Ayenda een tip!! U zoekt Ingezonden Jaarvergadering B.V.L. Vrijdag 24 Februari 1Q3Q ^adónicLuwl Tweede Blad Uit het politierapport J» v. Engelsdorp Gastelaarsc 25 jaar op de Gasfabriek Rheumatische pijnen Centraal genootschap voor Kinderherstelling en vacantie-kolonies •Jeugd herinneringen. Filmavond Chr. Marine- Vereeniging Burgerlijke Stand van Den Helder De aanvaring tusschen de Piet Hein en de Java Snoek uitzetten te Ewijcksluis Inktvisch op het strand 1939 zal rustiger zijn dan 1938 GASTROIHOA\£ Geen N.S.B.-invloed in de organisatie Gisteravond heeft in Musis Sacrum de jaarvergadering van de afdeeling Den Helder van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm plaatsgevonden. Onder de aan wezigen merkten wij, behalve het bestuur o.m. op den commissaris van politie en den reserve-kapitein A. Groenendijk. De heer J. de Jong, voorzitter der afd., opende de bijeenkomst, heette allen welkom en deelde mede dat de spreker van den avond, Mr, H. de Boer plotseling verhinderd was aanwe zig te zijn. In zijn plaats zou nu kapitein A. Groenendijk het woord voeren. Bericht van verhindering was ingekomen van den burge meester, den commandant der marine en den garnizoenscommandant. In enkele korte trekken vertelt de heer de Jong dan iets van de oprichting van de afdee ling, en van haar werk in de spannende dagen van 1918. Hij geeft de verzekering dat men ook thans nog trouw aan het eensgekozen symbool zal zijn. Na er op gewezen te hebben dat de BVL juist thans ten volle bestaansrecht heeft, vestigt de heer de Jong er met nadruk de aandacht op, dat het nationaal socialisme geen export-artikel wil zijn. Men verheugt zich daarover, doch zal 't op prijs stellen, dat het evenmin een importartikel is. Er wordt den laatsten tijd beweerd dat er NSB-elementen in den BVL zitten. Dat is volkomen in strijd met de waarheid. Het eerste het beste lid met deze neigingen wordt onverbiddelijk de deur gewezen (applaus van de vergadering). Kapitein A. Groenendijk. Hierna komt de spr. aan het woord, wiens toespraak men kan samenvatten onder het motto: Wij willen Holland houden. In Holland doen vele leuzen opgeld, soms onschuldige, soms zeer gevaarijke leuzen. Een ervan is dat wij Holland niet zouden kunnen verdedigen als de nood aan den man komt. Dit sprookje vindt in zekere kringen geloof, doch spr. waarschuwt ernstig tegen een dergelijk défaitisme. Onze landsverdediging is paraat en eveneens paraat is de BVL, evenals zij dit was in 1918. Als goede vaderlanders zal men het land houden, desnoods met het brengen van een offer. Scherp hekelt spr. het optreden van de NSB in Nederland. Deze heeren, aldus kap. Groe nendijk, meenen dat zij het zijn van wie de toekomst der natie afhangt. Maar waar waren zij in 1918? Geen NSB-invloed in de BVL, geen enkel lid mag deze politiek in onze kringen voeren. Wij moeten er niets van hebben (applaus). Spr. haalt het woord van de Koningin be treffende geestelijke en moreele herbewape ning aan. Waak tegen het ondergrondsch ge wroet, waak voor een onjuiste beïnvloeding van het volk. Voor ieder onzer is hier een belangrijke taak weggelegd. In drie woorden ligt feitelijk het karakter van den BVL besloten, en wel in de woorden „als het moet". Ieder dezer drie woorden ont leedt spr. naar hun inhoud voor den BVL. Het is de plicht van iederen BVL-er een steunpilaar voor Koningin en vaderland te zijn. Iemand waar men in tijden, als zijn hulp noodig zal zijn, op bouwen kan. W(j willen Holland houden... neen, ...wij zullen het houden. Dat kan en dat moet. Doch de Jan Salie-geest dient te ver dwijnen en er voor in de plaats diene te komen de Jan Iiordaat-geest. Met een spontaan applaus onderstreept de vergadering de enthousiaste woorden van den redenaar. Wat het verdere programma betrof, er werd enkele malen opgetreden door de mond- accordeonvereeniging „Bravo" onder leiding van den heer den Boer. Wederom bewees het ensemble, dat het met iets goeds voor den dag kan komen. Het oogstte een hartelijken bijval. De heer