Een Koning Advocaten in nood DE STEM Vraagstukken der etiquette Frankrijk bepaalt vandaag zijn houding Roosevelt laat twee nieuwe kruisers bouwen en het meisje in het Witte Huis 40.000 Spaansche krijgs gevangenen Het stalen autodek hun redding van een wissen dood KONINGIN ELISABETH. ONTVANGST DER BRITSCHE MA JESTEITEN ZAL HARTELIJK EN EENVOUDIG ZIJN. (Van onzen correspondent te. Washington.) De Vereenigde Staten treffen koorts achtig voorbereidingen voor de ont vangst van den Koning en de Ko ningin van Engeland, die aan het einde van de maand Mei den Oce aan zulen oversteken, om een be zoek aan Canada en de Vereenigda Staten te brengen. George VI en Koningin Elisabeth zullen het eerste koningspaar zijn, dat in het Witte Huis zal wonen. Toen de Koning en de Koningin van Siam door president Hoover ontvangen werden, verbleven zij gedurende drie dagen in een villa in de Massachusetts Avenue. Bij het bezoek van den Koning en de Koningin van België werd de Belgische ambassade als woning gekozen en mevrouw Wilson noodigde de Majesteiten slechts tot een,thee uit, wijl haar gemaal ziek was. Ko ningin Marie van Roemenië tenslotte werd door mr. Coolidge slechts door een avond maaltijd in het Witte Huis geëerd. Het Britsche koningspaar wordt in den linkervleugel van het gebouw ondergebracht De kamers, waarin zij verblijf zullen hou den, zijn geheel in kolonialen stijl ingericht. De plafonds zijn laag, de bedden hoog en uit hout gesneden en de muurkasten zijn dezelfde, die reeds president Monroe ge bruikte. Hij was de eerste president, die het Witte Huis, dat op 24 Augustus 1814 te- gelijktijdig met het Capitool en andere open bare gebouwen door de Britsche troepen in brand gestoken werd, bewoonde. De andere deelen van 't Witte Huis hebben sindsdien sterke veranderingen ondergaan, maar in dezen vleugel is alles bij het oude gebleven Waar wereldberoemdheden slie pen. Zoo zal Koning George VI verblijf houden in een atmosfeer, waar alle herinneringen van het groote Amerikaansche verleden le ven. Hij zal slapen in de kamer, waar pre sident Lincoln de wet op de afschaffing van de slavernij teekende en in den salon ont bijten, waar Monroe over zijn beroemde doctrine nadacht. Maar ook andere beroemd heden hebben reeds in de roode en blauwe kamer overnacht. Onder hen bevinden zich de automobielkoning Henri Ford, de toen malige Fransclie minister-president Pierre Laval, de beroemde humorist Will Rogers en de oceaanvlieger Charles Lindbergh. Ko ningin Elisabeth zal harerzijds in het bed slapen, waarin reeds de Britsche minister president Ramsay MacDonald, de beroemde pianist Paderewski en de minister-presi dent van Canada, Mackenzie Iving, ge droomd hebben. Geen knieval De vraagstukken der etiquette zijn moei lijk op te lossen en mrs. Roosevelt en de chef van het protocol Summerlin beraadsla gen urenlang over het probleem, hoe de hoo- KONING GEORGE. ge gasten ontvangen moeten worden. Moet de ingewikkelde étiquette van het hof van James in acht genomen worden of zal het Koningspaar genoegen nemen met het min der stijve ceremoniëel van liet Witte Huis? Men is bezig, een tusschenweg tusschen bei de te vinden. Een knieval, zooals madame Lebrun deed, zal mevrouw Roosevelt zeker niet uitvoe ren. President Roosevelt vreest er overigens niet voor, dat het koningspaar de hartelijke ontvangst als ontoereikend zal beschouwen. Hij weet van zijn ambassadeur Kennedy in Londen, dat de koning en de koningin van eenvoud houden. Derhalve zal ook het eten in het Witte Huis niet veel overvloediger zijn dan gewoonlijk. Wanneer de koning en de koningin aankomen, zal het juist de bloeitijd van de kersen zijn en men zal den majesteiten deze heerlijke vruchten, waarop Washington zeer