YLLtuw-ii uit llhÈ De Pauskroning Ongerustheid over torpedovolgboot Vermindering van het aantal Café's De tentoonstelling van Bolgewassen Bakker's kruideniersbedrijf in nieuw gewaad Lustrumavond Chr. Auteurskring Amuscmcntsavond Musis Sacrum Uit het politicrapport Vischafslag Den Helder Arrondissenients rechtbank te Alkmaar Visscherij Belastingplannen thans bij den Raad van State Onze Oost Uit onze omgeving Doch 't schip bleek in veilige haven. Gistermiddag verkeerden de marine-auto riteiten alhier eenigen tijd in ongerustheid over het lot van een torpedo-volgboot, be- hoorende bij het inschietbedrijf van de „Schorpioen", welke volgboot, ter voldoening van een opdracht, Dinsdagmorgen naar Ter schelling was vertrokken en vandaar Woens dagmiddag om kwart over één was gegaan. Toen het verwachte bootje uitbleef, verliet de sleepboot „Amsterdam" van de fa. Weis- muller de haven, om naar het vermiste bootje te zoeken, waarvan men vermoedde, dat het in den geweldigen Westerstorm was vergaan. Tegen zes uur in den avond echter kreeg men te Nieuwediep bericht, dat het vermiste schip, dat op weg was naar Den Helder, wegens het slechte weer rechtsomkeert had gemaakt naar Terschelling, in afwachting van kalmer weer. Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de verordening, als bedoeld in artikel 43, le lid, in verband met artikel 10 der Drankwet. B. en W. schrijven aan den Raad. Krachtens het bepaalde in artikel 43, le lid der Drankwet, S. 1931, no. 476, in ver band met artikel 10 dier wet, is bij raads besluit van 9 Augustus 1932 voor deze ge meente een verordening vastgesteld, waarbij o.m. voor een aantal wijken een maximum is vastgesteld van aldaar door ons te verlee- nen verloven A. De bedoelde verordening is éénmaal gewijzigd, n.1. bij Uw besluit van 28 Augustus 1934, no. 199, waarbij voor een der wijken het vastgestelde maximum met 1 is verhoogd. Bij het vaststellen van de wijkmaxima in 1932 is uitgegaan van den destijds be- staanden toestand. Zoo is b.v. het maximum aantal verloven A voor wijk XII, waarin o.ai de Kanaalweg is begrepen, vastgesteld op 9, gelijk dus aan het toen bestaande aantal verloven A in die wijk. In de praktijk is ech ter gebleken, dat dit maximum te hoog is gesteld. Op het oogenblik worden in bedoelde wijk 7 verlofszaken, alle aan den Kanaal- weg, uitgeoefend, welk aantal dus twee min der bedraagt dan het voor die wijk vastge stelde maximum, terwijl dit aantal thans weer met 1 vermindert. Alleen reeds uit het feit, dat in deze wijk geruimen tijd twee café's hebben leeg gestaan, blijkt wel, dat aan meer verloven zeker geen behoefte be staat. Het moet bovendien vrijwel uitgeslo ten worden geacht, dat in de overige, tot deze wijk behoorende straten, enz., verloven A zullen worden gevestigd. Wij zijn daarom van meening, dat het voor wijk XII vastgesteld maximum gevoe gelijk kan worden verlaagd. O.f. moét echter niet worden volstaan met het maximum tot het thans bestaande aantal terug te brengen. Wij achten het n.1. gewenscht, dat een ver der gaande verlaging wordt toegepast. Ons motief hiervoor is gelegen in een hierover van den commissaris van politie ontvangen rapport, dat voor U bij de stukken ter lezing is gelegd, waaruit blijkt, dat elke maat regel, welke op den duur een vermindering van het aantal gelegenheden kan bewerk stelligen, moet worden aangegrepen. Wij stellen U daarom voor het voor wijk XII vastgestelde maximum van 9 op 5 terug te brengen. Deze voorgestelde verlaging zal niet ter stond in den bestaanden toestand verandering brengen, maar alleen tot gevolg hebben, dat een toeneming van het aantal verloven A aan den Kanaalweg wordt tegengegaan ter wijl ook na intrekking of vervallen van een