Agenda Wat kost een brood? Vrijdag 17 Februari 1939 &tad5nieuw4 „Stormduivels" jBurgerlijke Stand van Den Helder De autobotsing f Feestavond der Heldersche Radio Centrale Onderneming Feestavond van de vereen* van Huisvrouwen Vq °/e*£ BEW^° Filmavond Heldersche School en werktuinver. Altijd rheumatische rugpijn Concert „Kunst aan het Volk" Schaakclub Morphy „Ik wil van jou een foto" Mijnhardtjes bij Griep. Belangrijke vergadering bakkers gezellen Vischafslag Den Helder De open kaart van Engeland YïlahineJ^iMeri AUGASTRONOME Er wordt momenteel circa 8]f2 cent op een brood verloren. Eenige schrijvers van ingezonden stuk ken hebben gevraagd: Geef ons eens een exploitatie-rekening van de kosten van 'n brood, zoodat we weten, of het al of niet voor 11 cent geleverd kan worden". Bij het publiek leeft deze vraag dus en wij hebben ons daarom in verbinding gesteld met een bakkersbedrijf, dat er een goede boekhou ding en kostprijsberekening op na houdt. Men heeft open kaart gespeeld en ons de boeken voorgelegd. Cijfers uit den tijd toen het mog „goed" ging. Maand en kwartaalcijfers. Een zuivere berekening van de kosten van het brood, wanneer daar alle lasten waren afge trokken. We zagen deze cijfers van een be drijf, dat goed geoutilleerd is. Ons is daarbij t' gebleken, dat bij een broodprijs van 21 voor ihet melkbrood en 18 voor het waterbrood, een winst werd gemaakt van 2 cent 2% cent per brood. Dat beteekent dus, dat bij een ver laging van 6 cent per brood, een verlies ge leden wordt van 3 Vz cent. Men oordeele nu zelf. Het publiek meende het recht te hebben op de beantwoording van deze vraag. Welnu, men heeft dit antwoord willen geven door de boeken op tafel te leg gen. Ook van een ander bakkersbedrijf legde imen ons nog een exploitatie-rekening voor, waarbij men ongeveer tot hetzelfde resultaat kwam. Niet alle bakkerijen werken natuurlijk op dezelfde wijze, maar de hierboven genoemde prijzen kunnen wel aangenomen worden als richtprijs voor het brood, zoodat momenteel jnet een zeer belangrijk verlies gewerkt wordt. Deze laatste avond, die een besluit en een waardig besluit ook vormde van de wintercampagne, die de Katholieke Filmactie organiseerde, had wederom een uitverkochte zaal, ditmaal de Witte, getrokken. De heer Zijp, die dezen avond opende, kon dit tot zijn vreugde constateeren. Zooals gebruikelijk, werd er in de pauze een kort woord gespro ken, ditmaal door kapelaan Westdijk, die in het kort de bedoeling der Filmactie uiteen zette en daarbij een aandachtig gehoor vond. „Stormduïvels". Wiet minder aandacht trok de film „Storm- duivels", waarin, zouden we 't weer moeten herhalen, Freddy Bartholomew, Spencer Tracy en Lionel Barrymore een ware topprestatie leverden. We zagen voor de tweede maal dit mach tige filmwerk, waarin de zware en toch won- derschoone visschersarbeid zich voor onze oogen ontrolt, en eveneens voor de tweede maal ontroerde ons dit sterk. Freddy Bartho lomew als de verwende millionairszoon, waar iedereen voor knipt en buigt, komt in aan raking met dit eerlijke, ongekunstelde vis- schersvolk en de manier waarop de verande ring in de ziel van dezen jongens tijdens de film tot stand komt is een kunststuk op zich zelf. Ook Spencer Tracy als Manuel, die groot part heeft aan de hervorming van den million- nairszoon Harvey, is in zijn rol als eenvoudig Portugees prachtig. Zijn oprecht geloof aan God, zijn eerlijkheid en zijn grootheid als hij sterft, het is alles even mooi. Trouwens geen enkele persoon in „Storm- duivels" valt eigenlijk uit den toon. En de vaart, de spanning, de veelheid van handeling blijft tot het slot toe, zoo zelfs, dat iedereen aan het eind ervan dacht, dat het nog niet afgeloopen was. Al met al een avond waarop de K.F.A. trotsch kan zijn en het is te hopen, dat ze in haar keuze (ook het voor-programma met o.a. „Our Gang" was goed verzorgd) later even gelukkig moge zijn als met deze epos uit het visschersleven. van 