trots is, voorzetten. Inder daad staan in de hoofdstad van Amerika duizenden kersenboomen, zoodat men dik wijls denkt, zich in Japan te bevinden. Bovendien zal men het koningspaar hoen deren uit Maryland serveeren en het goede wittebrood, waarvoor Washington eveneens in de geheele Vereenigde Staten beroemd is. Een groot gevolg. Het geheele Witte Huis zou gemakkelijk in een enkelen vleugel van het Bucking- ham Palace kunnen worden ondergebracht. Het is gebouwd naar het voorbeeld van een slot in de omgeving van Dublin. Der halve is er betrekkelijk weinig ruimte en het is onmogelijk er het geheele gevolg van het koningspaar onder te brengen. Een groot deel van het Britsche reisgezel schap zal in hotels worden ondergebracht. Lord Halifax zal in de Engelsche ambas sade, afstijgen. De Britsche majesteiten zullen op het Union Station door vice-president Garner en zijn echtgenoote begroet worden. Het orkest zal het „God save the King" spelen en dan za! de triomftocht, waaraan 5000 soldaten deelnemen, naar het Witte Huis beginnen. Op den stoep van het Witte Huis zullen president Roosevelt en zijn echtge noote hun hooge gasten dan naar Ameri kaansche zede met een krachtigen hand druk begroeten. Twee stroomingen: Daladier houdt vast aan zijn stelling geen duimbreeds grond en Bonnet wil gaan praten. HET FRANSCIIE VOLK HEEFT GENOEG VAN KNIEVALPOLITIEK. Hedenavond te 8.05 (n.t.) houdt de Fransche-minister-president Da ladier een radiorede, waarin hij, naar men verwacht, Mussolini van repliek zal dienen. Hedenochtend is de Kabinetsraad bijeengekomen, waarschijnlijk ter bespreking \an den inhoud der rede: Het blijkt, dat er een grondig meenings- verschil bestaat tusschen de de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken tegenover Italië wil aannemen en die welke Daladier de meest geschikte acnt Bonnet beschouwt Mussolnns toespraaK ii.l. als een soort opening van de Fransen Italiaansche onderhandelingen. H m en dat Frankrijk zonder prestige te verliezen Eet initiatief kan nemen. Geen duimbreed. Daladier, hij kan ook moeilijk andere na hetgeen hij vroeger steeds heeft, 3 houdt daarentegen vast aan zijn - Geen duimbreed en geen van onzei r prijsgeven. Tot heden vindt de me®n g Daladier de meeste bijval in *"n gen en bij het Fransche volk zelf. Men vo over het algemeen nog weinig voor knie a politiek zooals deze feitelijk door Bonnc iverdt bepleits LAATSTE TELEX. Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco bericht, dat bij de bezetting van Madrid 40.000 man van het leger van den verdedigingsraad krijgsgevangen zijn gemaakt. Elk van 45000 ton. President Roosevelt heeft de marine autoriteiten toestemming verleend tot het bouwen van twee slagschepen van 4o.000 ton. Dit besluit wordt gemotiveerd door in lichtingen, waaruit blijkt, dat Japan krui sers bouwt van een tonnage bovn de 35.000 ton. Tevens, zoo wordt gezegd, is een mo gelijke verergering van den Eurnpeeschen toestand verantwoordelijk voor dit besluit, aangezien Duitschland en Italië, wier vloot- bouwprogram belangrijk is. de deskundigen van het departement van marine dwingen met deze vloten rekening te houden. ....zoodat anderen hun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit- zicht helemmerd wordt NOOIT 1 DE HEEREN Mr. Dr. J. A. E. BUIS KOOL EN Mr. D. BUISKOOL MET HUN AUTO OVER DEN KOP GE SLAGEN EN TE WATER GERAAKT Bij het inhalen van een anderen wagen zijn gistermiddag ongeveer kwart over één in de nabijheid van Uitgeest de heeren Mrs. J. en D. Buiskool, advocaten en procureurs 63 Schagen met hun auto over den kop geslagen, en in het water terecht ge komen. Wonder boven wonder heeft het ongeval van hen geen andere ge volgen gehad dan een paar onbetee- kenende schaafwonden en bemod- derde kleeren. De heeren Buiskool, die op weg waren naar Amsterdam om te pleiten, zijn met een andere auto naar Schagen teruggekeerd. Hun eigen wagen, die zwaar is be schadigd is door personeel van de Habogarage naar Alkmaar opge sleept. Waarschijnlijk hebben de on fortuinlijke rechtskundigen hun le ven te danken aan het feit dat hun auto van een geheel stalen kap was voorzien. Naar wij vernemen reed even voor het ongeval plaats liad een kleine bestelauto voor den wagen van de heeren Buiskool uit. Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, die chauffeerde, gaf signaal, waarop de ander, die in het midden van den weg reed, naar rechts uit haalde. Juist toen Mr. Dr. Buiskool wilde passeeren, week de voor hem rijdende auto weer naar het midden, zoodat de eerste, ten einde een aanrijding te vermijden, op zijn beurt weer naar links stuurde. Daarbij raak ten de Iinkenvielen in den zachten berm. De heer mr. dr. Buiskool, die met flinke snelheid als op den grooten verkeersweg Alkmaar-Amsterdam ge bruikelijk reed, kon zijn wagen toen niet meer houdeh. Deze reed schuins van den ongeveer vier meter hooge berm af, maakte een salto mortale en kwam in de sloot langs den berm terecht. De wagen stond op zijn kop, maar het stalen dak had de ge weldige schok doorstaan en was in tact gebleven. Toen de heeren van van de eerste schrik bekomen waren konden zij vrij gemakkelijk door de portieren naar buiten kruipen en op den wal klauteren. Verdrinkings gevaar was niet aanwezig geweest, daar het water in de sloot slechts een halve meter hoog was. Van alle kanten schoot hulp toe, en zij die het ongeval hadden zien gebeuren kon den zich de eerste oogenblikken niet voor stellen dat alles zoo goed was afgekomen. De merkwaardige gewaarwording, aldus vertelde ons later de heer mr. dr. Buis kool, was... als eersten naar ons te zien om kijken de verdachte e'n de getuige a déchar ge uit de zaak warvoor wij zouden pleiten. Dezen hadden zonder dat wij het wisten vlak achter ons gereden. Het pleidooi zal nu echter later worden gehouden... Verwondingen van weinig beteekenis. De heer mr. D. Buiskool heeft een onbe- teekenende wonde bij zijn knie en een klei ne blessure aan zijn hoofd, zijn broer de hr. mr. dr. J. A. E. Buiskool klaagde over spierpijnen in het bovenbeen en heeft even eens een paar kleine schaafwonden. Natuur lijk waren heide heeren verbazend geschrok ken en kunnen zich nog niet begrijpen dat alles zoo goed is afgeloopen! W1ERIN GERMEER AANBESTEDING. De Wieringermeerdirectie te Alkmaar zal 18 April een aanbesteding houden van het opruimen der aanwezige klinkerbestrating en het aanleggen van een gewalste verhar ding met grootere breedte op den Nieuwe- sluizerweg, ter lengte van ongeveer 5 K.M. in de Wieringermeer en van het maken van een deklaag op een gedeelte ter lengte van ongeveer 1.85 K.M. van den Schagenveg en van het uitvoeren van bij komende werken. ANNA PAULOWNA AFSCHEID MEESTER HAMELINK. Ouderavond School I. Over den eigenlijken ouderavond van school I, die gisteravond in Veerburg werd gehouden, zullen we kort zijn. De heer P. Kooiman, de nieuwe voorzit ter der oudercommissie sprak het openings woord: de heer S. Wilnis. als nieuwe secre taris, verkreeg de goedkeuring op z'n eer ste notulen; de heer Mol deed eenigc mede- deelingcn. De voornaamste hiervan was: Na het vertrek van den heer Bleeker, kwam behoefte aan een vervanging door een kwee- keling met acte. Eenige ingezetenen garan deerden terstond een vergoeding voor diens diensten voor 3 maanden, waarvoor hun grooten dank verschuldigd is. Die drie maanden zijn nu om en wil men dus den benoemden heer Grendel aan de school be houden. dan zal een fonds gevormd moeten worden. Met