Bestrijding van lediggang Pechmiddag in Nieuwe Niedorp Een trust van het Joodsche eigendom? Spionnage-processen in Spanje in Italiaansch-Fransche persoor'og woedt fel Radioprogramma Onregelmatigheden bij de Spoorwegen De Alkmaarsche Boys winnen gemakkelijk van HFC Haarlem-VSV 5-2 Laatsfe telexbericht Franschc minister van Financiën optimistisch 't Is weer ernst Palestina Circusdanseres neergeschoten Uit onze Omgevinq WlERlNGEh brand s ss1; trr ANNA PAULÜXVNA De spanning kw?ra eerst aan 't eind. Wie verwacht had een HFC ten tooneele te tien verschijnen, dat uit vrees voor degrada tie, zou spelen „op dood of leven", heeft zich al heel erg vergist. De heeren wilden het lan gen tijd blijkbaar wel gelooven, ze liepen niet of nauwelijks op de ballen en waren aanvan kelijk verre in de minderheid. Een half uur voor het einde werd dat anders, toen kwamen ze goed los. Maar toen was het te laat. De Boys waren niet zoo op streek als we dat wel eens gezien hebben. Men dient daarbij echter te overwegen, dat een elftal bij een vellig-schijnuide voorsprong dikwijls wat pleegt af te zakken. Zoo ook hier. Toen het echter begon te spannen bleek nog voldoende élan aanwezig te zijn om den voorsprong op nieuw te .ergrooten. Hetgeen dezen uitslag tenslotte zeker stelde. Wat HFC betreft, ver wonderen we ons er op het oogenblik weinig meer over, dat dit team rotsvast onderaan is komen te staan. Het is de zwakste ploeg uit deze competitie, daaraan valt niet te twijfelen En zoo de Haarlemsche withemden straks degradatiewedstrijden moeten spelen, geschiedt dit stellig door de vereeniging, die in de tweede klasse r aar nauwelijks op haar plaats is. Het groot verleden van de good old kan daaraan niets veranderen. De tijden zijn veranderd. De wedstrjjd. Een oogenblik na den aftrap weet HFC een corner te forceeren. De bal wordt echter weg gewerkt, komt naar voren bij Mulders, die voorzet. De nieuwe midvoor der rood-witten, Pater, zet in, de Haarlemsche doelman houdt, doch werkt niet weg. De bal komt dan weer bij Pater die liggend, den ook liggenden v. d. Togt het naijken geeft. Er zijn nog pas enkele minuten gespeeld en de stand is reeds 10. De Boys blijven aanvallen, zonder bepaald gevaarlijk te worden. Een corner voor HFC levert niets op, dan, even later, weet Mulders op goede wijze 20 te maken. Het spel zakt dan af. HFC speelt verre van doortastend, de Boys zetten er niet zoo heel veel tegenover. Ze schijnen den voorsprong voorloopig voldoende te achten. Over en weer is het af en toe even gevaarlijk, maar de eerste helft schijnt verder zonder doelpunten te verloopen. Tegen de rust oefent HFC wat druk uit op het Alkmaarsche doel. Veel schieten hebber de Haarlemmers echter nog niet gedemonstreerd en we denken ook nu weer den bal te zien verschuiven. Dan echter lost een HFC-er een harden schuiver, die tegen de achterpaal terugketst. De stand is 21. Het is tijd ook. Er wordt niet meer afge trapt en met deze score gaat half-time in. Na de hervatting. nemen eerst de rood-witten het heft in han den. Goudsblom krijgt een kans, doch wacht te lang, een corner levert niets op. Dan echter is Goudsblom er als de kippen bij, wanneer van links een goede voorzet komt en het is 31. De witten komen er nu geleidelijk beter in. Was in den beginne altijd een Boys-man het eerst bij de bal, nu is het in den regel een HFC-er. Een back van HFC dribbelt door alles heen, geeft ten slotte goed af, maar het schot is