Een ingenieur van Rijkswaterstaat beleedigd! Arrondissements rechtbank te Alkmaar Vier wagons ontspoord Vandaag kiest Frankrijk zijn president Treinbestuurder springt van Merwedebrug Belgische regeering blijft nog aan Beveiliging van vlicgbootcn Is hier kwestie van smaadschrift? Dc Koningin naar den „Ruigehoek" Poolsch Britsche besprekingen voorloopig gunstig Onze Oost Roemenië nog geen garantie Inbraak in gymnasium Amerika blijft op Duitschland verbolgen 480ste STAATSLOTERIJ MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 4 April). BERGEN. Gisteren stond voor de Arrondisse mentsrechtbank terecht de heer J. Broersma, lid van de aannemersfir ma Broersma te Bergen- De Officier van Justitie, Mr. G. C. B. van der Feen de Lille, had verd. ten laste gelegd, terzake dat hij: a. te Bergen, omstreeks half September 1937 opzettelijk den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, Dr. Ir. Wentholt in ver band met diens directe gemaakte werken betrekkelijk het Maas-Waalkanaal in het openbaar bij geschrifte heeft beleedigd, zulks door opzettelijk een brochure getiteld: „Ik zal handhaven" b. Dat hij in of omstreeks de maand Ja nuari 1938, opzettelijk de eer of goeden naam heeft aangerand van Dr. Ir. Wentholt door tenlastelegging van het knoeien met Rijks- gelden, het om den tuin leiden van het De partement van Waterstaat, het saboteeren van den wil van H.M. de Koningin, het plegen van valschheid in geschrifte, alsme de het benadeelen van den Staat der Ne derlanden voor f 100.000, en het bekorten met de rechten van de aannemersfirma Joh en Jac. Broersma, een en ander met het kennelijk doel om daaraan ruchtbaarheid te geven, zulks door opzettelijk een open brief te richten tot den Raad van Ministers, gedateerd 14 Januari 1938. Verdediger van verdachte is Mr. Dr. Buis kool uit Scliagcn. Het verhoor van verdachte. De president Mr. A. M. Ledeboer merkt op, dat de dagvaarding is gegrond op twee geschriften, n.1. op een brochure, getiteld: „Ik zal handhaven" en op een open brief. Verdachte erkent zulks. Verdachte wil er op wijzen, dat al le pogingen welke hij deed, om zijn zaak te verdedigen, mislukten. Hij kreeg geen aandacht bij de Regee ring. Daarna heeft verd, naar mid delen gegrepen. In de tweede plaats behandelt de presi dent den open brief. Mr. Ledeboer: u is er te goeder trouw van overtuigd, dat ir. Wentholt valschheid in geschrifte pleegde? Zeker, meneer de president, zegt verd. u geeft dus toe, dat het ernstige verdacht makingen zijn, nietwaar? vraagt de presid. Absoluut, aldus verd. Hiermede is het verhoor van verdachte afgeloopcn. Ir. Wentholt getuigt. Als getuige wordt dan voorgeroepen de getuige dr. ir. R. R. Wentholt, wonende te 's Gravenhage. Deze zegt zich beleedigd te gevoelen door de kwalificaties in de brochu re en in den open brief. Het ergste van alles is wel, de aaneenschakeling van onwaar heden in deze geschriften, aldus get. Deze beleedigingen zijn gebaseerd op een reeks onjuistheden. Als men de brochure „Ik zal handhaven" uiteenrafelt, blijkt het, dat er niets van overblijft. Requisitoir. De officier van Justitie krijgt dan gelegen heid tot het houden van zijn requisitoir. Mr. v. d. Feen de Lille komt tot de con clusie, dat de brochure „Ik zal handhaven" wemelt van beleedigingen en haalt eenige voorbeelden aan. Spr. noemt o.a. de uitdruk kingen: „Krankzinnige overschrijding van de raming"; „ongelooflijke oplichting"; „al de waanzin uit 's landsrapporten." Dat zijn volgens den officier toch alle termen, welke niet kunnen worden getolereerd. Maar de klap op de vuurpijl noemt mr. v. d. Feen de Lille, dat ir. Wentholt nog een der hoog ste onderscheidingen krijgt van H.M. de Ko ningin, terwijl