algemecne stemmen werd daartoe besloten. De heer J. Elsendoorn van de Ned. Jeugd herberg Centrale, vertoonde twee films: de Jeugdherbergen en Er op uit met uw. klas, door GRIT HANSEN. Ze was twintig, slank, met groote, ernsti ge oogen en glanzend bruin haar. Ze had een fijnen, gevoeligen mond en een stem, warm, donker en diep als de klank van een violoncel onder meesterhanden. Doch haar smalle schouders waren scheef. Was het daardoor, dat Henri Duvernis haar niet opmerkte, of kwam het eerder, omdat haar gebrekkigheid het meisje zoo schuw had gemaakt, dat zij als het ware instinctief wegkroop voor iederen blik en zekér voor dien van den jongeman, die zooveel indruk op haar had gemaakt? Hoe het zij, sinds hij in het pension woonde, had het met allerlei meisjes gepraat, geflirt, gedanst, gewandeld, doch Anita Loods had hij nauwelijks gezien en zeker geen seconde zijn gedachten aan haar ge wijd. Ze wist dat en het was niet anders dan ze verwacht had. Doch toen de dagen vergingen, beving haar een verlangen, dat zij nooit gekend had. Haar leven was niet arm, ze had het rijk weten te maken, door werk, lectuur, muziek, liefhebberijen. Toch voelde zij zich arm en beroofd als zij hem zag omgaan met andere meisjes en zich niet de minste illusie wilde maken. Zoo kwam zij er op een avond toe, hem op te bellen. Het was een kinderlijk genoe gen, een wat weemoedige scherts, die zij zichzelf toestond. Ieder der gasten, in het groote voorname pension had een telefoon op zijn kamer. Henri was op het punt van naar bed te gaan, toen de zachte, schertsen de stem hem goeden nacht wensehte. Met wie spreek ik? vroeg hij glim lachend. Dat raadt U toch niet! plaagde de stem Probeer het maar niet. Goeden nacht! Wacht nog even! riep Henri. getroffen door de melodieuze zachtheid van de stem, laten we nog wat babbelen! Hij was ervan overtuigd dan spoedig genoeg te weten wie het wos. Ilij vergiste zich echter. Soms meende hij, dat het zijn aardige ta feldame was, dan weer een meisje waar mede liij eenige ogenblikken had gesproken, of het mooie danseresje, dat hij in een dncing leerde kennen. Tenslotte verbrak zij de verbinding, doch den volgenden avond was haar stem er weer, en van toen af babbelden zij eiken avond. Het intrigeerde hem geweldig, dat hij haar geheim niet kon ontraadselen. Naarmate ze vertrouwe lijker werden, hinderde het hem meer, maar zij bleef hardnekkig weigeren. Vertel we dan tenminste of je bruin bent of blond. Mooi natuurlijk. Er was even een stilte voordat ze zei: Neen, ik ben leelijk! Hij lachte. Een meisje, dat zooiets zegt is vast een schoonheid. Waarom denk je dat ik mooi ben? vroeg ze met een smartelijk gevoel van te leurstelling. Kan sympathie en harmonie dan alleen bestaan met een mooi meisje? O neen! zei hij, maar je stem past bij een mooi meisje en ik stel me jou altijd erbij voor. Ik denk wel eens, dat ik je toch dadelijk zou erkenen. als je me overdag tegemoet kwam. Die woorden bleven haar bij en ze kon de verleiding niet weerstaan. Den dag er op maakte zij van een toeval gebruik. Ze liet iets vallen en hij raapte het op en knoopte een gesprek aan. Hij praatte wat met haar, eerst uit beleefdlteid, daarna be langstellenden. Van toen af had hij haar op gemerkt, zocht haar gezelschap meer en meer; er ontstond tusschen hen al spoedig een vriendschappelijKheid, die niets had van flirten. Doch zij dacht soms smartelijk: „Straks... straks bel ik hem op en dan droomt hij zich een mooi meisje. Een week verliep zoo en ze merkte dat hij steeds stil ler werd bij de telefoongesprekken. Op den achtsten avond zei hij eensklaps: „Luister... je moet of morgen met mij kennis maken of er moet een eind komen aan deze gesprek ken. Ik kan dit niet volhouden. Ik