in Posterend Abonneert I! op dit blad Het conflict met het Ziekenfonds Ingezonden Heldersche specialisten weigeren hulp aan Fondsleden De griep in hef land „Een zwerver kwam fteAJk en Zending De Ziekenfondsstrijd op Texel Twee kinderen worden teruggestuurd „Helpt elkander" en de specialisten Den Burg Feestavond sportvereen. „Texel" Zoo'n gloeiende kachel is best bij rheumatische pijnen Biljartcompetitie Damwedstrijd in hotel „Texel" Den Hoorn Algemeene vergadering „de Knul" Feestavond in t'Ons Huis" De visscherij in de Barentszee en het visscherij bedrijf te IJmuiden De kustvisscherij weinig loonend Vischafslag Den Helder Wlaütie&elicMen (Van een specialen verslaggever). De doktoren aangesloten bij de Maat schappij ter bevordering van de geneeskunst, gaan niet uit den weg voor het onderling ziekenfonds „Helpt Elkander" en voor den Centralen bond te Utrecht. Dit blijkt uit een paar gevallen van patiënten, die zulks aan den lijve onder vonden. De artsen motiveeren hun houding, door erop te wijzen, dat geen enkele dokter verplicht kan worden een patiënt te helpen, die hij niet wenscht te behan delen. Bjj het publiek is wel de gangbare nieening, dat iedere dokter verplicht is te helpen, waar medische hulp noodig is, maar dat is onjuiSt. De dokter Is slechts verplicht die patiënten te helpen, die hij als geneesheer in zijn praktjjk aanvaard heeft. De Oosterenders, het fondsbestuur en de leden, meenden evenwel, dat geen enkele medicus de moreele moed zou hebben, een patiënt, die om hulp vroeg, te weigeren. De practijk heeft hun evenwel anders ge leerd. Patientjes worden niet geholpen. Woensdag 25 Januari ging de heer M. J. Bremer van Oosterend met het patientje Jan Vlaming, die een oogontsteking had naar het Marinehospitaal, om specialistische hulp te vragen, op verzoek van den behandelenden geneesheer, dokter Renaut. B. overhandigde* persoonlijk den brief aan den betrokken specialist, die na kennisname van den inhoud meedeelde, dat hij geen per sonen in behandeling mocht nemen, die in verband stonden met het „Onderling Zieken fonds". B. en de kleine jongen konden met de volgende boot weer naar Texel vertrekken. Den volgenden dag, Donderdag 26 Januari ging mej. Westra, van Oosterend, met Kees v. d. Knaap, het zoontje van den heer v. d. K. waarbij zij huishoudster is, eveneens met een brief van dokter Renaut, naar de chirurgische afdeeling van het Marinehospitaal. De be handelende geneesheer vroeg hier een chirur gische therapie, in verband met een door hem geconstateerde breuk. Bent U lid van het Oosterender Fonds? „Bent u lid van het Ziekenfonds Ooster end?", zoo vroeg de Heldersche geneesheer. Op haar bevestigend antwoord kreeg mej. W. te hooren: „Daar wordt hier niet voor gewerkt, niet anders dan bij levensgevaar." De dokter af... zonder kennis te nemen van den brief van dokter Renaut. Met de vol gende boot kon mej. Westra naar Texel terugkeeren. Op Oosterend is men verontwaardigd over de houding van de Heldersche specialisten en het moet gezegd worden, het prestige van de geneesheeren heeft bij de leden van „Helpt Elkander" door deze houding wel ernstig geleden. Oosterend wordt geruggesteund door den Centralen bond van Ziekenfondsen te Utrecht, dat is de bond die den strijd heeft aange bonden tegen de Maatschappij van genees kunst. De Centrale bond wenscht, dat de maatschappij zich zal onderwerpen aan zijn eischen, welk recht hij ontleent aan het feit, dat de hierbij