verd. hem noemt, „ridder van de droevige figuur. De Officier gelooft, dat de firma Broersma dit werk heeft aangeno men, zonder daarvoor berekend te zijn. Dan komen de moeilijkheden met het geld. Wat de Open brief betreft, kan hier vol gens den Officier niet van ruchtbaarheid worden gesproken. Helaas voor verd., die daardoor geen gelegenheid krijgt, waar te maken, wat hij geschreven heeft. Immers, deze Open brief is alleen gezonden aan den Raad van Ministers. Later zou bij het vooronderzoek zijn gebleken, dat de Open brief ook was gezonden aan alle Kamerle den en aan 56 bladen. Maar volgens de dagvaarding is zulks niet geschied. De Officier concludeert dan ook, dat hier niet kan worden gesproken van een smaad schrift, doch alleen van beleediging. Mr. v. d. Feen de Lille heeft daar om de eer te requireeren verd. voor het onder sub a. genoemde te ver- oordeelen tot een geldboete van I 30 subs. 20 dagen hechtenis en hem te ontslaan van rechtsvervolging wat betreft het onder sub b. ten laste ge legde. Mr. Buiskool pleit. Mr dr. Buiskool krijgt dan gelegenheid tot het houden van zijn pleidooi en begint met te zeggen, dat de Officier voor het onder sub b. ten laste gelegde, ontslag van alle rechtsvervolging vraagt. Deze verdachte wilde vervolgd worden en niet buiten vervolging worden gesteld. Daarom heeft ook pleiter het zéér vreemd gevonden, dat zijn cliënt een bezwaar schrift indiende tegen de dagvaarding. Vol gens pleiter moet verd. de gelegenheid heb ben bewijzen aan te voeren, voor hetgeen hij geschreven heeft. Pleiter wijst erop, dat in de dagvaarding alléén een brokje voorkomt van de brochu re: „Ik zal handhaven" en tracht dan aan te toonen, dat zijn cliënt nimmer de bedoe ling heeft gehad te beleedigen. De tirade, dat ir. Wentholt zou zijn „een ridder van de droevige figuur" is ëen bepaald feit en dat valt wel degelijk onder smaadschrift. Mr. dr. Buiskool meent, dat verd. ten aan zien van het onder sub a. tenlaste gelegde dient te worden vrijgesproken. Wat betreft het onder sub b. ten laste ge legde rijst de vraag: kan verd. bewijzen wat hij heeft geschreven en wil de Rechtbank hem daartoe de gelegenheid geven? Verd. wil voor sub. b. niet ontslagen wor den van rechtsvervolging. Immers hier zijn bepaalde feiten, welke wel degelijk op smaadschrift wijzen. Verd. heeft langs le- galen weg getracht recht te krijgen, doch overal zijn neus gestooten. Behalve dan bij H.M. de Koningin, bij wie hij in audiëntie is ontvangen. En verd. was geen vreemde voor de Koningin. Deze man die onge schikt was voor het werk, dat hem door Waterstaat werd opgedragen, maakte een der grootste werken van de wereld, n.1. de sluis bij de Lemmer, waarover hij van alle mogelijke zijden den grootsten lof ontving. Hij had recht op arbitrage, maar deze werd als zijnde ongegrond, van de hand gewezen. Pleiter's cliënt heeft niet den opzet ge had om te beleedigen, maar hij wilde zich recht verschaffen. En toen heeft hij deze methode gevolgd. Als nu de rechtbank meent, dat het element „smaadschrift" ont breekt, dan zinkt verd. alle grond onder de voeten weg. Volgens pleiter zit in den open brief al reeds het element van openbaarmaking. Het Llof heeft naar oordeel van verd. smaadschrift tenlaste gelegd; dus dan kan de rechtbank niet anders doen, dan verd. gelegenheid te geven, te bewijzen, wat hij heeft geschreven. Arbitrage heeft verd. niet gekregen; men heeft met hem gesold op een verschrikkelijke manier. Pleiter concludeert tenslotte, dat zijn cliënt van het onder sub. a. ten laste geleg de dient te worden vrijgesproken en wat sub. b. betreft moet de rechtbank verd. bij tusschenvonnis gelegenheid geven te bewij zen, wat deze in zijn open bi-ief