R. van Steenbergen zong, met be geleiding van mej. Kossen enkele liederen, terwijl de heer S. Duinker het auditorium ver gastte op een paar xylophoon-soli, waarbij de heer de Boer voor de pianobegeleiding zorg droeg. Ook Gerrit Koomen bracht nog een viool-nummer, waarna het woord gegeven werd aan den heer Ottenbros uit Alkmaar, den secretaris van de gewestelijke afdeeling, die een aantal mededeelingen deed van internen aard. Zij voorts nog vermeld, dat ook na de pauze door de medewerkenden opgetreden werd, ter wijl eveneens een verloting georganiseerd is, waarvoor aardige prijzen beschikbaar ge steld waren. GEEN CARNAVAL IN DEN HELDER. Een persoon, die zich met een masker op den openbaren weg bevond, werd vanwege dat feit bekeurd 2 MAANDEN ONDERDAK. Een persoon, die nog 2 maanden tegoed heeft, werd heden naar Alkmaar overne- bracht. TE VEEL LICHT. Een wielrijder had een verblindend licht op 2ijn fiets en werd deswege bekeurd. Hartelijke woorden van de heeren Teune en Van der Vaart. Gisteren woei van de Gasfabriek de driekleur. Hij stond strak te klapperen in den Noord-Ooster en vertelde aan ieder een, die naar boven keek, dat er iets bij zonders aan de hand was. Het bijzondere was het feit, dat de heer J. van Engelsdorp Gastelaars giste ren precies een kwart eeuw in dienst van de gasfabriek was, iets wat, gezien de plaats die de jubilaris in dit gemeente bedrijf inneemt, niet ongemerkt mocht passeeren. „Naar de Feestzaal!" Op het telefoontje van den heer Teune, den directeur, togen wij dus op zoek naar de plaats waar dit gebeuren officieel herdacht zou worden. Via vele trappen, gangen en werkplaatsen, via tal van witte krijtpijlen, met het bijschrift: „Naar de feestzaal...!" vonden wij tenslotte, ergens in hooger sfee- ren, het lokaal, voor deze gelegenheid extra opgedoft en versierd met vlaggendoek, met bloemen en schilden. Heel de gasfabriek was present. Dat wil zeggen, behalve de directeur en de adjunct-directeur, het administratief en technisch personeel en de vrienden en verwanten van Van Engelsdorp Gastelaars. De laatste zat, knus en familie, achter een lange tafel, om het jubileum te „ondergaan". Ook de heeren Van der Vaart en Boogaart bleken present te zijn. De directeur: Het was de heer Teune, die als eerste het woord tot hem richtte en er daarbij op wees, hoe prettig hij het vond, dat men bij derge lijke gelegenheden eens onder elkaar was met het complete personeel: dat van de Gas fabriek, dat van Huisduinen en uit Koegras. De heer Teune roemde de verdiensten van den jubilaris, die hij een voorbeeld van plichts betrachting noemde. Een man met een bij zondere ambitie voor zijn taak, die hij ern stig opneemt, Een allround vakman, van wien het begrijpelijk is, dat hij de hoogste sport op zijn betrekking bereikte. Als stoffelijk blijk van waardeering schenkt de heer Teune, namens het ge- heele, personeel, een klok, welke schenking met een spontaan applaus bekrachtigd wordt. De echtgenoote wordt daarbij niet vergeten: haar worden bloemen ge schonken. De heer Van der Vaart: De heer Van der Vaart roemt den geest, die kenmerkend voor de Gasfabriek is. Hij vindt het prettig, dat dit ook de meening van het geheele Gemeentebestuur is. Dat beseft daarbij, welke waarde iemand als Van En gelsdorp Gastelaars voor een dergelijk bedrijf heeft. Ook de heer v. d. Vaart ziet in hem een degelijk en uiterst bekwaam werkman, wien de hem toegezwaaide hulde zeker toekomt. Hij doet zijn woorden vergezeld gaan van een gesloten envelop. Hierna spreekt nog de heer Helder als voorzitter der organisatie, die verklapt hoe spontaan er ingeteekend is op de lijst, ook door het losse personeel. Dat bewijst wel het duidelijkst, welke plaats Van E. G. inneemt. De heer R. Boogaart memoreert eveneens zijn optreden met het losse personeel, dat gerecruteerd wordt uit de transportarbeiders. Hij dankt den jubilaris daarvoor en biedt hem als souvenir een cigarettenkoker aan. Daarna leest het jongste dochtertje een gedicht voor, dat ook al in den