Jlboflnseit II bp blad Aanrijdingen zonder eind! De industrieele mobilisatie ten dienste van onze weermacht Paratoelen en Flensjes, gevuld, bij: uit Urk fcsnMMs-- Jlc^mda Mr. Sickenga is verontwaardigd Een alge/ieele mobilisatie van alle nationale hulpbronnen in materieelen en geestelijken zin AU GASTROIHOMÉ Burgemeester Keyzer bij H.M. de Koningin op audiëntie Visschcrij Zorg Aspirin in huis te hebben! Wieringen Kantongerecht Den Helder De zwerftochten van O. P. Gisterenavond heeft ir. A. Groothoff, regee- ringscommissaris voor de industrieele verde digingsvoorbereiding en directeur-voorzitter der Artillerie-inrichtingen, voor de Marine- Vereeniging, in de Marineclub te Den Helder een lezing gehouden over de industrieele mobi lisatie ten dienste van onze weermacht. Er was van de zijde der Marineofficieren groote belangstelling voor deze lezing, terwijl ook officieren van de landmacht aanwezig waren en verschillende hoofdambtenaren van de Ma rinewerf de vergadering bijwoonden. De ver gadering stond onder leiding van den voorzit ter van de Marinevereeniging, kolonel baron C. J. van Asbeck. Ir Groothoff begon met een uiteenzetting van de algemeene beteekenis der economische oorlogsvoorbereiding, welke verband houdt met het beeld van den toekomst-oorlog als „totalitaire strijd van volk tegen volk, met algeheele mobilisatie van alle nationale hulp bronnen in materieelen en geestelijken zin, waarover elk der strijdende naties beschikt. Bizonderen nadruk legde spr. op de mobilisatie voor onze rijksdefensie, dus zoowel de weer macht in het moederland als die van de over- zeesche gewesten. Wij kunnen daarbij geen onderscheid maken. Het doel van de verdedigingsvoor bereiding. Het doel van deze economische en in dustrieele verdedigingsvoorbereiding is de voorziening in de militaire en burgerlijke behoeften van de geheele bevolking in tijden van mobilisatie en oorlog. Die be hoeften kan men verdeelen in die van de weermacht, van de burgerbevolking en in hetgeen noodig is voor den export. Voor elk dezer groepen is te onderscheiden: a. de technische mobilisatie (fabrieken, werktuigen). b. de materieele mobilisatie (grondstoffen en materialen). c. de arbeidsmobilisatie (personeel). De voorbereiding van elk dezer mobilisaties kan men ook weer in drieën splitsen, n.1. de statistische, de organisatorische en de wette lijke voorbereiding. Spr. beperkte zich tot een algemeene behan deling van de organisatorische voorbereiding, om daarna enkele hoofdproblemen in beschou wing te nemen. Negen onderwerpen. Een overzicht in vogelvlucht van het ge heele gebied der economische en industrieele mobilisatie omvat een negental onderwerpen, namelijk: Aanschaffingen, waarvoor noodig zijn in kooporganen, die moeten weten wat, hoeveel, wanneer en waar besteld moet worden. Bedrijven, die voor de aanschaffingen pro- duceeren en daarvoor gemobiliseerd, d.w.z. be- drijfswaardig gemaakt moeten worden door z.g. „planning" bureaux. Consumenten, dat zijn de afnemers en ver bruikers, voor wie de aanschaffingen gedaan worden. De problemen hierbij zijn dJ rantsoe neering, het gebruik van „Èrsatz"-producten en ook de prijzenpolitiek. Distributie, de schakel tusschen productie en consumptie, die zorgt voor verdeeling, vervoer en opslag van de door de bedrijven geprodu- SPOORSTRAAT 94. TELEF. 660. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— 1" u. Zaterdags van 9— 12 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theaterSpoorstraat, halt 8: „De Rebel van Texas" en „Diplomatieke Zending". Rialto Spoorstraat half 8: „De Barones en de Butler" en „De aanbeve lingsbrief". Wit te-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Zusters" en „Een stel om te stelen". Heden: Casino, 8.00 uur: Vara-avond. Marine-Cantine aan de Buitenhaven, 810.30 Marinë-Huisvlijttentoonstelling. Donderdag 2 Maart Marine-Cantine aan de Buitenhaven, 36 u. en van 810.30 Marine-Huisvlijttentoon- stelling. Musis Sacrum, 8.15: Voordrachtavond N.R.V. N.R.V. Vrijdag 3 Maart. Marine-Cantine aan de Buitenhaven. 126 u. en van 810.30 Marine-Huisvlijttentoon- stelling. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometrstand Den Helder 748.1 Temperatuur lucht 3,8 Wind: richting Z. kracht: 4 Licht op 6.07 ceerde goederen. Daarvoor dienen distributie- bureaux, zooals men die uit de vorige mobili satie 1914'18 nog wel kent. Export is in oorlogstijd onmisbaar om over deviezen en compensaties te kunnen beschik ken voor de import van alle eerste levensbe hoeften en oorlogstuig. Z.g. export-centrales zullen den uitvoer moeten controleeren. Financiën, zonder welke geen militaire en economische mobilisatie mogelijk is. Finan- cieele mobilisatie-problemen zijn behalve de financiering ook de valuta en prijzenpolitiek en oorlogswinstbelasting. Grondstoffen, daaronder begrepen alle be- drijfsstoffen, halffabrikaten, hulpmaterialen, enz., waarmede de bedrijven hun productie in stand houden. Hiervoor zijn centrale voorzie ningen noodig, o.a. voorraden voor de z.g. strategische bedrijfsstoffen, kolen, enz.). Hulpdiensten zijn allerlei diensten, noodig voor de militairen, burgers en bedrijven om hun oorlogstaak te vervullen en die liggen buiten de z.g. goederenobjecten. Zoo b.v. de personeelsvoorziening en huisvesting, electri- citeits-, gas- en watervoorziening, regelingen voor vervoer, veiligheid, gezondheid, enz. Import ter voorziening in onmisbare mili taire-, burger- en bedrijfsbehoeften, waarin niet door de eigen binncnlandsche bedrijven kan worden voorzien. Richtsnoer daarbij zal moeten zjjn, dat men de import van die onmisbare arti kelen stimuleert en die van de z.g. luxe artikelen beperkt. Daarvoor zjjn noodig invoer controle bureaux of z.g. import centrales. Spreker vermeldtbij de behandeling van deze hoofdproblemen verschillende bizonder- heden. welke van invloed zijn op de voor Ne derland te volgen gedragslijn, b.v. inzake grondstoffen, waarvoor niet zonder meer al lerlei buitenlandsche regelingen kunnen wor den aangegaan. De organisaties, die met de voor bereiding belast zijn. Tenslotte wordt een schets gegeven van de organisaties, die hier te lande met de econo mische en industrieele verdedigingsvoorberei ding belast zijn. Bij het Departement van Defensie werkt het z.g. regeeringscommissariaat voor de voorzie ning in defensiebehoeften. Aan het Departe ment van Economische Zaken zijn werkzaam het rijksbureau voor voedselvoorziening in oor logstijd en het bureau voor verdedigingsvoor bereiding van de afdeeling Nijverheid. Deze drie bureaux houden onderling nauw