aangesloten Ziekenfondsen plm. 600.000 leden tellen. Een onderhoud met eenige bondsbestuurders zal de inhoud van onze volgende beschouwing zijn, waarbij wij dan tenslotte het standpunt van de Maatschappij ter bevordering van de De IBIS rook ik wel, maar ik kan me niet vertoonen, Omdat ik bezig ben, mij lek ker te verschoonen. VOORDE Pijp Dobbelmannlekker, man geneeskunst in deze hoogst onverkwikkelijke geschiedenis, zullen weergeven. Een ieder zy zich er van bewust, dat bjj deze oogenschijnlyk locale Texelsche kwestie groote volksbelangen op het spel staan. Ook in andere plaatsen zijn con flicten als deze scherpe botsing tusschen het Oosterender Ziekenfonds en de orga nisatie van den medischen stand immers mogelijk! In ons onderschrift op het ingezonden stuk van den heer Bakker, opgenomen in ons no. van gisteren, schreven we, dat het bericht over het afwijzen van 10 patiënten door Heldersche specialisten, afkomstig was van onzen correspondent. Wij verzuimden echter er bij te zetten van onzen corr. te Den Burg. Van hem ontvingen wij n.1. dit bericht. Dan Mijnhardtjes bij de hand Doos 30 en 50 et- Gisterenavond gaf de R.-K. Tooneelclub „Omhoog" haar tweede uitvoering in dit sei zoen. De groote zaal van den heer Pen was geheel gevuld, toen de weleerw. heer Kap. Grent het openingswoord sprak. Spr. betuigde zijn ingenomenheid met de groote opkomst, niet alleen is het voor de spelers aangenaam voor een goed bezette zaal te spelen, doch daar de baten van dezen avond voor de R.-K. Bewaarschool zijn, doet dit spr. bijzonder ge noegen. Hierna werd direct met de opvoering van het tooneelstuk „Een zwerver kwam" een aanvang gemaakt, 't Was ditmaal een zeer ernstig stuk, dat ten tooneele werd geveord, een stuk, dat een wijze les inhoudt. Kobus Harm (C. Graaf), een stijfhoofdige boer, die als een echte despoot regeert, wil zijn zoon Toon (M. de Vos) dwingen tot een huwelijk met een boerenmeisje met geld, terwijl Toon reeds liefde heeft opgevat voor een arm stads meisje. De stijfhoofdige boer heeft echter in zijn jeugd een meisje vermoord, doch toen de schuld geworpen op zijn broer, die dan ook 20 jaren gevangenisstraf tegen zich geëischt zag. Als zwerver komt deze broer terug. In- tusschen heeft hij het bewijs van zijn onschuld weten te bemachtigen, en nu dwingt deze zwerver (M. Bakker) zijn broer om toestem ming te geven tot het huwelijk van Toon met het arme meisje. Doch voor het zoover is, komen vele heftige tooneelen voor. Oom Chris, een gebrekkige zwager van den boer (D. Witte), moet meermalen bemiddelend optre den en toont zich daarbij een zeer sympathiek mensch. Dit stuk vergt zeer veel spel en er was zeker harde studie voor noodig om het tot zulk een goed eind te brengen. De rol van „de zwerver" werd echter meesterlijk vervuld door den heer M. Bakker. Zijn geestige zetten wa ren de eenige vroolijke noten in het stuk. Ook C. Graaf vertolkte heel goed de drama tische rol van den boer, Toon was een aardige, maar wat slappe boerenzoon, Driek (F. Buijs- man) een waardige opvolger van zijn vader, terwijl Nol (W. Ran) geheel uit den toon viel en een jongeman was met een nobel hart en een sterken wil. Vermakelijk waren vooral da tooneelen tusschen den zwerver en den veld wachter (C. de Veij), beiden hielden van een flinke „hartversterking". Een pittige, aardige boerenknecht was de heer Jac. Schrama, die uitstekend spel gaf. Ook Oom Kobus speelde zeer goed. De korte rol van Simon Hagen werd goed vertolkt door J. Verbakei. Het stuk werd het de grootste aandacht ge volgd, zoodat de spelers overal goed verstaan baar waren. Aan het einde bracht de Z.Eerw. Heer Brinkman, pastoor van Den Burg, de spelers dank voor hun mooi spel van een mooi stuk. Spr. bracht hulde aan den regisseur, die een uiterst moeilijke taak had gehad, en aan het publiek, dat in zoo grooten getal was opge komen. Spr. uitte den wensch, dat de R.