Bezoek aan de catacomben van Palermo Feestavond OX*~ school Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Sicilië in den regen Nachtmerries 1 XtoceJUch nieuwe Oosterend ïlitum-i uit Ukfc Visscherij Vos wint van Keiler McAzimen Riljaïlen De Leeuw kampioen 71/2 ft ra XeAÊ en Zending. AdiLeMeaéieJlo^en zijn geen ÖMoo^Jben Helder's gevleugelde gasten Wenscht U een Taxi? SANDERS E, SCHILDER, GLAS ot BEHANGWERK IK. MEIJER, met U. ïïli. „tfumaUa" nacUi hei ZuuUn. Op den jaardag van ons Prinsesje ver laten we Malta, om koers te zetten op de Straat van Messina, die we op de dag-- wacht hopen te passeeren. Verscheidene malen zijn we deze straat doorgevaren en toch lederen keer is het er weer anders, ditmaal varen we er door tegen het aan breken van den ochtend, zacht twinkelen, zoowel aan stuurboord als aan bakboord, lichtjes aan den wal, terwijl tus- schen dit zachte schijnsel een vuurtoren zijn scherp licht als een boos oog rond zwaait. We varen verder, zachtjes aan be ginnen de lichtjes te verflauwen, de om trekken van het land worden scherper, dan zien we ook in voorlijke richting land opdoemen, eilandjes met even over s.b.- boeg een grooter eiland, met om zijn spitse top een witte rookpluimStromboli. Statig stijgt de witte pluim boven deze vulkaan uit als maakt zjj hautaine geba ren, zoo neigt zij, gedragen door den wind, heen en weer. Sicilië in zicht. Nu is het van Malta naar Palermo, onze volgende haven niet zoo heel ver, waardoor er dus tijd te over is om te oefenen, een oefen tijd waar dan ook een dankbaar gebruik van gemaakt wordt. Op Donderdagochtend zien we een met sneeuw bedekten top op een eiland over b.b.boeg. Het is Sicilië, het gezicht is prachtig, als op een foto, zou het in werke lijkheid ook zoo zijn? Druilerig is het weer als we den volgenden ochtend naar binnen stoomen en aan de kade meren, alle burgers aan den wal loopen ge wapend met parapluies, ja de vele aapjes koetsiers zitten geparapluid op den bok van hun rijtuigen. Zouden deze parapluies het eer ste gevolg zijn van het bezoek van Chamber- lain? In verhouding tot het aantal taxi's is het aantal rijtuigen zeer groot, mogelijk een gevolg van te hooge benzineprijzen. Een sjok kerig paard, een moeizaam in elkaar gedoken koetsier met een rammelend en stootend vehikel, dat je botten doet rammelen, neen, dat kennen wij toch niet meer, daarvan hebben we alleen maar gelezen. Velen op de kade slaan onze aankomst gade, en uit die blikken lezen we geen „welkom vreemdeling", maar eerder een zekere gereserveerdheid, een houding, die een onzer de opmerking ontlokte: „het lijkt wel of ze iets tegen ons hebben". La ten wjj hier direct aan toevoegen, dat ge durende ons verbljjf, deze eerste indruk geheel onjuist bleek te zijn, eerder was er sprake van een hartelijke behulpzaam heid. Evenals in Malta zullen wij ook hier U rondleiden in de herinnering der grijze oudheid. Palermo. Palermo is een stad van ongeveer 450.000 in woners en zeer roijaal aangelegd, met een zeer ingetogen levende bevolking. Hun huiselijk leven neemt in de geheele samenleving een groote plaats in. Café's en nachtgelegenheden zult U er slechts sporadisch aantreffen. Op straat is het des avonds uitgesproken stil, een ieder heeft zijn genoegen in zijn eigen home. Wanneer wij nu met U onzen tocht door de stad en omstreken aanvangen, dan beginnen we met het „Palazzo Reale" met zijn