Franco bezet ook Valencia DE WERELD Post vluchten op Indië weinig woorden Betere afzet bepaalt de bestaansmogelijkheid van den tuinbouw Het Texelsche schaap naar Zuid-Afrika? Hongarije zou zijn zin krijgen Verkiezings varia Geen geeseliog meer bij Engelsche marine Werkgevers vragen genoeg doening voor „Arnoud" Record-uitvoer Ned* eieren Militaire keuringsraad misleid Complot opiumdieven ontmaskerd Rebelleerende jeugd heeft spijt Steun aan markttuinders Veilen de juiste verkoopwijze der producten Soesoehoenans zoon wil officier worden Koninklijke gift Duitschland vraagt België excuus 4444 Uo-ei&al Financieele steun van de over heid kan geen oplossing bren gen. aldus de heer F. V. Val- star op de jaarvergadering van het Centraal Bureau. ALLE KRACHTEN INGESPANNEN VOOR EEN NORMALE WIJZE VAN EXPORT. Heden wordt te Rotterdam de algemeene jaarvergadering gehouden van de vereeni- ging „Hét Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland'. De voorzitter de heer F. V. Valstar, heeft, de bijeenkomst geopend niet een rede, waarin hij een uit voerig overzicht gaf van den zorgvollen toe stand, waarin de tuinbouw nog steeds ver keert, De geringe stijging van de veiling- omzetten in de laatste drie jaren en de ruimere steunverleening hebben wel gun stig gewerkt, maar waren niet toereikend om de moeilijkheden van den tuinbouw op te heffen. Hoewel het verklaarbaar is. dat de roep o m s t e u n duizendvoudig herhaald klinkt, kan de overheid in verband met al lerlei maatregelen van het buitenland de moeilijkheden niet geheel opheffen en af wenden, doch slechts verzachten. De gevol gen van de verhooging van het tarief van in voerrechten, waartoe de rtgeering ten slotte wel moest overgaan, zijn voor den tuinbouw export nog niet te overzien, maar zullen zonder twijfel leiden tot inschrompeling hiervan. In den achteruitgang van den uit voer naar Duitschland, noch in het onbe vredigend verloop van den export naar an dere landen, kan niet worden berust. Het bericht, dat andermaal het betalingscontin gent voor groenten en fruit vooi het eerst volgende kwartaal belangrijk moest wor den verminderd, kan de tuinbouw niet aanvaarden. Een betere afzet is voor de toe komst van den tuinbouw in zijn huidigen omvang de eenige bestaans mogelijkheid. Financieele steun, die de overheid verleent, hoe goed ook bedoeld en hoe ruim deze ook zij, kan de oplossing voor den tuin bouw niet brengen. De groote vraag, waar het om gaat, is, of het tuinbouwbedrijf zonder steun weer loo- nend kan worden gemaakt Als gunstige ver schijnselen memoreerde spreker de toene mende belangstelling voor wetenschappelij ke voorlichting. De sterke ontwikkeling op cultuur-technisch gebied van den tuinbouw, die in schier alle landen valt waar te ne men, zoowel op het gebied van de groente, als van het fruit, welke ontwikkeling op zichzelf reeds .een bedreiging vormt voor den afzet van ons product in de toekomst, moet voor ons een prikkel zijn om ook op dit terrein ons te blijven ontwikkelen. Nu de tuinder niet meer de zekerheid heeft op zijn veiling zijn product tegen we reldmarktprijs te kunnen verkoopen en nu de waarde der producten niet meer in vrije concurrentie wordt bepaald, moeten nieuvla wegen worden gezocht. Spr. wees op het belang van de nauwe sa menwerking met den handel en voelde niets voor zelfexport. Ook in het coöpera tief verwerken der producten zal de tuin bouw geen heil moeten zoeken, zoo lang de noodzaak daartoe niet dwingt, hoewel ten aanzien van de verwerkende industrie scherp zal moeten worden toegezien, dat de belangen van den tuinbouw niet door een prijspolitiek en verdeeling worden geschaad Wij zullen blijven veilen zoolang het maar eenigszins mogelijk is, omdat dit de juiste verkoopswijze voor de tuinbouwproducten is gebleken. Indien op de normale wijze export niet mogelijk is, zal getracht moeten wor den die met vereende krachten toch tot stand te brengen. Spr. stond vervolgens stil bij den afzet in