schreef. Van officieele zijde meldt men ons, dat H. M. de Koningin heden naar den lluigcn- hock zal gaan, teneinde aldaar eenigen lijd te verblijven. WELDRA OFFICIEELE KLARING VERWACHT. VER- De Poolsche minister-president Beek verklaarde zeer tevreden te zijn over de vriendelijke wijze, waarop de besprekingen te Londen gevoerd worden. Uit dezelfde kringen wordt ver nomen, dat de besprekingen gezegd kunnen worden een onderlinge de fensieve garantie door Polen en Groot-Brittannië verzekerd te heb ben. Minister Beek heeft gistermorgen een on derhoud gehad met Halifax. Bij dit onder- houd waren van Britsche zijde nog aanwe zig Sir Alexander Cadogan, secr. genei'aal van buitenlandsche Zakeiz, en twee' deskun digen. Minister Beek was vei'gezeld van den Poolschen ambassadeur te Londen en even eens twee deskundigen. Reuter meldt nader, dat Beek gister-avond in het'Lagerhuis een bezoek aan minister president Chamberlain er. minister Halifax heeft gebracht. De Britsch-Poolsche besprekingen, die vrijwel den gehcelen dag hebben geduurd zullen hedenmiddag worden hei-vat. Officieel is medegedeeld, dut zij gunstig vez-loopcn. Een nadere verklaring zal ech ter niet worden gepubliceerd, vooz-dat zij beëindigd zijn. gi-es zal de regeering al haar kracht mo ten aanwenden, om het voorstel van sena tor Pittman, waardoor de uitvoer van wa penen en munitie in oorlogstijd alleen af hankelijk zal w-orden van het principe van contante betaling, te doen aannemen. Al gemeen verwacht men, aldus de MSb., dat de wijzigingswet zal worden aangenomen, echter niet dan na langdurige debatten xn het congres. Versailles houdt zich gereed. Na ruim een maand van hard werken, is thans liet Paleis te Versailles gereed voor de ontvangst der Nationale Vergadering, wel ke vandaag den pi-esident der Republiek zal kiezenof herkiezen; mocht dit laatste liet. geval zijn, dan zal Lebrun morgen in bet Elysée beëdigd worden. Vertraging in het naar Nijmegen. treinverkeer Maandagavond te ongeveer kwart voor elf zijn dicht voor de aftakking van de Vork vier wagons van een goederentrein uit Nij megen bij Ressen—Bemmel ontspoord. Te 22.30 uur was de goederentrein uit Nijmegen naar Amsterdam vertrokken. Na bij RessenBemmel moest de trein stoppen wegens een blokstoring en reeds had de machine aanzienlijk vaart verminderd, toen een viertal rijtuigen van den goederentrein uit de rails liep. Dit was gelukkigerwijs op het oogenblik, dat de trein reeds een ge ringe vaart had, waardoor de materieele schade niet zeer groot, bleek te zijn. De ontspoorde rijtuigen kwam echter dwars over de beide sporen te staan, terwijl van het afgaande spoor de rails over een lengte van circa 75 meter geheel verwron gen werden. Aan het herstel van het spoor werd hard gewerkt, zoodat in den loop van den dag het spoorwegverkeer in zijn normalen toe stand werd hersteld. Een vlaag van zwaarmoedigheid. Een zonderling voorval heeft zich gister morgen vroeg op de verkeersbrug over het Merwedekanaal voorgedaan. De leege materieeltrein, welke om 5.05 uit Amsterdam naar Laren vertrekt met een bestuurder en een conducteur, stopte midden op de Merwedebrug. Toen de conducteur naar de oorzaak hiervan ging kij ken, zag hij den 41-jarigen bestuur der over de balie van de brug klauteren en voordat de conducteur iets verder had kunnen doen, was de bestuurder van de groote hoogte in het water van het kanaal gespron gen. Gelukkig was er in de buurt een schip per, die den ongelukkige, die in een vlaag van zwaarmoedigheid moet hebben gehan deld, op het droge bracht. De man was be wusteloos, doch kwam na kunstmatige adem haling weer .bij kennis. Hij had veel water ingekregen en is terverpleging in het Wilhel mina gasthuis