antwoordt ïïliftyicAij, Raad Anoa Paulowoa In het bedrijf der K L M. gaat de zon niet onder Bommen met vloeibare zuurstof itler Dit is liet laatste der serie artikelen, waarin wij den leider van het derde Rijk door middel van zijn oorspronkelijk werk „Mein Kampf' laten antwoorden op de vra gen van onze lezers. Het doet ons genoegen, dat deze serie artikelen op duidelijke wijze demonstreert dat onze lezers de gedachte, welke bij ons voorzat n.1. klaarheid te brengen in vele vragen, welke bij ieder mensch omtrent de bedoelingen van Hit- Ier op komen, zoo volkomen begrepen heb ben. Het spreekt vanzelf dat wij niet alle gestelde vragen konden beantwoorden, daar wij ons bij deze artikelen strikt gehouden hebben aan de oorspronkelijke tekst van den Bijbel der Nazi's en dat talrijke vraagstukken hun beantwoording daarin uit den aard der zaak niet konden vinden, daar deze zijn gerezen na het aan het be wind komen van het Naziregime.' Wij ho pen straks nogmaals een van de grooten van deze aarde in nauw contact met onze lezers te zullen brengen en hierover weldra nadere mededeelingen te doen. Vraag: Waarom koos TJ het hakenkruis tot symbool van het nationaal- socialisme. Antwoord: De nieuwe vlag moest evenzeer een sym bool van onzen eigen strijd zijn, als dat zij als reclamebiljet moest dienen. Wie veel met de groote massa te doen heeft, zal in al deze schijnbare kleinigheden, toch zeer belangrijke aangelegenheden zien. Een ef fectvol kenteeken kan in honderdduizenden gevallen ,de eerste stoot tot belangstelling voor een partij geven. (bldz. 554) Als nationale socialisten zien wij in onze vlag ons programma. In het rood zien wij de sociale gedachte der beweging, in het wit de nationalistische in het hakenkruis de zending om te strij den voor de overwinning van den Arischen mensch en met hem voor de overwinning van den scheppenden arbeid, die zelf eeuwig anti-semietisch was en anti-semietisch zijn zal. (bldz. 557.) Vraag: Annexeerde U Oostenrijk en het Sudetenduitsche gebied, om de menschen te helpen, of om het land te bezitten? Antwoord: Duitsch-Oostenrijk moet weer terug naar het groote Duitsche moederland en welis waar niet op grond van economische over wegingen. Neen, neen: Ook wanneer deze vereeniging, economisch bekeken van geen waarde, ja zelfs als ze nadeelig zou zijn, moet ze niettegenstaande dat toch plaats vinden. Gelijk bloed behoort in een ge meenschappelijk rijk. (bldz. 1) Vraag: TJ noemt Uw macht eeuwig. Waarom zou ook het nalionaal- socialisme niet ten gronde gaan. Antwoord: De populariteit biedt het eerste funda ment tot het vormen van gezag. Een gezag echter, dat alleen op dit fundament rust, is nog uiterst zwak, onzeker en wankel. Ieder drager van zulk een gezag, dat zuiver op populariteit gebouwd is, moet daarom trachten, de basis van dit gezag te verbe teren door vorming van macht. In macht dus. in geweld zien wij de tweede basis voor iedere autoriteit. Zij is reeds veel sta bieler, zekerder, echter volstrekt niet altijd krachtiger dan de eerste. Vereenigen zich populariteit en geweld en zijn deze beide in staat, een zekeren tijd voort te duren, dan kan een gezag op nog hechtere basis ontstaan, de autoriteit der traditie. Als tenslotte, populariteit macht en traditie, zich verbinden, dan mag een gezag als on wrikbaar gevestigd beschouwd worden. (bldz. 579.) Vraag: Waarom duldt ge geen oppositie Opbouwende, intelligente critiek kan loch groot nut afwerpen? Antwoord: De groote massa is slechts een brok der natuur, en hun gevoel kan den vvederzijd- schen handdruk van menschen die beweren, dat zij tegengestelde dingen willen, niet begrijpen. Wat het volk wenscht is dc overwinning van den sterkere en de ver nietiging van den zwakkere of zijn onvoor- waarlijke onderwerping. (bldz. 371) Vraag: Men zegt wel dat U niet ont wikkeld genoeg is om Mein- kampf' zelf te hebben geschre ven. Is dat waar? Antwoord: Op den 1 April 1924 moest