eigen land. Er liggen op de binnenlandsche markt nog mogelijkheden, die wij moeten trachten te ontdekken en benutten. Spr. drong in het bijzonder aan op ver betering van de kwaliteit van het fruit, in welk geval de afzet niet de minste moeilijk heden zal opleveren. Het te stichten strijdfonds voor den afzet zal de middelen verstrekken om deze actie te doen slagen. Voor alles zal echter noodig zijn het ver trouwen en de medewerking van alle veilin gen en de geheele organisatie. Het a.s gou den feest van den bond Westland doet on ze gedachten teruggaan naar den hopeloo- zen toestand van een halve eeuw geleden, toen onder feilen tegenstand een kleine groep pioniers de veilingen heeft gesticht, waardoor de tuinbouw weer tot bloei is f» komen. Ook thans zullen wij niet aanvu ir- den wat aan het einde de ondergang van den tuinbouw moet befeekencn. Daarom wekte spr. tot eendrachtig verweer op. Men zoekt oen nieuw afzetge bied. Het Texelsche Schapenstamboek, residee- rende te Alkmaar, stelt alle pogingen in het werk, om het schapenbedrijf weer loo- nend te maken Er zullen thans, naar de Tel. meldt, stappen worden gedaan om te komen tot het nemen van proeven met Texelsche schapen in Zuid-Afrika. We herinneren er aan. dat eenige maanden ge leden Texelsche schapen naar Peru en Bra zilië zijn "verscheept Het is te hopen, dat de pogingen, nieuwe afzetgebieden te schep pen, met succes worden bekroond, vooral nu de lammerenmarkten weldra weer een aanvang gaan nemen. Gunstige rapporten uit genoemde streken zullen ongetwijfeld de prijzen stimuleeren en in ieder geval een verdere afbrokkeling voorkomen. Slowakije bereid de eischen te aanvaarden. DE REGEN BELET VERDERE MILITAIRE ACTIE. Aan Slowaaksche zijde is men, naar ver luidt, bereid de Hongaarsche eischen ten aanzien van de nieuwe Hongaarscii—Slo waaksche grens te aanvaarden. Besprekingen ter regeling van daarmede samen hangende technische punten zijn aan den gang. Dit bericht sluit dus volkomen aan bij hetgeen wij gisteren over Italiaan- schen invloed op de kwestie mede deelden. Duitschland heeft zich met deze kwestie niet willen bemoeien, en tegen HongarijeItalië kan Slo wakije niet op. Er zijn berichten over nieuwe incidenten, maar deze worden meteen weer tegengespro ken. Het is zeer moeilijk een inzicht te krij gen over wat er op 't oogenblik precies in Slowakije gebeurt. De regen spelbreker De sinds gisteren aanhoudende regens aan het front in Oostelijk Slowakije hebben de heide legers volkomen geïmmobiliseerd. Het officieele orgaan der Slowaaksche regee ring „Slowak" dementeert de „onjuiste be richten, welke door den zender van Boeda pest zijn verspreid en betoogt, dat het Slo waaksche leger nimmer het Hongaarsche leger heeft gebombardeerd. Het Slowaak sche leger wordt niet door Tsjechische offi cieren aangevoerd en in Slowakije heerscht geenszins een paniek." „Hongarije wil de aandacht van zijn be volking afleiden van Binnenlandsche moei lijkheden, deze poging zal mislukken en de toekomst zal dat bewijzen", aldus besluit het blad. De strook grond welke de Hongaren aan de Slowaken betwisten is daarom zoo be langrijk omdat de spoorweg Hongarije—Po len er dwars door loopt. Hongarije kan, als het zijn eisch krijgt ingewilligd, dezen spoor weg controleeren en zoo noodig verdedigen. Admiraliteit doet voorstel tot af schaffing. De Londensche advocaat-generaal Sir Te renee O'Connor heeft medegedeeld, dat de admiraliteit de regeering heeft verzocht, de geeseling bij de marine af te schaffen. O'Connor wees er op, dat bij het leger of bij de luchtmacht ook geen geeseling wordt toegepast. „Rechtszekerheid is aangetast" Het Verbond van Ned. Werkgevers, dat gisteren te Amsterdam vergaderde, heeft een motie aangenomen, waarin de houding der overheid ten aanzien van de N.V. Kunst- zandsteenfabriek „Arnoud" te Hillegom streng wordt afgekeurd. Het Verbond stelt in deze motie vast, dat het ten deze gevoerde beleid het vertrou wen in beslissingen