2).eaiee& in. Sieiten. en J.antcMieën. Simplex^ hjet rijwiel voor Uw leven 4650 13 Stoelen" een meesterlijk Blijspel ïïieuuM. uil UlA Fantastische vondsten Cary Grant op zijn best Vertrokken personen Ingekomen personen Bouwvergunningen Burgerlijke Stand van Texel Mond- cn klauwzeer prtirihbemteti R.K. Kiesvereeniging V isscherij Tivoh-Theater Er is een tijd geweest, dat de UFA waar lijk goede blijspelen aan den loopenden band afleverde. Dat was de tijd van een FelLx Bressard, een Herruann Thimig, een Otto Wallburg. Deze tijd is voorbij en men heeft er alleen nog maar de herinnering aan. BU tijd en wijle echter verschijnt deze oude filmmaatschappij weder met iets goeds. Mochten wij de vorige week de Sarah Leander-film „Onverbreekbare Ban den" als een uiterst knappe productie slg- naleeren, ditmaal is het een blijspel van meer dan gewone beteekenis. Het is de film „13 Stoelen", waarin men Heinz Rüh- mann op oude kracht terugziet in een klucht, zoo daverend, zoo fantastisch van uitbeelding, dat men vrijwel anderhalf uur achtereen z'n lachspieren niet met rust kan laten. In tijden mochten wij niet zoo'n voor treffelijke, inderdaad gezond-geestige film aanschouwen. Er ia een barbier ergens in BerUjn die nét rond kan komen, doch op zekeren dag een brief thuis krijgt dat z'n erftante Barbara overleden is en dat deze zonderlinge dame hem tot universeel erfgenaam gebombardeerd heeft Met enkele geleende marken spoedt de neef zich naar de stad waar de tante geleefd heeft, Heinz Riihmann, de hoofdpersoon uit „De dertien Stoelen" een uiterst geestige blijspel, dat deze week in het Tivoli-theaterdraait. om daar een volmaakt leeg huis aan te tref fen. Alles heeft de oude dame bij haar leven reeds weggeschonken, met uitzondering van 'n 13-tal stoelen, die ergens op een rommelzolder onder spinrag en stof hun lot staan af te wachten. Het blijkt dat er behalve deze 13 stoelen niets overgebleven is en troosteloos zoekt de neef vergetelheid in den slaap. De stoelen heeft hij dan reeds in bewaring gegeven bij een op- kooper van oude rommel. Wie schetst echter zijn verbazing, als hij den volgenden dag een briefje vindt, waarin de tante geschreven heeft, dat in een dier stoe len een fortuin van 100000 mark zit. Een for tuin in baar geld... Dan begin- de jacht en zet de f.lm U in een ongelooflijk tempo een serie avonturen voor, die ge niet spoedig zult kunnen vergeten. Want als hij bij den opkooper de stoelen komt terughalen, zijn deze reeds verltocht. Een deel heeft reeds een aantal andere koopers gevon den. De film behandelt nu de jacht naar deze 13 stoelen. Stuk voor stuk worden ze teruggevon den, en stuk voor stuk worden ze door den neef, in gezelschap van oen „compagnon", van hun zitting ontdaan teneinde te zien of zich de 100.000 mark erin bevinden. De meest gro teske, de meest dwaze ervaringen doen ze op. Nu eens komen ze in een krankzinnigen gesticht, dan weer bij een niet geheel norma len professor. Ze breken in, verstoren huwe- lijksvrede, plegen huisvredebreukkort om, ze vallen van het een in het ander met het resultaat, dat ze 12 stoelen terugvinden zonder succes. In de 13e moet het fortuin zich bevinden. En in een daverende climax aanschouwt ge dan het feit, dat de stoel terecht komt in een weeshuis, waar de directrice het geld vindt, en den milden, onbekenden gever namens de kinderen bedankt. De weezen zingen van het lied, dat geven zaliger is dan te ontvangen... Eenzaam keert de neef terug, neemt af scheid van z'n compagnon en gaat