contact, terwijl een interdepartementale commissie, on der voorzitterschap van kolonel Sluyter, ad viezen aan den minister uitbrengt. Vier ministers, n.1. van Algemeene Za ken en Financiën, Defensie en Economi sche Zaken, vormen e<s? speciale ministe- rieele commissie voor onze nationale De fensieproblemen. Voor Indië. Wat Indië betreft worden dezelfde soort problemen daar te lande behandeld door een staatsmobilisatieraad, bestaande uit de direc teuren van de departementen, benevens eenige hooge autoriteiten. Spr. eindigt zjjn voordracht met te con- cludeeren, dat onze nationale mobilisatie, organisatorisch in zoodanig stadium van voorbereiding verkeert, dat men op het gebied van de economische mobilisatie de toekomst met meer vertrouwen mag tege- moetzien dan in 1914. Verschillende aanwezigen stelden nog vra gen, die door den spreker uitvoerig werden beantwoord, waarna kolonel v. Asbeck, met een woord van dank aan spreker en. hoorders, de vergadering sloot. De vorige week is de heer Keyzer, burge meester van Urk, door H. M. de Koningin ten Paleize in Den Haag in audiëntie ontvangen. Deze gebeurtenis hield verband met de ambts aanvaarding van onzen burgemeester. Hier door worden nu de geruchten dat de burge meester ontslag uit zijn ambt had gevraagd, ten zeerste tegengesproken. De vorige week deden deze geruchten op Urk zeer opgang. BELANGRIJKE GIFTEN GECOLLEC TEERD. In de Chr. Ger. Kerk te Urk werden j.1. Zon dag belangrijke giften gecollecteerd. Zoo werd er ook een gift gecollecteerd van 125 gulden voor de verbouwing der Kerk. URK. 27 Februari. Door 3 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischaf- slag alhier aangevoerd: 70 pond Noordzeeschol 10—15 ct.; 80 pond schar 9—12 ct. en 95 pond poonen 89\'2 ct., alles per pond. v*v VVxXx HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI EEN GEVAARLIJK WERKJE. Het kleine mannetje uit Hippolytushoef R. V„ had ook al loten in depot gekocht ge had en verkocht en een bedrag van ten eigen bate aangewend. Verd. erkent het feit en zegt, dat hij de be doeling had het bedrag teiug e Tweemaal heb ik geld gezonden, zegt verd. Maar toen werd m'n vrouw ziek. Get. f. L. uit Midden-Becrnster had ver als Iotendebitant. aangesteld en vertelde dat hij van de f 10.35 al f7,- had terugontvan- En wanneer betaalt u die resleenmde f 3.35?. wilde mr. Krabbe van verd. Verd. meent, dat hij die ontbrekende een ten wel deze week kan aanzuiveren Mr. Krabbe raadt verd. aan op te houden met dit gevaarlijke werkje. Get. voert nog aan, dat verd. al meer lo ten van hem heeft gehad en t was al iji goed gegaan. De Officier vraagt aanhouding van de zaak tot over drie weken; get. L. moet dan schrif telijk hebben verklaard, dat verd. de t o.oo lieeft betaald. Get. belooft dit. De Politierechter Mr. Krabbe hoopt dat verd. inderdaad dit geld zal storten en kan zich daarom vereenigen met het verzoek van den officier. De tweede zitting van het Kantongerecht in den jare 1939 heeft zich nu niet bepaald gekenmerkt door yele belangrijke uitspraken. Wel heeft de Ambtenaar een ernstige waar schuwing laten hooren inzake enkele gevallen van vervoer van melk, zulks voor regelrechte aflevering bestemd, waarbij hij zelfs met in beslagname van alle ingrediënten dreigde, in dien bet nog