ontel bare zalen, met zijn herinneringen aan de ver schillende overheerschers uit het verleden, met zijn schitterende „Capella Paletina", alles met z\jn overweldigend mozaiekwerk. De Capella Paletina, waar het plafond van den koepel U een Christusbeeld laat zien, een beeld zoo schitterend van expressie, waarvan het mo zaiek zoo prachtig in zijn oorspronkelijke kleu ren bewaard is gebleven, dat ons een devote eerbied past voor deze kunstenaarshanden. We zouden kunnen blijven mijmeren over al dat moois, genoeg echter, we moeten verder en voeren U een zaal binnen met ditmaal geen mozaiek, maar met muurschilderingen, meters hoog en breed. Deze toonen U den Hercules in zijn verschillende daden, vechtend en wer kend. Wij zijn te weinig kenner om het naar waarde te kunnen schatten, maar toch zien we wel hoe al die spieren bij de verschillende handelingen gespannen zijn, hoe in al die schilderingen de mannelijke kracht op zijn mooist wordt weergegeven. Weer een andere zaal met nu een meer pompeuze versiering en met een groot schilderij, het geheele plafond bedekkend, wat een arbeid dit geheel op den rug schilderend te moeten presteeren. Verder moeten we. Via de oude verblijf plaatsen der vroegere heremiten, veel meer vervallen, en die ons nog slechts doen raden naar wat het eenmaal is geweest, rijden we naar Monreale, alwaar het de „Convento dei Benedettini" is, die we zullen bewonderen. Het geheele dorp is in feestdos als we er aankomen. Ons blijkt, dat dienzelfden dag een hooggeplaatste Duitsche autoriteit Monreale zal bezoeken, de geheele fascistische partij staat aangetreden'en met haar de geheele fas cistische jeugd. Wij gaan naar binnen, en van al die mozaiekpracht vertellen we U alleen, dat het geheele Scheppingsverhaal alhier is afgebeeld, hoe God de aarde met alles en alles schiep, en hoe Hij den zevenden dag als rust dag bestemde. Hier zien we God zittend op de aarde, misschien kinderlijk voorgesteld, wel mogelijk, maar bekijk slechts goed de uitdruk king van het gelaat en al het kinderlijke is verdwenen, dat is de hoogste kunst, die er kan zijn. Buiten komende bemerken we, wat we eerst over het hoofd hadden gezien, de fascistische jeugd, kinderen met een speelgoed geweertje bewapend, kinderen van 10 en 12 jaar, een scherpere tegenstelling is moeilijk' denkbaar, dat deze kinderen zouden meedoen aan een mogelijke vernieling dezer kunst, dat moet toch niet mogelijk wezen. Enfin, voorwaarts. En nu brengen we U naar de verblijven der Capucijnermonniken, ditmaal geen mozaiek, men zou tenslotte van het goede teveel kun nen krijgen. We hebben voor dezen dag een veel mooier slot voor U. Een griezel slot. De Catacomben. We gaan hun catacomben bezoeken, de plaatsen waar zij hun dooden bewaren. Tot aan het einde der vorige eeuw begroeven de Capu- cijners hun dooden niet, maar werden deze in een speciaal gewelf gemummificeerd, een pro ces, dat ongeveer een jaar in beslag nam, de betergezetenen met kist en al, de minder ge goeden zonder kist. Na afloop van dit proces werden ze in de keldergewelven bijgezet öf wat eenvoudiger was, aan den muur aan een of meer spijkers opgehangen. Wanneer U zich nu deze keldergewelven onder den grond voor stelt, dan zijn wij gereed om U daar binnen te voeren. De zware deur gaat open en voor ons strekt zich een langgerekt gewelf uit, alles in het halfduister. Als dan onze oogen beter aan