16 Februari 1939. GETROUWD: P. Bruin en P. Leek. B. Th. G. Tangelder en M. H. de Groot. BEVALLEN: D. M. ter BruggeBrizee, z. J. J. PaschaBakker, d. M. StinsStark, z. OVERLEDEN: Wed. E. van Essen, geb. H. Jiendrikussen, 87 jaar. J. Boom, (m), 2 dagen. Het bericht over de autobotsing op den hoek Jonkerstraat—Jan in 't Veltstraat, opgeno men in ons nr. van gisteren, behoeft een recti ficatie. Niet de vrachtauto reed aan, doch de luxe wagen botste op den vrachtwagen. r De voorzitter en de secretaris hadden verschil van meening bij wie het progamma gedrukt moest worden. Cl De voorzitter kreeg z'n zin en het programma voor de uitvoering zag er smakelijk uit. ledereen sprak er dien avond over en roemde de moderne letter soorten van iiiii ii i ;si IIHIIIIIIIIIIIIIIHIIIUIIIIIIIIIIII! Ilia'.llHï. Onder den naam „Klankenparade" hield de H.R.C.O. gisterenavond in de eivolle Casino zaal een feestavond, welke uitstekend geslaagd mag heeten. In zijn openingswoord zeide de heer Bregman, dat deze avond uitging van den Nederlandschen Bond van Radio Cen trale Houders, waarvan de H.R.C.O. echter geen lid is, omdat de contributie, die in Den Helder betaald wordt, lager is dan die, welke door de overige leden van bovengenoemden bond wordt geheven. Toch was de H.R.C.O. er in geslaagd dezen avond te organiseeren en wel voornamelijk om de luisteraars een pret- tigen avond te bezorgen en in de tweede plaats om eventueele niet-leden aan te sporen, lid te worden van de H.R.C.O. Het non-stop-cabaret programma, dat uit gevoerd werd onder leiding van den heer Schuddemat viel uitstekend bij het publiek in den smaak. De hoofdschotel vormde wel het optreden van Roland Wagter, die als Jan Ganzebord de conférence verzorgde en in de diverse sketches op zulk een goede wijze de verschillende komische rollen vervulde, dat meermalen de Casino-muren dreunden van het gelach. Een attractie voor de aanwezigen iwas het optreden van den Hollandschen jongens sopraan Wim Scholte, die zijn Engelschen collega Joe Petersen waarlijk evenaart. De dansgroep „Les Quatre Femmes Ro- drigo" gaf een aantal zeer goed uitgevoerde balletdansen ten beste, waaronder vooral ge noemd moet worden de parodie op het beken de „Madame la Marquise" Het harmonica-duo „The Hodlars" speelde enkele operette- en opera-potpourri's en wel op zoo meesterlijke wijze, dat het door het aanhoudend applaus gedwongen werd een toe gift te spelen. Dat Roland Wagter niet alleen een goed komiek was, doch tevens een uit stekend snelteekenaar en carricaturist be wees hij door het maken van enkele teekenin- gen en goed geslaagde caricaturen van per sonen uit de zaal. Bovendien genoot onze stad de primeur van het optreden van het duo Scholte, bestaande uit Wim Scholte en zijn broer. Het geheel werd geïllustreerd met zang v. Renée van Eist en muziek van de Radio Centrale Band, waarvan de leden elk de gelegenheid kregen om hun kunnen op de verschillende instrumenten aan te toonen. Met het zingen van het Radio-Centrale lied, door het geheele gezelschap werd het programma beëindigd en kon het bal dat de aanwezigen nog eenigen tijd bijeenhield een aanvang nemen. Een Vlaamsch programma. Ondanks de verschillende vermakelijkheden, die gisterenavond in schouwburgzaal en bios cooptheater hebben plaats gevonden, was Musis Sacrum uitstekend bezet. En wij had den ook niet anders verwacht. In de eerste plaats kenmerken zich de avonden van de afd. Den Helder van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen door een bijzonder gezellige sfeer, maar in de tweede plaats was daar het optreden van Julia de Gruiter en Rien Noppen, een tweetal artisten, die door de radio een al- gemeene bekendheid genieten. Er heeft een Vlaamsche sfeer geheerscht in Musis gisterenavond, het sappige Vlaamsch, dat zoo prettig in de ooren klinkt, de geestige gezonde humor van dit krachtige volk, het is een onverdeeld genoegen geworden om het te beluisteren. En dit is