algemeenen smaak valt. Tenslotte is het de al sedert vele jaren niet meer op de Gasfabriek zijnde „Vader" Sturk, die nog met een present komt en dan ant woordt de gehuldigde zelf. Hij dankt voor de vriendelijke woorden en voor de herinnerin gen, hem door zijn superieuren en vrienden geschonken. Onder 't genot van een sigaar blijft men dan nog eenigen tijd bijeen, waarbij alle aanwezigen gelegenheid vonden den jubilaris de hand te drukken. Zij hieraan volledigheidshalve nog toege voegd, dat in den loop van den middag de heer v. E. G. in zijn woning gehuldigd is door den Bond van Barmhartigheid, van welken Bond hij een der ijverigste werkers is. Mijnhardtjes maken U geheel pijnvrij. Doos 30 en 50 ct. J aar vergaderin g. Het was gisteren juist 30 jaar geleden, dat bovengenoemde vereeniging voor het eerst bijeenkwam om de belangen van de minder goed bedeelde kinderen te behartigen. Dat eerste jaar, aldus de heer v. Heusden in zijn uitvoerig jaarverslag, werd er één kind met „veel spul en moeite" voor 28 dagen uitge zonden, nu in 1938 bedroeg dit aantal 30 voor een totaal aantal dagen van 2794. In die dertig jaren dus wel een verheugende stijging. Wat minder verheugend was en des te urgenter is de onvoldoende steun van de menschheid wat betreft de voorziening van kleeding en bovenal schoeisel. Een commissie van 5 per sonen werd in het leven geroepen om deze belangen nog eens extra te behartigen. Nadat het jaarverslag onder speciale dank zegging aan den heer v. Heusden was goed gekeurd, richtte de voorzitter, de heer Kamerlingh, die in zijn openingsspeechje reeds geconstateerd had, dat de opkomst zeker 200% grooter was, dan voorgaande jaarver gaderingen, een woord van oprechten dank aan mej. W. Bischoff en den heer P. v. Twisk, die altijd maar bereid stonden om voor de transporten der kinderen te zorgen. En nadat het bestuur weer onveranderd was samengesteld en mevr. Potjewijd dank was gebracht voor de goede zorgen voor de „pen ningen", kreeg de heer Marinus gelegenheid om'met behulp van enkele alleraardigste licht beelden het doel en wezen der Herstellings- en Vacantiekolonies nog eens extra uiteen te Z6tt6ïï. Het was dan ook vrij laat eer de heer Kamerlingh onder dankzegging voor de goede opkomst deze vergadering sloot. ouderlijk tehuis, 't Gele gaslicht met dat teere, witte „kousje", misschien wel die oude koperen olielamp met haar grillige vogeltjesmotie ven, dat ouderwetsche be hang, knalrood, felgroen of donkerbruin, gestreept of met meloen^root patroon, we herinneren 't ons als den dag van gister. Veel is veranderd, doch kinderen hechten nog evenzeer aan hun ouderwo ning. Verwen Uzelf, verwen Uw kinderen en kies een licht, zonnig R&D behang uit de splinternieuwe R&D stalenboeken. Vraagt ze vrij blijvend aan Uw behanger. Serie 50, de keurverzameling, Series 47-48 en 49, die extra laag geprijsd zijn. Als het R&D lettermerk op de kaft staat hebt U zekerheid, de origineele R&D behangsels vóór U te hebben, gedrukt in de mooie, transparante „Fixa-Color" kleuren. FABRIKANTEN: Rath I>««deheef ver Levering via Uw behanger. Toonkamers te Alkmaart Koningsweg 16. Hoe het bij de Marine reilt en zeilt. Zelfs wij, geboren Nieuwedieper, hebben versteld gestaan over de hoeveelheid gege vens, die de he§r Angenent heeft weten te verzamelen voor zijn Film „Hoe het reilt en zeilt bij de Marine". En tevens zijn we tot de conclusie gekomen, dat het 't Comité „Onze Marine", dat zich ten doel stelt de materieele en personeele positie van de Marine in grooten kring te verbreiden en tevens daardoor te belangstelling voor de Marine in het land te doen toenemen, hiertoe zeker geen beter mid del had kunnen bedenken, dan deze film, die liefst drie uren in beslag neemt. Toch mag men niet spreken over propaganda voor onze vloot, dit heeft de heer Angenent, de man, die de Marine van haver tot gort kent en op de nominatie staat om een tweede Vandersteng te worden, duidelijk naar voren gebracht. Neen, het heeft alleen ten doel het vormen van een betere