D De boer als uitvoerder der crisis-maatregelen DE WERELD Krotopruiming en luchtbescherming 4in weinig P woorden De staatsrechtelijke positie van Indië "conom?sche barometer Dc Noordzee als van ouds onze beschermster Dubbel invoerrecht op onze bloembollen 1 Geen tweepartijen- regeering in België 16 duims geschut bij de Engelsche marine Post vluchten op Indij Eerste Kamer Allereerst een zaak der gemeenten Tweede Kamer Onverwachts wordt Nederland verduisterd Politieke terreur Huisvrede bij landbouwer verstoord Valsche munters voor hef gerecht Gestapo-methoden in het buitenland Het oordeel van de Eerste Kamer Burgemeesters krijgen advies. Gisteren zette de Eerste Kamer de behan deling van de begrooting van Binnenland- sche Zaken voort. De heer In 't Veld (s.d.) steunt den heer Pollema in diens opvattingen over de lucht bescherming der bedrijven. Als deze bescher ming aan particulieren zou worden overge laten, zou men wellicht komen tot actie van franc-tireurs. Spr. roert tal van onderwerpen aan, o.m. den financieelen nood van vele ge meenten en acht het beter het geheele volk iets zwaarder te belasten dan aan een zeker aantal noodlijdende gemeenten nieuwe las ten op tè leggen. Spr. vraagt zich tenslotte af hoe de arbeiders ooit een voldoende lucht bescherming zullen kunnen betalen. De heer Bruineman (r.k.) meent, dat cen tralisatie bij de luchtbescherming hoofdzaak moet blijven en breekt voorts een lans voor verbetering der volkshuisvesting. In dezen geest betoogt ook de soe.-dem. afgevaardigde de heer Reinalda, volgens wien 70.000 krotwoningen zoo spoedig mogelijk moeten worden opgeruimd. Onder deze 70.000 bevinden zich 6000, die als éénkamerwoning door meer dan zes personen (ouders en kin deren) worden bewoond. Er dient verder voor gezorgd te worden, dat de winsten bij den volkswoningbouw niet verdwijnen in de zakken van grondeigenaren en -speculanten. N.S.B. Wil gordijntjes. De heer de Rijke (N.S.B.) is het met den heer Pollema eens wat de luchtafweer be treft. Verder bepleit spr. een betere afslui ting van de stemhokjes bij de verkie zingen. Te Haarlem kon men van de tafel van het stembureau af zeer goed waarnemen wie boven of wie onder de lijst stemden. Door het aan brengen van gordijnen zou aan dit bezwaar tegemoet kunnen worden gekomen voor 19 April a.s. Spr. vindt, dat de Bijz. Vrijw. Landstorm gerust kan worden opgeheven, nu de N.S.B. 'ers er toch geen lid van mogen worden. Het ministerieels antwoord Nadat de heeren Gelderman (lib.), Krop. man (r.k.) en van Vessem (n.s.b.) nog het woord gevoerd hebben, waarbij geen nieuwe gezichtspunten worden geopend, gaat de mi nister van Binnenlandsche Zaken, de heer van Boeijen tot beantwoording van de ver schillende vragen over. In de kwestie van liet afweergeschut op de Friesche bedrijven kan spr. nog niet van repliek dienen, daar deze aangelegenheid nog niet in de schrifte lijke stukken is behandeld. Overheid en volk behooren nog die per dan tot nu toe doordrongen te worden van de belangen der lucht bescherming. De kern van de zorg hiervoor ligt echter bij de gemeenten en bij het georganiseerde individu. Binnenkort zullen vier adjunct-inspecteurs tot voorlichting van de burgemeesters ter zake van de luchtbescherming worden aan gesteld. De zorg voor krotopruiming ligt eveneens in de eerste plaats bij de gemeentebesturen, die ingevolge de woningwet credieten be schikbaar kunnen stellen voor den bouw van volkswoningen. Wat de gemeentelijke financieële proble men betreft, de minister streeft naar een zoodanige oplossing daarvan, dat de onaf hankelijkheid der gemeenten niet zonder noodzaak wordt aangetast. Peter Pech komt er aan te pas. De begrooting wordt z.h.s. goedgekeurd, evenals de postbegrooting, waarover alleen de heer van Vessem (n.s.b.) een opmerking