de duisternis gewend zijn, zien we ze, de mummies, daar hangen ze rij aan rij. Ons kuddeinstinct maakt zich van ons meester, we schuiven dioht in elkaar, we willen wel, maar we durven niet goed terugkeeren. We zijn toch geen kinderen. We loopen door, onze fantasie krijgt ons te pakken. Ze hangen niet stil, ze Komen op ons af en zweven weer langzaam terug, een danse maeabre, er knarst iets tus- schen onze tanden, neen, het is geen zand of stof, het is... we weten het niet. Gewelf na gewelf gaan we door; hier en daar moeten we kijken naar eentje, die bijzonder goed be waard is gebleven. Let wel, in een dergelijke stemming. Weg, weg is het eeriige wat we willen, wanneer hier het U bekende ,,sombre dimanche" zacht had geklonken, dan ja, dan weten wij het niet. Stel je voor hier een nacht opgesloten te moeten zitten. De doodstraf is tienmaal lichter. Geen enkel 'gelaat der gestorven ziet er zacht uit, alles doet een zware doodstrijd ver moeden. We staan buiten beklemd, onwezenlijk. „Je moeten den volgenden keer voor mij maar een negerjongetje meenemen", klinkt het achter ons. Gelukkig, het voorbijgegane valt van ons af, we zijn onszelf weer, we kunnen weer praten: We gaan verder. Nog een cathedraal staat op het program ma, we zullen U die besparen. U zoudt, als wij, van het goede te veel krijgen: twee mooie dingen per dag is genoeg, alles wat meer is wordt niet meer verwerkt. Als we aan boord terugzijn, komen de ton gen los, de verhalen worden breeder, de cata comben vormen een onderwerp voor den ge- heelen avond en er zijn er verscheidenen die min of meer beklemd naar kooi gaan, maar van nachtmerries hebben we niets gehoord. Zouden we toch te nuchter zijn? In de O.L. school werd Zaterdagavond voor ouders en genoodigden een feestavond ge organiseerd ten bate van het projectie-appa raat voor de school. Het Hoofd der School, de heer Schmit, heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder den Burgemeester en echtgenoote. Op het programma prijkten een groot aantal nummers. Zonder uitzondering hebben de jongens en meisjes zich uitstekend van hun taak gekweten. Bravo! Ook de Burgemeester uitte bij zijn afscheid zijn bewondering voor het spel der kinderen. Tevens zei spreker, dat het Gemeentebestuur tot z'n voldoening heeft kunnen constateeren, dat zelfs van den zolder nuttig gebruik wordt gemaakt. Na de pauze, waarin aan de aanwezigen chocolade en koek werd gepresenteerd, vroeg eerst de voorzitter der oudercommissie, de heer P. Koning, het woord. Namens de ouders en leerlingen bood hij aan het Hoofd der school en de onderwijzers een prachtige hortensia aan, als bl(jk van waardeering. De heer Schmit bracht dank aan allen, die aan het slagen van de verloting Imdden mee gewerkt. Door de trekking der loten was het in middels laat geworden. Het was een prachtige avond, waar met voldoening op terug gezien mag worden. Lijst der trekking: 1 14 19 24 31 54 72 80 86 96 102 108 110 111 112 116 121 126 128 136 153 158 166 171 174 176 179 181 192 199 202 213 215 225 235 236 240 241 242 244 247 248 258 261 262 264 283 314 319 328 338 339 346 352 358 361 368 374 383 395 398 399 403 411 418 420 434 443 449 451 458 461 489 495 503 514 521 522 523 524 536 540 564 566 570 581 590 591 604 607 608 617 635 655 685 690 710 711 720 722 724 759 760 761 777 785 792 793 796 805 811 826 837 839 944 848 854 859 860 866 880 890 895 