en toezeggingen van de overheid ondermijnt, de rechtszekerheid aantast en onrust in het bedrijfsleven ver oorzaakt, ten nadeele van het algemeen be lang. en is, wat het onderhavige geval betreft, van oordeel, dat de rechtvaardigheid eischt, dat aan de getroffen onderneming genoeg doening worde gegeven." Bijna een millioen stemgerechtig den in Noord Holland. Het aantal stemgerechtigden voor de ver kiezing van leden voor de Prov. Staten, welke op 19 April a.s. zal worden gehou den, bedraagt voor het geheele land 4.623.414 Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1937 was het aantal kiezers 4.462.859, waarvan toen 4.212.903, zijnde 94.40 procent, aan de stemming hebben deelgenomen, liet aantal kiezers in Noord Holland bedraagt 943.783, als volgt verdeeld: Kieskring 1, Amsterdam: 465.350 Kieskring 2, Den Helder 63.333 Kieskring 3, Hoorn 68.096 Kieskring 4, Zaandam 79.377 Kieskring 5, Haarlem 91.382 Kieskring 6, Velsen 85.139 Kieskring 7, VVeesp 88.106 Daar hij getrouwd is, is het de vraag of hij als cadet tot de K.H.A. .mag worden toegelaten. Onlangs schreven wij, aldus Mataram, dat een van de jongere zoons van wijlen Z. V. H. van Soesoehoénan, B. II. M. Koesen voor het eindexamen ILB.S. V stond en deze Soe- nanszoon den vvensch te kennen had gege ven dè militaire loopbaan te willen volgen, waartoe dus na het behalen van het eind examen H.B.S. de studies moeten worden voortgezet aan de militaire academie te Breda. Een van de groote moeilijkheden was echter, dat B. R. M. Koesen reeds-getrouwd is en men hier dus voor een precedent ge plaatst is, het al dan niet toelaten van een gehuwden cadet. Intusschen is het besluit afgekomen, dat B. R. M. Koesen gewoon reglementair na de keuring dient deel te nemen aan de 1oe- latings- en selectie-examens als alle andere candidaten. Men herinnert zich dat van Kratonzijde getracht weid B. R. M. Koesen zonder examens op de K. M. A. te krijgen. Daarna moest men zich echter met Hol land en de regeering in verbinding stellen of op de K. M. A. gehuwde cadetten konden worden toegelaten, waarbij dan B. R. M. Koesen, indien deze het geluk mocht hebben een plaatsje te verwerven op de K. M. A., als de andere cadetten volgens de geldende voorschriften gehuisvest wordt, terwijl het in de bedoeling ligt, dat zijn echtgenoote in Breda op kamers gaat wonen. De F.I.K.A. (Federatie van Instellingen op het gebied van. Kinderbescherming te Am sterdam) deelt mede, dat zij van H.K.H. Prinses Juliana een gift heeft ontvangen. Zeshonderd wagons in 1 week. De Nederlandsche eierenuitvoer heeft in de afgeloopen week een record gevestigd, hl. 43V2 millioen stuks of ruim 2% millioen kilo; de helft daarvan ging naar Duitsch land. In April zullen wederom 30 millioen eie ren in koelhuisverpakking naar Duitsch land mogen worden geleverd, dus ongeacht de versche eieren. Men krijgt, aldus het Hsbl., van deze in zes dagen tijds geëxporteerde hoeveelheid een indruk, wanneer men weet, dat per wa gon 100 kisten a 720 eieren worden geladen zoodat voor deze 43% millioen eieren een goederentrein van ruim zeshonderd wagons noodig is! Amerika blijft wantrouwend Engeland brengt hulde aan de dappere verdedigers van Madrid. Het Vaticaan zegt: Spanje keert terug tot het geloof zijner vade ren. Gisterenmiddag om vijf uur zijn de troepen van Franco Valencia binnengerukt. Ook Car- thagena en Albacete hebben de zijde van Franco gekozen. Valladolid geeft zich over, zoodat nu bijna alle groote steden uit het republikeinsche Spanje zich hebben onder worpen. Uit Burgos wordt vernomen, dat de plot selinge overgave van groote deelen van het republikeinsche gebied niet door de nationa listen was verwacht en dat zij derhalve voor groote moeilijkheden staan bij de organisatie der hulpverleening. Met uitzondering van Miaja en Casado, die ontkwamen, zijn alle leden van den repu- blikeinschen verdedigingsraad te Valencia in hechtenis genomen. Het geheele gebied rondom Madrid, met een