gedachte over de Marine. De explicateur, die voor de 150e maal de film ver toonde, en dit in alle deelen van ons land reeds deed, vertelde het een en ander over de eigen aardige gedachten, die men er vaak op na hield, wanneer er sprake was van Marine. Is het dan een wonder dat de populariteit voor dezen tak van de Nederlandsche weermacht in vele gevallen zoek is? In een kort openingswoord, waaraan vooraf ging gemeenschappelijk gezang en het uitspre ken van een gebed, heette de Voorzitter, de heer Van Ostende, de aanwezigen, die de bovenzaal van het Christelijk Militair Tehuis gisterenavond totaal vulden, welkom. In het bijzonder de V.C.M.P., den heer Van Duim en den heer Angenent. Het deed spreker genoe gen, dat de heer Angenent, namens het Co mité „Onze Marine" gehoor had gegeven aan deze uitnoodiging van de Christelijke Marine Vereeniging. Het was hierna, dat een aanvang werd ge maakt met de film. Het beeld was opvallend goed, terwijl de opnamen getuigen, dat de heer Angenent buiten explicateur ook een uitste kend cameraman is. Het zou veel te ver voeren om de film in details te gaan bespreken. De belangrijkste gebeurtenissen, die in de Marine plaats vinden, waren opgenomen. Zoo was daar de tewaterlating van Hr. Ms. flottielje leider „Tromp". Vervolgens een overzicht van het materieel als kruiser, flottieljeleider, tor pedobooten en torpedojagers, kanonneerboo- ten, onderzeebooten, mijnenleggers en -vegers, vervolgens de vliegtuigen. Een aparte film over den onderzeedienst en al wat er mee in verband staat gaf een scherp beeld van dit interessante onderdeel van onze Marine. Het duiken tot op een diepte van 15 meter werd meegemaakt en onvermoeid en geanimeerd verstrekte de spreker bizonder- heden. In 45 seconden kon een Nederlandsche onderzeeboot duiken, waarlijk een prachtige prestatie. Duidelijk kwam ook naar voren, dat ons materieel voor het buitenland niet onderdoet, integendeel. Het convoyeeren in de Straat van Gibraltar werd op het doek gebracht, een taak van de Marine, die ten nauwste met den handel in verband staat. Eveneens een aparte film over de beide ma rinevliegkampen, oefeningen met de toestellen, lanceeren van torpedo's. Het overdragen van het commando, dat plaats vond bij het vertrek van Vice-Admiraal Kruys. En tenslotte het personeel van de Marine. De godsdienstige, zedelijke positie van den marineman. Ook hierover bestaan wanbegrip pen. Men denkt zich hem in kroegen inplaats van in een huiselijken kring. Begrippen, die niet weggeredeneerd kunnen worden, maar die men moet zien om te gelooven, de groote kracht van de film. En zoo heeft men drie'uren lang genoten, want dit is het juiste woord er voor geweest. Een hartelijk dankwoord sprak de heer Van Ostende tot den heer Angenent over de fraaie filmvertooning en de duidelijke explicatie, waarna hij in dankgebed voorging. 23 Februari 1939. GETROUWD: E. J. den Haan en A. M. F. Sense; W. de Meijere en C. A. Lampe. BEVALLEN: C. W. Broerden Hengst, d.; S. A. KeijserPet, z. Uitspraak van den Marineraad. Aneta meldt uit Batavia: De marineraad heeft hedenochtend uit spraak gedaan in de zaak van de aanvaring tusschen de Piet Hein en de Java op 13 Octo- ber in de Lampong-baai. De raad concludeerde, dat de omstandig heden, die uiteindelijk tot de aanvaring heb ben geleid, alle direct verband houden met een door den commandant van de Piet Hein, luitenant ter zee der eerste klasse S. Visser, met onvoldoende oplettendheid inzetten en met onachtzaamheid en halsstarrigheid door zetten van de, door hem geleide, draai- manoeuvre. De aanvaring is mitsdien uit sluitend aan de schuld van den commandant van de Piet Hein te wijten. Het Bestuur der H.S.V. „Den Helder" zal morgenmiddag 3 uur 100 pond snoek even boven de maat, uitzetten in de doode put te Ewycksluis en een klein gedeelte in de spoor- put tusschen den Schorweg en Zwarteweg te Breezand. In de spoorputten mag voorloopig niet op snoek gevischt worden, dit met het oog op de voortplanting van de snoek. In de doode