ik, op grond van het vonnis van de Münchener Volks rechtbank mijn vestingstraf te Landsberg aan de Lek ondergaan. Daarbij deed zich na jaren van onafgebroken arbeid voor de eerste maal de mogelijkheid voor, om aan een werk te beginnen, dat door velen ge vraagd en door mij zelf als doelmatig voor de beweging geoordeeld werd. Zoo besloot ik, in twee banden niet alleen de doelein den van onze beweging duidelijk te maken, maar ook een beeld van de ontwikkeling er van te geven. Ik richt mij met dit werk niet tot vreemden, maar tot die aanhangers der beweging, die er met hart ziel toe be- hooren, en wier verstand naar grondiger ontwikkeling zoekt. Deze beide banden zul len als hoeksteenen gelden, die ik aan het gcmeenschapplijke werk toevoeg. (Voorwoord.) Vraag: Waarom staat TJ toch zoo vijan dig tegenover de vrijmetselarij? Antwoord: Ter versterking van zijn politieke positie probeert de Jood de staatsburgerlijke gren zen en de grenzen van het ras af te breken die hem in de eerste plaats in den weg slaan. Om dat doel te bereiken strijdt hij met alle taaiheid, die hem eigen is voor godsdienstige verdraagzaamheid. en heeft in de totaal aan hem vervallen vrij metselarij een voortreffelijk instrument, niet alleen om zijn doeleinden te verdedigen, maar ook om deze door de drijven. Vraag: Indien U koloniën bezat, zou U dan de inlanders verantwoor delijke betrekkingen laten be- kleedcn, zooals b.v. Nederland in de Oost en de R'csf. Antwoord: Nu en dan wordt in de geïllustreerde bladen gemeld, dat hier of daar voor de eerste maal een neger, advocaat, onderwij zer, predikant, ja zelfs heldentenor of zoo iets geworden is. Terwijl de domme bur gers van zulk een wonderdressuur met groote verwondering kennis nemen, vol respect voor dit fabelachtige resultaat van de moderne kunst van opvoeden verstaat de Jood het op sluwe wijze, daaruit een nieuw bewijs te construeeren voor de juist heid van zijn theorie van de gelijkheid der menschen, die hij den volkeren instampen wil. Het dringt niet tot deze vervallen bur gerlijke wereld door, dat het hier om een waarachtige zonde tegen elk verstand gaat, dat het misdadige verstandsverbijstering is, een geboren halfaap net zoo lang te dresseeren, tot men denkt van hem een advocaat gemaakt te hebben, terwijl milli- oenen die tot het hoogste cultuurras be- hooren in volkomen onwaardige posities moeten blijven; dat het een bezondigen aan den wil van den eeuwigen Schepper is, als men honderdduizenden en nog eens hon derdduizenden van zijn begaafdste wezens in het huidige proletarische moeras laat om komen, terwijl men Hottentotten en Zoeloe kaffers tot geestelijke beroepen dresseert. Want om dressuur gaat het daarbij, juist zooals bij een poedel en niet om een weten schappelijke „opleiding." (bldz. 122.) Vraag: Welkö plaats behoort volgens U de vrouw in de staat in te nemen? Antwoord: De opvoeding der vrouw moet er onafge broken op gericht zijn, dat zij toekomstige moeders zullen worden. (bldz. 460.) Vraag: Waf is Uw werkelijke meening over de pers in de democrati sche landen? Antwoord: De activiteit van de zoogenaamde libera le pers beteekende doodgraverswerk voor het Duitsche volk en het Duitsche Rijk, Over de marxistische leugenbladen moet men maar zwijgen: voor hen is het liegen evenzeer een levensnoodzaak als het mui zenvangen voor de kat; hun taak is im mers het volk den nationalen ruggegraat te breken, om het zoodoende rijp te maken voor net slavenjuk van het internationale kapitaal en zijn heeren, de Joden. (bldz. 265) Een dertig centimeter granaat siste meer dan duizend Joodsche krantenadders dus laat ze maar sissen. (bldz. 269) Berghellingen stroomen als Ni- agarawatervallen omlaag. Ten aanzien van de -bommen met vloei bare zuurstof, welke naar verluidt door Duitschland worden gebruikt, heeft de wa pendeskundige van de Glenn Martin vlieg tuigfabrieken, Lester Balow, verklaard, dat hij en zijn medewerkers reeds 