Ernstige steekpartij in donker Amsterdam Paaschtentoonstellinr Marine-officieren onderscheiden Tentoonstelling speeltuin- vereen. „Den Helder" De astronomische bewijzen voor de relativiteitstheorie Gezelschap Jan Musch Held. Kath. gemengd koor Thé dansant „The Masterkeys' Xtocelkch nieuuM Een bijl uit het „Steenen Tijdperk* Eenige aanwijzing YlituwA uil Visscherij Nieuwe schepen voor de K.N.S.M. MakinefiéiiMen Vischafslag Den Helder Jooge vrouw het slachtoffer SCHAGEN Bekroningen Cornélie Marie Eiise van Schreven Afdeeling „Centrum". Gisterenavond is in het bescheiden club lokaal van de afd. Centrum van de Speel tuin-Ver. „Den Helder", in de Hoogstraat, een tentoonstelling geopend van het werk van de kinderen, dat dezen winter op de cursussen was gemaakt. Behalve de burgemeester, die als be schermheer van de Speeltuinvereeniging van zijn belangstelling blijk gaf, was daar ook het eerelid de heer v. Hoek, het damescomité en het Dagelijks bestuur van de speeltuinvereeni- ging. De voorzitter, <..e heer D. Steeman sprak een welkomstwoord, in het bizonder tot den burgemeester en de hierboven genoemde per sonen en instanties. Hij wees er op, dat men aan het begin en einde stond, n.1. aan het begin van de ten- toonstelilng en aan het einde van het winter seizoen. Het eindresultaat was niet zoo be vredigend als vorige jaren, de clubs waren niet zoo groot, maar waar een groote club nog niet altijd een ideale club is, drukte de heer Steeman toch zijn tevredenheid uit over het bereikte en dankte daarbij allen, die daar aan hadden meegewerkt. Hij hoopte, dat de kosten, door de opbrengst van de tentoon stelling zouden worden gedekt. De burgemeester, die door den voor zitter overvallen werd met het verzoek om ook nog een woord te spreken, vol deed daaraan gaarne. Hy bracht een woord van hulde aan de leidsters en lei ders voor hun activiteit. Het is moeilijk, niet alleen de kinderen te leiden, maar ook om ze voor het. werk te animeeren. Ook namens de ouders meende spreker daarvoor wel allen dank te mogen bren gen. De burgemeester hoopte, dat de ouders, wier belangen behartigd waren, door het werk voor hun kinderen, groote belangstelling zouden toonen en dat de tentoonstelling straks uitverkocht zou mogen zijn. Met een dankwoord aan den burgemeester en den wensch, dat „Centrum" in de toe komst over een ruimer lokaal zou mogen be schikken, opende de voorzitter de tentoonstel ling. De kinderen hebben aardig en nuttig werk gemaakt in hun vrije uren. Vooral het raffia- werk is alleraardigst. We vinden er verder timmerwerk en figuurzaakwerk, schilderwerk en handwerken door de dames. In hoofdzaak werden speelgoederen en huishoudelijke arti kelen gemaakt. Er zijn verschillende geestige en origineele dingen, tegen zeer lage prijzen. Iedere vriend van de Speoltuinvereeniging bezoeke deze tentoonstelling. Morgen (Vrijdagavond) half acht hoopt Dr. H. Groot uit Laren voor de Heldersche Weer- en Sterrenkundige kring, in de be nedenzaal van de Zeevaartschool aan het Ankerpark, te spreken over: „De astronomi sche bewijzen voor de relativiteitstheorie". Hoe langer het geleden is, dat Einstein zijn relativiteitstheorie publiceerde, des te beter beseffen we de grootte van de daardoor te weeg gebrachte omwenteling in de natuur kunde en astronomie. Gedurende ongeveer 25 jaar was de belangstelling voor de hiermee samenhangende vraagstukken onverflauwd en in den laatsten tijd kan men