ICTORIA Ingezonden Een geheimzinnig schip met vet Viool-concert L. van Beethoven Filmavond Noodslachtplaats te Koegras Voorstel tot verkoop van grond te Huisduinen aan M. G. Gillese Burgerlijke Stand van Den Helder Tweede Heldersche bridge-drive Correspondentie 'SMuJUch tiieuwJ Den Burg Bal Masqué Rijkspostspaarbank De Waal Bonte avond „Heemaf"~avond in Pen's schouwburg ïïlatinefeiUJtiea Cursussen voor Koopvaardij- officieren Op het Marine-concert van morgenavond wordt door den solist Jac. v. d. Woude, het vioolconcert van Beethoven uitgevoerd. Op 23 December 1806 vond in het „Theater an der Wien" te Weenen een concert plaats, gegeven door den lsten violist en dirigent aan dat theater, Frans Clement, waarin deze voor de eerste maal het Vioolconcert (op. 61) van Beethoven voordroeg. Deze Clement schijnt een violist van meer dan gewone beteekenis te zijn geweest: in de eerste plaats blijkt dit reeds uit de omstandig heid, dat Beethoven hem dit stuk, bij de eerste uitvoering ervan, toevertrouwde; in de tweede plaats uit het feit, dat hij het stuk van 't notenblad spelen moest, omdat het in de repetitie nog niet geheel voltooid was. Hij moet dus een gedeelte van het moeilijke stuk, bijna zonder voorbereiding gespeeld hebben! Of wellicht in dien tijd de eischen minder hoog waren? Of Beethoven, zoo hij zijn werk eenmaal in de onnavolgbare vertolking van Joachim gehoord had, met die van Clement tevreden zou zijn geweest? Wie zal op deze vragen het antwoord geven? Te constateeren valt alleen maar, dat het concert nog steeds als proefsteen geldt: voor den violist, om de moeilijke technische opgaven zoowel als voor den kunstenaar om zijn diepen, innig muzikalen inhoud, en dat zijn ruim honderdjarige ouder dom nog niets heeft doen verminderen aan de aantrekkelijkheid en bekoring die het goed voorgedragen op de toehoorders uit oefent. Evenals in de drie laatste Pianoconcerten, is in dit Vioolconcert het orkest niet alleen begeleidend, maar ook zelfstandig, sympho- nisch aangewend en geeft aan het concer- teerende solo-instrument juist daardoor en door de bescheiden, nooit opdringende be handeling een bijzonder relief. Het gebruike lijke lange tutti, een exposé van den thema- tischen inhoud van het stuk, gaat vooraf aan het intreden der solo-vioolpartij. De pauken vangen aan met vier, schijnbaar onbeteekenende, kwartnoten, deze hebben, behalve als inleiding tot het hoofdthema, nog beteekenis als zelfstandig motief en worden in den loop van het stuk herhaadelijk als zoo danig aangewend. Het tweede deel, Larghetto, is weer een van die Beethovensche wonderen! Door de solo-viool wordt een verbindende cadans voorgedragen en deze voert onmiddel lijk naar het hoofdthema van de laatste satz, een opgewekt stuk in Rondo-vorm. De heer Jacob v. d. Woude zal a.s. Woens dag het concert vertolken met het symphonie- orkest der Kon. Marine onder leiding van L. H. F. Leistikow. Wie aan den weg timmert, heeft veel be kijks. Ook organisaties, die zulks niet doen als de Schoolwerktuinvereeniging hier ter plaatse, wier tuin zelfs van den openbaren weg niet te bemerken valt, willen gaarne be langstelling in breederen kring. Vandaar, dat bovengenoemde vereeniging, welke beoogt de jeugd door de kennis van de natuur liefde voor haar bij te brengen en die o.m. zich reeds 2 jaar belast met het verschaffen van bollen aan de