hoofdzakelijk te danken aan de wijze van vertolking der schetsen. Want wie zou beter deze schetsen kunnen voordragen dan mevr. Julia de Gruiter, een geboren Vlaamsche of een Rien Noppen, die den geest van deze mensohen zoo uitstekend aanvoelt. De presidente, mevr. Postuma, heette de aanwezigen in een kort openingswoord van harte welkom, in het bijzonder de eere-presi- dente, mevr. Ritmeester en de beide artisten. Zij hoopte, dat de aanwezigen een genoegelij- ken avond zouden doorbrengen, waarna staan de het bondslied werd gezongen. En dan is het woord aan de beide artisten. Er zijn voor de pauze een viertal korte ver halen, respectievelijk van Felix Timmermans en Ernest Claes, voorgedragen. En deze beide schrijvers, die de Vlaamsche plattelandbewo ners zoo bijzonder goed kennen, hebben de zeden en gewoonten in deze geestige stukjes naar voren gebracht. De godsdienstige levens beschouwing van dit volk is zeer verschillend van de onze, zij kunnen vrijelijk over „Ons lief Heerken" spreken, zonder profaan te worden. In zeker opzicht is hun gedachte kin derlijk van eenvoud en juist daarom gaat er zoo'n bijzondere bekoring van deze werkjes uit. Maar ook voelt de Vlaming heel sterk een komische situatie aan en de manier, waarop hij dit weergeeft, is zoo origineel geestig, dat het een genot is om deze vertelsels, tenminste wanneer ze op een natuurgetrouwe wijze wor den voorgedragen zooals Julia de Gruiter en Rien Noppen dit doen, aan te hooren. Daar was „het Verksken", de grappige his torie waarom een varken zoo kaal op de wereld is gekomen, en dan de oergeestige ge schiedenis van „De Geit van Mijnheer Pas toor", maar ook h,et ernstige stukje „Het ver beternis Huis" en dat voorgedragen op een vlotte echt Vlaamsche wijze, met een koste lijke mimiek. De dames hebben dan ook ge schaterd. De wijze, waarop beide artisten deze voordrachten hielden was bijzonder goed. Zeer gemakkelijk, en zoo dat men zonder moeite het geheel kon volgen, werd dit sma kelijke programma afgewerkt. De geestige nootjes geaccentueerd, zonder te overdrijven. En vooral de dialogen uit „De Witte", na de pauze, waren buitengewoon goed. De gre pen uit dit leven van het enfant terrible van Vlaanderen, waren met zorg gekozen en de beide speelsters, die den geheelen avond ten volle contact met het publiek hebben gehad, nuanceerden de diverse scènes op een zeer verdienstelijke wijze. In de pauze werd er thee en een tweetal ge bakjes gepresenteerd, een geste, die natuurlijk hoogelijk op prijs werd gesteld. Het was mevrouw Postuma, die aan het einde van dezen avond, beide artisten hartelijk dank zei en mevrouw De Gruiter bloemen overhandigde, terwijl eveneens een woord van dank werd gebracht aan de dames Kousbroek en v. d. Poel, voor hun begeleiding bij het zingen van het bondslied en aan mevr. Veen en de dames van de theecommissie. Deze bijzonder mooie avond zal de leden van de afd. Den Helder der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen zeker lang bijblijven, Alleen stalenboeken met dit merk op de kaft, bevatten R D behangsels in de mooie, aparte „Fixa-color kleuren. Vraag ze Uw be hanger nog heden opzicht! Als U de nieuwe R D series 16-47-48-49-50 of 51 door bladert en de lage prijzen ziet, zult U liever vandaag behangen dan morgen! Een nieuwe kamer, kunstzinnige wanden, lichter, zonniger, ruimer: R&D behang! EENIGE FABRIKANTEN: Rath &I>oodeheef ver Levering via Uw behanger. Toonkamers te Alkmaar, Koningsweg 16. De Heldersche School- en Werktuinvereeni- ging had een drietal aantrekkelijke filmpjes weten te verkrijgen en demonstreerde die gis terenavond in „Centraal" voor een niet zeer talrijk publiek, waarbij vele jeugdigen. De voorzitter, de hper P. H. L. Maas, wees er op, dat het doel der vereeniging, het aan- kweeken van liefde voor de natuur en de bodemcultuur bij de jeugd, velen onbekend is. Dit, gevoegd bij de bepérkte geldmiddelen, ver hindert de vereeniging haar vleugels zoo