terug naar Qmal gekeken? Maar in HERMAN NYPELS' Kledingmagazijnen slaagt U het beste voor Uw COSTUUM oi OVERJAS. Pr ij zen voor elke beurs. Cjnfectieafdeeling op de Ie étage Ruim en rustig. huis. Naar z'n scheersalon en z'n zorgen. Hij voelt zich niet zoo heel ongelukkig, want hij heeft z'n grootste levensdaad gepleegd: hij is onbekend gever van een fortuin! Deze film is uiterst origineel. Zij is niet flauw, zij is nergens gezocht, maar bezit een summum van spanning naast een summum van geest. Wie een voortreffe lijk blijspel wil savoureeren verzuime niet er kennis van te nemen. Als tweede film draait „Veldslag van New- York", een rolprent met in de eerste rol Vic- tor McLaglen, die men als gewoonlijk ziet als „fighter". Ruw-Amerikaansch, hard en met die bepaalde soort humor, die in tal van Amerikaansche films gehuldigd wordt. Er is een bepaald soort films die de voor keur hebben bij het publiek en dat zijn de sen satie- en amusementsproducten. Hoe groot de verscheidenheid, vooral in de laatste jaren, van dergelijke scenario's ook is, toch keert men steeds weer terug öf naar de vervaardi ging van een goed sensationeel filmwerk, waarbij men van begin tot eind de spanning voelt, öf naar de amusementsfilm, die eveneens de gemoederen in beweging kan brengen. Zoo draait deze week in Rialto de bijzonder aardige film „Die verduivelde waarheid". Een titel, die op zichzelf weinig zegt, maar die van belang wordt, wanneer men weet, dat een Cary Grant en een Irene Dunne de hoofdrollen vertolken. Geestig is het scenario samengesteld, fijn de humor waaruit het verhaal ij opgebouwd. Een jonggetrouwd paartje, dat met de beste bedoelingen en hoop op de toekomst in het huwelijk is getreden, raakt hoe langer hoe meer van elkaar verwijderd, doordat manlief zijn vrouw niet vertrouwd. Nu is het een feit, dat door een samenloop van omstandigheden het jonge vrouwtje nog al eens reden geeft tot rechtvaardiging van dit wantrouwen. Het wordt echter geen melodrama, geen moord en doodslag, integendeel op een bijzon der geestige en komische wijze betrapt de echt genoot steeds weer vrouwlief, windt zich hier niet over op, maar doet alsof het zoo hoort en betreedt met succes hetzelfde pad, dat zijn vrouw tegen haar wil voor hem bewandelt. Het een en ander geeft aanleiding tot een scheiding, maar zoover dat ze voor goed van elkaar gaan, komt het niet. Bijzonder aardig is de scène waarin man en vrouw elkaar op nieuw trouw beloven, nadat de eene verwik keling op de andere is gevolgd. Cary Grant geeft op zijn droog komische manier van doen voortreffelijk spel te zien. Zonder te glimlachen slaat hij iederen keer, dat hij zijn vrouw bespionneert, een bespottelijk figuur. En de manier waarop hij zich eruit redt is verbazend aardig. Maar ook Irene Dunne is goed. De mimiek en haar optreden vormen tezamen met haar bekoorlijke persoon een fijn geheel in dit Amerikaansche filmwerk. De wyze waarop zij reageert op dit wantrouwen van haar man, is een van de beste gedeelten van deze film. Als eerste hoofdnummer draaide de sensa- tioneele film „Lord Jeff". Freddie Bartholomew en Mickey Rooney ver vullen hierin de hoofdrollen. Het is een film, die o.a. een prachtig beeld geeft over de oplei ding tot matroos. Uitstekend zijn spel en op namen. Nu eens geen wonderkind met een be minnelijke glimlach, die op het gelaat ligt be storven, of met gebaartjes die de bezoeksters een „ach, wat een schat" ontlokken, maar nu een jongen, die door het rauwe, harde leven is gegrepen. Die