te zacht. Het afwerken der aanvallen liet bij de Haarlemmers zeer veel te wenschen over. Dan volgt weer een HFC-doorbraak, dit keer een hard schot en de stand is 3—2. De Boys beginnen te beseffen, dat de situatie hachelijk wordt. Ze forceeren een viertal corners, doch weten niet verder te komen. En dan neemt zoowaar HFC weer het heft in handen. We zien nu enkele goede schoten, die door v. d. Horst worden vermeesterd. Bij 'n Boys-aanval werkt de HFC-achterhoede zeer slecht weg, de bal belandt voor de voeten van Schenke, die een kleine opening voor zich heeft. Hij schiet en de stand is 42. Wel geven de gasten den moed blijkbaar nog niet op. Maar het is te laat. Even later wordt voor de laatste maal gefloten. Het is tijd en de Boys hebben ditmaal de Alkmaarsche eer opgehouden. Nieuwe Niedorp 1Schagen 1 14. Het is een eigenaardige wedstrijd geweest ln Nieuwe Niedorp! We zagen een in het eerste kwartier overrompelde thuisclub, die zich snel herstelde en geruimen tijd het spel beheerschte. Maar na de rust maakten de weersomstandigheden het haast onmogelijk in het veld te blijven, laat staan „voetbal" te spelen, zoodat de goede kans den achterstand in te halen geheel verkeken was. Neen, For- tuna was dezen middag de geelkragen al heel weinig gunstig gezind! Wat de spelers betrof, was de Nieuwe Niedorp voorhoede zeer actief maar weinig schotvaardig. Kistemaker en Ter Haar blonken uit. De achterhoede met Faus als rechtsback maakte er weinig van. De keeper Bakkum was niet bepaald slecht maar zijn uitloopen bezorgde zijn club vaak benauwde oogenblikken en zijn wegwerken was verre van fraai. Van Schagen was het spel over het algemeen niet zoo bijzonder, alleen de Moor speelde een tiptop wedstrijd. Doelman Schoorl was als een rots. De nieuwe ling Nypey blijkt zijn plaats ten volle waard. Slikker en L. Schoorl moesten den strijd wegens de oude blessure weer opgeven, bij Nieuwe Niedorp verving van der Han na de rust van Herwerden. De wedstrijd. De eerste aanval is voor Schagen. De wind, die op stormkracht waait maakt goede bal- contröle onmogelijk, men houdt het leder laag bij den grond. In de eerste minuten reeds mist Nieüwe Niedorp een mooie kans, als ter Haar op tactische wijze de bal heeft opgebraclr maar precies tegen het been van' Bremer schiet. Vlak daarop neemt de Moor de leiding voor Schagen, wanneer Broersma hem den bal goed heeft aangegeven (0—1). Nog geen kwar tier is het spel oud, of een verkeerde opstel ling van Faus noodzaakt Bakkum uit te loopen. Hij mist en weer is het de Moor, die ingrijpt en de score met een mooi hoekschot verhoogt (02). Het tweede kwartier is Nieuwe Niedorp sterk in de meerderheid. On ophoudelijk wordt het S.doel bestookt, maar de voorhoede schiet slecht. Ook met vrije schoppen van korten afstand is men zelfs niet fortuinlijk. Piet Schoorl geeft in deze periode schitterende staaltjes van zijn kun ne. Het laatste kwartier geeft weinig aan trekkelijk spel te zien, alleen de laatste minu ten daarvan brengen nog wat opleving, maar... óók weer een puntje voor Schagen. Weer is keeper Bakkum uitgeloopen, en weer is de Moor aanwezig, die de bal maar voor het intrappen heeft (03). Na de rust ontwikkelt zich een fraai vlug spel. Als ter Haar naar de meening van den scheidsrechter wat te hardhandig tegen de vlakte wordt gewerkt, krijgt Faus een penalty te nemen, énhet is 13. Verwoed valt Nieuwe Niedorp weer aan, het belooft een fraaie kamp te