der thans bestaande verloven A, voor het zelfde perceel geen nieuw verlof meer zal kunnen worden verleend, zoolang het voorge stelde nieuwe wijkmaximum van 5 daardoor wordt overschreden. Op deze wijze zal dus een geleidelijke teruggang naar dit maxi mum kunnen worden verkregen. Tenslotte is het gewenscht om in den bij de verordening behoorenden staat, waarin de verschillende wijken zijn omschreven, enkele wijzigingen en aanvullingen aan te brengen. Dit houdt verband met de sedert de vast stelling der verordening plaats gehad heb bende naamsveranderingen zoowel van be staande als van nieuw geprojecteerde stra ten en met wijzigingen, welke in de nieuwe stratenplans zijn gekomen. Met inachtneming van een en ander ware de verordening daarom in haar geheel op nieuw vast te stellen. B. en W. bieden in verband daarmee het ontwerp-besluit ter vaststelling aan den raad aan. Nog een paar dagen en de zalen van het Natuur-Hist. Museum zullen gevuld worden met een weelde van geur en kleur. Leerlin gen van 13 verschillende lagere scholen zul len toonen, wat liefde en zorg voor hun bloe men hebben vermocht. De natuur heeft de zen winter niet steeds meegewerkt, doch we verwachten, dat dit de kwaliteit van het ten toongestelde toch niet gedeerd heeft, zoodat er een fleurig en kleurig geheel zal ontstaan. Het Museumbestuur heeft maatregelen ge troffen om de inlevering der bollen op Vrij dag a.s. tusschen 4 en 6 uur zoo vlug moge lijk te doen geschieden. Het is echter noodzakelijk, dat bij iederen pot een schoteltje is gevoegd en een briefje met den naam en den leeftijd van de(n) inzender (ster). De planten zullen dan Vrijdagavond ge keurd worden door een jury, bestaande uit mej. Dijkshoorn en de heeren Groen, Luns hof en Nijkamp. Zaterdagmiddag 3 uur vindt de officieele opening plaats, door den Bur gemeester onzer gemeente en om 4 uur wordt de tentoonstelling voor de bezoekers opengesteld Men zie hiervoor de nummers van ons blad van morgen en Zaterdag. Iedere kweek(st)er krijgt een gratis toe gangsbewijs voor de tentoonstelling voor zichzelf en kan dus zijn (haar) eigen werk bij dat van anderen zien, en vergelijken. Md n n Onberispelijke pasvorm, le klas afwerking. Vervaardigd hier ter plaatse op eigên atelier MODEL KLEERMAKERIJ PIET SCHMIDT. Ruijghweg 74. Telefoon 740. Van Schagenstraat no. 99 naar no. 97. De bekende zaak in comestibles en kruide nierswaren van den heer Bakker in de Scha genstraat (populair bekend als „Bakkertje"), heeft een belangrijke wijziging ondergaan. Bevond zich de zaak voorheen in het per ceel no. 99, thans heeft men no. 97 betrok ken, welk pand eerst geheel tegen den grond gegaan is. Een nieuwe winkel verrees en het resultaat kan gezien worden. Een keurige zaak, geheel naar de eischen des tjjds inge richt, waarin de ontelbare artikelen, en spe ciaal de fijne vleeschwaren, uitstekend tot hun recht komen. Voorts schafte de heer Bakker zich verschillende nieuwe machines aan (o.a. een snijmachine en een weegschaal), evenals een aantal glazen bakken ter bevor dering van het hygiënisch bewaren van de winkelwaar. De zaak opent hedenmiddag 4 uur. Lees voor de aardige openingsreclame de des betreffende advertentie. Door samenwerking van verschillende Prot. Chr. Vereenigingen zal evenals in an dere plaatsen van ons land, ook te Den Hel der een van de Chr. Auteurskring uitgaande Lustrumavond worden gehouden en wel op Woensdag 29 Maart a.s. in gebouw Palm straat. Het programma voor dezen avond vermeldt het optreden van de bekende Chr. auteurs, mejuffrouw Rie van Rossum en den heer G. Mulder, die beide uit eigen werk zullen lezen en dat van den heer P. J. Risseeuw, die spreken zal over „Literatuur en Leven". Aan dezen Lustrumavond