leerlingen onzer lagere scholen, in samenwerking met ons Natuurhistorisch Mu seum, een filmavond heeft georganiseerd op Donderdag 16 dezer in de bovenzaal van „Cen traal", Kanaalweg. Behalve eenige kijkjes uit den arbeid der vereeniging zal een populair- wetenschappelijke film worden gegeven, waar bij de heer J. Njjkamp voor de noodige toe lichting zal zorgen. Men zie voorts voor bij zonderheden de advertentiepagina in het num mer van heden. In de raadsvergadering van 21 Juni 1938 werd, overeenkomstig het voorstel van B. en W., besloten om de z.g. noodslachtplaats te Koegras van de weduwe Vart Stipriaan met ingang van 1 Juli 1938 in te huren voor den tijd van 9 maanden, alzoo tot 1 April 1939, zulks in verband met de door de plannnen tot stichting van een nieuwe gebouw voor den ge meentelijken dienst voor sociale zaken naar voren gekomen noodzakelijkheid om ook voor het kantoor van den Vleeschkeuringsdienst naar een andere huisvesting om te zien. Plannen voor de huisvesting van dezen dienst en de oprichting van een noodslacht plaats zijn thans in bewerking. De uitvoering daarvan zal echter nog geruimen tijd vorde ren, zoodat het noodig is de huurovereenkomst te verlengen. De weduwe Van Stipriaan verklaarde zich op een daartoe door B. en W. gedaan verzoek bereid de noodslachtplaats te Koegras tot 1 Januari 1940 aan de gemeente op dezelfde voorwaarden te blijven verhuren. B. en W. stellen daarom voor de z.g. nood slachtplaats te Koegras v. d. weduwe v. Sti priaan met ingang van 1 April 1939 in te huren voor den tijd van 9 maanden tegen een -huurprijs, berekend naar 300.per jaar, en overigens op de voorwaarden, vervat in de huurovereenkomst van 18 September 1930. Door M. G. Gillese, alhier, is het verzoek gedaan om hem ten behoeve van den bouw van een woning aan den Zeeweg, te Huis duinen, een stuk grond te verkoopen, behoo- rende tot het perceel, groot ongeveer 260 m2. Verzoeker biedt aan een prijs te betalen van 2.50 per m2, welke prijs ook voor den naast gelegen grond werd betaald en redelijk is te achten. Onder mededeeling, dat en de directeur van gemeentewerken èn de commissie van bijstand voor het grondbedrijf zich met den gevraagden verkoop kunnen vereenigen, stellen B. W. voor daartoe te besluiten. van 11 en 13 Febr. 1938. BEVALLEN: T. A. RedekerKolk, z.; P. Mommaas't Hart, z.; J. M, Quanjervan Zalm van Eldik, z.; H. DekkersReinders, d. OVERLEDEN: D. van der BruggePrins, 70 jaar; J. C. Roost, (m.), 27 jaar. Sparen onder toe:. van de staat bij een solide verzekeringsbank. Eén dub beltje per week brengt U later reeds honderd gulden. Vraagt inlichtingen, -7- ••A q f. voor inlichtingen en Dk-ZlN gratis kalender N.V. VERZEKERINGSBANK Kelnersgracht 124 128. Amsterdam Zooals we verwacht hadden, hebben zich reeds zooveel deelnemers opgegeven, dat de Casino-zaal geheel „uitverkocht" is. We zijn dus genoodzaakt reeds heden de inschrijving te sluiten. Verdere bijzonderheden zullen nog volgen. UITZENDING VAN DE PONTIFICALE H. MIS VAN REQUIM. Morgen zal de K.R.O. om 10.30 u. de Ponti ficale H. Mis van Requiem uitzenden, welke door Z. H. Exc. Mgr. dr. J. de Jong, Aartsbis schop van Utrecht in de Kathedrale Kerk te Utrecht zal worden opgedragen. Daarna zal uit Vaticaanstad een gramofoon- reportage volgen van de bijzetting van het stof felijk overschot van Z. H. den Paus. De onbekende. Het