Aanval van Klink op den achtervolgingsarmhd DE KROON! Geeft als RECLAME KALFSVLEESCH Mijn hoofd om, G. VAN OS Admtcaït in de Ttcidcïbcfa1Coulant NU BERNARD KOOMEN Uit onze omgeving Ik weet niet waar ik; net eerst aan beginnen zal. Een klacht van menige huisvrouw, door zorgen over mand, vermoeid en uitgeput. Zij kan er nu eenmaal niet „bij gaan zitten". En toch - zóó gaat het niet langer. Sanatogen moet haar helpen en kan haar helpen. Vraagt HOOGHOUDTs ADVOCAAT 10 cent per pond per 3 pond 25 cent 30 cent per pond SLAGERIJEN ^Muntten ZAL LOUIS AIMAR EINDELIJK WORDEN VERSLAGEN? Voor de tweede maal in dit winterseizoen tiekt Klink naar Parijs om daar Zondag een belangrijken achtervolgingswedstrijd te ri - den tegen de nieuwe Fransche ster Louis Aimar, ook een \an de jongere achtervol gers, die in zeer korten tijd een wereld vermaardheid heeft verworven. Algemeen verwacht men dat deze renner door Frank rijk zal worden afgevaardigd naar 't achter- volgingstournooi om den wereldtitel, dat dit jaar voor de eerste maal officieel dooi den Internationalen Wielerbond wordt geor ganiseerd. b DETHMER KLINK. Alle aanvallen die dit seizoen op den ach tervolgingsarmband (een speciale premie), die in het bezit is van Aimar, werden on dernomen, zijn door dezen talentvollen Franschman met succes weerstaan. Zelfs Fournier, die in het afgeloopen seizoen toch ook zeer sterk naar voren is gekomen, kon het tegen Aimar lang niet bolwerken en werd kansloos geslagen door zijn tegenstan der, die daardoor in het bezit bleef van de door Ducretet-Thomson geschonken premie. Er werd op gewacht. Reeds lang wordt er in de interna tionale wielerwereld gewacht.op,het oogenblik dat Aimar zijn krachten eens zou kunnen meten met één van de vele Holiandsche achtervol gers, wier namen in het buitenland zoon bijzonderen klank hebben. Het is daarom een zeer gelukkige gedachte geweest van de directie van de Parijsche Velodrome om on zen streekgenoot Dethmer Klink uit te noodigen tot het rijden van de zen zeer belangwekkenden achter volgingswedstrijd. Want zoo goed Aimar ongeslagen is ge bleven in dit achtervolgingstournooi heeft men ook Klink nog niet kunnen verslaan in de pour-suite op de winterbanen te Ant werpen, waar hij liefst drie achtervolgings- matches op één avond won, en Parijs, waar hij den Franschman Girard destijds ver sloeg. Aanvankelijk ging het om de vraag, welke Holiandsche renner momenteel in de meest goede conditie was. Daar Schulte nog nog niet voldoende getraind is heeft men benaald, dat Klink de renner was die het eerst in aanmerking kwam voor een match tegen Aimar. j Als hij maar niet te moe is En hoewel algemeen bekend is dat Aimar fn Parijs zeer sterk rijdt geven insiders Klink toch een redelijke kans op succes. Een belangrijke factor is of de Holiandsche favoriet niet al te zeer vermoeid zal zijn door de verre reis. Als hij zijn lichten, soe pel stijl weet te ontwikkelen, is de kans zeer groot, dat Klink er voor zorgt, dat Zondag het Wilhelmus weerklinkt in de machtige Parijsche wintersporthal. JULIANADORP. VEREENIGING „JULIANADORP VOORUIT". Woensdagavond werd door bovengenoemde vereeniging hare jaarvergadering gehouden in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Er waren 10 personen aanwezig. De voorzitter de heer L. Tigchelaar open de de vergadering, waarna de notulen, dooi den secretaris, den heer T. Speur werden gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat op de bestuursver gadering de resultaten van de tentoonstelling zijn besproken. Er was een voordeelig saldo van f 24.over en de vraag is toen geop perd, wat moet daarmee gebeuren Dit be drag zal ten goede komen aan de standhou- de r*s. Ook de stand der kas is vrij goed. Naar aanleiding daarvan werd de idee naar yoien gebracht een avond te houden voor de le den. In den loop van dit seizoen zal dat ge- beuren. Daarna las de secretaris het verslag over 1938, waaruit wij vermelden, dat het leden tal van 43 tot 47 steeg. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer C. Boot, ga nadeelig saldo van f 139.53 aan. De co sie tot nazien der bescheiden, bestaande uit de heeren H. Hardebol en H. Schcrmerhoi n had een en ander in orde bevonden, -mt dank voor beheer en controle werd de reke ning vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende lid L. Tigchelaar herkozen. Bij de rondvraag besprak de heer H. Har debol het bouwen van woningen aan den Kieuwen weg. Mogen de huizen daar vrij dicht bij elkaar staan, hier moet er minstens 100 meter tusschcnruimte zijn. Hoe zit dat in elkaar?, vroeg spr. De voorzitter zeide, dat dit ook een punt van bespreking heeft uitgemaakt. Het aan hangige bouwplan vordert niet. Door de lint bebouwing is er nog maar weinig bouwgrond over. Er zal aan het gemeentebestuur ge vraagd worden, om spoed te maken met de bouwplannen en ook zal men te weten zien te komen hoe het plan er uit ziet. De heer G. Jong zou de Nieuwe weg, wel ke de kortste verbinding met Den Helder vormt, willen verlichten, omdat daar nogal eens iets gebeurt of er moet een betere be waking komen. Hierover zal met den Com missaris van Politie gesproken worden, op- dal er maatregelen getroffen zullen worden. De voorzitter wilde voor den te houden ge- noegelijken avond een bedrag uit de kas ne men, en indien het soms nu niet meer kan, dan vroeg in den a.s. herfst. Verder besprak hij weer het houden van een Floralia- en Middenstandstentoonstelling, waarna hij de vergadering sloot. Daar is wel een luchtje aan! Gistermorgen werd in het water van de Kortevliet onder een brug ontdekt, dat daar een rijwiel lag. Op den wal gehaald, bleek het geen stuk oud roest te zijn, doch een nieuw „Jüncker" heerenrijwiel. Een onder zoek wees uit, dat het belastingmerk er af gehaald was, en zoo reconstrueerde men, om geen last te krijgen, door hot in bezit heb ben van het rijwiel, is dit in het water ge deponeerd. Daar zich nog niemand als eige naar van de fiets heeft aangemeld, zal deze aan het hoofdbureau van politie te Den Hel der gebracht worden. De auto op de Kanaalschoeiing. De bestuurder van den vrachtwagen, die Dinsdagmorgen vroeg ongeveer om 3 uur voorbij het Westeinde van den weg afraakte en op de schoeiing van het Kanaal terecht kwam en gelukkig bleef hangen, mankeer de niets. Daar hij ongeveer ruim een uur lang in de koude aan den berm had gelegen, was de man geducht verkleumd. Na bij dok ter Swaters onderzocht te zijn, kon hij, weer op verhaal gekomen, vertrekken. ANNA PAÜLOWNA Slooping raadhuis gegund. De slooping van het oude raadhuis (met oplevering van 't puin en ophooging van 't terrein), is gegund aan den heer G. P. van Wel van Diernen, die met f 357.de hoogste inschrijver was. Particuliere Ziekenfonds bedreigd? De Ziekenfondsstrijd op Texel, welke ge voerd wordt tusschen de Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunst en een particulier fonds, schijnt een stimulans te zijn voor eerstgenoemde instelling, het ook in den pol der weer eens te probeeren. De beide plaat selijke geneeshccren staan hier, aldus werd ons verzekerd, geheel buiten. Waarschijnlijk zal het verloop op Texel worden afgewacht, om daarna eventueel een meer- algemecne actie tegen de particuliere fondsen in te zetten, waarvan dat van An na Paulowna allereerst aan de beurt zou zijn. BREEZAND. VERGADERING MIDDENSTANDS- VEREENIGING. Contributieverhooging in 't zicht. De Neutrale Middenstandsvereeniging ver gaderde gisteravond bij den heer Jb. Borst. Nadat de heer C. Kaan had geopend, werd een oogenblik stilte in acht genomen, om den overleden Bondsvoorzitter, den heer E. D. G. Schürmann, te gedenken, die zoo veel voor den middenstand heeft gedaan. De goedkeuring der notulen, werd gevolgd door een bespreking van een propaganda- avond op 28 Februari. De K.L.M.