-K. Fröbelschool niet zulke stijfkoppen mocht vor men als Kobus Harms in het stuk er één was, en sloot met een „lang leve de Tooneelclub „Omhoog". Een druk en gezellig bal hield velen nog langen tijd bijeen. De Feestavond van de Sportvereen. „Texel", die gisteravond in hotel „Texel" plaats had, viel een flink bezoek ten deel. De bijeenkomst werd geopend door den heer H. Ran, die een bijzon der woord van welkom richtte tot den heer De Zeeuw, sportleeraar te Den Helder, die zich bereid verklaard had met de adsp. een sport- demonstratie te geven. Hierna voerde de heer De Zeeuw nog even het woord, die mededeelde, dat de jongens die hier zouden optreden, niet waren uitgezocht. Als het tooneel grooter was geweest had men de geheele adsp. afdeeling laten optreden. Het doel van deze demonstratie was eens te laten zien hoe thans de leden van de Sportvereeniging worden getraind. Uit de korte demonstratie die werd gegeven, bleek volkomen, de geheel nieuwe wijze van training, die de heer De Zeeuw invoert. Hierna volgt een kort tooneelstukje. Een muzikale vertelling van het sprookje „Rood- Maar U kunt haar niet meenemen! Dus die warmte helpt slechts tijdelijk. En dit te meer, omdat de rheumatieklijder, door de bij rheu matische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie buitengewoon gevoelig is voor vocht, tocht en kou. Vandaar, dat de pijnen buiten de deur overal en altijd op U staan te wachten. Ge moet de oorzaak van Uw pijnen dan ook onverwijld aanpakken en die is ge legen in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloed zuiverende kuur met het wereldvermaarde middel Kruschen Salts, dat lever, nieren en ingewanden aanspoort tot regelmatige, krach tige werking, waardoor afvalstoffen radicaal worden verwijderd. Verwacht niet, dat Kru schen Uw pijnen op slag wegtoovert. Maar geleidelijk verminderen zij, tot zij geheel verdreven zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv.) kapje". Waarna de heer S. Langeveld een pro- paganda-lied zong voor de voetbalsport. Hierop volgde Voetbal-varia. Een tooneel stukje speciaal voor dezen avond door een der leden geschreven. Het stukje speelde in de kajuit van de Texelsche boot; stelde voor een elftal, dat naar een voetbalwedstrijd trok en een dat na een overwinning huiswaarts keer den. Het stukje sloeg geweldig in. Na de pauze werd door de Tooneelvereeni- ging „Klein Tooneel" het blijspel in twee be. drijven „Het Wereldwonder" opgevoerd. Zeer goed spel gaf vooral in deze klucht de heer G. Witvliet als het mechanisch mensch. Ook de beide studenten P. Vermeulen en M. Moojen waren uitstekend in hun rol. Mej. M. Bruin speelde zeer goed als de jeugdige verloofde. De kleine rollen sloten zich hierbij uitstekend aan. De geheele opvoering werd een succes. Een ge zellig bal besloot den avond. Bij de gister gespeelde wedstrijden om de Amstel-beker won „De Cocksdorp" met 64 van „Volharding", Oudeschild en „Krijt op tijd". De Graafs Lunchroom met 64 van „Fortu- na", hotel Texel. Zondag a.s. heeft weder een