Ontvangsten 1000.- meer dan vorig jaar prebihbeurten Sport uit llrk Aecoord met den dienst Amsterdam-Texel Jaarvergadering l.E.S.O. Auto-vervoer neemt sterk toe alkmaar rotterdam Nieuwe Meubelzaak De postdienst op Texel Uitvoering Visschzrij Jaarvergadering muziekvereeru Ingekomen personen Gl£ D-- Snel en goed Helder 2-Districtse'ftal N.H.V.B Texel-nieuws In Hotel „De Oranjeboom" had gisteravond de jaarvergadering van T.E.S.O. plaats, die door plm. 60 aandeelhouders werd bijgewoond. De voorzitter, de heer W. H. Lap, richtte «en hartelijk woord van welkom tot dé aan wezigen, in 't bijzonder tot den oud-kapitein Duinker. Verder gaf de heer Lap een over zicht van hetgeen in 't afgeloopen jaar in de Vennootschap is gepasseerd, waaruit wij het volgende ontleenen: Wat 1938 bracht. Ondanks de onrust, die in het afgeloopen jaar heeft geheerscht in verband met den dreigenden oorlogstoestand, is het bestuur zeer tevreden met den loop van zaken in de vereeniging. Ook dit jaar is de passage voor uitgegaan; wel heeft dit niet een stijging van de ontvangsten van 3000 a 4000 met zich gebracht, doch van plm. 1000. Verschillende oorzaken hebben daartoe samengewerkt. In de eerste plaats moeten wij dan noemen het sterk toenemend vervoer voor de K.L.M. Ik zeg dit niet omdat wij de K.L.M. dezen voor uitgang misgunnen, integendeel, wij zijn ons zeer goed bewust van de geweldige reclame, die uitgaat van het feit, dat Texel in de vaste luchtlijnen is opgenomen. Ken tweede taak, die het T.E.S.O- vervoer ongunstig heeft beïnvloed, is de vaste seizoendienst van Amsterdam via Den Oever op Texel geweest, met aan dacht hebben wjj dezen dienst gevolgd en met leede oogen moesten wij aanzien, dat bijna 4000 passagiers door deze onderneming van de heeren Doeksen en Koppen werden aangebracht. Wjj hebben evenwel onze maatregelen genomen. Vrachtvervoer. Het vervoer steeg met 1000; dit komt voornamelijk doordat het autovervoer zoo sterk is vooruitgegaan, mocht in 1939 weder de stijging groot zijn, dan zal dit voor ons groote moeilijkheden met zich brengen, om dat het voordek van de „Dr. Wagemaker" weder te klein zal zijn. Het veevervoer heeft plm. 900 opgebracht en is hier eenige achteruitgang in verband met het stopzetten van den invoer tengevolge van het mond- en klauwzeer. Aan subsidies zijn dit jaar weder belang rijke bedragen verstrekt aan autobussen, V.V.V. etc. werd plm. 2500 uitgegeven. Er wordt evenwel voor alle mogelijke zaken de hulp van T.E.S.O. ingeroepen, zoodat ver schillende verzoeken zijn afgewezen. Belangrijke reserves. Spr. wijst verder op de groote reserve, die is gelegen in 't feit, dat de .Marsdiep" voor slechts 500, de „Dr. Wagemaker" voor 14.500 en de gebouwen op 10.300 op de Balans voorkomen. De „Marsdiep" heeft in 't afgeloopen jaar door het verplaatsen van den mast en verbetering W.C.'s etc. een be langrijke verbetering ondergaan. Doordat dit jaar de schepen zijn geklassiviceerd, zijn de booten op voorschrift van „Veritas" grondig onderzocht. De Marine heeft daarbij alle mogelijke medewerking verleend, zoodat dit te Den Helder kon geschieden, wat een be langrijke besparing meebracht. Wat het onderhoud betreft, hiervoor komt extra lof toe aan den Directeur, die het onderhoud in tegenstelling