Waschmachines M4ARTEN SMIT Actie voor „hamsteren" in vredestijd Damrubriek Elecfrische W wè JwiP Milliocnen voor de Britsche vloot Socialist kabinetsformateur in België Een ijdele postmeester Leeren kussens in de derde klasse rijtuigen XtocttlcH nieuwJ i ui Zij roofden, plunderden, vernielden DESKUN DIG In Palestina confereert men met de wapens Kruideniers ingeschakeld Oost Indië Jaarvergadering De Ziekenfondskwestie Doordat de damrubriek den vorigen keer enkele dagen te laat geplaatst werd hebben wij besloten de termijn van inzending voor den probleemwedstrijd zoo te wijzigen, dat de oplossingen van de wedstrijdproblemen 1 en 2 gelijktijdig kunnen worden ingezonden. De oplossingen van de problemen 1 en 2 moeten thans uiterlijk Donderdag 9 Maart in ons bezit zijn. Alles wat deze rubriek betreft dus ook de oplossingen, gelieve men uitslui tend te richten aan het Bureau van dit blad, met vermelding: „Damrubriek". Den volgen den keer zullen wij dan het aantal juiste" op- lossei s en het aantal problemen mededeelen Volledigheidshalve volgt hier .dan nog de cijferstand van het le wedstrijdprobleem Wedstrijd-probleem no, 1, van H. v. Zui- lekom. Zwart 7 schijven op: 7, 8, 9, 16, 17, 18 en 27 Wit 7 schijven op 26, 33, 34, 37, 38, 41 en 44' Zwart speelt hier 1. 27—31, waarop wit een schijf of de party wint. Wedstrijdprobleem no. 2 van M. Fabre, Frankrijk. De cijferstand is: Zwart 9 schijven op: 2, 3, 8, 9, 12, 15 16 17, 18. Wit 9 schijven op: 20, 26, 27, 32, 33, 38 47 48, 49. Wit speelt en wint. jjpp Doordat de Held. Damclub voor de vijfde maal over de Texelsche dammers wist te zege vieren, legde zij definitief beslag op den in dertijd uitgeloofden wisselbeker. De heeren Leibbrand en Ravensteijn, die getuigen waren van de partij De Best, Held. Daniels, Texel, tijdens de laatste ontmoeting Texelsche DamclubHeld. Damclub, waarin De Best de winst liet loopen, zonden ons beiden eenige bewerkingen van dezen stand. Allereerst een 2-tal stukjes vail den heer C. Leibbrand, welke hij opdraagt aan den heer De Best. I. Zwart 6 schijven op: 7, 8, 10, 17, 18, 26 en dam op 50. Wit 8 schijven Op 19, 20, 27, 28, 37, 38, 41 en 47. Wit wint hier door: Wit Zwart Wit Zwart 1. 37—31 26X46 2. 38—32 50X36 3. 20—14 46X28 4. 14X5 28X14 5. 5X4 verl. II. De cijferstand is: Zwart 10 schijven op: 7, 8, 10, 12, 17, 21, 22, 26, 27 en 39. Wit 9 schijven op: 20, 23, 28, 33, 36, 37, 41, 44 en 47. 2. 37—31 26X46 4. 14X5 50X28 6. 19—14 23X10 1. 23—19 39X50 3. 20—14 46X23 5. 36—31 27X36 7. 5X27! verl. Tot slot dan de bewerking van den heer W. v. Ravensteijn van dezen zelfden stand, opgedragen aan de leden van de Texelsche Damclub. De- cijferstand is: Zwart 9 schijven op: 2, 8, 10, 11, 12, 18, 21, 26 en 27. Wit 9 schijven op: 19, 23, 24, 28, 34, 36, 38, 47 en 48. De afwikkeling is als volgt: 1. 24—20 18X40 2. 38—32 27X38 3. 36—31 26X37 4. 47—41 37X46 5. 20—14 46X27 6. 23X14 waarna zwart gelegenheid krijgt de witte dam op te vangen, doch op tempo verliest. J. STOLL. liet bouwprogramma gepubli ceerd. De nieuwe begrooting voor de Britsche vloot, welke gisteren is gepubliceerd toont een totaal van 153.666.681 pond sterling. Het aantal officieren, matrozen, leerlingen en mariniers bedraagt 133.000, met 976 man van de marine-politie, in vergelijking met 140.500 en 013 in 1938. Van het bedrag van 153.660. 