meerdere malen voor zou komen, maar dit was dan ook wel het belangrijkste, wat er tusschen één en vijf geschiedde in het lokaaltje aan de Kerkgracht. „Een kwartje en de Bond voor Wereldvrede". liet de Ambtenaar in de eerste zaak conclu- deeren, dat het weer eens mis was. Een zekere v. R. had een pracht van een naam bedacht om via dezen naam in hoofdzaak zijn eigen zak eens lekker op peil te brengen, en daarbij scheen hij zooveel indruk te kunnen opwekken, bij enkele slachtoffers, dat er zelfs waren, die in het belang van den „Wereldvrede" een kwartje offerden. De ambtenaar zoowel als de heer Sickenga waren in deze zaak ook gul en zoo zal de buidel van den heer v. R. bedenke lijk onder A.P. zijn geraakt, als hij zjjn pen ningske geofferd heeft. Eisch: 40 of 30 dagen. Vonnis: 30 of 30 dagen. Avondljjke zwerftochten van zekere O. P. bezorgen een 4-tal caféhouders kippenvel en... een stevige boete! Zekere visscherman O. P. had het eenigen tijd geleden zoo bont gemaakt, dat door den Burgemeester hem den toegang tot een café, of iets wat daarop leek was verboden. In het laatst van November kreeg dit jong- mensch het weer eens op zijn heupen en „ging op stap" met nog enkele van zijn kameraden. En al had de wereld nu op zijn kop gestaan, als er zoo'n geest over dezen knaap gevaren is, houdt men hem niet uit de kroeg vandaan. Een viertal caféhouders, t.w. S. V., W. M„ P. v. P. en P. H., genoten de eer om Zijne Majes teit O. P. in eigen persoon te mogen ontvan gen, met als dramatisch gevolg voor hen, dat ze zich schuldig maakten aan een overtreding, waar nogal een flinke boete voor geëischt kan worden. Dit moesten ze aan den lijve ondervin den hedenmiddag en met uitzondering van P. v. P. kregen ze allen een tientje te offeren of vijf dagen de kast in. P. v. P. kreeg in verband met zijn onbekendheid in ons stedeke slechts 6 of drie dagen. Alles aanryding wat de klok sloeg. C. M. v. Z. opende de rij van menschen, die in het tegenwoordige rijverkeer nog denken hun oogen in hun zak te mogen dragen. Deze v. Z. had op het oer-gevaarlijke kruispunt Loodsgracht-Koningsplein geen voorrang ver leend aan een taxi, komende van de gracht. In een wip zat „ie" er boven op en behalve de schade kreeg hij ook nog via een eisch van 20 of 20 dagen een vonnis van 10 of 3 dgn. J. J. J. uit Callantsoog was bij zwaren mist zoo onvoorzichtig geweest om plotseling vanaf den onderkant van het Kanaal bij Westeinde als een spook op den primairen weg te ver schijnen, met als gevolg, dat een met fruit geladen auto slechts ten koste van zijn lading en een fiksche buiteling een aanrijding kon voorkomen. Behalve de civiele vordering van 300, die gelukkig voor J. door de verzekering geregeld wordt, kreeg hij na een eisch van 40 de helft te dokken van Mr. Sickenga. J. Q. had bij de Vlotbrug te De Kooij een te groote bocht naar links gemaakt met zijn A.T.O.