te Amsterdam opgenomen. Men heeft hem nog niet kunnen hooren over de motieven van zijn daad. Bij de di rectie van de Gooische tram staat de man als een goed bestuurder, op wien geen aan merkingen zijn, aangeschreven. Eerst moet het nieuwe kabinet zijn taak aanvaard hebben. In welingelichte kringen gelooft men, dat de regeering hedenochtend niet de ontslag brief zal teekenen. Het schijnt dat de regee ring hiermede wil wachten tot het nieuwe kabinet bereid is zijn taak te aanvaarden. Z. M. de Koning is gisterochtend begonnen met dc besprekingen om te komen tot het samenstellen van een nieuwe regeering. Blijft Pierlot premier? De socialisten, zeer ontstemd over het ver lies van zes zetels bij de verkiezingen van Zondag j.1., blijken, volgens de N. B. Ct., geenszins geneigd te zijn in de nieuwe regee ring te treden. Men verwacht evenwel, dat zij in deze houding niet zullen volharden. Als mogelijke minister-president wordt gedacht aan Pierlot en aan den katholie ken dcmocratischen oud-minister Tschoffcn. Eerst de besprekingen met Beek af wachten, meent Londen. Gistermorgen is Tilea, de Roemeensche gezant te Londen, naar Londen terugge keerd. Ten aanzien van de onderhandelin gen inzake Britsche hulp aan Roemenië zei- de hij den correspondent van Reuter: „Wij zijn nu op d^n goeden weg en ik meen te kunnen zeggen, dat wij allen tevreden zijn". Uit Londen wordt, volgens het Rott. Nsb. vernomen, dat tengevolge van complicaties, die zich hebben voorgedaan, Chamberlain zich ervan onthouden heeft, Roemenië te betrekken in het anti-aanvalsbiok, tenmin ste totdat de besprekingen met Beek, waar schijnlijk Woensdag laat, beëindigd zijn. Roemenië heeft geweigerd de verzekering te geven, dat het Polen automatisch met militaire hulp zal bijstaan, tenzij Polen we- derkeerig eenzelfde belofte aflegt, zoowel ten aanzien van een Duitschen aanval als van een Hongaarschen agressie of van een aan val van Duitschland via het Hongaarsche gebied. Dit is in Polen op verzet gestuit, om dat Polen er niet voor voelt, zijn vriend schappelijke relaties met Hongarije te be derven. Uit betrouwbare bron wordt vernomen dat Roemenië, als belooning voor zijn deelne ming aan het „Halt-Hitler-front" ook ver langd heeft, dat de andere Balkanstaten, le den van de entente, Joego Slavië, Grieken land en Turkije, zullen beloven dat zij Roe menië zullen bijstaan, indien Bulgarije door middel van geweld poogt dc Dobrocdsja te heroveren. Spaarbusjes leeggehaald. Gisternacht is ingebroken in het Gerefor meerde Gymnasium aan de Keizersgracht te Amsterdam. De dieven hebben door een open gang de muur. welke naar de binnen plaats van de school leidt, bereikt. Zij zijn over deze muur geklommen en aan de ach terzijde van het gebouw via een open raam binnengedrongen. In de leslokalen zijn dc kastjes openge broken en doorzocht. Uit een aantal spaar busjes werd een totaal bedrag van twin tig gulden meegenomen. Washington denkt er voorloo pig niet aan weer een ambassa deur naar Berlijn te zenden. Van gezaghebbende zijde wordt verklaard dat de Vereenigde Staten, zelfs als zij wor den uitgenoodigd, niet zullen deelnemen aan de besprekingen met Frankrijk en En geland, die, naar gemeld wordt, de mogelijk heid onder het oog zouden zien, hun ambas sadeurs naar Berlijn te doen terugkeeren. Men verklaart, dat de verhouding van de Vereenigde Staten tot Duitschland onveran derd is. Er zijn geen nieuwe gebeurtenissen geweest, die de gespannen verhouding verbe terd hebben. Integendeel, de situatie is, sinds Wilson is teruggeroepen, nog ernstiger ge worden, tengevolge van de inlijving van Bo- hemen, Moravië en het yemelgebied. Men zegt, dat Roosevelt geen onmiddel lijke actie in beschouwing