met den vorigen Directeur zooveel mogelijk onder eigen beheer heeft laten verrichten, waar door het werk zooveel mogelijk op Texel en te Den Helder kon worden verricht. Dankbetuigingen zijn ingekomen van de besturen van „de 30 Gem. Polders", „Polder Eierland" en „P. H. Polder" voor het laten taxeeren van verschillende wegen in die waterschappen. De houding van die besturen is -voor T.E.S.O. veel aangenamer, dan die van den Raad der Gemeente Texel, waarin men schampere opmerkingen aan ons adres heeft geuit. Het bestuur zal niettegenstaande dat, zijn welwillende houding tegen 't Ge meentebestuur handhaven en blijven voort gaan subsidies te verleenen aan de zaken, die het in 't belang van ons eiland acht. Daarbij mogen w(j niet uit het oog verliezen, dat wij T.E.S.O. in de eerste plaats veilig moeten stellen. In den loop van het jaar is het bestuur «r steeds op uit geweest om te trachten de inkomsten te verhoogen, o. a. zijn met Van der Schuit en de K.L.M. besprekingen gevoerd over eendaagsche trips naar Texel, waarbij een tocht van of naar Texel met de K.L.M.- toestellen zou plaats hebben. De K.L.M. heeft evenwel deze onderhandeling moeten afbreken, omdat voor binnenlands verkeer geen vlieg tuigen genoeg beschikbaar zijn. Accoord met dienst Amsterdam Texel. Wat nu de onderneming van den dienst AmsterdamDen OeverTexel betreft: Een verwarmingsinstallatie schaft U aan voor Uw leven. Wjj garandeeren te allen tijde de goede werking en soliditeit. DE VRIES Centrale Verwarming Tel- 3045 Tel. 44504 2 lijnen Wy hebben ons met, de heeren Doeksen en Koppen in verbinding gesteld, en er op gewezen, dat T.E.S.O. niet mocht dulden, dat andere ondernemingen van de geweldige reclame, die door de Vennoot schap wordt gemaakt voor het bezoek aan Texel (door subsidieering van de V.V.V.) zonder meer zou profiteeren. Met genoemde heer bleek heel gemakkelijk een accoord te treffen, T.E.S.O. zal nu een vijfde van de passagegelden ont vangen. Ten slotte deelde de heer Lap mede, dat men tot den bouw van een nieuw kolen- pakhuis is overgegaan, omdat men een kolen- voorraad wil hebben, waaruit men in geval van oorlog etc. kan putten. Ook zal men nu door Texelsche werklieden het inladen van kolen kunnen doen geschieden. Terwijl men niet meer afhankelijk is van een leverancier die het monopolie heeft om een zeker soort kolen te leveren, omdat er nu gelegenheid bestaat tot het nemen van proeven. Finantieel brengt het bezit van dit pakhuis weinig uit gaven met zich. Uit het jaarverslag. Voor de eerste maal werden dit geheele jaar vijf diensten onderhouden, des Zondags 3 diensten van 1 Jan. tot 1 Juni, 4 diensten van 1 Juni tot Juli en in het hoogseizoen 6 diensten per dag. Later weer 3 diensten op Zondag. Op 11 Februari geraakte de Dr. Wage maker met stormweer op den steenen dam bij het fort Harssens. Het schip beliep lichte bodemschade. Voor verdere schade bleef de vennootschap in 1938 gevrijwaard Het onderhoud der schepen, wat niet op Texel en onder eigen beheer gedaan kon worden, geschiedde op de Marine werf te Den Helder. Eier werd tot groote tevredenheid van de Directie gedokt en gerepareerd. In het personeel kwam de volgende wij ziging; De heer C. P. Karsman werd als machinist aangesteld en in zijn plaats tot stoker de heer P. L. Krugers. De woning van mej. wed. Prongers, die naar Zwolle is vertrokken ,is betrokken door den stoker Krugers. De nieuwe aanlegsteiger te Den Helder kwam in het voorjaar gereed. Voor T.E.S.O. is hij zeer ondoelmatig, alle moeiten om hierin verandering te brengen, hadden geen resultaat. De onderhoudskosten, bedragen 7.816. Hiervan kwamen 507.