straal van zestig kilometer, kan thans als bezet worden beschouwd. „Alles is afgeloopen". Gisterochtend elf uur is generaal Miaja aan boord van een vliegtuig op het vliegveld Sinia te Oran aangekomen. Hij werd begroet door verscheidene Spaansche officieren, die eerder waren aangekomen en beperkte zich er toe te zeggen: „Alles is afgeloopen". Reacties. Men gelooft, dat de regeering der Veree- nigde Staten zal trachten eenigen waarborg voor clementie tegenover de verslagen Spaansche republikeinen te verkrijgen, al vorens zij verder zal gaan op den weg naar erkenning van Franco. De „Osservatore Romano" het Pauselijk ergaan verheugt zich erover, dat met den val van Madrid een einde is gekomen aan den burgeroorlog in Spanje. Het orgaan van het Vaticaan schrijft onder meer: „Allen, die dezen oorlog met Christelijke gevoelens hebben gadegeslagen, kunnen den Heer voor deze gebeurtenis slechts danken. want Spanje keert terug tot het geloof zijner va deren." De Britsche bladen, zonder onderscheid van politieke richting, brengen hulde aan de dappere verdedigers van Madrid. De „Daily Herald" en de ,News Chronicle" verwijten de Britsche en Fransche staatslie den, dat zij geweigerd hebben de Spaansche regeering te helpen vóór den val van Ma drid. Andere bladen zien in de toekomst en ver klaren te hopen, dat de overwinnaars de haat zullen bedwingen en met kracht zullen werken aan het herstel. Voor de radiouitzendingen van Keu len betreffende Eupen en Malmedey Het bezoek, dat de Duitsche am bassadeur te Brussel, von Bulow "Schwante bij den Belgischen minis ter van Buitenlandsche Zaken heeft gebracht, had betrekking op de ra diouitzendingen van Keulen. Naar vernomen wordt heeft de Duitsche regeering den Keulschen zender opdracht gegeven de uitzendingen betreffende Eupen en Malmedy te staken. De Duitsche autori teiten hebben evenwel niet verondersteld, dat de gewraakte uitzending het cultureel kader te buiten ging. De Duitsche ambassadeur heeft de veront schuldigingen van zijn regeering aangebo den. Ook heeft de Duitsche ambassadeur hel mèdeleven van zijn regeering betuigd met de ramp, welke Herstal heeft getroffen. Diamantbewerker „doof worden". gaf les Geruimen tijd geleden ontdekte de recl - che te Amsterdam, dat een groot aa™a jongemannen, dat voor den keunngsia voor den militairen dienst moest verschij nen, zich doof hield en ten onrechte wei cl afgekeurd Het bleek, dat het initiatief tot dit bedrog uitging van een 42-jarigen dia mantbewerker, die den jongens uitvoeiige instructies en lessen gaf. Tientallen jon gens werden dientengevolge afgekeurd. De politie maakte tegen den diamantbewer ker en 24 jongemannen proces-verhaal op. Eerstgenoemde werd gisteren door de Amsterdamsche rechtbank tot de maximum straf n.1. drie jaar gevangenisstraf veroor deeld en één der „patiënten", een 20-jarig koopman, tot een celstraf van één jaar, door te brengen in de jeugdgevangenis. Thans moeten de 23 andere verbaliseer den nog terechtstaan. Amsterdamsche rechercheurs in hinderlaag. Vijf arrestaties. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben drie Amsterdamsche rechercheurs, in hinderlaag opgesteld, op heeterdaad een man betrapt, die bezig was, door inslaan van een ruit, zich toegang te verschaffen tot het laboratorium van een chemische fa briek aan de Oosterringdijk, bij de Moluk- kenstraat. In deze fabriek lagen groote hoe veelheden opium, morfine en cocaïne opge slagen en zij genoot reeds geruimen tijd bij zondere politiebewaking, daar geruchten lie pen over een geheimzinnig complot, dat zich den diefstal van verdoovende middelen ten doel stelde. In den loop van den nacht kon de recher che nog vier leden van de bende arresteeren, n.1. .een bakker, bij wien de huiszoeking een distilleerapparaat voor het maken van clan destiene alcohol opleverde, een metselaar, een 17-jarige bediende der Chemische fa briek en een koopman,. Het viertal behoort naar alle waarschijn lijkheid tot het gilde