maakt en betoogt, dat de zuiverheid van de Nederlandsche taal ook in de radio in acht genomen dient te worden. Spr. heeft o-m. be zwaar tegen de joodsche uitspraak van „Pe ter Pech". Dinsdag komt de Kamer opnieuw bijeen. Economie, olie en politieke onrust. De Tweede Kamer is gistermiddag met de behandeling begonnen van de Indische begrooting voor 1939. De voornaamste pun ten, welke daarbij ter sprake kwamen: de staatsrechtelijke verhouding tot het moe derland, de imperiale samenwerking op economisch gebied, de ontwikkeling van de inheemsche industrie in Indië, de motie- Stokvis over de staatsexploitatie van petro leum en last not least de internationale po sitie van Indië. Wat de staatsrechtelijke verhouding tot het moederland betreft, knoopen de be schouwingen zich vast'aan de. afwijzing door de regeering van de pctitie-Soetardjo, waarin de bijeenroeping van een Rijkscon ferentie tot herziening dier verhouding was gevraagd. De heeren Roestam Effendi (comm.) en Stokvis (s.d.) betreuren de af wijzing der petitie. De meening werd niet gedeeld door de sprekers, die na hen het woord voerden, t.w. de heeren van Poll (r. k.), Wagenaar (a.r.), Meverink (a.r.) en Bajetto (r.k.) Hun meening was, dat de staatsrechtelijke ontwikkeling in Indië de cultureele ontwikkeling der bevolking ei genlijk reeds vooruit is en dat men tijd moet geven voor een natuurlijken en orga- nischen groei. Braakliggend Nederlandsch ka pitaal. De heer van Poll (r.k.) is ook dezen keer de voorvechter voor imperiale samenwer king op economisch gebied. Hij bepleit in- vesteering van braakliggend Nederlandsch kanitaal in de inheemsche industrie. De heer Roestam Effendi meent, dat im periale samenwerking tot nu toe alleen in het voordeel van Nederland is geweest. Olie. Het denkbeeld van den heer Stokvis om een beperkte proef te nemen met de staatsexploitatie van petroleumvelden op Java, welk denkbeeld iiij in een motie had Basis overeenkomstige week 1937 100 Weck v. Maandag t m Zaterd. 6 Febr. tot 7 Febr. tot Effectenmarkt 11 Febr. '39 12 Febr. '39 Aan deelen knersen 82.2 90.3 Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst 109.3 91.5 Groothandel 74.1 Groot handelsprijzen 67.9 Omzet termijnmarkt Amsterdam 85.3 108.2 Kleinhandel 98.5 Omzet winkelbedrijf 101.9 Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar 75.5 114.6 beidsdag) Haven Am sterdam Bevrachtingen wilde 99.5 binnenvaart 101.2 Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers 114.4 98.2 Aanbiedingen van werknemers 100.4 105 4 Plaatsingen 122.0 10/.9 neergelegd, wordt door den communisti- schen spreker gesteund, doch door de hee ren van Poll en Meyerink afgewezen, al leen al omdat de motie huns inziens een beginseluitspraak ten gunste van staatsex ploitatie in het algemeen bevat. Noodelooze ongerustheid. Generaal Bajetto wijdt speciale aandacht aan wat hij noemde het kweeken van onge motiveerde ongerustheid door een deel der Europeesche pers op Java over de interna tionale positie van Indië. De veiligheid van dit gebiedsdeel acht hij geenszins bedreigd, noch door Japan, noch door* het streven van Europeesche Staten naar het verkrij gen van koloniale gebieden. Er is reden, meent hij, met vertrouwen de regeerings- politiek op dit punt te blijven beschouwen. De heer Wagenaar doet de cijfers spre ken, en wel een sombere taal over de budgetaire positie van het gebiedsdeel. Fascistische invloeden. Van verschillende kanten wordt bezorgd heid geuit over de fascistische invloeden in Indië; de heer Stokvis acht het natio- naal-socialisme in onze Oost vooral gevaar lijk in verband met de propageering van de rassendrift. Heden gaat de Kamer verder. Hoever zijn wij met onze lucht beschermingsorganisatie? Bij de behandeling van de begroo ting voor Binnenlandsche Zaken