is tevens ver bonden een interessante tentoonstelling van de werken, handschriften en foto's der leden van voornoemden Kring. Deze tentoonstelling zal in een der nevenzalen van voornoemd ge bouw geëxposeerd worden door Boekhandel Boendermaker. Men schrijft ons: Eenige jongemannen, oud-leerlingen der Ambachtsschool, hebben zich vereenigd om hun mede-oud-leerlingen, welke thans werk loos zijn en dus po het oogenblik in de Cen trale Werkplaats werken, een gezelligen avond aan te bieden. Deze avond zal plaats hebben op Zaterdag 11 Maart in Musis Sacrum. Een aardig pro gramma is in elkaar gezet, terwijl 2 bands de dansmuziek zullen verzorgen. In het pro gramma zal o.a. meedoen Tooneelclub T.V.S. Aan dezen ontspanningsavond is ook een nuttige zijde verbonden, het is nameljjk de bedoeling om van de baten een excursie te bekostigen voor bovengenoemde jongelui. De toegangsprijs is 25 cent en de kaarten zijn in voorverkoop te verkrijgen in Musis Sacrum. SCHOORSTEENBRANDJE. Een bewoonster van de Binnenhaven, die gisterenavond bij het fornuis in de keuken bezig- was, zag hoe er opeens kalk naar be neden kwam vallen uit den schoorsteen. Dit werd veroorzaakt doordat in den schoorsteen brand was ontstaan. Zij waarschuwde onmid dellijk de politie, die met bijl en zaag het vuur uit den schoorsteen kon verwijderen en zonder water te geven het vuur onschadelijk maken. BEGIN VAN BRAND. De brandweerauto rukte gisteren nog uit voor een brandje in de Soembastraat, dat in middels reeds gebluscht was. Hier was vuur uit den haard op het vloerkleed gevalen. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Coll het Ned. motorschip „Imming- ham". Aangekomen van Harlingen en vertrok ken naar Londen, het Ned. m.s. „Kabo". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen, het Eng. m.s. „Drake". Den Helder, 8 Maart, Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.06—0.93 Süps 0.88—0.85 Schol le soort p. kist 7.50—7.00 Schol 2e soort 3.40—3.10 Schar 6.003.00 Wijting 3.15—2.40 Bot 2.90—2.70 Anna P a u 1 o w n a. HIJ WROXG ZICH IN ALLERLEI BOCHTEN! De kweeker G. W. T. uit Anna Paulowna, die in Juni van het vorige jaar bollen van tulpen had gekweekt, zonder daartoe de vereischte vergunning te hebben en deswege door den kantonrechter tot f 400 boete was veroordeeld, wrong zich in allerlei bochten, om maar van die vierhonderd pegels af te komen. Maar het hielp hem weinig. Hij be gon met te vertellen, dat hij f 400 veel en veel te hoog vond. Ik geef toe, zeide verd., dat ik het gedaan heb, maar niet in dier voege, dat ik expres zonder vergunning teelde. Maar je mocht het niet doen, merkte de president Mr. A. M. Ledeboer op. Wist ik dat?, antwoordde verdachte. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille zeide in zijn requisitoir, dat de kan tonrechter ongetwijfeld wel goed op de hoog te zou zijn met de plaatselijke toestanden en vroeg daarom bevestiging van het von nis door den kantonrechter gewezen. Verd. was zeer verontwaardigd en wees er de Edelachtbare heeren op, dat hij hee- lemaal geen kweeker was, maar een dood gewone arbeider. Mr. v. d. Loos een der rechters her innerde verd. er echter aan, dat hij toch zelf toentertijd de bollen gekweekt had. Verd. erkende dit, waarop Mr. v. d. Loos zeide, dat het juist daarom ging. De president bepaalde de uitspraak in deze zaak op heden over acht dagen. Door 4 vaartuigen werd Dinsdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 80 pond poonen, prijs 910 et.; 100 pond schelvisch, 1011 ct.; 70 pond schar, 89 ct.; alles per pond. Naar wij vernemen heeft het com plex van belastingvoorstellen (waar toe o.m. de nationale inkomsten- en winstbelasting en de herziening van eenige accijnzen behoort), dat