zelfs een ver- hoogste belangstelling constateeren. Volgens een recente uitlating van een be kenden Hollandschen hoogleeraar is binnenkort een nieuwere meetkunde, een voorzetting van het werk van Einstein, te verwachten, waar door ons inzicht in het -wezen der natuur nog meer verdiept zal worden. Uitspraken van Einstein zelf gaan, naar uit vage cou ranten berichten blijkt, in dezelfde richting. Nog steeds vindt men bestrijders van de relativiteitstheorie. Voornamelijk in Duitsch- land, maar ook een enkele in ons land. Toch zijn de door deze theorie voorspelde astrono mische verschijnselen aan den hemel waar genomen. Over deze astronomische bewijzen voor de juistheid der theorie zal de heer Groot ons spreken. Zooals wij uit zijn heldere uiteenzetting van de oudere opvattingen om trent den loop der planeten van verleden jaar weten, is de heer Groot een gemakke lijk te volgen spreker. Het zal hem dus zeker bij zijn tweede lezing, die in zekeren zin een voortzetting is van de vorige, niet aan be langstelling ontbreken. Belangstellenden zijn welkom. Zondag in Casino. Met de opvoering van het succes-blijspel „Als je maar 'n verleden hebt", op a.s. Zon dag brengt de Casino-directie niet alleen een eersterangs gezelschap onder aanvoering en medewerking van onzen grooten acteur Jan Musch, maar ook een prachtige opvoering van een buitengewoon aardig stuk. Voor en kele jaren terug werd ditzelfde stuk hier in een kermisweek acht avonden achtereen voor volle Casino-zalen en met doorslaand succes opgevoerd. Ook nu weer heeft het pubilek er een onverminderde belangstelling voor, zooals uit onderstaande persbeoordeelingen blijkt. Zoo schrijft het „Algemeen Handelsblad": „Als je maar 'n Verleden hebt" beant woordt ten volle aan het doel: een volle zaal enkele uren uitbundig te laten lachen. „Het Volk": Te Haarlem, waar gisterenavond in de Stadsschouwburg „Als je maar 'n Verleden hebt", gegeven werd, is het publiek in groote getale opgekomen om te lachen en te brul len, te gieren en te stampen. „Alkmaarsche Courant": Laten wij beginnen met te zeggen, dat de zaal van „Gulden Vlies" vrijwel geheel vol was met een publiek, dat voortdurend in schaterlachen uitbarstte en dat aan het slot van het stuk. Jan Musch een ovatie bracht, die zeer verdiend was, Dir.: A. J. Leewens. Men verzoekt ons mede te deelen, dat boven staand gemengd koor in het gebouw van den R.-K. Volksbond op Zondag 16 April a.s. zal uitvoeren het Oratorium „De Jaargetijden" van Jos. Haydn. Aan deze uitvoering zal medewerking wor den verleend door: Maria Struycken v. d. Adel (sopraan), Voorburg; Geert de Boer (tenor), Den Helder; Lucien Louman (bas), Haarlem. De concertvleugel, welwillend door de firma Ypman ter beschikking gesteld, zal worden bepeeld door Mevrouw Marie M. Nijmeijer Moorman, alhier. Betreffende den populairen toegangsprijs raadplege men de affiches en de in dit blad te plaatsen advertentie. De bekende amateursband „The Master keys" o.l.v. Louis v. Loo Jr., organiseert Zon dag a.s. een Thé Dansant in Casino. De vo rige dansmiddag in het begin van dit seizoen, was een groot succes. De band heeft in de afloopen maanden hier ter stede voor diverse vereenigingen gespeeld. Met zeer veel suc ces werd ook buiten de stad, nl. te Alkmaar, Leeuwarden, Haarlem en Utrecht opgetreden. Sinds korten tyd is de bezetting uitgebreid met een 2e tenor sax, 2e trombonist, guitarist en bassist, zoodat de volledige bezetting thans 18 personen telt. De solisten Netty Polak, Giel Blom, Jan Seegers, Jo ter Wal en de bekende „Cracker Jokes" zullen natuur lijk niet ontbreken. Voor verdere bijzonderheden zie men de annonce in het Advertentieblad. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Dr. H. Vis, te Den Burg, is beroepen te Beverwijk. Naar wij vernemen heeft een der leden van de familie Bakker, wonende nabij de jeugd herberg „Panorama", geruimen tijd geleden een typisch steenen voorwerp gevonden. Lan gen tijd heeft men aan dit voorwerp geen aandacht geschonken, doch thans is geble ken, dat de steen vermoedelijk een bijl is uit het „Steenen tijdperk". De bijl zal wel in het museum een plaatsje krijgen. Voor geruimen tijd verloor mej. Veldman op den Koogerweg een aanzienlijk bedrag 1200.Tot heden was per advertentie tevergeefs om terugbezorging verzocht, zelfs werd nu een kw-vt gedeelte van dit bedrag beschikbaar gesteld voor degenen, die eenige aanwijzing kon verstrekken, waardoor het geld terugbekomen werd. Men deelt ons thans mede, dat men eenige aanwijzing heeft. Men zou n.1. een wielrijder op den weg iets hebben zien oprapen, die na inzage van het gevon dene opstapte en snel doorreed. Urk, 28 Maart. Dooi* 3 vaartuigen wer den heden aan den Gemeentelijken Visch- afslag alhier aangevoerd: 125 pond poonen, 10—11 ct.80 pond schelvisch, 89 ct. en 90 pond rog, 910 ct, alles per pond. De „Manto" te water; kiellegging voor de „Hector". Gistermorgen werd van een der hellingen der N. V. Scheepsbouwwerf Gebroeders Pot te Bolnes met goed gevolg te water gelaten het laatste van de serie van vier schepen, in aanbouw voor rekening der K. N. S. M. te Amsterdam, genaamd „Manto". De doopplechtigheid werd verricht door een zoontje van den heer Jonckheer, directeur der K.N.S.M. De hoofdafmetingen zjjn 57.52 bij 9.06 bij 5.18. De motorinstallatie is 375 pk., fabrikaat Stork. Op de vrijgekomen helling zal de kiel wor den gelegd van pen 3000 tons motorvracht schip, genaamd „Hector", eveneens voor reke ning der K.N.S.M. Luitenants ter zee der 3e kl. der Kon. Ma rine reserve A. A. de Rooy en J. H. den Heier, zyn geplaatst bij den Onderzeedienst te Wil lemsoord, luit. ter zee 3e kl. K.M.R., W. H. A. van Meerkerk, is geplaatst a.b. H.Ms. Frisa, luits. ter zee der 3e kl. K.M.R. P. Pauw en C. van Benthem zijn geplaatst bij de Marine kazerne te Amsterdam. Al deze officieren der Kon. Marine-reserve zijn zeer onlangs als zoodanig benoemd. De officier-zeewaarnemer 2e kl. marine- res. H. F. G. Langenhoff en de luit. ter zee 3e kl. mar. reserve A. T. van Ryn, worden 3 April geplaatst by het vliegkamp „de Mok" op Texel, tot het medemaken van oefenin gen in actieven dienst. De officier v. administratie le kl. L. A. v. Houte, belast met den administratieven dienst bij het vliegkamp „De Kooij", te Willemsoord, wordt 1 April eervol van deze functie onthe ven. Hij is bestemd om binnenkort naar Ned. Indië te worden uitgezonden. Bevorderd met ingang van 4 Maart 1939 tot luitenant ter zee der 2e kl. bij de Kon. Marine-reserve H. van Brakel, H. de Jonge, G. H. den Hoed, S. H. M. Wanrooy en A. G. de Rooy, voordien luitenants ter zee der 3e kl. bij die reserve, Overplaatsingen Sergt.torp.mkr. C. C. Clemenkowff v. O.Z.D. n. Schorpioen, 27-3-39. Sergt.-macht. W. Rensen v. Gelderl. n. van Speijk, 23-3-39. Sergt.-torp.mkr. W. Komnij v. Schorpioen n. Kaz. A'dam, 28-3-39. Korpl.