ABDIJSIROOP Verdrijf die Beklemming jstoczlLch nieuw-ó U slaat de spijker Werner Cron© k Prebihheurtpn £>.e w-e.tk in Teüen en TcmtcvlLeën, ïlieuuxi uit Ubd Avondcursussen der Ambachts school Gemeente-avondvakteekenschool met 5-j. cursus Jan Musch Zondag in Casino Uit het politierapport Dat liep goed af Hclder-nieuws HRC-nieuws „Altijd Welkom" Mond- en Klauwzeer Burgerlijke Stand van Texel De eerlijke vinder beloond Ingekomen personen Vertrokken personen Bouwvergunningen Nog n:et teruggevonden Oosterend Kleuterschool te Oosterend Een plantsoen te Oosterend daj u=> -re vcoeo dat i<=> te la,at Horlogerie Suisse Wij, ^elcüaa^deit Een eigen blad van Huib de Rijmelaar Visscherij „DE OOIEVAAR31 JULIANAPARK 7 Nieuw vrachtschip voor de „Nederland" Gediplomeerd werden: Afd. schilders (5-j. opl.)R. M. Bak, T. Rotgans, L. Sok. Afd. electriciëns (2-j. opl.): J. Gauw, H. J. Hablous, K. J. Keyzer, J. Kikkert, F. Kramer, A. v. Leeuwen, N. Pronk. Geen getuigschrift 1 leerling. Bevorderingen Afd. electriciëns. Van le naar de 2e klasse: S. J. M. Bonte, A. Dorlijn, J. Glas, W. G. F. Geervliet, 3. Guliker, H. Haak, H. Jorwerda, A. J. Melief, H. P. Stam, E. A. Taylor, H. v. d. Woude, J. E. C. Kemna. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afd. schilders. Van le naar 2e klasse: A. Beukers, H. A. Groenendijk, J. C. Huber, H. Koek, J. Kramer, R. Kramer, J. van Rijn, F. v. d. Wal. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van 2e naar 3e klasse: G. C. v. Beekhoven, J. J. Bruin, H. v. Evelingen, G. de Loos, D. Pheters, M. W. Ramler, H. B. Schenkels, C. Schot. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van 3e naar 4e klasse: G. A. Beeke, A. Harjer, J. Hasselbach, J. Ph. v. d. Kuyl, G. Ouwerkerk. Niet bevorderd 1 leerling. Van 4e naar 5e klasse: P. G. Coenen, A. C. Geils. Uitslag overgang en uitreiking getuig schriften. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: W. H. Aberson, J. Biersteker, W. C. Boutj kan, D. H. J. Elias, A. v. d. Eijk, C. Egmond, L. v. Galen, D. J. Jacobs, M. N. de Kok, J. Kroese, M. Luider, L. A. v. Oosten, B. H. v. d. Poll, Chr. B. v. d. Poll, J. v. Rijn, J. Toes. Niet bevorderd 5 leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: J. M. v. d. Aa, W. Carsjens, L. Gladpootjes, J. Luider, B. v. d. Weerd, J. Zeeman, J. F. Bais, D. Bot, K. H. Springer, M. G. Beukers, J. Brons, Chr. W. Delij, C. J. Guijken, T. Troost. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de 3p naar de 4e klasse: P. J. Leenaars, G. J. Pijl, C. D. v. d. Wel, A. v. Beekhoven, H. Kramer, F. Pronk, J. Tichelaar, J. Witmer, J. Hakkert. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: J. B. Bambach, R. C. v. d. Bosch, P. Boer, Tj. Brinksma, P. J. de Beurs, S. Dekker, A. Dorlijn, L. Feenstra, J. Guliker, G. Jolen, K. J. Keijzer, J. Koek, A. Masseus, A. Meringa, P. A. Palmkoek, I. Selier, P. Selier, J. Schong, J. J. Thomas, J. Tompot, H. Vlot, A. Th. Wilminck, J. Th. Zwanenburg, A. A. Roels, G. de Beurs, G. Franse, H. Himpers, C. J. Reinders, H. Tjittes, J. de Wit, A. G. v. IJzendoorn, P. Augustin, F. H. Haaksema, W. Klik, L. Kramer, J. v. Lit, D. Marbus, J. Molenaar, J. F. Schooneman, J. v. d. Voorde, C. M. Wisse. Niet bevorderd 1 leerling. Getuigschrift werd uitgereikt aan: C. Beekhuizen, M. H. v. Beek (met lof), H. Bennink, G. H. Bisselink, J. N. v. d. Bergh, Th. de Boer, P. Th. Bisschops, H. J. Braam- hekke, J. L. C. Cashoek (met lof), L. Dees, M. J. v. Dongen, S. Drijver, G. Doeve (met lof), J. H. Eering, H. P. Eversdijk, J. Faria, P. J. Heggi met lof), P. J. Gomes, F. v. Har- melen, G. Hazen, P. de