. Een man stond op een vlot. Een lyntje was strak gespannen in het havenwater. De man stond er ernstig bij als gold het een levenszaak. Af en toe haalde hij op. Soms was het een met pooten en scharen wriemelende krab, dan weer een ander zoutwaterdier, met slaande staart en rhythmische-bewegende kiew-openingen. In een grauw jute-zakje lag de buit. Die was niet te zien, maar aan het deinen van de stof kon men waarnemen, dat daar binnen een visschen-tragedie plaats vond. r De meeste visschen schoten voorbij. Die ke ken niet naar het stukje aas, dat hen voor de neus gehouden werd. Die bleven hun vis- schenleven uitvieren in het doorzonde haven water en voelden er niets voor in den grau wen zak opgesloten te worden daar op het uitgedroogde vlot. Bij Wierhoofd stonden een paar meisjes. Die lazen wat in een boekje, en keken naar Texel, dat 111 den blauwen nevel lag te wen ken en te lokken. Een droom-eiland, met een ry blonde duinen en wat gryze wolkjes erboven. Beneden, op de bazalt-ruggen, spoelde de zee. De zee, die er altyd gespoeld heeft, maar üU^me^t prachtig blauw water. Het was zóó helder, dat je heel ver in de diepte kon zien Tot waar de geheimzinnige planten zich don ker tot schaduwen vervormden en waar kleine stukjes zilverig liggen te glinsteren De zee was aanlokkelijk. Als je niet beter 7 5 206 in sP'™gen. Maar we we ten dat het Februari is en dat hier een paar dagen geleden de ijsschotsen nog langs schuurd zyn En dat heel de haven gevangen was in den ban van ijs en vorst va"&e« Over de haven marcheerde een sectie adel borsten. De zon glom op het blauwe laken en op het knalrood der kragen Het mar een lust om te ^en: deze «ctte lééfde, het waren jonge kerels en geen num mers. Ze hadden plezier in hun leven en ?n het marcheeren. n En de wind streek over de haven en de zon parelde in het water en de meeuwen daLten over den dam De adjunct-havenmeesteT had zn uniformpet afgezet en liet de wind over z'n grijze haren aaien. er Het was goed daar aan den buitenkant Daar was de belofte van het komenÏTeest Nog een paar maanden en dit alles zal wer kelykheid geworden zyn. Verdeeling van de winst. Aandeelhouders 5% v. 76.055— f 3g Tantieme directie en personeel Aandeelh. 40 van rest. max. 6 '^.84 Reservefonds 14.772 15 - 4J f 20-679.5Q Verlies- en Winstrekening Verlies. Steenkolen Suppl. water Machinekamer en dekbehoeften Onderdhoudskosten Arbeidsloonen en salarissen Ass. Premiën Prerniën ongev. ziekte en inv. Belasting en havengelden Vervoer goederen naar Den Burg Dienstkleeding Drukwerk Com. Kant. behoeften Onkosten Onkosten by ijsgang Premiën en pensioenen Schadevergoedingen Afschrijvingen s.s. Dr. Wagemaker 7.724.53 Gebouwen 1.576.48 Gestort Pensioen 5.000.00 161 'll.flj 830.75 2.654.2 ?'8l5,7> 30.06g.3j 2.887.45 2-303.26 618.60 288.8J 1.323.10 10.620.33 453.63 3.657.29 7.68 14.301.01 Winstsaldo 1938 Winst. Effecten Postvervoer Personen- en rijwielenverv. Goederenvervoer Veevervoer Vischvervoer Huis- en Pakhuishuur Interest Boothuur 14.30i.oi 20.679,58 f H5.629.4j f 72.12 4.000,00 70.558.52 36.036,80 912.23 1.017.83 1.121.35 1-791.83 88.73 f 115.629.41 Het winstsaldo bedraagt dus na de af. schryvingen op de gebouwen en de Wage maker ad 9.301.01 en na het storten van een bedrag van 5.000.— in het pensioen, fonds nog 20.679.56. In 1937 was het winstsaldo groot 15.558.07, De post afschrijvingen was toen I34.6L34' nu met inbegrip van storten in pensioenfonds 14.301.01. De aandeelhouders kunnen over den gang van zaken van de N.V. weer zeer tevreden zijn. Niettegenstaande vele werken in het belang van het vreemdelingen verkeer worden gesteund, geeft de rekening nog een prachtig winstsaldo. Utrecht zal zestigduizend feest vierenden ontvangen. Naar de „Msb." verneemt, zal de directie der N.V. Nederlandsche Spoorwegen het in September te vieren eeuwfeest ook voor het personeel in al zyn geledingen niet onopge merkt voorbij laten gaan. Een speciaal voor dit doel samengestelde commissie heeft reeds plannen in voorberei ding. Rekening houdende met de beschikbare gel- den, zal de herdenking van deze heugelijke gebeurtenis bestaan uit een aanbieding aan het geheele personeel met echtgenooten van een feestdag te Utrecht. Daarvoor komen 30.000 employé's in aan- merking, zoodat de Domstad dien tijd aan zestigduizend bezoekers (sters) gastvrijheid zal hebben te verleenen. Dit bezoek zal verdeeld worden over twintig dagen, zoodat drie duizend gasten per dag worden verwacht. Belde verloren een schroef. Het stoomschip „Aludra" van de N.V. Van Nievelt, Goudriaan en Co.'s Stoomvaart Maat schappij, op weg van Zuid-Amerika naar Rotterdam, is te Rio de Janeiro aangekomen met een losgewerkte schroef. Een duikeronder- zoek wees uit, dat een gedeelte van het be- vestigings-mechanisme is verloren gegaan, waardoor de schroef van de as losraakte, doch nog tegen den roersteven bleef zitten. Het schip zal in een droogdok worden geplaatst, met ongeveer 4500 ton lading aan boord. Men zal het schip zoover uit het water tillen, als noodig is om de schroef weer aan de as te bevestigen. Een ander telegram meldt, dat het stoom schip „Alpherat" van dezelfde reederij, op weg van Rotterdam naar Buenos Aires op 38 graden z.b. en 32 gr. 22 min. w.1. hoogte van den staat Uroque) de schroef heeft verloren .De gezagvoerder heeft van reederij telegrafische instructies ontvangen ten aanzien van het treffen van maatregelen voor het bergen van zijn schip. Aan vrijwillige by dragen voor de verster- hing van de defensie zijn nog ontvangen. 0.25, C. E„ Den Helder; f 1, J. M. S„ Leiden! 0.59, dienstplichtige, Amersfoort; f mevr. F. E. S. A„ G.; 1, N. T. P„ Delft. ƒ1, J. M. S., Leiden; 250, C. J- A. Brussel; 0.20, een H.B.S.-er, Den Haag, 10, T. C„ Bandoeng; 105, J. J., Den Haag, J 10, een edelmoedige dame. rot en met deze verantwoording werd ont vangen 137.634,46. WllllllllllilllllUIUiiUlHlUllliiilUljllllllllllllllllllllflIllIjllllllilllltltiyjiiijUIIUIlltlMiillllR!!''''''"

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6