in de Millioenennota voor het eerst door den minister van Financiën is aan gekondigd, het departement verla ten. De ontwerpen berusten thans bij den Raad van State. Honderdduizenden zullen de plechtigheid bijwonen. De toebereidselen voor de Pauskroning zijn in vollen gang. Aangezien de buiten loggia van den Sint Picter. waarop de kro ning zal geschieden, op een hoogte van 20 meter is gelegen, en niet slechts zichtbaar is vanuit alle hoeken van het enorme plein doch zelfs van de: andere zijde van de Tiber, zal een ongekend groote menschen- menigte de plechtigheid kunnen bijwonen. De Tiara, welke op 's Pausen hoofd zal worden geplaatst, zal dezelfde zijn waarme de in 1846 Paus Pius IX gekroond werd. Voor dit eerste deel van de plechtigheid, die zich in de basiliek Sint Pieter zal afspelen, en welke o.a. door een twintigtal officieele buitenlandsche missies zal worden bijge woond, heeft het Vaticaan 250.000 aanvra gen voor toegangskaarten ontvangen. De Vereenigde Staten zullen zich bij de plechtigheid officieel doen vertegenwoordi gen. TERREUR VAN CHINEEZEN. De politie te Djokjakarta arresteerde vijf leden van een geheime Chineesche vereeni- ging, die zich geruimen tijd hadden schul dig gemaakt aan daden van terreur tegen over Chineesche verkoopers van Japansche artikelen, die geregeld werden mishandeld of wier toko's met teer werden besmeurd. Het onderzoek duurt, naar de N.R.Crt. meldt, voort. JULIANADORP. DE HEER REZELMAN VERTELT VAN ZIJN VERBLIJF IN ZWEDEN. Causerie voor de vereeniging van oudleerlingcn der Landbouwwin- terschool. Dinsdagvond hield bovengenoemde ver eeniging een bijeenkomst in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Het aan tal belangstellenden bedroeg 22. Het openingswoord werd gesproken dooi den heer P. Bijvoet Gz. In het bijzonder heette deze welkom den heer Rezelman, die iets zou vertellen over zijn verblijf in Zwe den. De voorzitter, de heer Joh. Vries Dz., had wegens drukke werkzaamheden in het be drijf bedankt, hetgeen jammer werd gevon den. Door den secretaris, den heer N. Hoorns man Dz. werden de notulen gelezen; zij werden goedgekeurd. Ingekomen was een mededeeling van den heer J. Biersteker, waarin hij toestond, dat men over zijn land naar het proefveldje mag rijden. Van den heer Schroevei's een schrijven omtrent het proefveld achter de O. L. School alhier, waarop zullen worden uitge zaaid 10 soorten klaver,- 5 soorten duiven- bonnen en 4 soorten haver. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer Joh. Vries Dz. gekozen de heer G. Baken. Het woord was daarna aan den heer Rezelman, die van zijn reis naar Zweden vertelde, verduidelijkt met lichtbeelden. Een half jaar werkte ik in Zweden, aldus spr. en doorkruiste ik Midden- en Zuid- Zweden, waar ik veel leerde. Op verschil lende manieren is Zweden te bereiken, ik koos de goedkoopste, n.1. per vrachtboot, 't Was een klein bootje, geladen met groen ten, linoleum. Ford-auto's, kapok, enz. Niet tegenstaande ik wat Zweedsch had ge leerd, verstond ik van het taaltje der be manning toch niet veel. 't Laatste, dat ik van Holland zag, was het flikkerlicht van de vuurtorens en van het Haaks-vuurschip. De volgende dag was het dik van de mist. De tweede dag zagen we de kust van Jut land en om 's middags half één het eerste stukje Zweden. Om half zes waren we in de haven van Gothenburg, dus precies 2 et malen na het vertrek uit Amsterdam. Deze stad heeft veel overeenkomst met de onze, wat geen wonder is, daar in 1600 Koning Gustaaf Adolf, Hollanders liet komen om deze stad te bouwen. Het gaat er talles zeer gemoedeliik. Dien avond vroeg ik den w®1? aan een landgenoot en den volgenden morgen ging ik het adres halen v boerderij, waarheen