20 jaar ge leden proeven hebben genomen met deze springstof. Dc Vereenigde Staten hebben dit wapen niet ingevoerd, omdat het „van geen nut" was en omdat de proeven „gevaarlijk" waren. Lester Balow verklaarde verder, dat deze bommen „de zee kunnen zuiveren van alles wat drijft". Hij beschikt over films, welke hij wil toonen aan de commissie voor militaire zaken, waarop men kan zien hoe berghellingen als Niagara-watervallen omlaag stroomen. De rotsen worden door deze bommen niet opgeblazen, doch ver kruimelen. ANNA PAULOWNA Een interessante avond, georga niseerd door de neutrale Mid- denstandsvereeniging. Dc Icarus-mythe leert ons. dat de mensch in de oudheid reeds het verlangen koester de, zich in de lucht te kunnen verheffen en voort te bewegen; Leonardo da Vinei, de schilder-architect-philosoof-dichter-com- ponist-beeldhouwer- wis- en natuurkundige en wat al niet meer, interesseerde zich voor het vliegen; Newton's geest hield er zich mede bezig, maar eerst de uitvinding van krachtige motoren bracht de oplossing. Hoe kan nu zoo'n zwaar vlieg tuig (de F 36 weegt 16500 kg.) zich in de lucht verheffen; wat is dat vliegen eigenlijk. Die vraag legde de heer Surink, employé bij de K.L. M. zijn gehoor, i.c. de volle zaal van Veerburg, voor, op den avond, georganiseerd door de neutrale mid- denstandsvereeniging. Zelfs bij het ontwikkelde publiek bestaat allerlei wanbegrip over het wezen der vlie gerij. De propeller blaast heusch niet den wind onder de vleugels en „boort ook geen gat in^ de lucht, waar dan het vliegtuig in duikt.", zooals men in ernst hoort verkon digen. Het vliegtuig is het best te vergelij ken met een vlieger, die opgelaten wordt bij windstilte. Zooals deze de hoogte in gaat als de jongen hard begint te loopen. verheft zich het vliegtuig door den schui nen stand der vleugels van den grond, als het door de snel-ronddraaiende propeller groote snelheid heeft verkregen. Steeds meer is het vliegtuig en alles wat het vliegen aangenamer, zekerder en veili ger kan maken geperfectioneerd. Er komt een tijd, dat we allen zullen vliegen. Nu is het voor groote zakenlui reeds voordee- liger dan reizen op andere wijze, want tijdsbesparing van hooggesalarieerde krach ten geeft grooter winst, dan het verschil in reisprijs bedraagt. En hoe meer gevlogen wordt, hoe goedkooper het zal worden om tenslotte goedkooper te zijn dan elk ander vervoer. De rechte weg door de lucht is immers de kortste en die „weg" heeft geen aanleg- en onderhoudskosten. Vliegvelden zijn duur, ja, maar ze vechten er tegen woordig om, om er een voor ons aan te mogen leggen en wat zal het Centraal Station in Amsterdam al bij al wel niet gekost hebben? Het vliegtuig gebruikt 300 L.-benzine per uur, ja, maar het legt dan ook 300 K.M. af en de prijs per persoon en per K.M. is dus zeer gering. Natuurlijk spelen de aanschaffingskosten een groote rol. En, zoo merkt spr. op, het is wel jam mer dat thans in Amerika gekocht moet worden, omdat Fokker in een tijd, toen hij groote bestellingen voor legervliegtuigen kreeg te verwerken, minder aandacht "be steedde aan de ontwikkeling van het ver keersvliegtuig. Thans koopen 12 concur renten van de K.L.M. ook in Amerika, maar wij waren ze een half jaar voor en Kregen daardoor een voorsprong. Toch is het bedrag, dat de K.L.M. in ons land „on der de menschen" brengt niet gering- 10 mill. inkomsten heeft het bedrijf en be langrijke factor 85 pet. daarvan komt uit het buitenland! Er vinden isoo employé's een bestaan bij dc K.L.M. en hoevelen daarbuiten verdie nen er ook nog een heele of een gedeelte van de boterham aan? Ja maar, wordt dan gezegd, de Staat subsidieert met 3 a 400.000 gld. por jaar. (De vergelijking met het spoorwegbedrijf gaat niet op, zei spr. zelf, maar 't is toch wel even aardig te memoree- ren, dat hier 100.000 gld. per dag bij moet.) Die subsidie moet gezien worden in verband met het bovenstaande, met dc belangrijke