681 pond ster ling wordt 81207.681 pond verstrekt bij een resolutie, welke thans bij het parlement in behandeling is. Dit laat nog over 69.399.000 Pond sterling, een vermindering van 27.718.500 pond sterling bij de vorige begroo ting. Het bouwprogramma behelst twee slagschepen, een vlicgkampschip, vier kruisers, twee flotilles torpedo jagers (zestien schepen) vier onder zeeërs, twee escortevaartuigen, tien mijnenvegers, een grooto mijnenleg- ger, een depotschip voor torpedoboo ten, een kanonneerboot voor rivie ren, een hospitaalschip, zes rnotor- torpedobootcrr, twee verdedigings schepen voor versperringen, een sleepboot voor het slepen van schiet schijven en een aantal kleinere vaartuigen. Ook zal een nieuw koninklijk jacht op stapel worden gezet ter vervanging van de „Victoria and Atbert", welk jacht in 1901 gereed is gekomen. Men stelt zich voor 80 millioen pond te verkrijgen uit een leening, tegen 30 millioen het vorige jaar. De koning der Belgen heeft den socialis- tischen senator Soudan, minister van Bui- tenlandsche Zaken, in het afgetreden kabi net, belast met de vorming eener nieuwe regeering. Jonge tuinknechten maakten het Westland onveilig. Een bende van jongelieden, welke gedu rende de laatste maanden van het vorig iaai de omstreken van Den Haag met inbraken en vernielingen onveilig maakten, moest zich gisteren voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank verantwoorden. Het eerst stonden de 24-jarige tuinarbei- der N. C. van den A. en de 19-jarige tuin- arbeider N. C. van der L. terecht. „Wanneer aan een 19-jarigen jongen", zoo zeide de officier van Justitie in zijn requi sitoir, „twee inbraken en een brandstichting ten laste wordt gelegd, lijkt dit al heel erg. In werkelijkheid is deze dagvaarding even wel een slap aftreksel van hetgeen zij in het geheel hebben bedreven. Niet minder dan 26 misdrijven hebben ze op hun geweten. Ze hebben geroofd, geplunderd, vernield, dikwijls onder de weerzinwekkendste om standigheden." De drie feiten, welke hun waren ten laste gelegd, bekenden ze. Zij hadden op 13 October 1938 een in braak gepleegd in de woning van een land bouwer te Wateringen, waar ze geld en sie raden buitmaakten. Ze hadden in dezelfde maand in een schuurtje te Rijswijk inge broken, waaruit ze een geweer meenamen en tenslotte staken ze op 8 November j.1. uit louter baldadigheid een voetbalkeet op het terrein van de sportvereeniging W.O. D.A. te 's-Gravenhage in brand. Do officier van Justitie eischte tegen van der L. een gevangenisstraf van twee jaar, in de jeugdgevangenis te Zutfen door te bren gen. De eisch tegen van den A. luidde één jaar en zes maanden gevangenisstraf zon der die bijkomende bephling. Pleidooi. De verdediger van verd. van den A., be pleitte voor dezen verdachte eveneens ge vangenisstraf in de jeugdgevangenis door te brengen. Weliswaar is hij reeds 24 jaar, doch hij is laat ontwikkeld. Verdachte is nooit eerder veroordeeld, dus moet elke *ans benut worden om hem in het rechte spoor terug te brengen. Dit kans ligt vol gens pleiter in de jeugdgevangenis. De pleiter voor van der L., kan zich groo- tendeels met het requisitoir van den offi cier vereenigen. Tenslotte stonden nog twee anderen te recht, de 21-jarige tuinarbeider P. J. van der L. en de 16-jarige leerling-monteur D. A. K., die wegens diefstal resp. 4 maanden voorwaardelijk en ter beschikking stelling van de regeering tegen zich hoorden eischen Uitspraak in al deze zaken 14 Maart. van de beste kwaliteit voor slechts f39.50, KOEGRAS Verkrijgbaar bij Drogisterij STERNBERG, Keizerstraat 4749, Apotheker-assistent. opgebouwde reclame campagnes voor een goed artikel, of een goede zaak. systematisch in couran ten gevoerd moeten slagen Te Haifa staan de militairen met pantserwagens gereed. Grooi aan tal slachtoffers van de terreur. Na de terroristische aanslagen van Maandag is de spanning in geheel Palestina toegenomen. De protest beweging der Joden neemt in om vang toe. Te Tel Aviv heeft het be stuur der vakvereenigingen verga derd. De toestand te Haifa blijft critiek De Ara bieren hebben geprobeerd een synagoge in het oostelijke deel der stad in brand te ste ken. In een straat te Jeruzalem werd een van een tijdlont voorziene hom gevonden. De autoriteiten hebben nu bepaald, dat