- voor gebouwen, 3.433. voor de „Marsdiep' 'en 3.876. voor de „Dr. Wagemaker". De arbeidsloonen hebben 1.424.meer bedragen dan in 1937, dit ontstond door toe slag op de pensioenen en den laten bootdienst in de wintermaanden. De post „onkosten" is groot 10.620. d.i. 4.280.— minder dan vorig jaar. Hierin zijn opgenomen, dividend, subsidies aan pol der voor wegen 2.396.aan autobus diensten 1.628.aan V.V.V. en contributie vereenigingen 1.671. Het autovervoer is naast personen- en rywielvervoer sterk toegenomen. 1026 auto's werden meer vervoerd dan in 1937. Het aantal scholieren, dat gratis vervoerd werd bedroeg 28105. Het gratis vervoer van zieken en bezoekers van zieken bedroeg 4860. Hierna kwam aan de orde overlegging Ba lans en Verlies- en Verlies- en Winstreke ning. (De cijfers gaven wij reeds in een vorig nummer. Volgde Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden was Not. Mulder, die met 52 van de 57 uitgebrachte stemmen werd her kozen en zich deze herbenoeming liet wel gevallen. De heer Parlcvlict op de bres. Bjj de rondvraag kwam de heer Parlevliet op tegen de bewering, dat de raad scham pere opmerkingen tegen het T.E.S.O.-bestuur richtte. Als iets gezegd wordt over het ge ven van subsidie aan het Gemeentebestuur wordt dit opgemerkt in het belang van de geheele Texelsche gemeenschap, omdat de gemeente met een moeilijke begrooting zit en men die gaarne sluitend wil maken, zon der belastingverhooging. De voorzitter had betoogd, dat alleen de gefortuneerden de belastingpenning opbren gen. Geeft de gemeente maar een behoorlijke subsidie, zei de heer Parlevliet dan zullen wij de gelden wel zoo besteden, dat ze in het belang van de mindergegoeden komen. Verder besprak de heer Parlevliet den mo gelijken invloed, die de gemeente kan heb ben op het tarief van de booten door het hef fen van een belasting. De voorzitter wees op het zeer royaal standpunt, dat de T.E.S.O. steeds tegen de gemeente had ingenomen en wees op de be dreiging die de heer Parlevliet had uitge sproken over invloed op de tarieven. Wij zijn bereid den handschoen, die ge ons toewerpt, op te nemen. De heer v. d. Meulen informeerde naar den duur van het contract met de heeren Koppen en Doeksen. De voorzitter antwoordde tot wederopzeg- gens. De heer J. H. Kikkert vroeg (als secreta ris van de Tex. Alg. Middenst. ver.) als T.E.S.O. weder een extra boot voor het be zoeken van de Jaarbeurs liet varen. Het Bestuur was daartoe wel bereid, de datum zal in overleg met de Middenstandsvereeni- ging worden vastgesteld. Hierna volgde sluiting. ZONDAG 26 FEBRUARI 1939. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. De Waal 10 u. Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn v.m. u. Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Salm, Maandcollecte. Zuid-Eierland n.m. 3 u. Ds. Salm. De Koog n.m. 7.30 u. Ds. Salm. Oude schild v.m. 10 u. Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg n.m. 7 u. Dr. Vis, Kerkbus v. d. 'Koog en De Waal. Oosterend v.m. 10 u. Dr. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Cand. J. v. Eerde. Oosterend v.m. 10 u. Cand. J. v. Eerde, n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H.V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. v. d. Vloed. Leger des Hcils. Zaterdagavond 8 u. Straatzang. Zondagmorgen 7 u. Bidstond. Zondagmorgen 10 u. Heiligingsmeeting Zondagmiddag 3.30 Verblijdingssamenkomst. Zondagavond 8 u. Verlossingssamenkomst. Heden opent de heet P. Moerbeek z(jn nieuwe zaak „Het Woonhuis" te Den Burg. Dit perceel is gelegen aan de Hoogerstraat. De heer Moerbeek beschikte bij het rouwen van zijn zaak over een flink groot terrein, dat aan de straat 17 m breed is, waarvan het voorste gedeelte geheel voor een winkel zaak is ingericht. De prachtig ruime, modern ingerichte winkel heeft een oppervlakte van ongeveer 100 m'2. De zaak geeft van buiten een keurig aanzien, in de pui bevinden zich niet minder dan 6 fraaie étalageramen. Achter den grooten winkel is een kantoortje gebouwd, waarachter zich het ruime woonhuis bevindt. Naast en achter den winkel is ook een ga rage gebouwd, boven de zaak bevindt zich een mooie toonkamer. Vooral des avonds, wanneer alle étalageramen zijn verlicht, maakt de zaak een keurigen indruk. Het project voor deze mooie zaak is ver vaardigd door den architect, den heer L. Igesz. Timmerlieden waren de heeren Van Wessem Zoon, het metselwerk werd verricht door den heer P. Boon van Den Hoorn, het schil derwerk door de heeren J. C. Roeper Zn., het electra door den heer J. Dros en het loodgieterswerk door den heer P. Oele. Naar wij vernemen bestaan er plannen om te De Koog een nieuw hulppostkantoor te bouwen. Het nieuwe kantoor zou dan ge plaatst worden nabij De Brink aldaar. Ook schijnt het in het voornemen te liggen van de posterijen om binnen niet al te langen tijd te Den Burg een nieuw postkantoor te bouwen. CHEF-MACHINIST VAN DE ELECTRISCHE CENTRALE BENOEMD. In de vergadering van bestuursleden van de N.V. Tex. Electr. Mij. (T.E.M.) is uit 170 sollicitanten benoemd tot chef-machinist in de Electrische Centrale te Den Burg, de heer G. Plantinga, thans chef-machinist der Meel fabriek „Fortuna" te Leeuwarden. UITSLAG HOUTVERKOOPING. Vrijdag werd in „Bosch en Zee" een hout- verkooping gehouden voor het Staatsbosch- beheer. Geveild werden 492 koopen. De totaal opbrengst was 1925.Er werden hooge prijzen gegeven, vooral het zware hout was hoog in prijs. Van het Christelijk Gemengd Koor „De Lofstem". Sinds 2 jaar bestaat er op Urk een tweede Christelijke Zangvereeniging, genaamd „De Lofstem". Men kon het met bestuur en lei ding der nu reeds 48 jaren bestaande zang vereeniging „Excelsior" op Urk, zich blijk baar niet langer vereenigen, waarom over gegaan werd tot oprichting van dit koor. „De Lofstem" zal in de Chr. school onder leiding van den heer Jac. Broer van Andijk, een uitvoering geven op Maandag 6 Maart a.s. Een declamator van Medemblik, den heer Siebersma, zal dezen avond als medewerker optreden. Urk, 23 Februari. Door 4 vaartuigen werd heden aan de Gem. Vischafslag alhier aangevoerd 70 pond Noordzeeschol, prijs 7 8 