verdacht van diefstal geplaatst wordt bij een opleiding voor zeeman. Een aan grijpende film met bijzonder mooie momenten, DF wnni^TF FOTO r~ PORTRET ATELIERS JA C DE ESOER U/Me. Ï3iaicch0-p „JONGENS VAN DE TUCHTSCHOOL". De voornaamste film, welke deze week op het „Witte"-programma voorkomt is onge twijfeld de rolprent „Jongens van de Tucht school". Di tis een goede film, die zeker met belangstelling gevolgd zal worden. Voorts draait een vroolijke musical, die tot titel draagt „Welkom Vreemdeling". Een goed programma. XeaAóecA tiieuuM J. W. Rijk, r.k., van De Koog 92 naar Haar lem, Leidschestraat 145. H. de Swart, Geref. K., van Oosterend 82 n. Den Helder, Rijksweg C 27. J. A. Hoed, van Den Hoorn 131 naar Den Helder, De Kooy. J. v. Etteger, van De Mok naar Den Hel der, Florastraat 9. G. H. Jager, Oosterend, Nieuwstraat 9, van Amersfoort, Woestijgerweg 49. P. H. Koers, Geref. Kerk, Nieuwstraat 49, Den Burg, van Amsterdam, Niekerstr. 561. G. J. H. Rouweler en echgen. R.K., De Koog 65, van Stad Delden, Zwanensteeg 21. W. Tuinema, Geref. G., De Cocksdorp 2, v. Slochteren A 316. J. Stammes en gezin, Eierland 18, van Bar- singerhorn G 42. N. Kikkert, Koogerweg, bouwen van een schuur. Dames Pieper, Den Burg, bouwen van een dubbel woonhuis, Zwaanstraat. P. Keyser, Den Burg, bouwen van een berg plaats. J. G. Jansen, De Koog, verbouwen van zijn woning. W. P. Uitgeest, Pijpersdijk, verbouwen van een woonhuis. Van 11 t.m. 17 Maart 1939. GEBOREN: Arien Johannes, z. v. C. J. Commandeur en M. J. Hin; Hendrik, z. v. A. Steenbergen en P. Vlaming; Jantje, d. v. J. Koon en J. P. Roozenöaal; Gerard André, z. v. J. C. Bakker en G. C. Bakker. ONDERTROUWD: Kors Timmer en Anna de Jong; Jan van Lenten en Elisabeth Minna Elisa Lisbeth Brakhahn. Gevonden: 1 heerenjas, blauw; 1 pakje margarine, 1 pr. blauwe handschoenen, 1 por- temonnaie, 1 pakje cigaretten met eenig geld. Den Burg Luchtbescherming Naar wij vernemen, zal de reeds aangekon digde cursus over luchtbescherming en wat daarmede samenhangt, voor de R.aadsleden, beginnen op Donderdag 23 Maart a.s. De cur sus, die uit drie avonden bestaat, wordt ge geven door den heer O. Goenga, burger-in structeur voor de gasbescherming. Aan den heer H. C. Remmers ie op zijn verzoek door den Burgemeester ontslag ver leend als hoofd van den luchtbeschermings dienst, onder dankbetuiging voor hetgeen door hem in deze functie is verricht. Het vee is hersteld op de boerderij van den heer Joh. Kikkert, Westergeest. Alleen op de boerderijen van de heeren S. C. KeySer Johnz. en C. Kuip, te De Koog heerscht nu nog mond- en klauwzeer. WxmxLeAfykt u-o^aVxaMen, uit hei Q.ag.etLj.&ó £enen Het is aan geen twijfel onderhevig, of het groote publiek, dat Dinsdag den fan-en - Rie - feestavond meegemaakt heeft, zal het op prijs gesteld hebben, dat er dien avond door enkele kranten- lieden parade voor het voetlicht ge maakt werd. Niet zoozeer vanwege den aard van dat optreden, doch wel dat men de menschen, die gewoonlijk van uit comfortabele fauteuils of tegen- weer-en-wind-beschute tribune's hun critische banbliksems op ploeterende artisten en zich in het zweet loopende sportmenschen afvuren, thans ook eens voor het voetlicht zag paradeeren. Er lag een zeer bijzonder en esquis genot in Temeer, waar booze tongen beweren, dat deze penridders voor het ophalen van het doek met niet geringe planken koorts te worstelen hadden. De een was zijn rol vergeten en de ander had op het laatste moment te strijden met een publiekangst-complex. Het