-film, die dan vertoond wordt, en waarin men kennis maakt met het bedrijf op Schiphol en ook de reis naar Indië en verschillende routes in Europa in beeld zijn gebracht, is niet alleen interessant, maar ook leerzaam. Op 2 Mei a.s. bestaat de afdeeling 25 jaar. Dat moet natuurlijk herdacht worden en feestelijk. Het doel is met eigen krachten een gezellisen avond te organiseeren. De schriftelijk ingekomen vraag van he. Districtsbestuur: hoe men stond tegenover het bonnenstclsel, deed weer een geanimeer de gedachtenvvisseling ontstaan over dit reeds meermalen behandelde onderwerp. Het antwoord aan genoemd bestuur zal luiden, de afdeeling is vóór afschaffing van het bon nenstelsel, doch niet tegen een St. Nicolaas- attractie, zooals die hier eenige keeren is gGWGGSt. Het bekende schrijven van den Bond v. Staatspensioen gaf het afd. bestuur aanlei ding zich tot het Hoofdbestuur te richten met de vraag, wat dit van behandeling in de afdeelingsvergadering dacht. Daar nu een maal over premievrij staatspensioen verschil lend gedacht wordt door de politieke pai- tijen, achtte het hoofdbestuur behandeling van 'dit onderwerp in de neutrale midden- standsver. niet gevvenscht. De heer Hooimijer was het daarmee eens, voor den heer Harder woor het zwaarst dat verzorging van de ouden van dagen een middenstandsbelang is. Tenslotte werd op voorstel van den voorzitter de discussie maar gesloten. Bij de rondvraag werd nog besloten, op de agenda van de volgende vergadering een voorstel tot verhooging der contributie van f3 op f4 te plaatsen, en deze dan niet ineens maad tweemaal 's jaars f 2 te innen, vaaina sluiting volgde. W1ERINGEN „PRO REGE". „Niet in Eigen Kracht." Gisteravond hielden de meisjesvereeniging Niet in Eigen Kracht" en de jongelingsver- ëeniging „Pro Rege" in hotel De Haan hun jaarvergadering. Bij de opening te half acht was de zaal tot in alle hoeken gevuld. Cand. J. van Eer den liet zingen psalm 33 vers 1, met orgel begeleiding van den heer Bruin. Hierna ging spreker in gebed voor, waarna hij voorlas een gedeelte van psalm 95. De heer v. Eerden heet dan de talrijke aan- Uw drogist verkoopt thans ook RODONT - doodelijk voor rat en muis, doch ongevaarlijk voor huis dieren en pluimvee. Per doos 40 ct. 4 kg beste Aardappelen, 3 pond Uien en 1 pond Zuurkool voor 25 ct. Gesneden Rode of Gele Kool, 2 pond 10 ct. Geschrapte Worteltjes, 2 pond 14 ct. Gekookte Bieten, 2 pond 10 ct. Uitgewogen Snij- of Sperciebonen p. p. 14 ct. Goudgele zoute Andijvie per pond 12 ct. Witlof vanaf 8 ct. p. p. Kroonstraat 40 Spoorgracht 5 Gratis bezorgen 100 pCt. verkoopswaardel i L l - 59 v, te B- schrijft: Mevr. M- Sonato&en in UuenshracKt A heid t0TÏÏ' en joegen weer met Qe zenuw- mijn werk lo i sujahtets J1 ^nrendemoe- enuandeu Jk uoel heid bm A y goed Sanatogen zal haar ondervoede zenu wen versterken en haar bloed rijker en krachtiger maken. Sanatogen zal de loomheid in haar leden verdrijven en haar wezen vullen met een nieuw, frisch gevoel van gezondheid. Dank zij de opbouwende en zenuwsterken de krachten van Sanatogen, zal zij spoedig haar dagtaak weer met op gewektheid kunnen vervullen. sanatogen Het Zenuwsterkend Voedsel om haar kwaliteit, met goud bekroond.Niet de goed koopste. maar wel de beste! HOOGHOUDT is 't wel toevertrouwd! FA. H. J. HOOGHOUDT GRONINGEN Fricandeau g Lappen Poulet t Carbonaden Gehakt Biefstuk en Oesters. Borstcarbonaden Schenkels met dik vleesch (voor de soep) per pond 40 Kluiven met dik vleesch Kalfsvleeschbeenen 35 35 22 30 50 18 16 18 Kalfs- en Varkensgehakt KEIZERSTRAAT 93 TELEFOON 592 KONINGSTRAAT 57 - TELEFOON 697 wezigen welkom, waarna de Meisjesvereeni ging op heel origineele wijze het. jaarver slag uitbrengt, waaruit blijkt dat de ontvang sten zijn f 116.21, uitgaven