put te Ewycksluis mag naar snoek gevischt worden op Zaterdagmiddagen na 12 uur en op de Zondagen, mits voorzien van de vereischte acte. Woensdag heeft een jongen op het strand te Huisduinen, ongeveer ter hoogte van het bad hotel, een inktvisch gevonden, die den prach- tigen naam draagt van Todarodes Sagittatus. Deze inktvisschen komen in groote troepen voor in de Middellandsche Zee en worden ge- vohden tot de Noorsche kust. En o.g. tweemaal in het jaar, in den winter, wordt er een op het strand langs onze kust aangetroffen. Het exemplaar, dat op het strand gevangen werd, was pl.m. 40 c.M. groot, deze visschen kunnen een lengte van 1.50 a 2 M. bereiken een goede kleermaker? Mogen wij U geven Ga naar PIET SCHMIDT, Ruijghweg 74 of bel op No. 740 en al Uw wenschen op 't gebied van kleding naar maat worden vervuld. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) DE ABONNEMENTSVOORSTELLING. Mijnheer de Redacteur, Bij lezing van Uw verslag betreffende de comedie „Soubrette" bekroop mij bij de alinea, aanvangende met: „Er zitten aan dit zeer intelligent" en eindigende met. „nog al eens gesold werd", een zeer onaangenaam gevoel en dit te meer, daar mijn dochter van 17 jaar deze voorstelling heeft bijgewoond. Daar ik zelf bij deze uitvoering niet aan wezig was, heb ik mij door personen van ver schillenden leeftijd en aard omtrent deze uit voering laten voorlichten en kwam hierdoor tot de conclusie, dat zij ongeschikt is voor de jeugd. Ik heb met dit schrijven gewacht, omdat ik hoopte, dat bezoekers van middelbaren en gevorderden leeftijd hun stem in het belang der jeugd zouden doen hooren. Tot mijn leed wezen was het alleen de verslaggever van Uw blad, die in vage bewoordingen schreef, dat niet alles was zooals het behoorde. M. i. is het, op z'n zachtst uitgedrukt, onbe tamelijk om kinderen die in hun puberteits periode verkeeren (en velen van hen hebben, naar ik zelf heb geconstateerd, deze voorstel ling bijgewoond) een slaapkamerscène te ver- toonen, zooals deze in „Soubrette" voorkwam. Op de hier te lande te draaien films wordt (en m. i. terecht) een strenge controle uit geoefend en voor iedere film wordt de mini mum leeftijd der bezoekers(sters) vastgesteld; voor tooneelvoorstellingen schijnt men dat niet noodig te oordeelen. Tot nog toe hadden de abonnementsvoor stellingen in het „Casino" mijn volle vertrou wen, dit vertrouwen heeft thans een geduch- ten schok gekregen, zoodat het niet meer zal voorkomen, dat mijn dochter deze bijwoont, alvorens ik mij van de strekking van het stuk heb overtuigd. Veel zal ik hier niet meer over zeggen, doch ik hoop, dat de ouders, met kinderen van een leeftijd als door mij genoemd, zich terdege zullen overtuigen van de strekking van een tooneeluitvoering, alvorens hun toe stemming te verleenen deze bij te wonen. Degenen, die voor de uitvoering verant woordelijk zijn, behooren m. i. de strekking der te geven voorstellingen hooger te stellen dan geldelijk gewin. Doen zij dat niet, dan behooren zij te worden geboycot. S. H. BOELS. Wij kunnen ons voorstellen, dat de heer Boels ontstemd is over het feit, dat zijn 17-jarige dochter kennis nam van het blijspel „Soubret te", doch hij maakt daarbij de fout, dat hij dit de Casino-directie aanwrijft en niet... zichzelf. Zoogoed een ouder zich behoort te overtuigen van de lectuur die zijn kinderen in handen krij gen, zoogoed is hij verplicht dit te doen inzake films en tooneelvoorstellingen, daar deze uiter aard geschreven werden voor een volwassen publiek. Wij geven toe, dat onderwerp en strekking van „Soubrette" ongeschikt waren voor jeugdi ge personen, doch het is absurd daarom aan boycotten te denken. Overtuigt U voortaan van den inhoud der op te voeren stukken, en derge lijke onaangename ervaringen zullen U niet meer overkomen. Tenslotte nog dit: doorgaans is het contin gent jeugdige personen bij deze abonnements voorstellingen zéér gering, om niet te zeggen nihil. Door een toeval was dit echter juist thans niet het ge*'al. Red. Held. Crt. Het