-monteur J. J. H. Walbeek v. van Speijk n. Kaz. A'dam, 28-3-39 (beiden op datum tewerkgesteld bij den bouw van den mijnenlegger W. v. d. Zaan by de Nederl. Dokmij Sergt.-macht. C. Looijen v. O.Z.D. n. Schor pioen, 28-3-39. Korpl.-torpmkr. F. Spoor v. Schorpioen n. O.Z.D., 27-3-39. Korpl.-monteur H. Hoekstra v. Sumatra n. Afd. Marns. Rotterdam, 28-3-39. (Op da tum tewerkgesteld bij den bouw van het Art. instr.schip van Kinsbergen by de Rott. Droog dok-Mij.). Korporaals d. marns. M. A. Danckaerts, L. M. Emindt, J. v. d. Geld v. Afd. Marns Rot terdam n. Kaz. W.o., 1-4-39. Korp.-macht. D. v. Santen v. v. Speijk n. Schorpioen, 3-4-39. Korp.-macht. C. Wisse v. Schorpioen n. v Speijk, 3-4-39. Matr. le kl. A. Braam v. W.s. W.o. n. Kaz. W.o., 25-3-39. Stoker le kl. C. Zwart v. Sumatra n. W.s. W.o., 27-3-39. Stoker le kl. B. Peters v. W.s. W.o. n. Sumatra, 27-3-39. Marn. le kl. J. P. Tiessen v. Kaz. W.o. n. Schorpioen, 1-4-39. Matroos 2e kl. J. van Pel v. P. Florisz n. W.s Vliss,, 3-4-39. Matr. 2e kl. G. A. Holleman v. v. Meer- lant n. W.s. Vliss. 3-4-39. Matr. 3e kl. A. Kuijl v. P. Florisz n. W.s. Vliss., 3-4-39. Matr. 3e kl. C. de Kievith v, A. v. d. Hulst n. W.s. Vliss., 3-4-39. Bottelieismaat A. Hamelinck v. Kaz. W.o. n. de Mok, 3-4-39. Schrijversmaat J. Kreuniet v. Kaz. A'dam n. W.s. Vliss., 3-4-39. Matr. 3e kl. H. v. d. Worp v. W.s. W.o. n. Sumatra, 27-3-39. Matr. 3e kl. G. P. Franken v. W.s. W.o. n. P. Florisz, 3-4-39. Marns. le kl. W. Griesdoorn, P. W .K. Dek ker, B. Kerkmans, J. Overmeer, H. Pieterse, J. P. M. de Mulder v. Afd. Marns. R'dam n. Kaz. W.o. 1-4-39. Matr. le kl. H. L. Schaaij v. W.s. W.o. n. Schorpioen, 28-3-39. VOOR MARINE-OPLEIDING NAAR NEDERLAND. Gisteren zijn met de „Baloeran" 46 Indi sche schepelingen voor opleiding bij de Ma rine in Nederland naar Europa vertrokken. Den Helder, 29 Maart 1939. Aangebracht door korders: Tongen per kg 0.98—92 Slips 0.88—0.84 Schol le soort per kist 6.755.00 Schol 2e soort 3.102.55 Schar 4.003.80 Wijting 2.50—2-00 Bot 3.20—3.00 Aangebracht door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.501.35 Gekookte garnalen per kg 0.220.16 Plechtigheid, in het Belgische gezantschap. Gistermiddag heeft de Belgische gezant, baron J. Herry, in het Belgische gezantschap te 's-Gravenhage aan een twintigtal Neder- landsche officieren van Marine en Land macht de versierselen van Belgische onder scheidingen, welke hun verleend zijn in ver band met het bezoek van Koning Leopold in November van het vorig jaar. overhandigd. Schout-bij-nacht H. Jolles, commandant van de marine te Willemsoord, ontving het Grootkruis in de Orde van Leopold II. De versierselen van Comrnandaur in de Kroonorde ontving o.a. kapitein ter zee, N. A. Rost van Tonningen, adjudant i.b. d. van H. M. de Koningin. Bij de plechtigheid op het gezantschap waren o.m. nog aanwezig luitenant-generaal I. H. Reynders, chef van den Generalen Staf, de vice-admirals J. T. Fürstner, chef van den Marinestaf en A. Vos, chef van de afdeeling materieel zeemacht. Na afloop van de uitreiking bracht de Bel gische gezant, baron J. Herry, een dronk uit op H.M. de Koningin, waarna luitenant-ge neraal Reynders toastte op Z.M. den Koning der Belgen. De gezant wijdde voorts nog een dronk aan de Nederlandsche Marine en aan de Landmacht, welke dronk werd beant woord door schout-bij-nacht voor de Ma rine en door generaal-majoor van Nijnat- ten voor de Landmacht. De dader gevat, hij legt een vol