Heer, H. G. Hoekstra, A. Holstege, H. Koster, A. Lit, A. Luijster- burg, K. Lenten, P. B. Lantsheer, G. A. Looije, Ch. C. Móls, L. H. Nijssen, P. J. Ollemans (met lof), J. C. Poldervaart, M. Peterse, G. Pronk, P. L. Santema, P. J. Smit, H. Spijker, J. Schagen, J. J. G. Schaeffer, J. J. Slijkhuis, F. W. Sas, D. Verzijl, K. Vis, O. D. Vloet- graven, J. Vf. Veldwijk, H. v. d. Vecht, W. G. M. Verhoeven, J. N. v. d. Vlucht, R. Wielin gen, H. Zuilekom, F. Böeseken, J. Been, J. de Boer, P. v. Es, J. Frieling, L. Hermsen, H. Hoveling, A. v. Leeuwen, L. St. Mullens, R. Petterson, C. Pieters, IJ. Schrier, H. Timmers, G. Warbout (met lof), J. de Beurs, J. Coenen, N. Godschalk, G. Komen, J. Raven, H. Rens- maag, J. F. Brinkman, J. v. d. Heide, W. M. Janssen (met lof). Geen getuigschrift 5 leer lingen. Jan Musch, één onzer grootste Hollandsche acteurs, komt morgen met zijn volledig gezel schap en eigen décor een opvoering geven van het bekende en hoogst vermakelijke blijspel „Als je maar 'n verleden hebt". Men verzoekt ons er op te wijzen, dat het hier een eerste rangs opvoering betreft door één der meest vooraanstaande gezelschapp-n met niemand minder dan onze groote artist Jan Musch in de hoofdrol. De entréeprijzen zijn laag gehou den. Men zie daarvoor en voor verdere bijzon derheden de advertentie. RONDLEIDING IN HET NATUUR HISTORISCH MUSEUM. Zondagmiddag is het museum voor het pu bliek geopend van 3 tot 5 uur. Bij voldoende deelname zal er om half vier een korte uitleg gegeven worden (met lichtbeelden) in het les lokaal over „De natuur in het voorjaar", waar na een rondleiding plaats vindt. BRANDJE. Hedenmorgen bemerkten 2 jongens, dat op den Kruisweg een begin van brand was ont staan, vermoedelijk doordat gordijnen in de nabijheid van een petroleumstel vlam hadden gevat. Zij sloegen de ruiten in een konden den brand vrij spoedig blusschen. Dank zij hun kordaat optreden is dus waarschijnlijk een grootere brand voorkomen. RIJWIELEN. Een fiets, die onbeheerd op de West gracht stond, werd op het Hoofdbureau ge deponeerd. Een rijwiel, dat in de Spoorstraat onbe heerd stond, was verdwenen. DRONKENSCHAP. Iemand werd ter zake openbare dronken schap bekeurd Gevonden en Verloren voorwerpen Vulpennen, blauw werkpak, damesrijwiel, polshorloge, bril in étui, zwart beursje, siga renaansteker, heerenrijwiel, belastingmerk, een jonge hond. Regenkapje, zilveren heerenhorloge, porte- monnaie met inhoud, belastingmerk, bruin lederen portefeuille met inhoud, postwissel, ceintuur en das, sjaal, portemonnaie met in houd, een damesportemonnaie met inhoud, vulpen. Leermiddelen ULO-school Vischmarkt en school L.O. Kolensteeg Door het bestuur der vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", alhier, is bij schrijven van 10 Januari 1939 tot U het ver zoek gericht, om, ingevolge het bepaalde bij artikel 72 e.v. der L.O.-wet 1920, medewer king te willen verleenen door gelden beschik baar te stellen voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de scholen voor u.l.o. en l.o. aan de Kolensteeg. Intusschen is de u.l.o. overgegaan naar de Vischmarkt. De aanschaffing van de aangevraagde leer middelen, bestaande uit een groot aantal na tuurkundige instrumenten, benoodigdheden voor het onderwijs in de natuurlijke historie, kaarten, platen en boekjes, is volgens de ge geven toelichting, noodig tengevolge van de splitsing van de voorheen in één gebouw ondergebrachte scholen voor u.l.o. en l.o., we gens uitbreiding van de leerstof. B. en W. stellen voor te besluiten, de ge vraagde medewerking te verleenen, met uit zondering van die voor de