921 928 931 935 936 938 939 942 950 951 955 964 966 969 976 977 980 981 982 984 994 1002 1007 1009 1019 1021 1025 1036 1038 1046 1050 1051 1052 1061 1070 1075 1076 1078 1086 1088 1097 1100 1111 1112 1118 1119 1121 1123 1145 1146 1147 1157 1164 1183 1190 1196 1199 1202 1209 1211 1215 1218 1237 1239 1243. De prijzen kan men afhalen bij de volgende adressen: Oosterend: O.L. school, aldaar. Den Helder: Spaans Smidstraat 30. HD 188 VERKOCHT. De HD 188, welke met stormweer op de Schild nabij Oost werd geslagen, is onder hands verkocht aan den heer Geus te Den Burg, die het vaartuig zal sloopen. ELECTRIFICATIE. Door het Polderbestuur van Noorden werd in de jaarvergadering besloten prijsopgave aan te vragen voor electrische bemaling. Mocht deze er komen, dan zal de geheele polder „Het Noorden" van electrisch licht worden voorzien. URK, 17 Maart. Door 5 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 160 pond schelvisch, 89 cent; 150 pond poonen, 78 cent; 70 pond schar, 910 cent, en 80 pond Noorzeeschol, 1214 cent. Alles per pond. öximmm De laatste partij tusschen Keiler en Vos uit de serie van drie ter beslissing van het persoonlijk damkampioenschap van Neder land is Zondagmiddag gespeeld en door Vos gewonnen. Hierdoor is de stand 33 gewor den: beide spelers wonnen een partij, één ein digde in remise. Thans zal opnieuw een serie van drie par tijen worden vastgesteld. Mocht de tweekamp dan wederom met een verdeeling per punten eindigen, dan zal een aantal losse partijen ge speeld worden, totdat een der spelers een winstpunt behaalt. Data en plaatsen der ko mende ontmoetingen zullen nader worden be kend gemaakt. P. KUNZE KAMPIOEN VAN NEDERLAND OP FLORET. Gisteren zijn in de schermzaal Mastbooms te Amsterdam wedstrijden gehouden om het kampioenschap van Nederland op floret. Na barrage met S. A. Mosman werd P. Kunze kampioen van Nederland. De uitslagen luiden: 1. P. Kunze. 2. S. A. Mosman. 3. J. J. Jole. 4. J. Mix munnick. 5. J. van Uxem. Gisteren zijn de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland beëindigd. Winnaar werd De Leeuw met 5V2 punt uit 7 partijen. De eindstand is: CÖ 6JD <D bi byo O. ja ja 1. De Leeuw 5% 1993 238 74 8.33 2. Sweering 5 2053 242 70 8.48 3. Dommering 4 ya 2085 250 97 8.34 4. Bos 3% 1865 202 116 9.23 5. Van Vliet 3 1830 184 74 9.94 6. Van de Pol 2Yz 1585 225 71 7.04 7. Van Eijmeren 2 1676 212 66 7,90 8. Wiemers 2 1731 232 57 7.46 DUBBELE MOTIE. Een aanzienlijke groep van deelnemers aan een cursus over het religieuze leven in Nedei - land, welke cursus in de volksuniversiteit te Den Haag gegeven wordt, heeft een dubbele motie opgesteld, welke via de Nederlandsche Oecumenische instanties aan de wordende inter nationale Oecumenische Raad te Genève ge zonden is en waarin in de eerste plaats aan den wereldraad, ver zocht wordt om een algemeenen mobilisatie- oproep tot alle Christenen in de wereld te rich ten, „zich tot het alleruiterste in te spannen ter voorkoming van een uitbarsting van haat in een nieuwen ontzettenden wereldoorlog, daarbij er op wijzende, dat de overwinning over het gebruik van de reeds gesmede wapens alleen bereikt kan worden, als ieder der Chris ten, beginnend bij zichzelf, gedachten van haat en zelfzucht vervangt door die van liefde en opoffering, ons door den Christus gepredikt". In de tweede plaats verzoeken zij om een algemeenen vredesdag voor de geheele