de bevolking 24 uur in huis moet), blijven. Tijdens militaire operaties tegen rebellen in Noord-Palestina werden 18 rebellen ge dood. De Arabieren te Haifa zijn gedeeltelijk in staking gegaan, alle winkels zijn gesloten en het transporteeren ligt stil. Sterke poli- tie-patrouilles trekken door de straten, mi litairen staan met pantserwagens gereed. Op den weg tusschen Acre en Sajad is het stoffelijk overschot gevonden van 16 gesneuvelde Arabieren na den strijd tus schen Britsche troepen en Arabieren. In verband met de golf van ter reur, welke over het land gaat, heb ben alle militaire eenheden in Pa lestina bepaalde aanwijzingen ge kregen. Een aantal revisionisten, (ex tremistische Joden), is gearresteerd De doodenlijst van Maandag is nog ge stegen. het aantal slachtolfers van de ter reur bedraagt thans 32 Ontslagen om een postzegel! The Post Office Magazine verhaalt, aldus de N. R. Crt., van een directeur-generaal der posterijen, die door een postzegel zijn betrekking verloor. In April 1860 werd door de regeering van New Brunswick de pond-, shilling- en pen- ce-munt veranderd in cents en dollars. Deze verandering maakte een nieuwe serie post zegels noodig. De nieuwe waarden waren van 1, 5, 10, 121/? en 17 cents. De keuze van de teekeningen werd aan den postmeester- generaal Charles Connell overgelaten. Het zegel van 1 cent vertoonde een trein, ter wijl op het zegel van 12Va cent een schip afgebeeld was. Het portret van Koningin Victoria verscheen op het zegel van 10 cents en van den Prins van Wales, den lateren Koning Eduard VII, op het zegel van 17 cents. Op het zegel van 5 cents, het NATIONALE GOEDERENVOORRAAD MOET VERGROOT. Om het hamsteren op critieke mo menten tegen te gaan, en daardoor prijsverhooging te voorkomen, doch bovenal om den totalen voorraad goederen te verhoogen, werd sinds geruimen tijd het „hamsteren in rustiger tijden" aanbevolen. In een persconferentie heeft de Vereeniging voor Nationale Veiligheid ons thans medegedeeld, deze methode van hamsleren krachtig te willen pro- pageeren, tot vergrooting van onzen nationalen goederenvoorraad. Een geest van weerbaarheid. Een actie als deze ligt geheel op het ter rein van deze vereeniging, welke zich ten doel stelt een geest van weerbaarheid op te wekken bij het Nederlandsche volk. Wie er van overtuigd is, dat in een toekomstigen oorlog elke landgenoot zal moeten mede strijden, dat, zooals men dit heden noemt, een oorlog een totalitair karakter zal dra gen, zal ook begrijpen, dat iedere Neder lander er toe moet worden opgevoed om op zijn manier aan de voorbereiding van de weerkracht mede te werken. Ons eco nomisch uithoudingsvermogen dient sterk te zijn. De Vereeniging verspreidt tot het berei ken van haar doel in groote oplaag een brochure, aan welker distributie thans le den van de Burgerwacht, de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, de Vereen, van Huis vrouwen, padvinders enz. medewerken. Bin nenkort zal ook bij de kruideniers het boekje gratis verkrijgbaar worden gesteld. De taak der kruideniers. Ter conferentie werd ons verteld, dat de kruideniers zélf zullen medewerken aan: Overtuiging van de clientèle van het nut en de noodzaak van het geleidelijk inslaan der voorraden,; Voorlichting omtrent keuze, verpakking en de beste bewaarmethode der voor voor- raadvorming in aanmerking komende ar tikelen; Voorlichting omtrent de noodzaak van regelmatige vernieuwing der voorraden. De Septemberdagen.... De brochure ligt thans vóór ons. Wij le zen er in, dat de voorraden in ons land tijdens de Septembercrisis geringer waren dan bij het uitbreken van den wereldoorlog. Hoewel men geen paniekstemming wil wek ken, stelt men de noodzaak van een vroeg tijdige voorraadvorming als zeer dringend voor en wil vooral de ziekenhuizen, kost scholen, gestichten