aanschaffing: a. voor de school voor gewoon lager on derwijs van een electriseermachine (Wims- hurst) b. voor de school voor uitgebreid lager onderwijs van: een windas, een blaasbalg, een zakcompas, een unster, een hellend vlak, een kogelbaan toestel, een adhesieplaat, een schietloodwater- pas ,een toestel voor opwaartsche druk, een buis met zuiger en kraan, een tantalusbeker, een torricellibuis met statief, een heronsfon- tein, een intermitteerende bron, een calori meter, een stroomingstoestel, een inclinatie naald, een model schroef, een slingerappa- een bergoploopende kegel, een endosmeter, een alcoholweger, een gesloten manometer, een brandspuit, een brugbalans, een kubus van Leslie, een contractie-apparaat van Tyn- dall, een toestel van Hope, een experimen teerdoos bij Wimshurst, een microfoon, een tellurium, menschelijke skeletdeelen (wervel met ribben en atlas- met draaier), dierlijke skeletten (vleermuis, mol, vogel, en kik- vorsch), opgezette dieren (vleermuis, eek- noorn, bonte specht, koolmees, kerkuil en Vlaamsche gaai) en de overige aangevraag de benoodigdheden voor de natuurlijke histo rie (verzameling vogelvoeten, vischpreparaat, honingbij preparaat, model menschelijke bloeds omloop en doorsnede van de menschelijke romp). Verkoop voormalige brugwachters woning met achterliggend terrein aan den Kanaalweg Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad in zijn vergadering van 2 April 1935 tot verkoop van de voormalige brugwachterswoning met achterliggend ter rein, gelegen aan den Kanaalweg, aan den heer J. N. C. Hablous Jr. voor 10.— per m2., hetgeen neerkwam op een bedrag van 3960.in totaal. Ofschoon dit besluit door Gedeputeerde Staten van Noordholland werd goedgekeurd, heeft het geen uitvoering ge vonden, omdat de heer Hablous geen mede werking heeft verleend voor het opmaken der vereischte koopakte. Aanvankelijk is op verzoek van betrokkene afdoening dezer aan gelegenheid uitgesteld en de omstandigheden hebben zich zoodanig ontwikkeld, dat de heer Hablous zich, naar uit zijn bij de stukken gevoegd verzoek blijkt, gaarne van zijn ver plichting ontslagen ziet. B. én W. meenen, dat er aanleiding is hieraan jnede te werken. Blijkens het bij de stukken gevoegde adres van den heer H. Hoogland, tandarts, alhier, van 27 dezer, verzoekt deze het College thans de bovenbedoelde woning met het achterlig gende terrein aan hem te willen verkoopen voor een bedrag van 4000.in totaal, ten einde ter plaatse een voor de uitoefening van zijn practijk ingericht woonhuis te doen bou wen. B. en W. zijn van oordeel, dat op dit verzoek kan worden ingegaan, na intrekking van het raadsbesluit van 2 April 1935. Zij verzoeken den raad daartoe te beslui- toen. Vanmorgen om ongeveer 9 uur had, ter hoogte van Kapé een ongeval plaats, dat bij zonder goed afliep. Een bus van de firma Naastepad, die van het Koningsplein kwam, stak van den rech terkant van den weg naar links over, het geen door een wielrijder, die zijn dochtertje naar school bracht, niet werd opgemerkt, hoe wel de richtingaanwijzer uitstond. Om een aanrijding te voorkomen, reed de wielrijder het trottoir op, met het gevolg, dat hij kwam te vallen, waardoor het meisje een buil op het voorhoofd opliep. HELDER 1HOLLANDIA 1. De opstelling van Helder 1 voor a.s. Zondag is als volgt: Kenter Smit de Jongh Trap Hoebe Gast v. Spierenburg Heijneker Wieren Voerman de Leur H.R.C. 2—O.V.V.O. 2. De opstelling van HRC 2 voor den laatsten competitiewedstrijd tegen OVVO 2 is als volgt: H. Smerecnik Siersma Buitenhuis Post van Dok Kok de Vries Heijblok Zymni Hoogendyk van Es RitjaAlen 3e NEDERLAAGWEDSTRIJD. Dinsdag j.1. vond de 3e nederlaagwedstrijd plaats onder groote belangstelling, ditmaal wederom tegen een club uit Julianadorp, n.1. de Biljartclub „Verdoorn". Vooral van de zijde der gasten werd uitste kend spel te zien gegeven, hetgeen evenwel niet mocht wegnemen, dat de eindstand ein digde in een gelijken stand, n.1. 