vraagstuk, door U aan gesneden, is al zoo oud als de weg van Rome. Natuurlijk kunt u, op „zakelijke wijze" daar over uw hart nog wel eens luchten, mits het vraagstuk onderteekend is met uw naam. Deze voorwaarde stellen wij voor de plaatsing van ieder ingezonden stuk. Red. Held. Crt. ALGEMEENE BEGRAFENISVEREENIGING „DEN HELDER" Goedgek. bij Kon. besluit 27 Juli 1934 No. 31 Uitvoerder: J. C. HUBER, Hoogstraat 41 - Tel. 614 (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geaachte Redactie, vergun mij voor het onderstaande een plaats in uw blad Naar aanleiding van het ingezonden stuk van het bestuur der kleinhandelaren Ver. „Ons Belang", als antwoordt op mijn ingezonden stuk van Zaterdag j.1. zou ik gaarne eenig commentaar geven. Mij wordt verweten, dat ik slecht op de hoogte ben, een verwijt dat hem altijd treft, die ergens over praat, of zich onomwonden uitspreekt over een zaak waar men volgens een ander, alleen als vakman over mag spreken. M.a.w. buiten je vak om weet je nergens over mee te praten, maar zoo is het niet. Ik bedoelde en dat moet men toch wel heel goed begrijpen, heelemaal niet de duurte van de groenten op heden, Januari, Februari 1939 maar over het algemeen als het de tijd van groenten is. En al is men dan niet op de hoogte, dan weet men toch wel als In de eene plaats een mooie krop andijvie voor 1 cent te koop is en in Den Helder betaald men 3 4 cent voor zoo'n krop, dat dan Den Helder duur is, onnoodig is het te vermelden, dat dit ook voor andere groenten- geldt. U verwijst naar de marktberichten van Broek op Langedijk, maar wij wonen in Den Helder, ik had ook liever gelezen, dat U ons naar de veilingberichten van Den Helder had verwezen, daar hebben wij meer aan en U zoudt het publiek zeer verplichten om alsnog gehoor te geven en iederen dag de veiling- berichten in de krant te noteeren en zoo het publiek de overtuiging te geven dat de groen ten niet duurder zijn in Den Helder. Hoogachtend, T. M. v. d. Putte. Geachte Redactie, Mag ook ondergeteekende een klein plaatsje in Uw blad, bij voorbaat zijn dank. Het is wel vanzelfsprekend, dat de „brood oorlog" het gesprek van den dag vormt en dat daarbij de „Heldersche Courant" de tolk is van veler gevoelens in deze, spreekt ook vanzelf. Vele sympathieke geluiden en goede raad gevingen bereiken ons schier dagelijks, maar... zoo vragen wij ons af, is de zaak zelve daar wel mede gediend? Voor hen, die critisch lezen en luisteren, moet het nu toch wel duidelijk zijn, dat lang niet alle consumenten op gezag aannemen, dat voor den thans geldenden broodprijs niet kan worden geproduceerd en er dus verlies geleden wordt door de producenten. Met mij vragen velen zich af: waarom wordt in alle talen gezwegen door de meest deskundi gen en belanghebbenden, n.1. de bakkers zelf? Zou hun zaak niet beter gediend zijn door b.v. met een eenvoudige exploitatierekening aan te toonen, dat op deze manier door hen niet kan worden gewerkt. Pas dan zou het publiek haar houding in dezen strijd kunnen bepalen en als dan door de cijfers is aangetoond, dat de bakkers strijden voor een rechtvaardige zaak, kan het niet twij felachtig zijn hoe deze houding zal wezen. Terzakekundigen hebben mij vertelt, en ik twijfel daaraan geen oogenblik, dat er bij den thans geldenden broodprijs geen sprake kan zijn van winst en, dat weten we allen, zonder winst kan