en kloosters en de groo te hotels opwekken tot een welverzorgde proviandeering. Men doet verder het idéé aan de hand, dat de arbeiders van een be paald bedrijf een organisatie stichten ten einde gemeenschappelijk levensmiddelen te kunnen inslaan. Voorts beveelt men de lief dadigheidsinstellingen aan vaste voedsel voorraden aan te leggen voor de armen. De sociale beteekenis. Als een bezwaar tegen het hamste ren in vredestijd is vaak aange voerd, dat het niet sociaal zou zijn, waarmede bedoeld wordt, dat het schrijnend zou zijn voor de arm- sten der bevolking, anderen voedsel voorzieningen te zien treffen, terwijl zij zelf eenvoudig niet in staat zijn de provisiekast nu reeds te vullen. Deze theorie bestrijdt de samenstel ler der brochure ten zeerste. Bij de door hem geadviseerde werkwijze zal z.i. het hamstergevaar in oor logstijd sterk verminderen en daar door de handel over een grooteren voorraad kunnen beschikken, die dan voor alle landcenooten kan dienen. Bovendien wordt de prijs verhooging tegengegaan, zoodat. ook de minst koopkrachtigen kunnen profiteeren. Achterin de brochure vinden wij een lijst van artikelen, welke het beste voor voor- raadvorming geschikt zijn. Aanwijzingen voor verpakking, wijze van bewaren en opgave van de duurzaamheid dér goederen ontbreken niet. Uit deze lijst blijkt, dat o.a. blikgroenten en soepen, cacao, olie, suiker, thee en vet voor onbeperkten tijd kunnen worden opgeslagen, dat koffie, margarine en peulvruchten het ongeveer een half jaar uithouden, en bloem, gort, en havermout slechts 2 maanden goed blijven, mits men alles op de juiste wijze verpakt. meest gebruikte zegel, deed Connell zijn eigen portret plaatsen! De uitvoerende raad der kolonie was zeer gebolgd over de eigenmachtige handeling van dezen ijdelen postmeester-generaal en gelastlo in plaats van het zegel van 5 cents een ander zegel van gelijke waarde te doen drukken met do beeltenis van Ko ningin Victoria. Connell had geen andere keuze dan zijn ontslag in te dienen, dat op 19 Mei 1860 werd aanvaard. Ilem werd gelast om den voorraad zegels van 5 cents met zijn portret te vernietigen. Hij richtte een grooten brandstapel op in den tuin van zijn huis en wierp daarin 5000 vellen van de zegels. Maar zooals het meer gaat ontsnapten, hetzij bij toeval, hetzij met opzet, een aantal zegels aan de vernieti ging. Thans zijn deze op de postzegelmarkt ongeveer 50 pond sterling per stuk waard. Connell's politieke vijanden maakten van de gelegenheid gebruik om hem in de ko lonie belachelijk te maken. Nederlandsche spoorwegen zorgen voor comfort. Naar wij ver emen liqt het in de be doeling van de directie der Neder landsche Spoorwegen de accomoda- tie der derde klasssrijtuigen aan merkelijk te verbeteren. De houten banken zullen vervangen worden door banken met leeren bekleedin gen. In de centrale werkplaatsen der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht wordt hieraan momenteel in tensief gewerkt. Zoo zullen vóór 15 Mei a.s. reeds een tien tal rijtuigen gereed zijn, die van eerste en tweede klasse tot derde klasse zijn verbouwd Het zijn vierassige rijtuigen, die 54 ruime plaatsen zullen bevatten, onderverdeeld in zes coupés voor acht- en een coupé voor zes personen. De banken en rugleuningen zullen met leder bekleed zijn, terwijl in de hoeken armleuningen worden aangebracht. Ook de derde-klasse toiletten zullen belang rijke verbeteringen ondergaan. Tot 15 Mei a.s. doen eenige dezer rijtui gen dienst in de bootsneltreinen tusschen Amsterdam en Enkhuizen. Daarna zullen zij gebruikt worden voor den sneltreindienst VlissingenLeeuwarden v.v. over Arnhem. Naast de verbetering der derde-klasso-ac- comodatie is de behoefte aan meer vier-as- sige rijtuigen derde klasse aanleiding tot deze verbouwingen. Na aflevering der tien rijtuigen zullen er nog veertig worden ver anderd in denzelfden geest als hierboven omschreven. ENGELSCHE OORLOGSSCHEPEN OP BEZOEK Van 9 tot 14 Maart, zullen vier Britsche oorlogsschepen een bezoek brengen aan Tg.