zou misschien van voorzichtigheid ge tuigen als we het kopje anders gesteld had den, met gebruikmaking -van dezelfde woor den. b.v. in vragenden zin: „Zal 1939 rustiger zijn dan 1938?" Maar Chamberlain heeft het zoo positief gezegd, als het hierboven staat en dus laten we het voor zijn rekening staan. Chamberlain is een groot optimist. Hij heeft zijn vertrouwen in de menschheid, in het ge zond verstand van de leiders in Europa nog niet verloren, niettegenstaande de teleurstel lende ervaringen, die hij het laatste jaar heeft opgedaan. De Engelsche premier kan niet gelooven, dat de regeeringen van Europa gemoedereerd hun eigen graf zullen delven. Hij heeft er op gewezen, dat Europa zijn bankroet tegemoet gaat, als het op dezelfde wijze met zijn be wapening blijft doorgaan en dus zal het zoover moeten komen, dat men met elkaar zal gaan spreken en dat men gezamenlijk tot het besluit zal komen: „Stoppen met dezen waanzin". Het oogenblik van onderhandelen acht Chamberlain echter nog niet gekomen. De tijd is nog niet rijp voor onderhande ling, want onder de huidige omstandig heden zou iedere conferentie tot misluk king gedoemd zijn en een mislukte con ferentie is erger dan geen conferentie. Eerst moet het vertrouwen terugkeeren, zoo heeft Chamberlain opgemerkt. Terecht, dat is de groote puzzle voor welker oplos sing' de staatslieden van Europa staan. En hoe zal men dat vertrouwen terug willen winnen? Men zal vertrouwen willen schen ken, als men weet, dat men zelf sterker is, althans even sterk als zijn tegenstander, als men dus op een basis van gelijkheid met elkander zal kunnen spreken. Maar wanneer zal dat zijn? Engeland bewapent zich van top tot teen en al zal het voor Duitschland niet mogelijk zijn met hetzelfde tempo een even groote oorlogsmacht te bouwen, kwali tatief is het materieel van Duitschland zeker zoo goed als dat van Engeland. De Duitsche kruisers zijn sterker dan de Engelsche, zwaarder bewapend, sterker gepantserd, zoo dat het nog zal moeten blijken in de practijk of Engeland met zijn meerder materiaal een even groote kracht inlegt als Duitschland met zijn sterkere schepen. Het is te hopen, dat het in de practijk nimmer getoetst zal worden. Niettegenstaande er dus veel is, dat tot pessimisme aanleiding geeft, is Chamber lain voi vertrouwen, dat het door hem gestelde doel bereikt zal worden. Hij wil dat bereiken door ten eerste onderhande lingen om tot een algemeene overeen komst te komen en ten tweede een on voorwaardelijk vertrouwen, dat het moge lijk is op vredelievende wijze alle geschil len tusschen de volken op te lossen en derhalve den gruwel van een oorlog, welke de vernietiging van Europa en Europa's positie in de wereld zou beteekenen, af te wenden» Wij hopen van harte dat de Engelsche minister-president in zijn vertrouwen niet beschaamd zal worden en dat daartoe mogen meewerken alle staatslieden van Europa, die van goeden wille zijn. 9^aArialeri GAacj.uetten SPOORSTRAAT 94. TELEF. 660. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De Rebel van Texas" en „Diplomatieke Zending". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Barones en de Butler" en „De aanbeve lingsbrief". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Zusters" en „Een stel om te stelen". Heden. Casino, 8.15 uur: Uitvoering Turnlust. Zaterdag 25 Februari. Musis Sacrum, 8.00 uur: The Joy Sellers. Casino, 8.30 uur: Dansavond. Zondag 26 Februari. Musis Sacrum: Dansmiddag en -avond. Casino, 8.15 uur: „Dat heeft Heintje weer gedaan". Maandag 27 Februari. Casino, 8.00 uur: Bridgedrive Heldersche Cour. Dinsdag 28 Februari. Musis Sacrum, 8.00 uur: Uitv. Nederl. Herv. Kerkkoor. Woensdag 1 Maart. Casino, 8.00 uur: Vara-avond. Donderdag 2 Maart Musis Sacrum, 8.30 uur: Voordrachtavond N.R.V. Zaterdag 4 Maart. Casino, 8.30 uur: Bal-Masqué. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 752.4 Temperatuur lucht: 5,0 Wind: richting Z.O. kracht 2 Licht op 5.59

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5