ik zou gaan. (De beelden verduidelijkten thans het ges) i woord). -n Het percentage der oppervlakte dat m Zweden als bouwland enz. dienst doet, naar verhouding tot het met bosch der houtgewas in cultuur gebrachte Pei te, maar klein, al moet ik er aan toev - gen, zeide spr., dat de oppervlakte ooi land tegenover die in ons land, toch i r zeer respectabel is. Veel doet men hier aa de veredeling van zaaigranen, vooral van haver en ook van suikerbieten. De uitvo daarvan-naar de verschillende andere lan den, is dan ook zeer belangrijk. Ook aan d veeteelt besteedt men veel aandacht. In liet zuiden heeft men zwartbont en in hot meer noordelijk deel roodbont vee. Het grasland vindt men in de dalen; in den zomer gaan de koeien ook de bergen op. Men bereikt daar ook 5000 K.G. melk per koe. Het vet gehalte is echter 2Vz Pct- Aan de hand van de lichtbeelden zag men nog het kappen der boomen in de bosschen, het vlotten langs de bergstroomen en bet verder vervoer der geformeerde vlotten per sleepboot naar de zagerijen en havenplaat sen. Eenige fraaie gebouwen werden ook nog vertoond en alles bijeengenomen mag gezegd worden, dat men een goeden indruk van het Zweedsche land heeft gekregen. Den heer Rezelman werd voor zijn gehou den causerie hartelijk dank gezegd. Na rondvraag volgde sluiting der bijeen komst. ANNA PAULOWNA BREEZAND. BLOEMBOLLENTENTOONSTELLING. Opening door burgemeester Mijn- licff. Gistermiddag opende Burgemees ter Kijnlicff de bloembollenteutoon- stelling, die tot a.s. Maandag in het Veilinggebouw wordt gehouden; een tentoonstelling, zooals onze le zers weten, van da bloembollen, die in den herfst aan de schooljeugd ter opkweeking zijn uitgereikt. Behalve Mevrouw Mijnlieff (aan wie door het dochtertje van den heer Van Oosten bloemen werden aangeboden), de wethou der en den secretaris der gemenete, waren ook de besturen van de afd. der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en van de vei ling, het personeel der scholen, de organi- seerende commissie en andere belangstel lenden bij de opening aanwezig. „De jeugd en de bloembollen, beiden dragen de kiem in zich van de toekomst van Anna Paulowna zoo ving Burge meester Mijnlieff ongeveer aan. „B. en W. stonden dan ook dadelijk sympathiek te genover de idee. bloembollen, die anders vernietigd zouden moeten worden, aan de schooljeugd ter opkweeking uit te reiken, en zijn den heer Lubbert dankbaar, .die hiervoor het initiatief nam. Met medewer king van het onderwijzend personeel kre gen de kinderen daardoor gelegenheid reeds eenigszins vertrouwd te raken met de bloembollen en werd hun liefde bijge bracht voor de opgroeiende plant. Dat is zeker van belang voor een jeugd die later voor een groot deel een bestaan zal vin den in de bloembollenteelt. Aan deze eerste tentoonstelling zal natuur lijk nog wel het een en ander mankeeren, maar als er in volgende jaren nog uitbrei ding aan gegeven kan worden en de resul taten, door de kinderen verkregen, steeds heter worden, dan kunnen deze tentoonstel lingen er zeker toe bijdragen meer bekend heid aan de Breezander bollen te geven cn het vreemdelingenbezoek stimuleercn. Ver schillende kweekers luisteren met hun inzen dingen de tentoonstelling op en daar zij dit niet deden om hun persoonlijke ijdelheid te bevredigen, behoef ik hen zeker ook niet persoonlijk te bedanken." Na een betuiging van erkentelijkheid aan de organiseerende commissie, het personeel der scholen, den heer Kaandorp, die voor de verlichting zorgde, den heer Borst, in wiens zaal het openingswoord gesproken werd en allen die verder medewerking verleenden, en met den wensch, dat velen haar zoud<m ko men bezoeken, verklaarde spr. de tentoon stelling voor geopend. Er