Vliegkamp „de Kooy" kampioen De marine-kampioenschappen Dourlein wint den veldloop Succes' fraaie finish Sparta I-Atlas I Amsterdam wint (na strafschoppen) het Bliksem- tournoci Prijsuitreiking door kolonel van Asbeck Finales Texel I-N. Niedorp I 1-3 Strandvogels-B.K.C. 0-3 Watervogels-MFC 3-1 Engeland-Nederland Finale Sabelschermen Klasse A. In de schermzaal had Zaterdagmorgen de finale plaats voor het kampioenschap sabel. De wedstrijden werden geleid door de adj.o.o. der mariniers De Bruin en vonden weinig be langstelling. Allen waren in de duinen om ge tuige te zijn van den veldloop, terwijl tevens op 3 terreinen gevoetbald werd. Zoo verliepen de laatste poules in een rustige sfeer. De uitslagen zijn als volgt: le prijs kampioen der Kon. Marine luit. ter zee 3e klasse H. Hordijk, 7 gew. partijen en 20 ontvangen treffers. 2e prijs sergeant der mariniers H. P. van Etteger, 6 gew. partijen, 21 ontvangen treffers. 3e prijs korp.-adelborst L. C. Luckman, 4 ge wonnen partijen, 25 ontvangen treffers. 4e prijs korpl. der mariniers G. v. d. Blaak 4 gew. partijen, 25 ontvangen treffers. Veldloop. Omstreeks half elf viel het startschot en on geveer 70 loopers vertrokken om het bijna 3 km lange parcours te loopen. Dat niet alle inschrij vers waren verschenen vond zijn oorzaak ook al in den voetbalwedstrijd welke op 3 fronten woedde. Moermond nam reeds na 'n paar hon derd meter de kop en zette er een snel tempo in, te snel eigenlijk voor dit zware traject. Daardoor lag na een km het peleton heele- maal uit elkaar en als een kleurige streep zag men hen de eerste toppen bestijgen. Van Weer den en Wunnik bleven goed bij en ook Vlietstra was in de eerste gelederen. Dourlein was in de achterhoede en keek de kat uit den boom. Jon ker Bosma werkte zich langzaam naar voren en ook Jonker Schippers trachtte zijn positie te verbeteren. Voor de beklimming van de hoog- sten duintop op ongeveer de helft, was de volg orde: aan den kop nog steeds Moermond de oud-kampioen van Oost-Java, dan volgde Jon ker Bosma, dan in een groepje: Van Weerden, Wunnik, Vlietstra, jonker Schippers, jonker Colijn, daarachter volgde Dourlein. Op de hel ling zakte het tempo beduidend en hier zag korpl. Dourlein zijn kans schoon en kwam met een rush naar voren, ging allen voorbij en nam den kop, om hem niet meer af te staan. Bij het afdalen nam hij een voorsprong van 60 m en in de achterhoede zakte men nog verder af. Moermond deed zijn best om niet teveel te ver liezen, maar kon niet verhinderen, dat de voor sprong van Dourlein aangroeide tot ongeveer 70 meter. De laatste 500 meter joegen allen op den uitlooper met het gevolg dat van Dour- leins' voorsprong wat werd afgeknabbeld. Deze laatste stormde met groote snelheid op de eindstreep af en won onbedreigd in 9 minuten en 53 sec. Moermond was tweede jp 17 seconden en dus is 10 min. 10 sec., Jonker Bosma in 10 min. 13 sec. en verder kwamen de eerste elf binnen telkens op enkele seconden. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Prijswinnaars Veldloop le pr(js: J. Dourlein, korpl. d. marns, 9 min. 53 sec. 2e prijs: B. G. Moermond, marn. le kl. 10 min. 10 sec. 3e prijs: H. G. Boema, sergt.-adelborst, 10 min. 13 sec. 4e prijs: H. Wunnik, marn. 3e kl. 10 min. 19 sec. 5e prijs: G. J. Weerden, l.l.-torp.mkr. 10 min. 21 sec. 6e prijs: M. Vlietstra, ziekenverpl. z.m., 10 min. 22 sec. 7e prijs: J. Schippers, sergt.