- Priok, n.1. de jager „Westcott" en de onder zeebooten „Grampys", „Odin" en „Otys" GEVANGENISSTRAFFEN WEGENS ZEDENDELICTEN. De behandeling van een zaak door den Raad van Justitie tegen een Europeaan is tot nader order uitgesteld. De Raad van Jus titie te Medan veroordeelde een Europeaan tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Tevens werd de behandeling aangevangen van de zaak te gen een anderen Europeaan. De landraad van Tjiandjoer veroordeelde naar de N.R.Ct. meldt, twee inheemsche be-, klaagden tot resp. 15 en 21 maanden ge vangenisstraf. van de Coöp. Pluimvee- en Tuinb.- Ver. „Texel W.A.". Gisterenavond hield bovengenoemde Ver. (beter bekend als de Tex. Eierenveiling) haar jaarvergadering in Hotel „De Lindeboom". De bijeenkomst viel geen bezoek ten deel. De voorzitter, de heer J. S. Dijt, deelde bij opening mede, dat hij voor dezen avond geen beste op komst had verwacht: de zaken immers der Vereen, marcheeren goed en dan is gewoonlijk de jaarvergadering slecht bezocht, zei spr. De secretaris, de heer Jb. Keijser Dz„ las de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Waarna de directeur, de heer P. Sluisman, een uitvoerig jaarverslag voorlas. Hieruit ontlee- nen wij, dat het aantal contribueerende leden thans 246 bedraagt. De eierenaanvoer had in 1938 bedragen 2.857.611 (vorig jaar 2.897.490). De gemiddelde prijs had in 1938 bedragen 3.557 (vorig jaar 3.383) per 100 stuks, zoodat in 1938 gemiddeld 17 per 100 meer werd uitbetaald dan in 1937. De winterleg wordt de laatste jaren, door dat de Pluimvee-centrale het late uitbroeden van kuikens tegengaat, belangrijk hooger. De verlichting, die in verschillende bedrijven wordt toegepast, is hierop ook sterk van in vloed. Betreffende de financieele uitkomsten der Pluimveehouderij loopen de meeningen uit een. De meesten beweren evenwel, dat ze nog niet van het minste zijn geweest op de boer derijen. De afzet van eieren was in het afge- loopen jaar behoorlijk, in doorsnee gingen de eieren vlug van de hand. Onze aanvoer kun nen wij gemakkelijk kwiteeren tegen prijzen, welke zeker die van de concurrentie kunnen doorstaan. Herhaalde malen hebben wij dit jaar' eieren moeten bijkoopen om aan de vraag te voldoen. Het meerendeel der aangevoerde eieren wordt door de Vereen, zelf geplaatst in Amsterdam en Den Haag en ook op andere plaatsen. Het aantal koopers, dat de veiling bezoekt is gering, dit is o..i. evenwel het be wijs, dat de eieren hier niet goedkooper zijn dan op andere veilingen, anders zou-ten er wel meer koopers van elders des Maandags aan de markt komen. Trouwens, uit de veilings- lijsten van elders, die wekelijks inkomen en voor ieder ter inzage liggen, blijkt dit voort durend. De resultaten, die de Ver. met den eieren- handel heeft gehad, is zeer matig. De groote concurrentie ook in dit bedrijf is daarop van invloed geweest. Een verlies van 200 werd gemaakt in de dagen van oorlogsdreiging in September. De omzet in ochtendvoer, genTengd graan en opfokvoer was dit jaar bevredigend. De aanvoer van pluimvee was niet groot; wel was er in de Kerstweek een groote aan voer van kippen, konijnen en kalkoenen. De prijzen van het pluimvee waren bevredigend. Hierna kwam rekening en verantwoording aan de orde. Uit de balans bleek, dat al de eigendommen gebouwen, weegklok, etc. geheel zijn afgeschreven. Er is een reserve van 1937.57. De verlies- en winstrekening wijst een batig saldo over '38 uit van 635.91. Aan loonen is uitgekeerd 2981.28. Kosten aphaaldienst 2981.28. Voorgesteld werd het batig saldo als volgt aan te wenden: Afschrij ving kisten 