krachtmeting plaats tusschen de Heldersche en de Texelsche Damclub. Deze wedstrijd zal gaan om het bezit van den wisselbeker. De Heldersche dammers komen met de boot van 10 uur naar hier. De wedstrijd vangt aan omstreeks twaalf uur. Dinsdag vergaderden in „Loodsmans Wel varen" de leden van den polder „De Kuul", onder voorzitterschap van den heer Jac. Brans, de leden welkom heette en hoopte, dat de vergadering ook wederom vruchtdragend zou zijn. De heer S. Lap las de notulen voor, welke onder dankzegging van den voorzitter werden goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid, de heer J. C. Bakker, wordt met algemeene stemmen weder voor drie jaren herkozen, waarvoor de heer Bakker de vergadering hartelijk dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en de verze kering gaf, dat hij ook weer de komende jaren zijn beste krachten zou wijden voor de belan gen van den polder. Bij monde van den heer D. Veger, welke te zamen met eenige andere heeren belast was met het nazien der boeken, werden deze in de beste orde bevonden en werd den penning meester voor zijn keurig beheer dank gebracht. Gevraagd werd vervolgens uit de vergade ring, of al het zand, wat in den Kuulderweg is aangebracht, geen last kan veroorzaken bij eventueele droogte dezen zomer, door het dicht stuiven van de slooten. Voorzitter beloofde, dat hier aandacht aan zou worden besteed. De heer Jac. Lap achtte betonning bij den duiker noodzakelijk. Dit werd voor kennis geving aangenomen. De heer W. T. Bakker informeert naar den waterstand in den polder. Spreker meent, dat deze wel eens te hoog is. Ook aan dit punt zou de noodige aandacht besteed worden. Besloten werd, dat de volgende jaarverga dering niet meer in Februari, maar in Januari gehouden zou worden, maar niet des avonds, zooals het altijd is geweest, doch des mor gens. De voorzitter dankte tenslotte de familie Rotgans voor de keurige bediening en de ge zellige sfeer, die deze altijd weten te schep pen. Hierna sloot de voorz. de vergadering. Door de meisjes- en jongensvereeniging is Woensdagavond een feestavond gehouden, welke werd geopend door Ds. Wesseldijk met het zingen van een Psalm, waarna de aan wezigen zich in gebed vereenigden. Na een gehouden preek van Ds. Wesseldyk voerden de dames een tooneelstukje op, ge naamd „Het slimme dienstmeisje", waarin zeer verdienstelijk werk werd geleverd. Een declamatie van den heer R. Terpstra, „Kaïn en Abel",, wekte eveneens zeer de bewonde ring van de aanwezigen op. Het stukje „Het spook en de schoenmaker", wat meestal door zeer jeugdige jongens ten tooneele wordt gebracht, had veel succes. De verloting was ook een succes, de 300 lootjes gingen zeer vlug van de hand. Het tableau vivant, hetwelk eenige meisjes ten tooneele brachten, was een genot voor de oogen, het heerlijke jonge sprankelende leven kwam hier tot uiting. Het lied, wat hier achter de schermen werd gezongen en wat met dit tableau in verband stond, werd met een muzi kaal gevoel ten gehoore gebracht en verdient hier Mej. Jany Krul een extra complimentje. Tot slot kregen wij het stukje „Het nichtje van den overste", wat zeer zeker veel beter tot zijn recht gekomen was, wanneer de rollen beter waren ingestudeerd. Overigens kwamen hier vele aardige momenten in voor. Met het zingen van een Gezang sloot Ds. Wesseldyk na gebeden te hebben dezen geslaagden avond. Men schrijft aan de N.R.Crt: Voor dit sei zoen is het met de visscherij in de