som, die het bedrijf in liet land brengt. In andere landen acht men de zaak van zoo groot belang, dat men er niet tegen op ziet veel grootere subsidies te verleenen. De K.L.M. is de laagst gesubsidi eerde maatschappij in Europa. De Duitsche krijgt 44 de Engelsche 50 de Fransche 76 en de Ita- liaansche zelfs 92 subsidie; de K.L.M. weet zich op S na zelf te bedruipen! Komen er thans meer ongelukken voor dan vroeger, werd gevraagd, toen daar ge legenheid voor werd gegeven. En spr. ant woordde: toen we alleen met Fokker's vlo gen, kwam er 1 ongeluk op 5000 vlieguren voor, thans 1 op de 15000 vlieguren. We vlie gen nu echter niet tweemaal per dag, maar negen maal naar Londen, ook andere dien sten zijn uitgebreid en nieuwe zijn er bij gekomen. Op do Indië-route wordt alleen al iederen dag 6000 K.M. gevlogen. Procentsgo- wijze is dus het aantal ongelukken vermin derd! Interessant was de bij dit betoog aanslui tende -film, die toonde hoe de 600 „stille" werkers in het K.L.M.bedrij.f bezig zijn, te zorgen, dat het „veiligheid voor alles" geen inhoudslooze leuze is. Zoo goed is men in gericht en over zulke bekwame technici heeft men de beschikking, dat het buiten land hier laat reviseeren! In andere films werd de opleiding tot vlieger en iets van het luchtverkeer met andere landen in beeld gebracht (De school jeugd, die 's middags de vertooning volg de, kreeg o.a. ook een, zij 't wat viuchtig, overzicht van de Indië-rei). Op de Indië-route passeert men 17 landen en komt in drie werelddeelen. Europa, Afri ka en Azië De KNILM brengt u in het vier de. Australië, er word nu op 5 lijnon in de Wset, in Amerika, gevlogen, op het pro gramma staat de verbinding met Zuid Afri ka en met West Indie, en „als er een zesde Economie der toekomst. Indien Warenkennis op school een kwel ling voor u was, hoezeer zal het dat dan voor uw arme kinderen worden! Een hui vering loopt mij om hunnentwille langs den rug, als ik lees, dat rubber in Duitschland is vervangen door buna banden voor personenauto's worden sedert het begin van dit jaar uitsluitend uit buna vervaar digd en dat wol in verschillende landen worat vervangen door lanital, onder he motto: „Melk is goed voor elk,^ maar on- dermelk is ondergoed voor elk." Bij gebrek aan vleesch ziet men visch- worst ontstaan, costuums worden van glas vervaardigd, zoodat men, tegen iemand opbotsend, „prosit" moet zeggen in plaats van „pardon", of van hout,, zoodat men binnenkort zijn broeken niet meer laat oppersen, maar bijschaven. Het is een mooie wereld waarin wij leven, maar ze wordt ongetwijfeld nog veel mooier, en men behoeft geen profeet te zijn om te voorspellen dat het woorden boek over een halve eeuw verrijkt zal zijn met een serie woorden, die ons nu nog als abacadabra in de ooren zouden klinken, evenals enkele jaren geleden buna en lanital... Misschien zal het einde der 20ste eeuw later in de geschiedenis bekend staan als het ersatz-tijdperk. Men zal wellicht ont dekken, dat uit onze haren een voortref felijk vervangmiddel voor benzine valt te bereiden, dat wie weet onder den naam harine grooten opgang zal maken, en uit onze nagels een smakelijke sigaar. Waarom niet? Wordt niet uit het Oosten reeds gemeld, dat men ook sigaren uit... glas kan vervaardigen en dat het verschil nauwelijks is te zien? Als dat zoo is, zul len we misschien in glasarme landen nog eens tabaksblazerijen zien ontstaan! Ook is er weinig phantasie voor noodig om te voorzien, dat het bankpapier, dat in sommige landen intrinsiek ongeveer zooveel waard is als de zuiverste papierwaarde ervan, op een goedkoopere materie zal moeten worden gedrukt, omdat de papier- waarde grooter wordt dan de koopkracht van het biljet. Dit is zelfs al „dagewesen", indien men zich slechts gelieft te herinne ren dat de goochelaar Schacht 1 billioen papiermark stabiliseerde op 1 rentemark 60 cent. In dien tijd kostte een doo8je lucifers 5 mill ia r 1 mark, en als men die