wijd uit te slaan, als ze gaarne zou willen. Velen verwachten alles van verboden en politiemaat regelen volkomen negatief, alzoo werkende, hoe noodig deze op zichzelf ook zijn. De positieve methode, door kennis tot liefde en eerbied voor de natuur voeren, duurt mis schien langer, doch geeft blijvend resulaat en verhooging van levensvreugde. Daarop ver leende hij het woord aan den heer Nijkamp, die een korte explicatie gaf bij de film. Deze schonk eerst een beeld van de verwerking van vlas tot linnen. De film bracht aardige kijkjes uit onze textielfabrieken en deed zien, welk een lange weg er ligt tusschen het groeien van de plant en de aflevering van het eind-product door den leverancier. Daarop werd een populair- wetenschappelijke smalfilm over het leven der planten gedraaid. Voor ons aldus inleider is leven bijna synoniem met bewegen. Daar door lijken de planten wel haast niet te leven. De versnelde film heeft hier mogelijkheden geschapen en benut. Ze maakt de beweging der planten zichtbaar en de strooming in de cellen. Interessant waren de opnamen van het kruidje-roer-me-niet, meer bekend als aandui ding van een lastig exemplaar van de soort: mensch dan als plant. De film eindigde met fraaie foto's van de vleeschetende planten. Vooral de Amerikaansche bekerplant en vlie genvanger met hun haast geraffineerde vang- techniek vielen in den smaak. Na een korte uiteenzetting over de wijze van opnemen van versnelde en vertraagde films werd een oogenblik gepauzeerd, waarna een gekleurde film: Oogstfeest, werd gedraaid, die aantoonde op welke wijze de Amsterdamsche stadsjeugd dichter bij de natuur wordt gebracht Een bloemencorso met optocht en tentoon stelling lieten zien, wat in de verschillende schoolwerktuinen groeide en bloeide. Dit werk zal niet nalaten, dat de jeugd de natuur met andere oogen gaat aanschouwen dan slechts als instrument ter vernieling. De voorzitter wees er op, dat de aanwezi gen dit tuinwerk in onze stad iederen zomer des Vrijdags kunnen zien achter de Tuindorp- school en dat de cultureele beteekenis door de Staten onzer provincie is erkend, mede door subsidieering. Noodig is hiervoor echter aller eerst steun door particulieren. Na een dankwoord aan de heeren Daalder en Nijkamp van het Natuurhistorisch mu seum, die de projectie verzorgden, sloot hij daarop het openbare deel der vergadering. Nu is zjj beter en ziet er jaren jonger uit. Deze dame werd hevig gekweld door rheu matische rugpijn. In onderstaanden brief ver telt zij, hoe zij van haar lijden werd verlost door Kruschen Salts. „Ik begon eenige maanden geleden met Kruschen Salt3 tegen mijn rheumatiek. Mijn rechterarm kon ik niet gebruiken en de pijn in mijn rug hield geen oogenblik op. Ik las een advertentie van Kruschen Salts en be sloot het ook te probeeren. Tot mijn blijd schap voel ik mij niet alleen veel beter, maar zie er ook jaren jonger uit." Mevr. N. N. De oorzaak van rheumatische rugpijn ligt meestal in de opgehoopte afvalstoffen, welke in het organisme achterblijven. Hieruit ont staat o.a. het urinezuur. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen zacht maar zeker aan tot regelmatige werking, waardoor alle schade lijke stoffen worden verwijderd en de oor zaak van Uw pijnen is verdwenen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothe kers en erkende drogisten. .(Adv.) Op Woensdag 22 dezer geeft de Zangver- eeniging „Kunst aan het Volk" een concert in „Casino", waarop, naast eenige kleinere koornummers (o.a. het bij de koorzangers in den lande zoo bekende en gewaardeerde „Ellen" van Olman), zal worden uitgevoerd Orpheus", een serie van vijftien fragmenten uit het muzikale drama ^an C. W. v. Gluck, beroemd voorganger en voorbeeld van een reeks operacomponisten als Mozart, Cheru- bini, Méhul, e.a. Dit werk heeft tot onderwerp de tocht van Orpheus, den muzikalen toove- naar uit de mythologie, door de onderwereld, om zijn vroeg gestorven echtgenoote