Barents zee weer gedaan voor de enkele IJmuider schepen, die er aan deelnamen. De Neder- landsche visscherij-centrale zal er een flink bedrag bij moeten passen en de reederijen zullen ook nog wel verlies lijden. De groote stoomtreilers, die aan deze vis scherij hebben deelgenomen, brachten telkens zeer groote vangsten aan, van 2000 tot 3000 manden visch. Maar de visch bracht weinig op. De laatste besomming van de Erin be droeg b.v. 6000, terwijl schepen van dezelfde reederij, die in Engeland markten, 8000 en 9000 besomming maakten voor een veel kortere reis. Wanneer de visch niet in ver scheren toestand aan de markt komt, zal de poging ook het volgend jaar vermoedelijk niet slagen. De kabeljauw, de schelvisch en en roodbaars uit de ijszeeen zijn een uit stekend volksvoedsel, maar zooals ze nu aan gevoerd worden, geven de koppen reuk af en w\j vreezen, dat de rechtgeaarde Hollandsche huisvrouw moeilijk te overtuigen zal zijn, dat dit aan de kwaliteit van de visch geen af breuk doet. Vroeger gingen wel IJmuider stoom treilers naar IJsland, maar deze brachten als regel fijne zoutevisch aan Wanneer de proeven met de verre visscherij geslaagd waren, zouden de acht groote, mo derne treilers, welke de IJmuider vloot thans bezil, geregeld aan de visscherij in de Barentszee hebben kunnen deelnemen. Een groot deel van de Engelsche en Duitsche treilers visschen daar het geheele jaar. In den tijd van dé haringvisscherij gaan de groote IJmuider schepen op de verschvangst en die visscherij is voor deze moderne schepen tot nog toe wel een succes geweest. De versch- haringvisscherij duurt voor deze schepen echter niet langer dan drie of vier maanden. Thans gaan deze treilers soms in Engeland markten, wat de reeders doen, omdat ze daar hoogere prijzen voor de visch maken, of om de prijzen in IJmuiden op peil te houden, wat voordeelig is voor hun andere schepen. Toch is di teen riskante onderneming, om dat de loggers mede hierdoor steeds meer vasten voet krijgen in IJmuiden. De loggers worden ook gemoderniseerd, krijgen grootere motoren en er zijn loggers, die het meermalen tot besommingen van 1500 en 2000 brengen. Daar kunnen de reeders heel goed mee uit. De helft van de IJmuider treilervloot is door de crisis verdwenen. Zullen de groote, moderne schepen voldoen en zullen er meer, daarvan komen, of zullen de kleinere schepen, als logers en motorkotters het winnen? Samenwerking tusschen reeders en visch- handel schijnt heel moeilijk te zijn, als is er van den kant van den handel al dikwijls op aan gedrongen. De kustvisschery, welke na beëindiging van de haringvangst, omstreeks half Januari is aangevangen, heeft tot nu toe zeer weinig resultaat opgeleverd. De geringe vangsten dekken bij lange na niet de kosten, zoodat onder de kustvisschers weinig animo tot uitvaren bestaat. Verleden jaar waren de aanvoeren om dezen tijd belangrijk grooter en was de kwaliteit ook beter. De oorzaak, dat er zoo weinig visch onder de kust gevangen wordt, wordt gezocht in de strenge koude-periode van dezen winter. Verwacht wordt, dat einde Februari begin Maart de kustvisscherij weer zal gaan opleven. kerk van göring. DEN HELDER, 9 Febr. Aangebracht door Korders: per kg 0.75—0.65 Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Bot per kist 0.65—0.55 7.50—6.50 4.20—2.60 3.70—3.00 2.30—2.00 3.30—3.00 De Dui'sclie generaal-veldmaarschalk lier man Göring heeft op de Lüncburgerhcide tl Fassberg een kerk laten