ct.; 50 pond Schar, 66J/j ct. en 90 pond Poonen, 910 ct. Alles per pond. De muziekvereeniging hield zijn jaarver gadering in de gymnastiekzaal van de Chr. School. Onder voorzitter van Ds. E. van Wie- ringen had deze vergadering een zeer vlot verloop. Uit de jaaroverzichten kwam vast te staan, dat het ledental van de muziekver eeniging steeg tot 25. Directeur van de ver eeniging is thans G. Metz. Tot penningmeester van het muziekkorps werd gekozen de heer J. Oost Hzn. In het laatst der vergadering- werd nog een voorstel aangenomen, dat, in dien medewerking van het Gemeentebestuur wordt verkregen, er een muziektent geplaatst zal worden, waarin in de zomermaanden één keer per week muziek ten gehoore gebracht zal worden. Er worden zelfs plannen be raamd om te komen dezen zomer tot een muziekfestival. Na een opwekkend woord van den voorzitter sloot de financieele adviseur, de heer F. Bode Jr., deze goed geslaagde vergadering. P. de Leeuw, Buitenhaven 12. T. Steinhorst, korp. mach., Sternstraat 38. K. Rosbeek, varensgezel, Weststraat 82. J. B. HeuftTazelaar en zoon, Anjelier straat 17. B. Hofman, boerenknecht, Doggersvaart 3. J. H. R. van der Steen en gezin, mar. Ie kl„ v. Leeuwenhoekstraat 44. J. F. Buurmanvan Laar, Crocusstraat 41. J. G. Aartsen—van de Wal, Middenstraat 53. Wed. L. A. M. WeselDe Leef, huishoudster, Hoofdgracht 43. J. G. Heringa—van Zanten, van Galenstraat 118. C. Günthardt, matr. Ie kl., a.b. Wachtschip. E. Melgervan Oyen en kinderen, Lange- straat 71. H. BoederMet, Joubertstraat 42. H. Roseboom, off. Leger des Heils, Ooie vaarstraat 123. T. T. Smith, onderwijzeres, Dijkstraat 21. G. de Vos, agent gem.-pohte, Prins Hen driklaan 18. P. M. van der Korputvan den Bergh, Vlootstraat 12. S. C. Bok Singel 144. A. Kieckens, dienstbode, Ooievaarstraat 123. A. J. Goveia en gezin, mar. Ie kl., 2e Emma- dwarsstraat 14. J. C. Jongsma, kantoorbed., Prins Hendrik laan 19. B. Mulder, werkman R.W., Erasmusstr. 33. H. van Rijswijk, dienstbode, Kemphaan straat 38. V. M. Brouwer, dienstbode, Middenweg 140. C. H. Koopalde Jonge en kinderen, Bree- wi.terstraat 35. F. A. SpitsBehrendt en kinderen, Crocus straat 46. R. Boeder, slager, Joubertstraat 42. H. A. C. Wiedeman, luit. ter zee 2e kl., a.b. H. Ms. „Maurits v. Nassau". A. J. Braaf, winkelbed., Spoorstraat 110. E. T. KlunderNieuwmans en zoon, Crocus straat 33. K. Rog en gezin, bootsman, Cronjéstraat 32. M. Boone, graanwerker, v. Limburg Stirum- straat 15. A. G. Steketeede Booij en zoon, Violen straat 50. W. J. J. Oort en echtgen., matr. Ie kl., van Limburg Stirumstraat 15. A. C. van Versendaal, luit. ter zee, a. b. H. Ms. „Sumatra". L. de Visser en gezin, Begoniastraat 1. J. P. Martens, Kroonstraat 34. W. Seldenthuis en gezin, werkman in rijks dienst. Klaas Duitstraat 23. A. M. Roozen, bloemist, Koningsplein 5. Wed. H. M. J. van CaemJurgens, Binnen haven 140. Wed. F. VelemaKuiper, Huisduinerweg 3. F. v. Maris, Binnenhaven 140. H. M. J. Maris, Binnenhaven 140. K. Stam, dienstbode, Ruijghweg 45. J. Koning, matr. 3e kl., a.b. H. Ms. „van Speijk". A. Mastemaker, dienstbode, Brouwerstr. 21. G. N. Otten, matr. 3e kl., a.b. H. Ms. „van Speijk". B. A. Wolters, dienstbode, Crocusstraat 48. J. J. van der VeerKootstra en kinderen, Oude Schoolstraat 16. H. van Karn, mar. 3e kl., Rijksweg 20. E. L. Beek, slager, Laan 54. J. H. Jansen en gezin, predikant, Dijkstr. 