-car en zag zijn linkheid, ook ai doordat een vrachtwagen van deze manoeuvre het slachtoffer werd, met een boete van 25 of de gebruikelijke 10 dagen beloonde. L. K. uit de Wieringerwaard had in de Wie- ringermeer zijn arbeidsveld gekozen om slacht offers te mak'en. Op den Westerterpweg Hoornscheweg had „ie" zeker zitten vrijen, zoodat hij vergeten was zijn beslagen ruiten schoon te maken, met als liefelijk gevolg, dat hij geen voorrang verleende aan een ander vehikel. Vonnis conform den eisch 40 of 10 dagen. H. E. was een volgend geval van geen voor rang verleenen, nu op den Kooltuinweg in de Meer. Ook voor dezen verdachte had zoowel de Ambtenaar als de Kantonrechter geen pardon, mede in verband met de ergerlijke menigvuldigheid, waarmede deze verkeers- vergrijpen zich den laatsten tijd vermenigvul digen Eisch: 40 of 30 dagen. Vonnis 40 of 10 dagen. Een hopeloos geval. was een zekere N. B. uit Uitgeest, die voor de zooveelste maal terecht stond voor open- bare dronkenschap. Hij was reeds enkele malen opgestuurd geweest naar Veenhuizen en ook nu kon de uitspraak weinig anders luiden. Drie dagen hechtenis benevens 3 maanden opzending naar Veenhuizen, alles conform den eisch. Wel schaftlokaal... geen schaftlokaal. Een zeer langdradige geschiedenis was ver volgens aan de orde, t. w. een zaak van de vorige zitting, waarvoor dan nu een tweetal controleurs gehoord worden, die P. O. uit de Wieringermeer bekeurd hadden wegens 't feit, dat deze voor zijn arbeiders niet voldoende schaftlokalen ter beschikking stelde, zoodat de arbeidscontroleur moest vaststellen, dat en kele van die arbeiders bij stroomenden regen geen voldoende beschutting hadden. Het werd, evenals de eerste maal, een hopeloos heen en weer gepraat, doch dit werd iedereen duidelijk, dat verdachte O. zich niet strikt gehouden had aan de regels. Op 39 September wij hij bekeurd geworden en toen tien dagen later de tweede controleur eens kwam kijken was de toestand nog precies eender. En hoe P. O. ook zwoegde voor den Kantonrechter (zelfs een duimstok en plattegronden kwamen er bij te pas), hij kreeg zijn veroordeeling. Eisch: 4 maal 5 of 4 maal 5 dagen. Vonnis: 4 maal 4 of 4 maal 4 dagen. Een aangehouden zaakje betreffende het vervoeren van een geweer zonder vergunning kostte J. H. tien pop of 5 dagen. Een verontwaardigde Kantonrechter. Dit had H. de H. uit Den Helder op zijn naam, die een ergerlijk staaltje van brutali teit op zijn debet had, waarvoor hij dan ook mede in verband met 't roerend met elkaar eens zijn des heeren Sickenga en den Ambtenaar zwaar moest boeten. Op den dag voor Kerst had Vorst Thialf ons gul bedeeld. Als gevolg daarvan waren vele straten en wegen onbe gaanbaar, zoodat driekwart van de fietsende menschheid den strijd tegen den sneeuw opgaf en naast hun karretje gingen loopen. En daar kwam me die snoodaard De H. den toch al zwaren tocht van zoo'n zwoegenden fietsloo- per wreedelijk verstoren en reed dwars op hem in, met als gevolg een civiele vordering, die klonk als een klok, en een boete, die haast klonk als de Big-Ben in Londen, 30 of dertig dagen met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van zes maanden, alles conform den eisch was een teeken, dat de gerechtelijke heeren niet spotten met dergeijke „akke- vitjes". Anna Paulowna had de primeur. van een overtreding betreffende een bepaling van de Noord-Holl. Cons. Melkver., die 't ver biedt aan niet-leden om geschorste leden melk te vervoeren, bestemd voor directe aflevering voor het huishoudelijlk gebruik. E. R. uit den Polder had zich hieraan op 7 Januari schuldig gemaakt, waarvoor hij nu voor de balie verscheen, vergezeld van den controleur H. van