6 16 om 6 16 punt. De hoogste serie werd behaald door den heer D. de Graaf, n.1. met 22 caramboles. Dinsdag 11 April vindt een ontmoeting plaats met een plaatselijke Club, n.1. „T.O.G." De stand is thans: Den Helder Julianadorp V.O.P. 7 gew. Op Stoot 6 gew. V.O.P. 6% De Poedel 616 V.O.P. 6 )6 Verdoorn 6)6 Ieder, die met 'n verwaarloosde hoest is blijven doorloopen kent dat gevoel van beklemming op de borst, die U het ademhalen be moeilijkt. Val die beklemming met succes aan door middel van Abdijsiroop. Ze maakt de slijm op Uw borst los, zuivert Uw lucht wegen zoodat het beklemmende, pijnlijke gevoel bij het adem halen geheel verdwijnt Laat Akker's Abdijsiroop, de bijzon dere kruiden-siroop, versterkt met ..codeïne" dat ook voor U doen AKKER'S (^veSistèMe tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar. Wel een bewijs, dat de chocolade de belang stelling heeft van de Texelsche dames was de zeer groote opkomst, die Donderdagavond de Drostefilm ten deel viel. Niettegenstaande de groote schoonmaak in bijna alle huisgezinnen, was de bioscoopzaal van den heer Pen tot in de verste hoeken gevuld, toen deze film werd gedraaid. Om acht uur werd reeds met het program ma een aanvang gemaakt. Een vertegenwoor diger der fabrieken sprak een kort woord van welkom. Spr. deelde mede, dat eerst het voornemen had bestaan dezen avond te geven voor de leden van deh Boerinnenbond op Texel, doch daar gebleken was, dat ook an dere dames hiervoor groote belangstelling hadden, was het besluit genomen dezen avond te geven voor alle Texelsche dames. Gedurende de pauze werd aan alle dames een verrassing uitgedeeld, bestaande uit een alleraardigst doosje, bevattende eenige prp- ducten van de Drostefabriek. Na de pauze werd de cultureele bedrijfs film. van Droste „Altijd Welkom" afgedraaid. Het was een zeer interessante avond. Nieuw geval op de boerdij van P. Dros Bz., Eierland. Ook op de boerderij van mej. Wed. C. Hin is het vee nog niet voor genezen opgegeven. Van 25 t.m. 31 Maart 1939. .GEBOREN: Cornelis, z. v. M. Witte en A. Kiljan. GETROUWD: K. Timmer en A. de Jong; J. van Lenten en E. M. E. L. Brakhahn. OVERLEDEN: Dirk Kooiman, 76 jaar, wednu. v. Marretje Beumkes; Trijntje Bak ker, 39 jaar, echtgen. v. J. J. Koorn; Jacob Daalder, 81 jaar, geh. m. Pietje Ellen; Dirkje Schoenmaker, 75 jaar, echtgen. v. Hendrik Barhorst. Gevonden: 2 rijwielplaatjes, 1 dop van benzinetank, 1 pijp. Dezer dagen verloor een ingezetene van Den Burg een portefeuille met een bedrag van 3000.hetgeen hij pas ontdekte, toen de vinder hem er naar vroeg. De eerlyke vinder ontving 50.— belooning. A. Pelle, Binnenburg 10, Den Burg, van Eindhoven, Apeldoornsche weg 45. G. Plantinga en gezin, Schildereind 83, Den Burg, van Leeuwarden, Achlumerstraat 19. H. J. Smeenk, De Koog 28a van Doetin- chem, Rozengaardsche weg 95. D. C. Vos en echtgenoote. De Koog 129, van Amsterdam, Witte de Witstraat 17 I, en W. Peters en echtgen. van en naar het- zeflde adres. G. J. Harsenhorstde Velde en gezin, Oude schild 36, van Velzen, Hoofdbuurtstraat 12. C. Merkxs en echtgen. Schilderweg 53, van Alkmaar, Heilig land 35a. M. Dijker en gezin, Den Hoorn 38, van Harlingen, Kerkspoorstraat. A. P. v. d. Vèer, wed. D. Bijl en 5 kinderen van Schildereind, Den