„De Volharding" OpenbareVerkoopiog Baby - Offset - Circulaires van de N.V. Broodfabriek Den Helder Nederlandsche oorlogsbodems op reis Massa-défilé langs de Pauselijke baar De groote Amerikaansche v'ootmanoeuvres begonnen Uit onze Omgeving I Slechts f 3.75 per 1000 stuks N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr. MASSAGE HEILGYMNASTIEK PEDICURE GELAATSONTHARINQ M NOL, Notaris Engelmann Woensdag 15 Februari 1939 publiek verkoopen Hedenavond KJR.CX- reportage uit Rome De Volksraad over de verdeeling der vlootkosten H.M. Kruiser „Gelderland", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. B. M, van Straelen, is op 13 Februari vertrokken van S. Juan de Porto Rico met bestemming Horte (Azoren). H.Ms. flottieljeleider „Tromp", onder be vel van den kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman, is op 14 Februari vertrokken uit Funchal (Madeira) met bestemming Casa Blanca. Kardinalen kiezen het personeel voor het Conclaaf, De Algemeene Congregatie van Kardina len is gisterochtend in de zaal van bet con sistorie, ondanks het slechte weer, bijeen ge komen. Aan de bijeenkomst werd deelgeno men door alle kardinalen van de curie door kardinaal Schustcr, aartsbisschop van Mi laan, kardinaal Ascalezi, aartsbisschop van Napels en de volgende buitenlandsche kar dinalen: Verdicr van Parijs, Lienart van Rijssel, Villeneuve van Quebec, Videl Y Bar- raquez van Tarragona. De Congregatie moest het personeel voor het Conclaaf kie zen. Een ononderbroken menigte trekt, ondanks het slechte weer nog steeds langs het stof felijk overschot van Pius XI. Plechtige uitvaartmis. Hedenochtend hebben de radiostations Eiar en Radio-Vaticana de plechtige uit vaartmis, die in de basiliek van St. Pieter is opgedragen, uitgezonden. Vanmiddag om 3.50 uur zal de bijzettingsplechtigheid wor den uitgezonden. Speciale munten en zegels. De kardinalen hebben besloten, geduren de den tijd, dat de Apostolische Stoel onbe- bezet is, een kleine hoeveelheid zilveren munten uit te geven met de beeltenis of het wapen van den kardinaal-Camerlengo, Z. H. Em. Pacelli. Naar Stefani seint, zal ook een speciale se rie postzegels worden uitgegeven. Daartoe zullen eenige waarden worden herdrukt van de in 1929 uitgegeven zegels met de gekruis te sleutels, waarboven de insignia der basi liek, zijn afgebeeld, terwijl het inschrift zal luiden „Sede Vacante". Journalist vergiste zich bij vori ge Pauskeuze. Bij de vorige Pauskeuze in 1922 behaalden de thans overleden Paus en kardinaal Maffi, de aartsbisschop van Pisa, de meeste stem men. Reeds in 1914 had kardinaal Maffi 27 stemmen op zich weten te vereenigen. Toen nu het Conclaaf in 1922 beëindigd was, heeft zich een zeer merkwaardig inci dent voorgedaan. Eén der redacteuren van :H6t blad van den 'loènmaligcn minister Xitti, had bij de bekendmaking van tien naam van den nieuwen Paus verstaan „Tac- ci" inplaats van „Ratti". Enkele oogenbiikken later rolden de eerste nummers van de pers van het blad „11 Monde", dat op de voorpagina een groot ar tikel bevatte van den „nieuwen Paus', in werkelijkheid den toen nog in leven zijnden mgr. Tacci, den voormaligen nuntius te Brussel,-wiens portret door deze snel wer kende redactie in een moderne omlijsting stond afgedrukt. Toen de krantenverkoopers