de Landbouwcrisiswet, die hem voor dit feit verbaliseerd had. R. was geschorst doordat hij zijn contri butie niet betaald had en toen hij nu in over treding was, dacht hij de zaak nog te kunnen redden door gauw alles te voldoen, maar daar sloeg de brave man de plank verre mee mis. Eisch: 10 of tien dagen. Vonnis: 8 of 2 dagen. Nog een tweetal overtredingen van derge- lijken aard hadden in Den Helder plaats ge vonden maar hier kwamen de verd. G. B. en T. v. Y„ er dank zij goeder trouw, die bij beiden aanwezig was, met een kleinigheid af' f 1-of 1 dag, na eischen van 6. of zes dagen. Toch liet de Ambtenaar, ondanks deze be trekkelijk milde straffen een ernstig waar schuwend woord in deze richting hooren, daar in het vervolg deze onwil, die alleen betoond wordt om maar willekeurig prijzen te kunnen maken voor de melk, zwaar gestraft zouden worden. After the ball was over. Dat niet iedereen tegen pret-maken en uit gaan kan, bewezen een viertal broekies uit den Anna Paulowna-polder, die op beestach tige wijze na afloop van een dansavond te keer waren gegaan en de halve Polder in hun nachtrust had verstoord. Het betrof hier J. Vr., C. J. H A v d H en M. de R„ die voor hun ergerlijke 'balda digheid als meisjes uit bed tikken, ramen in gooien en belletje trekken in het holst van den nacht, eens netjes door den heer Sicken ga op hun nummer werden gezet Voor ieder van hen 15.— 0f 15 daeen tuchthuisstraf en voor de meerderjarige in- plaats van de tuchthuisstraf, hechtenis in de hoop, aldus de Kantonrechter, dat dat erger nis gevende gerucht van toenemende bals» digheid in den Polder nu eens eindelijk 'k kop Ingedrukt zal worden door deze straffae» En zoo waren we alweer ongemerkt ge,! men tot het kleine goed moest verkeersdeik ten, die vandaag niet veel genade vonden t de oogen des heeren Sickenga. Het kleine goed. B. W., geen rijbewijs, 8.— 0f 4 da conform den eisch. VV F. P. was aangehouden. Nu vrijspraa, Kv Y„ onbevoegd vervoeren van een k vanaf een besmet terrein over den openbar»! weg. Verd. was te goeder trouw en kre!? f 2of 1 dag. Eisch 8.of 8 dagen j C K., Texel, zonder licht; 5.— of s dagen. Vonnis 3.— of 2 dagen. 11 j j. V., auto zonder licht laten staan <ln Wieringen 8.— of 2 dagen. P J. K., zonder vergunning een woonwagen als zoodanig in gebruik genomen. Eisch J of 4 dagen. Uitspr. 2.— of 1 dag. J. H. v. d. B„ Zonder rijbewijs en zonde, nummerbewijs gereden over de Bassingracht 2 maal 5.— of 2 maal 5 dagen. Uitspr 2 maal 4.— of 2 maal 4 dagen. H. B. geen achterlicht, 4.— of 2 dagen. Th. W„ geen voorlicht, 4.of 2 dagen T. S., J. P-, en N. G. en G. B., waren weer een viertal overtredingen van de Arbeidswet welke nu nog bestraft werden met geldboeten van resp. 5.2 maal 10.2 maal g en 3 maal 8.—, maarmet de heilig» verzekèring, dat ze volgende maal de doos ig zouden gaan. A. v. d. V. was weggebleven na dagvaar, ding. Eisch 6.—, vonnis 5.— of 3 dagen. J. H., aangehouden. A. V., overtreding Drankwet, eisch 40.., of 30 dagen. Uitspraak 35.of 20 dgn. W. J. B. en P. E., zonder vergunning een bergruimte op Texel gebouwd. Eisch 2 maal 10.— of 2 maal 10 dagen, uitspr. conform J. K„ geen achterlicht, 3.