bouwen, bestemd voor de mannen van het luchtwapcn en hun gezin nen, die hier in groote getale gevestigd zijn Volgens de berichten is deze kerk een geschenk van Göring privé. De kerk moet beurtelings zoowel de Protestanten als de Roomsch-Kathü lieken ter beschikking worden gesteld. dr. b. A. KNOPPERS. Dr. B. A. Knoppers, Gereformeerd predikant te Amsterdam, hoopt 15 Februari a.s. zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Hij stond t.e Kapelle-Biezelitige, Almelo en (sinds 19 Oct 1921) te Amsterdam. Dr. Knoppers, die op een onderwerp over de jeugdbeweging promoveer- de, is een vooraanstaand man in de Gerefor. meerde jeugdorganisatie, medewerker aan Dg Wachter, publicist, enz. DE VROUWELIJKE AMBTSDRAGER. De convocatie (kerkvergadering) van Can- terbury in (Engeland hield zich bezig met het vrouwelijk diakenambt. De vrouwelijke diaken zal door den bisschop geordend worden en de ambtelijke belofte daarbij afleggen. Zij krijgt het recht het morgen- en avondgebed en 'de litanie uit te spreken. Leeren en prediken mag ze echter alleen in noodgevallen. En avond- maalsbediening is haar verboden. Ze is be stemd Hoor den wijkarbeid in de gemeente, speciaal ook onder de vrouwen en de kinderen. NA 22 JAAR. Een Schotsch soldaat vond in 1915 op het slagveld van IJperen een Duitschen bijbel, waarin stond: „Voor Karl Fritz, 25ste reserve infant er ie-divisie, van zijn moeder". De Schot, die vermoedde dat de betreffende gesneuveld ivas, liet den bijbel thuis, doch onlangs besloot hij onder den indruk van Chamberlains vredes pogingen om er toch eens werk van te maken en smaakte het genoegen, dat de consulaire beambten den eigenaar in de buurt van Frank fort ontdekten, diezeer blijde was den bijbel welke zijn moeder hem mee in den oorlog gaf, na 22 jaar weer terug te krijgen. Overplaatsingen. Sergt. der mar. I. M. Mersie van v. Speijk naar Kaz. W.oord, 15-2-39 en van Kaz. W.oord naar Afd. Marns. Rotterdam, 29-4-39 Sergt. der marns. R. Stam, van Afd. Marns. Roterdam naar Kaz. W.oord 15-2-39. Sergt. der marns. M. H. Godding van Kon. Inst. naar Afd. Marns. Rotterdam 29-4-39. Sergt. der marns. J. Zwijgers van De Kooij naar Kon. Inst. 29-4-39. Sergt. der marns. J. H. Kromjong van Kaz. W.oord naar De Kooij, 29-4-39. Sergt. der marns. P. Sinke van W.s. Vliss. naar Afd. Marns. Rotterdam, 29-4-39. Korpl. der marns. J. Thoma van Afd. Mar. Rotterdam naar Kaz. W.oord, 15-2-39 en van Kaz. W.oord naar W.s. Vliss., 29-4-39. KorpU. der marns. J. Flipse, G. Sluik, H. G. Wieman, A. P. v. d. Steenoven, W. M. v. Donselaar en J. H. Post van de Afd. Marns. Rotterdam naar Kaz. W.oord, 15-2-39. Korpl. der marns. J. Dourlein van v. Speijk naar Kaz. W.oord, 15-2-39 en van Kaz. W o naar W.s. Vliss. 29-4-39. Korpl. der marns. W. Brouwer van van Speijk naar Afd. Marns. Rotterdam 6-2-39 Mariniers le kl. M. Mutsaars, G. van Diik T. Lenos, G. Verweij, G. Krispijn, G. J. a! Sas, S. Smits, E. Tilgenkamp, P. Brouwer C. de Vos, T .de Gelder van Afd. Marns Rot terdam naar Kaz. W.oord 15-2-39 Stoker le kl. M. J Gelók van Kaz A'dam naar W.s. W.oord, 6-2-39. Sergt. vltmkr. (M) A. Rieger van Kaz Adam, 21-1-39 detacheering bij de Dornier- f abrieken te Friedrichshafen ingetrokken- 6-2-39 tewerkgesteld bij de N.V. Aviollnda Papendrecht; Aangewezen om 11-2-39 per v.s Kota Baroe van de N.V. Rott. Lloyd naar O.I. te worden uitgezonden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) REDDERSGRAF. Eenige jaren geleden rijpte