ledige bekentenis af. Omstreeks het middernachtelijk uur heeft een 30-jarige Oost-Indiër uit Sumatra op den hoek van den Zee dijk en de Sint-Olofsteeg in donker Amsterdam, een 23-jarige vrouw, waarmede hij een verhouding heeft gehad, met een drietal messteken dermate gewond, dat het slachtof fer in zeer ernstigen toestand naar het Binnengasthuis moest worden vervoerd. Hoewel de directe oorzaak van dit liefdes drama nog niet is kunnen worden vastge steld, mag worden aangenomen, dat tusscnen den man en de vrouw, terwijl zij op dei Zeedijk liepen, een twistgesprek ontstond. De vrouw verweet den Indiër ontrouw, in verband waarmede de man, die reeds diverse cafés had bezocht, blijkbaar zoo ra5^n!r werd, dat hij ter hoogte van de Sint t)tol steeg plotseling een mes uit zijn zak haalde en daarmede de vrouw te lijf ging. Zij kreeg drie diepe en hevig bloedende steekwonden in buik, borst en nek, tengevolge waarvan zij ineen zeeg. De dader wist aanvankelijk te ontkomen, doch reeds ongeveer een half uur later slaag de de politie van het bureau Warmoesstraat er in hem te arresteeren. De recherche kreeg reeds dadelijk een spoor, dat naar de twee de Helmersstraat leidde en toen een twee tal rechercheurs zich met een auto in die richting begaf, zagen zij den man in ge noemde straat loopen. Hij werd aangehou den en naar het bureau Warmoesstraat overgebracht, waar hij onmiddellijk een vol ledige bekentenis heeft afgelegd. Op de Paaschtentoonstelling werden gis teren de navolgende bekroningen toege kend: VETVEE. No. 1. Voor den besten en fijnsten gemes- ten os, met hoogstens 6 breede tanden: le prijs f 25, D. v. Leeuwen, Hoofddorp; 2e pr. f 10, A. Pruissen, Haarlemmermeer; kwali teitsdiploma: D. v. Leeuwen, Hoofddorp; Bestuursprijs: Gebr. Slooten, Haarlemmer meer. No. 2. Voor den besten, fijnsten 2-jarigen os, met hoogstens 2 breede tanden: le prijs f 20: A. Pruissen, Haarlemmermeer; 2e prijs f 10: D. van Leeuwen, Hoofddorp; Kwali teitsdiploma: A. Pruissen, Haarlemmermeer; Bestuursprijs: J. Stammes, Anna Paulowna. No. 3. Voor de beste en fijnste gemeste koe met 8 breede tanden: le prijs f 25: H. de Hertog, Noorden; 2e prijs f 15: Joh. Wasse naar, St. Jacobi Parochie; Kwaliteitsdiplo ma: H. de Hertog, Noorden. No. 4. Voor de beste en fijnste gemeste koe, met 8 breede tanden, alleen voor mesters uit West Friesland: le prijs f 25: C. Butter, Oudkarspel; 2e prijs f 15: K. Quant, War- menhuizen; Kwaliteitsdiploma: S. Duif, St. Pancras. No. 5. Voor de beste en zwaarst gemeste koe met 6 breede tanden: le prijs f 25: E. Hekkema, Grijpskerk; 2e prijs f 15: J. H. J. van Hulzen, Amsterdam; Kwaliteitsdiploma: E. Hekkema, Grijpskerk. No. 6. Voor de beste en zwaarst gemeste koe met 8 breede tanden, alleen voor mes ters uit West Friesland: le prijs f 25: C. Butter, Oudkarspel; 2e prijs f 15: Jb. Kooij Cz., N. Niedorp; Kwaliteitsdiploma: niet toe gekend. No. 7 Voor de beste en fijnste gemeste koe met 6 breede tanden: le prijs f 25: A. Pruissen, Haarlemmermeer; 2e prijs f 15: dezelfds Kwaliteitsdipl. dezelfde; Bestuurs- prijzen: D. Haremaker, Beemster en O. de Kok, Nieuw Vennep. No. 8. Voor de beste en fijnste gemeste koe met 6 breede tanden; alleen voor mes ters uit West Friesland: le prijs f 25: Jb. Kooij, 't Zand; 2e prijs f 15: G. Blaauboer, Winkel: Kwaliteitsdiploma: niet toegekend. No. 9. Voor de beste en fijnste gemeste koe met 4 breede tanden: le prijs f 25: D. v. Leeuwen, Hoofddorp; 