is goed, dat ook z ij thans eens aan den lijve hebben ondervonden wat het zeggen wil zoo maar op een podium te verschijnen, wat het zeggen wil te praten voor het vuistje weg en dat het lang niet eenvoudig is iets te doeen voor een vergadering van 800 menschen. Men beleefde de sensatie de critiek mogen critiseeren en men kan er ver zekerd van zijn, dat vele plaatselijke kleinkunstprominenten zich op een revanche voorbereid hadden Tenslotte nog een merkwaardig voor val, dat wij onze lezers niet meenen te mogen onthouden. Eenigen tijd geleden werd er door een tweetal stdgenooten volgens letter en regel geduelleerd. Een der duellan- ten bracht daarbij zijn wederpartij een super-opzaniker toe, zoodat deze niet alleen sterren, doch het geheele zonne stelsel met de complete manen, planeten en satellieten te aanschouwen kreeg. Aan dit duel zouden wij thans een prijsvraag willen verbinden; en wel deze: Waarom hoort men tegenwoordig in Den Helder bij het bestellen van de bekende „Tip van Boots" vragen naar: „Een Tik van Boot"? Voor goede oplossingen worden dit maal geen prijzen beschikbaar gesteld. ZONDAG 19 MAART 1939. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. De Waal n.m. 7.30, Ds. Visser. Den Hoorn v.m. 10 u. Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp v.m. 10 u. en n.m. 7 u., Ds. Salm. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Iinhoit. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Dr. Vis, Doop. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare), v.m. geen dienst. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer, H. Avondmaal. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Lees- dienst. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 uur, Straatzang. Zondagmorgen 7 u., Bidstond. Zondagmorgen 10 u., Heiligingssamenkomst. Zondagmiddag 3.30, u. Openluchtsamenkomst, Hollebol. Zondagavond 7.30 u., Bidstond. Zondagavond 8 u., Groote Openbare samen komst In Hotel „De Zwaan" werd gisterenavond een vergadering van de afd. „Den Burg" van de R.K. Staatspartij gehouden, ter bespre king van de candidataatstelling voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen. De voorzitter, de heer J. Buisman, deelde bij opening mede, dat van Wethouder Kager en van den heer Leber bericht was ingekomen, dat ze weder een candidatuur voor den raad zouden aanvaarden. Van den heer S. Keijser was evenwel een schrijven ingekomen, waar in werd medegedeeld, dat hij wegens het spoedig bereiken van den 65-jarigen leeftijd niet verder zitting in den raad wenschte te nemen. Verder deelde de voorzitter mede, dat het bestuur in samenwerking met de afd. Ooster end en Oudeschild al naar candidaten had ge zocht. Cocksdorp had eerst een candidaat ge noemd, doch deze bleek zich later terug te hebben getrokken, zoodat men daarover na der bericht diende af te wachten. Als candi daten werden nu door het bestuur voorloopig genoemd de heeren Leber, Kager, C. Buisman en P. Smit Rz. In de vergadering werd door een zestal personen nog de heer J. de Veij candidaat gesteld. Tot en met 24 Maart bestaat nog ge legenheid om candidaten op te geven bij den voorzitter, hiervoor zijn minstens vijf hand- teekeningen noodig van leden van de Kies vereeniging. Ook werd over de regeling van de voor stemming nog van gedachten gewisseld. Besloten werd ook nu weder een politiek advies daarbij te geven, dit politiek advies, dat wordt opgemaakt door de 15 bestuurs leden der drie afd., zal op het stembiljet van de candidatenlijst