wereld in te stellen en daartoe den eersten Augustus van ieder jaar te willen kiezen, zulks in ver band met het uitbreken van den grooten wereldoorlog in Augustus l9lJf. DE GRONINGSCHE SAMENZANG. Onder leiding van ds. C. W. Coolsma, Neder- landsch Hervormd predikant te Groningen, vond voor kort in een der Hervormde kerken een zangavond plaats, waar Protestanten en Roomsch-Katholieken gezamenlijk uit den bun del van ds. H. Hasper zongen, een jeugdkoor zich liet hooren en Roomsch-Katholieke kerk zangers Gregoriaansche liederen ten gehoore brachten, welke tevoren door pastoor G. Kern- per werden toegelicht. Deze samenkomst heeft veel bijval gehad, doch er is ook verzet tegen gerezen. Wie datgene wat gebeurd is, én dat gene wat hiertegen aangevoerd is, precies en vrij volledig wenscht te weten, vindt dat ver zameld in een keurig boekje, dat bij drukkerij Spiering te Groningen onder den titel „Een zwarte Dag?" uitgegeven is. HONGARIJE—NEDERLAND. De Hongaarsche pers vermeldt met voldoe ning, dat aan de Utrechtsche Universiteit, waar sinds eeuwen Hongaarsche theologen regel matig komen studeer en (er bestaat een speci fiek daartoe ingesteld fonds) thans een pri vaat-docente, mej. Elly Hoekstra werd toege laten, om colleges in de Hongaarsche taal te geven. PROF. DR. EMIL BRUNNER. Prof. dr. Emïl Brunner van Zürich, die sinds den herfst van 1938 aan het theologisch semi narie der Presbyteriaansche kerk te Princeton (New Yersey) in Amerika colleges geeft en reeds besloten was om na afloop van het over eengekomen jaar colleges weer naar Zürich terug te keeren, ontving thans een officieele be noeming tot hoogleeraar aan de universiteit te Princeton, welke hem toezegde een eigen leer stoel voor theologie voor hem in het leven te zullen roepen. De kans bestaat, dat de Zwitser- sche hoogleeraar deze eervolle benoeming zal aanvaarden. U krijgt het geld met rente op rente terug Twee Roofvogels. Zoo nu en dan gebeurde het wel eens, dat er een roofvogel boven onze stad cirkelde. De eene, die zoo nu en dan klapwiekend op een denkbeeldige punt in de lucht „stond", was de nuttige Wiekei, de Torenvalk. Zelden gebruikt hij als maaltijd, waarvoor hij staat te „bidden", vogeltjes, maar meestal muizen, kevers, hagedissen, enz. De andere was de Sperwer, die bij zooveel menschen slecht aan geschreven staat, 't Is waar, een Sperwer ver smaadt geen vogels, maar... is hij daarom direct schadelijk te noemen Weten diege nen, die altijd maar roepen: „Roofvogel!! Schadelik!. Uitroeien!" wei, welke vogeltjes deze Koning der Lucht bij voorkeur als voed sel gebruikt? De Engelschen noemen hem niet voor niets: „Sparrow-hawk", d.i. Mus- schen-havik! Nu, ik vermoed, dat de mees ten Uwer met een gerust geweten den Sper wer een musschenboutje gunnen. Dat rapalje weet zich wel te handhaven al zou het aantal Sperwers hier te lande verdriedubbelen. Een andere lekkernij, waar hij verzot op is en nog verkiest boven een musch, is de Vlaamsche Gaai, de bontgekleurde vogel die hier vorigen winter zoo veel te zien is geweest. Als U spreekt van roovers, dan zijn dat ze! Die kunnen heel wat kwaad stichten in de zan gertjeswereld: eitjes worden leegeslurpt en nest jongen verorberd! 