heeft minister van Boeijen gisteren in de Eerste Kamervergadering medegedeeld, dat in den loop van dit jaar onverwachts een landelijke verduisteringsproef zal worden ge last, opdat men kan controleeren, hoever men met de luchtbescher mingsorganisatie is gevorderd. Ruiten van bureau der Liberale Staatspartij vernield. Gisternacht zijn de ruiten van het bureau der Liberale Staatspartij, gevestigd in de Frans van Mierisstraat te Amsterdam door steenworpen vernield, Op het papier, waar in een der steenen was gewikkeld, stond geschreven: „Dood aan den Jood." Het bestuur der afdeeling heeft naar aan leiding hiervan een brief gericht aan den hoofdcommissaris van politie, waarin wordt gewezen op den ernst van dit geval van politieke terreur en waarin het vertrouwen wordt uitgesproken, dat de politie alles in het werk zal stellen om feiten als deze vei-- der te voorkomen. Twee mannen gestraft. In den laten avond van 25 November j.1. zijn een zand- en grindhandelaar uit Haar- lemmex-meer en een woonschuitbewoner, na zich moed te hebben ingedronken, binnen gedrongen in de woning van een landbou wer te Nieuw Vennep, van wien zij nog geld te vorderen hadden. Er ontstond een vechtpartij, waarin ook de vrouw van den landbouwer betrokken werd. Veertien dagen geleden stonden de indrin- gers terecht wegens huisvredebreuk en mishandeling. Zij hoorden respectievelijk een en drie maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. De rechtbank veroordeelde gisteren den handelaar tot een maand voorwaardelijk en dertig gulden boete en den woonschuit bewoner tot zes weken hechtenis. GEVOLG VAN DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. In het Staatsblad Is gisteren afge kondigd, dat uiterlijk per 1 Februari 1939 een begin moet worden ge maakt met de voorzieningen welke in het belang der landsverdediging in verband met de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee noodig zijn. Het betreffende artikel luidt: Er worden voorzieninaen getroffen, teneinde het voor bestaande duur zame verdedigingsstellingen benoo- digde inundatiewater te kunnen be trekken uit de Noordzee bij IJmui- den. Slag voor onze export naar En geland. Het Hsb verneemt, dat in Enge land het plan bestaat, om het invoer- recht op bloembollen te verhoogen van 10 op 20 procent. Van Nederlandsche zijde is bij de onderhandelingen welke thans te Londen tusschen Engelsche en Ne derlandsche kweekers plaats heb ben, voorgesteld, om niet het invoer recht, doch de minimumprijzen van naar Engeland te exporteeren bloem bollen te verhoogen. Er zij op gewezen, dat Engeland verre en verreweg onze grootste afnemer is van bloem bollen. Vorig jaar exporteerde ons land 52.2 millioen kilo bollen; daarvan ging 28.0 mil- liocn kilo of 54 naar Engeland, voor f 16.000.000. De bollencultuur is in de laatste jaren vrij sterk toegenomen in Engeland; ook Nederlandsche kweekers hebben er be drijven. Tot zware straffen veroordeeld. Wegens het maken van valsche rijksdaal- dei-s en het verschaffen van de middelen daartoe hebben de '44-jarige koopman J. B. en de 54-jarige smid P. A. V. voor de straf kamer van de Haagsche rechtbank terecht moeten staan. Het O. M. heeft tegen B. een gevangenis straf van negen, tegen V. een gevangenis straf van vier jaar geëischt. Conform deze eischen heeft de Haagsche rechtbank beide verdachten veroordeeld. HONDERDEN ARCHITECTEN WERKTEN TEVERGEEFS Amsterdam's nieuwe stadhuis. Onder zeer groote belangstelling is gister middag in het Stedelijk Museum te Amster dam de tentoonstelling van ontwerpen voor het nieuwe hoofdstedelijke raadhuis door den burgemeester, dr. W. de Vlugt, geopend. Op deze tentoonstelling zijn niet minder dan 3000 teekeningen geëxposeerd, ingezon den door 225 bouwmeesters. Zooals bekend werden vier ontwerpen