2e prijs f 15: D. Hare maker, Beemster; Kwaliteitsdiploma: D. v. Leeuwen. Hoofddorp; Bestuursprijzen: O. de Kok, Vijfhuizen, Haarlemmermeer en A. Pruissen, Haarlemmermeer. No. 10. Voor de beste en fijnste gemeste koe met 4 breede tanden, alleen voor mes ters uit West Friesland: le prijs f 25: B. Kraan, Wieringen; 2e prijs f 15: G. Blaau boer, Winkel; Kwaliteitsdiploma: niet toe gekend; Bestuursprijs: P. J. Koster, Hoog- karspel. No. 11 Voor de beste en fijnste gemeste koe, dikbil, niet afgewisseld: le prijs f 20: J. M, Knoop, Nw. Vennep; 2e prijs f 10: A. Pruissen, Haarlemmermeer; Kwaliteitsdiplo ma: A. Pruissen, Haarlemmermeer. No. 12. Voor de beste en fijnste gemeste vaars, met hoogstens twee breede tanden: le prijs f 25: J. H. v. d. Zijde, Heemstede; 2e prijs f 10: A. Pruissen, Haarlemmermeer; Kwaliteitsdiploma: dezelfde. No. 13. Voor de beste en fijnste gemeste vaars met hoogstens twee breede tanden; alleen voor mesters uit West Friesland: le prijs f 25: W. Komen Jz., Anna Paulowna; 2e prijs f 15: L. Metselaar, Anna Paulowna; 3e prijs f 10: P. Klok, Burgerbrug; Kwali teitsdiploma: B. Kraan, Wieringen; Be stuursprijzen: Jb. de Veer, Schagen, K. Swaag, Barsingerhorn, L. Metselaar, Anna Paulowna. Vergl. zilveren kampioensme daille voor het beste beest van de tentoon stelling, gekozen uit de eerste prijswinners der rubrieken 1—13: J. M. Knoop, Nw. Ven nep. No. 14. Voor de beste koe (melkgevend): le prijs f 25: Joh. Visser, Schagen; 2e prijs f 15: J. Poland, Berkhout; 3e prijs f 10; P. Groot Jbz., Midwoud; 4e prijs f 5: Mevr. Posch, Sijbekarspel; Kwaliteitsdiploma: P. Donker Cz„ Twisk; Bestuursprijs: P. Don ker Pz., Twisk. WOLVEE. No. 1. Voor de beste oonschapen, van Texelsch ras, met of zonder lammeren; in gezonden 3 stuks: le prijs f 10: Wed. H. Langedijk, Abbekerk; 2e prijs f 7.50: R. L. Waiboer, Anna Paulowna; 3e prijs f 5: K. Reijne, Barsingerhorn; Bestuursprijzen: Wed. H. Langedijk, Abbekerk en N. D. Kaan, Wieringerwaard. (Beste inzending met veel adel). No. 2. Voor de beste 1-jarige ooien, van Texelsch ras, ingezonden 6 stuks: le prijs f 10: Wed. H. Langedijk, Abbekerk; 2e pr. f 5: K. Reijne, Barsingerhorn; Bestuursprijs: N. D. Kaan, Wieringerwaard. (In type zeer uiteenloopende inzending). No. 3. Voor de beste overhouders: ingezon den 10 stuks: le prijs f 10: M. Besteman, Burgerbrug; 2e prijs f 7.50: Gebr. Nieuwland Schagerbrug; 3e prijs f 5: G. Boontjes, Scha gen; 4e prijs f 2.50: A. D. Stins, Barsinger horn. (Matige rubriek met weinig slacht- baar materiaal). Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, geboren Wurfbain, in den ouderdom van 33 jaar. Den Helder: H. VAN SCHREVEN. Den Helder: S. J. P. VAN SC.HREVEN-Lander. Berlijn: M. J. v. SCHREVEN en Kleinkinderen, 's Gravenhage, 29 Maart 1939. De teraardebestelling zal plaats hebben Zater dag a.s., 12 uur op de begraafplaats Nieuw Eykenduynen. Vertrek van de Diaconessenin- richting „Bronovo", half twaalf. No. 4. Voor den besten ram, van Texelsch ras, geboren in 1937 of vroeger: le prijs f 7.50: D. Oostwouder, Noord-Beemster; 2e prijs f 5: J. P. Koopman, Langereis, Hoogwoud; Be stuursprijzen: J. M. Knoop, Nw. Vennep en Jb. Jimmink, Barsingerhorn. (Goede ru briek met uitstekende kopdieren). No. 5. Voor den besten jarigen ram, van Texelsch ras: le prijs f 7.50: Wed. H. Lan gedijk, Abbekerk; 2e prijs f 5: P. Borst, Heerhugowaard; 3e prijs f 2.50: K. Reijne, Barsingerhorn; Bestuursprijs