zal nemen ona te komen tot herbezetting van den post van ambassadeur te Berlijn. Hij zou er de voor keur aan geven, de mogelijke verdere ge beurtenissen in Europa in het voorjaar en den zomer af te wachten; in verband met de expansiezucht van Duitschland. Men voorziet, dat in het congres hevig zal worden gestreden over het voorstel tot herziening van dc tegenwoordige neutrali- (citswet in de Vereenigde Staten. Volgens de ervaren leden van hef con- Indische regeering koopt motor boot in Australië. Wij vernemen aldus het Socrabajasch Handelsblad dat door de regeering ten behoeve van de beveiliging van vliegbooten in de havens een groote motorboot in Aus tralië is aangekocht, welke boot onder an dere voorzien isv an een radiotelegrafie-in- stallatie en optische seinmiddélen. Bedoelde motorboot wordt per K.P.M.-er naar Indië getransporteerd en is gisteren te Soorabaja aangekomen. Zooals gezegd, is de beveiling van vlieg booten het doel van dezen aankoop en de taak van den gezagvoerder zal zijn te zor gen. dat er op de landingsplaats van de vliegbooten geen schepen varen en dat er geen drijvende voorwerpen, die eventueel gevaar kunnen opleveren, aanwezig zijn. De boot is ongeveer 13 meter lang, en heeft twee motoren elk van 100 p.k., de snel heid bedraagt 16 mijl. De bemanning zal bestaan uit vier of vijf personen, allen ambtenaren van scheepvaart. Te Timor- Koepang zal de boot worden gestationneerd. Het ligt in de bedoeling nog meerdere booten voor dit doel aan te schaffen. Deze zullen dan te Soerabaja en te Tandjong Priok worden gestationneerd. ANNA PAULOWNA HET STANDPUNT VAN DEN LAND BOUW TEN AANZIEN VAN TRUST- EN KARTELVORMING. De heer C. D. Rezelman opende de gister avond gehouden vergadering der afd. van de H. M. v. L. met een welkomstwoord in het bijzonder gericht tot burgemeester Mijn- lieff, die aan de uitnoodiging, deze vergade ring bij te wonen, gehoor gegeven had en tot den heer Vet, den nieuwen secretaris van het hoofdbestuur, ten aanzien van wien voorzitter hoopte dat deze eerste kennisma king met de afdeeling van aangenamen aard zou zijn. De heer Vet sprak over „Het standpunt van den landbouw ten aanzien van trust- en kartelvorming". Dit onderwerp, reeds van verschillende zijden in ons blad belicht, reden waarom we er niet over zullen uitweiden behan delde spr. op duidelijke pakkende wijze. De heer Vet gaf allereerst een inzicht in het ontstaan en het verschil tusschen kartels en trusts om tot de conclusie te komen, dat de overheid, door het verbindend verklaren van ondememersovereenkamsten aan de vorming ervan meewerkt en sprak als z'n meening uit, dat men wel nimmer meer tot een geheel vrije prijsvorming zal kunnen terugkeeren. De arbeiders hebben als ant woord op en tegenwicht tegen de trust- en kartelvorming hun vakbeweging gevonden en merkwaardig is, dat de daling der ioonen productsgewijze minder is, dan de klappen, die anderen tengevolge van de crisis kregen. Is geen vrije prijsvorming meer mogelijk en het is gebleken, dat ook zelfs door wet telijke maatregelen trust- en kartelvorming niet is tegen te gaan dan zal de boer het er op moeten toeleggen toch een behoorlijk loonniveau te bereiken. Hij zal daarvoor een goede organisatievorm moeten zoeken en spr. ziet als weg: coöperatie, misschien zelfs het vormen van verbruikscoöperaties. De heer Vet is echter geen cooperator door dik en dun, wil de coöperatie liefst naast het particuliere bedrijf en ziet de coöperatie dan als belangrijken waardebepalenden fac tor. Ook zal men zeggingschap in zake den afzet der producten moeten zien te krijgen, want de belangen van den exporteur zijn nu eenmaal anders dan die van den pro ducent. Bij de beantwoording