uitgekozen, doch geen van deze vier voldeden aan de hooge eischen welke men aan 't toekomstige stad huis van Nederland's hoofdstad stelt. Twee van deze vier schetsen kunnen echter na omwerking waarschijnlijk worden benut. Pierlot, de fgrmateur stuit op groote moeilijkheden. Pierlot, de Belgische kabinetsformateur, stuit op groote moeilijkheden. De katholie ken kanten zich sterk tegen een tweepar tijenre.geering en maken het Pierlot daar- door bijna onmogelijk te slagen. Zeker zou hij zijn functie als formateur reeds hebben neergelegd, als de katholieken hem met hadden verzocht zich nogmaals met de libc ralen in verbinding te stellen. De liberalen hebben echter nogmaals voor de eer bedankt. Daarna heeft Pierlot zich tot de Waalsche socialisten gewend, die ver klaarden hem geen bijzondere mocihjklie den in den weg te zullen leggen. De katholieken streven thans naar een zakenkabinet. Wat de zaak Martens be treft, waaromtrent nieuwe feiten bekend ge worden zouden zijn, adviseert het directori urn van het katholieke blok een cereraad in het leven te roepen. lfct onderzoek naar bankrekeningen Verschillende Engelsche bladen maken aldus Der Deutsche Weg van 12 Februari j.1. melding van een zeer geraffineerde methode, met behulp van welke de Duitsche geheime staatspolitie het bestaan van bank rekeningen van Duitsche staatsburgers in het buitenland tracht te constateeren. Bij de betreffende bank verschijnt een dame of heer, die een storting van b.v. 5 shilling op de nog slechts vermoede bankrekening ver richt. Argeloos neemt de bankbediende de betaling in ontvangst en denkt vei'der over het geval niet na. Het feit echter, dat de kleine storting werd geaccepteerd, is het bewijs, dat de be doelde rekening inderdaad besaat. Inmid dels heeft dit misbruik zulk een omvang aangenomen, dat de Engelsche banken hier over waarschuwingen hebben ontvangen. Zonder een bewijs van den bezitter van de bankrekening mag, aldus „Der Deutsche Weg", niets meer worden aangenomen! De maritieme medewei-ker van de „Daily Express" schrijft dat de twee slagschepen van de Engelsche marine, die het volgend jaar op stapel worden gezet, zullen bchoo- x'cn tot de nieuwste Lionklasse met een in houd van 40.000 ton, en worden uitgenist met 16-inch kanonnen. Het was eerst de be doeling deze schepen te bouwen volgens het programma van 1936'37, waardoor de in houd 35.000 ton geweest zou zijn en de ka nonnen een diameter van 14 inch gehad zouden hebben. Vci'der zullen er nog zicstién torpedojagers en twintig escorte vaartuigen van een „nieuw type" komen, welke ook als torpedobootjagers kunnen dienen. De escorte-vaartuigen, voor de verdediging van konvooien en koopvaardijschepen, krij gen een veel zwaardere bewapening dan de tegenwoordige typen. De bewapening zal zoo ingericht worden, dat zij zoowel met duikbooten als met vliegtuigen afrekenen kan. Ook zal een nieuw kanon aangebracht worden, met een zeer groote draagwijdte over zee (horizontaal) en in de lucht (ver tikaal). Het nieuwe vliegtuigmoederschip kan 60 vliegmachines aan boord hebben. Zoodoen de heeft Engeland nu zeven moderne en G oudere moederschepen, dit is een veel groo- ter aantal, dan welk ander land ook. KAN DE NEDERLANDSCHEBOTER ZOO GOED WORDEN ALS DE DEENSCHE? Blijkens het zoo juist verschenen voor- loopig verslag der Eerste Kamer over de begi-ooting van het Landbouw-Crisisfonds voor het dienstjaar 1939 juichen verscheide ne leden de wijze van overname der land bouwcrisismaatregelen door de bedrijfsge- nooten, zooals de minister zich deze voor stelt, toe. Sommige leden verklaren echter tegenover deze overname alsnog sceptisch te staan. Deze proef mag h.i. slechts dan cloor de bedrijfsgenooten worden aanvaard, indien vaststaat, dat de boeren redelijke prijzen voor hun producten zullen