149, op inventaris 160 (zijnde de koopsom der nieuwe rekenmachine). Toe voeging reserve 326.91. Gezien de groote omzet van eieren is slechts een geringe winst gemaakt op den omzet, dit ligt evenwel in de lijn van een coöperatie, waarbij aan de leden zoo hoog mogelijke pry- zen voor hun producten worden uitbetaald. De boekhouding was in 1938 verschillende malen gecontroleerd door de kascommissie, die adviseerde tot goedkeuring, waartoe zonder verdere bespreking werd besloten. Tot leden van het bestuur werden met vrij wel algemeene stemmen herkozen de heeren J. S. Dijt en J. C. Kager. Tot lid van de kas commissie werd gekozen in plaats van den heer H. J. Reij (niet herkiesbaar) de heer Jac. Bakker Adr.z. De contributie en het veilingspercentage, die ieder jaar moeten worden vastgesteld, werden niet gewijzigd. Bij de rondvraag ontwikkelde zich voor de kippenhouders een zeer leerzame gedachten- wisseling, waaruit bleek, dat bij oordeelkun-- dige fokkerij nog wel winst van een Pluimvee- bedrijf is te halen. De heer J. Bakker Cz. noemde een winstmarge van 1.25 per kip in 1938. Op voorstel van den heer P. Smit Cz. zal het bestuur trachten, in samenwerking met den Rijkscontroleur, een bekwame Collecteur naar Texel te krijgen, waarvan de leden der Ver. tegen een billijk tarief gebruik kunnen maken en die den pluimveestapel zal zuiveren van onproductieve kippen. Het bestuur zal met deze zaak haast maken, want de tijd van selectie is reeds aangebroken. Het benoemen van een afgevaardigde voor de Vereen, in de commissie van Landbouw onderwijs (waarvoor de heer Dijt reeds 12 jaar als vertegenwoordiger der PI. Ver. zitting heeft) werd opgedragen aan het bestuur. Hierna werd de vergadering gesloten. Naar wij vernemen zal Dr. Eggink van de Maatschappij voor Ziekenverpleging de verga dering van het Maatschappij Ziekenfonds eind Maart komen bijwonen. PURMEREND, 28 Febr. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 25.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 21 3 stapels kleine Boeren kaas f 21, 1 stapel volvette f 25, 340 Kg. boter f 1.401.47 per kilo, Runderen, totaal 476 stuks: 160 vette koeien 6269 ct. per kilo, matig; 198 geldekoeien f 100—160 per stuk, matig; 110 melkkoeien f ISO—260 p. stuk, matig; 18 stieren 46—52 ct. per kilo, matig; in paarden f 80—160 per stuk, stug; 45^ vette kalveren 6595 ct. per kilo, matig 1451 nuchtere kalveren: voor de slacht 7 11, voor de fok f 11—17 per stuk, vlug; 246 vette varkens voor de slacht 43—47 ct. per kilo, matig; 77 magere varkens f 1828 per stuk, matig; 452 biggen f 8—16 per stuk, matig; 952 schapen f 22—28 por stuk, matig; 25 bokken f 311 per stuk, matig. Kipeieren 33.30; Eendeieren 22.65; 7000 N. II. blauwe 77K—85; 3600 oude kip pen en hanen 37L40; uitzonderingsprijs 42/5lo; konijnen 0.30—1.60; 420 eenden 20— l.oO; duiven 0.40; Coöp. centrale eierveiling purmerend G.A. Aanvoer: 75.000 eendeneieren f 2.8(1f 2.85; 80.000 kippeneieren; 65—66 kg. 3.353 40- 63—61 kg. 3.25—3.30; 60—62 kg. 3.05—3 20-' v oorkKk 3_3-10; 56-37 k*- H3.05; 53-55 kg. 2.95—3; 50—52 kg. 2.80—2.90. NOORDSCHARWOUDE, 1 Maart. Uien 44.20, drielingen 1.40—1.90, grove 4.10—4.60, gele nep 1.60, peen 3.10—4.10, kl. 4.60, kroten 0.503.50, roode kool 4.507.40, De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Febr. Aanvoer: 200 Kg. aardappelen, eigenhei mers 2.80, 14.000 Kg. uien 3.60—4.20, drielin- 2^0—3, grove 3.70—4.20. stek 0.80—1.20, 1.100 Kg. peen 4.104.50, kleine peen 1.90 2.10, 1900 Kg. kroten 1.20—1.30, roode kool ^'ka <'oü' peIe k°o1 5.606.90, D. witte kool 3.o04.30 BROEK OP LANGENDIJK, 1 Maart - Uien 3.504.20, drielingen A £7a srrove; '0' stek 0.60-1.20, peen A 10-2 30, R 4-4,40, C 3.30, kroten 170- 3.(0, roode kool 7, gele kool 5.10—6.10.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3