van handelaren in ver doovende middelen en de hoofdstedelijke po litie heeft met deze vijf nachtelijke aanhou dingen dan ook een zeer goeden slag gesla gen. De staking aan de H.T.S. te En schedé. Gisteren hebben alle leerlingen der hoo- gere textielschool te Enschdé, die Dinsdag in staking zijn gegaan in verband met de 'benoeming van een nieuwen directeur, een schrijven tot den directeur en het gemeente bestuur gericht, waarin het gebeurde wordt betreurd en als een ondoordachte handel wijze gekwalificeerd. Dit stuk is door alle leerlingen, die aan de staking hebben deel genomen, onderteekend. Verwacht kan worden, dat heden de les sen zullen worden hervat. De leerlingen handhaven niettemin hun zienswijze inzake de directeursbenoeming. Zij besloten dan ook een adres Ie richten aan den minister v. Onderwijs, Ged. Staten en den insp.-generaal van 't Nijverheidson derwijs, waarin zij verzoeken alsnog maat regelen te nemen tot benoeming van den door hen gewenschten dr. Mattaor tot schooldirecteur. En aan telers-kleinhandelaars. De minister van Economische Zaken heeft besloten, uit het Landbouwcrisisfonds aan hen, die bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale als markttuinder of als teler kleinhandelaar zijn aangesloten steun te verleenen tot een bedrag van ten hoogste f 150.000.en wel in den vorm van een toeslag per hoeveelheid geveilde producten. INVOERPRIJSVERSCHIL MALTA- AARDAPPELEN E.A. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de minister van Economische Zaken het invoerprijsverschil voor aardappelen vastgesteld op f3 per 100 kg. netto voor het tijdvak 1 April—10 Juni 1939 en op f5.— per 100 kg. netto voor het tijdvak 11 Juni— 31 Juli 1939. ASSENDELFT—BKC UITGESTELD. De promotie-degradatiewedstrijd Assen delft—BKC, waarmee de driekamp om een plaats in de derde klasse van den KNVB Zondag een aanvang zou nemen is op ver zoek van BKC uitgesteld. Van der Goes en Blok zouden nl. door hun kerkelijke bevestiging verhinderd zijn geweest. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN LIBRE. Te Lausanne zijn de wereldkampioen schappen libre aangevangen, waarbij Jan Sweering ons land vertegenwoordigt. Onze landgenoot begon tegen den Portugees Ferraz, die de partij van 500 punten in zes beurten uitmaakte en dus een gemiddelde noteerde van 83 33. Sweering maakte er niets van; hij bracht het in zes beurten tot zegge en schrijve 28 punten, een wel heel pover resultaat dus. In zijn tweede partij verging het den Am sterdammer nog Slechter; zijn tegenstander Butron had 15 beurtpn noodig voor de 500 punten, in die zelfde 15 oeurten zag Swee ring geen kans om meer dan 49 punten bij een te stooten! Er werd op dezen eersten dag reeds een serie van 500 gescoord en wel door Ferraz, die veel zin in den titel blijkt te hebben. Vertrek van Aankomst te Pelikaan (heenreis) Gier (terugreis) Valk (heenreis) Zilverreiger |B d> 29 Mrt (terugreis) I Reiger (heenreis) Buizerd Singap. 29 Mrt Napels 29 Mrt Jodhp. 29 Mrt. Band. 29 Mrt. A'dam 29 Mrt, Rang. 29 Mrt. Athene 29 Mrt (terugreis) Napels 29 Mrt. Alex. 29 Mrt. Medan 29 Mrt| Rang. 29 Mrt. Londen voor een ramp gespaard. Thans wordt bekend, dat de Iiammermithbrug voor grootere schade en wellicht vernie ling is gespaard, door de tegenwoordig heid van geest van een voetganger, die, toen hij een pakje zag, waaruit rook en een sissend geluid kwamen, dit terstond in de rivier wierp. Het pakje ontplofte voordat het in het water terecht kwam en de tweede bom ontplofte kort daarna. Al le bruggen over de Thamcs zijn onder zeer strenge bewaking geplaatst. Poolsche handelsdelegatie naar Hongarije.