met hun voor raad bladen de straat opgingen om aan de bewoners van Rome en Italië de blijde mare van een nieuwe pauskeuze te melden, bleek al spoedig welke reusachtige vergissing was begaan. De verkoop werd, aldus de Msb.. natuur lijk onmiddellijk stopgezet en alle mogelijke moeite werd aangewend om de reeds ver kochte nummers op te sporen en in beslag te nemen. President Roosevelt zal tegen woordig zijn. In den afgeloopen nacht zijn de groote ma noeuvres van de Amerikaansche vloot be gonnen. Hieraan wordt deelgenomen door 150 oorlogsschepen en 600 vliegtuigen met meer dan 60.000 officieren en minderen. De „Witte" vloot wil pogen uit de Atlan tische oceaan ter hoogte van Brazilië op te rukken om een van de Westindische eilan den te veroveren als basis voor verder op treden tegen de Vereenigde Staten. De „zwarte" vloot zal met Porto Rico en de Maagdeneilanden als basis deze verovering trachten te verhinderen. Sedert begin Januari bevindt de geheele Amerikaansche vloot zich in de Atlanti sche oceaan om bij Cuba oefeningen te hou den. President Roosevelt zal aan boord van den kruiser Houston twee of drie weken de manoeuvres volgen. JULIANADORP. Filmavond S.D.A.P. Door de afd. Julianadorp der S.D.A.P., werd Zondagavond in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, voor een goed gevulde zaal een filmvoorstelling gegeven. Wij recenseerden deze films reeds meermalen, zoodat we volstaan met te ver melden, dat ook hier de vertooning vlot van stapel liep. Door den heer W. Weelen werd een propagandistisch woord gesproken. De vergadering werd geopend en gesloten door den afdeelingsvoorzitter, den heer C. Korenaar, die ook nog eenige mededeelingen deed. Ook uit Den Helder waren nog enkele par- tijgenooten naar hier gekomen. In een anderen werkkring be noemd. De heer J. Donker, die eenige jaren aan één als controleur-boekhouder is werkzaam geweest aan de Coop. Stoomzuivelfabriek „De Vooruitgang" alhier, is thans werkzaam ge steld op liet hoofdkantoor van do 'Rijkswerk verschaffing in de Provincie Groningen, te Groningen. Naar ons werd medegedeeld, ligt het in de bedoeling van den Rijksinspecteur aldaar, den heer Donker, nadat hij in de nieuwe zaken ingewerkt is, te plaatsen op het kantoor van de groote Werkverschaffing te Pietersburen. Geen goede bedoelingen. Naar ons werd medegedeeld, is mcj. F. V., toen zij langs den Nieuweweg huiswaarts keerde, aldaar door een onbekend mansper soon gehinderd, van de fiets getrokken enz., blijkbaar met minder goede bedoelingen. Een paar jongelui, die ook huiswaarts keerden, kwamen op haar hulpgeroep toesnellen, waarop de lafaard het hazenpad koos. Dooi de politie wordt een onderzoek ingesteld. WIERINGEN DEN OEVEF. DE ZOOVEELSTE. Zondagavond kwam de heer Koster van Nibbixwoud, Den Oever uitrijden met zijn luxe wagen en wilde den weg oprijden naar Gemaal Leemans. Wederom door de slechte verlichting op dit kruispunt reed de heer K. te ver en geraakte over den weg in de greppel. Nadat men de wagen weer in het rechte spoor had gebracht kon de heer K. zonder letsel zijn weg vervolgen. Alhoewel voor het benzinestation door de betreffende Maatschappij een lichtmast is geplaatst, blijft het kruispunt aan den betonweg nog te veel in het duister gehuld. Wanneer zal er eens een einde aan deze misère komen. „D. O. S." Zondagavond nam de Oeversche Gymnas- tiekvereeniging deel aan de turn wedstrijden te Anna Paulowna, uitgeschreven door den turnkring Hollands Noorderkwartier. D.O.S. wist op de volgende prijzen beslag te leg gen; Vrije Oefeningen dames, 3e prijs met 281/2 punt, Knotsoefeningen dames, 3e prijs met 2S!