Euridice uit het schimmenrijk terug te voeren naar het rijk der levenden een onderwerp, dat in den loop der eeuwen door vele componisten is behandeld. De muziek, die v. Gluck hiervoor heeft geschreven, munt meestal uit door edele eenvoud en uitdrukkingskracht (b.v. het be kende „Ach, ich habe Sie verloren"). De keuze der fragmenten is zoodanig, dat de samenhang van het verhaal niet is verbroken. De solopartijen in het werk worden welwillend vervuld door onze stadgenooten Mevr. Daal derRoggeveen (sopraan), mevr. Vlaming Reuvers (sopraan) en mevr. GünthertBreed (alt), respectievelijk als Euridice, Amor en Orpheus; terwijl de begeleiding wordt ver zorgd door mej. Agathe Koch (orgel) en den heer Nico Visser (piano). Voor verdere inlichtingen betreffende deze uitvoering zie men de annonce in een volgend nr. van dit blad. De wedstrijd, welke Morphy II verschenen Zondag tegen Heemstede III en IV moest spe len is tot nader order uitgesteld. Zaterdagavond 6 uur ontvangt Morphy het sterke Kijk uit in haar clublokaal. Het eerste tiental zal tegen Kijk uit I en het tweede tien tal zal tegen Kijk uit III spelen. Het is voor het eerste tiental te hopen, dat zij de sterke Velsenaren kunnen weerstaan. Tot dusverre hebben zij slechts een wedstrijd gelijk kunnen spelen, terwijl de andere met het kleinst moge lijke verschil werden verloren. Het tweede tiental heeft nog slechts twee wedstrijden gespeeld, waarvan een gelijk en 'n gewonnen werd. De Pers oordeelt: A.s. Zondagavond wordt in Casino de revue „Ik wil van jou een Foto" opgevoerd, waarover wij het volgende in de pers lezen: „Alg. Handelsblad", d.d. 24/12 '38: De voorstelling is een artistiek succes ge worden. Aan de komische verwikkelingen scheen geen einde te komen. „Het Volk", d.d. 24/12 '38: Sylvain Poons en Kurt Gerron, een koppel, dat de lachers steeds op zijn hand had en zij waren werkelijk uitstekend. „Nw. Rott. Crt.", 24/12 '38: Er werd gezongen, gedanst en gelachen naar den aard. Het publiek heeft het ge vonden bij deze voorstelling. Spoedig weer koortsvrij en opgeknapt. Doos 30 en 50 ct. In een advertentie in dit nummer wordt al het personeel, werkzaam in het bakkersbedrijf hier ter stede, zoowel georganiseerd, als onge organiseerd, opgeroepen tot een vergadering op morgen (Zaterdag) avond, in de bovenzaal van Café Sanders, Koningsplein. De vergadering vangt aan te 8.45 uur. Men zie de advertentie. REEPEN-DIEFSTAL Een winkelier van de Zuidstraat deelde mede, dat hij een groot aantal reepen choco lade uit zjjn winkel vermist. De politie zal trachten hierin licht te brengen. 16 Febr. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Bot P- kg p. kist 0.70—0.60 0.58—0.55 7.00—5.80 3.00—2.00 4.60—2.80 2.60—1.90 2.60—2.40 Engeland speelt wellicht het meest open spel van de Europeesche mogendheden. Natuurlijk is ook dit politiek. Zooals de mogendheid met offensieve neigingen er bij gebaat kan zijn, dat van zijn inwendig militair apparaat zoo weinig mogelijk bekend is zoo is het van beteekenis, dat het land, dat slechts een defensieven wil heeft, telkens uit laat bazuinen, hoe sterk het wel is. Tenminste als het met zijn kracht kan schermen, als het er van overtuigd is, dat het sterker is dan eiken tegenstander. In het andere geval doet het verstandig zichzelf het zwijgen op te leggen. Engeland kan echter voor den dag komen met zijn bewapening en bewapeningsplannen. Men moet daarvan als nuchter mensch wel hoofdschuddend kennis nemen, omdat men gaat duizelen van de bedragen, die het mili tair apparaat verslinden, maar als men dan echter rekening houdt met de werkelijkheid, kan men het voor den vrede van Europa slechts toejuichen, dat Engeland alles op alles zet, om dien „vrede door het zwaard" te handhaven. Het militaine apparaat is een nooit verzadigde slokop. Duizenden, millioe- nen, milliarden vraagt het en telkens ver dwijnen deze in de maag, die nooit gevuld wordt. In drie jaar gaf Engeland bijna 