't Is maar goed, dat de Sperwer zoo nu en dan eens een geduchte opruiming houdt onder dit gespuis. Op die manier wordt de natuur weer in evenwicht gehouden, dus... oordeelt niet te spoedig!! Op het slik! Bij laag water is op de slikvlakte beoosten fort Harssens ook heel wat vogelleven. In het najaar begon het met de duizenden en duizenden Scholeksters, die steeds met de wisseling van het get(j, visa-versa, Texel Den Helder vlogen. Luid te-piepend kwamen ze dan in kleine en groote troepen aangevlo gen, streken neer en begonnen onmiddellijk de vlakte af te zoeken. Hier en daar werd met de zeer harde snavel een schelp open- gebeiteld en de inhoud verorberd. Allengs volgden de „tjatten", de Tureluurs met hun roodgelakte steltpootjes en ook zij vonden hier genoeg van hun gading. De Wulpen boorden hun kromme snavels tot aan den wortel in den slikbodem. Klagend klonk de wulpenroep en lieten de scholeksters hun metaliek „të-piet" hooren en „tjuu-den" de tureluurs hun eentonig liedje.' De Meeuwen. Deze echte Nieuwediepsche vogels mogen natuurlijk niet in dit praatje ontbreken en omdat ze hier niet in de stad broeden, zal ik hen ook maar als „gasten" betitelen. De grootste met donkere, haast zwarte vleugels, is de (Kleine) Mantelmeeuw, een ietsje klei ner, echter met mooie blauw-grijze wieken, is de Zilvermeeuw. Velen denken, dat de bruingevlekte meeuwen, die hier zooveel voorkomen, tot een aparte soort behooren. Dan worden zij vaak Grauwe Meeuwen ge noemd en inderdaad, de naam is goed geko zen, maar het is geen andere soort, 't Zijn de jonge (le en 2e jaars) Zilvermeeuwen, die na vier jaren pas volwassen en geslachts rijp zijn en dan pas de mooie grijs-blauwe vleugels en helderwitte koppen krijgen. Hierop volgt in grootte, de Stormmeeuw, een zilvermeeuwtje in het klein, echter met een dikkere kop. Dan rest nog het kleine, zenuw achtige meeuwtje, dat 's zomers zoo'n mooi mutsje draagt, n.1. de Kapmeeuw. Over het algemeen zijn de meeuwen als schadelijk te betitelen. Hun roofzucht grenst aan het on gelooflijke en vele andere gevederde vrienden hebben hiervan geducht te lijden. Het is maar goed, dat men op tijd in heeft gegre pen om dit euvel zoo veel mogelijk tegen te gaan. Ze zijn dan nu ook op de zwarte lijst geplaatst, uitgezonderd de Stormmeeuw, want het is gebleken, dat deze zich niet aan dergelijk „vandalisme" schuldig maakt. 't Gasten- en doortrekkerspraatje is afgeloopen. Het zal wel niet lang meer du ren of deze bezoekers gaan ons weer ver laten en passeeren de trekkers ons op hun reis naar de broedgebieden; ook onze vogels, die een milder klimaat hebben opgezocht! keeren terug om hier hun nestjje te bouwen! hun kroost groot te brengen, enz, maar daar over later. De Lente staat voor de deur. De houtduiven zitten weer bij de oude nesten, kauwtjes zitten paarsgewijs in de slaapboomen bij de directie, de kieviten zijn terug, crocusjes pieken uit den grond... alles wijst er op, dat Frija in aantocht is. De lenteklokjes tinkelen als belletjes aan haar zegewagen, waarmee ze haar intocht houdt. Lente kom! Kom, zoo spoedig mo- SeUJk! PE JONG. Motorschoener maakt slagzij Vannacht heeft de motorschoener Brandaria enkele benauwde oogenblikken gehad Noord West van Ameland. Het schip maakte n.1. zware slagzij, plm. 45 gr. en was daardoor gedwongen hulp van een andere boot te aan vaarden. die de Brandaris om de Oost Noord Oost op sleeptouw nam. De reddingboot, de Brandaris, die zijn naamgenoot eveneens te hulp was gesneld, keerde onverrichterzake dus weer huis toe. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Merope, 18 Maart te Amsterdam. Achilles, pass. 17 Maart 18 u. Ouessant. Ajax, 18 Maart te Aarhus. Barneveld (th.), 16 Maart van Callao. Berenice, 18 Maart te Rotterdam. Colombo' (u.), 16 Maart van Barbados. Costa Rica, 18 Maart van Amsterdam. Deucalion, 18 Maart van Rotterdam. Deucalion, 18 Maart te Rotterdam. Euterpe, 17 Maart van Bordeaux. Irene, 18 Maart van Olhao. Iris, 17 Maart van Danzig. Nereus, 16 Maart te Bilbao. Odysseus, 18 Maart te Kopenhagen. Pericles, 17 Maart van Amsterdam. Pygmalion, 17 Maart van Malta. Theseus, 18 Maart van Amsterdam. Titus, 17 Maart van Barcelona. Trajanus, 17 Maart van Bari. Triton, 17 Maart van Piraeus. Ulysses, 17 Maart te Izmir. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. de Witt (th.), 18 Maart van Port Said. Poelau Tello, 18 Maart van Batavia. Tjikandi (u.), pass. 17 Maart Dungeness. HOLLANDAMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 17 Maart te New Orleans. Edam, 18 Maart te Antwerpen. Leerdam, 17 Maart 11 u. 42 m. v.m. 215 m(jl W. van Land's End. Lochavon, 16 Maart te Sunderland. Noordam, 18 Maart van Rotterdam. Spaarndam, 18 Maart te Antwerpen. Veendam, 20 Maart middern. G.T. te Ply- mouth verw. Volendam, 17 Maart te New York. Zaandam, 17 Maart te New York. HOLLAND—VVEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (th.), 18 Maart te Havre. Jaarstroom (u.), 17 Maart van Dakar. Léto (u.), 17 Maart naar de Ivoorkust. Maaskerk (u.), 16 Maart van Monrovia. Reggestroom, 18 Maart van Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bantam, 18 Maart te Rotterdam. Garoet (th.), 17 Maart te Suez. Kota Finang (th.), 17 Maart van Genua. Sibajak (th.), 17 Maart 5 u. n.m. van Mar- seille. Tapanoeli (th.), 17 Maart te Suez. Weltevreden, 18 Maart te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcyone, 18 Maart van Rotterdam. Bellerophon, pass. 17 Maart Prawle Pt. Deucalion, 18 Maart van Port Said. Eurymedon, 17 Maart van Amsterdam. Memnon, 18 Maart van Shanghai. Mentor, 17 Maart te Yokohama. Neleus, 17 Maart te Amsterdam. Patroclus, 17 Maart van Penang. Sarpedon, 17 Maart te Londen. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bantam, 17 Maart te Beira. Roggeveen, 17 Maart van Singapore. Boissevain, 17 Maart van Singapore. Nieuw Holland, 17 Maart van Singapore. Tasman, 17 Maart van Singapore. Tegelberg, 16 Maart van Kaapstad. Straat Soenda, 17 Maart 12 u. 19 gr. 41 m. Z.B. en 6 gr. 46 m. O.L. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 16 Maart te Portland (Ore). Djambi, 16 Maart van San Francisco. Saparoea, 17 Maart van Singapore. KON. HOLL. LLOYD. Ceres (u.), 17 Maart van Bremen. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjileboet, 16 Maart te Batavia. Tjinegara, 16 Maart van Shanghai. JAVA—NEW-TORK LIJN. Kota Tjandi, 15 Maart van Hampton Rds. Talisse, pass. 17 Maart St. Helena. Tanimbar, 17 Maart te New York. VEKEENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Afrika Lijn). Bloemfontein (th.), 16 Maart te Kaapstad. Jagersfontein, 18 Maart van Amsterdam. (Holland—Oost-Azië Hjn). Zuiderkerk (th.), 17 Maart te Genua. Serooskerk, 18 Maart te Antwerpen. (Holland—Australië Ljjn). Gaasterkerk (u.), 18 Maart te Sydney. (Holland—Br.-Indië Lijn). Streefkerk (th.), 18 Maart te Suez. Dan naar v. Galenstraat 117. - Tel. 467 J ÏIPïL Voor SCHAGENSTRAAT 12

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6