/2 punt, Vrije Oefeningen Heeren, 2e prijs met 3OV2 punt. Een mooi succes, voor de jonge vereeniging en niet het minst voor den leider, den heer Pennekamp. ANNA PAULOWNA R. K. Tooneel. De R.K. TooneelavoRd in de zaal van den heer W. Kossen werd geopend door den heer W. Alkemade, die in 't bijzonder Pas toor van der Eem, welkom heette. „Con- cordia" vervolgde spr. „speelt voor 't eerst met gemengde bezetting. Een voordeel van de samenvoeging van dames en heerentoo- neel is, dat men grooter keuze van stukken heeft". Nadat voorz. nog den muzikant J. Moerland gehuldigd had, die juist 10 jaar geleden voor het eerst bij Kossen speelde, ging 't gordijn op voor de opvoering van het blijspel „Graaf en Loodgieter" van A. van Lokven en Jac. Brauw. Dit eerste optreden van Concordia als ge mengde vereeniging werd een succes. Het stuk werd vlot gespeeld en ontlokte veel lachsalvo's Aan het einde van den avond dankte de voorz. de speJ enden en speciaal Pastoor van der Eem, die niet alleen de regie verzorgde, maar ook de keurige decors vervaardigd had. BREEZANB. Tweede uitkeering kinderbijslag fonds. Naar wij vernemen heeft de tweede uit keering van het kinderbijslagfonds voor de werknemers in het bollenbedrijf plaats, op Woensdag 22 Februari 's avonds in het vei linggebouw. AMSTERDAM, 13 Febr. Veemarkt. 438 vette koeien, le kw. 68 76 ct., 2e kw. 5866 ct., 3e kw. 5056 ct., per Kg. slachtgewicht, 105 melk- en kalf- koeien f 180—250 per stuk, 58 vette kalveren 2e kw. 5260 ct., 3e kw. 4050 ct. per Kg. levend gewicht, 142 nuchtere kalveren f 5— 8 per stuk, 11 lammeren f 1616.50 per stuk, 565 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5657 ct., zware varkens 55 —56 ct. vette varkens 5455 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Slachtrunderen ruime aanvoer, han del zeer stug, vaste prijzen. Melkkoeien rui mer aanvoer, stille handel, onveranderde prijzen. Vette kalveren iets ruimer aan voer, stugge handel, lage prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, stugge handel, prijzen constant. Lammeren zeer matige aanvoer, stille handel, prijzen hoog. Var kens ruime aanvoer, sleepende handel, voor al aan het einde der markt prijzen lager. Eenige zeer beste een cent hoogere notee ring. ALKMAAR, 13 Febr. Aardappelen 2.90, boerenkool 10.60, bieten 0.903.80, gele kool 4.207, knolselderie 2.70—7.60, prei 4.60—10.60, rabarber 12—16, roode kool 4.207, selderie 11.70, spruiten 7.5014, uien 2.206, wortelen 3.204.20, waschwortelen 7.509, witlof I 9.50—12, id. II 7—8.50, PURMEREND, 14 Febr. Koeien* totaal 380 stuks: 170 vette koeien 6069 ct. per Kg., geldekoeien f 115—175, melkkoeien f 1S0260, stieren 4652 ct. per, Kg., 14 paarden f 70160, 30 vette kalveren 6595 ct. per Kg., 900 nuchtere kalveren voor de slacht f 717, 266 vette varkens 45—46 ct. per Kg., 70 magere varkens f 22 —30, 390 biggen f 9—17, 650 schapen f 22—28, 25 bokken f 39. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Febr. Voor), bericht: Uien 4.205.10, drielingen 3.10—3.60; grove 3.10—4,60, stek 1.10—1.70; Peen A 170—1.90, B. 3.60—380, C 3,904,10 Kroten 160—3.80, Roode kool 4,00—7.40, ge le kool 3.10—7.20. NOORDSCHARWOUDE, 14 Febr. Uien 4,305.40, drielingen 3.604, grove 4,305.30, peen 2.904.30, kleine peen 1.30 2.10, kroten 0.503.80. roode kool 4.608. Gele kool 5.406.90; D. witte kool 4.40; De veiling duurt yoort, ramenas 1.00—1.70, Rechtzetting Aan orifyt dlLititite. tri fitt ütidfilcht fiu£Cit(L. Onderstaand bericht werd tijdig per circulaire met vermelding van de broodprijzen aan H.H. Bakkers hier ter stede verzonden. Aan de H. H. Bakkers te Den Helder. Wij reorganiseeren geheel ons bedrijf. (Het is geen prijzen- of brood oorlog). Het systeem van nu is blijvend Hoogere of lagere bloem- of meelprijzen zijn natuurlijk van invloed. Wij raden U daarom aan rekening te houden met de vaststelling van Uw prijzen, zoodat gij het blijvend zoudt kunnen volhouden. Wij meenen, dat U nog genoeg concurrentie-middelen over blijven, b.v. kwaliteit, crediet geven, eigen bediening, vrienden en begunstigers en het cadeau geven bij feestelijke of andere gelegenheden, enz. om nieuwe klanten te krijgen. Wij hopen U hiermede ons doel duidelijk te hebben uiteengezet. (w.g.) De Directie der N.V. Broodfabriek „De Volharding". In vervolg op bovenstaande zeggen wij H.H. Collega's en het Heldersche publiek nog: Men kan toch zoo maar niet een elk wijs maken, dat wij de H.H. Bakkers gedwongen hebben, beneden den kostprijs te verkoopen. De grieven tegen velen onzer concurrenten zijn van nu en voorgaande jaren, o.a. unfaire en geniepige bestrijding van onze zaak. Later komen wij hierop terug en zullen wij dat naar voren brengen. De laatste 10 jaren werd het steeds erger: in dezen tijd hebben zich in Den Helder meer dan 15 nieuwe bakkerijen gevestigd. Enkele van deze bak kerijen zijn voortgesproten uit lieden, die eerder bij een bakkerspatroon werk zaam waren en vermoedelijk de klanten van hun patroon tijdens hun dienstbe trekking voor zichzelf trachtten te winnen, want kort na het verlaten van hun dienstbetrekking vestigden zij zich zelf als patroon, hetwelk dus minder fraai zou zijn geweest. Vele anderen kwamen van buiten en waren boeren (half?)-bakkers. Wanneer deze ook in den vervolge toonen werkelijk bekwame vaklieden te zijn, dan is dat half niet door ons bedoeld. Van deze bovenstaanden en anderen, die noodgedwongen mee moesten tot zelfbehoud met het door die anderen toegepaste systeem, o.a. het pof-systeem, het cadeau geven van allerlei lekkernijen en vooral het beloven van deze voor- deelen wanneer men klant van hen wilde worden. Wij bedoelen niet alle collega's, de meesten waren eerlijke welwillende concurrenten en zullen vermoedelijk van bovengenoemde praktijken ook te lijden hebben gehad. Mogelijk kan men zich nu indenken, dat wij tot het uiterste zijn gedreven en daar schade genoeg van hebben gehad. Het is onze bedoeling aan het geniepige gedoe dezer concurrentiemiddelen een einde te maken. En om „De Volharding" weder op een goed peil te brengen, en ons personeel blijvend te kunnen laten werken, daarom alleen is deze prijsverlaging noodig. Wij kunnen niet de geheele productie voor Den Helder bakken e-, dat willen wij ook