-adelb., 10 min. 24 sec. 8e prijs: J. G. Colijn, sergt.-adelb., 10 min. 26 sec. 9e prijs: G. E. Dijkema, l.l.-vliegtmkr., 10 min. 30 sec. 10e prijs: H. C. Leenders, l.l.-monteur, 10 min. 32 sec. 11e prijs: G. A. Looije, l.l.-torp.mkr., 10 min. 40 sec. Deelnemers, die het parcours bin nen de 12 minuten aflegden. A. Luijsterberg, 1.1-torp.mkr.. Th. E. Abdoel, barbier z.m. C. Hoekstra, l.l.-torpedomaker. G. Doeve, idem. P. L. Santema, edem. C. Haren, idem. F. van Oorschot, bediende z.m. A. Post,Seiner z.m. C. A. Frits, licht-matroos. J. Zoeteman, marn. le klasse. L. F. Scheffer, matr. 3e kl. J. F. Haaijen, sergt.-adelborst. D. Auer, sergt.-adelborst. G. de Graaf, korp.-adelborst. A. J. B. Kappers, korporaal-adelborst. P. T. Plaatsman, matroos-adelborst. L. G. P. J. Versteegh, matroos-adelborst. P. P. v. d. Vijver, matroos-adelborst. H. P. Koning, matroos der 3e kl. G. ten Broek, Kok z.m. W. Loef, stoker 3e klasse. A. v .d. Berfg. l.l.-vliegtuigmaker. W. G. 't Kart. idem. G. Dijkema, idem. J. Hoogenboom, 1.1. monteur. H. Pronk, idem. W. de Baas, idem. J. H. Kram, stoker le klasse. D. S. Nijdam, bediende z.m. J. Schagen, l.l.-torpedomaker. P. Th. Bisschop, idem. Dezen kwamen in aanmerking vc ^en herinneringsmedaille, uitgeloofd f Marine-Sportvereeniging „Zeematl.. Bliksemtournooi en finale voet ballen. In de morgenuren werden de voetbal wedstrijden voortgezet op drie fronten. Op het Ankerpark werd het Bliksem tournooi uitgevochten, op het Watervo gelsterrein en terrein O.Z.D. de demi finales. SchorpioenHospitaal. Op het Watervogelsterrein traden 's mor gens de ploegen Schorpioen en Hospitaal voor de halve finale tegen elkaar in het veld. De beide teams geven zich geheel, om beur ten volgen snelle opeenvolgende aanvallen elkander op, waarbij het goede combinatie spel van de Schorpioen opvalt. De eerste schoten vallen dan ook op het Hospitaaldoel, maar dan roeren zich ook de verplegers, waarbij Dissel doelman Krikke op de proef stelt. Dan weet de Schorpioenachterhoede op te ruimen. Mooi samenspelend gaat het op het Hospitaal-heiligdom af. De Best krijgt daarbij den bal in zijn bezit, hij passeert naar Drijver, die goed doorloopt en met een kalm schot geeft hij de Schorpioen de leiding. Daar ontketenen de Verplegers een geweldig offensief en Gastrop smaakt het genoegen gelijk te maken. Dat geeft den burger moed en nogmaals wordt het Schorpioen-doel be laagd. Onmiddellijk daarop komt de Schor pioen opzetten. Zuilekom lokt den keeper uit zijn doel, geeft den bal naar den vrij- staanden Van der Berg, die den bal in het verlaten doel deponeert, zoodat na een kwar tier spelen Schorpioen leidt met 21. Wan neer de Hospitaal-verdediging verdediging te zwaar ingrijpt, krijgt de Schorpioen een vrije schop te nemen, die door aanvoerder Rehorst keihard ingekogeld wordt (31) Na de thee trekken de Torpedomakers ten aanval en forceeren eenige corners. De Hos pitaal-spelers werken als paarden en zetten alles op den aanval. Nu beleeft het doel aan de andere zijde eenige benauwde oogenblikken, doch Krikke weer zich geducht, stompt, een uit een prachtcorner ingekopten bal, nog net weg, wat hem een open doekje bezorgt. Nog steeds houdt de druk op het Schorpioendoel aan, het lukt echter niet bij de verplegers. Het succes komt juist aan den anderen kant als Verzijl een vrije schop van Drijver ineens op zijn slof neemt en inknapt (41). Rehorst vindt het nu veilig en trekt zijn middenlinie terug. Alle Hospitaal-aanvallen loopen dood. Castrop wordt door Pluim vervangen. Het Hospitaal zet alles op alles. Dissel breekt door en schiet over. Er worden vele corners op het Schorpioen-heiligdom genomen, maar niets lukt. Tegen het einde breekt Verzijl nogmaals door en brengt den eindstand op 51. De Torpedomakers kregen meer dan zij verdienden, daar het Hospitaal nogal met pech te kampen had en tamelijk slecht schoot. De KooijVan Spcijk. 