worden, maar... daar begint het te gieten. Van behoor lijk spel is geen sprake meer, het modder- en waterballet is néér om te zien. Bij toeval weet de Wit nog een doelpunt te maken of liever den bal in het N.doel te rollen (14). Het wordt een paar minuten droog en dan zien we nog een paar aardige aanvallen van beide zijden. Het is echter voor spelers en publiek een verademing als de zéér ijverige scheidsrechter inrukken blaast. Hoewel de thuisclub het eerst in den aan val was en de voorwaartsen verschillende kansen kregen, had VSV na tien minuten een 20 voorsprong. Eerst doelpuntte Sterk uit een hoekschop van rechts en kort daarop zette Sterk voor, waarna Döhring op fraaie wijze den stand op 02 bracht. Na 25 minuten trapte Rechtsteiner, de linksback van VSV, over den bal heen en de toegeloopen De Win ter kreeg vrij spel en scoorde tegen (12). Kort voor rust schoot De Winter hard tegen den paal, waarna de bal tot hoekschop werd verwerkt. De Winter zette den corner goed voor en Smit kopte in (22). Na de hervatting zette Haarlem er weer alles op en nmen had geluk, toen bij een aan val, welke door Van der Hulst geleid werd, de IJmuidensche back Van Osch den bal over het hoofd van Michel in eigen doel plaatste (3—2). De thuisclub was steeds in den aan val en in die periode bracht De Winter den stand op 42. In de laatste minuut zette Haarlem nog een goeden aanval op, waaruit Van Gooi den stand op 52 bracht. Rublee keert naar de Vereenig- de Staten terug. De diplomatieke correspondent van de „Times" verneemt, dat Rublee, de voorzitter van de inter-gouverne- menteele oommissie voor de vluchte lingen te Evian, zal altreden en naar de Vereenigde Staten zal terugkee- ren. Dit zou het gevolg zijn van de onderhandelingen, welke hij met de Duitsche regeering heeft gevoerd over de Joodsche emigranten. De correspondent verneemt verder, dat het Duitsche memorandum inzake de vluch telingen voorstelt, 150-000 tot 200.000 Jood sche pioniers toe te staan uit Duitschland te vertrekken en deze emigratie te financie ren na de vestiging van hun verwanten, die beter zullen worden behandeld door de Duitsche autoriteiten. Er moet een trust worden gevormd van het Joodsche eigen dom in Duitschland, waaruit de Joodsche emigranten, naar gelang van hun welvaart, zullen kunnen putten: ten eerste de benoo- digde gelden voor overtocht en borgstelling, in de landen, waarheen zij gaan, voor zoo ver dit in marken zal kunnen geschieden en ten tweede voor het aanschaffen van ma chines en verder materieel, welke meegeno men kunnen worden tot beperking van de vestigingskosten. Een der verdachten beschuldigd van moord op vijf geestelijken. Hedenmiddag zullen eenige sensationeele spionnage-processen voor den centralen krijgsraad te Barcelona behandeld worden. De beklaagden zijn Emilo Salazar Ventura de voorzitter van de Volksrechtbank, Fran- cisco Piquer, een anarchist, die beschuldigd wordt van moord op vijf geestelijken, Emilio Morales, de voorzitter van den Bond van Werklieden in het automobielbedrijf en Guillermo Bodo, die beschuldigd wordt van „moorden op langzame en geraffineerde wij ze". De normale uitgaven worden door de schatkist vrijwel geheel gedekt. In het Economisch en Financieele Bijvoeg sel van de Daily Telegraph heeft de Fran- sche minister van Financiën, Paul Reynaud een studie geschreven over het economisch herstel van Frankrijk. Hij omschreef hierin de actie van de regeering als volgt: Wijzi ging van het prijzenstelsel, van het crediet- stelsel en van het arbeidsstelsel. Verder wees hij er op, dat de Fransche schatkist de nor male uitgaven vrijwel geheel dekt, terwijl de productie met zes procent is gestegen. Ten slotte dankte Reynaud „de Britsche vrienden, die hem geholpen hebben door hun vriendschappelijk begrijpen." 