kunnen verlangen. Enkele rapporteuxs achten de overname absoluut onaanvaardbaar. DRUK OP DE MINST DRAAG- KRACHTIGEN. Van weer andere zijde wordt de door den landbouwsteun veroorzaakte druk op de minst draagkrachtigen en vaak ook direct op het bedrijfsleven zeer schadelijk voor de ontwikkeling des lands genoemd. De hier aan 't woord zijnde rapporteurs meenen, dat bij de ovei-name der crisis maatregelen in geen geval dc prijsregeling in handen van de producenten mag worden gelegd en hier het algemeen belang vóói-ga. DE STIJGENDE PACHTPRIJZEN. Met bezorgdheid zien deze leden voorts de stijging van de pachtprij zen. Alleen omdat deze het verzet tegen verhooging van de richtprij zen der agrarische producten ver groot, maar vooral omdat zij een te groot deel van de bodemopbrengst aan den grondeigenaar doet toeko men, ten koste van boer en arbeider. Gevreesd wordt dat de pachtka- rners en/of bureaux bij het vaststel len van de pachtprijzen rekening zullen houden met de sterk geste gen koopprijzen, wat deze leden on juist en onbillijk zouden achten. Monopolieheffingen op granen. Sommigen achten het beter, indien de re geering rogge uit de markt zou nemen, dan herhaaldelijk de monopolieheffingen op granen te verhoogen. Kleine boeren en tuinders. Enkele leden achten de tuinbouwpolitiek mislukt, en de steunnormen voor de kleine boei-en en tuinders te laag. Plau-Westhoff en onze export. Het plan-Wcsthoff wordt wederom door een groep leden toegejuicht, doch een groot bezwaar acht men, dat bij de verwerkelijking van dit plan uitbi-eiding van den cul tuurgrond een nog grooter export van zuivelproducten tegen lage prij zen noodzakelijk zou worden. Dit bezwaar kan echter ondervangen worden door omzetting van wei- in bouwland. Wil de minister hiernaar eens een ondei-zoek instellen? Met omzetting van wei- in bouwland moet men echter, zoo laten zich weer andere stem men hooren, zeer voorzichtig zijn. In het verslag vinden wij voorts een plei dooi voor het uit de markt nemen van schapen van regeeringswege en voor het heffen van exportpremies. Boterkwaliteit. Vele leden achten het nadeelig prijsver schil tusschen Nederlandsche en Deensche boter op de Engelsche markt, dat gewoon- i meer per k*- bedraagt, zeer bedenkelijk en vragen zich af, of er wel vol- doende naar wordt gestreefd, dit. verschil door verbetering of aanpassing der hoeda- dègin Fnan, hei NcfIprla'^cho product aan f»,, i Fn£e'an(1 gestelde eischen op te hef fen, hetgeen ettelijke millioenen minder aan exportu.tkeering en kans op vermeerdedng -r Ultv0er *>u bcteekenen. Tenslotte wordt nog gewezen op den zeer ongunst.gen toestand, waarin vele zooge naamde koudegrond-tuinders verkeeren Venen, Sheek Kcnncrnerlan<l en de Vertrek van Aankomst ta Sinwp. 16 Pebr Emoe (heenreis) Wielewaal (terugreis) Oehoe (heenreis) Pelikaan (terugreis) Gier (hecprcis) (terugreis) lBand' 16 Febr' lMedan 16 F*br Rang. 16 Febr. Athene 16 Febi Alex. 16 Febr. Rang. 16 Febr. A'dam 16 öasra 16 Febr. Joühp. 16 Febr, A'dam 16 FebrNapels 16 Febr Praan mag weer Duitsche bladen lezen. Het officieele Tsjechische staatsblad publlT ceert het besluit tot opheffing van het. ver' spreidingsverbod tegen 36 in Duitschland vei'schijnende periodieken. Zarah Leander geopereerd. De bekend» filmactrice Zarah Leander heeft bij een opname in dc Ufa-studio ernstig letsel aan de oogen gekregen. Er moest operatief worden ingegrepen. Oorzaak was te groote sterkte van dc koollampen. Een 123-jarige overleden. De Poolschs bladen maken melding van het overlijden van Ester Finkelstein, die 123 jaar oud moet zijn geworden. Haar nageslacht be staat uit 132 kleinkinderen en achterklein kinderen. Fransche luchtvaartmissie te Londen. Gisteren is een Fransche luchtvaartmissie voor een kort bezoek te Londen aangeko