60. De wedstrijd in den halven eindstrijd tus- schen De Kooij en de Van Speijk is een groote nederlaag geworden voor de stokers. De manier waarop deze laatsten hadden ons al niet kunnen overtuigen van hunne kracht, maar een 60 nederlaag is toch wel buiten verwachting. Hadden zij zich tegen de Mariniers soms teveel moeten inspannen? Na de rust die met 10 voor De Kooij in ging, leg er iets mats over het spel, waar van Heijneker c.s dankbaar profiteerden. De Van Speijk speelde de eerste helft met den wind in den rug, maar wisten dat niet uit te buiten. Steeds waren de passes te hard en te onzuiver voor de vleugelspelers om op te loo pen. Daarbij was aanvoerder De Vreis rechts binnen gaan spelen met het gevolg, dat de rechtervleugel er zwakker door was gewor den. Voor de rust wist Pirard een fraai doel punt te scoren, andere stormloopen van vlieg- menschen liepen dood op de weer uitstekend spelende achterhoede, een handige doelman, een tweetal beste backs en een stopper-spil. Als echter scheidsrechter Annyas de tweede helft liet beginnen en De Kooij kreeg het windvoordeel, was de overvloed van doelpun ten niet meer tegen te houden. Rechtsbinnen Dijkman viel uit en werd door Oldenhof ver vangen, maar ook dit bracht geen verande ring. Pirard schoot er lustig op los en wist in korten tijd het net nog driemaal te vin den. Ook Heijneker wist enkele kansen zeer mooi te benutten en tweemaal de roos te treffen. Zoo was de stand gekomen op 60 voor de Vliegtuigmakers en het was vooral die nul die de Stokers zoo dwars zat. De Vries zond alles naar voren om alsnog de eer te redden, men begon ook een beetje harder te spelen, maar alles was vergeefsche moeite. De scheidsrechter was gedwongen om de teugels strakker aan te halen, daar de wedstrijd een vinnig karakter kreeg. Geluk kig was het tweede half uur versetreken en kon men zich gereed maken voor de finales. De wedstrijd werd opgeluisterd door de Scheepskapel van H. Ms. „Tromp" onder leiding van stafmuzikant Bosveld. De jongelui bliezen er lustig op los en had den veel succes met hun marschen en het orkestje maakte een goeden indruk. HospitaalVan Speijk. Om den derden en vierden prijs streden ge noemde elftallen om 1 uur op het Werfter- rein. De belangstelling was zeer groot en de Stafmuziek verleende haar medewerking. Luide aangemoedigd door de resp. supporters trokken beide ploegen ten aanval onder de rustige leiding van Korp. v. d. Blaak. De Ziekenverplegers hadden gauw de zwakke plekken in het Van Speijkelftal gevonden en wisten er een nuttig gebruik van te maken. Uit een pass van Goesten maakte Dissel het eerste doelpunt, maar dat lieten de stokers niet op zich zitten. Er werd door hen veel frisscher gespeeld dan des morgens en leven dig zaten zij op den bal. Keer op keer kwa men zij voor het Hospitaal-doel en de lange midvoor deed zijn best om op te halen, het wilde echter niet vlotten. Men probeerde met kort