Burg, naar Dijkstraat 54, Den Helder. Harm. H. J. Frederiks en echtgen., van Warmoesstraat 42 naar Oss, Dr. Hermans laan 18. J. Zuidewind, Oudeschild, bouwen van een kippenhok. P. Vlaming Pz., Oosterend, verbouwen van een woonhuis. Jac. Bas, Oosterend, verbouwen van een woonhuis. Wed. W. Mets, Den Burg, verbouwen van een woonhuis. L. Bruin, Den Burg, bouwen van een woonhuis, Wilhelminalaan 12. C. Eelman, Kog, verbouwen van een schuurtje. Dezer dagen deed op Texel het gerucht de ronde, dat degene, die het door Mej. Veldman verloren bedrag had gevonden, thans bekend was. De politie heeft ter zake een minitieus onderzoek ingesteld, doch eenig resultaat werd niet verkregen. Aangezien zulks voor betrok kenen hoogst onaangename gevolgen kan heb ben, zij men voorzichtig met het lichtvaardig noemen van namen en doen van veronderstel lingen, voordat men zich overtuigd heeft, dat deze de onomstootelijke waarheid inhouden. Wie meent aanwijzingen te kunnen geven richte zich rechtstreeks tot den burgemeester. in de wand en de rest doen w als U een lijst koopt Stofvrij afgewerkt met glas en carton en toch goedkoop Ga ook naar ZONDAG 2 April 1939. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser, Bevesti ging nieuwe leden, Maandcollecte. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. D e W a a 1 v.m. 10 u., Ds. v. 't Hooft, Beves tiging nieuwe leden. Den Hoorn v.m. 10 u„ Ds. Wesseldijk, Be vestiging lidmaten, Maandcollecte voor da Kerkvoogdij. De Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Salm, Be vestiging van lidmaten, Collecte Gen. Kas. De Koog n.m. 7.30, Ds. v. t. Hooft. Oudeschild v.m. 10 u., Ds. Tinholt, Be vestiging nieuwe lidmaten, Extra collecte. Doopsgezinde Gemeente. D Waal v.m. 10 u. Dr. Vis, Avondmaal. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) v.m. 10 u., Cand. Wouda, n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10 u.,Ds. Venema, H. Avondmaal, n.m. 3 u. Dezelfde. Biduur v. het gewas. GESLAAGD. Dezer dagen slaagden te Den Helder de heeren P. B. Riteco en H. C. A. Kievits te Den Burg voor het Godsdienstdiploma B en de heer J. Huizinga te Den Hoorn voor het eerste ge deelte van dit diploma. Gistermiddag is in het Gebouw v. Christe lijke belangen te Oosterend een tentoonstelling gehouden van de werkstukken der leerlingen in de hoogste klasse van de Kleuterschool te Oosterend. Alleraardigste voorwerpen waren door de kleinen vervaardigd, vooral veel vlechtwerk was gemaakt. De belangstelling, vooral van de ouders der leerlingen was zeer groot. Na afloop der tentoonstelling mochten de kinderen de door hen gemaakte voorwer pen mee naar huis nemen. Door arbeiders van de werkverschaffing wordt te Oosterend thans een klein plantsoen aangelegd nabij Koppes Boschje aan den Nieuweschilderweg. Dit plantsoentje wordt gemaakt op een stuk grond, dat bij de weg- verbreeding aldaar is overgebleven. Het be looft heel aardig te worden, en zal voor dit dorp, dat geen enkel plantsoen heeft, een aar dige aanwinst zijn. \b STEEDS OP -TIJD WAWT lllfc IS 'N UUBWEBK VAM ^aen Helder Speciaalzaak voor uurwerken en eleclrische uurwerken Koningstraat Neen, dat het Heldersche publiek (de goeden niet te na gesproken natuurlijk) een opvallende mate van opvoeding aan den dag legt bij het bezoeken van openbare uitvoeringen, dat kan waarlijk niet gezegd worden, zoodat de zure opmerkingen van den verslaggever van het concert van de Oranje Harmonie Kapel in de krant van gisteren ten volle onderschreven kunnen worden. Als krantenman doet men een enorme dosis kennis op van de gedragingen van het publiek. Ken nis, die leert