1200 mil- lioen pond sterling voor zijn bewapening, of om het in Hollandsch geld uit te drukken, meer dan 10 milliard gulden. Dat zijn bedra gen, waarvan de grootste fantast zich zelfs geen voorstelling meer kan vormen. Men zou er 100.000 gezinnen 100.000 gulden van kun nen geven. Stel je voor! Dat is maar een van de mogelijkheden. Over de honderdduizend andere mogelijkheden zullen we maar niet eens spreken. Engeland hoopt niet door deze verbijs terende uitgaven er straks een of ander land mee in de wacht te sleepen, het wil slechts door zijn sterken wil voor het be houd van den vrede, iedere poging tot aanranding^ van zijn bezit voorkomen en hopenlijk iedere onrechtvaardige daad tegenover een andere mogendheid, be strijden. Ten opzichte van Frankrijk heeft het deze toezegging reeds definitief ge daan. In ons nummer van gisteren heeft men reeds verschillende bizonderheden over de Engelsche bewapening gevonden. Wij zullen hier dus niet in details treden, maar het is toch wel interessant om 'hier nog even te vermelden, dat voor het program van 1939 nog twee slagschepen op stapel worden gezet zoodat er dit jaar dan negen van deze sche pen op stapel staan, dat het aantal nieuw te bouwen vliegtuigmoederschepen van 1 tot 6 wordt verhoogd, dat er nog vier groote krui sers bij komen en dat de aanbouw in tonnage van 139.000 ton in 1935, gestegen is tot 660.000 ton in dit jaar. Dat zijn toch wel zeer spreken de cijfers. Daarbij ondergaat dan ook de lucht vloot een zeer belangrijke uitbreiding en wordt er veel personeel aangenomen. Deze enorme belasting van het Engelsche budget zal van het volk zware offers vragen, niet alleen voor dit jaar of de eerstvolgende jaren, maar voor tientallen jaren in de toe komst, want zoo'n vloot moet onderhouden, moet aangevuld worden, moet vernieuwd, zoo dat de Defensie, door de dwaasheid van den mensch, de belasting zeer belangrijk zal ver- hoogen. DE COMMANDANT ZEEMACHT NAAR SOERABAJA. De Commandant Zeemacht is Woensdag met den nachttrein voor een dienstreis naar Soera- baja vertrokken en zal 19 Februari te Batavia terugkeeren. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd om den 12en April 1939 per m.s. Joh. de Witt naar Oost-Indië te worden uitgezonden. Schipper K. Panis. Sergt. Telegrafist E. Snoek. Sergt. machinisten J. Zwigtman en G. Dubbeldam. Korpl. Torpmkr. L. van Dijk, W. Schnur, A. de Buijzer. Stokers 2e klas N. K. A. Jansen, D. Steen, T. G. Bogers, J. G. Gooijaarts, G. W. F. v. d. Pol, T. W. Sewalt, C. de Back, T. H. Bisselink, C .F L. Meijer, P. C. Hendriksen. Korpl. vltmkr. (B) J. v. d. Haspel. Korpl. bottelier A. G. Vlok. Korpl. zvplgr. T. Plantinga. Korpl. schrijver J. K. Bokma. Korpl. schrijver A. Molenbroek. Korpl. hofmeester C. Beijer. Hofmeestersmaat J. W. van Dam. Korpls. kok H. Schults, J. P. Metzger. Kleermaker H. J. Lamers. Pijper 3e kl. H. Dekker, Mariniers le kl. J. P. Rooi- mans, L. Doornbos. Mariniers 3e kl. G. Knol lenburg, F. Verschuur, W. Wildschut, D. Hoogerwerf, J. Bathorn, J. A. Beckers, A ,H. Grootenbroer, W. v. d. Kooi, C. Passchier, K. Veldhoen, P. J. v. Veldhoven, E. J ,M. de Wolf F. C v. d. Zwaan. Korpl. Tamboer A. H. Keuken, BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De Zeewolf". RialtoSpoorstraat half 8: „Alexander's Ragtime Band". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Die Fledermaus" en „Zuidzee-Idylle". Zaterdag 18 Februari Casino, 8.30 uur: Soirée-dansante Dansinsti tuut „Mouton". Musis Sacrum, 8.00 uur: Uitvoering Speel- tuinvereeniging. (Afd. Oude Helder). Zondag 19 Februari. Casino, 8.15 uur: Revue „Ik wil van Jou een Foto". Dinsdag 21 Februari. Casino, 8.30 uur: „Soubrette" (4e Abonne mentsvoorstelling) Woensdag 22 Februari. ^Volk"815 UUr: Uitvoering »Kunst aan het Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 762.6 Temperatuur lucht: 3 g Wind richting: Z.W.; kracht: 3 L'cht op 5 u> 47

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5