geen bedrijf floreeren. Maar, zeggen wij, toont het aan. Volgt in deze het goede voorbeeld van het bestuur der Kleinhandelaren Vereeniging, zoodat ook het broodetende publiek weten hoe de zaak er bij staat. Want deze oorlog wordt niet gewonnen door raadgevingen, hoe goed ook bedoeld, doch door een daad van de belanghebbenden en op dit laatste wacht het publiek. W. Helfensteijn. Werkelijk, U moet vandaag nog overgaen op „De Toelast", Spoorstraat 9—11, Tel. 300 Marktoverzicht De vee-aanvoer was ook Maandag nog met groot. De wolvee-aanvoer bestond alieen een drietal rammen, prijzen 20. t P<De rundvee-aanvoer bestond "ltslu'*.e?g "'J nuchtere kalveren, die gemiddeld 10.50 per stuk deden. De varkens op de boerderij gelden 23 tot 23 V, cent per pond. Een goede .big kocht m op de markt voor 12.—. Schrammen liepen van 20.tot 27. Kippen brachten ongeveer 0.65 per stu op, hoogste prijs 0.75. Aan de eierenveiling liepen de prijzen bij vorige week nog met pl.m. 20 cent per 100 stuks terug. Marktberichten Veemarkt 13 Februari. Aangevoerd. 17 nuchtere kaïveren, 7.14, 6 schrammen, 20—27, 21 biggen 10—14, 8 kippen 0.650.75, 3 rammen 2026. Eierenveiling 13 Februari. Aangevoerd: 48.000 eieren. 58/62 kg 3 3.20, 62/64 kg 3.15—3.30, 66/70 kg 3.35— 3.65, 50,56 kg 3.65—3.05, alles p. 100 stuk3. Vrqdag 17 Februari a.s. zal in de zaal van den heer Pen een bal-masqué worden ge houden onder leiding van den heer R. Boom. Kaarten voor dezen avond zijn voor gemas- kerden verkrijgbaar bij den heer Boom. Per sonen, die echter niet in een maskeradepakje dezen avond wenschen bij te wonen, kunnen aan de zaal nog kaarten verkrijgen. Evenals vorig jaar zal ook thans wederom een publieksprijs beschikbaar worden gesteld. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Burg. In den loop der maand Jan. 1939 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd 27.845,63 en terugbetaald 22.668,24 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 5.177,39 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 23. Het gezelschap, dat zich de moeite getroost heeft een gezelligen avond te De Waal te organiseeren, mag over de resultaten hiervan tevreden zijn. De vóórverkoop van kaarten moest al spoedig worden stopgezet. De be langstelling was zóó groot, dat vóórverkoop niet noodig was. Toen dan ook de heer F. Keyser Zaterdagavond de bijeenkomst opende, was de zaal van Bellevue tot in de verste hoeken bezet. De avond werd gevuld met zang en voordrachten, die alle een zeer vlot ver loop hadden. Vooral het koortje, onder leiding van den heer B. v. d. Berg, kon het publiek zeer bekoren. Een Engelsch lied, „My old Kentucky Home", door den heer C. Smit op zeer verdienstelijke wijze gezongen, oogstte ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. POLITIERECHTER. (Zitting van Maandag 13 Februari). TEXEL. G. D. uit Oudeschild op het eiland Texel had omstreeks September van het vorige jaar een partij vet gekocht van een zeke ren A. B. en van M. K. Dit was op zichzelf niet erg, maar het was aangespoeld en dus stond verd. terecht wegens het op- koopen van frauduleus vet. De politierechter mr. Krabbe wijst er verd. op, dat hij maar lukraak koopt alles wat los en vast is. Dit vet was toch immers verkregen door diefstal. Maar verd. liet zich niet vangen en zeide, dat het overal mocht. De politie rechter was een andere meening