't Britsche gezag neemt krasse maatregelen. In de laatste 24 uur zijn bij aanslagen, ge pleegd door terroristen, drie Joden gedood en vier gewond. Gisteren Is een jood gewond in een auto bus. Een joodsch politieagent werd gedood in Safad. tijdens een geweervuurgevecht Ten slotte werden verscheidene bommen op verschillende plaatsen geworpen. De jood sche kolonie Nessiona is aangevallen door een gewapende bende die van de Arabische plantages in de omgeving kwam. De aan vallers vermoordden een bewaker en ver wondden drie leden van een gezin, den va der, den zoon en de dochter. Vervolgens namen zij de vlucht. Zeven arabieren zijn ter dood veroordeeld wegens 't dragen van vuurwapenen en ver zet tegen de Britsche troepen. De militaire bevelhebber van Jeruzalem deelt mede, dat hij voornemens is in geval Arabische winkeliers weer hun winkels zul len sluiten, deze zaken even lang te ver- bicden open te gaan, als een staking heeft geduurd. Nieuwe Italiaansche aanval met „verachting" ontvangen. De „Relazzioni Internationali" schrijft, dat de Italianen in Spanje zullen blijven tot het regime van Franco volkomen bevestigd zal zijn. Het blad noemt verder de „Itali aansche aspiraties" op, die, aldus het blad, door de wapenen verwerkelijkt zullen worden, indien het niet door onderhandelingen kan geschieden. Die aspiraties hebben betrekking op Tunis, Suez, Dzjiboeti, „de gemak kelijkste toegangspoort, die als sleu tel van het huis niet in handen van anderen gelaten kan worden", Cor sica, omdat dit van fundamenteel belang voor het Italiaansche veilig heidssysteem is" en Nice, dat door een volksstemming aan Frankrijk is toegekend, „doch de Pranschen heb ben er het meeste belang bij daar van terug te komen". Deze vraagstukken zijn verbonden met het leven van het Italiaansche volk! Kalme verachting. In antwoord op het artikel in de „Relaz zioni Internationali" schrijft Vivières in „L'Ordre": „De Relazzioni Internationali" moet wel weten, dat Frankrijk zijn woorden met kal me verachting ontvangt. Zij, die van dit or gaan hun spreekbuis maken, veroorloven wij ons te zeggen, dat het niet onze fout is, in dien zij tot het uiterste worden gédreven door voortdurend onjuist optreden, gevoegd bij onoverkomelijke financieele en economi sche moeilijkheden, waarvan het einde een groeiende impopulariteit bij het eigen volk is. Wij zien zeer wel, dat de fascistische re geering zich in een niet te benijden toe stand bevindt. Wil zij thans, zich verloren voelend, een conflict uitlokken, waarvan de geheele wereld, ook Duitschland weet, dat zij het niet kan doorstaan?? Wij zouden ons niet gaarne moeten verdedigen, doch men mag te Rome niet in twijfel verkeeren hier omtrent: Wij zullen ons verdedigen en het Fransche volk zal dan de vrije loop laten aan zijn toorn, welke het lang heeft onder drukt." Door ongelukkigen minnaar. Drama te Vilvoorde (België). Zaterdag heeft een twintigjarige student, wonende te Wervik te Vilvoorde bij Brussel, een zeventienjarige circusdanseres neerge schoten op het oogenblik, dat zij een doch tertje van één der directeuren van het cir cus van