niet! Wij hopen, dat het Heldersche publiek ons thans goed begrijpt. Wij willen een gezonde zaak op een gezonde basis. Zonder dat oude praktijken van enkelen weder mogelijk zijn; wij hebben altijd een open en eerlijken concurrentiestrijd gewild. Tenslotte willen wij er ook nog op wijzen, dat de heer Bruin Jr. op het kantoor der Courant was om een advertentie te wijzigen en hij bij die gelegen heid door den Redacteur werd geïnterviewd over de bedoeling der actie van „De Volharding". De heer Bruin Jr. heeft toen zijn meening daarover uitge sproken, maar deze meening wordt in zijn geheel niet gedeeld door onzen Directeur, den heer J. M. Bruin Sr. De Directie van „De Volharding" gaat er dan ook niet mede accoord met hetgeen de Redacteur vermeld omtrent dit onderhoud. Ter rechtvaardiging vermelden wij nog. dat de heer Bruin Jr. nog slechts enkele dagen in Den Helder was en dus onmogelijk volledig op de hoogte kon zijn met het Heldersche bedrijf. Met het bedrijf der Broodfabriek Kima-Sum- mum te Amsterdam is hij echter volledig bekend. Hopende, dat deze uiteenzetting den lezer meer licht in deze actie zal verstrekken, teekenen wij, Hoogachtend, DE DIRECTIE. Goedkoope, doeltreffende reclame-biljetjes. DAT IS RECLAME. Opgemaakte Allerhande, over heerlijk, 30 ct. per '/2 P°"d. U heeft de LEKKERSTE Patat frite van heel Den Helder Bij LUC. v. BOGAERDE, de Banketbakker. Leeraar Lich. Oef. M. o. Lid Ned. Gen. v. Heiig, en Mass. Kanaalweg 86 - Tel. 73-j TE DEN HELDER zal op des avonds 7.30 uur, ln het bouw „MUSIS SACRUM" aan de Koningstraat, de navolgende perceelen, allen gelegen te Den Helder: 1. Huis en erf aan de Midden straat no. 57, groot 36 centi aren. 2. Huis en erf aan de Bree waterstraat no. 30, groot 1 are" 25 centiaren. 3. Huis en erf aan de van der Duin van Maasdamstraat no 21 groot 1 are 23 centiaren. 4. Huis en er* aan de Bin nenhaven no. 36, groot 70 een" tiaren. 5. Huis en erf aan de Binnen haven no. 86, hoek Kuiperstee? groot 80 centiaren. 6 6. Heerenhuis en erf aan de Binnenhaven no. 20, uitkomen de aan de Achterbinnenhaven groot 1 are 40 centiaren. Het perceel is voorzien van badka mer, waarin complete badin stallatie, Junker Ruh geijser terwijl op alle slaapkamers str koud en warm water aanwezig 7. Het Woon- en Winkelhuis met erf en afzonderlijk boven huis, aan de Keizerstraat nos 17 en 19, groot 1 are 10 centi aren. 8. Huis en erf aan de Hoofd gracht no. 54, groot 92 centi aren. 9. Heerenhuis en erf aan het Havenplein nos. 8 en 9, met daarachter gelegen Pakhuis en erf, groot 2 aren 70 centiaren Het perceel wordt in vieren bewoond, waarvan 2 beneden en 2 bovenwoningen. 10. Eer perceel Bouwterrein, gelegen aan de Weststraat, uit komende aan de Keizersgracht, ter grootte van ongeveer 186 centiaren. 11. Het Huis aan de Laan no. 39. met voortdurend recht van erfpacht op den grond, groot 1 are 15 centiaren. ,„121 Het Huis en erf aan de Vlootstraat no. 3, groot 81 cen tiaren. Het perceel is leeg te aan vaarden. 13. Huis en erf aan de Loods- gracht no. 24, groot 86 cen tiaren. 14. Huis aan de Fazanten straat no. 47, met voortdurend recht van erfpacht op den grond, groot 1 are 57 centiaren. 15. Huis aan de Fazanten straat no. 49, met voortdurend recht van erfpacht op den giond, groot 1 are 60 centiaren. 