houd van twee wezens, van een stem waar ik me een meisje bij denk en een meisje... hij brak af en zij hield den adem in, „Een meisje"? vroeg ze na eenige oogenblikken. Ja zei hij, een meisje waarop ik in den eersten tijd hier nauwelijks gelet heb, een meisje dat alles is, wat ik me wensch voor mijn meisje... er ontbreekt haar slechts één ding. Hij zweeg weer en zij aarzelde, een mo ment lang: ^al ik den hoorn ophangen, en nooit meer met hem spreken of telefonee- ren? Doch ze was als verlamd, ze stond, en wachtte op de woorden, die haar zouden treffen als slagen: haar ontbreekt, dat ze gebrekkig is... Inplaats daarvan zei hij: het eenige wat haar ontbreekt is... dat ze niet jouw stem heeft. Z e spreekt altijd heel zacht. Ik hou zoo varr jouw stem, die donkere, diepe melo dieuze stem. Maar ik houd nog meer van haar. Hij luisterde even naar de stilte die volgde op zijn woorden en vroeg toen: Ben je er nog? Ja, fluisterde ze. En opeens, bij dat gedempt geluid, be greep hij, zag hij... Den volgenden dag, tot aller verbazing, baakten zij hun verloving bekend. Afscheid Nadat de heer Mol Burgemeester Mijn- lieff, inmiddels ter vergadering gekomen, had verwelkomd en nadat even was gepau- seerd, sprak de heer Kooiman, namens de ouders den heer Hamelink en dienst echt genoote toe. In de 8% jaar, die ge aan school I waart, zei spr., hebt ge uw taak vervuld met een toewijding, waarvoor de ouders groote waardeering en respect heb- oen. Met hart en ziel waart ge onderwij zer; daardoor en door uw veelzijdig talent hebt ge uw leerlingen veel meer meegege ven dan wat eenvoudige schoolkennis. Ook buiten de school, bij feestjes en trektocht- jes naar nabijliggend© jeugdherbergen, had geen en hieldt contact met uw leer lingen. Het spijt ons dat ge ons gaat ver laten baar we feiiciteeren u toch van har te met uw benoeming in Den Haag en ho pen dat het U in uw verder leven voor spoedig mag gaan Na ook eenige hartelijke woorden tot mevr. Hamelink gericht te heb ben, bood spr. namens de ouders ^en mooie schemerlamp en bloemen aan. Burgemeester Mijnlieff was de volgende spr. Voor het vervullen van de taak, onder wijs te geven aan geestelijk arme kinde ren, zult ge zelf nog ervaring moeten op doen, zeide spr. maar ik twijfel niet of ge zult de moeilijkheden overwinnen en mij die U voor Den Haag een aanbeveling gaf, die klonk als een klok, niet beschaamd laten staan. E. Tottéverzekerde namens de oudleerin- gen, dat zij steeds in gedachten zullen hou den, wat meester Hameiink voor hen is ge weest en dankbaar zullen blijven voor wat ze van hem leerden. Hij bood een fauteuil aan. De lieer Mol sprak namens de kinderen, die zooveel van meester houden; en namens z'n echtgenoote en het personeel der school, die z'n hartelijke vriendschap en prettige samenwerking zoo zeer waardeeren. Het ge schenk der collega's was een boekwerk. De heer Hamelink dankt. De heer Hamelink, verrast door hetgeen hem was bereid, dankte bewogen voor de cadeaux en alle goede woorden tot hem en z'n vrouw gericht; de ouders voor het ver trouwen hem bij het vervullen van z'n taak geschonken, den burgemeester voor den steun bij z'n sollicitaties, dankte ook de oud- leerlingen en de collega's en noemde dezen voor hem onvergetelijken avond, een geeste lijk geschenk van onschatbare waarde, dat hem grooten steun zal zijn in z'n verdere loopbaan. Nadat de heer Mol nog even de aanwe zigheid van den heer Brugman, oudvoorzit ter der O. C., en van Ds. Vorstman had ge releveerd, sloot de heer Kooiman dezen wel bijzonderen ouderavond. BREEZAND. KLEIN MAAR DAPPER. Het gelukte den heer T. van den Berg in een perceel aan den Nieuwenweg met een hondje, toebehoorend aan den heer J. van der Vaart in een paar uur