de school haalde. De jonge student, een zoon van een goed aangeschreven familie te Werfik, merkte op zekeren dag, toen het circus F. zijn tenten opgeslagen had in zijn gemeente, het zeven tienjarige danseresje op, die kleindochter was van den directeur van het circus en dochter van een Spaanschen circusartist. Da delijk raakte hij tot over de ooren verliefd. Hij vroeg het meisje zijn verloofde te willen worden en vroeg haar om een foto. Ze wees beide vragen van de hand. Woedend zwoer de jongen haar te zullen enzoeken, waar zij zich ooit zou bevinden. Zaterdagavond verklaarde hij zijn ouders dat hij zijn broer te Kortrijk ging bezoeken. Onderweg kocht hij een revolver. Hij ver trok daarna naar Brussel, vanwaar hij on middellijk Vilvoorde bereikte. Reeds in den namiddag hebben verschillende personen hem om de plaats zien zwerven, waar hel circus zijn tenten had opgeslagen. De student wachtte het meisje af. vroeg haar opnieuw zijn verloofde te worden en bij een nieuve weigering schoot hij zijn revolver op haar af. Een kogel trof haar in den schouder. Zij kon nog vluchten, maar de jonge moordenaar zette haar achterna en schoot haar neer. Van alle kanten kwamen menschen op hem af. De politie, die even daarna toesnelde, moest moeite doen om den jongen student tegen de woede van de menigte te verdedigen. Geen levensgevaar. Het meisje werd onmiddellijk naar hot ziekenhuis overgebracht, aldus het Vk. Zij heeft drie wonden opgeloonen. een schamp schot aan het hoofd, een schot in den schou der, en een door de linkerhand. Er bestaat geen onmiddellijk gevaar voor haar leven. Do dader werd opgesloten. Het slachtoffer wa> de dochter van een Spaansch artist, die sa men met zijn echtgenoote een tweetal jaren geleden omkwam bij een auto-ongeluk. PLAN TOT STICHTING VAN SCHO LINGSKAMPEN VOOR JONGE WERK LOOZEN. Naar het Nws. v. d. Dag verneemt, is on langs opgericht de stichting „Nederlands Volkskracht", die gevestigd is te Amsterdam en oa. ten doel heeft jonge menschen, die dor werkloosheid in moeilijk moreele en economische omstandigheden verkeeren. metterdaad bij te staan. Een van de middelen, waardoor de stich ting dit doel hoopt te verwezenlijken, is, de werklooze jongens aan den gang te zet ten. Men wil daartoe vier kampen inrichten, die elk duizend jongens kunnen bevatten; om de drie maanden zullen duizend andere jongens deze kampen bewonen zoodat op den duur in tolaal 16.000 werklooze jongens per jaar bereikt worden. Het doel van deze kampen zal niet in de eerste plaats zijn werkverschaffing in den tot dusver gebruikelijken zin: de kampen zullen meer gericht zijn op „scholing". Door eenvoudigen arbeid wil men de jongens weer het tempo van het bedrijfsleven laten ondervinden en hen geschikt maken dit tempo te volgen. Op deze wijze hoopt men de jongens, die nu zoo vaak hun tijd in le digheid doorbrengen, weer geschikt te ma ken voor den arbeid in de maatschappij- Door aanhoudenden lediggang vervreemden zij zoowel van het werk als van de tucht, die geregeld werken meebrengt. Deze hoeda nigheden hoopt men door scholing in kam/p- verband weer tot gelding te kunnen bren gen. SAMENWERKING MET DE «WERK GEVERS. De plannen zijn besproken met het Ver bond van Nederlandsche Werkgevers, dat zich bereid heeft verklaard eenige leden af te vaardigen, opdat de samenwerking tus- schen bedrijfsleven en arbeidsscholing zoo nauw mogelijk kan worden. De oprichters der stichting zijn de Amsterdarfische