worden afgedrukt, naast de alphabetische lijst der candidaten. De voo:rzitter wees er nog eens uitdrukke lijk op, dat de voorstemming bij een partij waarbehoorlijke discipline bestaat, zooals bij de Kath., feitelijk 't voornaamste is bij een verkiezing, waarom hij bizonder aandrong op opkomst van alle kiezers. De heer Kager sprak bij de rondvraag en kele waardeerende woorden over het werk van den heer S. Keijser als raadslid. Spr. sprak den wensch uit, dat de personen, die in de plaats van den heer Keijzer zal komen, diens voetsporen zal drukken, verder drongt de wethouder Kager sterk aan op het behoud van eenheid in de Kath. Staatsparty. Spreker wees daarbij op de bizonder felle aanvallen, die inzonderheid de Kath. minister Goseling, heeft te verduren, indien de Kath. evenwel hun .eenheid weten te bewaren, zullen de aan vallers weinig succes hebben. De heer Jb. v. Heerwaarden vroeg of er nog een politieke lezing zou worden gehouden voor de Prov. Statenverkiezing. De voorzitter wees erop, dat 15 Mei Pater H. de Greve naar Texel komt om te spreken voor verschillende kath. organisaties, hoewel dit niet direct een politieke vergadering ge noemd zal kunnen worden, zullen toch wel de politieke stroomingen besproken worden. Door enkele aanwezigen werd verder nog verzocht om als no. 3 op het politiek-advies voor de Gemeenteraadsverkiezingen een ar beider te plaatsen. Met dezen wensch zal zoo veel mogelijk rekening worden gehouden Hierna volgde sluiting. Ongecorrigeerd) Overplaatsingen. Sergt.-macht. J. Zwigtman v. Brinio n. W.s. Vliss., 27-3-39. Sergt.-macht G. Dubbeldam v. D. Aukes n. W.s. Vliss, 27-3-39. Sergt.-macht P. Verwoerdt v. W.s. Vliss. n D. Aukes, 27-3-39. Sergt.-kok J. B. Roels v. W.s. W.o. n. Kaz A'dam, 27-3-39. Sergt.-macht. H. J. A. v. Lingen v. van Speijk n. Kaz. W.o. 15-3-39. Sergt.-macht S. Wijdenes v. P. Florisz n W.s. Vliss 1413-39. Sergt.-macht W. F. Koenraads v. v Sneiik n. P. Florisz 20-3-39. Maj.-macht. P. J. Deijl v. Nautilus n. Z. 7 1-4-39. Maj.-macht. N. Zijlstra v. v. Speijk n. Nau tilus 1-4-39. Korpl.-kok J. P. Metzger v. J. v. Gelder n W.s. Vliss. 27-3-39. Korpl.-schrijver J. J. Jansen v. W.s Wo n. Kon. Inst. 27-3-39. M k%P6 3n;U)Cht' J' Mors v' Gelderland n. De Korpl.-zvpigr, C. E. Cabret v. W s Wo n. Hospitaal 6-4-39. Korpl.-torpmkr. C. de Winter v. Schor pioen 14-4-39 Gecommitteerd te Kiel. Matr. 3e kl. 3. Hortensius v. Kaz. A'dam n Gelderland 13-3-39. Schoenmaker A. F. Mees v. Gelderl. n. W.s. W.o. 25-3-39. „r Schoenmaker A. Taal v. W.s. W.o. n. Gel, derland 25-3-39. Matr. 3e kl. 3. 3. Bentzinger v. Gelderland n Kaz W.o. 11-3-39. Stoker 2e kl. P. C. Hendriksen v. W. v. Ewi ck n. W.s. Vliss. 27-3-39. Botteliersmaat M. Douma v. W.s. W.o. n. O.z.D. 27-3-39. Schrijversmaat E. Handels v. Van Speijk n. W.s. W.o. 24-3-39. Hofm.maat S. Bruins v. Schorpioen n. Afd, Mams. R'dam 27-3-39. Hofm.maat P. v. d. Bos v. O.Z.D, n. Da Mok 27-3-39. Koksmaat G. N. van Beekhoven v. W.s. Vliss. n. J. v. Gelder 27-3-39. Kleermaker J. A. C. Maas v. Kaz. W.o. n. Sumatra 27-3-39. Stoker-olieman L. M. de Ligt v. Gelderl. n. W.s. W.o. 16-3-39. Marn. Ie kl. A. M. Stoof v. Kaz. W.o. n. O.Z.D. 15-3-39. Marn. Ie kl. A. A. Klunder v. Kaz. W.o. n. W.s. W.o 15-3-39. Stoker 1, kl. D. Krommenhoek v. v. Speijk n. Z. 6 15-3-39. Stoker le kl. M. J. Gelok v. W.s. W.o. n. Z 7 15-3-39. Matr. Ie kl. M. Thlebou v. W.s. W.o. n. Nautilus 16-3-39. L.L.O.O.-vlieger P. Mahu v. De Kooy n. Da Mok 11-3-39. L.L.O.O. J. Bloemendaal v. De Kooy n. Da Mok 14-3-39. L.L.O.O.