toegedaan en las den verdachte voor, dat hij bij de politie anders had verklaard en wel degelijk had be kend, dat het vet van diefstal afkomstig was en hij het nooit meer doen zou. Da's verkeerd opgeschreven, hield verd. koppig vol. Die houding verbaast me, interrumpeerde de Officier. Getuige B. uit De Cocksdorp weet „pertinent goed", dat deze verd. 12Ó kg vet van hem had gekocht. Inderdaad dacht ik, dat het mocht en waardeloos was. De strandvonder schopte er tegen aan; dat zou die nooit doen, als dat vet waarde had. De verdediger van verd., mr. Buiskool Jr., uit Schagen, wilde van get. weten, of er wel eens meer vet aanspoelde? O jee, ja, zegt get. Bij ieder stormpie en het stinkt gewoon weg. Maar het is dan toch maar 8 ets. per kg waard, vond de politierechter. Ook de volgende get., M. K. uit Den Hoorn, had aan verd. een partjjtje vet verkocht, tot een gewicht van 70 kg. Mr. Krabbe verwijt get., dat hq dit vet van het strand heeft weggenomen en niet aan de Strandvonderij had verkocht. De gemeente-veldwachter van Texel, G. G„ heeft een verhoor afgenomen en blijft bij het proces-verbaal. Ja, wees de politierechter er get. op. Maar ver. komt nu met allerlei uitvluchten, n.1. dat het vet waardeloos vet was en dat het stonk. Get. wil hiertegen inbrengen, dat verd. hem wel heeft gezegd,'dat liet vet in andere plaat sen was vrijgegeven. Maar toch in Texel niet? vroeg mr. Krabbe. Nee, nee, in Texel niet en dat weten ze heel goed ook, antwoordde getuige. De verdachte blijft er hardnekkig bij, dat hij nooit voor de politie een bekentenis had afge legd. De Officier, mr. v. d. Feen de Lille, vindt de rol van den heler achter de schermen zeer onsympathiek, vooral ook, omdat verd. hier een houding aanneemt alsof hij va den prins geen kwaad weet. Wegens schuldheling loopt verd. in een voorwaardelijke veroordeeling en daarom eischt de Officier de zwaarste straf, welke hij eischen mag, en wel 6 maanden ge vangenisstraf. Het pleidooi. Mr. Buiskool Jr. meent, dat er van een dief stal of een verduistering geen sprake was. immers, dan moet dit vet geheel of gedeelte lijk aan een ander toebehooren en dat is hier niet het geval. Het betreft bovendien goed, dat al twintig jaar of langer in het water heeft gelegen. In Egmond is dit vet vrijgegeven. Als de politierechter het hiermede niet eens is, dan vraagt mr. Buiskool de uiterste cle mentie. De Officier zegt in zijn repliek, dat hij niet weet of de verdediger het plan heeft nog eens ooit zittende magistraat te worden. Mocht dit zoo zijn, dan hoopt Mr. v. d. Feen de Lille, dat de verdediger het niet wordt in een kustplaats. Dit vet was niet het eigendom der Strand vonderij, maar van den assuradeur. De Offi cier persisteert derhalve ten volle bij z'n eisch. Maar een assuradeur is niet meer na twintig jaren te vinden, kaatst mr. Buiskool den bal terug, welke de Officier hem toewierp. Vast komt dan te staan, dat dit vet al gedurende 15 a 16 jaar bjj stormmachti- gen wind aanspoelt, maar dat het wel be kend schijnt te zijn, uit welk schip het vet afkomstig is. Maar dat dateert al uit den mobilisatietijd, meent de veldwachter. Mr. Krabbe weet er direct geen raad mee en schorst de zitting, om zjjn vonnis te formuleeren. Na heropening zegt de politierechter, dat bg de uitspraak bepaalt op heden over veertien dagen. Dan moeten voor den politierechter ver schijnen