is veel moois te zien. Gij zult ongetwijfeld verrukt zijn over het resultaat, dat dezen eersten keer reeds is be reikt, had Burgemeester Mijnlieff, wiens openingsspeech we boven slechts gedeeltelijk weergaven, reeds gezegd en inderdaad, liet is nog wel niet een tentoonstelling als die van verleden jaar ter gelegenheid van het jubileum der afd. van Bloembollencultuur, maar toch is er weer heel wat moois te zien in de zoo bij uitstek voor dit doel geschikte veilingruimte. Dank zij vooral de inzendingen der kwee kers waarvan we als de voornaamste noe men: J. F. v. d. Berg, D. Koning. P. Komen, J. de Goede, W. van Oosten, J. v. d. Hoek, J. v. d. Park, M. v. d. Berg, C. Looysteijn, J Verbrugge, \V. Cornelissen, W. van Dijk, J. Muntjewerf, J. J. v. d. Berg, A. v. d. Berg, J. en P. Plagmeijer, S. Verrcese. De verdere aankleeding geschiedde weer met sparregroen uit de Donkere duinen. De prijzen. Voor elke school waren drie prijzen be schikbaar. De jury, bestaande uit de heeren J. Molenaar, A. v. d. Berg Gz. en W. Vie- veen kende ze toe aan: School I: 1. Trijntje Dekker, 2. Gré ter Burg, 3. Ilcnk Pennekanip; School II: 1. Marietje Okkerse, 2. Engel tje Glasbergen, 3. Bartha Visser; School III: 1. Koes Waiboer, 2. Rcina Voort huyzen, 3. Annie Kaan. R.K. school Spoorbuurt: 1. Dirk Smiers 2. Piet Rozenbroek, 3. Coba v. d. Hoek. R.K. school Breezand: 1. Chris v. d Meer 2. Wim Verbruggen, 3. Frans Janson School met den Bijbel: 1. Gerrit Oudshoorn 2. Jan Mosk, 3. Piet Plagmeijer. De prijzen voor het mooiste geheel vielen ten deel aan: de school m. d. Bijbel (voor de hyacinthen) en de r.k. school in de Spoor buurt (voor de tulpen). ANNA PAULOWNA. Tijdelijk onderwijzer. Ter vervanging van den heer L. F Sehla- man, die voor herhalingsoefeningen onder- de wapenen moet komen, is de heer B Ri teco van Den Helder tot tijdelijk onderwii zer aan de r.k. school in de Spoorbuurt be noemd. ati R W1EHINGEN Vereeniging tot bevordering ,jet Bijenteelt. In hotel Centraal van den lieer S. Kaan vergaderde de plaatselijke afdee nig v bovengenoemde vereeniging. De heer Kat sprak het openingswoord. Door den heer J. v. d. Ham werden de notulen voorgelezen, welke onder dank ^ulfVT'ÏÏan'ershlg blijkt, .dat 1938 een gezond jaar voor de vereemging is geweest. Het ledenaantal bloot sta nol. De uitgaven hPC roegen f491.22. de ontvangsten f490.68 alzoo oen nadeelif? saldo van f3.54, Met rle vorige saldi blijft het voordeelrg saido f4001M ln lipt jaarverslag was uitvoerig het' werk der bijen in het afgcloopcn jaar gememoreerd. Door den voorzitter weid don secretaris dank gebracht voor zijn keurig verslag. Daar de kascontrolecommissie niet aanive. ziir was, werd geen verslag uitgebracht. Do aftredende bestuursleden, de lieoren R Kat en J V de Vries, werden met bijna algeniocne stemmen herkozen Het stembu. reau bestond uit de heeren N. Muloer cn B. Kat. Als nieuw lid van den confroleoomniis. sie koos men den heer Sj. v. dVelde, ter. wijl de heer C. Asjes zitting blijft houden. Naar de algemoene vergadering te Utrecht benoemde men als afgevaardigde den heer Sj. v. d. Velde, plaatsvervangend de lieer v d. Ham. S. De leden werden vervolgens in de gele- geenhcid gesteld suiker te bestellen. Volgde vaststelling prijs voor de honing, ad f 0.35 per pot. In de laatste weken van Maart kunnen een 130 volken in de Bangcrt geplaatst worden Hiervoor bdstond zooveel animo, dat al spoedig de 130 vol geboekt waren In de rondvraag kwamen nog eenige huishoudelijke zaken ter sprake, waarna de voorzitter de vergadering sloot, de aan wezigen dankend voor de aangename be sprekingen. ALGEMEENS VERGADERING MIDDEN- STANDVEREENÏGING". Voorzitter opende met zijn genoegen uit te spreken over, de goede