-vlieger A. B. Hofman v. De Kooij n. De Mok 14-3-39. Sergt.-vltmkr. (M) J. J. J. Martens v. Kaz. A'dam 13-3-39 Detacheering tyj de Dornier- fabrieken te Friedrichshafen ingetrokken; 29-3-39 Tewerkgesteld bij de N.V. Aviolanda te Papendrecht; aangewezen om 3-4-39 per v.s. „Weltevreden" van de N.V. Rott. Lloyd n. O.-I. te worden uitgezonden. Sergt.-timmerman H. Kerkdijk v. Kaz. A'dam n. W.s. W.o. 28-3-39. Sergt.-timmerman G. W. v. d. Broek van W.s. W.o. n. Kaz. A'dam 27-3-39. Matr. le kl. W. de Vries v. Nautilus n. W.s. W.o. 16-3-39. Matr. 2e kl. A. v. Meijeren v. O.Z.D. naar W.s. W.o. 16-3-39. Matr. 2e kl. J. Postma v. Kaz. W.o. n. W.s. W.o. 16-3-39. Matr. 3e kl. G. Tigchelaar v. Kaz. W.o. n. W.s. W.o. 16-3-39. Matr. 3e kl. J. Dijksman v. O.Z.D. n. W.s. W.o. 16-3-39. Matr. 3e kl. Q. Nagelkerke v. O.Z.D. n. W.s. W.o. 16-3-39. Matr. 3e kl. W. Termorshuizen v. O.Z.D. n. W.s. W.o. 16-3-39. Matrozen 3e kl. M. J. Belt, A. W. de Jong, J. Knoop, en M. Olivier v. Kaz. A'dam n. W.s. W.o. 16-3-39. Matrozen 3e kl. M. C. Onderdijk G. J. 01- denhof en J. H. Verwoerd v. W.s. Vliss. n. W.s. W.s. 16-3-39. Matrozen 3e kl. S. Gerritse, J. Hoekveen en J. Homan v. Kaz. A'dam n. O.Z.D. 16-3-39. Matr. A. J. Muelink v. Kaz. A'dam n. Kaz. W.o. 16-3-39. Matr. 3e kl. T. v. d. Tweel v. Kaz. A'dam n. W.s. W.o. 16-3-39. Matr. 3e kl. J. J. A. Vrlends v. Kaz. A'dam n. W.s. W.o. 16-3-39. Matr. 3e kl. W. Brink v. Kaz. A'dam n. W.s. W.o. 16-3-39. Matrozen 3e kl. H. T. de Jong, H. Groene- veld, I. v. Boekhoven, H. A. de Valk v. Kaz. A'dam n. W.s. W.o. 20-3-39. Matrozen 3e kl. C. van Toor en C. P. v. d. Zwan v. Kaz. A'dam n. O.Z.D. 20-3-39. Matrozen 3e kl. J. van Wijk, J. v. d. Steen, C. J. Touw v. Kaz. A'dam n. Gelderland 20-3-39. Matr. J. Regeling v. Kaz. A'dam n. A. v. d. Hulst 20-3-39. Matr. le kl. C. Kortekaas v. W.s. Vliss. n. P. Florisz. 17-3-39. Ondervolgende schepelingen zijn den 8sten Maart 1939 met H. Ms. Gelderland na een langdurig verblijf in West-Indië in Nederland teruggekeerd. Sergt. d. marns. H. de Pijper en M. J. Rent meester. Korpls. d. marns. P. van Sabben, H. P. v. d. Schelde en E. W. A. Kerkhof. Marns. le kl. J. Demmers, J. Gilliss'e, J. H. A. Hermann, H. J. Kurk, M. J. Malgo, O. K. Schilling. 6 Marns. 2e kl. C. Bakker, J. A. Heil, J. J. H. Masselmg, A. Paans, J. A. Rijs, G. J. Schot- tert. Marn. 3e kl. A. van Driel. Korp.-bottelier W. 't Mannetje. Thuisgevaren. 8-3-39 per v.s. „Saleier" uit O.I. in Neder land teruggekeerd: Korpl.-zvplgr. C. E. Cabret. Matr. 2e kl. L. Schotanus. 14-3-39 per m.s. „Dempo" uit O.-I. in Ne- derderland teruggekeerd. Korpl.-telegrafist P. Gysouw en J. P. J. v. t Hof. Aangenomen ln den Zeedienst; Leerling-schrijver J. A. van Mer, 1-2-39. Bvordering. Met ingang van 1-2-39: marn:?' d' marns' G' Sluik tot sergt- der Marn. 2e kl. J. A. Rijs tot marn. le klasse. Met ingang van 1-4-39: klasse"' 36 W' D' HooSerwerf tot marn. 2e Met ingang van 1-1-39: MetT™ 26 kl' L' Jansen tot matr. le kl. Met ingang van 1-3-39: toker 3e kl. A. Beukhof tot stoker 2e kl. Met ontslag „it den zeedienst: Stok!'r3Tkl' L' Bethlehem 10-3-39. Stoker-olieman J. Fransen 9-4-39. LLO nm,r' <M) T' A' Versteeg 28-3-39. fa G' C' J- Botman 28-3-39. Marn. 3e kl. D. v. d. Brink 17-3-39. hecten aan D°°r 4 vaat"tuigen werd aantevoer,! %?om6entelijke Vi*chafslag alhier WO DOnT^!,1 P°n„d Poonen. Pr\]3 8-9 ct„ pïsT 10 et ln'1' 7~8 ct 60 pond Schar piys y—ïo ct., alles per pond.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6