spel er door te komen, met passes over de vleugels, alles tevergeefsch, Grove en vooral Van der Weiden stonden als de be kende roten in de branding en in laatste instantie was er Geurtjes nog. De Zieken vaders lieten de jongelui maar eens uitrazen en toen namen zij zelf het spel in handen. Na de rust, welke met 10 vjas ingegaan, was het Hospitaal aan het woord en bleef den toon aangeven zoowat de heele tweede helft. Uit een fijn aangegeven bal van Goesten maakte Miedema, die nu op den rechtervleu gel stond, het tweede doelpunt. Gelukkig dat de verdediging zoo goed was bij de Van Speijk anders was het een débacle geworden. De groote man uit dezen wedstrijd was de kleine Goesten, de kleine man uit het Hospitaal. Overal was hij te vinden, zijn spel was ge raffineerd doorgevoerd en drie doelpunten ontstonden uit zijn listig aangegeven ballen. Zoo was het vierde doelpunt weer een ju weeltje, gescoord door Dissel, maar het voor bereidende werk was verricht door Goesten. Het derde doelpunt der Verplegers was ont staan door flink doorzetten van Dissel op een bal van Buitenhuis. De doelman stak er geen hand naar uit; zoo onverwacht en hard was het schot, vlak daarop kwam het boven genoemde vierde, waarmee Dissel de hattrick verrichte. De geheele Van Speijkbemanning was intusschen rond het terrein geschaard en schreeuwde om een doelpunt. Fanatiek open den de Stokers het offensief in de laatste 10 minuten. Zij probeerden in ieder geval toch minstens één doelpunt op hun credit te krij gen, maar de Hospitaalachterhoede stond het niet toe. Wel zaten zij een oogenblik het back- stel zoodanig op de huid, dat Grove slechts ten koste van corner kon redden. Deze hoek schop, welke gevolg werd door een tweede, leverde niet het verbeide doelpunt. Zoo kwam het einde van dezen strijd, waarin de jongens van de Van Speijk ge geven hadden wat zij rijk waren en ein digde de strijd in een verdiende overwin- winning van de Ziekenvaders, die hier mede beslag legden op den derden prijs, welke hen zeker toe kwam. Voor het derde jaar nemen de Verplegers nu deel en de prjjs was ten volle verdiend. Finale De KooijSchorpioen. De finale van de kampioenschappen was werkelyk een finale van de beste ploegen, welke de marine rijk is. En De Kooij, en de Schorpioen waren elftallen van for maat met sommige uitblinkende spelers, die een lust waren voor het sportlievend oog. W ij doelen hier niet eens voorname lijk op prominenten als Pirard, Heijneker, Van Tongeren, maar vooral op spelers welke niet in een der Heldefsche voetbal- vereenigingen een plaats hebben. Spelers als Van Scheven, Bekkers, Van den Berg, Rehorst en Krikke. Allen deden hun uiterste best om de kampioenstitel te be halen en de toeschouwers, die dik langs de lijn stonden, waren opgetogen. De Leerlingtorpedomakers, die waren ge komen om hun collega's aan te moedigen, waren gewapend met megafoons. Het gejuich was geen oogenblik van de lucht en over stemde soms de Stafmuziek. Na eenige ver- kenningsaanvallen van beide zijden, komt de bal bij Pirard, die heelemaal naar links was gezwenkt, hij zet scherp voor en raakt daar bij de lat, Krikke was uit zijn hok en de terugstuitende bal werd door Heijneker op nieuw ingeschoten. Plotseling duikt Rehorst op en weet van af de lijn nog te redden. Bij een reeks van Schorpioenaanvallen blinkt vliegtuigmaker Bekker op de rechtsbackplaats door zijn tactisch verdedigen