A. B. en P. A. B. uit Texel, die de hoeveelheid vet van 120 kg van het strand hadden weggenomen. P. A. B. had het niet de moeite waard gevonden te ver schijnen. Maar het was waardeloos goed, meent ver dachte B. Nou zeg, waardeloos was het niet. U heeft het voor 8 ets. per kg verkocht en later heeft de opkooper D. het voor 10 ets. per kg ver kocht, legt mr. Krabbe verd. uit. U heeft hoogstens kunnen denken, dat het vrijgegeven was en niemand toebehoorde. Het vet is hiermede van den ketel, want we hooren niets nieuws meer. Voor onbepaalden tijd wordt dus de zaak aangehouden. Er volgen daarna nog een achttal van deze „vettige" zaakjes, n.1. tegen M. K„ M. C. T., A. S., G. J„ P. v. d. G„ J. de J„ S L. en J. Sch., allen uit Texel. Deze hebben het vet van het strand opgeraapt. M. K. wordt-vrijgesproken van het hem ten laste gelegde, omdat hier gebleken is, dat deze verd. slechts heele kleine stukjes vet had op geraapt en de politierechter begrijpen kon, dat verd. meende, dat dit vet weinig of geen waarde had. A. S. zegt „absoluut geen vet te hebben op geraapt". Maar de veldwachter vertelt anders. Dan heeft de veldwachter me verkeerd be grepen, voert verd. aan. Get. G. D. heeft van dezen verdachte een kleine hoeveelheid vet gekocht. Dan moet die get, maar eens uur en plaats opgeven, wanneer hij bij me is geweest, meent verd. Dat weet ik niet meer, zegt get., en onder eede kan hij niet- verklaren, dat hjj het vet van A. S. heeft gekocht. Misschien was het ziin broer J. S. Vrijspraak vraagt de Officier en vrijspraak zegt ook de politierechter. Daarna worden vrijgesproken P. v. G„ J. de J. en S. L. De zaken tegen M. C. T.; J. Sch. en G. worden voor onbepaalden tijd aangehou den. d. J. veel bijval. De heer Smit beschikt over prachtige basstem. Het zou ons te ver vo»!*" iedere voordracht afzonderlijk te vernield 't zij genoeg om mede te deelen, dat ied!n' bijdrage een spontaan applaus verwierf v meld zij echter nog, dat de heef T. du 'pon* het publiek zeer wist te amuseeren met serie humoristische voordrachten. Tot dekking der kosten werd in de v>a,, een taart verloot, die door de bakkerjj Piaat6 man gratis was beschikbaar gesteld. s' Aan het eind werd een gezellig bal houden. se" Het is gebleken, dat een dergelijke ave™ bij de bewoners van De Waal zeer op Dri wordt gesteld en dat een herhaling hiervi® zeer in den smaak zou vallen. aa Uitgaande van de N.V. „Heemaf", zai Donderdag in de Bioscoopzaal van den heer Pen te Den Burg een voordracht met licht beelden en enkele films worden gegeven over- De Heemaf S.K.A. motor en zijn toepassingen' De aanvang is om 8 uur. Ondervolgende schepelingen zijn aangewezen om den lsten Maart 1939 per m.s. „Chr. Huij. gens" van de N.V. Stoomvaart Mij. „Neder, land" naar Oost-Inrüë te worden uitgezonden- Schipper P. van de Koppel. Majoor-torpmkr. ,L Harpe. Sergt.-monteur J. Klaassens. Kwartiermeesters J.. de Hoog en H. Hooge. land. Telegr.maat J. F. Bailleul. Matrozen 2e kl. C. Buijnink en R. de Nooij. Seinersmaat L. Zevenbergen. Matrozen 2e kl. R. C. Arends, W. Bakker J. T. Bouwman, P. Pijl, C. Chatelain, J, v| Dixhoorn, W. C. Ebbe, C. J. van Ejjk, K. Flens' A. Haas, P. J. 't Hart, K. Haijck, W. p. Vaii Lier, G. W. J. v. der Pluijm, J. Proviljj, a. j, G. Radt, H. W. Walraven, G. de Zeeuw. Matrozen 3e kl. C. Balster, J. F. van Beek, J. van Breda, J. F. v. Halderen, H. J. van Heusden, W. de Jong, A. Jongejan, J. H. T. de Waart. Korpls.