bij het Bestuur van het Heldersche Reddingsfonds een denk beeld tot aanschaffing van een goed gelegen stuk grond op de Algemeene Begraafplaats, alhier' ten iinde daarin de eventueel te over lijden menschenredders, een categorie van menschen, waarop immers onze gemeente zoo trotsch is, te doen begraven, indien de familie van deze menschenredders daartoe de wensch te kennen zou geven. Een soort ge meenschappelijk „Eeregraf". Een eenvoudige steen zou, als gedenkplaats, een gedeelte af dekken, op welke steen eiken keer de naam zou gebeiteld worden van hem, die daar zijn laatste rustplaats vindt. Inderdaad een prij zenswaardige gedachte! De bezwaren kwamen van de zijde der red ders zelf en ook van hunne familie. Indien Vader eventueel zou komen te overlijden, dan wil hij begraven worden in het graf van Moeder. Een zeer verklaarbare reden, waar aan niet te tornen valt. Na vele besprekingen en inlichtingen werden echter vele der geuite bezwaren ondervangen. Het bestuur liet zich van een andere zijde te veel beïnvloeden, hield geen voet bij stuk en het slot van het lied was, dat het mooie denkbeeld in de prulle- mand terecht kwam. Eenige weken geleden had er een begra fenis plaats van een menschenredder, een der velen, die op zijn conduite-staat heeft vermeld, dat hij eenige tientallen menschen het leven heeft gered. Zijn borst prijkte, ge durende zijn laatste levensjaren met eenige medailles, getuigenis gevende van die veel vuldige reddingen. Op de begraafplaats ech ter aangekomen, ging de stoet een eigenaar dig eind ver, zeer ver, en wel naar het armenhoekie, zooals dat in den volksmond luidt. O, schande voor de gemeenschap, deze groote burger der gemeente, deze groote menschenredder, werd door de „armen" be graven. De vele belangstellenden uitten in derdaad hierover hun misnoegen, dat had toch eigenlijk niet moeten gebeuren, dat was toch eigenlijk een blamage, enz., enz. Nu worden er maatregelen getroffen om dit euvel te herstellen: het overschot wordt opgegraven, ergens op een andere plaats weer herbegraven. Ter voldoening a. d. Voorschrif ten voor de Begrafenissen moet thans 95.— worden betaald. Deze groote burger wordt uit het „armenhoekje" weggehaald en zoo-iets heeft plaat- in 1939, in den democratischen tijd, waarin toch geen plaats moest zijn voor „armenhoeken" en „rijkenhoeken", vooral niet op een kerkhof. Het bovengenoemd plan van het Heldersche Reddingfonds-bestuur was toch niet zoo erg verkeerd. Het zou wenschelyk zijn het, met een weinig medewerking van het Gemeente-bestuur weder op te vatten ter uitvoering. K. F. Oortgijsen. Geachte redactie, Beleefd verzoekt ondergeteekende plaatsing van het onderstaande. Nu, ondergeteekende, dank zij de warme mildadigheid van de Heldersche ingezetenen weer in het bezit is gekomen van een vaartuig, voelt hij zich gedrongen zyn dank te betuigen- In de allereerste plaats dankt hij de redactie van de Heldersche Courant 'voor de bereid willigheid om deze steunactie te beginnen, welke met zoo dankbaar resultaat werd be loond. Maar mede wil hy hartelyk dank zeggen allen, die door hun bijdragen hebben rnedege- holpen om hem weer in staat te stellen een vaartuig te bekomen, hetgeen voor hem en Z1jn gezin een stuk gereedschap beteekent, waarmee hij zijn arbeid weer kan verrichten- Het is hem bovenal een behoefte God te dan ken, die de harten tot milddadigheid neigde- Schipper A. Tot.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6