uit. Dan zijn de vliegeniers weg in snel tempo. Pirard krijgt vlak voor doel den bal toegespeeld, de keeper loopt uit, maar mist, ook Pirard mist, de situatie is sensationeel, Pirard herstelt zich en weet jungleerend met den bal dezen over zijn hoofd in het leege doel te wippen, ftehorst deed nog een poging om te redden, maar het terrein was nogal zacht en deed hem vallen en zoo was het 10 voor De Kooij. Na de rust hetzelfde spelbeeld, werpen de spelers zich voor 100% in den strijd. In de Kooij-achterhoede maakt men free-kick en de vrije schop die door van den Berg prachtig wordt genomen, wordt door de Kooij-doelman klemvast gevangené. Bij een aanval op het Schorpioendoel geeft Pirard de bal op links en de gloeiende kogel welke van Streyen lost, gaat voor langs. Dan is men weer voor het andere doel. Verzijl geeft een hooge voorzet, drie, vier man koppen tegelijk, maar hoog boven alles uitspringend heeft de Kooij-doel man de bal In zijn veilige handen. Dan nadert het einde er zijn nog ongeveer 10 min. te spelen en de stand is nog steeds 1—0. Dan belandt een ver naar voren gespeelden bal bij Pirard, die zoo hard inschiet dat Krikke den bal niet onder controle kan krijgen en onder daverend gejuich is het 20. De Torpedomakers zijn dan geslagen en de laatste minuten zijn voor de Kooij, die werkelyk heeft getoond de beste te zijn en het kampioenschap te verdienen. De wedstrijd werd zeer goed geleid door den heer L. C. Augusteijn. Finale Bliksemtournooi. Deze finale werd gespeeld tusschen de finales der kampioenschappen. Amsterdam en Rotter dam waren de gegadigden. Onder de strijdkreet M.O.K.U.M. Mokum vallen de monteurs aan maar Amen is op zijn post. Ook de Amster- damsche verdediging blijft de baas. Zoo komt het einde zonder dat er gescoord is, en moeten strafschoppen de beslissing brengen. Amster dam is de gelukkige en wint de eerste prijs. Rotterdam was met de tweede toch nog tevre den. Kolonel Van Asbeck rijzen uit. reikt de Na afloop van de voetbalwedstrijden reikte de Voorzitter van de Commissie tot organi satie van Kampioenschappen der Kon. Marine, Kolonel Van Asbeck, de prijzen uit. De Staf muziek ging onder het spelen van een popu- lairen marsch naar de G.S.S. en luisteide met fanfares het geheel op. Wij bemerkten onder de aanwezigen d Schout-by-Nacht Jolles, commandant der Ma rine te Willemsoord en Burgemeester Rif- meester. Na dank gebracht te hebben aan allen, die hadden medegewerkt om de Kampioenschap pen te doen slagen, waarbij hij den nadruk legde op de welwillende medewerking van de scheidsrechters van den K.N.V.B., reikte Ko- onei Van Asbeck de prijzen uit met enkele toepasselijke woorden. Onder applaus ontving Jonker G. M. van Rossem een extra prijs voor den best geplaatsten adelborst bij het scher men. De Stafmuziek besloot de plechtigheid met het Wilhelmus. Noot van de Redactie. Nu de sportwedstrijden weer zoo goed ge slaagd zijn en het nut van de sport voor den marineman in zoo ruime mate is gebleken, verdient het o.i. aanbeveling, dat de Marine naast de uitstekend geoutilleerde Sportschool en het dito Zwembad ook de beschikking krijgt over tenminste één behoorlijk sportveld. Een vergelijking tusschen de 2 eerstgenoemde in richtingen en de aanwezige sportterreinen valt ver in het voordeel van de eerste uit. Kan dat niet anders Ongecorrigeerd Een 51-zege op Kinheim. Deze uitslag laat weinig twijfel. In