f9S.0G. Batig sal do f 18.15. Voor de buitengewone wijze van uitbren gen kregen de dames Jansenv. Zweden een hartelijk applaus. Namens „Pro Rege" bracht de heer J. Terp stra een keurig verslag uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten waren f 156.53VL uitgaven f 114.67, saldo f41.86i/2- Mej. A. v. d. Meulcn hield een inleiding over: „De rijke jongeling", waarna de beide vereenigingen zongen: „O Heilige Stad". Een aardige Samenspraak: „De Opstandi ge", uit den tijd van omstreeks 1810, werd vervolgens door de Meisjesvereeniging voor het voetlicht gebracht. Ondertusschen wer den de aanwezigen van thee en koek voor zien, waarna de gelegenheid tot complimen teeren werd opengesteld. Complimenteeren. Hiervan werd gebruik gemaakt door ver tegenwoordigers (sters) van onderstaande vereenigingen: Gereformeerde Kerkeraad; Mannenvereen. te H.hoef; Mannenvereen. te Den Oever; Vrouwenvoreen. te H.hoef; Kna- penvereen. te Den Oever; Kleine Meisjesver- een. te Den Oever; Chr. Jongemannenvereen. te H.hoef; Chr. Meisjesvereen. te H.Hoef; Meisjesvereen. te Slootdorp. Scliriftelijke wenschen waren ingekomen van: Vrouwen- vereen. te Den Oever; J. V. te Den Helder! J. V. te Anna Paulowna; Meisjesvereen. te Middenmeer; J. V. te Koegras. Nadat de heer v. Eerden allen bedankt had voor de beste wenschen, zong de Meisjesver eeniging nog een lied, waarna mej. II. Jansen voordroeg: „Harmonie?" Na de pauze deed mej. A. Ellens een voor dracht, terwijl J. C. v. Breugelen een inlei ding hield over Levensvulling. Iets geheel nieuws was zeker de samen spraak De Boekwinkel, echt iets origineels. Ook de voordracht De oude vrijersbond en de samenspraak: Een expeditie naar Zuid- Afrika brachten danig de lachspieren in werking. De voordracht De nieuwe tompouse, was meer ernstig. Heel bijzonder was de voordracht „Boer Jansen en de luchtbescherming", vooral het dialect in deze voordracht was uitstekend. Nadat tot slot de Meisjesve.r. nog een lied gezongen had, sprak cand. v. Eerden een slotwoord, waarin hij bijzondere woorden van lof toezwaaide aan den heer Bruin, den begeleider van den avond en mej. Maaike Ippel, presidente van de M.V., die beide vertrekken van Wieringen. Na het zingen van psalm 72 vers 11 ging de heer Jansen voor in gebed, waarmede de avond besloten werd. Onderhandsche verkoop. Naar we vernemen, heeft de heer Ant. Keijzer, onderhands aan den heer N. Met selaar in de Noorderbuurt alhier verkocht het perceel land genaamd „Krocht bij Jan Vermeulen". Wit <f!t bord voor zich ziet moet éxtra voo rz i c h t i g zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!) HELDERSCIIE EIERVEILING, 16 Febr. Aangevoerd: 28865 kipeieren 52—54 Kg. 2.80—3, 55—57 Kg. 2.90—3.20, 58—60 Kg. 3— 3.40, 61—63 Kg. 3.30—3.60, 64—70 Kg. 3.40— 4, 110 eendeieren 2.90—3, per 100 stuks. SCHAGER EIERVEILING, 16 Febr. Aangevoerd; 50.000 kipeieren 2.95—3.50 per 100 stuks. WARMF.NHUTZEN. 16 Febr. Roode kool 4.30—7.70, gele kool 4.40—6.50 Deenscbe witte kool 3.60—4.50, drieling-,*, uien 3.40, uien 4.305.60, groveu ien 4.40 —4.80, peen 3.20—4.20. Aanvoer: 79.300 Kg. roode kool, 16.100 Kar. gele kool, 24.200 Kg. Deensche witte kool,j 6025 Kg. uien, 3900 Kg. peen. NOORDSCHARWOTFDE, 17 Febr. Uien 380450; drielingen370—380; grove 110—460. gele nep 250; peen 220—420; kleine "Pen 130270; kroten 1350; roode kool 430 680, gele kool 440—620 BROEK OP LANGENDTJK. 17 Febr. Voorloopig bericht. Uien 380—460; drielin gen 220—200; grove 350—470; stek 6080; peen A 210B 4.C 4.—; kroten 340390; roode kool 440—6S0; gele kool 490—710. BROEK OP LANGENDTJK, 16 Febr. 7300 kg. uien 480—540; drielingen 3—320' grove 460520; 5300 kg. peen 370—410; klei- 150240; 500 kg. kroten 220360* ■i4000 kg. roode kool 460—750; 68000 kg i?r- 33Qk°i30 520—680 7S000 kR' d' witte kool

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3