van een vraag van den heer V. Kaan, die coöperatie als een gevaar voor den middenstand ziet, betoogde spr., nog eens dat coöperatie principieel niet op zij te zetten is, maar hij persoonlijk het particulier initiatief er naast wenscht. Burg. Mijnlieff vroeg: Kan spr., die ver teld heeft, dat de kartels het eerst in Duitschland zijn ontstaan, ons ook vertellen hoe het daarmee thans gesteld is in dat land. De heer Vet antwoordde: Vóór de nat. so cialisten aan de macht kwamen zijn de kar tels bestreden, ook met wettelijke bepalin gen. Het nat. socialisme moedigde kartelvor ming aan, maaris zelf op de plaats van de hoofdmannen gaan zitten. Op het gebied der prijsbepaling is men zóó streng, dat iemand voor prijsontduiking twee jaar kreeg! Nadat spr. nog enkele andere vragen had beantwoord, dankte de heer Rezelman hem voor zijn interessante beschouwingen. De vergadering behandelde hierna eenige huishoudelijke zaken. Bij, de rondvraag dankte burgemeester Mijnlieff voor de uitnoodiging en zeide met groot genoegen de vergadering te hebben bijgewoond, ook omdat hij daardoor gele genheid had nader kennis te maken met dat deel der bevolking, dat in den landbouw z n bestaan vindt. Het is Juist z'n wensch met de verschillende groepen der bevolking in contact te komen en niet enkel buree- meester ter secretarie te zijn (Niet officieel) 2de klasse, 2de Lijst Trekking van Dinsdag 4 April 1939 Hooge Prijzen 20.000.— 2755 5.000.— 9370 1.500.— 20792 f 100013599 15938 16275 f 400.- 3971 8998 20972 J f 100.— 2125 14525 15375 16757 21440 Prijzen van f 50. 1032 1036 1054 1106 1118 1203 1209 1243 1250 1285 1291 1311 1322 1386 1440 1451 1461 1464 1470 1506 1515 1557 1582 1623 1733 1767 1819 1823 1839 1845 1854 1868 1880 1903 1936 2005 2024 2030 2033 2082 2100 2119 2160 2178 2179 2202 2213 2226 2254 2264 2271 2332 2401 2432 2453 2488 2503 2518 2520 2527 2552 2582 2702 2728 2759 2762 2772 2783 2801 2813 2848 2854 2890 2951 2958 2986 3016 3031 3033 3133 3147 3164 3173 3193 3195 5220 3231 3232 3238 3242 3250 3271 3329 3343 3348 3358 3363 3392 3416 3432 3437 3458 3535 3598 3646 3682 3733 3739 3743 3758 3777 3804 3874 3876 3896 3941 3958 3986 3993 3997 4054 4092 4125 4131 4142 4167 4219 4240 4259 4385 4390 4413 4419 4461 4497 4531 4539 4634 4731 4735 4753 n02 4829 4854 4890 4891 4907 4965 4977 4981 4987 5002 5023 5124 5302 5313 5330 5368 5395 5412 5420 5493 5533 5557 5562 5610 5649 5694 5710 5716 5767 5812 5832 5879 5898 5900 5904 5913 6104 6109 6138 6148 6182 6214 6235 6245 6282 6322 6323 6325 6359 6361 6369 6374 6376 6386 6400 6420 6421 6437 6448 6449 6470 6471 6506 6516 6535 6558 6683 6686 6694 6713 6733 6736 6755 6784 6823 6838 6878 6895 6915 6971 6990 7010 7034 7102 7115 7117 7147 7206 7235 7262 7264 7274 7278 7306 7378 7382 7426 7437 7446 7447 7448 7497 7504 7510 7514 7521 7544 7582 7597 7606 7624 7641 7656 7686 7702 7825 7846 7852 7869 7933 7952 7982 8002 8046 8082 8104 8133 8156 8226 8241 8253 8302 8324 8325 8333 8351 8396 8514 8543 8568 8570 8575 8610 8638 8683 8696 8742 8749 8786 8800 8825 8840 8902 8904 8912 8923 8926 8947 8966 9058 9116 9144 9204 9239 9253 9261 9266 9290 9316 9344 9346 9382 9406 9461 9617 9627 9649 9665 9678 9805 9814 9829 9845 9857 9868 9907 9953 9977 9979 10013 10070 10085 10094 10108 10133 10140 10146 10153 10203 10240 10269 10276 10303 10314 10318 10329 10449 10451 10457 10491 10539 10569 10571 10607 10618 10620 10650 10671 10674 10716 10756 10758 10805 10823 10870 10876 10900 11011 11038 11055 11063 11075 11164 11188 11189 11214 11249 11256 11290 11292 11356 11383 11404 11430 11484 11493 11512 11558 11587 11615 11626 11640 11728 11739 11745 11806 11811 11825 11845 11866 11883 11884 11916 12018 12019 12048 12062 