haar laat sten competitiewedstrijd van dit seizoen heeft Succes er nog eens lustig op los gescoord, zal men geneigd zijn te zeggen. Doch zoo was het nu ook weer niet. Want, toen de tweede helft inging met 11, startten de bezoekers met de beste papieren. Hun spel in de eerste helft was van zoodanig goed gehalte geweest, en dat van S. zoo futloos en zonder overtuiging, dat wij Kinheim reeds de overwinning hadden toege dacht. Het is echter geheel anders geloopen. Het niet te onderschatten windvoordeel bracht aan S. een zoodanig overwicht, dat K. er weinig meer aan te pas kwam. Eerste helft. De eerste aanvallen -varen voor Kinheim, open, zeer aantrekkelijk spel werd het S.-döel voortdurend belaagd. De gevaarlijke buiten spelers plaatsten telkens fraai voor doel, o.i. echter Steeds te hard, zoodat het zeer moeilijk was het leer onder controle te krijgen. Slechts éénmaal wist Kinheim te scoren in deze drie kwartieren. De andere kansen wer den door te snel, te hard en ook te slordig plaatsen om zeep gebracht. Met wat meer be- heersching was S. reeds in de eerste helft kans loos geslagen geweest. Nu kon de S.-achter hoede steeds weer juist op tijd ingrijpen omdat bij K. telkens opnieuw het laatste fijne puntje ontbrak. Overigens liet S. ook weinig zien. De ware wil om te winnen leek ver zoek en zoo werd het van S.-zijde een slappe vertooning. Alleen de achterhoede kreeg volop gelegenheid haar kunnen te toonen. Ook de kanthalfs had den de handen vol. Posthumus was als steeds in prima vorm en redde meermalen prachtig. Bij een onschuldig uitziend aanvalletje kon Doyes, door een fout van den K.-keeper toch nog, gelijk maken. (X— 1). Met dezen stand kwam ook de rust. Twee,de helft. Succes herstelt zich. De eerset aanvallen waren voor Kinhiem, hetgeen er op wees, dat de bezoekers op den ingeslagen weg wenschten voort te gaan: Al gemeen werd dan ook een snelle voor S. nadee- lige beslissing verwacht. S. hield echter stand en reeds heel gauw volgden de eerste tegenaanvallen, thans veel gevaarlijker dan voor rust. Toch kwam een doelpunt, uit een vliegend schot van Venema, nog vrij onverwacht (21). Qua spel had S. dezen voorsprong ,zeker niet verdiend, doch Kinheim maakte fouten en deze werden afge straft. Want even later glipte Doves tusschen de backs door om alleen op doel afstormend andermaal te scoren (31). Een uitstekend doelpunt! Intusschen had S. het spel ook weer veel beter ontwikkeld. Kinheim was geheel teruggedrongen, maar nadat S. een voorsprong kreeg, zocht zij haar heil in den aanval. Ver kwam zij daarbij thans niet meer, want de S.- verdedigers zonden alles retour. De aardig combineerende S.-voorhoede trok er echter ge regeld tusschen uit, en nadat eerst Kuiper met een fraai schot er 4I van gemaakt had, maakte Venema handig gebruik van een mis lukte uittrap van den K.-keeper, waarmede de stand op 51 werd gebracht. In een wedstrijd, welke niet bepaald uit blonk door fraaie spelmomenten of technisch hoog -spel heeft Atlas in de laatste minuten den gelijkmaker eerst kunnen scoren. De 11 uitslag geeft de verhouding niet weer, Schagen had een off-day en vooral na de rust, toen men nog wel het windvoordeel had, werd soms lustig geknoeid. Kort spel en nog eens kort spel, alles op den linkervleugel, terwijls rechtsbuiten Peetoom, die uitmuntend in vorm was, veel te weinig te doen kreeg. Ook de opstelling liet veel te wenschen over, ongeveer