— Er is 'n Poolsche delegatie naar Boeda pest vertrokken voor het voeren van han delsbesprekingen. Deze delegatie staat on der leiding van den chef van de afdee- ling handelsverdragen in het ministerie van industrie, Lychowski. De onderhande lingen hebben ten doel liet handelsverkeer tusschen heide landen uit te breiden, als gevolg van de totstand gekomen gemeen schappelijke grens. „Afgodische Staatsopvatting." De bekende Britsche staatsman Baldwin heeft betoogd dat het „steeds moeilijker is het geloof te bewaren in de beginselen van de mensche- lijke verwantschap, die uit ons Christelijk verleden tot ons zijn gekomen, belaagd als zij thans worden door wat hij beschouwt als een afgodische staatsopvatting." Komt Thalmann vrij? In rechterlijke kringen te Berlijn verklaart men, volgens den correspondent van de „Daily Tele- graph" aldaar, dat Ernst Thalmann, de Duitsche communistenleider, die sedert 1933 in de gevangenis vertoeft, binnenkort zal worden vrijgelaten, hoewel hij onder toezicht zal blijven. Joden beproeven hun geluk in 't Verre Oos ten. 600 Joden met vrouwen en kinde ren uit Frankfurt en omgeving, schepen zich vandaag te Genua in op de „Conté Biancamano", dat hen naar Singapore, Sjanghai en andere plaatsen in het Verre Oosten zal brengen. De meesten dezer emi granten zijn jong of van middelbaren leeftijd. Allé beroepen zijn vertegenwoor digd. Roemenië erkent Franco. Naar than$ wordt gemeld, heeft de regeering van Roe menië de regeering van Franco 23 Febru ari j.1. de jure erkend. Deze erkenning werd evenwel geheim gehouden, aange zien een aantal aanhangers van Franco een toevlucht hadden gevonden in de Roe- meensche legatie te Madrid. Nu de stad in handen van Franco is gevallen, bestond geen reden meer deze erkenning geheim te houden. De versterking der Zweedsche defensie. De regeering heeft gisteren in den rijks dag het wetsontwerp inzake de verster king van de defensie ingediend. Het ont werp beoogt o.a. een verlenging van den diensttijd bij de marine van 200 tot 340 da gen en beschikbaarstelling van een spe ciaal crediet van 58 millioen kronen voor de aanschaffing van materiaal. Hiervan zijn 18.6 millioen bestemd voor het leger, 11 millioen voor de marine en 28,4 mil lioen voor de luchtmacht. Finsche pers vleit Engeland. De plaatse* lijke pers te Helsinki wijdt de grootste aandacht aan de aankomst van den Brit- schen afgevaardigde Hudson, waarbij vleiende opmerkingen geschreven worden over Engeland en den nadruk gelegd wordt op den vurigen wensch van Finland om preferentie te verleenen aan Britsche goe deren. Bootwerkersstaking te Glasgow. Te Glas- gow zijn 30.000 havenarbeiders naar aan leiding van een loongeschil in staking ge gaan. Het werk ligt op 30 schepen in de haven stil. Joden in Tsjechoslowakije in nood. De executieve commissie van het Joodsche wereldcongres heeft een telegram gezon den aan Roosevelt en aan de ministers van buitenlandsche zaken van Frankrijk Engeland en Rusland, waarin de aandacht wordt gevestigd op het „onuitsprekelijke martelaarschap" der Joden in Tsjechoslo wakije onder Duitschland. Minder geld voor Amerikaansche werkloo- zen- Roosevelt's begrooting ten bedrage van 150.000.000 dollar voor werkverschaf fing aan werkloozen van begin April tot eind Juni is door de credietencommissie van het huis van afgevaardigden met 50 millioen verlaagd. De commissie beveelt aan credieten tot een bedrag van 100 mil lioen uit te trekken. Japan dwars, Roosevelt óók dwars! Tij dens een persconferentie heeft president Roosevelt verklaard, dat zijn besluit om twee slagschepen van 45.000 ton te doen bouwen, voortspruit uit de weigering van Japan om mede te deelen, of het sche pen van dit tonnage wil bouwen. Roosevelt zeide nog andere redenen te hebben, doch deze wilde hij niet meedeelen. Officieele zetel der nat.-soc. te Praag. De N.S.D.A.P. heeft officieel een bijkantoor te Praag geopend. De Engelsche league. De verrassing van den dag was gisteren de 5—3 nederlaag, die Wolverhampton Wanderers tegen Sto- ke City leed. Hierdoor zijn de kampioens kansen van de Wolves die zooals be kend door een klierinjectie zijn „verjongd" aanmerkelijk gedaald; hun achterstand op E verton, dat met 20 van Manchester U won, bedraagt thans 5 punten.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2