be taalde met 5.000 biljetten van 1 milli0en kon men met weinig moeite becijferen waar meer hout in verwerkt was: in die vijfduizend biljetten of n dat doosje lucifers. Intusschen schijnt men nog geen mos, zeewier of iets dergelijks - dat dan wel moppo of zeewa zou heeten gevon den te hebben om papier te vervangen, maar tegen den tijd dat er geen papier over is om banknoten te .drukken, omdat men alle papiervoorraden noodig heeft voor diplomatieke protesten, >f voor wa ter- en broodkaarten, zal het genie w«t intijds over de menschheid vaardig wor- d n. Het heeft haar nooit in den steek gelaten als de nood het hoogst was. Wat onze voeding betreft, zijn we al heel aardig op weg, onze gezellige maal tijden te vervangen door 3 X per dag i eetlepel vitaminen. Voorloopig worden de traditioneele vormen der eetwaren nog geduld het is van overheidswege nog toegestaan, biefstukken, lamscoteletten, tomaten en sinaasappelen te verorberen, maar als men deze heerlijkheden eens zal noodig hebben voor defensiedoeleinden (weet zeker, dat dit tot de onmogelijk heden behoort?), dan zullen we op onze vitaminekaarten onze wetenschappelijk ge doseerde pillen mogen afhalen, die de overheid voor ons gemeenschappelijk wel zijn zal uitvinden. En dat zal pas het begin zijn. Een dul- velsche vocabulaire schijnt in de toekomst de plaats te moeten innemen van de ver trouwde namen waarmee wij zijn opge groeid. Wij zullen ons dagelijks blabo smeren met bleba, en den smaak weg spoelen met een kopje tebla, gezoet met gluca. Als we het kunnen betalen, zullen we na afloop een lichte glazupuf opste ken. Niet alleen zullen wij banden van buna gebruiken, maar de auto zal loopen op bijzura, de carrosserie gemaakt zijn van stuma en de ruiten van gluma. Alleen de belasting zal nog altijd belasting hee ten, en dat zal het bewijs zijn, dat de oude wereld nog draait. werelddeel ontdekt wordt, gaat de KLM daar ook op vliegen!" De KLM is de oudste luchtvaartmaatschap pij, de eerste die weldra haar 20-jarig be staan kan vieren, we nemen, dank zij ons volkskarakter en de kranige koppen, die het bedrijf leiden en allereerst dank zij Ples- man, een vooraanstaande plaats in het luchtverkeer in, we houden onze vlag hoog over de geheele wereld en kunnen met trots zeggen: „In hot bedrijf der KLM gaat de zoii niet onder!" Verkooping. Gisteravond had in Veerburg de verkoo ping plaats van; la. Huis aan den Lagedijk, waarin 3 wo ningen, met grond, groot 7 A., 14 c.A. Hoog ste bod: J. Dekker, Schagen, f2500. lb. Een garage met erf, groot 3 A. Hoog ste bod: C. Blaauboer 11050. Bij afzonderlijken afslag werden deze per- ceelcn niet gemijnd. De combinatie, eigen dom van den heer N. Jonker, stond dus op f3550.en werd bij afslag door den heer V. Kaan gemijnd op f2200. 2. Het belendend woonhuis, met erf en schuur, groot 2 A, 76 c.A., eigendom van D. Knijnenburg, Wormerveer. Ingezet op f 1900,werd bij afslag niet gemijnd, zoodat dit perceel werd opgehou den. Vergadering van den Raad op Dinsdag 28 Februari 1939, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer mr. M. Th. Mijnlieff; secretaris de heer C. Keyzer. Mededeelingen. Hiervan vermelden we, dat aan deze ge meente een voorschot van f 2550.is ver leend, ten behoeve van H. J. van Loon ter bekoming van een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiderswet. Het sloopen van het oude raadhuis is ge gund aan G. P. van Wel te Diemen met toebetaling van een bedrag van f 357.—. Behandeld wordt vervolgens de aanvraag van het R.K. schoolbestuur te Breezand om gelden uit de ge meentekas beschikbaar te stellen voor het aanbouwen van een zesde lokaal aan de school, het verbeteren van een spreekkamer voor 't hoofd der school en een opgang binnens huis naar den zolder. Overeenkomstig het advies van Ged. Sta ten stellen B. en W. voor alleen voor zpo- veel de beide laatste punten betreft de aan vraag in te willigen. Het voorstel van B. en W. Wordt aange nomen. 