hoe dun soms dat veel besproken „laagje beschavingsvernis" toch wel is, hoe verbijsterend opper vlakkig een publiek kan zijn en hoe weinig begrip men veelal toont voor het werk van hen, waarnaar men fei telijk is komen luisteren. Neem nu de bioscoop: dat blijkt nog steeds een bij uitstek gunstige gelegen heid te zijn voor het pellen van saus jes, voor het ontschillen van ]affa- appels, en het verwijderen van krakend papier van rolletjes frujetta. Of men z'n buurman daarmede ergert, of men de aandacht van een kwart rij torpe deert wie maalt erom! Op concerten zijn het weer andere geneugten die men pleegt te plegen: hier zijn het doorgaans bonbons, wijn- gums en tooverballen die tusschen, voor, na en tijdens de nummers ont bolsterd worden. Herhaaldelijk en per manent is men etende, waaruit men zou kunnen concludeeren, dat muziek een goeden invloed op de indigestie heeft. Overigens meent men, dat er tijdens muziekuitvoeringen gesproken dient te worden. Of de kapelmeester dan al wacht en een paar minuten lang met opgeheven dirigeer-staf staat te trappelen van verbeten woede, of de muzikanten met troostelooze gezichten dit gedoe gadeslaan wie zou er zich iets van aantrekken. Tenslotte betaalt men z'n contributie of donateursgeld niet voor niets en het minste wat men op een dergelijken avond toch kan doen is wel praten. En dan zijn er nog de tooneelvoor- stellingen, de deftige en de gewone, maar op beide merkt men, dat het met de tooneeldriftdoorgaans toch maar dunnetjes gesteld is. Hier staan choco laatjes, kattentongen en drop vooraan, terwijl men zich voorts nimmer het genoegen laat ontnemen elkaar den afloop van het stuk van tevoren te ver tellen. Dat men hiermede z'n mede- menschen kan vertoornen tot het uiterste wie zou hiermede nu reke ning wenschen te houdenMen heeft entrée betaald en dus: alles is geper mitteerd. Dat alles ziet er, wel beschouwd, vrij droevig uit, en men zou er uit kunnen opmaken, dat wij nog aan het begin van onze cultureele opvoeding staan. Dat is natuurlijk een bar onvriende lijke veronderstelling, maar men komt er toe, indien men dag-in, dag-uit deze en dergelijke verdrietelijkheden mee maakt. Of hét dan werkelijk zóó erg is...? Och er zijn erger dingen in dit droeve leven, maar het maakt de too- neel-, muziek- en andere avonden voor de bona-fide luisteraars (om dit ver schrikkelijk woord maar eens te mogen gebruikentot een kwelling. Het is, zoo bezien, zuiver een kwestie van verantwoordelijkheid. Maar dat te beseffen is wel heel moeilijk. De Oosterender dichter de heer H. Fenijn, beter bekend als Huib de Rijmelaar, geeft thans een maandblad uit geheel in dichtvorm, dat tegen een matigen prijs beschikbaar wordt gesteld. Deze week is het eerste nummer ver schenen en bij de ingezetenen van Oosterend rondgebracht. Ditmaal moest vooral de schoon maak het ontgelden. URK, 30 Maart 1939. Door 3 vaartuigen werd heden aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 145 pond poonen, 7)6—8)6 ct., 80 pond schel- visch 9—9)6 ct. en 60 pond schar, 8)6—9)6 ct., alles per pond. Magazijn heeft een grofe sor.ering VOORJAARS ARTIKELEN aangekregen van het een voudigste tot het fijnste op dit gebied Bijzonder groot is de sortering Kinder jasjes, Pakjes en Jurkjes. Ziet onze etalage en vraagt de collectie ter bezichtiging Het voor de Stoomvaartmaatschappij „Ne derland" bij de Deutsche Shiff- u. Maschine- bau te Bremen in aanbouw zijnd motor- viachtschip „Java" is heden met goed gevolg te water gelaten. De laatste beletselen werden weggenomen door freule F. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7