tijds niet minder dan 22 volwassen en 32 jonge ratten te van gen. HOLL. BLOEMBOLLENGENOOTSCHAP. De heer W. Vieveen opende de vergade ring, gisteravond bij den heer Borst gehou den, waarin de heer Van Egmond sprak over: de behandeling in de schuur van tul pen, zoowel van leverbaar- als plantgoed. Een goede behandeling in de schuur van de leverbare bollen, zoo betoogde de laat ste, is van grooten invloed op de broei-ca- paciteit en dus voor den goeden naam der bollen in het buitenland. Het gaat niet om den buitenkant der bol len, doch hoofdzakelijk om wat binnenin zit, De groei van den nieuwen bol geschiedt in zeven stadiums, waarvan de eerste twee meestal in den grond. Op de andere vijf kan door de schuurbehandeling groote invloed uitgeoefend worden. Voor de behandeling van het plantgoed gaf spr. aan; droogte, constante tempera tuur en goede ventilatie. De voorbehandeling begint direct na het schoonmaken, de bollen dienen dan dade lijk gesorteerd te worden. Bij een goede, droge schuurbehandeling, krijgt de bol drie a viermaal zooveel wor tels als wanneer we hem aan de gewone na tuurlijke invloeden bloot stellen. En een goede behandeling komt niet alleen den kweeker persoonlijk, maar de geheele cul tuur ten goede. De heer Van Egmond besloot z'n inlei ding met een aansporing lid te worden van de organisatie en had het succes, dat zich 26 nieuwe leden aanmeldden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. WIERINGEN DE TAAK VAN DE AFBEIDERS IN DEZEN TIJD Over bovengenoemd onderwerp en „Moet het proletariaat in fascisme ondergaan?", spreken Donderdag resp. Theo van Dries ten en T. de Haan-Zwagerman. Het zijn on derwerpen, welke zeker de belangstelling van de arbeiders zullen hebben. Men zie de adv. in dit no. PURMEREND, 28 Maart. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 partijen, wegende 46000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 18. 4 stapels kleine Boeren kaas f 19.50, 1 stapel volvette f 22. 1028 Kg. boter f 1.33—1.44 per kilo. Runderen, totaal 564 stuks: 200 vette koeien 6068 ct. per Kg., matig; 180 geldekoeien f 110—170, ma tig; 168 melkkoeien f 180260 per stuk, matig; 12 stieren 40—52 ct. per kilo, matig: 14 paarden f 80170 per stuk, stug; 38 vette kalveren 6090 ct. per kilo, matig; 1415 nuchtere kalveren: voor de slacht f 4— 10, voor de fok f 1218 per stuk, matig; 179 vette varkens voor de slacht 4749 ct. per kilo, vlug; 55 magere varkens f 18—28 per stuk, matig; 425 biggen f 1018 per stuli, matig; 1129 schapen f 23—30 per stuk, ma tig; 61 bokken f 310 per stuk, matig; 8900 piepkuikens 8590 ct. per kilo, 4200 oude kippen en hanen 37V242% ct. per kilo. konijnen f 0.302 per stuk. 500 eenden 2055 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 130.000 eendeieren 2.752.80, 85.000 kipeieren; 6.5—66 Kg. 3.503.60, 63—64 Kg. 3.40—3.50, 60—62 Kg. 3.35—3.55, 56—57 Kg. 3.30—3.35, 53—55 Kg. 3.25—3.30, 45—49 Kg 3.30—3.40. BROEK OP LANGENDI.TK, 28 Maart. Aanvoer 1030 kg. uien 350—360; grove 330; stek 70; 5900 kg. peen 530620; kleine peen 320370; 625 kg. prei 7101350; 6200 kg. krolen 80380; 34000 kg. roode kool 780— 10.60; 37 duizend kg. gele kool 750870; 50 duizend kg. d. witte kool 4.60—5.50 67 kg. witlof 5.20—15.50 BROEK OP LANGENDIJK, 29 Maart. 2100 kg. drielingen 160180; grove 360—4 steka 90—1; 600 kg. peen 6.10; kleine peen 180330; 132 kg. spinazie 9—12.20; 10.000 kg. roode kool 820—10.40; 27.000 kg. gele kool 640770 23500 kg. rl witte kool 370470; NOORDSCHARWOUDE, 29 Maart. Uien 3330; drielingen 150—170; grove 340 —390; peen 530580; kleine peen 260 kro ten 120—240: roode kool 9—11.20; gele koo' 5.007.50; d. witte kool 3.60—460; —'"0f 17.70—19.—. De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3