men. Dit bezoek wordt beschouwd als een stap tot nauwer aanknoopen van de betrek kingen tusschen de Fransche en Britsche industrie. Het is mogelijk, dat de commis sie zal spreken over het bouwen van Brit- sche vliegtuigen in Frankrijk in licentie. Streng regime in Jeruzalem. ln de Aras bische wijken van de oude stad Jeruzalem is een verbod uitgevaardigd zich op straat te bevinden in verband met het vermoor den van een Arabisch politieman gister avond. Amerika ansch vlootbezoek aan Frankrijk, i Een afdeeling van de Amerikaansche vloot, bestaande uit een kruiser en twee torpedo- bootjagei-s, is gisterochtend op de reede van Ajaccio, de ho.ofdstad van het Fransche eiland Corsica, voor anker gegaan. Het be zoek zal duren tot 23 Februari. Rassenschande. Het landgerecht te Neu renberg heeft een Jood. die tot Juli 1938 'n verhouding met 'n niet-Joodsch meisje had gehad, wegens rassenschande veroor deeld tot acht jaar tuchthuisstraf en vijl jaar verlies van eer. Mijngasontploffing in België. In de mijd Sint Albert te Pcronnes-les-Binche zijn bij een ontploffing van mijngas vier arbeiders om het leven gekomen. Amerika duldt geen corrupte ambtenaren meer. Zes Duitsche employés van het Amerikaansche consulaat-generaal zijn ont slagen en gearresteerd wegens onregelma tigheden in het uitgeven van passen. Tsjechische mitrailleurs naar Australië. De regeering van Australië heeft een groo te hoeveelheid mitrailleurs van het laat ste model gekocht in Tsjechoslowakije. Van betrouwbare zijde wordt verder ver nomen, dat de regeering van Australië van de Tsjechoslowaaksche wapenindustrie de licentie heeft gekocht voor dit nieuwe type mitrailleur, dat beter moet zijn dan de Bren-miti-ailleur. Tweeduizend huiszoekingen in Praag. Dë politie heeft gisterenavond vijf personen gearresteerd op grond van een onderzoek, dat thans wordt ingeseld naar illegale werkzaamheden van communisten. Er is in meer dan 2000 huizen een ondei'zoek in gesteld. Regeering van Birma afgetreden. De eer ste minister van Birma (Britsch-Indië, waar een zelfstandige regeering onder pro tectoraat van Engeland zetelt, heeft het ont slag dezer regeering aangeboden. Naar ver luidt heeft de gouverneur onmiddellijk niaatregelen voor de vorming van een nieuwe regeering getroffen; de ministers hebben er in toegestemd voorloopig hi functie te blijven. Te Londen ontplofte weer een bom. Gister middag is op het station Sonxerstown in een wagon, welke geladen was met stroo om in te pakken, een bom ontploft. Een persoon werd gewond. De bom was in het sti'oo verborgen. Staking op Jamaica mislukt. Te oordee- len naar de berichten, die gisteravond uit verschillende deelen van het eiland zijn ontvangen, schijnt dc algemeenc staking op een mislukking te zijn uitgeloopen. On der bewaking van troepen met de bajonet ojx het geweer zijn enkele vrachtwagens met stakingsbrekers naar de haven van Kingston gereden om daar een schip te 1&' den. Naar een havenconflict in Antwerpen? Dn Antwerpsche werkgevers, die de thans geldende 40-uren-werkweek moe zijn, heb ben de collectieve arbeidsovereenkomst °P' gezegd. De arbeiders wenschen hun eisen van een 48-urige werkweek niet in te wil* hgen. Tuchtkampcn in Tsjechoslowakije. 1 sjechoslowaakscho arbeidskampen zU' aangevuld worden met tuchtkampen,waa. heen gezonden zullen worden personen, „ernstig en voortdurend in gebreke zijn g bleven ten aanzien van de tucht in de no male kampen, evenals arbeidschuwe e'e' menton." De synagogeaanslagen in Hongarije. aanslagen op de synagogen, enkele xxe. geleden, schijnen door minderjarigen zijn gepleegd. Zij zouden door v0'xv^?£j» nafionaal-socialisten zijn opgezet. Ook beweging van Imrcdv „Tlongaarsch leveu zou aan een en ander niet vreemd zijn-

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2