R. L. Waiboer, Anna Paulowna. (Goede rubriek in matige conditie). WIERINGEN VERLOTING. Door den Minister van Justitie is aan de Afd. Wieringen van de Hollandsche Mij. van Landbouw vergunning verleend tot het aanleggen en houden van een loterij ten be hoeve van de deze zomer te houden land bouwtentoonstelling. VERVOER ARBEIDERS Tot en met 11 November a.s. zal weder gelden de z.g. zomerregeling voor het ver voer van arbeiders van en naar de werk verschaffing. De regeling is nog dezelfde als andere jaren. MOND- EN KLAUWZEER. In deze gemeente is weer een eerste geval van mond- en klauwzeer geconstateerd on der het vee van den heer N. Lont in de Belt. REGISTRATIE VISSCHERSVAARTUIGEN, De heer J. Scheltus heeft zijn visschers- vaartuig, de W.R. 42 verkocht aan den heer G. Mulder te Hindeloopen. VERGUNNING VOOR MATERIAAL. Aan den heer I> ten Bokkel alhier is ver gunning verleend tot het ingebruik nemen van Rijksgrond langs het haventerrein van de Noorderhaven te Den Oever, tot opslag plaats van visscherijbenoodigdheden. ANNA PAULOWNA BREEZAND. EINDLES TUINBOUWCURSUS. De laatste les van den tuinbouwcursus werd bijgewoond door den heer Bartels als vertegenwoordiger van den Rijkstuinbouw- consulent, het afd. bestuur van den L.T.B., afgevaardigden van de afdeelingen Bloem bollencultuur en Kweekersgenootschap en den heer Ligteringen. Nadat de heer Prins, afdeelingsvoorzitter van den L.T.B., had geopend, stelden de leiders van den cursus, de heeren Schla- inan en Van Egmond vragen aan hun leer lingen en bleek uit de beantwoording, dat de cursisten heel wat van de lessen hadden opgestoken. De heer Bartels hield een korte toespraak en reikte de verworven diploma's uit. De aanteekening „met zeer veel vrucht" ver kregen: C. Kager, J. van Zanten, J. Schenk en J. v. d. Wall; „met veel vrucht": J. Koo- men, J. G. Mooijman, J. P. Verbrugge en J. W. Cornelissen; „met vrucht": P. Alders, B. Berbée, F. Brouwer, J. Blauwbroek, T. Duinhoven, C. W. v. d. Hoek, A. van Nu land, C. P. Smiers, A. v. d. Voort en C. Pool. Namens de cursisten werden door J. van Zanten bloemenmanden aangeboden aan de cursusleiders, de heeren Schlaman en Van Egmond, en nadat deze het woord gevoerd hadden, sloot de heer Prins, allen dankend, die het houden van den cursus mogelijk maakten of aan het welslagen er van me dewerkten. SCHAGEN, 30 Maart. 13 Geldekoeien, magere f 140160, 5 idem \ette 160200, 32 kalfkoeien 230—260, 8 vaarzen 150—170, 6 pinken 90—125, 426 tere kalveren 4—14. 30 schapen 2236; 211 overhouders 1019; 7 bokken en geiten; 15 varkens 2230; 75 biggen 9-17; kippen 0.75—1.25. AMSTERDAM. 29 Maart. Veemarkt. - 210 vette kalveren: le kw. 62—66 ct., 2e kw. 52—58 ct., 3e kw. 42—4S ct., per Kg. levend gewicht. 188 nuchtere Kalveren f 57.50 per stuk, 177 varkens: rieeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 57—58 ct., zware varkens 56—57 ct., vette varkens 54555 ct. per kg. slachtgewicht. BROEK OP LANOF.NDI.IK. 30 Maart. BI. eigenheimers 3.30, uien 2.70—3.70, drie hngen 1.20—2, grove 3.50, peen: A 3.50, B 6-30, C 5.90. Roode kool 8.60—11.10; gele kool 5.50—7.60 Wite kool 4.10—4.80; witlof 19.80; prei ii.noi9.io NOORDSCHARWOUDE. 30 Maart. Uien 3.30—3.40, grove 3.90—4, peen 5.40— •->.90. kleine peen 2.90—3.20, roode kool 8.30 —12.70. gele kool 6.607.30; d. witte kool 3.504.70 witlof 17.1020.70; Aanvoer nog niet bekend veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6