-machinist. D. Commelin, C. p. a. Korndörffer, D. de Koster. Stoker le kl. J. Moelker. Stoker 2e kl. M. van den Hurk. Korpl.-zvplgr. B. Kiewiet. Korpl. d. mariniers A. Pasveer. Mariniers 3e kl. J. Heeren, A. Neuss, B. Onstein, M. Siccama, H. H. F. Siemers, W. Timmer en H. van Wijk. In een gevorderd stadium van voorbereiding is de organisatie van cursussen voor koop- vaardij-officieren, ter voorbereiding voor hun taak in oorlogstijd. Het doel is hen meer vertrouwd te maken met eenige kennis in vakken als handels bescherming, convooivaren, waarschuwings systemen, gebruik van paravanes, seinwezea, gebruik en uitwerking van verschillende wapens en oorlogsmiddelen, die in den handels oorlog toepassing vinden, lucht en gasbescher- ming en gebruik van artilleriebewapening op koopvaarders. Ook koopvaardij-officieren, die niet tot de Koninklijke marinereserve behooren, zullen voor het volgen van deze cursussen in aan merking worden gebracht. Naar wij vernemen zal gep. kapitein ter zee J. A. Sonnenberg, onlangs afgetreden als hoofd der afdeeling materieel van het departe ment van marine in Ned.-Indië, leider dezer cursussen zijn. STOOIMVAART HIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, t„ 14 Febr. te Amsterdam verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 12 Febr. v. Batavia. Poelau Roebiah, u., 12 Febr. v. Genua. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, u„ 12 Febr. O. v. Niton. Montferland, t., 12 Febr. v. Las Palmas. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, 12 Febr. v. New York. Dinteldijk, 13 Febr. te Liverpool. Edam, 11 Febr. v. Galveston. Lochgoil, 11 Febr. W. v. Land's End. Nieuw-Amsterdam, 11 Febr. v. New York. Noordam, 13 Febr. te Rotterdam. Rotterdam, 11 Febr. te Kingston (Ja.). Veendam, 16 Febr. te Rotterdam verwacht. Volendam, 12 Febr. v. New York. Zaandam, 13 Febr. te New York. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Ulysses, t., pass. 13 Febr. Ouessant. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjibadak, 10 Febr. te Hongkong. Tjisaroean, 10 Febr. v. Chinwangtao. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 12 Febr. v. Calcutta. Hoegh Silverstar, 8 Febr. v. Astoria. Madoera, 10 Febr. v. N. Orleans. Salawati, 12 Febr. v. San Francisco. Silverbelle, 9 Febr. ,v. Vancouver. Silverpine, 10 Febr. v. Beaumont. JAVA—NEW-VOKK LIJN. Kota Radja, pass. 10 Febr. Kaap de Goede Hoop. Rhexenor, 11 Febr. v. Dakar. Siantar, pass. 12 Febr. Kaap de Goede Hoop- Soekaboemi, 11 Febr. te Norfolk. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, u., pass. 13 Febr. Kaap Bon. Indrapoera, u., pass. 11 Febr. Perim. Kertosono, t., 12 Febr. v. Port Said. Kota Agoeng, u„ pass. 12 Febr. Kaap Bon. Kota Baroe, u„ 12 Febr. te Londen. Kota Inten, u., 13 Febr. te Eingapore. Kota Nopan, pass. 13 Febr. Land's End. Palembang, t., pass. 13 Febr. Gibraltar. Tosari, u„ pass. 10 Febr. Point de Galle. Weltevreden ,t„ 12 Febr. v. Paadng. VEKEENIGDE NED. SCHEEPVAART MW' (HollandAfrika Lyn). Boschfontein, 12 Febr. te Amsterdam. Meliskerk, u„ 13 Febr. v. P. Soudan. Randfontein, 13 Febr. te Hamburg. (HollandOost-Azië Hjn). Serooskerk, t., 13 Febr. te Genua. Tjikembang, u„ 13 Febr. te Hongkong. Zuiderkerk, t., 13 Febr. v. Manilla.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6