maat schappij voor Jongemannen en de Volkshoo- geschool „Allardsoog" te Bakkeveen. De stichting „Nederlands Volkskracht" wenscht, als de noodige middelen verkregen kunnen worden, de scholing in kampen op groote en doeltreffende schaal te doen plaats vinden en dat vooral voor die groe pen van jongens, welke niet door de con- fessioneele en socialistische organisatie be reikt worden, maar de groote meerderheid vormen van de werklooze jeugd. DINSDAG 14 FEBRUARI 1939. Hilversum I, 1875 en 301.5 m. AVRO-Uitzenidgn. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Omroeporkest (Om 12.15 Berichten). 12.30 Gramofoonmuziek. I.15 AVRO-Amusementsorkest. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Kniples. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest en solist. (Om 6.25 Berichten). 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Cellovoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal. Mededeelingen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Vocaal concert. 10.45 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek 11.30—12.00 De AVRO Dance Band. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten en solist. (5.456 05 Felicitatiebezoek 6.35 Berichten, sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap" 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.15 Het Stedelijk Orkest van Maastricht en soliste. (9.00—9.20 Zang met piano en obliga t-ziool; opn.). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys en solist. (11.0011.10 Gramofoonmuziek). 11.3012.00 Gramofoonmu/jek. Gisteravond is door onbekende oorzaak Wnm'-r-' in de wor>ing van wijlen door de famnde^Ster,and- thans ^-wöond heer S t I °n e1*endom van den enken de inboedel fe redden De brand' brandde. De windrichting.™ 'S lendende perceelen gunstig, zoodat fie7. geen gevaar liepen door het vuur aangeta,! te worden. Verzekering dekt de schade ]v man en de vrouw waren afwezig. üe ov. rige bewoners een huisgenoote met de tweè kinderen van het echtpaar den Veen, kon den zich bijtijds in veiligheid brengen. S.D.A.P. propaganda-avond, „Wanneer de soc.-dcmocratie vaststelt, dat het niet goed gaat in de wereld, zal dit wel door niemand worden tegengesproken, op. perdc de heer W. Doelen, propagandist, 0n den S.D.A.P.-avond, Zaterdag in Veerburg gehouden. Sinds lang leven wc voortdurend onder oorlogsbedreiging en in verschillende deelen der wereld wocdl de oorlog zelfs. In China zijn waarschijnlijk reeds meer slachtoffer gevallen dan in den wereldoorlog, in Abos- sinië stuiten de Italianen buiten de voor naamste plaatsen en wegen nog steeds op verzet en in Z.W. Europa vecht het Spaan- sche volk tegen de generaals, die nooit heb- ben kunnen verkroppen, dat het zijn lot zolf in handen nam en die steun krijgen van Ita lianen en Duitschers. Overal brengt het fas eisme oorlog. Maar de geschiedenis leert, dat dictaturen het nooit brachten tot een 1000. jarig rijk. De volkeren in fascistische statop zullen zelf de tegenkrachten sterk moeten maken om op het historisch juiste oogen blik de koers te veranderen. Onze taak, al dus spr., ligt bij het eigen volk. De wan- hoopsstemming dor duizenden werkloozen en van de neringdoenden, kleine boeren en tuinders, die mee lijden, is een voeding^, bodem voor het fascisme. Daaom moet alles gedaan worden om de werkloosheid op te heffen. He volk moet rijpg emaakt worden voor verandering van de grondslagen der maatschappij in