opkomst. Na het doel van de vergadering bekend te hebben gemaakt, gaf spr. het woord aan den secretaris om de notulen der vorige vergadering te lezen. Deze werden goedge keurd. Naar aanleiding van deze notulen, zeide voorzitter dat aan het straatrumoer, en het zich hinderlijk begeven voor de étalages der winkeliers door den burgemeester aan dacht zal worden besteed. Tevens is gesproken over het inkoopen doen voor B. steun bij ingezetenen, waar voor de toezegging is gegeven. Volgde bespreking bonnen- cn cadeaustel sel. Er was ingekomen een schrijven van het bestuur van het district XI met de vraag, welk standpunt door de afdeeling Wicringen t.a.v. het bonnenstelsel wordt in genomen. Voorzitter lichtte toe, hetgeen hier en elders reeds wordt gedaan. De afd. zal aan het districtsbestuur voorstellen: 1 Het gratis busrijden naar een zekere plaats te verbieden. 2 Te trachten een wettelijk verbod te krijgen voor het geven van bonnen. 3. Bij het organiseeren van attracties, dit' districtsgewijze te doen en dan wel door het geheele district op den zelfden datum. Bespreking Middenstandsreis, Besloten werd dit jaar een reis te maken naar de jaarbeurs te Utrecht, en wel per autobus, op Maandag 20 Maart. Bespreking Middenstandsbeurs in samen werking met den Landbouw. Om hiertoe mede te werken werd beslo ten, dat het bestuur der middenstandsver. er bij het bestuur van den Landbouw op zal aandringen dat inzendingen voor de Land bouwtentoonstelling van buiten ook worden toegelaten. Rondvraag. De heer J. Timmerman was van meening dat het met liet straatrumoer en het zich hinderlijk begeven voor do etalages niets heter is geworden na de toezegging dat er aandacht aan besteed zou worden. Het bestuur zal verzoeken maatregelen te nemen dat hieraan paal en perk wordt gesteld. Na nog enkele besprekingen van huishoudelijken aard, volgde sluiting. GUNNING WONINGBOUW. Aan den Slingerweg zal de heer H. Lont voor zich een woonhuis bouwen. Hiervan is het schilderwerk gegund aan S. Lont en het lood- en zinkwerk aan Geuzenbroek, beiden alhier. SCHAGF.N, 9 Maart. 10 Paarden f 150400, 2 geldekoeicn, ma gere 140—180, 9 idem vette 170-230. 22 kalf koeien 220—260, 3 vaarzen 140—175, 2 pink 4050, 536 nuchtere kalveren 412, 20 idsm vette 1626, 157 ov«-houders 10—15, bokken en geiten 2—8, 7 vette varkens per g. 42 46 ct., 98 biggen 917, konijnen OAO —1.7o, kippen 0.70—1.20. AMSTERDAM, 8 Maart. Veemarkt. 251 vette kalveren: le kw. 64—68 ct„ enkele hooger, 2e kw. 54—62 ei, kw. 1050 ct. per Kg. levend gewicht; nuchtere kalveren f 47 per stuk, vlceschvarkens, wegende van 90—110 Kg- c'-' enkele hooger, zware varkens 55 ye'te varkens 5155 ct. per Kg- slacht,gewicht. Aangevoerd 1 wagon gesl- runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette Kalveren ruime aanvoer, handel willig met vasle prijzen. Nuchtere kalveren: behoor- 'J o aanvoer, handel kalm cn moeilijk prijs houdend. Varkens korte aanvoer, weinig "nel- prijzen iets stijver. NOORDSCHARWOUDE, 'o Maart. ,.J nf.3—3.30, drielingen f 1.00—1.80, gro- f i7n oVT3'50' peen f 1-60—3.90, kl. peen f kroten f 0.S0—3.50, roode knol I-om f q KPle k°o1 1 4.60—6.20, D. witte Aanvoer nog niet bekend. RROEK op LANGENDIJK, 8 Maart, „i bericht- Aanvoer: 2000 K?- "nnLo drielingen 1.40—1.70, grove q'rn ?tek MO-1-10. 600 Kg. peen 3.50- 1inLo,?e„ poon ^-70—1.9, 1700 Kg. kroten OirvTv 2^°° K?' r00(,R knol 1,80-6.50. wittn folkonl 4 ~05.60, 14500 Kg. D. witte okol 3.10—3./,o. or'nn EiK 0P. LANGENDIJK, 0 Mrt. grove Wtm 3.50; drielingen 1-70: r, ?3 LStek 0.90-1; 300 kg. kroten '9000 w: 2,0f)n, ktr' 100(1° kool 55-7.40; wi S',p!liko°1 5.40—6.10; 33000 kg. witte kool 1.90—3.70 v

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6