12064 12069 12070 12115 12169 12212 12242 12273 12296 12342 12360 12433 12438 12455 12457 12494 12506 12509 12519 12540 12560 12562 12584 12585 12588 12589 12598 12611 12627 12637 12648 12654 12676 12734 12764 12767 12790 12807 12827 12923 12933 13001 13029 13101 13136 13235 13246 13297 13331 13333 13350 13352 13465 13513 13559 13570 13591 13595 13658 13677 13694 13770 13773 13797 13812 13859 13874 13873 13896 13968 13980 14020 14043 14090 14119 14198 14199 14210 14212 14222 14233 14317 14332 14388 14390 14425 14446 14457 14459 14511 14547 14543 14600 14631 14651 14663 14666 14683 14722 14748 14773 14836 14845 14847 14888 14921 14926 15075 15088 15138 15198 15227 15349 15364 15395 15509 15654 15728 15740 15744 15759 15822 15828 15858 15861 15907 15913 15963 15971 15985 16039 16048 16055 16074 16139 16159 16160 16169 16173 16227 16248 16253 16281 16311 16326 16423 16442 16451 16470 16479 16492 16549 16552 16579 16594 16627 16672 16694 16723 16827 16852 16876 16905 16906 16939 16976 17049 17077 17091 17165 17206 17210 17229 17288 17295 17301 17316 17356 17358 17362 17376 17405 17467 17506 17592 17597 17602 17676 17727 17737 17753 17807 17850 17856 17926 17927 17966 17991 18003 18035 18113 18121 18157 18177 18183 18210 18223 18240 18246 18249 18282 18285 18304 18307 18408 18414 18428 18513 18517 18593 18630 18659 18666 18687 18727 18782 18823 18877 18886 18890 18900 18905 18954 18981 18994 19014 19022 19026 19108 19109 19113 19144 19188 19241 19250 19271 19273 19286 19335 19368 19392 19416 19431 19464 19498 19526 19552 19560 19572 19612 19639 19C57 19738 19789 19823 19827 19890 19938 19960 20004 20045 20195 20243 20257 20261 20281 20329 20408 20422 20431 20435 20513 20541 20663 20683 20691 20738 20953 20969 21030 21095 21123 21150 21187 21191 21235 21245 21267 21271 21294 21304 21306 21323 21373 21429 21431 21435 21439 21462 21511 21530 21604 21606 21658 21660 21737 21808 21836 21922 21933 21955 21983 21984 21920 21993 Verbetering 2e klasse, le lijst: 4026 m. z. 4025 4141 m. z. 4143. PURMEREND, 4 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 par tijen, wegende 55.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 18.—. 2 stapels kleine Boe renkaas f 18.50, 1 stajiel Volvette f 22.50, 1209 Kg. boter f 1.25—1.35 per kilo. Runde ren, totaal 614 stuks: 200 vette koeien 60- 70 ct., matig; 214 geldekoeien f 110170 p. stuk, matig; 180 melkkoeien f 180—260 per stuk, matig; 20 stieren 4856 ct. per kilo, matig; 18 paarden f 70175 per stuk, stug; 48 vette kalveren 60—90 ct. per kilo, matig; 1463 nuchtere kalveren; voor de slacht f4 10 voor de fok f 12-18 per stuk, matig; 187 xette varkens voor de slacht 47—50 ct. per kilo, vlug; 66 magere varkens f 22—28 per stuk, matig; 430 biggen f 12—18 per stuk, matig; 1278 schapen f 16—30 per stuk, ma- tig; 66 bokken f 310 per stuk, matig; kip- 8Jeïen £,3-30—3''!'0, eendeieren f 2.65 per 100 stuks, 9200 piepkuikens 80—87%. ct. p. kilo, .bw oude kippen en hanen 42%45 ct. per d! Ok'onil'nen f 0.301.90 per stuk. 300 een- ct- Per stuk, duiven 40 ct. per paar, 32o kievitseieren 20—30 ct. lonfvi?' Ce",Ta'0 Eierveiling. 'Aanvoer? ten<1„ ™ren 2-70—2.85, 90.000 kipeieren K i Kg. 3.55-8.70, vS' O3-,*5-3'65' 7)8—59 Kg. 3.45—3.55, 06—o, Kg. 3.40—3.50, 53—55 Kg. 3.36—3.45. BROEK op LANGENDIJK, 5 'April. stek 90°cT Kg' Ui6n L~ grove Ki^nm-3.90; 2600 kg. roode kon! 1200ÖkJ :d kg" *e,e kool 6.80-7.50; kg. d. witte kool 5.10-5.60 NOORDSCHARWOUDE, 5 'April 3.90-?20Cr:8001K Uien 3-6°-3'30'- 3.80. g- mcn 6.90—7, kleine peen' kool 9 40-^i7!mn orl£r3'7°: ^2100 kg. roode 11090 ke~d v '-t7° kg' «cle kn°l 6.50-7.70 J) kg" d- wKte kool 4.70-5.50

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6