socialistischen zin en daar voor, zoo eindigde spr. ongeveer, vraagt de S.D.A.P. uw steun, uw lidmaatschap, uw da- gelijksche toewijding om anderen te overtui gen, dat er een maatschappij moet komen, waarin veiligheid, vrede en verdraagzaam heid heerschen en waarvan vrijheid de grondslag is. Op dezen avond werden, zooals dat ook in den omtrek gebeurde, documentaire, na tuur- en amusementsfilms vertoond. De afd. voorzitter der S.D.A P., de heer Oltmans, sprak het openings- en sluitings woord en deed enige mededeelingen over komende vergaderingen. Stationschef met meer dan veer- tig dienstjaren geschorst. De afdeeling comptabiliteit van de Ned. Spoorwegen deelt ons mede, dat de heer V., stationschef, wegens onregelmatigheden in het beheer der hem toevertrouwde gelden, is geschorst met vooruitzicht dat tegen hem de gebruikelijke disciplinaire maatregelen genomen zullen worden. Dit houdt in on middellijk oneervol ontslag. Reeds Vrijdag was ons bekend, dat een onverwachte kascontrole een nader onder zoek tengevolge zou hebben. Waar moge lijk nog van een administratief abuis spra ke kon zijn, hebben wij in het belang van den betrokkene en op verzoek van de Ned. Spoorwegen in ons Zaterdagnummer over dit droeve geval nog niets opgenomen. Wij vernemen nog. dat de onregelmatigheden wel over langeren termijn, maar niet over groote bedragen loopen, slechts f 329.— be draagt het tekort. De heer V. is Vrijdag morgen, toen de controleambtenaren met den trein van 10.25 arriveerden, den polder ingegaan en werd 's avonds in overspan nen toestand te Breezand aangetroffen. Ons werd nog medegedeeld, dat de vreemde houding van den heer V., die te gen zijn gewoonte den laatsten tijd zeer melancholisch was, argwaan had <*ewekt- De geschorste stationschef heeft reeds meer dan 40 dienstjaren bij de Nderlandsche Spoorwegen en stond bekend als een zeer nauwgezet en flink ambtenaar. Onlangs vierde hij onder veel belangstelling zijn 40- jarig jubileum. ALKMAAR, 10 Febr. Kaasbeurs. KL Edammer 40 plus, aan bod 2600 stuks, verkocht 1750 stuks, prijs 20.5022, Ed. Kruid, aanbod en verkocht 225 stuks, prijs 22.50. Totaal: aanbod 2825 stuks, verkocht 1975 stuks. Aanwezig 1 fa briek. ALKMAAR, 11 Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 225.000 kipeieren 3.10 —3.70 per 100 stuks. ALKMAAR, 13 Febr. Per veemarkt waren heden aangevoerd: O Paarden, 78 vette koeien f 150—280, graskalveren f 3550, 278 nuchtere kalve- ^,n'®!>achf f 414, 58 vette schapen f 15— jA 316 vette varkens 4548 et. per Kg.» handel matig. RROF.K OP LANGENDIJK, 11 Febr. Aanvoer: 200 Kg. aardappelen, eigenhei mers 3.60, 0800 Kg. uien 4.00—5.50, drielin- 2"Pri 3 303 (V) f K 1 3 40 "«'V uk; IJ q-.OUO.üV, u f" 3.30 3.90, grove 4—5, gele nep -- 3.60, stek 60 90 et.. 9600 Kg. peen 3.60-*, .J?L"e "?een 1-2.10, 4300 Kg. kroten 3—4-10. •>■>000 Kg. ronde kool 4.20—6.90, 40.000 Kg- gele kool 4.306.60, 63000 Kg. Doenschc 'vifte kool 3.85. N'OORDSCH \RWOUDE. 13 Febr. Aanvoer: 1200 Kg. uien 5.20, drielingen j~' erovo 4.90. 1300 Kg.p een 3.50—t-aO, kleine peen 1.60. 3600 kg. kroten 1—3.40; 36000 kg. re™1'' 380- 14000 '<g. gele kool 5.30- 71000 '<g. d. witte kool 4.30—5.10 osS?1?* 0P T-ANGF.ND1.TK. 13 Febr. •toi - on^' ,"'on 05.40; drielingen 70—1- •tok 4.80-4.90; 1000 kg. peen 4—4.20: kleine 7500 i1)0' 11 ",0° hg. mode kool 4.70—16-' «Tic kool 4.80—0.60; 20.000 kg. witte kool 4.50-4.90,

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 4