16. Huis aan de Fazanten straat no. 51, met voortdurend recht van erfpacht op den giond, groot 1 are 58 centiaren. 17. Huis aan de Fazanten straat nog 53, met voortdurend recht van erfpacht op den grond, groot 1 are 75 centiaren. 18. Huis en erf aan de Scha- genstraat no, 82 groot 81 centiaren. 19. Huis en erf aan de Djjk- straat no. 31, groot 4 aren 25 centiaren. 20. Huis en erf aan de Bree- waterstraat no. 75, groot 81 centiaren. De perceelen 1 tot en met 9 en perceelen 11, 13 tot en met 19 zijn allen verhuurd en dade- yk na betaling te aanvaarden. Te bezichtigen daags voor en op den verkoopdag, des namid dags van 2—4 uur. Nadere inlichtingen geeft ge- noemde Notaris. In afwijking van het reeds gepubliceerde radio-programma, zal de K.R.O. op heden avond van 9 tot 10 u. een reportage verzorgen uit de Eeuwige Stad en eenige indrukken weer geven van de stemming, welke in verband met het overlijden van Z. H. den Paus te Rome heerscht. Daar de bijzetting van het stoffelijk overschot van Z. H. den Paus Dinsdagavond omstreeks het middernachtelijk uur geschieden zal, zal een uitzending hiervan waarschijnlijk niet meer mogelijk zijn. BATAVIA, 13 Febr. (Aneta/A.N.P.j. De Volksraad zette de debatten over de verdeeling der vlootkosten in tweeden termijn voort, De heer H. H. Kan (Chung Hwa Hui) wijst Hercules, Oudkarpsel, 28 p., 3e prijs. DOS, er nogmaals op, dat het voor Nederland van groot belang is, dat Indië over een voldoende vlootmacht beschikt. De heer Sosrohadikoesoemo (partijloos) geeft een andere verdeelingsmogelijkheid aan, daar op neerkomend, dat Nederland ook een deel van de exploitatiekosten in Indië betaalt. Hij ver klaart, dat hij, voor zoover het het betroffen voorstel betreft, niet achter de regeering kan staan. De heer Sol (militair deskundige) citeert de uitlating van den heer .Quispel in een propagan da-vergadering van de Vaderlandsche Club, waarbij deze verklaard heeft, namens de ge heele Koninklijke Marine hier en in het moeder land, zes kruisers gewenscht te achten. De regeeringsgemachtigde voor Marine in- terumpeert hier: „Dat is voor rekening van den heer Quispel". De heer Sol betreurt het verder, dat de re geering deze verkostenverdeeling incidenteel behandelt. Hij meent, dat het ontwerp op een te smalle basis rust. De heer Roep (P.E.B.) handhaaft zijn prin- cipieele bezwaren, reeds in eersten termijn aan gevoerd, zoodat de P.E.B.-fractie tot zijn leed wezen niet kan voorstemmen. De heer Van Ardenne (I.E.V.) ziet geen rede lijkheid in het ontwerp, zoodat dit door zijn fractie moet worden afgewezen. Wel meent hij, dat Indië moet betalen, doch niet meer clan redelijk is. De heer Vas Dias (Economische Groep) zou het betreuren indien de Volksraad een afwij zende uitspraak zou geven. De heer Kruyne (Vad. Club) concludeert, dat het eenige middel, dat den Volksraad ter cor rectie overblijft, is, afwijzing van dezen alge- meenen maatregel van bestuur. De heer C. C. van Helsdingen (C.S.P.) kon digt een motie aan, waarin vaststelling wordt gevraagd bij wet in plaats van bij algemeenen maatregel van bestuur. Morgen zal de Regeering van antwoord dienen. YAN NIEUWEDIEP. 13 Febr. 1939. Aangekomen van Londen en vertrokken Harlingen Eng. s.s. „Drake".

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8