niemand bleef op zijn plaats en zoo is het niet te verwonderen, dat Atlas, dat daar ëen frisch open spel tegenover stel de, doorgaans de meerdere was. De Helder- schén speelden veel tactischer, alleen was men met schieten niet gelukkig en was P. Schoorl als laatste bolwerk bijna niet te paseeren. Er werd, zooals was té voorzien, forsch, soms bij het ruwe af gespeeld. De leiding kón ónze onverdeelde bewondering niet wegdragen, op het punt van de buiten- spel-regels nam zij meermalen zeer aanvecht bare beslissingen. Het verloop. Schagen begint met 9 man en reeds na eenige minuten is het te zien, dat het aan de bezoekers een taaie kluif zal krijgen. Er staat een stijve wind, waar de bezoekers van kunnen profiteeren, zoodat de bal bijna voortdurend op de Schager helft is. In de voorhoede van de thifisclub is weinig overleg, een paar aardige aanvallen van Peetoom leveren niets op. Over het algemeen, ook als Schagen intusschen alle elf spelers in het veld heeft gekregen, is Atlas de meerdere, maar aarzelt te lang met schieten. Met een paar gemakkelijke ballen weet Schoorl wel raad. Het laatste kwartier voor rust krijgt de Atlas-keeper wat meer te doen. Schagen mist de kans van den dag als Ypey h t leder tot vlak voor doel heeft gebracht even centert naar D. Schoorl, maar deze ver over schiet. Dit duo werkte overigens ian£ niet onverdienstelijk. Atlas zet keer op keer den buitenspelval open en als de rust aanbreekt is de stand nog steeds 00. Na rust brengt Schagen direct alles in het offensief. Aanval op aanval wordt onderno men een doelpunt hangt in de lucht. d6 bezoekers bieden achter taaien weerstand, de keeper speciaal is goed op tl reef, al is zijn wegwerken soms vrij gevaarlijk. Eerst na 25 minuten gelukt het Peetoom met een vliegend schot in den linkerhoek, de leiding te nemen (1—0). Atlas zet nu alles op alles, en bij Schagen begint langzamer maar zeker alles in de war te loopen. Bremer maakt hands in het be ruchte gebied, maar de toegekende penalty levert Atlas niets op. Nog 7 minuten zijn er te spelen, maar dan scoort de Atlas-mid- voor tijdens een duel voor het Schager-doel, plotseling den gelijkmaker (1—1). De laat- ste minuten wordt nog wat heen en weer ge trapt en dan komt het einde. We hadden ons van Schagen een roemrijker slot van de eer- volle competitie gedacht! Wind doet afbreuk aan het spel. De laatste wedstrijd, die in deze competitie op Texel is gespeeld, was een der slechtste van het seizoen. De zeer krachtige N.-Oosten- wind oefende zulk een geweldigen invloed op 't spel uit, dat in de heele match geen enkel moment voorkwam, waarin van fraai spel sprake was. N. Niedorp had eerst den wind mee en oefende in de eerste helft der match dan ook een voortdurenden druk uit op het Texelsche doel. Na ongeveer een kwartier spe len namen de bezoekers bij een doelworsteling voor het Tex.-doel de leiding. Daarna ging voor Texel een fraaie kans verloren, toen H. Ran van zeer nabij tegen de lat kogelde. Vervol- doelpuntte voor N. Niedorp Hil Peereboom, die telkens van zijn buitenplaats naar 't midden kwam loopen, tweemaal achtereen. De rust kwam met 30 voor de gasten. In de tweede helft kwam Texel met en in valler voor M. Vlaming uit, die in de eerste helft door een botsing een lichte hersenschud ding had opgeloopen. Zijn plaats werd bezet door N. Tuinder. N. Niedorp trok zich nu ge heel in de verdediging terug; tot