— of 2 dagen! M. S., eveneens zonder achterlicht 2,-!, of 1 dag. C. P. N., kwam er bekaaid af, omdat „ie" in een portiek gestaan had in de Spoorstraat, Kantonrechter vond dit ook een Zeer erger.' lijk feit, en vonniste zelfs nog boven den eisch van 5.uit, 8.of drie dagen. M. C. R„ zonder achterlicht 3.— of j dagen. M. J. H„ geen licht, 4.of 2 dagen. G.' B., zonder achterlicht 4.of 2 dagen, P. G„ in verboden richting gereden in dé Keizerstraat met een bakfiets, 4.— 0f 4 dagen. J. A. v. G., de le Goverdw.straat is en blijft een struikelblok voor vele Heldcrschen, 4.-^ of 2 dagen. A. d. V., geen voorrang verleend op hoek Loodsgracht-Koningsplein. Eisch 8.of 8 dagen. Uitspraak 6.of 3 dagen. H. E. D., geen licht, 4.of 2 dagen, waarbij de heer Sinckenga de stellige verze kering gaf, dat madame twee dagen op het Rijk zou gaan leven, daar zc dan eens rustig haar kousen kon stoppen. B. S., geen achterlicht 4.of 2 dagen. S. K., had de Leerplichtwet in een tijd, waarin zijn vrouw ernstig ziek was, in nood overtreden. Omdat de Kantonrechter moest straffen kreeg hij 1.— of 1 dag. daar het hart van den heer S. overgeloopen was bij het hartroerende relaas van dezen man. H. v. d. B„ na 7 uur in de Spoorstraat ge- reden 5.of drie dagen. En zoo kwam dan om tegen v(jf uur het einde van de Openbare zitting van het Kaj. tongerecht. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. v. Oldebarnevelt, t., 27 Febr. te Suez. Moena. t., 27 Febr. van Sabang. Tjikandi, t:, 27 Febr. te Genua. Tajandoen, u„ 27 Febr. te Sabang. Tajandoen, u., 27 Febr. te Sabang. KON. NED. STOOMEOOT MAATSCHAPPIJ, Achilles 28 Febr. te Livorno. Agamemnon pass. 27 Febr. Finisterre. Ajax 27 Febr. te Gdynia. Amor, 26 Febr. te New York. Atlas, 25 Febr. v. New York. Baarn 27 Febr. te Hamburg. Douro 26 Febr. van Belize. Hercules 28 Febr. te Istanboul. Odysscus 27 Febr. t eOporto. Pericles, t., 28 Febr. van Plymouth. Perseus pass. 27 Febr. Brunsb. Stclla 28 Febr. te Savona. Theseus 28 Febr. te Amsterdam. Venus pass. 27 Febr. Lydd. Vesta 27 Febr. van Cadiz. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 27 Febr. te Tamatave. Ruys, 27 Febr. v. Shanghai. HOLLANDAMERIKA LIJN. Beemstefdijk, 27 Febr 174 m Z W v. Land'* End. Bilderdjjk pass. 27 Febr. Lizard. Binnendijk 27 Febr. van New York. Damsterdijk 26 Febr. te Los Angelos. Dmsterdijk 26 Febr. te Los Ancheleshaven. Leerdam, 26 Febr. te New-Orleans. Noordam 27 Febr. te New York. Spaarndam, 26 Febr. v. New-Orleans. HOLLAND— VVEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom 28 Febr. te Rotterdam. estroom, t., 26 Febr. te Cotonou. JAVA—NEW-VORK LIJN. SM**7 Febr- van New Orleans. city of Singapore, 27 Febr. te Batavia. RW RadjL28 Febr" t0 Singapore. Rhexenor, 26 Febr. te New-York. Siantar 28 Febr. te Tjilatjap. Smgkep, 26 Febr. te Penang. animbar 26 Fctm. te New York. rotFerdamsche lloyd. Garo^f' £alS' 27 Febr' Perim- Garoet25 Febr. v. Batavia. Call(^S°eng' U'' Pass' 27 Febr' Point dS Kota Nar°e' U" 27 Febr' Djedda. ta IS°Pan. u„ pass. 28 Febr. Ouessant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Clvtontmn°nó pass' 26 Febr- Gibraltar. Deuealtn of Febr' 150 m' Z v' Land'3 E Deucalion, 26 Febr. te Singaoore Melampus, 26 Febr v Sabar Ne eus 27 Febr. te Suez Patroclus. 28 Febr. v. Kobe (Holland—Australië Lijn). Gaasterkerk, u„ 27 Febr. v. Colombo.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6