6 Vastgesteld wordt een nieuwe instructie voor het personeel, verbonden aan de open- bare lagere scholen in de gemeente. Volgt de benoeming van leden van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren Jb. Raven en G W. Waiboer. Door B. en W. worden aanbevolen de hee ren Raven en Lubbert, en Waiboer en D Kaan. Dc aftredenden worden herbenoemd. Gewijzigd wordt de verordening tot aan wijzing van stemlokalen in dier voege dat in plaats van de raadzaal wordt aangcwc zen de zaal van hotel „Veerburg". De heer Kloosterman vraagt, of het stem lokaal afgescheiden blijft van de caféruim- Dc Voorzitter antwoordt bevestigend. De Nederlandschc Ouderraad bij het open baar lager onderwijs verzocht om over te gaan tot het instellen yan een ouderraad De raad is van meening, dat het geen nut heeft tot instelling van een ouderraad oven te gaan. Voorbereiding uitbreidingsplan. B. en W. stellen voor om te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbrei ding voor de geheele gemeente wordt voor bereid (art. 36, 4e lid. der Woningwet). Het is erom begonnen, dat bouwplannen niet het uitbreidingsplan in dc wielen rijden. De heer Hooymeyer zegt, dat B. en W. willekeurig kunnen optreden en eiken bouw keeren. De Voorzitter merkt op, dat het een ques- tie van vertrouwen in B. en W. is. De heer Hooijmcijer dringt op spoed ten aanzien van het uitbreidingsplan aan. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Geldleening voor den raadhuisbouw, B. en W. stellen voor een nieuw besluit vast te stellen tot het aangaan van een geld leening voor den raadhuisbouw. Het gaat hier om een bedrag van f 33.725.53 a 3Vs% Het voorstel wordt aangenomen. Wijziging verwarmingsinstallatie. B. en W. stellen voor om wijziging te brengen in de centrale verwarmingsinstal latie van de ambtswoning van den burge meester en aan de ambtswoning de noodza kelijk gebleken verbeteringen aan te bren gen. Het huis der zuchten noemt voorz. dit punt Hij zet uiteen, hoe slecht de toestand wel is. Er is een deskundig rapport opgemaakt. De centrale verwarming is als 't ware in de woning gesmeed. De aanleg is op ondeskun dige wijze gebeurd. -«*! Er moest aan den noodtoestand radicaal een einde worden gemaakt. De begrooting, die ook andere verbeteringen omvat, beloopt een bedrag van f 4938.63. U kunt er een mooie woning voor zetten, aldus spr. Medegedeeld wordt, dat de kosten der verbetering over 20 jaar verdeeld moeten worden. T.a.v. het schilderwerk is dit na tuurlijk een onmogelijkheid, hierover zal nog geschreven worden. Het voorstel wordt ten slotte z.h.s. aan genomen. Passende entourage bij het raad huis. fe. en W. stellen voor met den 'Anna Paulownapolder een overeenkomst aan te gaan betreffende afstand van grond; te vens stellen zij aan de orde een voorstel omtrent den aanleg van het plein voor bet ïaaahuis en het verleenen van een. ere- diet om dit plan te voltooien. Het ligt in de bedoeling voor het Raadhuis een vrije ruimte te houden van 7.50 M. met vederzi.idsche verbreedingen aansluitende n de toegangswegen en nieuw weggedeel te, afgesloten door een rond perk met een middellijn van 16.50 M. va,,e» worden geraamd op een bedrag v<iii I cZïb. Don heer Lubbert verheugt het, dat pol- vonden1 gemccntcl5Cstuur elkaar hebben gc- inDbciïeTbelangStemt hicrmcdc in' het is Aanvrage Landarbeidersplaatsje. J-J' ^a'ter is een aanvrage ingekomen nbLtciö 00rsc,hot ter bekoming van een cred e e 'nfevo'se do Landarbeiderswet. Het den Midd f 270f)' IIct huisje komt aan oen Middenweg. Er komt 2000 M2. grond Goedgevonden. n Rondvraag- SchaatsenriJflOOS<0nr,an 7-e«t n.a.v. den dag 'rt-if ,('ers.W()dstrijd op Eersten Kerst maar nnt- m a"cpn hem heeft gegriefd, Spr zou r-ro Kro(l| gedeelte der bevolking- vóór ripTï' 1'j^i willen zien dat voortaan worden gehouden* ""a wedstrijden meer Kaderhi0g%ees,loten?,>m'Crkingen werd de VCr<

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8