een behoor lijken aanval op het doel is 't na de rust dan ook niet meer gekomen, doch de verdediging werd met succes gevoerd, zoodat het Texel slechts eenmaal gelukte (door een vrijen schop, die H. Ran nam), te doelpunten. Het einde kwam met een 31 overwinning voor N. Niedorp. BKC won haar laatsten wedstrijd in Broe kerhaven mfet 30. De rust ging in met 10. Jan van Wees scoorde na ruim 20 minuten dit goal op fraaie wijze. Na rust had BKC tegen wind, doch speelde merkwaardigerwijs beter dan voor rust. Jan de Schipper ver hoogde de score tot 20, terwijl invaller Meereboer met een mooi vleugelschat den stand op 30 bracht. Voor Paardekooper die grieperig was, viel Muntjewerf in. Van der Goes bezette nu de spilplaats en Muntjewerf stond linkshalf. Voor Steenvoorde viel op de rechtsbuiten plaats Meereboer in. A.s. Zondag het begin van den grooten strijd: de wedstrijd AssendelftBKC is de le krachtmeting. Onder de meest ongunstige weersomstan digheden er gierde een straffe en zeer krachtige Noord-ooster over het veld heb ben de Watervogels hun 3e seizoen in den K.N.V.B. beëindigd. Het is op de verwachte zege uitgeloopen, 31, nadat zij met 0—1 achterstonden. Het was zeer moeilijk spelen en er werd veel van de spelers gevergd, daar de wind regeerde. De bal was meer bui ten de lijnen dan daarbinnen. Van het passen- spel kwam weinig terecht en voor de verde digingen was het een wanhopig werk om zich tegen den wind staande te houden. De thuisclub had voor rust de handicap van het windnadeel, zoodat de Medemblikkers, wier spel een goeden indruk maakte, het helft in handen hadden. Het schieten viel niet mee met zoo'n wind, zoodat Kubbe, die niet al te klemvast was, niet eens zoo heel veel doen had. De W.-voorhoede, waarin Bosch steeds te laat reageerde, kwam haast niet aan bod en eerst na 20 minuten spelen, kreeg de M.-doelverdediger den eersten bal te stoppen. Het was tenslotte uit een hoek schop, dat de gasten de leiding wisten te ne men. In de laatste 10 minuten begon W. zich meer te roeren, doch de voorhoede, die niet genoeg samenspeelde, wist geen succes te boeken. Met de hervatting waren de bordjes welis waar verhangen, maar MFC's tegenstand was van ilien aard en haar spel zóó goed, dat bijna elke uitval gevaar voor W. bracht, zoo dat het maar goed was, dat v. Til, Gerritsen c.s. met veel succes de weg-is-weg-theorie in toepassing bracht. Natuurlijk was het beste van het spel voor de thuisclub en na circa 10 minuten werden de partijen op ge lijken voet gebracht; vijf min. later gevolgd door het winnende punt van de voeten van Bosch. Zoo bleef de stand langen tijd; in het W.-team werd de formatie nogal eens gewij zigd, maar voor de voorhoede bleef dat lood om oud ijzer. De samenhang het elkaar begrijpen bleef achterwege. Na 38 min. scoorde Bosch nogmaals, maar toch was men daarom nog niet „binnen", want de geel zwarten bleven tot het einde gevaarlijk. Het Nederlandsche elftal samen gesteld. Het Nederlandsch elftal, dat Zaterdag 1 April a.s. te Luton tegen Engeland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Koelesmidt (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) en Postma (Zutfen). Midden: De Looper (Hilversum), Caviet (t Gooi) en Ankerman (H.D.M.). Voor: Roodenburgh (Amsterdam), Schnitger (PW.), Van der Doll H.D.M.), Heybroek (Am sterdam) en Esser (Togo),

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8