62. H. van der Bruge, hoofd-off. M.S.D., Haven plein 14. A. G. Zweeres—Schelevis, Begoniastraat 27. J. L. Holthuis, matr. K.M., H. Ms. „Wacht schip". A. T. de Groot, verpleegster, Huisduiner weg 3. H. Braun, Ooievaarstraat, M. H. van der Vlietde Haas en zoon, Be goniastraat. J. C. Basie, Dijkstraat. Wed, H. MiabelBomhoff en dochter, Klaas Duitstraat, K. Dans, Nw. Brugstraat 5. A. Hoogesteger, dienstbode, Javastraat 119. P. Koks, slager, Loodsgracht 56. G. Wezelman, visscher, Binnenhaven. H. D. Groen en gezin, off. v. gez., 2e kl., Krugerstraat 15. L. N. KempeesMuller, Laan 10. W. C. Loeve en gezin, militair werkamn, Vischstraat 31. S. Zevenbergen, Vischstraat 31. E. Mook, venter, Keizersgracht 148, C. C. H. van DongenStofelen, Stakman- bossestraat 34. C. WindOtte, Brakkeveldweg 97. E. A. M. A. Drabbevan Beek, naaister, Soembastraat 51. A. VisserVisser, Klaas Duitstraat 12. C. W. van Nieuwenhuizen, matr. 2e kl., a. b. H. Ms. „Wachtschip". A. H. Schippers, dienstbode, Singel 129. P. J. Feterie, kap. ter zee K.M., H. Ms. „Wachtschip". H. T. Hasselo, onderoff-vlieger K.M., Buiten haven 12. A. Pronk, mar. Ie kl. K.M., H. Ms. „Joh. Maurits v. Nassau". •L L. Verdonck, tamboer le kl. K.M., H. Ms. „Johan Maurits v. Nassau". P. Aarnoutse, matr. K.M., a.b. H- Ms. „Tromp". A. Katuin, matr. K.M., a.b. H. Ms. „Tromp". A. BodeStolk. Tuinstraat 2. J. H. Gilissen, mar. le kl., H. Ms. „Johan Maurits v. Nassau'1. J. H. Henneveltde Boer, Ruyghweg 155. J. Hoekstra, mar. le kl. K.M., Ambon- straat 88. W. P. Ingelse, mar. le kl. K.M., H. Ms. „Johan Maurits v. Nassau". JC. Marckelbach en gezin, korp.-mach. K.M., v. Hogendorpstraat 11. B. J. Heijdeman, matr. 3e kl. K.M., a. b. H. Ms. „Sumatra". S. Kamphorst—van de Vis en gezin, Cronjé straat 18 L. Karman, matr. 3e kl. K.M., H. Ms. „Su matra". J. R. Lak, matr. 3e kl. K.M., H. Ms. „Su matra". C. van Eijkeren, metaaldraaier, Violenstr. 10. B. van der Boom, mtroos K.M., H. Ms. „J. M, van Nassau". riep, l\OU, rijn. helpen hierbij altgd een poeder of cachet van Mijnliardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets,genaamd „Mijnhardties 2st. lOct. Doos50ct. M. Heindijk, dienstbode, de Wetstraat 33. J. van Aalst, Stakmanbossestraat 32. T. E. van Boumanden Besten, Tuinstr. 61. J. Dalmeijer, Weezenstraat 1. M. de Jong, Singel 15. U. J. A. Deijman, Singel 15. J, P.' M. van der Hart, winkelbed., Keizer straat 30. J. B. Kling, violist, Spoorstraat 44. D. Bakker—Dal, Jan Blankenstraat 10. W. M. A. Kruijssen, Mar. le kl., a/b IJ.Ms. „Schorpioen". A. M. D. Kuin—Sturk en kind. Janzenstr. 28 H. Le Mair, montcur-incass., en gezin, Breewaterstraat 38. L. E. Middelburg, stoker le kl. K. M., H.Ms. „J. M. van -Nassau". C. Rob, Burger corveeër, en gezin, Dijk weg 8. J. van Rijswijk, korp.-mach. en gezin, H. de Grootstraat 6. G. Sonius, dienstbode, Dijkstraat 57. J. Steensma, bouwk. opz. en gezin, Violenstraat 14. G. de Wolf, Stoker 3e kl., H.Ms. „V. Speijk". P. W. C. de Vo», luit, ter zee 2e kl. H.Ms. „Tromp". T. R. van Ooijen, kapper, en gezin, D. Rij kersstraat 31. J. Moslard, musicus, en echtg., Kanaal- weg 172. T. Hager, los werkman, Emmastraat 55. D. L. Stadsman, loodsleerl., Bassingracht 9. J. P. Corver, ingenieur, en echtgen. Dennen laan 13. W. J. Wilmsen, korp. marn., Beukenkamp- straat 2. W. Amens, 1.-matroos, H.Ms. „Sumatra". Piet de Kievit, l.-matroos, H.Ms. „Sumatra". J. M. HeuftTazelaar en zoon, Anjelier straat 17. B. Hofman, boerenknecht, Doggersvaart 3. J. H. R. van der Steen, mar. le kl. K.M., en gezin, v. Leeuwenhoekstraat 44. J. F. Buurmanvan Laar, Crocusstraat 41. J. de Langen, kapper, Huijgensstraat 45. S. Mobach, dir. Radiod. Sur., en gezin, Sin gel 45. A. van der Heijden, mar., Buitenhaven 12. A. F. L. van der Steen, matr. le kl. K. M., a/b H.Ms. „v. Speijk". A. M. BliekKatoen, O. Kerkstraat 47. D. van EssenHarskamp, O. Kerkstraat 28. Elisabeth Bakker, Keizersgracht 25. Sophia Ploeg, off. L. d. H., Spoorgracht 35. B. Groustra, mar. le kl. K. M., en echtgen., Basstraat 19a. J. J. H. Riesbeck, loopjongen, en echtgen. Achterstraat 57. J. A. L. Schevenhoven, asp. off.-vl. K. M., H.Ms. Wachtschip. Martina Christina Tiessen. Ruijghweg 139. C. P. Bakker, maj.-tel. K. M., en gezin, Violenstraat 16. H. J. van der Vegt, en echtg., Gravenstr. 110. A. H. Bloemen, mach.-teek., Pr. Hendrik laan 8. N. Mooij, maj.-mach. K. M., en gezin, Fazan tenstraat 29. J. A. van der Vliet, korp.-mont. K. M., Be goniastraat 60. J. G. Bon, rijksklerk, en gezin, Goudsbloem straat 50. W. Wijngaarden, dienstbode, Soembastr. 1. A. L. Schelkers, l.-matroos K.M., H.Ms. „Su matra". G. A. F. Wilms—Altenaar, en kinderen, Bas- straat 19. J. Flameling, proc-houder, Singel 89. C. van den Herik, korp.-torpmr. K. M„ Prof. Zeemanstraat 24. A. Roskam, bootsman K. M., en gezin, Ca- liforniestraat 47. C. F. C. Thoms, off. M.S.D. 2e kl., a/b H.Ms. „Sumatra". J. Waslander, sergt.-mont. en gezin. Violen straat 8. C. G. Gielen, mar. le kl. K. M., Buiten haven 12. H. K. Leenen, pijper le kl. Buitenhaven 12. M. L. Weiss, dansleerares, Ankerpark 15. J. Manuelsvan Haren, en gezin, Narcis straat 54. H. Doezie, mar. le kl. K.M., en echtgen. Goudsbloemstraat 23. N. Mosk, dienstbode, Weststraat 30. A. C. Tijssen, dienstbode, Torensteeg 3. L. J, Hordijk, marinier, a/b. H.Ms. „v. Nas sau". P. van der Meijden, marinier, a.b. H.Ms. „Van Nassau". W. Meijwaard, mar. 3e kl. K. M., a/b. H.Ms, „v. Nassau". J. Post, marinier, a/b H.Ms. ,,v. Nassau". H. J, du Pré, marinier, a/b H.Ms. ,,v. Nas sau". L. G. Procee, marinier, a/b H.Ms. ,,v. Nas sau". E. A. Smits, mar. 3e kl. a/b HMs. „v. Nas sau". L. Volwerk, mar. 3e kl. a/b H.Ms. „v. Nas sau". J. Vreugdenhil, marinier, a/b H.Ms. „v. Nas sau". G. Wind, mar, 3e kl., a/b H.Ms. „v. Nassau" L. Geilman, korp.-mach. K. M„ Havenpl. 7. J. N. Gons, off. M.S.D. le kl., Timorlaan 13. J. J. A. Keuchenius, kap. KM., en echtgen., Timorlaan 14. N. P. Krul, fotograaf, en C. Roelof, Ko ningstraat 21. Aanvang 10 uur. De opstelling van Helder 2 voor a.s. Zondag is als volgt: Prins Schóttlng v. Beekhoven P. Trap v. Steenbergen J. Been Rottier Siersma v. Tongeren Bijl Godschalk Texel 1 is morgen vrij. Texel 2 speelt morgen tegen De Cocksdorp met het volgende elftal: Geus G. Witvliet W. Vlas H. Blom Helsloot Zutphen Huizmga Kiewiet A. Huizinga Texel 3 gaat naar HRC 7. HemelrÜ^

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7